KRUININGEN Van een klem circusolitantje, ,atm"n"' dat geen kunstjes kende KIPPEN VOOR ONS GEZELLIG HONDEN-VERHAAL Boefje brengt liet ver APRIL - PAGINA 3 WEKELIJKS BIJVOEGSEL VAN HET LEIDSCH DAGBLAD - ZATERDAG 3 ■tt- 11» 1 X 11 draafde WJ door het pad tussen de Hompeitje was een heel klein oli fantje dat met zijn moeder In een echt circus woonde. Dat vond hü overdag heel plezierig want dan stonden of zaten zün moeder en hü de hele dag samen in een grote stal van zeildoek. In een kool naast Hommeltje en zijn moeder stonden twee leeuwen, tegen over hen hulsden de beren en de apen, en nog verder weg waren de paarden. Ja. overdag was het eigenlijk erg ge zellig: dan praatten de dieren wat met elkaar of ze leerden elkaar aardige liedjes. Dan was het heel rustig in de stal. Het leek eigenlijk net een thee visite van allerlei soorten dieren. Geen echte theevisite natuurlijk want oli fanten. beren leeuwen, paarden en apen drinken nooit thee. Maar 's avond6 was alles anders. Dan was iedereen zenuwachtig en gehaast, niet alleen de dieren, maar ook de circusmensen die in prachtig gekleurde pakken met goud erop over het circus-terrein draafden. Uit het grote circus zelf klonk veel lawaai dat waren de mensen die naar de dieren en de clowns kwamen kiiken. wist- Hompeitje. Hij hoorde het gelach, als er iets leuks gebeurde, hij hoorde de vrolijke muziek en daar werd hij zo opgewonden van. dat hi) met zijn logge olifanten-pootjes op de maat meetrappelde! Hompeitje vond dat allemaal prach tig, maar één ding vond hij erg naar: dat was. dat alle dieren om de beurt uit hun kooien naar de ..piste" moch ten. zoals de grote, ronde ruimte in het midden van het circus heet. waar de dieren en de circusartisten hun kunsten vertonen. Ook Hompeitjes moeder ging elke avond weer naar die geheimzinnige arena waar gelach vandaan kwam en muziek het enige dier dat er nooit kwam. was Hompeitje. En dat nu vond hij zo erg. Waarom mochten ze alle maal naar de mensen en naar de mu ziek. en alleen hij niet? weer. Maar het domme olifantje niet. dat hij nog veel te klein was om voor de mensen op te treden. Boven dien kende hij geen kunstjes en wat moet een dier nu in een circus doen als hü geen kunstjes kent? Eens had Hompeitje geprobeerd met zijn moeder mee te glippen uit de kooi. Hü dacht, dat de man die zijn moeder kwam halen, hem niet zou zien als hij zich achter haar grote lichaam verschool. Maar hü had zich vergist: de man zag hem wel en hij duwde hem terug en ging weg En het ergste was nog. dat Juist als Hompeitjes moeder in de arena optrad de mensen gewel dig hard klapten. Ze konden gewoon niet meer ophouden. Al zei zijn moeder steeds maar weer. dat het „niets bij zonders" was Hompeitje was er van overtuigd, dat zü iets heel grappigs deed. zün r Een paard riep nog: ..Hé. olifantje, waar ga Jij naar toe?", maar Hompel- tje zei niets en liep snel door. tot hij bü een groot gordijn kwam. Hompeitje schoof het een eindje op zü en toen toen zag hü honderd, nee wel meer dan duizend mensen, die allemaal lachten om zijn moeder, die op het geel-witte zaagsel van de arena kunstjes deed: ze buitelde voor- en achterover, steeds maar weer. en steeds vlugger. Hompeitje vond het verbazingwekkend en opeens kreeg hij een idee. Hij wilde ook meedoen! Zonder zich nog een ogenblik te bedenken, rende