RANG Melkweg Óiüla( {fluiló PANDA EN DE GROEI - STRAEEN UJF 92ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Dinsdag 30 Juni 1953 Tweede Blad No. 27952 Eeu voor-conferentie dei- Westelijke grote drie Lord Salisbury vervangt Eden De waarnemende premier van Enge land. Richard Butler, heelt ln het La gerhuis meegedeeld dat besprekingen worden gevoerd over een spoedige voor- conferentie tussen de Westelijke grote drie over de lopende problemen. Enge land zou daarop vertegenwoordigd wor den door de markies van Salisbury, voor zitter van de kroonraad. Op een vraag van Attlee zei Butler, dat de conferentie van Bermuda door de rustkuur van Churchill is uitgesteld. Op d? voorconferentie zouden vast bepaaide dringende vraagstukken van gemeen schappelijk belang kunnen worden oe- handeld. Churchill zou de eerste maand nog niet in staat zijn al znn werk te doen. Verwacht wordt, dat de ministerconfe rentie der Westelijke grote drie 16 of .7 Juli te Washington zal worden e»no:i..en Een woordvoerder van het Witte Huis heeft verklaard, dat de bijeenkomst in formeel zou zijn. Hij deelde mede, dat Engeland, toen het Washington van de ziekte van Churchill op de hoogte stel de tevens te kennen gaf, dat de markies van Salisbury gaarne binnen de eerst volgende twee weken naar Washington zou komen om gemeenschappelijke pro blemen te bespreken. Dulles had geantwoord dat hij dat erg prettig zou vinden. De Franse regering was van een en ander op de hoogte ge houden en juichte deze idee zeer toe. Officieel is medegedeeld dat lord Sa lisbury is benoemd tot waarnemend Brits minister van buitenlandse zaken. Hij zal dit ambt waarschijnlijk tot de komende herfst wanneer, naar ver wachting. Anthony Eden de portefeuille van buitenlandse zaken weer onder zijn beheer zal nemen vervullen. De benoeming werd door Churchill verricht, nadat de premier telefonisch op de hoogte was gebracht van 't commen taar. welke de leider der socialistische op positie in het Lagerhuis. Clement Attlee. had gegeven op de ziekte van minister Eden en het tijdelijke rust moeten hou den door sir Winston zelf. Attlee had er op aangedrongen dat er een plaatsvervanger zou worden be noemd voor de tüd, dat minister Eden Hoe is het ontstaan Dit woord: KWIBUS Een kwibus is iemand in het bij zonder een jongeman die zich belachelijk aanstelt, een zot. een dwaze fat. Men kan zich niet ont trekken aan de gedachte, dat men hier te maken heeft met het La tijnse quibus, een naamval van quis dat: wie. welk beduidt. En deze overtuiging wordt versterkt door het woord kwidam. dat sterk op het Latijnse quidam: de een of ander, lijkt en dat ook gebezigd wordt voor: een vreemde snuiter, een rare snoeshaan. Misschien moet men uitgaan van de vorm cum quibus: met wie. uit een R.K. kerkgezang. Daarin kan men hebben gehoord: kom. kwibus en zo kan een kwibus als een per soonsnaam ziin opgevat. Maar meer dan een onderstelling is dit niet. zijn werkzaamheden niet zou kunnen verrichten. Hu was van mening dat het Britse ministerie van buitenlandse za ken te allen tijde onder leiding van een der meest ervaren ministers behoort te staan en hij achtte dat vooral thans van groot belang. De benoeming van lord Salisbury wordt als een duidelijke aanwijzing op gevat dat