LEIDSCH DAGBLAD Een jaar ging voorbij DEKENS 92ste Jaargang DONDERDAG 31 DECEMBER 1953 No. 28107 Directeur: J. W. Henmy Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f6.40 per kwartaal; f 0.50 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro No. 57055 Telefoon Directie en Administratie25041; Redactie: 21507 HOE komt het toch dat naarmate men ouder wordt, de jaren snel ler voorby schónen te schieten? Toen de jongenskiel nog om onze schouders gleed en wij het jaarlijk.se hoogtepunt van onze verjaardag vier den temidden van veie vriendjes en ca- deaux. leek het eindeloos alvorens de volgende jaar-mijlpaal in zicht kwam. Nog altijd telt de jaarkring precies evenveel uren, dagen en maanden, waar over vanavond in tal van kerken wordt gezongen, als in onze jeugd, maar hoe geheel anders is onze opvatting gewor den omtrent het begrip „tijd". Het is nauwelijks aan te nemen dat die gewijzigde opvatting verband houdt met de sindsdien revolutionair-veran derde mening aangaande snelheid. De fiets van onze jongensjaren heeft plaats gemaakt voor de auto. die, wanneer hij de ruimte heeft, gemakkelijk de 100 km per uur haalt. In de moderne lucht vaart staat de voorheen fantastisch ge oordeelde snelheid van het geluld, stil ln vergelijking met die van straaljagers en raketvliegtuigen, die hun prestaties - zoals dat in onz; technische record- jagerij heet - schier dagelijks „verbete- GEEN mens, die zich „kind van zijn tijd" wil noemen - en wie ziet zichzelf graag als „achterlijk" be schouwd? - zal zich verzetten tegen deze ontwikkeling der techniek, ook al be treurt hij daarnaast het toenemend ge brek aan tijd, plaats en mogelijkheid van rustige bezinning. Het is een in veler dog zo langzamerhand wellicht ouder wets, conservatief en louter traditioneel begrip geworden om zich op de Oude jaarsavond te verdiepen in hetgeen het scheidende jaar ons gaf, wat het van ons vroeg en wat wij ons van het ko mende jaar voorstellen. Laten wij op deze laatste avond van 1953 dan maar ouderwets en conserva tief zijn: de traditie heeft óók haar rechten ELDERS in dit Blad vindt U in de vorm van enkele fotopagina's een gecomprimeerd, maar niettemin veelzeggend beeld van hetgeen de we reld en ons land in 1953 het meest be roerde. In het nationale verband over heerst daarbij de overstromingsramp, welke ons land trof in de nacht van 1 Februari en die duizenden gezinnen in de diepste rouw dompelde. Onze innige gevoelens van oprecht medeleven zón op dit ogenblik bij hen, die vanavond vanzelfsprekend terugden ken aan de dierbaren, die hun in die rampzalige nacht ontvielen. Maar deze gedachten worden onmiddellijk ge volgd door een gevoel van grote dank baarheid, wanneer we terugdenken aan de massale, eensgezinde en spontane hulpverlening, welke alle lagen van ons volk de zwaarbeproefde landgenoten in velerlei vorm boden Mankracht kleding, levensmiddelen en geld stroomden in overstelpende hoeveelheden naar de ge teisterde gebieden; overal ter wereld werd warme sympathie betoond met het droeve lot der getroffen bevolking, hetgeen resulteerde in een nieuwe stroom van zendingen in geld en natura. Zo groeide deze actie uit tot een in drukwekkende, internationale manifes tatie van menslievend hulpbetoon en naastenliefde, die weliswaar het leed en de ellende met kon wegnemen, doch deze wel in aanzienlijk» mate hielp ver- zachten. En heel Nederland leefde in spanning en vreugde mede toen op 6 November j.l. het jaatste dijkgat bó Ouwerkerk werd gedicht. Aan de oude erfvijand was de laatste prooi ontrukt en hyzelf bui tengesloten. Laten we hopen: voor goed WAT het nieuwe Jaar brengen zal, weet geen sterveling. Maar toch is het niet zo, dat we er ver standig aan zouden doen de toekomst met Oosters fatalisme op ons te laten afkomen en over ons heen t? laten gaan en onszelf aldus te