malle gevallen ljB VOOR DE JEUGD De WEKKER en het HORLOGE ONS GEZELLIG HONDEN-VERHAAL 95 ie brengt het ver FANNIE CRE1MER fEKELIJKS BIJVOEGSEL VAN HET LEIDSCH DAGBLAD - ZATERDAG 5 JUNI 1954 - PAGINA 3 loge: „Zeg es. wie ben ju eigenlijk?" Het horloge likte Ijverig door en zei: „Ik ben het nieuwe horloge dat Bobbie op z'n verjaardag heeft gekregen". „Wat?" riep de wekker boos „Daar wist ik niets van en ik vind het bijzonder onplezierig dat jij, klein ding. zo door mij heen tikt. Ik verzoek je dan ook vriendelijk om er mee op te houden". „Ik denk er niet aan!" antwoordde Op het nachtkastje naast Bobbies bed fond een grote wekker Elke avond «oud moeder die wekker op en elke rorgen om acht uur. als Bobbie op noest staan om op tijd op school te |smen. liep hij af met luid geratel dat tet ophield voor Bobbie het knopje [.jver.op het rood metalen klokje had toedrukt Het was een heel goede «tkker want nog nooit was er een pg geweest waarop hij niet afliep, jaar nu was Bob bie gisteren jarig iweest en hij had in vader en moe- „•r een echt hor loge cekregen waar bijzonder blij was. 's Avonds loen hij naar bed ling, lesde hij zijn „ooie horloge op het nachtkastje, «ast de wekker en Uj kon er haast :iet toe komen om ie lamp uit te doen. jieeds weer wilde tij kijken naar het mooie verjaars cadeau Wel twintig teer pakte hij het ,j en hield het slak bij zijn oor om luisteren of het heus nog wel t<p Maar tenslotte ieid Bobbie toch ut. beetje moe. zo ut hij het licht uit- irok, zich behaag- hjk in de dekens testeide en ging De wekker on- jrtussen hoorde «eas de kleine ser.ijnige tikjes van Ut nieuwe horloge Ht dat vond hij pfr°sio"van^reke- ^°^'e schoot overeind in zijn bed en keek ■ine* was hij een verontwaardigd naar het nachtkastje met de deftige wekker die twee ruziemakers rustig tikken wil- die niet ge iend was dat er naast Bobbies zachte idemhaling, nog andere geluiden in iet kamertje klonken. Daarom vroeg :jj op hooghartige toon aan het hor- het kleine horloge „Ik ben veel te blij dat ik nu eindelijk een baas heb, ik heb al wel drie maanden achter een glazen winkelruit gelegen en nu zal ik zeker ophouden met tikken? Dikke rode wekker, ik denk er niet over!" „Hoe durf je!" gilde de wekker, die zich verschrikkelijk opwond. „Ik zal je leren omja. en toen werd de wekker zo boos. dat hij ging aflopen. wat erg veel lawaai maakte, zodat Bobbie wakker werd. „Wat is dat. moet ik nu al opstaan?" prevelde hij slaperig, en keek eerst op de wekker, toen op zijn horloge. „Daar begrijp ik niets van, het is nog maar half twaalf' en hij draaide zich om en ging weer slapen. Niet lang daarna gingen de wekker en het horloge verder met hun gehar rewar. met het gevolg, dat de wekker voor de tweede keer afliep. En weer werd Bobbie wakker. „Nou vraag ik je!" zei hij verwon derd. nadat hij het licht aangeknipt had „Het is half twee, wat bezielt die wekker toch?" En met een ruk trok hij het licht uit. „Schaam je je niet, wekker", zei het horloge, „om Bobble aldoor wakker te maken?" „Als ik er niet was", begon de wek ker", kwam Bobbie 's ochtends nooit op tijd uit bed. Ik begrijp beslist het nut niet van zo'n miserabel klein ding als jij bent, ik kan je haast niet eens ho ren tikken" „Pff', snoof het horloge, „mij kan Bobbie om zijn pols dragen en jij kunt alleen maar op een nachtkastje staan Maar verder kwam hij niet: de wek ker liep al weer af van ergernis. Bob bie trok het licht aan, schoot overeind in zijn bed en keek verontwaardigd naar het nachtkastje met de twee ruziemakers „Kwart voor twee", stelde hij vast „Zoiets heb je nog nooit eerder ge daan. wekker, wat is er toch aan de hand; heb je misschien ruzie met het horloge?" „Rrrin ratelde de wekker. Blij