Churchill vertrouwt dat Eden in staat zal ziin in de komende herfst zijn ambt weer te vervullen. Anthony Eden heeft gisteren het hos pitaal te Boston verlaten. Hij is daar drie weken verpleegd, nadat hij, zoals gemeld, aan een gal aandoening was ge opereerd. In een door het ziekenhuis uitgegeven communiqué wordt gezegd dat Eden. na een verdere rustkuur, volledig zal zijn hersteld. Onze Londense correspondent telefo neert ons nog De oppositie is nog niet helemaal te vreden omdat lord Salisbury geen ver antwoordelijkheid aan het Lagerhuis schuldig is. maar voor de hopeliik korte periode van zUn nieuwe ambt lijkt het bezwaar niet zo groot, temeer daar het Lagerhuis eind Juli met vacantie gaat. Attlee deed ziin voorstel ook met het oog om Churchill zoveel mogelijk rust te gunnen. De oorspronkelijke regeling zou herhaaldelijk raadpleging van Churchill hebben nodig gemaakt. Salisbury heeft grote ervaring op het gebied van de buitenlandse politiek. Voor de oorlog was hij onderminister van buitenlandse zaken, tegelijkertijd met Eden trad hij in 1938 af als protest tegen de poging van Chamberlain om aan te pappen met Mussolini en Hitier. Uitdrukkelijk wordt in Londen ver klaard dat de conferentie van de drie ministers van buitenlandse zaken welke in Londen reeds als de ..kleine Bermuda conferentie" is gedoopt, zeker niet in de plaats komt van de grote bijeenkomst. Het hoofddoel van de laatste is over eenstemming te bereiken over Churchills suggestie voor een conferentie met Ma lenkof. Deze kwestie zal waarschijnlijk Wil McCarthy Truman doen horen? Toen Harry Truman werd gevraagd, at hij had te zeggen omtrent het be richt. dat senator McCarthy voorne mens zou zijn hem voor zijn commissie te dagen antwoordde de oud-president: „wat ik er over zou willen zeggen, zoudt U niet in uw krant kunnen afdrukken. Ik zal mij daarom van elke commen taar onthouden". Het zou de dwaasheid ten top zijn ge voerd! GOUDEN MEDAILLES VOOR DE BEKLIMMERS VAN DE MOUNT EVEREST President Rajcndra Prasad van India heeft te Nieuw Delhi gouden medailles uitgereikt aan de leider van de Britse Mount-Everest expeditie, kolonel John Hunt, en aan dc beide mannen, die de top hebben weten te bereiken, sir Ed mund Hillary en de sjerpa Tensing; op de medaille staat de berg afgebeeld. slechts terloops op de „kleine conferen tie". tor sprake komen. Zoals men weet staat Amerika nog altijd sceptisch te genover Churchills plan. De kleine con ferentie zal een strikt zakelijk karakter dragen. Indien ten tijde van de bijeen komst een wapenstilstand is onderte kend. zullen de ministers trachten hun politiek te coördineren, waarbij ter spra ke zullen komen de houding ten op zichte van communistisch China, de oor log in Indo-China, de kwestie Formosa en de strijdkrachten van Tsjang kai tsjek. Verder zullen de ministers zich bezig houden met- de onlusten in Berlijn. Oost Duitsland en Tsjecho Slowakije Dulles en Salisbury zullen de hoop uit spreken. dat Frankrijk spoedig het EDG verdrag zal ratificeren In Londen is men evenals in Washing ton van mening dat besprekingen met de Sovjet Unie alleen vruchtdragend kunnen zijn als de opbouw der Europese defensie methodisch wordt voortgezet. Mogelijk zal Dulles, onlangs terugge keerd van zun bezoek aan het midden- Oosten. zon indrukken hierover weerge ven. Egypte hoopt, zoals .bekend, op Amerikaanse steun voor znn eis om Britse technici welke eventueel in de Kanaalzone zouden achterblijven na het vertrek der Britse troepen onder Egyp tische controle te krügcn. Het is zo goed als zeker dat lord Sa lisbury een bezoek zal brengen aan Eden als hu in Amerika is teneinde met deze overleg te plegen. 