degraderen tot een willige speelbal op de golven van het lot. Een dergelóke houding en instelling zou trouwens moeilyk in overemstemmlng te brengen zijn met de menselijke waardig heid Niemana moge zón eigen lot en toe komst in eigen hand hebben, deze nood- zake'yke erkenning ontheft met van d? verplichting om van ons leven te maken wat er van te maken is en om te woe keren met de krachten en talenten, welke ons zón geschonken. Grondslag van dat streven dient te zijn het vaste voornemen om 1954, in het volle bewustzijn van zón verant woordelijkheid als mens, tegemoet te treden met vertrouwen in de hogere leiding en geloof in eigen kunnen en mogelijkheden. Vooral dat laatste is be langrijk. Wat zouden we ons leven aanmerkelók rijker kunnen maken, wanneer we op het ogenblik-zèlf konden genieten van de goede dingen, die het leven ons geeft en die waardering nist uitstelden tot een tijdstip, waarop zó reeds lang tot het verleden behoren Wat zouden we ons levensgeluk kun nen verhogen, wanneer we kostelijke za ken als een goede gezondheid van ons- zïlf en. de ons omringende dierbaren niet aanvaardden als iets dat vanzelf spreekt, maar als een geschenk, dat we nooit genoeg kunnen waarderen. Bij hoevelen dringt dat besef eerst door, wanneer hij of zy aan het ziekbed wordt gekluisterd? En wat zoud2n wij in onze naaste omgeving, in gezin zowel als beroep, veel meer levensvreugde kunnen brengen, wanneer wy er meer en beter op letten hoe wij anderen van dienst zouden kun nen zijn. Stellig niet in de eerste plaats met materiële dingen, maar met een hartelijk woord, een warm woord van waardering, een onopvallende attentie. Het zyn allemaal zaken, die we zelf o zo graag ontvangen en die we tientallen mal?n op een dag aan anderen kunnen bewózen. mits we de mogelykheden maBi" willen zien en de kansen benutten Want dat is inderdaad de sleutel tot de ware levenskunst: Benut de kansen. Carpe diem. Pluk de dag DE wereld, waarin wy dagelijks ver keren, is maar klein. Zó beperkt zich in eerste instantie tot ons ge zin en onze maatschappelijks werkzaam heid. Persoonlijk kan niemand aansprake lijk worden gesteld voor de spanningen, waardoor de gehele mensheid, ondanks twee wereldoorlogen, nog altyd wordt bedreigd En toch vormt leder onzer hoe be scheiden zyn rol in het grot» geheel ook zij een centrum, waarvan een middel punt-vliedende kracht-ten-gcede kan uitgaan. Moge die taak door velen worden ver- Opdat 1954 voor U allen worde een in alle opzichten voorspoedig en gelukkig Nieuwjaar!!!!! Jordaanse afwijzing De eerste minister van Jordanië heeft verklaard, dat Jordanië het verzoek van de Verenigde Naties om rechtstreekse besprekingen met Israël te voeren heeft afgewezen Koningin Salote van Tonga harst in een schaterlach uit - de lach. die haar populair maakte in L on- din tijdens de kroningsfeesten - tijdens een gesprek met de Hertog van Edinburgh, die met de Konin gin van Groot-Briltannié. Koningin Elizabeth, aanzat oan een feest maal. dat door de Koningin van Tonga werd gegeven ter gelegen heid van het Koninklijk bezoek aan liaar rijk. Duizenden speen-varkentjes. kui kens, eenden, fazanten en delicates sen waren voor dit mammoeth- chner. waaraan een groot aantal gasten deelnam, bereid. De gasten zaten aan lage tafels, geplaatst in de buitenlucht. Prins arriveert heden in Grindelwald Koninklijk gezin viert Oudejaar in hotelkamer Margriet maakt goede ski-vorderingen In hotel Adler te Grindelwald, waar het Koninklijk gezelschap log:ert, is men druk bezig met de voorbereidingen voor de Oudejaarsviering. Na een uitgebreid diner zal er eerst een gecostumeerd kin derfeest zyn. waaraan misschien de Prinsessen zullen deelnemen. Een jury zal daarby de prijzen uitdelen voor de origineelste costumes. Daarna zal er voor de ouderen een gecostumeerd bal zijn. Kort voor middernacht zal