Prachtig vee op de Vebo Bekroningen op de Vebo 92ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Vrijdag 18 September 1953 Vierde Blad No. 28021 Blaarkop fokkerij rond Leiden dominerend (Van onze deskundige medewerker) Donderdagochtend. Op de veemarkt in Leiden. Wat een drukte, wat een beweeg en wat een mooie dieren. Speciaal de dieren z(jn het, die ons interesseren, al Is er daarnaast ook heel veel te zien en te beleven; in vele kcuringsringen worden de die ren beoordeeld te veel om alles te kunnen volgen. Straks zullen we langs de balies de besten er wel uit halen en nader bekijken. Van een enkele afdeling hebben we ons echter reeds op de hoogte gesteld en wel van de oudere fokstieren, de be langrijkste wellicht van de gehele Vebo. Hierbij natuurlijk het belang van de overige afdelingen volstrekt niet on derschattend. want geen dezer is van belang zonder de andere(n). Op weg naar Leiden vielen ons de kudden blaarkop-runderen roodblaar zo goed als zwartblaar reeds op. die het landschap stoffeerden. Welke kud den zo op het oog gezien al beter en beter worden. De innerlijke waarde dezer dieren is echter niet zo zonder meer te zien; voor de fokkerij en voor de productie komen andere factoren kyken en het is de productie-contróle, dip in deze eeuw tot ontwikkeling is gekomen, gepaard aan de stamboekreglstratie. welke ons meer inzicht geeft in die waarden. Het is immers van het grootste be lang en dit spreekt bij de stieren wel heel sterk dat de dieren stam men uit een lange rU van voorouders, die uitmuntten, zowel door hun exte rieur (goede sterke bouw. die een lange levensduur kan waarborgen en goede vlpesproductie) als door hun productiviteit aan melk en melkvet boter, kaas enz.». Om nu van het grote andere belang van deze Vebo-tentoonstelling maar niet te reppen, belang zoals dat ls uit gemeten bij de opening door verschil lende autoriteiten, als verlaging van de kostprijs en daarmee economisch ster ker staan, beter begrip van de consu ment voor het werken en streven van de boer-producent enzovoort Veel te veel om dit alles in een artikel te be handelen. DE BLAARKOPSTIEREN. We willen ons op dit moment be palen tot de blaarkopstieren. Die een afzonderlijke behandeling meer dan waard zyn! De blaarkopfokkerij toch ls ln de streek rond Leiden dominerend en het ls van groot belang zoals deze in dit fokgebied in de juiste richting wordt gestuwd. De meest eminente stuwkracht in dezen is. naast de schare fokkers, de Inspecteur van het Nederlands Rundvee Stamboek, de heer J. v. d. Goot te Wassenaar. Opvallend ls het hoe hier zonder dat door exporteren bijzondere prij zen voor de blaarkoppen gemaakt (kunnen) worden de verbetering van de veestapel zich baan breekt en bijzonder goede resultaten boekt, zo wel t.a.v. de productie-verbetering als van verbetering van het exterieur. GUSTAAF KRIJGT CONCURRENTIE. Was het vyf Jaren geleden de stier Gustaaf. die opviel door ziin bijzonder goede kwaliteiten, ditmaal was er bij de oudere stieren een kopstier, die met Gustaaf minstens op één lijn gesteld kan worden. Als geheel was er al een zeldzaam beste collectie driejarige en oudere stieren, waarvan maar even vijf exem plaren een eerste prijs kregen, die ze ook vlot waard zijn. maar de 3'- jarige Julius, v. Court, gefokt in Gro- inngen, eig. E. G. Rosenboom te Rijn- sa terwoude. is in dit élite-gezelschap wel een uitzonderlijk, opvallend best exemplaar; zeer solide, mooi gelijnd, gesloten, diep en evenredig met beste broek en goede benen, waarop hii goed staat. Alleen zijn gang achter is wat. wijd, anders nadert zo'n stier het ideaal toch wel heel sterk: geen afwijkingen of gebreken. En zijn productie-afstamming is ook „dik in orde": dc moeder gaf in de eerste 6. niet lange, perioden gemiddeld zo n 5000 kg melk met ruim 4% vet. Zelden of nooit zagen we zo'n beste stier. Op hem volgden als eersten de 3-j. Gustaaf 2. d. Bodo. Dirk. Gro ningse van de K.I. Ver. „Vita-Nova" te Hazerswoude. ook een zeer goede, haast iets fijner dan vorige, met ietwat vrou welijke horens, mooi geheel: de 4V£-j. Dorus d. Dirk Thomson, f.