'f DIN HAAG moutkust Geopend v. 10-23 u.-a.s. Zondag 14-23 u Entree II.-; Militairen tn kinderen 10 50 Wegens overweldigende belangstelling verlengd tot en met 7 Juli 's Avonds in de gezellige Zutveltuin Woensdag: THE RAMBLERS Donderdag VRIJ en BLIJ Vr.jdag HOLZHACKER BUB'N „JOOL IN TIROL" ln de matinte s band kon mil. kaml (Van onze Londense correspondent!. John Christie, de massa-moordenaar, wacht thans zijn lot af in de nabijheid van de'galg. Hu zit in dezelfde doden cel van de Pcntonville-gcvangenis in Londen, waar drie jaar geledén de 25- (Inrez. Med.-adv.) U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes" Als U echter naar RANG Cnstal fruits vraagt, kunt U veel meer ge nieten Probeert U eens de 6jne smaken- citroen, sinaasappel, frambozen enz Aan de doorschijnende, kristal heldere kleuren herkent U direct de frisse, sublieme kwaliteit rr.cnd omhulsel *Üe wtsrtóficutJtf. van c&eciste i&tf. FEUILLETON Ott Engels verUaM $5' Door Jane England 80) Constance ving Philips blik op en zag verwondering in zijn ogen. HU opende zijn mond ,als wilde hij iets zeggen, maar hii scheen zich te bedenken. .Ik zou graag wat warm water heb ben." zei de dokter. .Ik zal het voor U halen." antwoordde Philip. Constance merkte, dat de oude vrouw- haar met haar kleine zwarte ogen fel aanstaarde. Er zat iets dreigends m haar blik. ,,'t Was inderdaad een lelijke val," herhaalde mevrouw Fincham nadrukke- luk. ..'n lelUke val." Ze bleef bij deze woorden Constance strak aankijken en deze haalde even haar schouders op. Ze zei niets. Ze bedacht zich spijtig dat Sara ook dit weer juist aangevoeld had. n.l. dat Chloë Fincham geen vervolging van Peter Phipps wenste en het mise rabele mannetje liever liet ontsnappen dan een schandaal onder ogen te zien... „Dat was heet dom van U." zei de dokter. ,U moet voortaan voorzichtiger ziin." HU maakte het verband met han dige vingers los en Constance was ervan overtuigd, dat hii mevrouw Finchams verhaal niet geloofde. Er was een diepe wond bij haar slaap en de dokter knipte het haar in de buurt weg. waste de wond zorgvuldig uit en begon een noodverband aan te leggen. „U zult naar het ziekenhuis moeten, mijn beste mevrouw Finchamzei hij ernstig. „Ik kan dit hier niet verder be handelen." Mevrouw Fincham trachtte haar hoofd te schudden, maar het bleek te veel pün te doen. Haar gezicht betrok en ze begon zacht te kreunen „Maakt U zich maar niet bezorgd'" sleide de dokier haar gerust. ,Het zal niet voor lang zijn, maar het is absoluut nodig. U v.eet heel goed. dat U hier niet verpleegd kunt worden. Er ontbreekt hier van alles, terwul U in een zieken huis een uitstekende verzorging krijgt U kunt een kamer apart krijgen en Neill kan U elke dag komen opzoeken, als U daarop gesteld bent. Evenals Bagnet. Maakt U dus geen moellükheden en weest U verstandig." Mevrouw Fineham keek