het „Ou dejaar binnenwandelen, een stokoude grijsaard die zeer in het kort de voor naamste gebeurtenissen van 1953 de re vue zal laten passeren Een piepjong 1954 zal hem dan de deur uitduwen en dan zal het feest eerst recht beginnen. De Koninklijke familie en gevolg zal. 7.o hoopt men. aan de feestelijkheden in Adler deelnemen, maar de over gang van het oude naar het nieuwe jaar zullen de Koningin, de Prins en de Prinsessen op hun kamer vieren. De Prins wordt namelijk vandaag met zijn chauffeur tegen het lunchuur ver wacht. Het is bekend dat jonge kinderen de skisport snel onder de knie hebben en Prinses Margriet maakt daaróp gren uitzondering! Gistermiddag troffen we haar op de heuvel by de skischool Wij hebben ons verbaasd over de vorderin gen die de kleine Prinses in enige dagen gemaakt heeft. Met haar vriendin Tonia Ègeler krabbelde zy vaardig tegen het heuveltje op. cm daarna in snel tempo naar beneden te gaan, keurig draaiend en niet bang om te vallen. Want dat laatste Is het vooral wat ouderen be lemmert om snel een enigszins draaglyk peil te bereiken Als men naast een klas ouderen een kinderklasje aan het t ziet, valt direct de onbevangenheid op, waarmee de kleinen de leraar volgen en het onbeperkt vertrouwen dat ze hebben in de manoeuvres die hen ge leerd worden. Bovendien vallen Z3 ge makkelijker en minder gespannen, waar door beenbreuken of verstuikte enkels bij de jeugd, die skiën leert, practisch niet voorkomen. Zowel de Koningin als de Prinsessen hebb :n gisteren weer enige tochten ge maakt Het weer was er uitermate ge- Schikt voor, Gistermorgen sneeuwde het mog licht - voorlopig de laatste sneeuw, zo hoopt men na twee dagen sneeuw vlokken -. maar tegen het middaguur klaarde het weer op en zslfs kon men zo nu en dan enige bergtoppen zien te gen het blauw, dat- dan door de nevel daarboven vrijkwam. Elke dag weer brengen de „wagonladingen" ski-enthousiasten naar het dorp. Alle hotels zijn volge boekt en vooral op Oudejaarsavond zal er nergens meer een plekje vrij zón. ook niet in de vele pensions, die extra bedden hebben laten aanrukken om de gasten te kunnen onderbrengen. (Ingez. Med.-adv.) ZUIVER WOLLEN LEIDSCHE Prima fabrikaat, 100 Wol Zonder fouten. 160x210 Zolang de voorraad strekt Weerrapporten (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Grenoble Nice Warschau Berlijn München Frankfort Zilrlch Genève Locarno Wenen Innsbrück windstil -4 windstil 1 0 2 windstil -2 0.2 'Ingez. Med.-adv.) OPRUIMING Vele koopjes in Karpetten, Tafelkleden, Lopers en Gordijnstoffen. COUPONS Balatum, Cocos en Tapyt. BULTHUIS BOTERMARKT 23 WEERBERICHT Lichte vorst De Bilt verwacht tot morgenavond: Plaatse'uk mist, vrij veel bewolking met plaatselyk enige neerslag. Weinig wind. Lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. (Opgemaakt te 10 uur) 1 Januari Zon op: 8.48 uur; onder; 16.39 uur. Maan op. 5.34 uur: onder: 13.16 uur Hoogwater te Katwijk te +0.40 en 13.08 uur. (2/1 te 1.15 en 13.33 uur). Dit nummer bestaat uit twintig pagina's Wil Laniel voortijdig aftreden? Verwarring dreigt De Franse premier Joseph Laniel is van plan op 3 Januari (d.w.z. nog vóór de ambtsaanvaarding van de nieuwe president Coty, op 17 Januari) het ontslag van zyn kabinet in te dienen. Maar de aftredende president Auriol zal zeer waarschijnlijk, in nauw overleg met zyn opvolger, weigeren dit ontslag te aanvaarden, zo ver neemt Reuter's diplomatieke cor respondent in Pary». Of Laniel zich hierbó zal neerleggen 5 nog de vraag. Wanneer Auriol inder daad het kabinet niet wil laten gaan. zou de premier tussen 4 en 12 Januari op een buitengewone zitting van het parlement, dat onder normale omstan digheden op dat tijdstip op reces is, een votum van vertrouwen over de gehele regenngspolitlek willen vragen Formeel had het kabinet op 17 Januari bn de inauguratie van Coty moeten aftreden Nii ls er in het Franse parle ment een sterke stroming om van dit ontslag dit keer slechts een formaliteit te maken, maar Laniel geeft er om twee redenen de voorkeur aan, de teugels los te laten: 1 De sterke rivaliteit tussen de par tóen. die bij de presidentsverkiezingen opnieuw aan het licht is gekomen. 