dat Bobbie hem zo goed begreep ..Dat had ik nooit van jullie gedacht", zei Bobb:e „Moeder, zegt altijd dat ruzie maken dom is Waarom worden jullie geen vriendjes? Dat is voor jullie zelf veel prettiger en dan kan ik tenminste rustig slapen Hij kroop weer onder de dekens, zodat alleen zijn kuif nog zichtbaar was en het was stil in de slaapkamer Toen sprak de wekker „Ik geloof, dat Bobbie gelijk heeft" „Ik geloof het ook", zei het horloge. Van dat moment af waren ze vriend jes en voortaan stonden ze elke nacht vredig naast elkaar op het nachtkastje te tikken. M. F. B. Adlai Stevenson, de door Eisenhower verslagen condidaat voor het presi dentschap der Verenigde Staten, en ex-gouverneur van Illinois, is een bui tengewoon goed spreker. Dot Steven son echter ook zongtolenten bezit weten de meesten niet. Hij liet de menigte, die hij tijdens „Hillbilly Day" te Meridian (Miss.) om zich heen zog verzameld, genieten von een „Ballade van eigen maaksel", die hij plotseling, tijdens zijn speech in zich voelde opwellen. In een buitenwijk van de Amerikaanse stad Detroit moest Iets aan de wa terleiding worden gerepareerd Daar om besloot men de hoofdleiding af te sluiten. Een Jonge vrouw was Juist bezig heur haar te bleken toen het gebeurde Versclirlkt gTeep ze de telefoon en belde de burgemeester op „Laat in 's hemelsnaam het water lopen, want anders Is mijn haar bin nen de twee uur naar de maan en eis lk schadevergoeding van de ge meente". zo sprak deze opgewonden Jonge vrouw, die klaarblijkelijk niet erg op haar mondje gevallen la De burgemeester schrok zich een aap en stuurde ogenblikkelijk een over valauto van de politie naar haar huis met een emmer water ..Nou dat is maar goed ook", zei de vrouw, „want werkelijk, Ik had de gemeente iets gedaan Mogen wjj u vertellen hoe vrouwen wel eens kunnen dwepen met een musi cus? In Amerika is een zekere heer Liberace. d e verdienstelijk met het klavier omgaat. De concerten, die de heer Liberace geeft, plegen reeds maanden tevoren te zijn uitverkocht, vooral het vrouwelijk geslacht heeft de gewoonte daar dwepend heen te gaan. om smachtend het spel van hun geliefde pianist aan te horen. Een dezer dames schreef een briefje aan een bespreekbureau, dat ze zo dolgraag een plaats wilde hebben, „zo dicht bij het podium", dat ze „het briesje zou kunnen voelen, ver oorzaakt door het kn pperen van zijn oogleden" De man heeft zeker forse oogharen, dachten wij zo... D:e goede oude Gloria Swanson, die de ouderen onder ons nog met een weemoedige glimlach van de eerste Amerikaanse rolprenten zullen her inneren. is 55 jaar oud. slank en nog zeer prettig om te zien. Zü is bezig lezingen te houden over het nuttigen van verstandige maaltijden. Zij be veelt zeer aan vleesloze vitamine- arme tropische vruchten te nuttigen. Voorts is het volgens mevrouw Swanson zeer nuttig zuivere groen ten te eten en vooral veel Iers zeewier. Eet smakelijk. In een Londense bioscoop zat een dame rustig naar de film te kijken. Eerst werden er wat reclameplaatjes vertoond, zoals ook bi) ons de ge woonte is. Bij het zien van een re clame van een slager gaf de vrouw echter een lulde gil. stond van haar stoel op en rende de zaal uit. Ze herinnerde zich plotseling, dat thuis de braadpan met vlees op een zacht pitje stond Ze had vergeten het gas uit te draaien^ Een paar dieven ta de Amerikaanse stad Hillsboro werden gekweld door een zeer slecht geweten Dit geweten werd dee te meer bezwaard door de wetenschap, dat de overheid over een geheugensteuntJe beschikt in de safe van de sheriff wordt namelijk een groot dik boek bewaard, waar alle stoute dingen tn staan, die de mis dadigers van de stad op hun geweten hebben .Toen de heer shwiff onlanzs een avondje ging kaarten bij een rrlend. drong het tweetal zijn huis binnen en aette koere naar de safe. Geld heten ae volkomen ongem <- i liggen, maar alle papieren, d-e b?