-e. A. H Rotteveel te Oude-Wetering. van moederszijde ook opvallend goede af stamming. de moeder met een goede lange staat van dienst, zeer knppe stier met wat minder sterke achterbe nen; de 3-J. Marcel v. Schultinga. Groningse van J. W. A. v. Nlekerk te Alphen a. d. Ryn, mooi. evenredig, ge lijnd en diep. zeer goede melk-moeder en de 3-j. Oscar. d. Gustaaf-Martinus. eig. Wed. W. P. Heemskerk te Lisse. gefokt door W. v. Santen te Wassnaar, ook een heel mooi exemplaar, dat mo- geliik een beetje dieper kon zijn. De tweejarigen waren er minder talrijk en niet van de klasse «ils de vorigen Eerst werd hier de Groningse Peter. d. Bert-Dirk, van J. J. Verhaar te Ter Aar, mooi gelijnd, doch niet overdiep. HET BLAARKOPRUNDVEE De hoofdmoot van het gebeuren werd ook nu weer gevormd door het blaar koprundvee, bjjna uitsluitend zwart blaar. De koeien zijn ln doorsnee ook goed al zou de uiervoim in verschillende ge- illen fraaier kunnen zyn. Verscheidene dieren kunnen echter bogen op goede, zelfs zeer goede productie. Zo bijv. de 61 jDiena K.S.V. Frans. f.e. W. Hoo- gendoorn te Zoeterwoude. van welke koe oa als productie in de catalogus ver meld staan vier opvallend beste melk- lijsten, de laatste als 5 jaar en 10 maan den met een daggemiddelde van 27,48 kg melk met 3.80% vet ln 280 dagen. Of dat klopt? In leder geval ls een dagge middelde van 27.48 wel zeer hoog. al zou het dan van de R-mocder zijn. Deze koe was één der zeer ernstige candida- voor het kampioenschap: beste romp doch iets minder fraaie kop en horens en hals. Kampioene werd uit een wer kelijk heel goede groep lA-koeien. waar in weinig verschil, dc 8J, Groningse Reina KS., V. Reinder van Alma. eig. S. J. v. d. Stoel te Leiderdorp, koe van teer goed type met goede uiter, doch wat achterwaarts wijzende vóórspenen: ruim gebouwd dier. Blijkbaar ls deze koe verhuisd uit de productie-klasse waarin ze eerst vermeld stond. Eerste dier productie-koeien was dan bovenge noemde Diena, die echter niet reserve kampioen werd, want dit werd de 7-j Alida 12, V. Bart 2. f.e. C. v. Zwleten te Alphen a. d. Rijn. een mooie evenredig gebouwde koe met echter niet te fraaie uier, 1 B In de klasse van Reina. Met deze Reina plus vier goed bijpas sende koeien, tezamen een heel goede groep ruime koeien met goede uiers, werd de preferente Reinder v. Alma. eig. W. v Santen te Wassenaar, S. J. v. d. Stoel te Leiderdorp en T Hogewo- Marijke 20 K.S. van Jhr. A. G. Sand- berg te Wassenaar, heel goed soort, ge zonken. ruim uier en zeer goede staat van dienst: zo'n kleine 50.000 kg melk! Reserve werd haar opvolgster ln die klasse, de 10-J. Julia KB.. V. Adema. f.e. L. Laan te Woerden, die ook al zo'n 44.000 kg melk heeft gegeven met best vet; bcstsoortige koe met zeer goed ruim uier. Als laatste ging heen de 4-J .Diana 8. V. Pletje's Lindberg, f.e. L. Laan to Woerden, ook een best Jong productie- dier. Deze Laan werd met zyn vijf beste ruime koelen met zeer goede uiers en dito productie, waaronder de moeder van de reserve-kampioen-stier, en de reserve-kampioene der koeien, zeer ning, eerste der stamvadeis. Terecht. De Rykspremiesiier Court van v. Santen, v. d Stoel en C. P. Roest te Zoetermeer werd 1B omdat eén van de vijf dochters iets detoneerde, anders was hij misschien IA geworden. Concurrent R.P werd IC de bekende Gustaaf van A. H. Rotte veel te Oude-Wetering werd ID met goede magere gebruikskoeien. Alfred van W. v. Santen werd IE. Dan nog tweede en deröeprtjs stamvaders Met Jongere telgen werd Court IA en 1B. groepen resp. van W. de Wit en A. v. Noort te Lisse en met kalveren zege vierde Jonker van Gebr. Zwanenburg te Bodegraven. Van de groepen zelfgefokte volbloed- koeien werd terecht IA het beste vijftal van C. v. Zwieten te Alphen. beste koeien met zeer goede ruime uiters. W. v. Santen te Wassenaar werd 1B. Rot teveel IC. H Roest te Zoetermeer 1D. En bij de bedrijfsgroepen was die van C. P Roest te Zoeterwoude IA. v. d. Stoel IB en L. Eikelenboom te Rynsa- terwoude IC. DE ZWARTBONTEN De Zwartbonten waren beter getol- letteerd dan voorheen. En de doorsnee kwaliteit was vooral niet minder: goede stieren en vooral zeer goede koelen sier den Leiden's marktterrein. We hebben niet alles kunnen zien, doch bij de kampioenstieren waren zeer goeden; de in Friesland geboren 2-J. Pietje's Slegerswolder Gerrlt van Abr. Uittenbogaaid te Oegstgeest. goed ge sloten. gezonken, van zeer goede pro- ductie-afstamming. evenals de reserve de één-j. Pletje's Anna's Adema V. An na's Adema pref., f.e. L. Laan