smekend in Consctance's richting. ,BlUf jU dan hier? Wil jij de zaken hier ln het oog houden? Je weet. hoe ik alles wens!" „Vanzelfsprekend", antwoordde Con stance. ,Dat is dan afgesproken," zei de dok ter. .Ik moet er nu van door. Ik zal een ziekenauto sturen en het ziekenhuis be spreken. U behoeft zich nergens verder zorgen over te maken." Mevrouw Fincham knikte even en kleunde, maar stribbelde niet. meer te gen. Constance liep met de dokter mee de kamer uit naar de hal. Deze zuchtte opgelucht. ..Eindeliik is het me gelukt." zei hij. .Ik heb haar al maanden lang in het ziekenhuis willen hebben Allemen- sen. wat een atmosfeer was het daar in die slaapkamer!" „Maar als ze tenslotte toch weigert zich te laten vervoeren." zei Constance twUfelachtig, ,wat dan „Ze za! geen moeilijkheden meer ma ken." antwoordde hu.Ze is volkomen over haar zenuwen heen om het een of ander en ik zal haar eens grondig on derzoeken. Haar lichameluke conditie is slecht. Ze leidt een door en door onge- Constance keek hem even na door de voordeur, terwul hu m 2yjn auto stapte en wegreed. Ze had het gevoel alsof ze droomde. Het was haast ondenkbaar, dat mevrouw Fincham werkeluk uit die twee dierbare kamers van haar wegge haald zou worden. Ze had in jaren het huis niet meer verlaten. Dat had Neill haar verteldDe gedachte aan Neill deed haar fronsen. Wat was er met Neill aan de hand. waar hint hn uit en waar om had hij zijn belofte, om mevrouw Fineham niet alleen te laten, verbroken? Hij kon toch niet iets te maken hebben met Peter Phippsdat was toch uit gesloten! Maar waar bleef hii dan? Ze liep de eetkamer weer binnen, waar Sara op haar dooie gemak een kopje thee zat te drinken. „En?" vroeg ze. .De dokter laat mevrouw Fincham in het ziekenhuis opnemen." antwoordde Constance. ..Wat een verstandige man." zei Sara. Dat is de plaats waar ze momenteel hooit. Een grondige behandeling zal haar goed doen." „Ze heeft hem gezegd, dat zc geval len is en zich daarbu leluk heeft be zeerd." zei Constance langzaam. .En ik heb het niet durven tegenspreken.' „Ik zou geen aannemelijke reden kunnen bedenken, waarom je haar te gengesproken zoudt hebben." merkte Sara op. .Dit is een zaak, die alléén haar aangaat. Die moderne neiging om elke vuile was in het openbaar uit te John Christie's tragische leven Eerste wereldoorlog had liem geestelijk verminkt Dient begrip „krankzinnigheid" niet te worden verruimd jange Timothy Evans, zijn buurman, de laatste dagen van zijn leven door bracht. Intussen is het rechtsgevoel in En geland door de uitspraak van Donder dag met bevredigd, al zal niemand om Christie een traan laten. Ook in rechts kundige kringen, vraagt men zich af of een maniak als Christie niet ais een patiënt dient te worden beschouwd en of de uit de vorige eeuw stammende definitie van het begrip „ontoereken baarheid" nog wel houdbaar isAl had hij beseft, wat hij deed en dat het verkeerd was, dan kon hij nog gehan deld hebben uit een onbedwingbare im puls. gelijkstaande met krankzinnig heid. Vandaar dat er opnieuw stemmen opgaan om de in het licht der mo derne wetenschap onjuiste formulering van het begrip krankzinnigheid te her zien. Christie heeft tien dagen om in ho ger beroep te gaan Het proces met al zijn gruwelijke de tails