2 De vrees voor nieuwe stakings golven. Intussen komt bij Frankrijk de be slissing te liggen, of de conferentie van I de Grote Vier te Berlijn op 25 Januari zal kunnen doorgaan. Want wordt Laniels heengaan hetzó op 3 Januari, hetzó op 17 Januari, een feit. dan is de kans zeer groot, dat Frankrijk op de 25ste van de volgende maand nog geen nieuw kabinet heeft. «•••••••••••••«•••••••O*** NIEUWJAARSDAG GEEN „L.D." Morgen, Nieuwjaarsdag, zal ons Afscheidsboodschap van Auriol President Vincent Auriol van Frank rijk heeft in een afscheidsboodschap v;a de radio een beroep op de Fransen ge daan hun individuele en nationale be langen met elkaar te verzoeken en een heid tot stand te brengen op een ogen blik. dat Frankrijk ..door dodelyke hartstochten en haat verscheurd wordt" De president vervolgde: Moge de op roep die ik drie jaar geleden tever geefs tot de Verenigde Natie^ richtte, toch nog worden gehoord Mogen de staatslieden, die voor het leven en ge- iuk van millioenen mensen verantwnór- dplók zón, hun wantrouwen overwin nen en samenkomen om de moeilókhe- den. die de wereld verlammen, open hartig te bespreken Mogen zó oewa- pen.ng en vrees vervangen door samen werking om rókdom, vertrouwen en welzyn"voort te brengen". Fransen in Indo-China op zoek naar „spook"-Eeger Franse en Laot:aanse patrouilles trachtten ln de oerwouden van Laos de positie van de 15 000 soldaten en 12 000 koelies te ontdekken, die de Vietminh by het jongste offensief in midden-Indo- China m de stryd heeft geworpen, maar tosdusverre tevergeefs. Verkenningseenheden van de Franse unietroepen uit Seno. ten Noord-Oosten van Savannakhet, zijn tot op een twin tigtal km ten Zuid-Oosten van Thakhek doorgedrongen zonder op vyandslijke tegenstand te stuiten In de sector Noord-Laos is doo het Franse opperbevel een herleving van de militaire activiteit vastgesteld: m het gebied van Moeng Lap. 150 km ten Oosten van Loeang-Prabang 55 km ten Oosten van Pakseng en bij Xiengkoeang, 140 km ten Oosten van Lceang Prabang De Franse strijdkrachten stootten op talrijke afdelingen van de Vietminh en brachten deze gevoelige verliezen toe aan manschappen en materieel De Franss luchtmacht bestookte de vijand voortdurend in de sector Dipn Blen Phoe en in de Noord-Oostelijke sector van Laos, bovendien werden vijandelóke bases ln Noord-Annam en een spoorweg ten Zuiden van Hatinh 200 km ten Zuiden van Hanoi ge bombardeerd Volgens Franse opgave verloren de Fransen totdusver slechts 150 man Eenheden van de Vietminh hebben intussen rondom en in ie delta van de Rode Rivier grote activiteit ontplooid Ook andere Franse stell'ngen in het Noorden van Indo-China werden aan gevallen. Militaire waarnemers achten deze activiteit veelbetekenend. Nationalisatie Gas- en Electriciteits Mij. De Indonesische minister van Open bare Werken en Energie heeft bekend gemaakt dat aan de Gas- en Electrici teits Maatschappij een bedrag van 15 millioen roepiah i ongeveer vier millioen gulden i als voorlopige schadevergoeding "is aangeboden wegens de nationalisatie van dit bedróf. In de desbetreffende verklaring wordt gezegd dat de som door de directie op geëist kan worden ..in afwachting van een definitieve beslissing". De compen satie wordt in de verklaring „behoor- lyk" genoemd „wanneer men de huidige positie van eigendommen ln effecten m aanmerking neemt". De Indonesische regering is voorne mens de fabrieken in Djakarta en in vier andere plaatsen per 1 Januari over te nemen en wel krachtens wettelijke bepalingen