te Woer den. heel mooi gelijnde stier, zeer even redig. die aan de lijn tot de goede be hoorde. doch die wegens zijn gang en leugd blijkbaar reserve is geworden. Uit een mooie groep IA koeien, allen met mooie ruime uiers en met zeer goede productie, werd kampioene no 1 uit de productie-klasse, de Friese 12Vc-J. tea! Op de Vebo. Eén uit vele (Foto Leidsch Dagblad/Van Vliet) diend eerste der groepen zelfgefokte vol bloeden. Uitstekend! J Th. Wesselmgh te Hazerswoude werd IB met toch ook een goede groep, goed uniform. Van de bedrijfsgroepen was het mooie drietal van Jhr. Sandberg IA. met o a. de kam pioenkoe; het vijftal van L. Treur te Lelmuiden was 1B. BIJ DE PAARDEN De paarden waren zowel goed als tal' rijk. het waren mooie groepen van beide typen die bijeenkwamen voor de keu ring van het kampioenschap. Van het Gronings type werd verdiend kampioe ne de 6-j kroonmerrie Lanetta, V. Haakon, f.e. G. Oudijk te Zevenhuizen, heel goede soortige fokmerne; reserve werd de 4-j. ster Nirria. V. Huibert, f.e. Gebr. Omzigt te Leimulden. ook een zeer goed paard. Het Gelderse type telde als kampioe ne dc elfjarige G Sophia. V. Nubert. van H. Heemskerk te Asperen. reserve werd het schimmelenter Roelanda, V. Jotham, f.e. M. W. v. d. Schans te Bo venkerk. wiens drie-jarige vos Olga- DolaV. Jotham, ook een zeer goede in druk maakte. Vermelden we tenslotte: dat van de beren varkenskampioen werd de Duitse van Wed. D. J. G. Krijger te benes en reserve een Utrechtse 4-jarige van W. Hogeveen te Stompwijk; dat van de zeugen de titel behaalde 11224. V. 412 E. f.e. A J. v. Reeuwijk te Zoeter meer en resedve werd 10257. vierj., I.e. dezelfde: dat van de rammen kampioen en reserve werden de Noord-Hollandsen 1046 r o. van N W J. Olieman te Leid- 6cheii(iam en F 6031 r.o. van M. Kroon te Abbenes. resp. eén en drie Jaar oud en dat van de ooien het kampioenschap be haalde de éénj. 4300 lo. f.e. Wed. C. Doelman te Leidschendam. terwyi re serve werd de éénj. 4576 l.o., f.e. C. Hof man te Waddinxveen. Nadat de jurv op de Vebo gisteren vele uren was bezig geweest, wei-den de volgende uitslagen bekend gemaakt: ZWARTBLAAR Dnejarige en oudere stieren, geb. vóór 1 Sep! 1950 le. Julius. E. C. Ro- zenboom. Rijnsaterwoude; Gustaaf 2. Vita Nova. Hazerswoude: Dorus, A. H. Rotteveel. Oude Wetering; Marcel van Schultinga. Vita Nova: Oscar. wed. W. P. Heenv.kerk, Lisse. 2e. Maarten 2 v. Alma, gebr van Leeuwen, Zevenhoven; Gregor. gebr. J en C. Hoogeveen, Noord wijk 3e. Marcus. Q Onderwater, Zoeterwoude. Twee-jarige stieren (31 Aug 1950— 1 Sept. 1951) le. Peter. J. J. Verhaar. Ter Aar. 2e. Adiiaan. W. van Santen. Wassenaar. 3e Markies van Catrina- hoeve. G. van Leeuwen. Zoeterwoude Stieren (31 Aug 1951—1 Sept 1952) le Hans. C van Zwieten. Alphen: Ri val van Molenhoeve. C Duivenvoorde. RijpwcternigRietus. H. F J Mooren, Leimuiden 2c. Anco. P. C Rotteveel. Riipweterinc: Frans. geb. Zandbergen. Noordwyk. 3c Gondas Gustaaf, we-J P. M. van Egmond, Aarlanderveen; My- tras. A. v. Dorp. Hazerswoude. Stierkalveren '31 Aug 1952—15 Mei 1953) le. Reinder van Oostheem. E G, Rosenboom. Rynsaterwoude; Romeo, S. J v. d Stoel. Leiderdorp: Markus, G. Belt, Zoeterwoude. 2e Dorus. W. van Santen. Wassenaar. 3e. Idas Casper, A. J. Streng. Leiderdorp. Melkgevende koeien <5 jaar en ouder, geb. vóór 1947 le. Reina. S. J v d - Stoel. Leiderdorp: Alida 12, C. van Zwieten. Alphen: Wietske G, J. H Straathof. Rijpwetering; Doortje G. L. Eikelenboom. Ry nsa terwoude; Koba. H. Roest. Zoeterwoude: Dirkje. S J v. d. Stoel. Leiderdorp. 2e. Molly. L. Eikeien boom, Rijnsaterwoude; Sara, A. v Dorp. Hazerswoude; Lotje, W. van Santen, Wassenaar. Melkgevende koeien (5 jaar en ouder, na 1947. vóór 31 Aug 1948) le Liesje 10. C. van Zwieten, Alphen. Dingemi 3, A. H. Rotteveel, Oude Wetering: Rom- my, S J. v d Stoel. Leiderdorp; Su- zanna 3. L Eikelenboom. Ry nsa ter woude, Marco 4. A. H. Rotteveel. Oude Wetering; Jeltje. A v. Dorp. Hazers woude. 2e Dora 5. W van Santen. Was senaar; S3ra, A. van Dorp. Hazers woude; Tonni 5. W van Santen, Was senaar; Estella. W Hoocendoorn. Zoe termeer: Truus 13. H. Roest, Zoetpr- woude 3e Aafke 3. S J v d Stoel. Lei derdorp Kca H F J Mooren. Leimul den. Lien 2. A H Rotteveel Oude We tering; Bertha 5. L Eikelenboom. Riln- saterwoude; Sohia 4. A. H. Rotteveel. Oude Wetering; Elly, W. Hoogendoorn. Zoeterwoude. Melkgevende koelen (31 Aug. 1948— 1 Sept. 1949) le Jopie 15. C van Zwie ten, Alphen: Truus 18, H. Roest. Zoe terwoude; Liesje 15. C. van Zwieten, Alphen 2e. Beatrix 3. L Eikelenboom. Rijnsaterwoude: Beatrix 2. H. F. J. Mooren. Leimuiden. 