heeft géén antwoord gegeven op de vraag, hoe een welopgevoed man als Christie, wiens ouders tot de degeluke middenklasse behoorden, een razende moordenaar is geworden HU' was de jongste van zeven kinderen Zijn vader. Emest John Christie, behoorde tot de zeer respectabele burgers van het tcx- tielstadje Halifax. Hij was ontwerper van tapijtmot ïeven en vei diende vol doende geld om zün kinderen een be- hoorlUke opvoeding te geven Christie Sr was de oprichter van de plaatse- lUke conservatieve partij en het hoofd van de plaatselijke organisatie voor eerste hulp. alsmede padvindersleider. Zijn zoons en dochters groeiden tot even solide mensen op als hij. Twee ran de zoons zun thans bankdirecteur en de dochters zijn gelukkig getrouwd. De enige uitzondering was de longste zoon John Reginald Halliday Christie. Als jongen was hij actief in de padvinderij en muntHe vooral uit in de eerste hulp. Zijn handigheid op dit gebied leidde er toe. dat hii later het duivelachtige ap paraat maakte, dat hü bij zijn moorden gebruikte. Toen hij veertien jaar was. werd hu lid van de organisatie voor eerste hulp. de St John ambulance-bri gade. en zun belangstelling voor ana tomie werd dusdanig geprikkeld dat hij dokter wilde worden. Maar de familie had geen geld voor deze studie. Daar om werd hU kantoorbediende op de fa briek. waar zijn vader werkte. Hij was ambitieus en deed zun uiterste best. Op de avondschool ontmoette hij Ethel Simpson, zijn toekomstige vrouw. Zij was eveneens op een fabnekskantoor. Toen brak de eerste wereldoorlog uit. Ohristie werd in Vlaanderen gewond door een granaatscherf en onderging een gasaanval aan de oevers van het IJzerkanaal. Becin 1918 keerde hij te rug, blind, gedeeltelijk doof en niet in RAS'G cp het be:chcr- an icdci .Ranqctic zoeken, vind ik weerzinwekkend." ..Maar hij heeft, die diamanten dan toch maar gestolen," zei Constance. En al die andere kleine voorwerpen „Misschien zyn er dingen, waar Chloë Fincham meer prijs op stelt dan op dia manten" zei Sara ernstig. „Daar is b.v. haar trots En als je daar niet aan wilt, denk dan aan de bepalingen van het testament van haar man. Zodra ze een vin verroert ten opzichte van Peter, ris keert ze haar inkomen. Aangezien het dan zal uitkomen dat ze inderdaad nog contact onderhield met hem Ik neem aan. dat je niet zó ver gaat in de opvat ting van je plicht, dat Je Parkinson hiervoor wilt waarschuwen en haar haar inkomen wilt laten afnemen Constance zweeg en Sara vervolg 1e: En stel. dat onze dierbare Neiil met dit alles nog iets te maken zou hebben. Denk je, Constance, dat de arme Chloë hem voor de rechter gebracht zou willen zien?" .Het- is uitgesloten dat hii er iets mee te maken heeftzei Constance hef tig. .."t kan eenvoudig niet"' Ik help het je wensen." zei Sara zacht. ..maar waar is hij? En denk je dat Chloë Fincham niet weet. dat hn haar alleen lieten dat zij óók niet bang is dat hn haar tenslotte in de steek heeft gelaten ,Die arme oude vrouw," zei Constan ce en er klonk ontroering in haar stem. „wat moet dat vreselük voor haar zun!" „Jazei Sara. „Is er momenteel iemand bii haar?" „Philip" antwoordde Constance. (Wordt vervolgd) staat te spreken zonder stotteren. Deze wonden, aan de gevolgen waarvan hij drie jaar