Nederlandse Tourploeg wordt Van zeer veel verwacht Volle winst voor Sparta en halve voor RCH LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 29 JTJNI Ronde van Frankrijk 1953 \oor liet eerst met ploeg van tien aan de start renners speciale verslaggever Straatsburg, eind luni. Nederland is het vorig jaar zo verrassend goed voor de dag gekomen in de Tour, dat we een beetje huiverig worden als we denken aan de verwachtingen, die daardoor allerwege zijn gewekt. Nog in 1951 beschouwde Goddet onze ploeg vooral in het licht van de toekomst. Het kwam er toen op aan blijken te geven van goede wil, strijdlust en durf, de prestaties op zichzelf telden pas in de tweede plaats. Anders gezegd, de organisatoren letten meer op het potentieel dan op de actuele verrichtingen. Daarom ook kwam Goddet ons in het Jnmü begin van die Tour zeggen, dat hij speciaal de strijdlust van Voorting in do eerste étappe zo bijzonder op prijs had gesteld. En toen kort na de tuimeling van Wim van Est, in een ravijn van de Pyreneeën onze hele ploeg van het strijdtoneel verdween, was dit voor ons eigenlijk een groter teleurstelling dan voor de Franse wedstrijdleiding. Die had er zich al van overtuigd, dat Nederland in de naaste toekomst mee zou gaan tellen op de weg, en dat was haar voldoende. Na de successen van verleden Jaar een voltallige ploeg aan de finish en een Jan Nolten. die zich ontpopt had als de grote revelatie van de Tour staan de zaken vel even anders Noblesse oblige, en men zal zich niet meer tevreden stel len niet schone b?loften dooh op daad werkelijke successen rekenen. Voor het eerst, en dat is op zichzelf een eer. tre den we aan met een team, dat nume riek even sterk is als de andere landen ploegen. Aan de ene kant is dat natuur lijk een voordeel Maar het vergroot de verantwoordelijkheid en verzwaart de taak van ploegleider Pellenaars. Het is al een heel karwei de goede geest te handhaien in een ploeg \an acht. Maar ce eenheid te bewaren in een gezelschap van tien stelt nog aanmerkelijk hogere etsen. Gelukkig behoeft de kwestie van het leiderschap ceen punt van overwe ging uit te maken. Als er b(jons iemand is die dat karwei kan opknappen dan is dat Pellenaars, daarover bestaat geen verschil van mening na de ervaringen van de laatste jaren, in de Tour zowel als in de Giro. Wij zijn er van overtuigd, dat de renners er zelf ook zo over denken. Een andere gunstige omstandigheid is. dat de samenstelling van de ploeg bü ons glad verlopen kon vergeleken bij vier of vijf andere landen Dit is na tuurlijk goeddeels toe te schrijven aan het feit. dat de keuze beperkt was. Ieder kon al lang te voren een gokje wagen hoe de officiële ploeg er uit zou zien. men kon nooit meer dan twee of drie man mis zijn. Er Is tenslotte enig ru moer ontstaan over de niet-verkiezing van Dekkers. Maar dit had niets om het lijf vergeleken bij het misbaar rond de kwestie Coppi—Bartal: in Italië of de controverse KublerKoblet in Zwit serland. bij de woede in Spaanse wieier- kringen over het voorbijgaan van Poblet en Bernardo Ruiz, en bij de diepgaande meningsverschillen in België waar een bekend Brussels sportblad onomwonden sprak van een „selectie te kwader trouw" STEM LIT HET VATICAAN Hoezeer de selectieproblemen en wat daar verband mee houdt ook buiten de wereld van de e.genlijke sport de aan dacht trekken blijkt uit een artikel, dat de ..Osservatore della Domenlca" het weekblad van het Vaticaan, er dezer dagen aan wijdde. „Enkele Italiaanse en bultenlanöse renners maken de laatste tijd een Jammerlijk figuur met hun persoonlijk getwist", schreef het blad. En het ging door: „Met een opgeblazenheid, die in de sportgeschiedenis zonder Toorbeeld