3e. Hanna 5. A H. Rotteveel, Oude Wetering' Lida, Wed. A C. Paardekooper Zoeterwoude. Productïeklasse S R. of fokreglster- dleren. le. Diena. W. Hoogendoorn. Zoe terwoude: Annie 2, W. van Santen. Wassenaar: Adrlana 3. L. Eikelenbooin, Rijnsaterwoude; Aallie 4, H Angenent, Woubrugge. 2c Floortje 2 W Hoogen doorn, Zoeterwoude; Carolien. W van Santen, Wassenaar: Fenna. T. Hoge- woning. Leiderdorp; Ne'.ta 2. A v. Dorp, Hazerswoude: Aaltje 2. H. Angenent, Woubruggc. 3e. Met a 15. A. van Dorp, Hazerswoude: Leentje 53. J. H Straat hof. Rypweterlng. Melkgevende koeien (schotten, vol bloed. R of fokrerister. 31 Auc 1949— 1 Maart 1950» le Bertha 5 C. P Roest, Zoeterwoude: Mollina 12. W. van San ten. Wassenaar; Co-rie 6. W van San ten. Wassenaar; R:da 4. C P. Roest. Zoeterwoude, Saartje. S J v. d. Stoel. Leiderdorp. 2c Maryke. S. J. v. d. Stoel. Leiderdorp; Lina 8. H. Roest. Zoeter woude; Eitje, A, van Dorp, Hazerswou de; Gcrrle, W. Hoogendoorn. Zoeter woude. 3e Adriana 4. L. Eikelenboom, Rijnsaterwoude; Adri. A. van Dorp, Ha zerswoude. Melkgevende koeien (schotten, vol bloed R of fokregister. 11 Maart 1950 1 S^pt. 1950i Mennie. C P Roest. Zoe terwoude; Flora H Bi y leven. Nieuw koop 2e Leentje 28. C, van Zwieten, Alphen. 3e Sara. W van Santen. Was senaar; Annet. H Blijlevcn, Nieuwkoop. Melkvaarzen (volbloed. R of fokregis ter. 31 Aug 1950—16 Feta. 1951) le Maartjc 2. W. van Santen. Wassenaar; Aaltje 13. H. Angenent, Woubrugge; Corrle 7, W. van Santen. Wassenaar. 2e. Marie 7 W. van Santen. Wassenaar. 3e Aaltje 12, H Angenent, Woubrugge; Mieke 15. H. Anger.ent. Woubrugge Melkvaarzen (volbloed R of fokre gister 15 Febr 1951—16 Maart 1951) Margriet, C P Roest, Zoeterwoude; Nr-tta 4, W. van Santen, Wassenaar; Tan ja, gebr A. en C. Zwanenburg. Bu- degraven: Irene 4. J M. Weststeyn, Oude Wetering 2e Corrie. wed V C Paardekooper, Zoeterwou-te: Alida 36, C van Zwieten, Alphen; Carolien 2, W van Santen. Wassenaar. 3e Margriet 11. W van Santen. Wassenaar: Lize 3 J. M Weststeyn. Oude Wetering; Sarina 2 H F J Mooren Leimuiden Melkvaarzen (volbloed. R of fokre gister. na 15 Maart 1951) le. Gouda 3, wed A C Paardekooper, Zoeterwoude; Nellv 4, J M Weststevn, Oude Wete ring. 2e. Leentje 30. C van Zwieten, Alphen; Riena 4, H. F. J. Mooren, Lei muiden: Laura, gebr. A. en C. Zwanen burg. Bodegraven. 3e Thea. S J. v. d. Stoel. Leiderdorp; Ann:e 2, H. F J. Mooren. Leimuiden; Arida, gebr. A. en C. Zwanenburg. Bodegraven Drachtig droogstaande koeien, le Gerda 3. H, Roest, Zoeterwoude. 2 Eska 6. H. Roest, Zoeterwoude; Ella. A van Dorp. Hazerswoude. 3e. Lize 3. A. H Rotteveel, Oude Wetering; Martina, C. Voets, Alphen Drachtige vaarzen (1 Sept 1950—1 Sept. 1951) le Roza 9, A. H. Rotteveel, Oude Wetering. 2e. Adrie 9, A H. Rot teveel. Oude Wetering. 3e. Sohia 9. A. H Rotteveel. Oude Wetering. Pinken (31 Aug. 1951—26 Febr 1952) le Trientje 2, S J. v. d. Stoel, Leider dorp; Hera, wed. A C Paardekooper, Zoeterwoude. 2e. Greetje 2. S J v d. Stoel. Leiderdorp: Ida 6, A v. Dorp. Hazerswoude, Clarina. G Belt. Zoeter woude 3e. Klaro 4, G Belt. Zoeterwou de; Rika 4. L. E:kelenboom. Rijnsater woude; Janni 4. L. Eike'.enboom. Rijn saterwoude, Emma 3. M van Haaste ren. Stompwyk; Gretha 4. M v Haas teren. Stompwyk; Meta 16. A. v. Dorp, Hazerswoude. Pinken (enkelingen, 25 Febr. 1952—1 Sept. 1952»le Carla, Gebr. Zwanen burg. Bodegraven; Janke II, wed A C Paardekooper, Zoeterwoude; Nelly 5 J. M. Weststeyn, Oude Wetering. 2e Rie, M van Haasteren, Stompwijk; Bet.s, G. Belt, Zoeterwoude; Irene 6, J. M West steyn. Oude Wetering. 3e Martina 3, Gebr Zwanenburg. Bodegraven Koekalveren (enkelingen. 