- trekklng hadden op hun misdaden, namen ze mee. De man van. het Duitse echtpaar Kle;ne-Beek sprak vorige week tot zijn vrouw: „Kom, ik moest eens een straatje om gaan. het weer is fraai en de avondlucht zal me goed doen" De vrouw wist wat dat voor lucht betekende: de geur van de al cohol namelijk! Dies volgde zij haar echtgenoot op zijn wandeling naar zijn stamcafé in de buurt, maar bleef buiten op straat staan, terwijl ze haar eega door het raam scherp in het oog bleef houden. Daar hief de heer Kleine zijn glas om de eerste teug „avondlucht" tot zich te nemen en juist op het moment, dat zyn lip pen zich aan de rand van het glas zetten, klonk er een luide knal. werd het vensterglas van het cafe ver brijzeld door een snel aansuizend voorwerp en viel het glas in de hand van meneer Kleine in diggelen, ter wijl het alcoholische vocht over zyn broek stroomde.Zijn vrouw had een welgemikt schot met een geweer op zyn glas afgevuurd. De politie r de scherpschutter „mee r--' reau", zoals dat heet. het bu- voor allen om uit te kiezen; de groteren (II16 jaar) vijf. de kleineren 711 jaar) drie goede oplossingen. Naam, leeftijd en adres onder de goede oplossingen. Op de enveloppe de aanduiding: „Raadsels". Inzenden naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Was- straat 38, tot uiterlijk Dinsdag morgen 9 uur. I. (Ingezonden door Marjon van Randwijk) Op de kruisjes komt van boven naar beneden de naam van een groente te dier. meisjesnaam. woud. Indien. oproer. speelgoed. boom. kledingsstuk. n. (Ingezonden door Anne Wouter Heymans) In welke rij kan niemand staan? III. (Ingezonden door Jannie van Veen). Zoals lk voor U sta, ben ik zwart; baalt ge me om, dan maak Ik U nat. IV. (Ingezonden door Nico van Blemen). Verborgen plaatsen. 1. nekrbUJgkood- jean (Noord-Holland); 2. lheragnin 'Friesland); 3. rigeeedeterrbun (Noord- Brabant); 4. sooconnehvh (Zuid-Hol land). V. (Ingezonden door Nelly Heemskerk) VIII. Haal uit "lk der onderstaande zinnen één woord, die tezamen een spreekwoord vormen. 1. Wie gaat er met me mee?; 2. Met tennissen kaatst hij de bal handig over het net; 3 Je moet niet altijd de eerste willen zijn; 4. Heb je de boodschappen gedaan?: 5. Tijdens het voetballen kwam de bal dikwijls in de sloot terecht; 6. Morgen kunnen we mooi weer verwachten OPLOSSINGEN der raadsels uit het vorige Sarien Hoedemakers. Wat heerlijk heb jij me verwend met nieu we raadsels en nog wel zo veel. en ge schikte. die ik goed kan gebruiken! Heel hartelijk dank er voor! Jozetje Hoedemakers. Jij ook hartelijk dank voor Je raadsel, ik kan het best gebruiken. Ada van der Bent. Dat is wel een spannend en uitgebreid spel ge weest! Wat heeft je broertje zijn best gedaan; trouwens. Ik geloof, dat jullie allemaal je beste beentje voor hebben gezet! Brief zonder naam. Ik hoop met Je. dat het de Pinksterdagen mooi weer is! Hartelijk dank voor Je raadsel. Schrijf je de volgende keer wie Je was? Jannie Ladan. Hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag! Dat is naar voor Je Moeder wens haar het beste. Vera N. en Truus K. Natuurlijk mogen Jullie meedoen, van harte wel kom in de raadselkring! Jullie hebben dus wel al enige oefening, wat lk ook wel kon merken, want ik vind het knap, dat jullie de eerste keer al het kruiswoordraadsel konden oplossen. Insturen is veel leuker, als je toch de raadsels oplost Wonen Jullie in Leiden en waar is die straat?. Gor van der Graaf. Gelukkig, dat het zulk warm weer was. waardoor je weer bij kon komen van het koude water Je was zeker