LEIDSCH DAGBLAD Groots was de vlootrevue voor Koningin Elizabeth 92ste Jaargang DINSDAG 16 JUNI 1953 No. 27940 Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f8.— per kwartaal; f0.47 per weck Witte Singel 1, Lelden Giro No. 57055 Telefoon Directie en Administratie: 25041; Redactie: 21507 Groot vuurwerk tot slot Onze Londense correspondent telefo neert ons uit Portsmouth: Op dezelfde plek, waar de Britse vloot zich voor D-day had verzameld, op de historische rede van Spithcad. vulden weer zo ver het oog reikte de langwer pige grijze silhouetten de baai, omgeven door groene heuvels en met het eiland WiRht op de achtergrond. De oorlogsbodems waren bevlagd en geïllumineerd en pronkten en praalden ter ere van een jonge vorstin. In negen strakke lijnen lagen de schepen er in al hun verscheidenheid. Kruisers en vliegdekschepen, koop vaarders en baggermolens, sleepboten, fregatten en onderzeeërs, een driemas ter en een ijsbreker, mijnenvegers en landingsvaartuigen, en dit alles om zwermd door honderden en nog eens honderden zeiljachten waaronder een enkele overgekomen uit ons land het geen aan dit unieke zeetafereel een bij zondere charme verleende. Er waren dikke wolken in de ochtend uren. maar de vlootschouw. de grootste welke Engeland ooit gekend heeft, speel de zich in stralende zonneschijn af. De 230 oorlogsschepen en talrijke an dere vaartuigen zagen er smetteloos uit ZU werden tot de laatste minuut nog met de verfkwast bijgewerkt en wa ren van boeg tot achtersteven gcpavoi- scerd. Het meest imponerend waren de ne gen Britse vliegdekschepen met de gi gantische „Eagle" <31.000 ton) aan het hoofd. Deze vliegdekschepen, welke het beeld van de vlootschouw beheersten, kenmerken de radicale ommekeer van de strijd ter zee sinds de laatste oorlog. Bij de vlootschouw in 1937 ter gele genheid van de kroning van George VI speelden nog de dreigende slagschepen de hoofdrol. Nu lag er nog maar één, de „Vanguard" 142.600 toni, welke mede de glorie van deze vlootrevue uitmaakte. De nadruk bij de zeeoorlog ligt thans meer op het in het nauw brengen van de vijand, het openhouden van de ver bindingen en de ondersteuning van lan- dmgsopcraties, dan op de vernietiging van de tegenstander door alles in één slag te werpen. De op de vlootschouw volgende lucht- parade van 350 tot de marine behorende straaljagers en andere toestellen, aan gevoerd door een schout bij nacht in een „Vampire". accentueerde de nieuwe gang van zaken bij de marine. Vanzelfsprekend was iedereen nieuws gierig naar de Russische kruiser „Sverd- lov", slank en sierlijk van bouw, maar die er wat kaal uitzag omdat, naar vermoed werd, de radar-installaties op zettelijk thuis waren gelaten. Dit sovjet-oorlogsschip., het eerste dat sinds dc oorlóg naar het Westen kwam, vertoont in zijn vorm een sterke Duitse Invloed. De bemanning van meer dan 1000 koppen was de grootste Rus sische formatie, die het Westen ooit ge zien heeft. Het contact met de buitenwereld was normaal en hartelijk. Een warenhuis in Portsmouth opende aan boord een „fi liaal", zodat de bemanning daar hun inkopen kon doen. Anders dan de Span jaarden. die men met alles en nog wat aan boord zag klauteren, tot kinderwa gens en ijskasten toe! Kort voor de vlootschouw heeft Ko ningin Eliabeth de commandant van de „Sverdlov", kapitein Roedakof, bij zich ontvangen, alsmede de commandant van een oorlogsschip uit Siam, daar dit de schepen waren-, die de grootste afstand hadden afgelegd om naar Spithead te komen. Tijdens een lunch aan boord van de „Sverdlov" bracht de commandant een toast uit op de „eenheid van de sovjet unie en Groot Brittannië in de zaak voor de vrede". Een romantische aanblik vormde het Italiaanse opleidingsschip, een stalen, rukelijk geornamenteerde en vrolijk ge drapeerde driemaster, met de matrozen Weerrapporten (Van heden morsen 7 uur) Helsinki Stockholm Oslo Koucnhnccn Amsterdam Edinburgh Londen Luxemburg Parlls Bordeaux C.renoble Nice Geneve Zurich motregen licht bew. ceh. bew. zwaar bew licht bew. zwaar bew. zwaar bew licht bew. anw 4 20 2 s 6 24 0 ZBW 2 19 29 windstil 18 0 1 windstil 23 06 s'lndstll 22 0 sv 2 24 0.2 zo 2 23 13 ono 2 25 11 windstil 24 3 BZW 3 21 1 tvnw 2 20 6 windstil 25 0 windstil 23 3 windstil 24 O WEERBERICHT Wisselend bewolkt De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Overwegend matige wind tussen Zuid en Zuid-West. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets ho gere. iOpgemaakt te 10 uur). 17 JUNI. Zon op: 4.19 uur; onder: 21.02 uur. Maan op: 10 34 uur: onder: uur. Hoogwater te Katwijk tc 6 56 en 19.17 u. Dit nummer bestaat uit zes pagina's op de ra's en in het want. een buur man van onze kruiser „Tromp' Toen om kwart over drie de licht blauwe „Surprise", een patrouillevaar tuig. dat zolang het nieuwe koninklijke jacht nog in aanbouw is. tijdelijk als zodanig fungeert. Spithead naderde, lie ten de passagiersboten met duizenden toeschouwers hun sirene's loeien. Even later donderden uit de honderden vuur monden van de verzamelde oorlogssche pen en de kustbatterijen 21 saluut schoten over het wijde water. De „Tromp", het vlaggeschip van schout bij nacht F Th. Burghard, die aan boord was. staat onder commando van kapitein ter zee C. W. Th. baron van Boetselaer. De bemanning van de „Tromp" bestaat uit 450 koppen, waar onder 62 adelborsten. Het schip zag er in alle opzichten model uit. Kort tevoren waren on verwacht Prins Bernhard. vergezeld van de prinsessen Beatrix en Irene, even aan boord gekomen. De Prins was met zijn dochters naar Engeland gevlogen om de verzamelde oorlogs schepen te zien en daarna weer naar Nederland teruggekeerd. Koningin Elizabeth voer bijna twee uur lang langs de vloot, daarna dreun den de luchteskaders van de Engelse marine-vliegdienst glinsterend in de zon boven de baal. Aan boord van alle schepen stonden de bemanningen onbeweeglijk schouder aan schouder langs de railing. Om halfvier werden de elf schepen van de langzaam opstomende koninklijke „stoet" zichtbaar. De „Surprise" werd voorafgegaan door het grote jacht van Trinity House, het aloude gilde van het loods- en redding wezen en van de vuurtorendicnst. Aan boord daarvan bevond zich sir Winston Churchill in jekker en met witte zeilpet ■n natuurlijk met de onvermijdelijke sigaar Churchill is grootmeester van het gilde en heeft als zodanig het voor recht om als loods te fungeren voor het staatshoofd. Al spoedig passeerde de „Surprise" de „Tromp", waarop wij met vele andere landgenoten gastvrijheid genoten. De Koningin was op een afstand van 200 meter duidelijk zichtbaar op het verhoogde dek van de „Surprise" tussen brug en voorplecht achter een van opzij *n van boven voorziene glasafschutting. Zij was in het wit gekleed, de hertog van Edinburgh was in admiraalsuniform. Toen de „Surprise" gelijk was met de „Tromp", riep de bemanning ln het Nederlands „Leve de Koningin", gevolgd door een driewerf „Hiep, hiep, hoezee", raaide in precisie met de pet. als ware rt een enkele armbeweging. De petten gingen toen weer op en het saluut werd gebracht, terwijl onze marinekapel het Engelse volkslied speelde. Dc Koningin wuifde als dank voor de hulde, welke bij elk schip van dezelfde aard was. Koningin Elizabeth II tijdens de inspectie, aan boord van dc „Sur prise", De luchtparade werd geopend door een groep koppige helicopters. Overal zag men gedurende de dagen, vooraf gaande aan de vlootschouw. de bef- schroefvliegtuigen in actie als bood schappenjongens voor de voor anker liggende vloot. Toen het donker was volgde een fan tastisch schouwspel van de vloot-imf- minatie. Plotseling zagen de honderd duizenden langs de stranden en op de heuvels de gehele vloot in contouren oplichten, welke zich door de weer spiegeling in het water verdubbelde De zoeklichten vormden een steeds wisse lend patroon teeen de nachteliike he mel. Daarna volede een vuurwerk. De gehele baai werd in daglicht gezet door de watervallen, die in rood. wit en blauw boven de vloot uitwaaierden. Tot middernacht duurde de illumi natie. De zeevarenden uit de gehele wereld hadden hun traditionele hulde aan het pas gekroonde Britse staatshoofd ge bracht en de bemanningen, die maan denlang alles in