is, brengen ze liet succes van de kleuren, die ze zouden moeten verdedigen, in gevaar doordat ze hun persoonlijke luimen proberen door te drijven, en voorwaarden stellen voor wat zij kennelijk als hun „kostbare" deelneming aan een groot Europees sportgebeuren aanzien. Wij willen geen namen noemen, de lezer weet wel wie wjj bedoelen. Maar wjj willen dit absoluut gebrek aan sportieve geest en zelfs aan dankbaarheid deze dictatoriale houding. die met 6port niets heeft uit te staan, toch aan de kaak stellen Men is het er, geloven wU. in ons land wel ongeveer over eens. dat de ploeg, die 3 Juli te Straatsburg zal starten voor het grote avontuur, als geheel de sterkste is. welke wij de weg op kun nen sturen. Wat zij presteren zal, hangt, behalve van haarzelf, af van de wed strijdformule en van de tegenstanders. Over de formule hebben wi) Zaterdag al het een en ander gezegd. ZO maakt het de super-cracks niet onmogelijk, maar wel moeilijker om te winnen, en schept groter kansen voor de ..middenstanders", waartoe wij ook onze renners moeten rekenen. Wim van Est. onze beste man, is een super-crack als het Bordeaux- Parijs betreft, niet in een étappewed strijd als de Tour en de Giro. In dit laatste opzioht zal niemand hem op één lijn durven stellen met Coppl en Koblet. Maar hij is eer. man van grote klasse, begiftigd met een onverwoest- ig. en momenteel ln prima con ditie Met de steun van zijn ploegmaats moet hij een prestatie kunnen leveren, waar we trots op kunnen zijn. Nolten heeft verleden jaar in de Tour en daar vóór in de Route de France zoveel in druk gemaakt op de buitenlandse ex perts. dat hij thans nog aangewezen wordt als de toekomstige opvolger van Koblet en Coppl. Dat hii in de Ronde van de Dauphiné eigenlijk weinig ge presteerd heeft wordt verklaard uit het feit dat die wedstrijd door hem als training werd opgevat. In elk geval had Nol ten. alleen al op grond van zijn sen- Wij willen hopen, dat alles nog op be vredigende wijze geregeld wordt. en vooral, dat de cracks in de toekomst verrichtingen zullen leveren, die hun betreurenswaardige houding vóór de sationele Tour van verleden Jaar. recht wedstrijd kunnen doen vergeten". I op een plaats ln onze ploeg, ook al bc- Aldus het wekelijks orgaan van hetstaat enige onzekerheid wat zijn huidige Vaticaan in een sermoen, dat alle be- morele en lichamelijke conditie aangaat trokkenen kunnen verstaan. Want er is Wagtmans. Roks. Suykerbuyk en Van geen woord Frans büI Breenen hebben zich in de Giro kunnen TOUR DE FRANCE 1953 TOTALE LENGTE «68 lui voorbereiden op het werk dat hun thans wacht, tot tevredenheid van Pellenaars. die beter dan wie ook tot oordelen be voegd is. Op Gerrit Voortings keuze zal niemai iets aan te merken hebben, men weet wat men heeft aan deze ren ner met zijn sterk ontwikkeld verant woordelijkheidsgevoel. Van Adri Voor ting heeft van Est. óók iemand die een renner kan beoordelen, grote verwach tingen: hij moet hem zelfs tegenover een buitenlands journalist hebben aan geduid als een tweede Sohulte Henk Stevens is een van onze meest beloven de commingmen. en de veteraan Jef Janssen heeft zijn ervaring mee. zijn taaiheid, zyn vurige wil om van elke course iets goeds te maken, en zijn con ditie. die uitstekend kan worden ge noemd Al met al een ploeg met moge lijkheden, die in staat moet worden ge acht ons land op eervolle wijze te ver tegenwoordigen. GEEN PEULESCHIL De Tour is. als gezegd, niet zo zwaar als in voorgaande jaren Maar ze is geen peulschilletje. de grote cols m de Pyreneeën en de Alpen komen nos altijd voor ln het routeschema, al zij" ze wat anders verdeeld over kortere étappes. Verder zullen de tientallen Franse regionalen, tuk