31 Aug. 1952 -1 Mei 1953 c le. Klaro 5. G. Be,' Zoe terwoude; Adri 2, A. van Dorp. Hazers woude; Klaro 4. G Belt, Zoeterwoude; 2e. Dora 3, J J. Verhaar, Ter Aar: Hel din. W de Wit. Lisse; Hera 4, Wed. A C Paardekooper. Zoeterwoude; Gerda. Gebr. Zwanenburg. Bodegraven; Sara 10. A. van Dop, Hazerswoude. Directe vrouwelijke nakomelingen van één stier, ouder dan 2 jaren, ten minste 5 stuks, mochten van meerdere eigenaren zijn: le Reinder van Alma W. van Santen, Wassenaar, T. Hogewo- ning, Leiderdorp, en S. J. v, d. Stoel, Leiderdorp; Court, S. J. v. d. Stoel, Lei derdorp. C. P. Roest, Zoeterwoude en W van Santen. Wassenaar; Concur rent. eigenaars niet opgegeven: Gus taaf, A. H. Rotteveel, Oude Wetering; Alfred. W. van Santen, Wassenaar: 2e. Jupiter, Dorus, Mytras en Bertus 2 Directe vrouwelijke afstammelingen in één stier, minstens 5 stuks, ten hoogste 2 eigenaren. pinken geboren tussen 31 Aug 1951 en 1 Sept 1952: le Court, W. de Wit. Lisse; idem. Lc. Dorus, A. H Rotteveel, Oude Wetering: Gustaaf. H Roest en Joh. de Graaf. Zoeterwoude 3e. Arnold. J van Dorp. Hazerswoude; Cesar, H F J Mooren, Leimuiden. Directe nakomelingen van één stier, koekalveren geboren tussen 31 Aug 1952 er. 1 Mei 1953. minstens 5 stuks van t. hoogste 2 eigenaren: le Jonker. Gebr. A en C. Zwanenburg. Bodegraven; 2e Court, S. J van der Stoel, Leiderdorp; 3e Cesar, H F. J Mooren, Leimuiden, Collecties van één eigenaar, vrouwe lijke zelfgefokte volbloeden en/of R. dieren van fokregister afstamming min stens 2 jaren, tenminste de helft melk gevend; le. C. van Zwieten, Alphen: W van Santen. Wassenaar; A. H. Rotte veel. Oude Wetering; H. Roest. Zoeter woude 2e. W. Hoogendoorn. Zoeterwcu- de: W. van Santen, Wassenaar: J M. Weststeyn. Oude Wetering. 3e H. F. J. Mooren, Leimuiden. Bedrijfsgroepen; la, C. P Roest, Zoe terwoude; lb. S. J. van der Stoel. Lei derdorp; lc L. Eikelenboom. Rijnsater woude; 2a A. van Dorp, Hazerswoude: 2b W. van Santen Wassenaar; 2c. H. Blijleven. Nieuwkoop: 2d H. An?enert. Woubrugge. Van de zwartblaar werden kamoioen van de koeien; Reina. fokker K H Nienhuis te Usauert. eigenaar S J v. d Stoel te Leiderdorp, reserve-kam pioen koeien; Diena. fokker-eigenaar W. Hoogendoorn te Zoeterwoude; kam pioen stier: Julius, fokker J. Goldhoom te Warffum. eieenaar E G. Rozcnboom te Riinsa terwoude; reserve-kampioen stier: Gustaaf 2. fokker F. J. Schuirin- i te Oldehove, eigenaar Vita Nova AFDELING ZWARTBOND: Driejarige en oudere stieren geboren voor 1 Sept. 1950: Klasse 1: geen in zendingen. Klasse 2: 1. Pietjes Slegers wolder Gerrlt, Abr. Uittenboogaard. Oegstgeest: 2. Tietjes Atze. W. Vonk, Leimuiden: 3. Sijkes Eduard. L. J. Splinter, Zevenhoven; Klasse 3: 1. Pietjes Anna's. L. Laan. Woerden: 2. Roland Adema, Vita Nova, Hazerswou de; 3. Grietjes Ceres Van Houkeshof. Joh. Eikelenboom. Rijnsaterwoude. Klasse 4: matige klasse, geen pryzen. Klasse 5A (melkgevende koeien, ge boren voor 1947): eerste pryzen; Teun- tie, L. Treur. Leimuiden; Klaske 16, L. TYeur, Leimuiden. Anna. L. Treur, Lei muiden. Pietje 5. W. J. Olsthoorn Leid schendam en Pietje 53. H. Voorby. Al phen aan den Ryn; tweede pryzen: Afke V. L.. H. Voorbij, Alphen, Toos 6. ,J. Tli. Wessellngh, Hazerswoude. B B. 13 H. Voorby. Alphen. Betje 2, H. Voor by, Alphen. Cory, gebrs. A. A v. d. Boon. Leimuiden, Marie 48. C. van ZU- verden Hlllegom en Klaske 30 B, C. P. van Wees. Aalsmeer: derde pryzen: Eppy 15. M. W. van der Schans, Boven kerk. Eke 19. idem. Rosa 8. J. Th. Wessellngh. Hazerswoude, Juweeltje 2. gebrs A. A. v. d. Boon. Leimuiden en Geertje 2. Idem. Klasse 5 B (melkgevende koelen vyf Jaar en ouder geboren na 1947 voor 31 Augustus 19481eerste pryzen; IJtJe. W. J. Olsthoorn. Leidschendam, Aagje 8. J. Th. Wessellngh, Hazerswoude, An na 9. Bonda's proefboerdery, Wassenaar tweede pryzen; Julia 10, L. Laan, Woerden. Aaltje 126. W. Vonk. Leimui den. Aukje 61, L. J. Splinter. Zevenho ven. Aagje 9. J- Th. Wessellngh, Ha zerswoude: derde pryzen: Emma, gebrs A. A. v. d Boon. Leimuiden, Irene 5. J Th. Wesselingh, Hazerswoude. Aukje 58, L. J. Splinter, Zevenhoven, Jetske 19. C. P. van Wees. Aalsmeer. Klasse 6 (melkgevende koelen, gebo ren na 31 Augustus 1948 en voor 1 Sept. 1949): eerste pryzen: Pietje B. L. Laan. Woerden. Hanna 4. J. Th. Wessellngh. Hazerswoude. Siebrigje 2. H Voorby, Alphen: tweede pryzen: Bleske 42. L. Treur. Leimuiden, Hanna 4, J, Th Wessellngh: derde prys: Volkertje 26, W. Vonk. Leimuiden Klasse 7 (productieklasse SR. of fok- reglsterdieren)eerste pryzen: Maryke 20. jhr J. A. G. Sandberg, Wassenaar. Julia. L. Laan, Woerden, Boukje 35, Jhr Sandberg, Wassenaar, Marie 47. Bonda's proefboerdery. Wassenaar; tweede pryzen- Johanna 39. L. Treur, Leimuiden, Jantje 