Duizenden zagen TT-„kanonnen" aan hun snelle werk QUICK BOYS-HUIZEN 92ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 26 Juni 1953 Derde Blad No. 27949 Amm in een harnas Tijdens tweede trainingsdag op circuit van Drenthe (Van onze speciale verslaggever) De drukte op de tweede trainingsdag van de Asser TT is gisteren weer enorm geweest. Duizenden hebben Duke nu Gilera Brett, Amm, Kavanagh, Coleman, de BMW'er Walter Zeiler en Carlo Bandirola over het prachtige circuit zien jagen, de DKW's snerpend over het ruim 16 km. lange traject horen gieren, en zich vergaapt aan de nieuwe gestroomlijnde Norton. Over dat laatste monster toch even iets meer. Lang gingen die doodgewone Nortons, U weet wel, die één-cylinders, over de baan, tot plots Amm ver scheen, gelijk eenmaal de ridders in hun harnassen, volkomen „ingeblikt". Als een torpedo op twee wielen joeg hij over het asfalt, nek-rekkend nagestaard door de ongeveer elf duizend kijklustigen, die per fiets of auto een der parkeerterreinen was volslagen bezet naar De Haar, Hooghalen of de bocht bij Bartels waren gekomen. Ze zagen niet anders dan een snelle „inge bouwde" rijder, voorover op zijn monster liggend en feitelijk alleen aan de bovenkant zichtbaar. Voor de rest aluminium en nog eens aluminium. Als straks de baan komen, zal deze verbreed alle motoren zo „gecamoufleerd" moeten worden. Weer die Gilera Amm heeft tot tweemaal toe een rondetijd van 6.14 gemaakt (ongeveer 158 km.) maar geloof maar gerust, dat die oude Joe Craig, de leider van de Nor ton-ploeg, niet alles uit zijn nieuwe sensatie heeft laten halen. Daarvoor is hu te gewiekst. De Italianen mogen lie ver eens echt voluit de gashandle open draaien en evenals in 1952 is ook nu de Gilera in de 500 cc de snelste gebleken. In de training wel te verstaan, want Norton zal Zaterdag nog wel een plet- sie meer geven dan nu. Maar goed. in 1952 kwam Masetti tot een gemiddelde van 162.21 km. per uur en nu is zijn stalgenoot Milani met 160 km. (6 09) voor de dag gekomen. Een knappe snel heid inderdaad. Duke noteerde 6.13 (bij na 158 km.). Armstrong 6.26, Dicky Dale 6.35, ©olnago 6.37 en Masetti zelf 6.21. Maar ook de Guzai komt goed voor de dag. Lorenzettl draaide in 6 15 (ruim 158), en Fergps Anderson in 6.27. Amm was bij de Norton de snelste. Zün tijd gaven we boven reeds. Mudford, de Ndeuw Zeelander, is eveneens in het team opgenomen en deed 6.44 voor zich afdrukken. Ka-vanagh kwam tot 6.17 en Jack Brett tot 7.16. Doran en Coleman van de AJS kwamen tot tijden van 6.17 (ca. 157 km.) en 6.18 en de BMW'er Walter Zeiler tot. 6 22 (ca. 155 km.). Het Hikt er dus op dat de Gilera hier hoge ogen gooitDe Htorex bracht het tot 7.16 (136.151). VOETBAL. Wordt Quick Boys morgen reeds kampioen? In de wedstrijd, die Quick Boys mor gen op eigen terrein tegen Hulzen 6peelt, kan de beslissing voor dc na tionale titel van het Zaterdagmiddag- voetbal reeds vallen. Maar dan moet alles meewerken. In de eerste plaats zal Quick Boys zelf moeten winnen, en dit zal met een, zij het grote dosis goede wil wel lukken. Maar in de tweede plaats zal D.E.S. in haar thuiswedstrijd tegen N.S.V.V. niet mogen verliezen, echter ook niet mogen winnen. Als de wedstrijd in een geluk spel zou eindigen, en Q. Boys winnen, dan is de beslissing ten gunste van de Katwijkse ploeg gevallen. Het voetbalelftal van het Leidsch Dag blad speelde gisteravand in Oegstgeest een wedstrijd tegen de voetballers van de Leidsche Courant. Met enige trots mogen we melden, dat het L.D. met 12—2 won DHC—LUGDUNUM. Lugdunum aal morgen In het LDWS- toumooi tegen een sterke DHC-combi