hü langs het gordijn het circus in en deed zün moeder na: hij buitelde voorover, struikelde over zijn voorpootjes, sloeg met zün slurfje in het ronden de mensen? Die gierden van het lachen! Ze hadden nog nooit zo'n dwaas klein olifantje gezien als Hompeitje. Ze Hompeitje door het circus zogen buitelen Hü werd steeds nieuwsgieriger en op een keer, toen zijn moeder weer de mensen aan het lachen maakte, zag Hompeitje zijn kans. De ketting aan zijn poot was losgeraakt! Met zijn slurf duwde hü hem weg en toen dachten dat Homiieltje ook mee moest doen aan de voorstelling en ze vonden het heel erg koddig. Toen Hcmpeltjes moeder haar _oon- tje zag. hield ze onmiddellijk met kunstjesmaken op, ze draaide zich Door het initiatief van de Zeeuwse Vereniging van Pluim veehouders konden Donderdag jj. aan de bevolking van het door de ramp van 1 Februari 1953, zo zwaar getroffen Krui- ningen kippen worden uitge reikt voor het opbouwen van een nieuwe pluimveestapel. Burgemeester P. H. A. Polder man van Kruiningen overhan digde de eerste hen aan mevr. H. J. Komejan. Trots toont mevrouw Kome jan de aanwinst voor haar levende have, thans meer dan ooit, het troetelkind van de Zeeuwse boer. om en rende achter Hompeitje aan, om hem weg te jagen Maar Hompei tje ging niet weg: hij draafde wel tien keer de arena rond met zijn moeder achter zich aan. Toen werd hij moe en verdween achter het gordün, gevolgd door zijn moeder. De mensen, die dach ten dat dit allemaal bij de voorstelling hoorde, genoten: zo iets hadden ze nog nooit meegemaakt. En omdat de mensen het zo leuk gevonden hadden, mocht Hompeitje voortaan elke avond optreden, net zo als deze eerste keer Hompeitje was daar versch-ikkelük blij om maar toch heeft hü twee harde tikken om zijn grote flaporen gekregen, omdat hij uit de kooi gelopen was, terwül hij wist dat het niet mocht! M. F. B. VOOR DE JEUGD voor allen om uit te kiezen; de groteren (11—16 jaar) vijf, de kleineren <711 jaar) drie goe de oplossingen. Naam. leeftijd en adres onder de goede oplossin gen. Op de enveloppe de aan duiding: ..Raadsels". Inzenden naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Wasstraat 38. tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur. I. Kruiswoordraadsel (telt voor twee goede oplossingen) Horizontaal: 1. voltooien 7. dwaas (4 lett.)soort slee 8. geheel de uwe <afk.) middel, om voertuig te stoppen 10. lid van het Koninklijk gezin (5 lett.); muziek noot 12. aanstaand (afk.) 13. deel van een schip (zon der tweede letter) 14. persoonUjk voornaam woord 16. boom 17. trek in eten 19. deel van centrale ver warming 24. meisjesnaam 25. ook niet 27. nummer (afk.) 28. persoonlijk voornaam woord; afgekorte jon gensnaam 29. onder anderen (afk., om gekeerd); en anderen (afk.) 30. voorzetsel (omgekeerd) 32. senior 33. praal 36. viervoetig dier 33. land 40. uitroep; en omgekeerde tweeklank 41. cüfer; rivier in Italië (2 lett.). 43. vis (3 lett.); dierentuin. 44. koude lekkernü- 45. vlug. 46. kledingsstuk (omgekeerd). 47. Sint (afk.). Verticaal: 1. deel van het leger. 2. dandy; Rooms Katholiek (afk.). 3. bericht (ouderwets). 4. groeiwgze (meerv.). 5. deel van een huis. 6. büwoord. 9. het begin van breken. 11. viert men bü buzondere gelegen heid. 14. hier te lande (afk.). 15. zeer snel lopen. 18. hoofdstad van een provincie. 