wel flink verbrand! Bram Marks. Nog hartelijk gefe liciteerd met Je verjaardag, het was zeker een fijne dag! Het Lentefeest was zeer geslaagd. Ik heb het niet ge zien. wèl gelezen. Plet van Schaik. Wat een heer lijke- dag hebben jullie gehad, jullie hebben heel wat afgefietst! Was je niet moe? Het was in alle opzichten een genot: medailles winnen, en veel zien. Ineke Nieboer. Gelukkig, dat de verkoudheid weer over is. Was het Dins dagavond erg leuk? Waar gaat het schoolreisje naar toe? Het is een lange tijd. Trudy de Wolf. Dat was inder daad een heel eind op de fiets. Maar zo raak je er wat aan gewend! In de hokjes komt van boven naai kneden en links naar rechts hetzelfde staan 1 meisjesnaam. 2 vloeistof. kern. rivier in Duitsland, ft 'Ingezonden door Jannie de Mey) Mijn eerste -taat tegenover boven; iDn tweede tegenover dommer; mijn "heel ls een beroep. VII (Ingezonden door Adriaan Jansen) Ik ben een spreekwoord van 37 let- 23, 18, 3. 33 28 muziekinstrument. 2. 31. 36. 14. 22. 34. 19 armoedig; 10 1- 20. 12. 26. 7 kaassoort; 19 27. 9. 37. lerdrlet; 1. 13. 30, 16. 29 oppergod '0 de Germanen: 24. 32. 17. 25 zit in kmond; 35. 6. 10 niet dichtbij; 5, 28, 'aamgaas. 1. Horizontaal: 1. haast; 5. o, o; 7. aster; 11. dat; 12. inkt; 14. la. a; 15. Epe; 16. N.S., er; 17 end; 18. Triëst; 20. aarden; 23. loe(f); 24. nar; 25. reserve, smart: 31. aar; 32. e.a.. op; 33. ere: 35. rag; 36 saai; 37. dor; 38. koers, verlies; 44 loe; 45. e, e. e; 47. moeder; 50. remmen. 53. Rie: 54. egge: 57. a.u b.: 58. dr.. r; 57. neon; 60 nul; 61. beest; 62 k.m.; 63. adres. Verticaal: 2 ader; 3. aap. i; 4 steels; 5. ons; 6. oké; 8. Sierra; 9 tand; 10. e.ade; 12. Interesseren 13. transpireren; 18. te; 19. soe'pi 21. (r)aam; 22. na; 25 raak; 26 ergo; 27. va. av; 28. eo, a.e. <oe e.a>: 29. rede: 30. tros: 31. ar: 34 er; 39. elders; 40 roe; 41. lee(k); 42 iemand 45. om: 46 en: 48. orde; 49 Eire; 51. muur. 52. eb. se; 55. gek; 56. gom. 2. brandnetel. 3. Alle hout ls geen timmerhout: het merg, el. winst, au Leo. In, hout 4. laars, kaars, baars, paars. 5. 1. tijger; 2 leeuw; 3. ezel: 4. olifant 6 1. d; 2. lip; 3. winst; 4. Dinsdag: Wodan; 6. das: 7. g. 7 Hoge veen: ho. ge, veen. Beste raadselnichtjes en -neefjes, Wat gaat de tijd toch snel we zijl nu al weer aan de PlnkstervacantU toe! Laten we hopen, dat het net zulk heerlijk weer ls. als met Hemelvaarts dag; ik zal in de briefjes wel lezen hoe Jullie van het heerlijke weer ge noten hebben, die dag Toch lijkt het wel. of men kachel en vesten het hele jaar bij de hand moet houden tegen woordig: na het heerlijke warme weer Ineens weer koude Nu, we ztfn het wel met elkaar eens. wat we voor Pinkste ren bestellen hè? Zo. dat was ons weei praatje I Na de Plnkstervacantic nadert de tijd van de schoolreizen: daar hoop ik ook een en ander van te vernemen. Tot slot; wie van de Groteren durft een nieuw kruiswoord raadsel te maken ln het figuur van vorige keer? Sjnantj» van de Vos. Ja, ik kan me best voorstellen, dat je naar de zomervacantie uitziet: het betekent voor Jou nog meer dan voor een ander. Je hebt op Hemelvaartsdag ook zeer genoten van het mooie weer. Jannie van Veen. Een uitge breide en drukke dag! Het was overal zeker erg vol en druk Margreet en Arlenne de Jong Hartelijk dank voor je beide raadsels ze zijn prima geschikt. Gaan jullie maar zo doorl DOOR 34. Ver van huis 'I U 'as nauwelijks een kwartiertje later, dal Boefje weer naar buiten keel: De zee. dal grote, groene water braclil hem een snippertje van streek. Hij zag een stoomschip daar omlaag, niet groter dan een speelgoedbootje, een vissersschuit dreef als een strootje mee met de stroom, heel stil en traag Wat verder zag hij meeuwen zeilen, als kleine