natie met het volgende elftal uitkomen Koet. Iigtvoet en Quist, Cornellsse, Van Egmond, De Roo, Kommer, Jan sen, Bekkering, Van Berkel, Mizee. SMD viert lustrum met sportfeest De Sociaal Medische Dienst van de Marine heeft zijn eerste lustrum ge vierd met een sportfeest. De „Zeun tjes" hebben gezwommen, geroeid, ge schermd en volleybal gespeeld, ter wijl het geheel gisteren werd besloten met een sportdag In de Leidse Hout, waar de athleten en de voetballers In actie kwamen. De hoofdschotel was een voetbalwed strijd tussen de SMD en de Koksschool, welke door de koks op vaardige wijze werd toebereid. Als die jongens van de majoor H. W. Gerth van Wijk zo goed koken als zij voetballen, mag men in het leger niet mopperen. Met 120 hak ten zij de feestvierende SMD in de pan. Vooraf werd een gecostumeerde voet balwedstrijd gespeeld, welke vele vreemd uitgedoste figuren op het groene tapijt bracht en waarmee de toeschou wers zich kostelijk hebben geamuseerd. Het was een prachtige dag en de com mandant van de SMD, de kapitein luite nant ter zee H. L. Nagtglas stak bij de prijsuitreiking zijn waardering voor de organisatoren niet onder stoelen of ban ken. Tevens dankte hij de Leidenaars, die prijzen hadden beschikbaar gesteld en die daarmee hun belangstelling toon den voor onze Koninklijke Nederlandse Marine. De Kapel van het Vliegveld Valkenburg luisterde de dag muzikaal op. Hier volgen dan nog de uitslagen van de persoonlijke nummers: Zwemmen: 50 meter vrije slag: Teeken 31.-; 50 meter schoolslag: Teeken 40.9; 50 meter rugslagt Annink 41.1; schoonsprlngen: L Wagensveld. Schermen: floret: Dr Quartero; sabel: dr Quartero. Athletlek: 100 meter: 1. Teeken 12.5, 2. Van Dijk 12 6; 400 meter: 1. v. d. Hey- den 1 04 4, 2. Polderman 1.05 6; 1500 meter 1. v. d Heyden 5.31.5, 2. Borst 5 31 6; Kogelstoten: 1. v. d, Heyden 8.97 meter, 2. Derks 8.79 meter; verspringen: 1. v. d. Heyden 5 39 meter; 2. Teeken 6.36 meter; hoogspringen: Hoogkamer 1.55 meter, 2. Teeken 1.53 meter: Vijf kamp; 1. Teeken, 2. v. d. Heyden. HOGE GEMIDDELDEN Ook in de andere klassen zijn hoge gemiddelden gemaakt. Norton in de 350 cc 6.39 (Kavanagh) of pl.m. 149 km., Brett 6 40 (148 405), Amm eveneens 40 en Mudford 6.52. De AJS deed liet minder snel: Cole- lan 6.41 (bijna 148 km.), Doran 7.38 en Ernie Ring 6 46. Ook de Guzzi's bleven achter. Ander- m noteerde 6.41 en Lorenzetti 6.58. De prestatie van Parry in 1952 (151.86) is dus nog niet verbeterd. In de 250 cc. heeft de NSU met Wer ner Haas de aandacht op zich geves tigd: 6.52 (144.083 km. per uur) tegen Lorenzetti op Guzzi 6.56 en Wtlnsche op DKW 7.01. Hier is de verrichting van Bruno Ruffo in 1952 (141.74) dus wel degelijk overtroffen. Ja, in deze klasse zullen de Italianen hard moeten draaien willen ze hun suprematie behouden En k(jk eens naar de 125 cc.: Ub- biali op MV 7.48, Mendogni op Morini 7.47. Werner Haas op NSU 7.43. Daar „waait" ook het een en ander. GEDUNDE VELDEN Wat te vrezen viel, is gebeurd. Niet alleen zijn verschillende renners weg gebleven en gelijk hebben ze maar bovendoen hebben anderen de vereiste gemiddelden niet gehaald Het betreft hier indivlduelen, verschillende buiten landers, maar ook landgenoten. In de 500 cc, hebben zich gehandhaafd Lo Simons, Henk Steman, die op zijn nieuwe Matchless 7.17 draalde (ruim 135 km.) en P. Bakker. Zich gehand haafd,, althans tot dusverre, want er moeten In deze klasse nog enkelen af vallen. In de 350 cc. heeft Piet Knfjnenburg op een fabneks DKW zich waarschijn lijk met Lo Simons en Elbersen ge plaatst, in de 250 cc. eveneens Knijnen- burg. die op zijn