BANDEN Agenda 92ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Woensdag 8 Juli 1953 Tweede Blad No. 27959 Eerste Kamer over Maatschappelijk Werk „Positie (Ier Ambonezen kritiek" De Eerste Kamer heeft gisteren een aantal wetsontwerpen tot naturalisatie goedgekeurd, waarbij in totaal 79 per sonen het Nederlanderschap verwierven. Verder nam de Kamer z.h.s. aan het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 5 September te Brussel gesloten verdrag tussen Nederland, Belgie en Luxemburg nopens wederkerige bijstand inzake de invordering van belastingschulden. Hierna aas o.a aan de orde het wets ontwerp tot goedkeuring van de op 1 April 1953 te Washington ondertekende overeenkomst tot herziening en verlen ging van de internationale tanve-over- eenkomst van 23 Maart 1949. Deze tarwe- overeenkomst loopt op 31 Juli a.s. af De nieuwe overeenkomst is een voort zetting van de lopende, met wijziging van de prijzen, de gegarandeerde hoe veelheden en de duur. Het doel van de lopende en van de nieuwe overeenkomst is afzet van tarwe voor uitvoerende en aanvoer van tarwe voor invoerende lan den tegen billijke en stabiele prijzen te verzekeren Het wetsontwerp werd na discussie aangenomen. Hierna was aan de orde de behande ling van de begroting van het Depar tement van Maatschappelijk Werk. Het verheugde de heer Diepenhorst (A.-R i in de minister iemand gevonden te hebben met een fijn ontwikkeld rich tingsbesef op het moeilijke pad, dat elk jong Departement heeft te gaan. De oïcrheidsrompslomp, speciaal bij dit Departement, moet zoveel mogelijk vermeden worden, aldus spr. Snelle beslissingen zijn hier vaak noodzake lijk ten behoeve van het directe belang van een groep, die hulp nodig heeft. Woningbouw, kinderspeeltuinen, buurthuizen en wat niet al zijn pro blemen, die dit departement ten nauwste raken en elk uitstel van een beslissing zou hier nadelig kunnen werken. Verlies aan persoonlijkheid en mas sificatie zijn andere problemen waar op deze minister zijn krachten kan beproeven. En tenslotte is er de op gave snel orde te brengen in de sub- sidie-chaos. De zorg voor de bejaarden zal tot bij zondere voorzieningen moeten leiden. Spr. besloot met een woord over de ge repatrieerde Indische Nederlanders en de Ambonezen. Hij was er zich van be wust, dat er voor de eerste groep al veel is gedaan, maar zij heeft het nog steeds zeer moeilijk. „Zie geen objecten van maatschappelijke zorg. maar levende mensen", zo adviseerde spr. de minister. De heer Reijers (C -H.) zeide geen onverdeelde bewondering te hebben voor het tot stand komen van dit departe ment. dat volgens hem te veel een poli tiek karakter droeg. Hij was van mening, dat men voors hands geen te hoge verwachtingen kan kosteren van het reëele maatschappelijk werk. De taak van dc overheid ligt meer op de aspecten van de maatschappij- vorming en dat is het punt waarop vol gens hem dit ministerie zich allereerst moet werpen. De heer v. Lieshout (K.V.P.t zegt de minister gaarne de steun van zijn frac tie toe bij de uitvoering van zijn moei lijke taak. Hij drong aan op de instelling van een commissie van deskundigen op het terrein van het maatschappelijk werk. die advies zal moeten uitbrengen