19. woede. 20. afsluiting. 21. tandbeen van olifant (zonder mid den). 22. omgekeerde meisjesnaam. 23. wasmiddel. 26. stad In Italië. 31. in huis. 34. karakter. 35. proef. 37. deel van het gezicht (zonder kop). 38. kloosterzuster. 39. groot aantal. 42. naschrift (afk.). n. (Ingezonden door Ineke Nieboer). Mün eerste deel is een consumptie, mijn tweede een lengtemaat, mün derde een groot water; mün geheel een watervlakte in Nederland. III. (Ingezonden door Anneke van der Klaauw). IV. (Ingezonden door Marjon van Randwük) Op de kruisjes komt van boven naar beneden de naam van een bloem te staan. 1. Verborgen plaatsen. 1. kolorpsaghe (Noord-Holland): 2. goelhen (Over- Üsel>; 3. doekreukek (Zeeland); sila- musas (Zuid-Holland); 5. rijkewiwnst (Gelderland). VI. (Ingezonden door Cor van der Graal). Ik ben een gezegde van 24 letters: 13. 5. 1 3 hemellichaam. 4. 8. 23. 11 teken; 22. 10. 24. 16 vochtmaat; 9. 2. 20. 14 tüdperk; 19 6. 12. 17 viervoetig dier; 21. 15. 7. 18 legende. 2. x ontkenning, meisjesnaam cirkelvorm ing. munt sc hr'if gerei, eentonig. Met een h ben ik een lichaamsdeel, me: een m een huishoudelük voorwerp, met een p een huis of pakhuis, met een z een grondsoort, met een t een deel van de mond. OPLOSSINGEN der raadsels uit het vorige nummer. 1. Vele handen maken licht werk: 1. voor; 2. Ezau; 3. loon; 4. eens; 5. haar: 6. Arie: 7. naar; 8. dier: 9. Eden; 10 noga; 11. Mama; 12 arts; 13. kist; 14. ergo; 15. noen. 16. lire; 17 Inkt; 18. cent; 19 halt; 20. tien: 21. vees; 22. erts; 23. rose; 24. kaas. 2. noot. 3. 1 aster; 2. sering; 3. madelief: 4. papaver; 4. tulp. 4. 1. mast; 2. auto; 3. stro; 4. Toos. 5. Eg mond. Hoorn. 6. West-Friesland; West. Fries. land. 7. Grote meesters worden nooit verge ten: groente, rovers tor, den, rot ting wees. Eem. 8. melk. klem. Beste raadselnichtjes en -neefjes. Weer een groot kruiswoordraadsel, deze keer. Doe je best er maar op, het is voor velen van Jullie best te vinden, al moet Je hier en daar goed nadenken. Ik ben benieuwd! Het loopt nu weer snel naar de Paasvacantie toe nog één week. en dan zit de school er weer büna op! Ik ben verlangend, te horen over Jullie rapporten, die nu wel zullen komen; en misschien de overgangen van sommigen van jullie? Na dit korte voorwoordje: de brieven Loes van Weesel. Wat is het resultaat van de photo die er genomen is? Het Is nog wel een heel gedoe zo gaat het wel de goede kant op? Robby van Weesel. Nu. Je houdt er een heel bijzondere manier van draaien op na. geloof ik! Maar zo zün Jullie in leder geval even lang aan bod. Jan en Nico Wortman. Ja. dat was wel goed. dat papier samen, hoor. Nu dus ook maar <?én briefje deze keer! Ada van der Bent Ja, al die katjes geven ook al een echt Lente- Idee, het is Icriik. om er veel te plukken Hoe oud is Ie nichtje? Het lijkt me Carel van der Bent. Nu. dat jij van het katjes plukken genoten hebt, heb Ik ook kunnen merken: je katjes staan nog steeds luisterrijk in mijn kamer! Ik geloof dat je er heel wat mensen plezier mee doet. Je ver raste me zeer! Cor van der Graaf. Dat was dus een middag, met een onverwachtse verrassing; want ik denk wel. dat Jullie je best in de bootjes geamuseerd hebt! Tine Brinks. Ik blüf aan het dichten voor Jullie. Je moet het zelf uit de krant in Je album overschrüven. Ziehier den: Draag Jü van binnen