op successen, die de aandacht trekken en op prijzen, die niet te versmaden zijn, er wel voor zor gen dat ook overwinningen ln de vlakke étappes duur betaald moeten worden. Men verwacht van onze Jongens goede en zelfs brillante verrichtingen. En wil len ze die leveren dan zullen ze duif. initiatief en strijdlust moeten tonen, en man voor man moeten vechten tot aan de alleruiterste grens van hun krachten. Hopen we. dat d't inderdaad zal gebeu ren. want dan behoeven we ons geen zorgen te maken over het eindresultaat, al mikken we niet op een Individuele zege, nooh op een eerste plaats in het ploegenklassement. ATHLETIEK Davis breekt wereldrecord Tijdens de Amerikaanse kampioen schappen heeft de Olympische kam pioen Walter Davis te Dayton (Ohio) met een sprong ran 2.12 meter (6 voel 1114 Inch) het wereldrecord hoog springen op z|jn naam gebracht. Het record stond op naam van de Amerikaan Lester Steers met 2.11 meter (17 Juni 1941 Los Angeles). Willy Lust won hordennummer Dubbele zege van Puck Brouwer in Gronings Oosterpark Puck Brouwer heeft Zondag weer een dubbele zege behaald. Bij de in het Ooslerpark te Groningen (grasbaan) gehouden internationale athletiekwedstrijden won zij de 100 meter in 12.3 sec. en de 200 meter in 26.2 sec. Op de 100 meter wees zij Willy Lust (Zaanland) met 0,1 seconde verschil terug; op de 200 meter konden de Noordelijke vertegenwoordigsters jaltema en Tillema het bij lange na niet tegen de Celebes-athlete bolwerken en werden met vele meters geslagen. De Duitse Inge Schierloh, die zich voor de 100 meter teruggetrokken had om in de 80 meter horden zo fit moge- HJk van start te gaan, kon ln dit num mer desondanks niet de overwinning be halen. Met 11.9 sec kwam zij precies 0.2 seconden tekort op Willy Lust. die eer ste werd. Diny Hobers iDol.) kwam ln 12.6 sec op de derde plaats Bij de heren leverden Griek (AAC) en Holst, iPegasus) op de 100 meter een spannende strijd, waaruit Griek ln 10.8 sec als overwinnaar te voorschuil kwam. Op de 1500 meter kregen de vele toe schouwers als grote verrassing voorgezet, dat de Duitser Kluge, die lange tyd on bedreigd op de zege scheen af te gaan. kort voor de finish door Van den Wil denberg PSV werd ingelopen om ten slotte op de streeD door de Emdhove- naar te worden geklopt. De voornaamste uitslagen waren: Dames: 100 meter: 1 Puck Brouwer (Celebes) 12.3 sec; 2. Willy Lust (Zaan land) 12 4 s. 200 meter: 1. Puck Brou wer (Celebes) 26.2 sec; 2. S Jaltema (Marathon) 27,8 sec. 80 meter horden: 1 Willy Lust Zaan'and) 11.7 sec: 2. In ge Schierloh (Duitsl.) 11.9 sec. Discus werpen- 1 Cor Aafles (Lycurgus) 37,53 meter; 2 Ans PanhorstNlesslnk <Sa- gitta' 37.14 meter. Hoogspringen: 1. Di ny Hobers Dol1.51 meter: 2. Antje Hammlnga 'Swift) 1.42 meter. 4x100 meter estafette: 1. Celebes 50.6 sec: 2. Brunhllde 52.9 sec. man (Trekvogels) 2,00.1. 1500 meter: 1. Van den Wildenberg (PSV) 4.06.7; 2. Kluge (Duitsl.) 4.06,7. 3000 meter; 1. Keesom iAV'23) 9,02,-2.Huizlnga (Ma rathon) 9,05.6. Speerwerpen: 1. Radix (Eendracht) 50.50 meter; 2. Stumpf - Duitsl.) 46,38 meter. Hoogspringen: 1. DijksterhuU (Rapidltas) 1.71 meter; 2. Stumpf (Duitsl1.71 meter. Olympische estafette: 1. Pegasus 3,49,8; 2. Germanla 3,50.4. meter: 1 Steger (Zwlts.) 