die de regering daartoe ln staat stellen zo wordt in de officiële mededeling gezegd (UP.) Het Leidsche Wollen Dekenhuis HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG Soepeler houding der Sovjets Radio-Moskou heeft bekend gemaakt, dat de Sovjet-Unie bere.d is de 186 oor logsschepen, welks dc Ver Staten ;n de tweede wereldoorlog aan de Sovjet-unie hadden geleend, terug te geven. Dinsdag hebben te Washington Ame rikaanse en Russische deskundigen de kwestie besproken De Sovjet-afgevaar digde gaf een opsomming van buiten landse havens, het dichtst by de Ver. Staten gelegen, waarheen de Sovjet unie bereid is de door de Ver Staten op geëiste schepen (merendeels landings vaartuigen e.d te zenden. Heden zal op een tweede byeenkomst te Washington de kwestie verder wor den besproken. Korea-vrijwilligers terug Met de boottrein uit Marseille zyn gistermiddag 166 vrijwilligers van het Nederlandse Koreadetachement in het vaderland teruggekeerd Zy werden op het Roosendaalse station verwelkomd door de plaatsvervangende commandant van het Van Heutszbataljon uit Oir- schot, majoor «A. van der Meyden en de commandant van de Commando troepen, overste T. Beets. Aan allen werd de herinneringsme- daille uitgereikt., waarna de meesten de thuisreis konden aanvaarden. De teruggekeerde militairen zón een half jaar in Korea geweest. Zy hebben deelgenomen aan de laatste gevechten kort voor de wapenstilstand. Daarna hebben zy geholpen by het oprichten van versterkingen. Dd gehele Belgische Koninklijke familie heeft in liet kasteel van La ken Kerstmis gevierd. Hier zien tve rond de Kerstboom, waaromheen de cadeau's zijn opgesteld. Prins 4/- bert, Koning Leopold. Prins Alcxati- der. Prinses Marie Christine. Prin ses Liltane cn Koning Boudcwijn. De jaarwisseling 1953 gaat van ons scheiden, 1954 staaji voor de deur! Wanneer wij een korte beschouwing willen wijden aan hetgeen het scheiden de jaar heeft gebracht, dan zij het verre van ons om tegelijk een voorspelling te willen wagen aan wat het komende jaar zou kunnen brengen. Dat blijft immers verborgen in de schoot der toekomst 1953 werd o.l. speciaal gekenmerkt door een tweetal gebeurtenissende dood van Stalin en de wapenstilstand in Korea. Speciaal de dood van de grote dictator te Moskou heeft de z.g grote politiek danig in beweging gebracht Of het ten goede dan wel ten kwade zal zón, vermoedelijk zal het komend jaar daarop het antwoord geven! Stalin's overlijden ln begin Maart moest natuurlyk in de landen achter het IJzeren Gordyn van de grootste invloed zyn. Een dictator met zulk een macht, als deze Georgiër bezat, kan niet onge merkt van het wereldtoneel verdwijnen. Integendeel, zijn heengaan brengt de ganse wereld, die hij vertegenwoordigde, in de vaart der gebeurlijkheden. In de eerste plaats was er natuurlijk de vraag, wie hem zou opvolgen Dit bleek een driemanschap te zijn Malenkof, Beria en Molotof Beria is intussen al geliqui deerd en is de weg gegaan van zovele communistische leiders voor hem de weg naar de dood. Is het overgebleven tweemanschap het eens, zal ook tussen hen de strijd niet ontbranden om de alleen-heerschappij Gemeenlyk pleegt dit zo te zyn, want een gedeeld dictatorschap moet op den duur leiden tot krachtsverspilling! Hoe de situatie in het Sovjet-gebied precies ligt, het is voor ons Westerlin gen, niet mogelijk, deze juist te beoor delen. Daarvoor weten wy te weinig van de werkelijke verhoudingen, van de machten en krachten, die er werken, van de economische en sociale propor ties. Frappant is echter, hoe plotseling het streven naar buiten treedt, om het bevorderen van de zware industrie, waarop onder Stalin alles was gericht, te temperen en grotendeels te vervangen door actie voor de fabricage van con sumptie-goederen. Is dit een belang der nieuwe machthebbers om bij de massa in een