vliegtuigjes, zó straf, maar ja. ze legden 't lelijk af en bleven achter vele mijlen. Toen kon het niet zo heel lang duren of Engeland's rotskust kwam in 't zicht. Boefje dacht eerst aan witte muren, die stokstijf stonden opgericht. Hij kende alleen de blonde duinen van Holland en het vlakke veld en keek dan ook een beetje ontstela naar al die wonderlijke, schuine gevaarten! Maar. daar zag hij 't lam, met torentjes en rode daken en ging gauw Foksje wakker make Oom Peter sprak achter z'n krant ..Zijn we Ntal aan de overkant? Daar is de Theems al. dat 's niet mis. Zo'n reisje in een vliegtuig is toch maar je dót. Geen naar gcschommel op woelig water, geen gebommel! Vlot reisje, vindt U niet Mevrouw/' Miss Blanche's meesteres vroeg: „Gauw?" Dan zei ze zuchtend: „O. meneer, 't duurt mij zo lang. ik kan niet meer. Het arme diertje op mijn schoot, gaat sjraks van narigheid nog dood." „Kom, kom" kalmeerde haar oom Peter, „dat 's op de grond direct weer beter. Wij dalen al. houdt U gereed, we zijn op 't vliegveld, vóór U 't weet." Zo it'fls het: nog een paar seconden cn de vogel had zijn nest gevonden. Volgende week: Spraakverwarring RinekedeGraaf. Wat een fijne gebeurtenis hartelijk gelukgewenst met het nieuwe broertje! Ook mun ge lukwensen voor je ouders. Is je Moeder al weer terug? Nelly Heemskerk. Dat was een heerlijke dag aan zee! Het was maar goed. dus. dat Je Ingevet was, onders had je er nog meer last van gehad. Kees de Wolf. Jij hebt dus ook al genoten van strand en zeel Het was een heerlijke dag voor Jullie. Ria Post. Wat hebben julliè een uitgebreide tocht gemaakt! Je hebt wel veel gezien in één dag. Maar het was zeker tussen de bossen wel erg warm! Hartelijk dank voor je belde raadsels! Jaapje Lagas. Ja, ledereen hoopt op mooi weer met de Pinkster dagen! Bram Lagas. Hartelijk gefelici teerd nog met je Moeders verjaardag, het was zeker wel een fijne dag. Jannie de Mey. Wat veel ver schillende bloemen en planten heb Je in je tuintje, wat zal dat een fleurig gezicht zijn. Het lijkt me heerlijk om daar rustig te zitten. Hartelijk dank voor je vele raadsels, ik kan ze goed gebruiken. Tine Brinks. Fijn. dat je zo van het boek genoten hebt. Je hebt wel een goede week gehad, met de prijs van het bloemencorso er ook nog bij. Joke Olivier. Het ls inderdaad een prachtcadeau. heerlijk, dat je er direct al zo van hebt kunnen genie ten met het mooie weer op Hemel vaartsdag. Fietst hij fijn? Ja. deze verjaardag was zeker een bijzondere voor Jel Lenie Susan. Dat worden inder- laad een paar fijne dagen voor je iu maar hopen op mooi weer. Ik ben enieuwd er over te horen. Hartelijk ank voor je ingezonden raadsel. Henny v. d. Pluym. Jammer van ie vorige briefjes, maar deze maken net weer goed. Dat belooft weer een fijne 2e Pinksterdag 'e worden. Wéér Je maar goed. er worden veel prestaties van jullie verwacht. Nu belooft het ook een fijne voetbalwedstrijd te worden. Gelukkig, dat de 2 duiven terugkwa men. Breng mijn dank over voor de extra-brief, die ik aantrof. De goede berichten daarin verheugen mij zeer. Hierbij myn hartelijke groeten voor je Ouders en Je Broer. En prettige Pinksteren voor jullie allen. En jij vooral die 2de Pinksterdag. Riekje v. d. Pluym. Die Trlx blijft maar ondeugend Geef haar een standje van mij! Misschien helpt het! Ie maakte een mooie tocht. Olga Derks. Fijn, dat Je tóch en brief schreef. Jullie hebben -ikaar •lijk aangestoken. Beterschap1 Kon ,e naar de verjaardag van Je vriendin, •-ij en Jü weer beter? Nu. tot de volgende keer. Nogmaals voor allen prettige Pinksterdagen met mooi weer, en hartelijk gegroei loor jullie Raadseltante Mevrouw M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1954 | | pagina 9