over de vraag of de taak, die aan het Depar tement van Maatschappelijk Werk is toebedeeld, wel voldoende is voor het doeltreffend en harmonisch bestrijken van zijn arbeidsterrein. De heer Ruys de Bccrcnbrouck (K.V.P.) noemde de situatie der Am bonezen in Nederland kritiek. De groep van 14.000 Ambonezen zal binnen 10 jaar, gezien het geboortecijfer, ver dubbeld zijn en daarom is het onver antwoordelijk ze „in zalig niets doen" in de kampen te laten. Meer dan voorheen zal de overheid inschake ling in het arbeidsproces moeten sti muleren. Het wonen in kampen wordt op de lange duur onhoudbaar. Bedroevend noemde spr. het, dat voor malig Ambonnees beroepskader van het K.N.I.L. geen plaats kan vinden in de K.L. In uitzending naar de West van Ambonezen zag spr. perspectieven. Ten slotte zag hii zeer wel mogelijkheden van opname in de Nederlandse gemeen schap van die Ambonezen, voor wie de mogelijkheden tot terugkeer zeer gering zijn. Baron de Vos van Steenwijk (V.V.D.) kan de oprichting van dit nieuwe De partement niet met onvermengde vreug de aanschouwen. Het werk van het De partement had door andere Departe menten kunnen worden overgenomen. Het probleem der Ambonezen in Ne derland wordt volgens spr. beheerst door de vraag: „Kunnen zij terug?" Voor lopig is daar naar de mening van baron De Vos van Steenwijk geen kans voor en daarom pleitte hij voor opneming in militair verband van Ambonezen, die daarvoor m aanmerking komen. De an deren moeten ingeschakeld worden in het arbeidsproces. Grote bezwaren achtte mej. Tjeenk Willink verbonden aan het feit, dat ver schillende Departementen nog terreinen onder zich hebben, die feitelijk tot maat schappelijk werk horen. Zij vroeg zich af of de kosten van f. 1202 per jaar per persoon, die op de begroting uitgetrokken zijn voor de on- maatschappelijken in de gezinsoorden niet hoog zijn ais men ze plaatst tegen de maximum uitkering van de noodwet ouderdomsvoorziening nl. f 636. De minister zal de sprekers morgen beantwoorden. Minister Beel tot Tweet'e Kamer: Geef Utrecht ruime jas! (Van onze parlementaire redacteur) Minister Beel heeft dn de Tweede Kamer het Utrechtse grenswijziglngs- ontwerp met de kracht der overtuiging 'erdedigd. Maar niet zo sterk waren s ministers argumenten, dat hij daar mede hen, die het ontwerp in eerste in stantie hetzij in zijn geheel, hetzij op detailpunten hadden bestreden, tot zijn zienswijze overhaalde. De minister toonde zich weinig geneigd tot conces sies: er komt een grens aan de tege moetkoming, zo verklaarde hij met na druk en en het lokaas: „de beslissing Oud-Zuilen wordt aan de Kamer overgelaten" was blijkbaar niet sappig genoeg om er in te bijten. Tegenover de onverzettelijkheid van de minister wer den twee moties gesteld een van de socialist Scheps en één van de KVP-er Van Koeverden welke een der meest omstreden punten van het ontwerp ra ken: de belangen van de agrarische ge bieden. Deze moties zijn later ingetrokken. Minister Beel heeft de debat-pauze aangegrepen om een nieuw- maar dan ook uiterst-compromisvoorstel uit te broeden. Toegeven op het agrarisch ge deelte van het ontwerp zou wellicht het ontwerp als geheel kunnen redden. De minister heeft bij nota