een hartje van goud. En zorg, dat Je het altüd houdt. Nico van Blemen. Kon Je nog al veel van de vragen van de hersen gymnastiek beantwoorden? Dat wordt een echt verjaardagenweekend voor Jullie; erg feestelük. Jack Hoedemakers. Hartelük dank voor Je ingezonden raadsel. Bram Marks. Gefeliciteerd met het succes van je diploma zwemmen! Ik vermoed, dat jullie het allemaal wel gehaald zullen hebben. Een hele af wisseling, zo'n morgen er tussen door! Helen Spong. Ik ben benieuwd naar je boek is het mooi? Grappige tekening stuurde je er bü! Anneke Blöte. Harteliik welkom in de raadselkring! Ik ben blij. dat je de raadsels met zoveel plezier oplost. Je geniet van het buitenspelen, geloof ik! De goede tüd daarvoor komt nu! Lenie Susan. Fün. da<t je voor het diplomazwemmen geslaagd bent mün gelukwensen! Het is goed in ons waterland, Je in het water thuis te voelen. Margreet en Arienne de Jong. Ja dat was een gemis in jouw ingezonden raadsel, in de krant van vorige week! Gelukkig heeft haast iedereen het toch begrepen. Wanneer heeft het zwemmen voor "t diploma nu plaats? Marjon van Randwijk. Wat een heerlijk bezit heb Jij in het voor uitzicht! Hartelijk dank voor je raad sel. Jannie van Veen. Het weer wis selt sterk echt. Maart roert zijn staart! Hartelijk dank voor je raadsel. Rineke de Graaf Lukt het al goed op de rolschaatsen? Het is fün, als je er goed op vooruit kunt komen. Toch schaatsen, al is er geen ijs! Henk Lardee. Van de vier keer mag Je een keer missen met het instu ren van genoeg goede oplossingen, maar niet meer! Hartelijk dank voor het ingezonden raadsel. Is dat spreek woord: Hoge bomen vangen veel wind? SJaantje v anderVos. Tot nog toe hebben jullie dus nog genoeg te lezen aan eikaars boeken Ik vond het postpapier, waarop Je schreef, keurig. Gefeliciteerd met je verkeersexamen, je hebt het er goed af gebracht. Gerrit van Weerlee. Je haalt mooie cüfers. jammer alleen van reke- FANNIE 25. Het Kippeboutje De laatste Zaterdag van 't jaar begon voor Boefje wel wat naar. Vroeg in de morgen werd hij wakker, omdat liij kiespijn kreeg, de stakkerl i\'u had liij bij het kerst-dineetje Een kippeboutje weggekaapt Onder de wagen van Rcneetje werd het restant je opgeraapt. De baas iros boos. maar toen zijn makker neerslachtig in een hoekje zat. kreeg hij toch medelij en had hem opgebeurd: „wat 's dat nou. rakker". Zodra zijn hand maar naar hem wees. gaf lioefjc tekenen van vrees. Er moest dus iets bijzonders wezen en. zonder zelfs de krant te lezen. nam toen de haas een fiks besluit en trok er met zijn hondje op uit. Een knappe dierendokter woonde één laantje verder op de hoek en daar ging Roef je op bezoek. terwijl hij kwaad zijn tandjes toonde. De dokter lachte er wat om DOOR CREMER en zei: „Ik doe je niets. kom. kom. ik wil je alleen maar beter maken." Toen sperde hij Boef je's kleine kaken en keek heel ernstig door zijn bril naar binnen. Boefje stond muisstil, of hij begreep, dat al die poespas voor wat hem hinderde wel goed was. De dokter zei: „je bent m'er eentje, heb jij soms op 'n kippebeentje geknabbeld? Want zowaar, ik vind er de sporen van: daar zit een splinter!" Hij nam een heel fijn instrument^ en alles kwam terecht! „fa. ventje." besloot de baas. „dat 's nu je straf. Wie niet van 't lekkers af kan blijven, die ondervindt liet aan den