160, W. Vonk, Lei muiden. Marie 47, Bonda's proefboer dery, Wassenaar. Klasse 8 (melkgevende koeien (schotten) volbloed. R. of fokregister. geboren na 31 Aug 1949 en voor 1 Sep tember 1951): 1. Arina 2. G A Op 't Land. Bodeeraven; 2. Aukje 69. L. J Splinter, Zevenhoven; derde pryzen: Marie 56. Bonda's proefboerdery. Was senaar. Koba 16, W. J. Olsthoorn. Leidschendam. i Klisse 9 (melkvaarzen. volbloed, R of fokregister. geboren na 31 Aug. 1950 c eerste pryzen: Trien 12. L Laan. Woer- den. Henriette 4. J. A. G. Sandberg, Wassenaar. Wietske 5A. W. J Olsthoorn Leidschendam, Hiltje 23. C. P. van I Wees. Aalsmeer; tweede prijzen: Wiet ske 5B. W J. Olsthoorn, Leidschen dam. Carolina. W. Vonk. Leimuiden. [Aukje 76, L. j. Splinter. Zevenhoven; derde pryzen: Dafke. M. W van der Schans, Bovenkerk, Trees, L. J. Splin ter. Zevenhoven. Klasse 10 (drachtig, droogstaande koelen, met tenminste 1 afgesloten melklyst. volbloed R. of fokregister) eerste pryzen; Bontje 5, W. Vonk, Leimuiden. Hanna 2. J. Th. Wesse lingh, Hazerswoude. 2 Gerarda 6. Bondas proefboerderyWassenaar: 3. i Trijntje 7. idem. Klasse 11: geen in- I zendingen. Klasse 12 A (pinken (enkelingen) [geboren voor 1 Maart 19521: eerste pry zen: Ursula 5. C P. van Wees. Aals meer. Pietje 12 W J Olsthoorn. Leid schendam. Gerda. W Vonk, Leimuiden Kia'kc 18. L. Treur, Leimuiden. tweede pryzen- Pietje 5, C. P van Wees. Aalsmeer: Aagje, jhr Sandberg. Was senaar. Betsie 5. H Voorbij. Alphen; derde prijzen: Rina 20. Bonda's proef boerdery. Wassenaar. Krlmhllde 3, G H Oj) 't Land, Bodegraven. Suus 4, H. Voorby, Alphen. Klasse 12 B (pinken (enkelingen) geboren na 1 Maart 1952 en voor 1 Sep tember 1951): eerste pryzen: Roza, W. Vonk. Leimuiden Dina 14. H. Voorbij, Alphen, Kromhilde 4, G H. Op 't Land, Bodegraven: tweede pryzen: Aaltje. W J Olsthoorn. Leidschendam. Catharina, H. van Dijk. Aalsmeer: derde prUzen Carolina 6. G. H. Op 't Land. Bodegra ven. Roza 13. J. Th. Wesselingh, Ha zerswoude, Marie 64, Bonda's proef boerdery, Wassenaar. Klasse 13 (koekalveren (enkelingen) geboren na 31 Augustus 1952 en voor 1 Mei 1953): eerste pryzen: Dora 8. Bon da's proefboerdery, Wassenaar, Catha rina, jhr Sandberg. Wassenaar: tweede pryzen: Anna 13. Bonda's proefboerde ry, Wassenaar. Cornelia, jhr Sandberg. Wassenaar, Christa, idem; derde pry zen- Krimhilde 5. G A. Op 't Land. Bo degraven, Schagentje 7, C P. van Wees Aalsmeer. Flora. H. van Dyk. Aalsmeer. Paatje 13. C P van Wees AaLsmeer. Klasse 14 (directe vrouwelijke nako melingen van eén stier ouder dan 2 jaar en tenminste vijf stuks): 1. Toos 13, Aagje 8 en 9. Irene 3 en 5. Zypjc 5, J. Th. Wesselingh. Hazerswoude: 2. Oukje 76. 69. 80 en 79. Trees en Tilda, L. J. Splinter. Zevenhoven. Klasse 15: geen inzendingen. Klasse 16: 'directe nakomelingen van 1 stier, koekalveren geboren tussen 31 Aug 1953 en 1 Mei 1953 minstens 5 stuks van ten hoogste 2 eigenaren): 2. Koba 3, Bontje 47. Marie 50. Riet 3. Bontje 51, C. van Zyverden, Hillegom. Klasse 17: (collecties van 1 eige naar) vrouweiyk zelfgefokte volbloeden en of R. dieren van fokregister af stamming. minstens 2 jaar. ten minste de helft melkgevende IA: L Laan, Woerden: IB: J. Th Wesselingh. Ha zerswoude: 2A: L. Splinter, Zevenho ven. 2B: Bonda's proefboerderij. Klasse 18- i bedrijfsgroepen. Volbloed- dieren. tenminste 2 jaar. tenminste de helft melkgevend: deze behoeven niet zelf gefokt te zijn): eerste pryzen: jhr Sandberg, Wassenaar, L. Treur, Lei muiden. tweede pryzen; H. Voorby, Alphen. C P. van Wees. Aalsmeer. W. Vonk. Leimuiden. W. J. Olsthoorn, Leidschendam; derde prijzen- gebrs. A A, v d. Boon. Leimuiden, H. W. van der Schans. Bovenkerk. Van de zwartbonten werden kam pioen van de koeien: Maryke 20. fokker W. G. Roorda. Wytgaard, eigenaar jhr Sandberg. Wassenaar: reserve-kam pioen koelen: Julia, fokker-eigenaar L. Laan. Woerden: kampioenstier: Pietjes Siegerswolde Gerrit. fokker J A. Jacobi Garyp. eigenaar A. Uittenboogaard. Oegstgeest; res-kampioenstier: Pietjes Anna's Adema, fokker-eigenaar L. Laan, Woerden. PAARDEN Klasse Gelders type, rubriek 4 jaar en oudere stamboekmerries: l, Cyrnia, eig. KI. Groen, Koudekerk; 2. Mi'dona,' eig. W. C. v. d. Vis, Alphen aan den RUn; 3. Nalgonda. eig. W. J. de Vink. Bodegraven. Klasse Gronings type. rubriek stam boekmerries. 