van wijziging het gedeelte van de gemeente Bunnik waarin de landiyoederen Nieuw- en Oud Amelisweerd, het landgoed Rhy- nauwen en de renbaan Mereveld gelegen zijn uit het ontwerp losgemaakt. Met dien verstande, dat de landgoederen tot Bunnik zullen blijven behoren, het ge bied rond het sportpark Mereveld bij Utrecht zal worden gevoegd en de ge meente Zeist geen grondgebied zal be hoeven af te staan. In totaal is daardoor weer een 300 HA van het toe te wijzen gebied afge knabbeld. Utrecht zal door het weg vallen van dit recreatiegebied bepaald niet voldaan zijn, maar gezien tegen dc achtergrond van het geheel, was deze ministeriële concessie wel nodig, om te ontgaan, dat de Kamer nog meer verminkingen zou aanbrengen, waartegenover de bewindsman zijn onaanvaardbaar had gesteld. Wanneer vandaag gestemd wordt over de instelling van de gemeenschapsraad en over het gehele wetsontwerp, dat thans zeker een meerderheid zal vin den, dan is de eerste beslissende stap gedaan, om Utrecht een ruimere jas te geven. Of het deze jas vóór 1 Januari 1954 zal krijgen is nog niet te zeggen, want ook de Eerste Kamer zal het in de ko mende maanden volhandig genoeg krij gen. Het ontwerp is uit nood geboren, zo zeide de minister in zijn verdedigings rede, die één uur en drie kwartier in beslag nam. Wijziging van de Utrecht se gemeente-grenzen op korte ter mijn is geboden en daarom is de re gering niet bereid, het ontwerp in te trekken. Verder nog ging dr Beel, toen hij aan het slot van zijn rede zei: de grens van de tegemoetkoming is bereikt. Die grens mag niet over schreden worden. De regering wenst met Ged. Staten de onvermijdelijke uitbreiding van Utrecht in goede ba nen te leiden. Zjj meent, dat zulks met dit ontwerp wordt bereikt. Wederopbouw Watersnoodgebied (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft zich gister avond verenigd met een wetsontwerp tot regeling van wederopbouwvraag- stukken in het watersnoodgebied. Het wetsontwerp beoogt de mogelijkheid te openen, dat de wederopbouw zich kan aanpassen aan de omstandigheden. Wil de herbouw niet stagneren, dan dienen slechts wederopbouwplannen vastge steld te worden voor zover zulks inder daad noodzakelijk is om een stedebouw kundig verantwoorde wederopbouw van het getroffen gebied te waarborgen. Daarbij zal ook in sommige gevallen een sanering moeten worden tot stand ge bracht en de ontworpen regeling heeft daartoe voorzieningen getroffen. In de uitvoering van deze sanering zal uiter aard de nodige soberheid moeten wor den betracht. Immers, een gemeente zal zeker niet gebaat zijn met een te ruime opzet, waardoor de projecten onuitvoer baar zouden kunnen worden. Stichting van noodverbhjven zal in het licht van deze situatie niet te ont gaan zijn, maar ook in dit opzicht zal enige matiging wel gewenst zijn. Een paar duizend noodverbhjven, waartoe ook in de Kamer aandrang werd uitge oefend, stuitte op overwegende bezwa ren bij minister Witte, die niet verder wilde gaan, dan 250 noodverbhjven. Daartoe is opdracht verleend; de kosten bedragen 1.7 milhoen gulden. Het aantal houten woningen zal 700 bedragen. De verscheping dezer woi gen zal zoveel mogelijk gespreid v den, deelde de minister mede. In