lijve" Maar Boefje kefte blij: „waf-waf". Volgende week: Oudejaarsavond. Nelly Heemskerk. Heerlijk, dat jullie zo maar de katjes uit de tuin van je tante mochten meenemen: het is zo n fleurig gezicht, om ze in de kamer te zetten. Je foto-voorraad is nu weer aardig verrijkt. Anneke van Kampenhout. Je hebt werkelijk een prachtig rap port! Ga zo door! Piet van Schaik. De voorbe reidingen voor Pasen beginnen al bü jullie. Het was vorige week een uitge breide verjaarspartü, dus! R i a Post. Ik ben benieuwd van je te horen, hoe de uiteindelüke uitslag was. al wist je het dan al zo'n beetje. Hoe was Je rapport? Het hjkt me erg naar. om steeds maar weer slechte cüfers te hebben! OlgaDerks Ja. dat kleine foutje in de krant had je dus ook al ontdekt Ik vind het knap, om zo'n pantoffel helemaal zelf te maken: maar het lijkt me erg leuk. en het zal ook wel lekker warm zün. Anneke van der Klaauw, Nu, ik ben ook beniewd naar je boek. dat begrijp je! Heb je het al uit? Trudy de Wolf. Wordt het een grote tas, die je aan het maken bent? Schiet je er fün mee op? Jullie krügen nu zeker wel gauw je rapport! B r a m L a g a s. Ja, het rapport na dert nu weer. Petra H e r w e i j e r. Hartelijk dank voor je raadsel, dat Je zo maar de eerste keer, dat Je meedoet al in stuurt! Bennie Olivier. Wanneer zijn jullie jarig? Dat is zo wel leuk altüd een dubbele verjaardag! Hoe was je rapport? Ja. we gaan nu snel naar het Paasfeest toe. Ankie Heymans. Dan stel ik voor: as. Donderdag (8 April) om kwart over twaalf. Ik heb dan een uur de tijd Als het niet goed is. hoor ik het wel; anders kom ik. Die Pietje van jou hoop ik dan ook te zien! Is Pietje dan ook al in de mooie verf gestoken? Je hebt me nieuwsgierig gemaakt. Ineke Nieboer. Nu. Je bezorgt me noe last ook. Ik verwen ie dus wel. door het nog eens op te schrüven. Je maakt nu in d:t jaar Je raadsels net jes voor mij klaar Moge al je werk. groot of klein. Steeds even keurig in orde zijn. W i 11 y L a d a n. Zoals Jü steeds met veel plezier der aadsels en brieven aan mij zond. zo heb ik ook met veel ce- ncegen Jouw brieven gelezen en be antwoord En al moeten we nu van daag afscheid van elkaar nemen, we vergeten elkaar niet Mijn hartelijke gelukwensen natuurlük met deze 16e verjaardag Ik wens je een prettige dag toe. De padvinderij zal Je nu nog veel voldoening en prettige weken geven Wat je vraagt, is: 23 Februari. Nu Willy, het ga je dan goed. en houd me nog eens op de hoogte. Ook hartelüke groenten terug aan Je Ouders. Joke Smlttenaar. Was Je nog op tijd, om je boek te halen Woensdae- middag? En heb Je een mooi uit mogen zoeken? Hennv van der Pluym. Nee, van je neefjes hoorde ik nog niets. Gelukkig goede berichten over Moeder. Die kippen voelen ook dat Pasen in aantocht is! Jullie kunnen smullen van de eieren! Nu op het Paasrapport aan! Riekje van der Pluym Alvast mün hartelüke gelukwensen met Je verjaardag; ik hoop, dat je een fijne da? hebt. Daar ka.- ik pas de volgende week over horen. Dat houd ik te goed. De groeten aan allen ook aan Trix! Dat is voor vandaag het eind Nu gaan jullie weer aan het schrüven. Je weet: hoe meer brieven en goede oplossingen, hoe liever het mü is. Tot vo'gende week Allen hartelijk gegroet door jullie Rnadseltante, Mevrouw M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1954 | | pagina 13