leed. deden Ohristie in zich zelf keren en maakten hem vooral ze nuwachtig en onbeholpen, wanneer hij met vrouwen omging In 1920 trouwde hij met. Ethel, het meisje van de avondschool. Zij blijven in Halifax wonen, waar Christie een betrekking kreeg als tijdelijk brieven besteller. Men verwonderde zich eter dc snelheid, waarmee hij zijn dagelijkse ronden deed. waarvoor hij aanvankelijk speciale lof ontving. Tot er talrijke klachten binnen kwamen over vermiste brieven met waardevolle inhoud. Bij hem thuis vond men een aantal ver miste oheques en postwissels. Hij werd gearresteerd en kreeg drie maanden gevangenisstraf. In 1923 ging hij een jaar de gevan genis in wegens oplichting van zijn nieuwe werkgever. Zijn vrouw verliet hem hierop en ging bij haar moeder in Sheffield wonen. Negen jaar bleven Christie en zijn vrouw gescheiden. In 1924 werd Chnstie. die naar Ux- br.dce bij Londen was verhuisd, wegens diefstal tot negen maanden veroor deeld. De volgende vijf jaar. toen hij kantoorbediende was. emg alles goed. Hij was rustig en ietwat gepolijst in zijn optreden In heel Uxbridge stend hij bekend als „de man", die altijd zijn hoed voor vrouwen afnam. Geregeld woonde hij cursussen voor eerste hulp bij. Zun vrouw en hij ont moetten elkaar weer. toen hij opnieuw negen maanden in de gevangenis zat omdat hU zijn huiseigenares, toen zij om de huur kwam, met een oricketbat had aangevallen. Bij zijn vrijlating ontfermde een R.K. eeestelijke zich over hem en zijn vrouw. Zij werden verenigd en kwamen bij deze in dienst als chauffeur en huls houdster. In 1933 stal Ohristie de auto van de priester en kreeg drie maanden. Het echtpaar verloor dé betrekking en ging in Rillington Place in Londen wo nen. Daar leefden zij rustig tot het be gin van de tweede wereldoorlog. Chris tie had een baantje in een bioscoop, terwijl zijn vrouw schoonmaakster was. In September 1939 werd Christie hulp agent van politie. Hij werd hypochon drisch en was een bekende in de spreek kamer van versdhillende dokters in de buurt. Hij kwam met klachten over rheumatiek. hoofdpijn en aanvallen van blindheid. Tweemaal tussen 1939 en 1943 kreeg hü een eervolle vermelding voor zijn uitstekende werk als een de tective. Maar in het verduisterde Lon den begon hij op jonge meisjes te loe ren en maakte het hen lastig. Toen zijn verleden ontdekt werd. volgde zijn ontslag. De moord waan zin kwam in 1943 over hem. Hii zat in de talrijke café's van de drukke buurt achter een kop thee en sprak meisjes en vrouwen aan die de raamadvertenties raad pleegden voor goedkoop logies. Onder haar zocht hu zijn slachtoffers uit Hij maakte op deze arme eenzame vrou wen. met zun vriendelijke zachte stem een goede indruk. Hoevelen van ziin aanbod om hen te helpen gebruik maakten, is niet bekend. Degenen, die met hem mee naar huis gingen, zouden dat niet meer levend verlaten Ondanks Christie's moordpartijen ging hij elke dag \oedsel voor zijn hond en twee katten halen. Hu leed liever zelf honger dan zUn lievelingsdieren zonder eten te laten. Radio-Programma VOOR WOENSDAG 1 JULI. Hilversum I (401 m.) NCRVj 15) In vertwijfeling hief Jullie pop zijn armen ten liemel en. door de lengte van die armen, was het een imponerend wanhoopsgebaar. ..Dit gaat te verf' hijgde