de Kamer werd aan het ontwerp in vele detailkwesties aandacht geschon ken, waarop de minister uitvoerig is ingegaan. ISRAEL EN OOST EUROPA Het hoofd van de afdeling Oost Euro pese zaken van het Israëlische ministe rie van buitenlandse zaken, Samuel Bentzoer. is vertrokken voor een reit door de landen van Oost-Europa. Offi cieel is bekend gemaakt, dat de reis ten doel heeft „de Israëlische legaties in de ■olksdemocratieen te inspecteren." Waarnemers zun echter van mening, dat Bentzoer tevens van de gelegenheid gebruik zal maken om besprekingen te voeren met de ministers van buiten landse zaken van Polen, Roemenie. Tsjechoslowakije en Hongarije, over de betrekkingen van die landen met Israel over het hervatten van de emigratie in hun Joodse ingezetenen. Ongeveer een jaar geleden hebben de ilksdemocratieen de emigratie van Joodse ingezetenen stopgezet, met uit zondering van Polen, dat een twintigtal personen per maand toestemming gaf r Israel te vertrekken. Duizenden Joodse ingezetenen van de landen achter „het IJzeren Gordijn" zouden zich gedu rende het laatste jaar hebben laten in schrijven voor emigratie naar Israel. (Lneez. ftled.-adv.) RIJWIEL s MOTOR FEUILLETON Door HARRY HOFF, vertaald uit het Duits. De zaak Andreas 2) Kirchner kijkt de commissaris met een vragende blik aan. „Voor zoyer we begrepen hebben, is Andreas in zun auto verbrand. Kon hu zich eigenliik niet meer in veiligheid stellen?" „Dat hebben we ons eerst ook afge vraagd. maar er schijnen toevallige om standigheden geweest te zijn, die dat niet goed mogelijk maakten." „Het was een gesloten auto niet waar?" „Zeker, Andreas was zo onverstandig geweest, vlak naast zich by het stuur nog een reserve blik met benzine te zetten. Toen de motor in brand vloog, sloeg een steekvlam naar het benzineblik, dat ex plodeerde. De vlammen moeten toen ra zend snel om zich heen hebben gegre pen. Alles moet zich heel snel hebben afgespeeld, waardoor Andreas niet meer de kans kreeg zich te redden." „Is dat alles officieel in 'n proces ver baal vastgelegd?" „Uiteraard. We hebben U trouwens een afschrift van het proces verbaal toegezonden. Maar tussen haakjes, waarom hebt U niet zelf iemand ge stuurd. om het onderzoek bti te wonen en daardoor uit de eerste hand zeker heid te krijgen?' „Direct nadat we de eerste berichten kregen, hebben we geschreven naar onze vertegenwoordiger voor dit district, Peldmann, die indertijd enige tiid als re chercheur bi,j ons werkzaam was. Bij hem zou het in vertrouwde handen zijn .geweest Maar een ongelukkige samen loop van omstandigheden haalde een streep door onze rekening. Wij dachten, spoedig antwoord van hem te krijgen, maar in plaats daarvan bleek ons enige tijd later dat Feldmann Juist kort voor ons schrijven vertrokken was. Daardoor ben ik zelf nu wat aan de late kant om een en ander persoonlijk te onderzoe ken." „Bent U zelf ook bij de rechercheaf deling werkzaam?" „Ja. ik krijg tot taak allerlei twijfel gevallen te onderzoeken. Vandaar dat ik U vandaag lastig kom vallen. Maar het is nu wel duidelUk, dat we niets ver dachts achter dit geval hoeven te zoe ken. Ja, nog één vraag Andreas was toch eigenaar van een steenfabriek? Had hii zakelijke