1.59,1; 2. Velt- Ti ree sprintjes van Van het ivas niet Eindhoven en Gouden jubileum van de Tour De Tour de France viert dit Jaar zijn gouden Jubileum. En in verband hier mede heeft Zaterdagmiddag tc Mont- geron voor de herberg „Reveil Matin" een reconstructie plaats gehad van het vertrek voor de eerste tour, pre cies op de plek waar een halve eeuw geleden het startsein werd gegeven. De beide organiserende dagbladen, de Equipe en de Parisien Liberé, hadden er voor gezorgd dat een talrijk publiek, voor een deel gekleed volgens de mode van omstreeks 1900, hierbij aanwezig was. ParJJse uitdragers hadden de costumes en verdere benodigdheden geleverd. Veldwachters en een bereden gendarme, het hoofd gedekt met een driekante steek, zorgden voor de af zetting van de straat, en militairen in de bekende rode broeken flaneerden langs de herberg, vergezeld van ele gante dames in wijde rokken vol plooi en en strikjes. De renners zaten op zware fietsen met dikke banden Een groot gejuich ging op toen Maurice Garin. winnaar van de eerste tour, en Lucien Pothier, die tweede werd, In een ouderwetse auto arriveerden. Ook Geo Lefevre, de eer ste wedstrijdleider, en de veteraan Eugene Chrlstophe, de held van ver scheidene tours, ofschoon hij er door pech nooit een heeft kunnen winnen, werden hartelijk toegejuicht. In de gevel van de „Reveil Matin" werd daarna een metalen plaat aange bracht om de komende geslachten cr aan te herinneren dat daar voor de herberg, op de le Juli 1903. de Tour de France werd geboren, en het tijd vak van de grote populariteit van het rijwiel een aanvang nam. Ede gedaan Opnieuw heeft Eindhoven haar kampioenswedstrijd op eigen terrein met 20 verloren en net als verleden week tegen RCH heeft het ongetwijfeld de beste kansen gehad. Het speelde althans beter voetbal, het wist zich heel wat meer kansen te scheppen, maar toch ging de wedstrijd verloren. Indien de Eindhoven-aanval ook maar een klein deel van de gekregen kansen had weten te benutten, dan zou Sparta er helemaal niet aan te pas zijn gekomen. Maar dat deden Van Melis c.s. niet. Bovendien had sparta kennelijk iets gehoord van snel heidsgebrek in de centrale verdediging bij Eindhoven. En evenals RCH dat verleden week met twee doelpunten wist uit te buiten, was het nu Tonie van Ede, die met een paar rappe sprintjes alle Eindhoven-aspiraties aan diggelen sloeg sloegen de Spartanen hard en onverbld- deüyk terug. Tonie van Ede. die menig duel van Frans Tebak had gewonnen, zocht toen even het middenveld op om er een snelheidsduel tussen spil Van Tuyl en rechtshalf Van Kemenade aan te gaan De Internationaal won het met glans. Ook Hanssen kon er toen niets meer aan doen en 19 minuten later werd liet hem opnieuw gemakkelltk gemaakt. Van Tuyl kreeg een bal verkeerd op het hoofd. Van Ede kreeg een vril veld voor zich. lokte Hanssen uit zijn doel en tikte toen de bal rustig en beheerst in het net: 0—2. Het is haast onbegrupelijk. dat een kampioensDloeg zoveel kansen kan mis sen. Ze werden bij Eindhoven als het ware op een presenteerblaadje opge diend. De voorhoede goochelde met de bal net alsof het een dagelijks werkje was. waarmee de kost verdiend kon worden De Sparta-verdedlging werd to taal overspeeld en maakte fout op fout. waardoor de Eindhoven-aanvallers dan telkens od schootsafstand volledig v rij voor Landman kwamen te staan Maar dan was de richting totaal zoek. Bo vendien duurde het steeds net Iets te lang voordat het schot kwam. En toch deern er zich ondanks deze fouten nog wel drie of vier Lansen voor. die een kamploensploeg niet mag missen. De twee schoten van Van Melis tegen de lat en- paalkruising kan men nog enigs zins verontschuldigen en de schoten, die Landman op fantastische wijze keerde eveneens, maar niet het slordige afwer ken van de aanvallen, die alle kansen op succes in zich hebben Sparta kon niet tegen dat Eindhoven- .geweld" Dract'sch niets uitrichten Pas in de vierde minuut na de rust kreeg Hanssen het eerste Sparta-schot te ke ren. Voordien had hii zicv. bezig gehou den met het kerer. van verdwaalde voor zetten en s«ms goedkoop weggegeven hoekschoppen