DKW 8.32 draaide (115 941), S. Postma, 8.03 op Guzzi, F. Kremer en W. Plet, 8 27 op Excelsior. In de 125 cc. is nog een hele serie ge plaatst. De training is uitstekend verlopen, behalve voor Schouten uit Rumpt bij Tiel. die een schuiver maakte en in het ziekenhuis te Assen met een gebroken bovenbeen moest worden opgenomen. (Iugez. Mrd.adv.) Om de beker vau de minister vau O.K. en W. Op het UVS-lerrein hielden de per soneelsverenigingen van de Neder landse Universiteiten en Hogescholen, als mede die van liet ministerie van O. K W. him jaarlijkse voetbaltour- nooi De Leidse Universiteit, die de door de minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen uitgeloofde wisselbeker moest verdedigen bracht het ditmaal niet verder dan de halve eindstrijd, waarin onze stadgenoten sneuvelden tegen Wagenlngen. De uitslagen lulden: Utrecht—Amsterdam 40; Delft- Amsterdam 30; WageningenGro ningen 0—0: OKW—Leiden 0—<1; Wa geningenDelft 12; AmsterdamLei den 05; Utrecht—OKW 10; Gronin gen—Amsterdam 3—1; Utrecht—Leiden 1—2; GroningenDelft 12; Wagenln gen—Amsterdam 20; Amsterdam OKW 02. In poule 1 werd Leiden win naar met 6 pnt met Utrecht (4 pnt) op de tweede plaats. In de tweede poule was de uitslag: 1. Delft 6 pnt: 2. Wage ningen 3 pnt. In de halve finale kwam Lelden uit tegen nummer twee van poule 2 Wage ningen, waarin de Leidenaars verras send met 2—0 verloren. Delft won met 10 van Utrecht en deed dat ook in de eindstrijd, waarin zij Wageningen met 20 klopte. In de verliezersronde won Leiden met 41 van Utrecht. Voor de aanvang van het tournool werden de deelnemers toegesproken door mr J. Drijber. die in bil zon der hulde bracht aan Groningen, dat reeds 's'-ochtends om 4 uur was vertrokken. Na afloop reikte de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr Cals ten stadhuize de prijzen uit. Wanneer U dit viltje onder Uw glas ziet, kunt U gerust zijnf Want hierschenlcen re i Oranjeboom Colson onttrekt zich niet aan straf (Van c Haagse redacteur). Het gerucht ging, dat F. A. Colson, die door de Hoge Raad werd veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf, we gens de aanslag op luitenant-kolonel II ar jon o, evenals Meine Pot, spoor loos verdwenen zou zijn. Gisteren meldde Colson zich echter, om zulks tegen te spreken. HU heeft na het ondergaan van een operatie aan een been, enige dagen het bed moeten houden en vermoedt dat daardoor de geruchten ln de wereld zijn gekomen. Colson heeft de Haagse Commissaris van politie, de heer G Hanken, mede gedeeld, dat hij nog altijd ln Den Haag vertoeft en niet van plan is zich aan zijn straf te onttrekken. De familie van Golson heeft een gra tieverzoek bij HM. de Koningin inge diend. Minister Luns te Djakarta De Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken, mr J. M. A H. Luns, ls gisteren op het vliegveld Kemajo- ran aangekomen. waar hit wend ver welkomd door de Nederlandse Hoge Commissaris, mr W. F. C. Graaf van Bylandt. de adviseur van het ministe rie van Buitenlandse Zaken, de heer Soebardto en autoriteiten van het Ho ge Commissariaat. Minister Luns noem de het een vreucde en voorrecht de Indonesische hoofdstad te kunnen be zoeken. Hii verzekerde, dat de Neder landse recering alles wil doen om de betrekkingen tussen Nederland en In donesië ao goed moeellik te doen zitn Hii noemde ziln bezoelï aan Djakarta het hoogtepunt van zlin reis. DWERGREPUBLIEK JE GAF VOOR RAMPENFONDS. De 12.000 Inwoners van het in de Apenijnen gelegen dwergrepubllekje San Marino hebben voor de Nederlandse wa tersnoodslachtoffers 1.400.459 lire (ruim f.8400) bijeengebracht. Het