hij. ..liet is een schande! Ik eis een ogenblik kelijk herstel van mijn normale lichaamsverhoudin gen! Uw verderfelijk instrument..." ..Rustig, rustig!" suste professor Kalker. „ik heb Uw andere arm even eens verlengd om een symetrisch effect te verkrij gen; thans zal ik beiden met behulp van de slralcr doen inkrimpen. Heb dus nog even geduld". In doffe berusting liet Jolhepop^ zich opnieuw bestralen, zich angstig afvragend, wal thans het resultaat zou zijn. Doch ditmaal ging alles goed: zijn armen begonnen te tintelen en... daar trokken zij zich in de mouwen terug als slakken in hun huisjes. ..Hersteld!" jubelde hij. in zijn vreugde alle voorafgaande grieven ver getend. „hoe genotvol om eindelijk weer eens de armen te kunnen heffen zonder beide wanden van het vertrek te raken of tegen het plafond te stoten!" „Houdt ze dan zo!" riep plotseling een barse stem. „en jullie twee. steek ook je handen maar eens om hoog!" 7.00 Nws: 7.ï0 Gram 7.15 Gvm 7 30 Gram.: 7.45 Een woord voor de dac: 8 00 Nws en weerber. 8 18 Gewilde muz: 8 45 Gramj 9.00 V. d rieken: 9 30 V. d vrouw. 9.3o Gram 10.15 Strhkkwart.: 10 30 Morgen dienst- 11.00 ..Robert" hoorsp.: 1155 Planorecital: 12 30 Land- en tuinbJned.: 12.33 Gram.: 12.59 Klokgelui: 13.00 Nws: 13.i5 ..Met PIT od pad": 13.20 Banjo- 13.50 „Die Melstersinger von Nurn- opera isr.l i3c nctc): 1600 V. d jeucd: 17 20 Orsclsp.: 17.50 Gram18 10 pianokwal t.: 18.30 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en Verenigingsleven: 18.45 Planoduo- 19.00 Nws en weerber.: 19.10 pr.: 19 25 Gram.: 19.30 Bultenl. overz - 19 50 Gram 20 00 Radiokrant: 2020 Kamerork. en solist: 21.10 ..Canada ln de twintigste eeuw": 31.40 Hammond- oree'.sp 22 00 Mil ork.: 22.30 Gram.: 22.45 Avondoverdenklnc: 23 00 Nws en SOS-oer 23.15—24 00 Gram. Hilversum II (298 nO VARA: 7.00 Nws: 7.13 Gram 7.30 ld.: 8.00 Nws en weerber.: 8 18 Gram.: 8 50 V d. huisvr.: 9 00 Gvm.: 9 10 Gram. (Om 9,35 Water standen). VPRO: 10.00 BoeTcbespr 10.05 Morgen wild Ine: VARA: 10.20 V. d vrouw: 11 00 Gram.: 12 00 Zang en orgel 12.3o Land- en tuinbouwmeded.: 12.33 V .h. platteland: 12 38 Llelite muz.: 13.00 Nws: 13.15 Tentoonstellinesagenda: 13 18 Dansmuz.. 13 50 Gram: 14.00 „De weg omhooc" crus: 14.15 Gram: 15 00 Kin derkoor: 15.25 V. d. ieucd- 16 00 Vier handig pianospel: 16 10 V. d Jeucd: 16.45 V d. zieken: 17 15 Metroüole-ork 17.50 Regerlngsuitz.: „De brievenbus cnat open" Correspondentleelub o. 1. v. Recina Zwart: 18.00 Nws en comm.: 18 20 Militaire rep.: 18.30 Act.: 18 35 Gram.: 19.15 „De volkstuin, recreatie oord voor het gehele gezin" caus. VPRO 19.30 V.d. leugd; VARA: 20 00 Nws: 20.05 Politiek comm.: 2015 Dansmuz.: 20.45 „John Every" .hoorsp 21 35 Residentle- ork.. koor en sol.: 22 20 „Bacteriën, onze vrienden of vlianden?". caus.: 22.35 Struksext.: 23 00 Nws: 23 15 Soc. Nws ln Esperanto: 23.20 Orgelspel: 23.35—24.00 Gram. Engeland. BBC Home Serv (330 m.) - 12.00 Gram 12.25 Gevar muz12 55 Weerber.: 13 00 Nws: 13 10 Reportage: 13.30 Dansmuz.: 13.55 Soort: 14 00 V.d. scholen: 15.00 Sport: 17 00 V d. kind.. 17.55 Weerber.: 18 00 Nws; 18.15 Sport: 18 30 Gram.: 18 45 Caus 19.00 Gevar. muz.: 19.45 Caus.: 20.00 Symph. ork koor en sol.: 21.00 Nws; 21.25 Forum: 22,00 Pianorecital: 32.30 Gram 22.45 