4 jaar en ouder; 1. Mona 12323, eig. G. Oudijk, Zevenhuizen; Habora 9648, eig. H. Vergeer, Alphen aan den Ryn; Icurelia. eig M. Straathof. Oude Wetering; 2. Gelara. eig. W. Vonk. Leimuiden. 101a. en Iceline. eig. W Vonk. Leimuiden; 3 Joberta. eig. A. A. Paul, Blciswyk, Lehanne, eig. A. A. Paul, Bleiswyk, Nusola, eig. J. A. Kool, Alphen aan den Ryn. Klasse Gelders type. rubriek stermer ries: 1. Iliena. eig. B. Bruynis. Nieuw Vennep, en Lomane. eig. C. A. Zand bergen, Rynsburg; 2. Lilia, eig. P. Lamens, Waddinxveen, en Jodorrie, eig. J. M Op 't Land. Bodegraven Klasse Gronings tyjre, rubriek ster merries: 1. Niria, eig. gebr. Omzigt. Leimuiden, Nanny 13224, eig. A. Ph. v. d. Breggen, Waddinxveen, Mies, eig. H. Angenent, Woubrugge: 2. 114a. Meer- katse, eig. N. G. Bruynis. Nieuw Vennep. Marie-Helen, eig. N. G. Bruynis. Nieuw Vennep. Klasse Gelders type. rubriek kroon- merries. 1. G Sophia, eig. H. Heems kerk. Asperen, Netta 20768 Kr eig. M. W. v. d. Schans. Bovenkerk. Karla 18361 Kr eie M W. v. d. Schans. Bovenkerk. Rubriek hengsten: 1 Kassier 729, eic. hengstenass Dc Toekomst, Woubrugge; 2. David II645, eig. hengstenveren. Ons Belang. Nieuw Vennep. Klasse Gronings type. rubriek kroon- merries: 1. Larette 11617 Kr eig. M. P. Vry. Nootdorp. Lanetta 11626, eig. G. Oudyk, Zevenhuizen, Leonlle 11524 Kr., eig. N. G. Bruynis. Nieuw Vennep, Inovo, eig. M P Vry, Nootdorp. Ibobbie 9651 Kr eig. A. Ph. v. d. Breggen. Waddinxveen. 2 Idora 11016 Kr., eig. H. Angenent. Woubrugge Larette 11617 Kr., eig. M P. Vry. Nootdorp, is uit gesloten van kampioenschap door het definitief winnen van de beker vorig jaar. Kampioen Gelders type: G. Sophia, eig. H. Heemskerk. Asperen; reserve kampioen Gelders type Roelanda, eig. M. W. v. d. Schans, Bovenkerk. Kampioen Gronings type: Lanetta, eig G Oudyk, Zevenhuizen. Reserve kampioen Gronings type: Niria, eig gebr. Omzigt, Leimuiden. GEITEN Klasse 1, 2 no. la van afdeling Leiden. Klasse 2. 2 Monarch H 902 van afd. Nieuw-Vennep. Klasse 3. 2. Leen 1. "340 S. eig. prov. bond van geitenfokverenigingen in Zuid- Holland. Klasse 4. la. Veronica H1592 R.. eig. C van Haaster. Lisse; lb. Corrie 25 KS eig. P. Hus. Katwyk aan Zee: 2a Eusje 612 R.. eig. G J. v d Voort. Katwitk aan Zee; 2b Beppie 792 <H 1753), eig. H. W. Turk, Zoeterwoude: 3a. Gonda 43 Gldei;. H. W. Turk. Zoeterwoude. 3b Liesje 10 S eig. A Jansen. Lisse. Klasse 5, 1. Jopie F. 28 S., eig. J. 2-Jarig kind door vrachtauto gedood WILDE HAAR POPJE REDDEN Toen het 2-Jarig meisje Maria Johan- na Udinga uit de Gaaine? te Apel- I doorn gistermorgen haar poppenwa.-en voor een naderende rrachtauto w:!de wegtrekken, kwam zij onder het linker achterwiel van de auto terecht, met als gevolg dat zij op sla? werd gedood. Het ongeluk gebeurde tn de Eksterweg bij de hoek van het Hof veld Gisteravond om zeven uur is de 23- Jarige J. H Christ uit Nijmezen, op de Zeedijk bij Woiphaar' dijk dodeiyk ver ongelukt Chris:. d:e wekzaam bij I de Grontmij. keerde samen met enkele [andere werknemers terug van de her- i stelwerkzaamheden op de zeedijk zy waren daartoe op een zandtreintje ge- 1 klommen Samen met zijn vader stond hu voorop de locomotief. Bij een bocht j is hy er af gevallen en een elndweegs meegesleurd. Hy overleed vrijwel on- middeliyk. Het slachtoffer is gehuwd en vader van een kind. Schenkeveld, Leiden; 2a Martha 606 S.t eig P. Hus, Katwyk aan Zee; 2b Annie 794 R eig. W. Hogervorst, Zoeterwoude; |3a. Fientje 746 R. eig. A. Jansen. Liss'-; i 3b. Dinie 446 S, eig. W. Bos. Katwijk aan Zee. Klasse 6: 1. Jopie 789 R eic. C. H. van Mil, Zoeterwoude, 2 Grada II 931 S eig. H. W. Turk. Zoeterwoude; 3. 206 Limburg, eig. H. W. Turk. Zoeter woude Klasse 7: 1. Gonnlc M 447. eic H. Mooren Leimuiden; 2 Tonnie 175 F, eig. J. C van Stam, Nieuw-Vennep; 3. Nolle 174 F. eig. B. Bruynis, Nieuw- Vennep. Klasse 8- 1 Jopie M 454, eig. P. Cle ment, Nieuw-Vennep; 2. R. v. J 14. eig. W. Turk, Zoeterwoude; 3 no. 33a van C. van Haaster, Lisse; (alle drie oudste groep); la. R v J. 949, eig W. Turk. Zoeterwoude. R. v. J. 32. eig W. Hoger vorst. Zoeterwoude. Jantje M 458. c:c. J C. van Stam, Nieuw-Vennep; 2 Trees M 466. eig. H. Mooren, Leimuiden, 3a. R. v. J. 31. eig W. Hoogstraten, Leider dorp. 3b. Emma M. 467. eig. H. Mooren. Leimuiden (alle Jongste groep) Klasse 10 1 Groep 1 "met een-jarige ceiten van afd. Nieuw-Vennep; 2 Groep 2 met lammeren van afd. Nieuw-Vennep. Klasse II. 1. Groep van afd Katwyk aan Zee; 2. Groep van afd. Leiderdorp; 3. groep van afd Lisse. Klasse 12. 