de puntjes hadden vooi'bereid, haddpn hun extra oorlam, een groot glas rum, waartoe alleen Koningin Elizabeth toestemming mag geven, hetgeen zij gisteren deed ruimschoots verdiend! Foster Dulles: offensief in Korea bemoeilijkt bestand Europa's eenheid noodzakelijk De Amerikaanse minister van buiten landse zaken Foster Dulles, heeft op zfjn eerste persconferentie sinds 9 Mei verklaard, dat niemand het recht heeft aan te nemen dat er een w apenstilstand op Korea gesloten zal worden voordat dit gebeurd is. Duücs zeide verder, dat het nieuwe Noordelijke offensief het be palen van de demarcatiehin. dat voor de ondertekening van een wapenstilstands- overeenkomst voltooid moet zijn, be moeilijkte. Volgens Dulles zouden er allerlei rede nen voor h<n Noordelijke offensief kun nen zijn.. Het zou een poging kunnen zijn om de frontlinie vlak voor de wa penstilstand uit prestigc-overwegingen to verschuiven. Het zou ook kunnen zijn, dat de Noordelijken geen wapenstilstand wensen. Een wapenstilstand zou door het of fensief uitgesteld kunnen worden, zo meende Dulles. Hij verwachtte even wel niet dat het uitstel een perma nent karakter zou krijgen. Het bepa len van dc demarcatielijn was nog de enige hinderpaal van betekenis die een wapenstilstand in de weg stond. Met betrekking, tot de politieke con ferentie die binnen 90 dagen na een wapenstilstand gehouden moet wor den. zei Dulles, dat het niet mogelijk zou zijn. dat de Sovjet-Unie aan deze be sprekingen zou deelnemen. De algeme ne vergadering van de V.N zou na het sluiten van een wapenstilstand bijeenge roepen kunnen worden en zou de afge vaardigden voor de conferentie aanwil- zen Zuid-Korea zou aan de conferentie deelnemen, aldus Dulles. De V.S. zouden ter conferentie o.m. pogen de hereniging van Korea te verzekeren. Dulles geloofde, dat dc hereniging van Korea tot stand zal komen evenals die van Duitsland en Oostenrijk. Onder het bewind van Truman, aldus Dulles, was overwogen om de politieke conferentie slechts tol Korea te beper ken Op de vraag of ook de oorlog in Indo-China ter sprake zou komen, zeide Dulles, dat dit mogelijk was, doch dat een agenda nog niet was opgesteld. Dul- des herinnerde er aan dat bil het bezoek van de Franse premier Rene Mayer aan Washington verklaard is dat een wapenstilstand ln Korea bedrog zou zijn indien hierdoor de communisten in de gelegenheid gesteld zouden worden hun troepen voor acties op andere plaatsen te gebruiken. Met betrekking tot de voorgestelde uitwisseling van ambassadeurs tussen de Sovjet-Unie en Zuid-Slavie zeide Dulles, dat er geen reden is waarom Zuid-Sla- vië geen diplomatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie zou onderhouden. De V S. onderhielden toch ook din'omatieke betrekkingen met de Sovjet-Unie. Dulles beschouwde vooralsnog het huidige Russische vredesoffensief als een poging nm de stappen naar militaire. j»olitieke en economische eenheid van West-Europa tc dwarsbo- De Sovjet-Unie wilde de Europe? vrees voor een Russische aanval dl mede tot het scheppen van een verenig front in Europa bijdroeg, wcgnemei Dulles gaf echter a's zijn overtuiging te kennen, dat de Europese eenheidsge dachte zou blijven butaan, ongeacht de Sovjetrussische activiteit, omdat de lei ders van Europa beseften dat eenheid noodzakelijk is. niet alleen om een Rus sische bedreiging het hoofd te bieden doch ook omdat verdeeldheid ln het ver leden in het bijzonder tussen Frankrijk en Duits'and. tot oorlog had ge'cid. In een bioscoop in de Nnord-Ierse stad Newrv is in de vroege ochtend uren een bom ontploft, waardoor erote uren van gisteren een bom ontploft waardoor grote 'chade werd aangericht Voteende week zou in deze bioscoop een volledige fi'm van de kroning van koningin Elizabeth worden gedraaid. Men vermoedt, dat de bom werd ge plaatst door Iemand, die zich na de voorstelling van gisteravond in het gebouw heeft versoholen en later an deren heeft binnengelaten. Nog onzekerheid over de Rosenbergs Het Amerikaanse oppergerecht heeft Bisteren geweigerd de terechtstelling van Ethel en Julius Rosenberg uit te stellen. De