Pari. overz.: 23.00—23.03 Nieuws Engeland. BBC Light Piogr. (1300 en 147 m.i 11 45 Pari. overz.: 12.00 Dans muz: 12 45 Schots ork. 13.45 V. d. kind 14.00 V. d. vrouw: 15 00 Gevar. muz: 15 30 Orselsp 15 45 Lichte muz 16 15 Mrs Dale's Dag-b 16 30 Ork conc.: 17.30 Orgelsp 18 00 Soort: 18 30 Gram - 18 45 Hoorsp: 19 00 Nwn en Journ.: 19.25Soort 19.30 „Zomer parade": 20 00 Gevar. pro gramma: 30 30 Wedstr tussen jongons- en melsiesecholen: 21.00 Hoorsp.: 22.00 Nws- 22 15 Spor 22 20 riajiamuz 33.05 Voordr.: 23 20 Z eeunerork.: 23.56—24 00 Nieuws. Nord We<( Deutscher Rundfunk (309 m.) 12.00 Amus. muz.: 13.00 Nws: 13.25 Slavisch conc: 15 50 Filmmuz.: 16.2o Pianorecital 17 00 Nws- 17 45 Ope- ramuz19.00 Nws: 20 05 Dansmuziek. 2145 Nws: 22 10 Omr.ork en sol: 23.30 Orcelconc.; 24.00 Nws: 0.30 Kamermuz. Frankritk. Nat. Prorr. (347 m l 12 15 Gram.: 13.00 Nws: 14.05 Idem: 14.10 Pianorecital: 18 30 Am ultz.: 19 00 Gram.: 20 03 Vocaal ens.: 20.30 ..Requi em": 23 45—24.00 Nws. Brussel. (324 en 481 m.) 324 m.: 11 45 Gram 12.15 Lichte muz12 45 Zanerecital: 13.00 Nws: 13 15. 13.30. 14.30 15 30 en 16.15 Gram.: 17 00 Nws: 17 10 Gram 17.30 Voordr 17.45 Gram 17.50 Boekbespr.: 18 00 Gram: 18.30 V. d sold. 19.00 Nws: 19.40 Italiaanse liederen: 20 00 Nws- 22.15 Symoh. ork. en solist: 22.55 23.00 Nws. 484 m.: 13.10 Omrork: 13.00 Nws: 13.10. 14 00 en 15.00 Gram 16.00 Lichte muz.: 17.00 Nws: 17.15 Dansmuz.: 1830 Omr.koor: 19.00 en 19,40 Gram 19 45 Nws: 20 00 Omr.ork. en sol.: 22.00 Nws: 22.10 Dansmuz.: 22.50 Nieuws. Engeland BBC' European Serv. Ultz. voor Nederland 22.00—22.30 Nieuws Vrijbuiters Radiodagboek. (Op 224 en 49 Agenda DINSDAG Den Burcht: Maranatha-conferentle, uur nam. WOENSDAG Maranatha-conferentle, DONDERDAG Rijksmuseum van Nat. Historie: Ex cursie K. en O.. 7.30 uur nam. DAGELIJKS Muteum voor de Geschiedenis der Na tuurwetenschappen (Steenstraat) Ten toonstelling Lorentz-Kamerllngh Onnes 10-16 uur (behalve 's Maandags): 'e Zon dags van 13-16 uur (t/m 30 Augustus). Rijksmuseum van Oudheden: tentoon stelling .Romeinse portretkunst" Zater dag 15 uur: werkdagen: 105 uur: Dinsdag- en Donderdagavond ook 810 uur. (t/m 19 Juli) DE BIOSCOPEN. CASINO „Allen zUn wij moordenaars" (18 jr.). Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u.; werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO „Een koningin wordt gekroond" (alle leeft.). Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 u. LUXOR „Sommarlek" (18 Ir.) Zondag: 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur; werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. TRIANON „Achter gesloten gordijnen" (18 Jr.): Zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur; werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. REX ..Naehtrulters van de Wolven- kreek" (14 Jr.). Zondag: 230. 4.45. 7.15 en 9.15 ut»; werkdagen: 230. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: ..Born Yesterday" De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken to Lelden wordt van Zaterdag 27 Juni luur tot Zaterdag 4 Juli 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding en Blanken. Hogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek ReiJst. Steenstraat 35. Telcf. 20136.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3