bestuur van het Nederlandse Zui- velbureau heeft besloten, gezien het zeer drukke bezoek, de nationale zulvelten- toonstelling „De Melkweg" ln Houtrust, te Den Haag, met een week na 30 Juni te verlengen. Het gemiddelde dagbezoek bedraagt thans reeds meer dan 10.0001 Koninklijke van Familie in teken Anjerdag (Foto Cas Oorthuys, A'dam) Maandag a sop dc verjaa^iag van Prins Bernhard, wordt wederom de jaarlijkse Anjercollecte ten bate van het Anjerfonds gehouden Dit fonds heeft naar men weet, tot taak steun te ver lenen aan plaatselijke en regionale arbeid ten behoeve van de kunst, de volksontwikkeling en culturele jeugd zaken. De inkomsten van het Anjerfonds, in hoofdzaak bestaande uit 70 ri van de jaarlijkse Anjercollecte, bedroegen in 1952 f. 12.211.23. Voor de Anjerdag van dit jaar zal ge collecteerd worden met speldjes, foto's Het tournooi te Wimbledon Drobny leverde tegen Patty gevecht van zijn leven Jaroslav Drobny, voor de tiende maal deelnemer te Wimbledon, heeft op de vierde dag van het tournooi het gevecht van lijn leven geleverd. Bijna vier en een half uur heeft hij tegenover de Amerikaan Budge Patty gestaan voor hij zijn tegenstander na een zenuwslopend duel, waarin maar liefst 93 games werden gespeeld, op de knieën had. Zes maal overleefde de tot Egyptenaar genaturaliseerde Tsjech een wed- strijdpuntdriemaal in de vierde set en drie maal in de vijfde kwam de Amerikaan, die in 1950 in de finale van Drobny had gewonnen, op matchpunt, maar geen van die keren slaagde hij er in het ene puntje erbij te scoren. Tweede testmatch EngelandAustralië LTItstekend bowlen van de linkshan dige John Wardle. die In tien ballen drie wickets nam voor het verlies van slechts zestien runs, hebben het Australische totaal op de eerste dag van de tweede testmatch tegen Enge- Uitgeput steunde Patty tussen de ga jes op zijn racket, maar hoe vermoeid beide spelers ook waren, zij bleven zich tot de laatste slag beheersen. In de beslissende set kwam Patty van 24 met 54 voor te staan. Maar het werd 1010. Toen brak Drobny door de service van zijn tegenstander en ser veerde daarna een love game. De Australiërs blijven het goed doen. Na Green, die ln de eerste ronde door Nielsen werd uitgeschakeld, verloor Wilderspin van zijn landgenoot Ayre. Van de acht Australiërs hebben er zes de laatste 16 bereikt. Wel een bewijs van de kracht van het huidige tennis ln Australië. Seixas. met Rosewall favoriet voor de titel, had het tegen de Belg Washer niet al te lastig. Washer won in de drie sets slechts zeven games. Bij de dames is nog geen enkele ge plaatste speelster uitgeschakeld. Mau reen Conolly en Doris Hart hebben de Sleutelstad en Zwip wonnen tournooi in de Zijl (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond is in de Zijl het jaarlijkse Sleutclstad-polotournooi gehouden, tegenstelling met vorig Jaar was het water nu prima, terwijl ook de publieke belangstelling aanmerkelijk groter was. Het vertoonde spel viel over het algemeen niet mee; een tournooi schijnt dikwijls een bepaalde nerveuse stemming te weeg te brengen, welke het spel niet ten goede komt. In de afdeling A (2e klassers) was het de Sleutelstad-ploeg, die haar zege van vorig jaar prolongeerde. De winnaar van de afdeling B (2e klassers) van vorig jaar Zlos ging nu in de finale tegen Zwip met 130 ten onder. De ZijlDZV 01 De eerste wed strijd was zeker niet de beste. Beide ploegen hadden beter gedaan de ballen te tellen, die over en naast de doelen gingen. Was het niet, dat Prevoo op een moment zijn tegenstander liet gaan, de stand zou waarschijnlijk 0—0 zijn ge bleven. En dat