gunstig daglicht te komen of is het noodzakelyk om erger te voorkomen? Gelet op hetgeen zich afspeelt in de z g satelliet-landen en met name gezien de opstand in Oost-Duitsland ln Juni, lijkt het laatste het meest waarschyn- lijke. Maar hoe het zó. Moskou heeft na Stalin's dood een waar vredesoffensief Ingeluid en niet zonder succes, want een conferentie der grote vier is op komst, al ls de datum dan nog niet definitief bepaald. In hoeverre het van de zyde van het Kremlin ernstig gemeend is? Of dat het alleen een wijziging van taktiek inhoudt, met behoud van het uiteindelyk doel (de overheersing van het communisme) het is niet te door gronden Het Westen zal de grootste waakzaam heid dienen te betrachten en moeten oppassen de eenheid te bewaren die door Moskou geregeld blijft bedreigd, en, helaas, niet zónder zichtbaar succes. De EDG, waartegen Moskou fulmi neert, is immers nog nooit tot stand gebracht en de houding van Frankryk is zelfs zodanig, dat alle zekerheid van het slagen ontbreekt. Reden, dat Washington Parys feitelijk een soort ultimatum heeft gestold: of aanvaarden van de EDG of herziening van Amerika's houding ten aanzien van Europa Wat dit laatste zou betekenen, is te duidelók om het nog eens te gaan uitspinnen Zowel ten aanzien van de vier- mogendheden-conferentie, die Moskou het liefst zou zien uitgebreid tot een vyf-mogendheden-conferentie. dus met deelneming van het rode China als w-at betreft de EDG zal het komende jaar uitsluitsel moeten geven! Waarmede op zich zelf al is aangeduid, hoe belangryk 1954 zal worden! En dan het bereiken van een wapen stilstand in Korea Hoe is daarover ge juicht! En ten dele te begrijpen, want het oorlogsgedruis is tenminste verstomd en er vallen momenteel geen slachtof fers meer op het altaar van Mars. Doch men is er nog altyd niet in geslaagd om te komen tot een vredesconferentie en er schijnt zelfs voorlopig weinig uit zicht. dat men daarin spoedig zal slagen. Juist in het Oosten is echter niets zo gevaarlyk als nodeloos uitstel. Brengt men hiermede in verband de situatie in Indo-Ohina, waar. trots los vredesee- rucht. de communisten plotseling hard toeslaan, dan is er alleszins reden te over om te vrezen voor eei) Muenchen in het Verre Oosten, 1953 heeft in beide belangrijkste ge- beurlykheden van zijn bestaan geen enkele oplossing gebracht Goed beschouwd, is al het andere, dat het scheldende jaar heeft opgeleverd, slechts secundair, vereeleken bij de hoofdzaak van genoemde twee punten, die. de wereld overheersen. Onze foto pagina's zullen in dit opzicht opfrissend werken Slech'c zii hier nog aangestipt, dat Mockou bli'kbaar ook in het bezit is van de waterstofbom althans het ge heim ervan kent, zodat beide partiien, die op dit ondermaanse tegenover elkaar staan, over vemieling*wapenen beschik ken. die hun evenknie nooit hebben eekend Mogen nimmer in toepassing word°n gebracht, want dat zou het einde van de mensheid kunnen betekenen In dit opzicht verdient zeker Eiren- hower's idee omtrent een atoom-bank de volle aandacht, doch d't idep staat ook nog oas in de kinderschoenen! 1954 belooft een bplancriik jaar re worden Wat het zal schenken, geliik gezegd, het ligt verborgen ln de toe komst die de mens nu eenmaal niet kan Wh kunnen slechts honen, dat uit het gelegd verband tussen d? twee wereld- kamoen iets goeds za! voortkomen Te hoog snanne men ziin verwachtingen niet, vooral niet, omdat pen iaar ten aanzien van de eeuwigheid slechts een fractie betekent. Aan 1954 thans het woord en, kan het, de daad ten goede! Doodstraf tegen Hoessein Fatemi geëist De Perzische militaire aanklager, ge neraal Azmoedeh heeft de doodstraf èe- eist tegen Hoessein Fatemi. de voorma lige minister van buitenlandse zaken, die op het ogenblik noz voort vluchtig is.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 1