Maar nadat Eindhoven na een kwar tier in de tweede helft even uitgeraasd was en Landman een ogenblik de gele genheid kreeg om op adem te komen, Van Ede demonstreerde bli deze twee laat ons zeggen uitvallen hoe men een aanval moest, afwerken Dat was voor Sparta trouwens maar goed ook. want als ploeg bleven de Rotterdam mers toch wel wat beneden de maat. De verdediging was. met Landman en Ter louw als uitzonderingen, toch niet hon derd percent. De middenllnle Uet het initiatief doorlopend aan Eindhoven en de voorhoede kon alleen od rechts ge vaarlijk worden, waar Van Ede en Ben- ningshof toonden uitstekend op elkaar te zijn ingespeeld. Eindhoven dat de kansen in deze wed strijd bit bo5Jes heeft gehad, doch er een paar door pech onbenut moest laten, heeft het deze keer voor zich zelf ver knoeid. Het speelde beter, vormde een meer constante ploeg, maar miste de kracht toe te slaan. Fel Vitesse kwam nog aan een gelijk spel tegen heter RCH RCH, allerminst In kampioensvorm spelend, Is er te Arnhem niet in ge slaagd het fel van zich afbijtende Vitesse een nieuwe nederlaag toe te brengen. Wel nam RCfl door Van Couwcnhove twee minuten voor rust een ruimschoots verdiende voorsprong, doch de Haarlemmers konden In de tweede helft slechts sporadisch tot sluitend combinatiespel komen. ZU besteedden toen meer aandacht aan de verdediging dan aan de aanval. Feller cn feller werden de overigens niet grootst opgebouwde aanvallen van Vitesse cn Hen minuten voor hel einde maakte de Invaller-mldvoor Heyn met een waarlijk schitterend schot gelijk. RCH moest zich in de resteren de minuten met hand cn land verdedigen en de gasten mochten tenslotte van geluk spreken, dat het bij dal ene Arnhemse doelpunt bleef. Evenals te Haarlem, speelde RCH ook soms langs Hendriks glipte, ondanks technisch weer stukken beter dan VI- het vaak te grove tegenspel van de Am- j tesse. In de eerste helft kwam dit wel hemse spil, het dribbelen duurde alle- zeer duidelijk tot uiting. Maar de perloriteit was ditmaal niet zo opval lend als Jongstleden Woensdag. In de eerste plaats moet dit worden toege schreven aan de nu veel vinniger tegen stand van de Arnhemmers, die met de zeer agressieve Heyn, in plaats van de gekwetste Hulberts op de midvoorplaats veel gevaarlijke aanvallen kon onderne men. Deze Heyn wierp zijn stoere body naar iedere bal, die in de buurt van het Haarlemse doel verscheen en hij maak te daardoor de taak van De Vos veel moeilijker. Wel won de Haarlemse spil de meeste kopduels, maar bü lage ballen was de Arnhemmer hem vaak te vlug af. Bovendien was de verdedigende kracht maal veel te lang. Enkele schoten van zijn voet waren wel goed gericht, maar niet hard ge noeg om de weer subliem zijn doel ver dedigende l'Amie van zijn stuk te bren gen. Het spel van Vitesse was voor de rust wel enthousiast, doch allerminst Impo nerend Het schieten was uitermate zwak Terwijl de Haarlemmers de rich ting van het doel nog konden vinden, al waren de schoten niet hard, de Arn hemmers plaatsten ln die periode vrij wel alles nkftst het doel. In de tweede helft veranderde dit vol komen. Vitesse bouwde haar aanvallen niet meer zo zorgvuldig op. Dank zij gro- RCH ditmaal minder, doordat in toi enthousiasme konden de gastheren plaats van Blink Van Elk de linksacht' plaats bezette als vervanger van Wille- mlnk. Biesbrouck moest hierdoor een oogje in het zeil houden, waarbij hU zich minder ver naar voren waagde dan te Haarlem het geval was, ofschoon de internationaal weer een voortreffelijke party voetbal speelde. Linksbinnen Kos ter had blijkbaar tot taak het gat tus sen halflinle en aanval op te vullen en deze snelle en handige dribbelaar ver vulde deze