moeilijkheden?" „Daar hebben we ook een onderzoek naar in gesteld. Zijn zaak staat er, ze ker voor de huidige tijd, nog steeds goed voor. Wel is waar was het niet allemaal koek en ei, maar werkelijke moeilijkhe den had hij toch niet." „En stond Andreas goed bekend?" „Smetteloze reputatie." „Nou ja. dan is de zaak toch ook in orde? Zeer bedankt collega. Ik zal nu eerst maar eens naar de weduwe gaan om de zaken af te handelen." „Geen prettig bezoek; ik heb medelij den met haar." „Hadden zij kinderen?" „Een dochter, nu negentien jaar oud geloof ik Enfin als ze Uw uitkering heeft, dan is ze tenminste voorlopig goed verzorgd.' „Ja. ik zal haar vandaag maar meteen het eerste deel uitbelaten. De rest krijgt ze dan. wanneer de directie alle stukken getekend heeft." „Tja, bureaucratius moet toch ook aan zijn trek komen, is het niet?" Kirchner neemt met een vriendelijke groet afscheid. De heer Neumann, mede-eigenaar van de bank Neumann und Co in het cen trum van de stad. zit gemakkelijk in zijn Mercedes. Hij heeft zt1n chauffeur op dracht gegeven naar Sternstrasse 24 te rijden. Daar woont de weduwe van de fabriekseigenaar Andreas, en met haar heeft hij enkele belangrijke zaken te be spreken. Deze belangrijke zaken, die hij nu zal afsluiten stammen van een drietal jaren geleden Neumann en zijn broer Kurt hebben toen een nogal scherp verschil van mening gehad. Neumann vond de zaak te riskant, maar Kurt heeft tegen alle argumenten in weten door te drij ven, dat de bank Andreas twaalfduizend mark crediet verstrekte om zijn min of meer vastgelopen zaken weer op gang te krijgen. Neumann gaat in gedachten nog eens na, wat er toen allemaal besproken is. Kurt had als argument aangevoerd, dat de fabriek toch minstens het tienvoudige waard was van de lening. Via die lening en een energieke opbouw van het bedrijf zou toch een bloeiende fabriek in han den van de bank kunnen komen. Het zou wel zo te regelen zijn dat Andreas allengs zijn zeggenschap zou verliezen. Per slot van rekening zouden ze hem toch hoge risicopremies kunnen laten betalen Moritz Neumann was daar niet en thousiast over geweest. „Dan richten we de man ten gronde, in plaats van hem te helpen „Nu ja. verdient hii anders? Dan moet hij maar wat eenvoudiger leven. Van een paar stenen bakken en verkopen kun je toch ook niet twee auto's er op na houden, ieder jaar een grote buitenland se vacantiereis maken en dergelijke?" „Maar dit is toch immoreel?" „Nonsens. Andreas moeten we niet als mens zien, we geven de fabriek een le ning, en daar dragen we risico's voor. Daar moet wat tegenover staan. Deze zaak is een speculatie, een zakenobject- Dat heeft niets met moraal te maken Om kort te gaan, de lening was geslo ten, met als verleidelijke toekomstmu ziek het eigendom van de fabriek. Kurt scheen het aanvankelijk aan het rechte eind te hebben gehad. De rente betalingen liepen aldoor stroever en op een gegeven moment was het zover dat Andreas een ultimatum kon worden ge steld. Het doel leek nabij. De plotselinge dood van Andreas deed Neumanns toekomstverwachtingen nos stijgen. De weduwe zou de niet voort kunnen zetten. (Ingez. Med.