1. Groep van drie geiten van H. W. Turk, Zoeterwoude; 2. groep van drie geiten van W. Hoogervorst, Zoeterwoude. Klasse 13: la. Corrie 26 KS. eig. P. Hus. Katwyk aan Zee: lb. no. 58a no. 5; 2. Gonda 643 Gld clg. H. W Turk. Zoeterwoude; 3 Bep 792 H., eig. H. W. Turk, Zoeterwoude. Kampioengeit Veronica H. 1592 R eig. C. van Haaster, Lisse: Reserve- kampioengeit Corrie 25 KS eig. P Hus, Katwijk aan Zee. Geen kampioenbok. SCHAPEN Klasse 1: 1. No. F 6031, eig. M. Kroon. Abbenes reserve-kampioen 2. No. 957 r.o.. eig L. J. Splinter Zevenhoven. Klasse 2: la. No. 1046 r.o 9591 R eig. N J. W. Olieman, Leidschendam (kam pioen) lb. No. 1034 r.o V. 565 l.o eig. J. J. den Hollander, Leiderdorp; 3. No. 1011 r.o. 4481 l.o.eig. A. J. de Jonc, Hazerswoude. Klasse 3: 1. No. 7401 R„ eig M. Kroon, Abbenes. en No. 5527 l.o.. eig. J den Hollander. Leiderdorp; 2. No. 6123 1 o., eig. Bonda's proefboerderij, Wassenaar. No. V 604 l.o.. eie. A. F. de Wit. Alphen aan den Ryn. No 5561 l.o. eic. A. J. de Jong. Hazerswoude No. V 96 l.o., eic. N.5 J C. Koot. Leiderdorp: 3. No. 6294 l o., eig W. C. Doelman, Leidschendam, No. 6293 l.o.eig. wed. Doelman. Leid schendam. No. 6343 l.o.eig P. Rippinc. Waddinxveen. Klasse 4: 1. groep 47 van A. F. de Wit, Alphen aan den Ryn; 2. groep van N. J. C. Koot, Leiderdorp. Klasse 5: 1. No. 6835. eig. N. J. W. Olieman, Leidschendam; 2. No. 6939. eig. J Groot. Aarlanderveen. 3. No. F. 49409, eig. M. Kroon. Abbenes. Klasse 6: la. Groep van Bonda's proefboerdery. Wassenaar (52); lb. Groep van Bonda's proefboerderij, Was senaar (53); 2a. Groep van C Hofman. Waddinxveen. (55); 2b. Groep van A. F. de Wit. Alphen aan den Rijn, <61 3. Groep van H. J. W. Olieman, Leid schendam (59). Klasse 7- 1. No. 4300 l.o., eig. wed. C. Doelman. Leidschendam; 2. No. 9369 lo. eig. M Kroon. Abbenes: 3 No. 9368 F. l.o.eig. M. Kroon. Abbenes. Klasse 8; 1. No. 7194, eig. N J. W. Olieman. Leidschendam. No. 7197, eig. W. J. Olsthoorn. Leidschendam: 2. No. 6834. eig. N. J w Olieman. Leidschen dam: 3. No. 6655, eig. A. J. de Jong, Hazerswoude. Klasse 9: 1. Groep van J. Groot, Aar landerveen (77); 2. Groep van Bonda's proefboerderij, Wassenaar (76). groep van Bonda's proefboerdery. Wassenaar (75); 3 groep van J. J. den Hollander, Leiderdorp 79groep van N. J. W. Olieman, Leidschendam (81). Klasse 10: 2. Groep van N. J. W. Olieman. Leidschendam (82). Kampioen-ooi No. 4300 i o. van wed. C. Doelman. Leidschendam Reserve kampioen ooi is No. 4576 l.o. uit hok 77. VARKENS Klasse I: No. 2500 N. Holland, eig wed. D G J. Kryger. Abbenes. No 2525 P eig W Hooeeveen. Stompwyk. 2 No. 2982, eig. J. G v. d Burg. Pynackcr, No. 2796. eig. G. W. Belt, Stompwyk, 3. No. 2953 P., eig. P. Buitelaar, Leidschendam. Klasse 2: 2. No. 3195 P eig D. M. Binnendyk, Alphen aan den Ryn, en No. 3204 P., eig. S de Vlieger. Lisse; 3. No. 3153, eig. C. Hillenaar, Hoogmade. Klasse 3: 1. No. 54871 van W. Hooge veen: 3. No. 3356, eig. P. Buitelaar, Leidschendam Klasse 4: 1 No. 27604, eig. L. Uitden- bogaard. Zoetermeer. Klasse 5: 1. No. 10257, eig. A. J. van Reeuwyk, Zoetermeer, en No. 11137, eig. P. Scheer. Reeuwük; 2. No. 11019, eig. P. Scheer. Reeuwyk. Klasse 6: 2. No. 11752, eig. N. S On derwater. Stompwyk. en Nó. 11586, eig. A. \an Mullem, Leidschendam; 3. No. 24162, eig. P. Scheer, Reeuwyk. Klasse 7: 1. No. 25893, eig. P. Buite laar, Leidschendam; 2. No. 27243, eig. N. S. Onderwater. Stompwyk, en Nó. 27098. eig. N. Koov, Nootdorp. Klasse 8: 2. No' 28076, eig. A. J. van Reeuwyk, Zoetermeer Klasse 9: 1. No. 11224. eig. A J van Reeuwyk. Zoetermeer: 2. No. 11572. eig. A. J. van Reeuwijk. Zoetermeer. 3 No. 10925. eig. N. S. Onderwater. Stompwyk. Klasse 10: 2. 55b volle zus van 55. eig. P Buitelaar, Leidschendam; 3. No. 21937 eig. P Buitelaar. Leidschendam. Klasse 11: Geen pryzen. Kampioen Zeug No 10925, eig. N. S. Onderwater. Stompwyk. Reserve kam pioen No. 10257, eig. A. J van Reeuwyk, Zoetermeer. Kamoioen beren No. 2500, eig wed. D J G Kryger. Abbenes: 2 Reserve kampioen beren No 2525 P., eig. C. A. van Leeuwen, Leidschendam.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 7