deze wedstrijd vlug was afgelopen zal het publiek niet hebben gedeerd, de spelers kwamen later tot de ontdekking, dat zij 2 x 5 minuten bruto, inplaats van 2x5 minuten netto hadden gespeeld. SleutelstadDVZ 61 In de eerste helft een heel aardige partij met Sleu telstad het meest in de aanval, hetgeen uitgedrukt werd met twee doelpunten van Jan Dool. Na de hervatting begon de Leidse druk iets zwaarder te worden en werd het achtereenvolgens 40 door een strafworp van Piet Eradus en 50 door een 2 meter doelpunt van Jan Dool. Toen was het de DVZ midvoor, die met een mooie boogbal de stand op 5—1 bracht. Piet Bekkering bracht de eind stand op 61. Sleutelstad—DZV 3—2 Deze finale partij was wel de beste van deze avond. Hoewel de wedstrijd, vooral ln de 2e helft, vrij hard was, ontsierde dit het geheel toch niet. De ploegen waren practisch even sterk, waardoor een snel, wisselend spel ontstond. Nico van Ber kel opende de score met een goed ge richt schot vanaf de helft: 10. Delft had niet zoveel geluk; de bal vloog snel achter elkaar óver en tegen de lat van het Leidse doel. Bij een Sleutelstad- aanval doelpuntte Jan Dool 20. terwijl v. Rooyen een DZV-schot even later te gemakkelijk beoordeelde, waardoor het 21 werd. Na de hervatting wisten de Delftenaren de stand gelijk te maken: 22. Aan beide kanten werd toen fel voor de overwinning gestreden. Een combinatie tussen Peter Bekkering en Wim van Zijl, stelde laatstgenoemde in staat de eindstand op 32 te brengen. Wel kreeg Jan Dool nog een strafworp te nemen, maar deze werd door DZV-doelman gestopt. Afdeling B. ZiosLWV 21 (rust 01). ZwipAZC 50 reglementair; ZwipZlos (finale) 130. L.Z.C. verloor van R.Z.P.C. In een niet onaardige wedstrijd heeft LZC gisteravond in RZPC haar meer dere moeten erkennen en wel met 43. Met de rust was de strnd gelijk (2—2). door Leidse doelpunten van Lo Zitman en Rinus Brak. Na de rust was het RZ PC, dat met 42 de leiding nam, welke, nadat Grimmon een strafworp had ver speeld, door Lo Zitman werd terug ge bracht tot 43. land op Lords te Londen op een voor de Engelse niet ongunstige score (na 190 voor twee) van 263 voor vijf kun nen houden. De meest productieve man aan Australische zijde was Lindsay Hassett, die het tot een fraaie 101 not out bracht tezamen met Neil Harvey aan het tweede wicket een stand van 125 op zette. Des te minder prettig was het voor de gasten, dat Hassett zich na zijn century (12 vieren) gescoord te hebben wegens een blessure moest terugtrek ken. Maar behalve Neil Harvey, die op het bowlen van Bedser lbw ging en die 59 runs binnen bracht, verliepen de zaken met de overige Australische bats- lieden niet zo best. Arthur Morris zag zich voor slechts 30 runs door Evans gestumped, Graeme Hole werd voor 13 door Dennis Compton uitgevangen en Benaud moest met een nul het pavil joen weer op zoeken (lbw). KORFBAL. Christelijke Korfbalbond Aan de districUdag van het distriet Zuid-Holland Noord, die morgen In het Sportpark Dulndigt te Den Haag zal worden gehouden, zal door niet minder dan 63 twaalftallen worden deelgenomen. Het programma Is dan ook zeer UJvig, want in wedstrijden van 20 minuten heeft men toch vijf uur speeltijd no dig. n.l. van 3 nur tot plm. 8 uur. Daarna wordt dan nog van 8.108.40 uur de 1ste klasse finale gespeeld. De belde 1ste klasse afdelingen zien er als volgt uit: IA: Pernlx, Excelsior (Delft), D.E.S. (Delft), V.E.S. 2 (Den Haag) en V.E.O. (Voorburg). V.E.S. (Den Haag), Pernlx 2. Excelsior 2, Ijsvogels (Den Haag) en Ons Eiland. Het is wel duidelijk, dat in IA de strijd voornamelijk tussen de beide hoofdklassers