-adv.) Moeilijkheden bij oplossing regeringscrisis in Italië Alcide de Gasperi, de christen-demo cratische premier van het oude Ita liaanse kabinet heeft president Einau- di meegedeeld, dat hu niet in staat is een nieuwe regering te vormen. Einaudi heeft de weigering echter naast zich neergelegd en de Gasperi wederom opgedragen een regering te vormen. Voordat de Gasperi zijn opdracht te ruggaf. had hij overleg gepleegd met alle fractieleiders van het nieuwe par lement. Sinds December 1945 heeft de Gasperi aan het hoofd van zeven re geringen gestaan. De meerderheid van zün partij in het parlement is door de laatste verkiezingen verkleind. De Gasperi deelde de president mede, dat hij na twee dagen van overleg met de fractieleiders tot de slotsom was ge komen, dat hü geen parlementaire meerderheid voor zun regeringspro gram kon vinden. Hu heeft er btj de president op aangedrongen iemand aan te wUzen, die politiek minder gebon den is. Na een bespreking van drie uur tus sen Einaudi en de Gasperi werd mede gedeeld, dat de Gasperi dc nieuwe op dracht „onder voorbehoud" had aan vaard. De president zei zo te hebben gehandeld „met het oog op de natio nale en internationale toestand". Waarnemers venvachten nu. dat de Gasperi zal trachten een tijdelijke re gering te vormen om de periode van verwarring als gevolg van de verkie zingsuitslag te kunnen overbruggen. Petroleum in Belgische Kempen? (Van onze Brusselse correspondent) De Belgian Shell Company, die de Britse tak is van de Koninklijke Olie, heeft aan de Belgische minister van. economische zaken de exclusieve conces sie gevraagd voor het organiseren van boringen en navorsingen in het gebied rondom Turnhout tussen de Belgische en de Nederlandse grens. Het gaat om boringen naar petroleum en brandbare gassen. Het te bewerken gebied beslaat 107.500 hectaren en ligt verdeeld over ce provincies Antwerpen en Limburg. Het wordt Antwerpse „Kempen" genaamd. Men is overigens reeds sedert geruime tijd bezig met bodemonderzoek in dit ge bied Te Turnhout vond men warm wa ter op 1000 meter diepte. Het wordt thans gebruikt om de stedelijke baden van warm water te voorzien. Dat er pe troleum in de bodem zou zitten wordt mogelijk geacht, doch de prospectie zal vele maanden in beslag nemen. Radio - Programma andaag is het dan de grote dag waarop hii deze affaire met het grootst denkbare succes zal afsluiten. Jammer dat Kurt niet mee heeft kunnen komen, maar die moest juist vandaag een nieuw slachtoffer onder handen nemen. Met een zelfverzekerd lachje haalt Neumann een spiegeltje te voorschuil om zijn kostbare dertien haren, het schamel restant van een eertijds weel derige haardos, in het gelid te strijken. Hij steekt een Havanna od Dc kleine villa's van het voorstadje glijden langs zijn blik weg. stil en enigs zins waardig achter de welverzorgde tuintjes staande. Neumann let er niet op tot hij de trotse villa van Andreas ziet verschijnen. (Wordt vervolgd.) Hllvc 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en Ut k 8 00 Nws en weer ber,: 8,15 Gram 9 00 V. d. hulsvr.; 9.40 Schoolradio. NCRV 10.00 Gram.: 10.30 Morgendienst. KRO; 11.00 V. d. zieken; "ram.; 11.50 „Als de ziele luistert". 