opdracht Inderdaad naar be horen. doch wanneer het er op aan kwam een aanval af tc werken dan bleef hij vaak in gebreke. Hij hield de bal te lang bi) zich, een kwaal, waaraan ook de andere voorhoedespelers van RCH zich bezondigden. Want hoe fraai Gallis vaak het doel van RCH benaderen, maar pas toen de tweede speelhelft al voor het grootste gedeelte was verstreken, werden de aanvallen feller en verslap te de tegenstand van RCH. In het laat ste kwartier kwam Vitesse pas goed los. Nadat Heyn 10 minuten voor het einde een door De Vos voor zijn voeten gekopte bal onmiddellijk van flinke afstand hard inschoot (1—1) was er nog slechts één ploeg die speelde. RCH werd volkomen in de verdediging gedrongen, soms kon den de Haarlemmers alleen door paniek voetbal de situatie redden. Wille hield het hoofd koel. Bij een fel schot van Fa- ber ln de uiterste hoek voorkwam hi) met een ware tijgersprong een neder laag voor RCH. Tine van Brenk en Kayser wonnen in Waddinxveen (Van onze correspondent) Zaterdagmiddag werd tc Waddinx veen In de Gouwe de twee km. wed strijd verzwommen als onderdeel van de strijd om de sportwereldbeker. Am. Kayser won deze wedstrijd onbe dreigd In de fraaie tijd van 28 min. en 24 sec. Kayser kwam hiermede voor de derde maal In het bezit van de wisselbeker, zodat deze Robben- zwemmer de beker definitief mee naar Hilversum mocht nemen. G. de Bruyn van Neptunus werd 2e met een tijd van 28 51.8 min., gevolgd door H. MuHer van Dolfijn ln 29.2.8. Een felle strijd om de vierde plaats voerden W. BeiJderwellen van GZC Gouda en W. Waalewijn van HZPC, welke tenslotte door eerstgenoemde werd gewonnen ln 29.13.9 met op een armlengte gevolgd door de Hagenaar. In totaal namen 52 heren aan de wed strijd deel. Tine van Brenk van de Robben werd eerste bU de dames met een tijd van 30.2.9 min.' Zij had een grote voorsprong op mej F. Peters van Neptunus die als tweede een tijd maakte van 34.3.7 min. Derde werd mej. D. Verstappen van RDZ ln 35.57.8 min. Tine van Brenk kwam voor de tweede maal in het bezit van de wisselbeker. Van de Gouwe-heren kwam als eer ste binnen P. de Graaf, terwijl de Boon stoppel-wisselbeker voor de dames ln handen kwam van mej. Breedljk. Bij de 600 meter gekleed zwemmen moest mej. F. Overdam. die reeds twee maal achtereen dc wlssclprys In han den had gekregen, deze afstaan aan mej. N. van Dijken. Mej. F. Overdam werd tweede, gevolgd door mej. R. van der Krans. Ook bij de heren kwam de wisselbe ker niet in handen van K. van Mourlk, die haar reeds tweemaal won. HU moest ditmaal zijn plaats afstaan aan P. Ramp en kwam zelf als tweede aan. ge volgd door Schildt. De 300 meter gekleed zwemmen voor jongens werd gewonnen door S. van Kemenade met een grote voorsprong op P. van Vliet en Leen Sol. Van de mels- kes werd Riet Kraan nummer één, ge volgd door Conny de Bruin en Ina van Reeuwyk. EN OOK IN ZAANDAM Ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan organiseerde de Zaandamse zwemvereniging „Neptunus" een na tionale 2 kilometer zwemwedstrijd op de Voorzaan te Zaandam. De uitslag luidt: 1 Kayser (Robben) 28.4.2 sec.; 2. De Brujjn (Neptunus Amersfoort) 28.24.1; 3 De Wit (Robben) 28.52.8; 4. Daatse- laar (Robben) 30.37.-. Dames: 1. Tine van Brenk (Robben) 29 min. 30.4 sec.; 2. Tiny Peters (Nep tunus 'Arnhem) 30.55.2: 3. mej. L. de Nijs (Robben) 31 min. 58.8; 4. Hennie Willemsen 'HDZ) 35.38.-. De laatste dag van de wedstrijd om het zweefvliegkamploenschap van Nederland heeft een grote verrassing gebracht: de Amsterdammer De Boer, die derde stond, ls er door een sensa tionele vlucht naar Turnhout in ge slaagd de eerste plaats te veroveren.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 4