Pernlx en Excelsior zal gaan. terwijl V.E.S. in 1B sterk favo riet ls. met als mogelijke concurrenten Pernix 2 en Ijsvogels. Vermoedelijk zal V.E.S. de finale bereiken tegen Pernix of Excelsior. Het is niet mogelijk om alle klassen te bezien en we volstaan dan ook met te vermelden, dat er in de 2de klasse 11, in de 3de klasse 15 en in de 4de klasse 13 twaalftallen zijn ingeschreven. Ten slotte zijn er 14 Junioren twaalftallen, die onderverdeeld zijn naar leeftijd in een A- en een B-groep. derde ronde bereikt zonder tot dusver een game aan haar tegenstandsters te laten. Ofschoon Fenny ten Bosch in het damesdubbelspel met haar Franse partner Bourbonnals tegen het Ameri kaanse r>aar mevr. Davidsson—Dorothy Knode sterk speelde in haar rallies, was zij over de gehele linie toch niet in al lerbeste vorm. Haar returns op de met veel vaart gespeelde Amerikaanse ser vices waren zwak en ook de lengte var haar drives was voortdurende zoek. In achterveld deed mej. Bourbonnals veel goed werk. maar tegen het tempo en de aanval van de Amerikaantjes kon de Nederlands-Franse combinatie het niet bolwerken. Met 63 6—1 werden de Voorburgse en haar partner verslagen. De uitslagen lulden: Heren enkelspel, derde rronde: Stewart (VS) si Redl (Oost.) 6-3. 6-1; 6-0; Hartwlg (Austr sl. Tloczynskl (Po len) 6-1, 6-1, 6-8: Rosewall (Austr.1 sl Warwick (GB) 6-3, 6-2. 6-2; Rose (Aust) si. Mollnari (Fr.) 6-4. 6-0. 6-4: Worhtlng- ton (N. Zeel sl. Ampon (Phlllpp 6-2, 6-2, 8-6; Hoad (Austr sl. Barett (GBl 6-2. 6-2, 6-1; Larsen (VS) sl. Palada (Z - Slavlë) 6-1. 6-2, 7-5; Ayre ••---*-■ -• tlderspln (Austr.' het Koninklijk gezin en door be middeling van de Nederlandse bloe misterijen, op verscheidene plaatsen met levende anjers. Een bijdrage ten bate der culturele doelstelling de nood is groot! is van harte welkom, zowel aan het Prins Bernhardfonds of aan een der afdelingen, de regionale Anjer fondsen. Het gironummer is 500900. Bank: de Nederlandse Handel-Maat- schappij N.V. Amsterdam. CÓNGRESSERÈtf. De vereniging an directeuren an Ge meentewerken houdt thans haar alge- ene vergadering te Nijmegen. Gisteaimddag zijn de congressisten in het stadhuis begroet door wethouder M J. Duives. Deze stelde het zeer op prijs dat de directeuren in Nijmegen vergaderen, nu zoveel, wat ln Nijmegen door de oorlog verloren is gegaan, her steld en in oude stijl herbouwd is, zoals het historische stadhuis en de Stevens- toren. Hierna bezichtigden de directeu ren het gerestaureerde historische stad huis. In Atlanta hield lr B. Pokkinga, hoofd van de afdeling Stedebouw en Publieke Werken en Volkshuievesting van Nijmegen een beschouwing over het. wederopbouw- en reconstructieplan van Oud-Nijmegen. 's Middags bezochten de congressisten Berg en Dal en Groesbeek. WAAR BLEEF DIE MAN De bestuurder van een trein, die van Den Haag naar Rotterdam reed, zag bij het. passeren van het viaduct over de Viaductvveg te Den Haag tot zijn grote ontsteltenis, dat een man. die, op het viaduct stond, wankel de en viel. De bestuurder bracht de trein tot stilstand. Een agent toog op zoek naar de overredene. Het enige dat hij vond was een hoopje kleren, waar bij hij tot zijn grote verbazing een nat geel zwembroekje zag liggen. In het Laakkanaal, zwom een man, die wei gerde gevolg te geven aan het bevel van de agent om uit het water te ko men. Ten einde raad heeft de politie de kleren mee naar het bureau geno- Tot nu toe is de eigenaar van de kle dingstukken niet komen opdagen De trein had 9 minuten vertraging. (Austr) 7-6. 6-2 7-5: Nielsen (Den.) 'sl. Woodroffe (Z. Air l 6-4, 3-6, 6-3. 