12 00 Angelus; 12 03 Lunchconc.; 12.3012.33 Land- en tulnb meded.; 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws en Kath. 13.20 Pianosp 13 35 Omr onk. „.NCRV. 14.00 Gram.; 14.45 V zaak toch 15.15 Promenade ork., 15 45 Gram.; 16.00 BUbellezlug; 16.30 Gram.; 17 00 V. d. Jeugd 22) De strooien hoed van de tuinman scheen de reu- zenkip bijzonder goed te smaken. Nadat zij deze met lint en al tot de laatste halm had opgegeten, drong zij het huis van de tuinman binnen, blijkbaar hopend, daar nog meer van die verrukkelijke hoofddeksels te vinden. Nauwelijks had het kolossale dier zich met geweld door de krakende deurlijst gewrongen, of in liet huis brak een verschikkelijk lawaai los. Daarbin nen scheen al liet glaswerk tegelijk te breken; pannen sprongen van het dak; ramen vlogen uit hun kozijnen. En temidden van het geraas en gerinkel klonken wilde angstkreten en een oorverdovend gekakel. Panda en Jollicpop snelden verontrust toe. Zij troffen een ge weldige ravage aan: geen deur hing meer in de heng sels. geen schilderij of spiegel meer aan de muur. Én temidden van de brokstukken: van wat eens een keurig meubilair was, zat de tuinman verwezen voor zich uit te staren. ..Gelukkig', hijgde Panda. ..die kip heeft je dus niet opgegeten!" ..Kip?" herhaalde de tuinman versuft. ..welke kip?" „Dc l:ip. die luer bin nendrong natuurlijk", riep Jollicpop ongeduldig, „mij dunkt, dat dier moet U toch wel opgevallen zijn!" „O. was het een KIP?" mompelde de getroffen man. „il; dacht, het was een tank met veren!" 17 30 Gram.; 18 00 Idem. 18.35 „Op stelling 18 45 Leger des Hells kwartier; 19.00 Nws. en weerber 19.10 Levensvra gen van allerlei aard en een pastoraal antwoord; 19 30 Gram.: 20.00 Radiokrant 20.20 Radio vossenjacht; 21.15 „Over grachten wallen en kantelen", klankb 21.45 Metropole ork. en solist; 22.15 Piano recital: 22.35 Gram.; 22 45 Avondoverden king; 23.00 Nws. en SOS-berlchtcn; 23.15 24.00 Gram. Hilversum II (298 M) AVRO: 7 00 Nws 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 8.45 ld; 9.00 Morgentvildlng; 9.15 Koorzang. 9,30 V d. vtouw; 9.35 Waterst 9.40 Gram.; 10.50 V. d. kleuters; 11.00 Gevur. muz.: 12.00 Zang en piano: 12 25 In 't spionnetje; 12.30 Land- en tulnb.meded 12.33 Or gelspel; 12.50 Uit het BedrUfsleven; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. of gram.; 13 20 Dans- muz.; 14 00 Gevar. progr.; 14.30 Plano recital; 15.00 V. d. zieken: 16.00 Gram.; 16.45 V d. Jeugd; 17.30 Mil. caus 17.40 Gram.; 17.45 Regerlngsultz.drs F. J. A. Ter wlsscha van Scheltlngn: Zuid en Z O.-Azië". 18.00 Nws.. 18 15 Sportpro- blemen: 18 25 Mil ork- 18 55 Ronde v. Frankr.: 19.05 Gespr brief uit Londen. 19 10 Lichte muz.; 19 40 Rep.; 19.50 Gram. 20.00 Nws.: 20.05 Omr. ark.; 21.10 Cabaret 2150 Amus. muz'; 22.20 Disco-caus.; 23.00 Nws.; 23.15 Sportnet.; 23.3024 00 Gram. Engeland. BBC Hume Service. 330 m. 12.25 V. d. arb 12.55 Weerber.; 13.00 Nws. 13.10 Meded.: 13 20 Fllmprogr., 13.50 sport; 13 55 Idem: 14.00 Ork.conc.; 15.00 Hoorsp 16.30 Gram 17.00 V d. kind.; 17.55 Weerber.; 18.00 Nws,; 18.15 Sport: 18.20 Gram.; 18.30 V. d. boeren: 19.00 „Patience" acte I: 20.30 Planorecital 20.45 Rep.: 21 00 Nws 21.15 Klankb.; 21.55 Recital; 22 45 Pnrl.overz.; 23.00—23,03 Nieuws, Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 in.: 12 00 Ork cone.; 12.45 Sport; 13.35 Gram.: 13.45 V. d. kleuters; 14 00 V. d. vrouw: 15.00 Sport. 15.45 Lichte muz 16 15 Mrs. Dale's Dngb.: 16.30 Caus.. 16.45 Ork.conc 17.30 Sport; 18 35 Gram.: 18 45 Hoorspel: 19.00 Nws 19.25 Sport; 19 30 Geiar. muz 20 00 Hoorspel: 20.30 Klankb 21.00 Gevar progr.; 22.00 Nws 22 15 Sport: 22.20 Dansmuz 23.05 Voor- dr.; 23 20 Orgelspel: 23.56—24.00 Nws. Noord west deut srher Rundfunk 309 nr.: 12 00 Gevar. muz.; 13.00 Nws 13.25 Lich te muz.; 14.15 Gevar. muz.; 15.00 Idem: 15.50 Dansmuz: 17.00 Nws.; 17.45 Gram.: 19.00 Nws.; 19.30 Operettemtiz.; 20.20 Hoorsp 21 45 Nws 22.10 Gevar. muz 23.10 Ork conc.; 24 00 Nws.; 0.30—1.00 Dansmuz. Frankrijk, Nationaal Programma. 347 m: 12.30 Gram.; 13.00 Nws 13.20 Gram.: 14 05 Pianorecital; 14 25 Hoorspelen; 16 45 Viool en plano; 17.10 Orgelconc. ;18 30 Amcrlk. ultz 19.00 Balletmuz 19 58 Gram.; 20.02 Nationaal ork. en solist; 22 25 Gram 23 45—24.00 Nws. 324 r 481 r Weerber - 324 i 1 45 12 34 Operette- Engelse les. 14 15 Gram 14 30 Franse 1 14 45 Gram 15 00 V. d. vrouw; 15. Verz. progr(Tussen 16.00 en 17.1 Spart): 17.00 Nws.: 17.10 Gram.; 17.15 V. d. Kind.; 18.15 Grom 18.30 V. d. sold.: 19 00 Nws.: 19.40 Italiaanse liederen; 20.00 Orkestconc.; 22 00 Nws.; 22.15 Operette- muz.; 22.55—23.00 Nws. 484 m. 11.45 Gram.: 12.10 Idem; 13.00 Nws.; 13.20 Gram.; 14.00 Koorzang 16 00 Lichte muz 17 00 Nws 17.15 Verz. progr.: 18.30 Gram.; 19 30 Idem; 19.45 Nws; 20.00 Hoorsp, 22.00 Nws.: 22.10 Lichte muz.; 22.50 Nws. BBC European Service. Ultz. voor Ne derland: 22.0022.30 Nws. Engelse litera tuurgeschiedenis. (Op 224 en 49 m.). WOENSDAG: Geeregracht: Openluehtsamenkomst Geref. Stadsevangelisatie, 8 uur nam. Hooglandse Kerk. Avondstilte, 7 30 uur nam. Steenschuur 21. Zitting Prijzen- commlssle 7.308.30 uur nam. DONDERDAG: Speeltuin „Ons Eiland". Marsconcert T. en D.. 8 uur nam. Oud Hortuszlcht. Tulnconcert Clir. Tamb. en PUpercorps „Kunst en Genoe gen" en Sempre Avantl's Jong en Jolig, 8 uur nam. ZATERDAG Papengracht: Excursie K. en O. naar Het Gulden Vlies: Receptie 40-jarig Ju bileum C. M. J. Boom. 35 uur. Stadhuisplein: Excursie K. en O. naar Den Haag. 9 uur voorm. DAGELIJKS Geschiedenis der Na- Steenstraat) Ten- iz-Kamerlingh Onnes 's Maandags): '8 Zon- (t/m 30 Augustus) Oudheden: tentoon- Romeinse portretkunst" Zater- - - uur: werkdagen: 105 uur; Dinsdag- en Donderdagavond ook 810 19 Juli) DE BIOSCOPEN. CASINO ..Ingerukt mars" (alle leef- tiiden) Zondag 2.30 4.45 7 en 9.15 u.: werkdagen: 2.30 7 en 9.15 uur. LIDO .The Las Vecas story" (18 1). Zondag: 2.30 4.45 7 en 9.15 uur: werk dagen: 2 30 7 en 9.15 uur LUXOU ..Storm over Haïti" (14 1 Zondae: 2.30 4.45 7 en 9.15 uur: werk dagen: 2.30 7 en 9 15 uur. TRIANON .Geen verlof eeen verlo ving" (14 1.) Zondag: 2.15. 4 30. 7 en 9.15 uur: werkdagen: 2.30 7 en 9.15 u. REX „De luchtslag om Japan". (14 1.) Zondag: 2.30 4.45 7.15 en 9.15 uur werkdagen: 2 30 7 15 en 9.15 uur. Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 1 Juli 13 uur tot Zaterdag 11 Juli 8 uur yaargenomen door de Apotheek Van Zulder- Musetjm voo lurwetcnschai toonstelling 10-16 uur dags «an 13-16 Rijksmuseum

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3