6-2: Muïloy (VSi sl. Stockenberg (Zweden) 4-6. 3-6, 6-3. 6-3. 9-7; Arkln- stall (Austr) sl. Deyor (Phll.) 7-5. 2-6. 4-6. 6-3, 6-2; Seixas (VS) sl Washer B.) 6-3, 6-1. 6-3; Johansson (Zweden) sl. T. Clrlch (Den 7-5. 6-3, 2-6, 7-5; Drobny (Eg.) sl. Patty (VS) 8-6. 16-18, 3-6. 8-6. 12-10. Dame6 enkelspel .derde ronde: Dorls Hart (VS) al. Trude Zehnden (Did 6-0. 6-0; mevr. B Lewjs (VS) sl S. Bloomer (GB) 6-3. 6-2; Shirley Fry (VS) sl. Jean RinkelQuertler (GB) 3-6. 6-4. 6-1; Helen Fletcher (GB) sl C. Mercells (Belg.) 6-3. 6-3; Angela Morti mer (GB) sl. P. Ward (GB) 6-3. 6-3; Mau reen Connolly (VS) sl J Petchell (GB) 6-1. 6-1: Dorothy Knode (VS) sl. B. Da vidson (VS) 6-3."6-0; Nelly Adamson (Fr) sl mevr. H. Hopman (Austr 1-6. 6-2, 6-1: Julie Sampson (VS) sl. mevr. H. Welss (Arg.) 11-9. 7-5. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: M. Reeves (Z. Afr en Tan (Indoneslè) sl. J. de Ridder en Brlchant (Belg 9-7. 2-6. 14-12. Herendubbelspel, tweede ronde- Mulloy en Seixas (VS) sl. Lee en Star- te (GB) 7-5, 7-5, 6-4. (Ingez. Med.-Adv.) ZATERDAG 27 JUNI, 6 UUR KAMPIOENSWEDSTRIJD Terrein: Piet Heinlaan, Katwijk a. Zee Sportsplinters Een gecompliceerd auto-ongeval in de omgeving van Reims heeft aan zes personen het leven gekost. Tot de slachtoffers behoren de linksbuiten van de kampioen van Frankrijk Stade Reim6, Meano. en de doelman van de tweede divisie-club Troyes, Abenoza. In het Utrechtse stadion heeft het Utrechtse provinciaal K.N.V.B.-elftal met 43 van de Italiaanse profclub Pro Patria gewonnen. Met rust hadden de Utrechtenaren een 31 voorsprong. Ter nagedachtenis aan de tijdens de laatste wereldoorlog en bij de gevechts handelingen in Indonesië en Korea ge sneuvelde artilleristen is een monument opgericht, in de legerplaats Oldebroek. Het zal 30 Juni as te twaalf uur door de minister van Oorlog worden ont huld. Brigade-generaal der Artillerie J. F. M, Steenmetser, Inspecteur der artil lerie en voorzitter van de commissie tot oprichting ran het monument opent de plechtigheid met een toespraak, waar na de Minister van Oorlog tot de ont hulling zal overgaan. Na de kranslegging wordt de plech tigheid besloten niet een defdé van on derdelen der veld- en luchbdoelartdl- lerie. Per 1 Juni 1953 zal een nieuw bevor- demngsvoorschrift voor het personeel van de Kon. Landmacht beneden de rang van tweede luitenant van kracht worden. Het oude voorschrift dateert van 1932 en voldoet sinds lang niet meer aan de eisen. De bevordering zal na 1 Juni geschie den aan de hand van een candidaten- lils't. De volgorde op deze Hjst wordt om. bepaald door het rangnummer bij examens behaald Belanghebbenden kunnen van de Candida tenlljsten Inzage verkrijgen. De bestuursraad der Wereld Vetera nen Federatie, welke dezer dagen te Parijs vergaderde, heeft besloten, dat de 4e assemblée der W.V.F. in de eerste helft van November in Den Haag zal den gehoud.. zullen dan overkomen, w.o. Harold Rus sell, de bekende hoofdrolspeler uit de film: „De beste jaren van ons leven", kolonel .Nobody", de beroemde leider der ondergrondse beweging in Frankrijk, generaal Mlloje Milojevlc, de Yougosla- vische verzetsstrijder, die vanuit bezet gebied naar Cairo vloog om contact met Churchill op te nemen, en zich daarna weer bi) zijn guerillastrijders voegde, en vele andere oorlogshelden. Verwacht wordt, dat ook de Ameri kaanse mllllonnair, mr Alfred Gwynn Vanderbllt. president van het World Veterans Fund, aanwezig zal zijn, te zamen met Douglas Fairbanks jr., die ook in de oud-strijdersbeweglng een voorname rol speelt.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 5