datum van de terechtstelling is. ge lijk bekend, op 18 Juni gesteld Het oppergerechtshof weigerde tevens voor de vierde maal om het proces tegen de Rosenbergs te herzien De 18e Juni is de trouwdag van het echtpaar! De beslissing van het hof om de te rechtstelling niet uit te stellen. Is geno men met vijf tegen vier stemmen. Een van de advocaten van de Rosenbergs heeft het hof in kennis gesteld van zijn voornemen om een verzoek in te dienen tot een nader verhoor van zijn cllenten Het verzoek tot een nader verhoor van de Rosenbergs is later eveneens afge wezen met zeven tegen twee stemmen. Het verzoek ging vergezeld van een verklaring van dr Urey een bekende ge leerde op het gebied van de atoom energie volgens welke David Greenglass, de broer van mevrouw Rosenberg, mein eed heeft gepleegd in het proces-Rosen- berg. Greenglass, die schuld bekend heeft. I w erd veroordeeld tot 15 jaar gevangenis straf. I Rechter William Douglas van het I Amerikaanse hooggerechtshof heeft er j gisteravond echter in toegestemd, een verzoek in overweging tc nemen om de terechtstelling van de Rosenbergs uit te I stellen. Na een onderhoud van een uur met Douglas verklaarde Bloch. de raads man van de Rosenbergs dat de rechter hem om meer inlichtingen had gevraagd alvorens een beslissing te nemen B och zeide. verder, dat de rechter de verdedi gers van de Rosenbergs heeft verzocht heden terug te komen met een overzicht van de argumenten en de gronden waar op zijn hun verzoek om uitstel baserzn. Vo'gens de bepalingen van het hoog gerechtshof heeft elk van de negen rechters de macht het voltrekken van een doodvonnis of een veroordeling in een zaak, waarbij dc doodstraf kan wor de geelst. u<t te stellen. B'och verklaarde nog. dat Indien rech ter Douglas zijn verzoek afwipt hij het zelfde verzoek tot een der andere rech ters zal richten. Koningin nog niet naar Antillen Eerst regeling staatkundige verhouding R.T.C. pas in November of December? Teruggekeerd in het Gouvernements huis aan de Annabaai te Willemstad heeft Z. Exc. mr A. A M Struycken gouverneur van de Ned. Antillen, de Curacaose journalisten het een en ander verteld van zijn reis naar Nederland en daarbij vele vragen beantwoord. Een van de eerste vragen was of dc Gouverneur bij zijn bezoek aan II.M. de Koningin nogmaals uiting had gegeven aan de wens, die onge twijfeld bij de bevolking der Antillen leeft om zo mogelijk de Koningin zelve of anders de oudste Prinsesjes of Prins Bernhard te mogen ontvan gen. Dc Gouverneur antwoordde, dat de Koningin gezegd had, gaarne spoe dig eens een bezoek aan de Antillen te willen brengen, doch dat de Ko ningin het juister vond. indien dat bezoek pas zou zijn. nadat de staat kundige verhouding tussen de drie Rijksdelen zou zijn geregeld. Het ogen blik voor een bezoek van bijv. Prinses Beatrix en Prises Irene aan de An tillen achtte de Koningin nog niet gekomen. „De Prinsessen z(jn nog te jong om reeds dergelijke grote reizen te ondernemen, gezien de vele repre sentatieve verplichtingen, die derge lijke reizen met' zich meebrengen", zo had zij de Gouverneur geantwoord. Wel achtte mr Struycken de mogelijk heid aanwezig, dat Prins Bernhard bin nenkort een bezoek aan de Antillen zal brengen. Indien de Prins opnieuw een reis naar Zuid-Amenka zou maken, zou zeker een kort verblijf in Suriname en de Ned. Antillen in het reisschema worden opgenomen. Bovendien aldus de Gouverneur is het niet onmoge lijk. dat een van de nieuwe Nederland se kruisers tijdens de proefvaart in tro pische wateren deze kant op komt en dat de Prins de reis dan zal meemaken om te Wilemstad het beeld, dat Neder land de Antillen schonk als bewijs van dankbaarheid voor de hulp, die door de Antillen in 1945 aan Nederland werd ge schonken, te onthullen. Men zou dit be zoek dan tevens moeten zien als een gebaar van dankbaarheid voor de gaven van de Antilliaanse bevolking aan het Rampenfonds dit jaar. Wat betreft de RTC was het de in druk van de Gouverneur, dat de klei ne commissie in September/October, nadat minister Kernkamp terugge keerd is van zijn reis naar Kieuw-Gul- nea, bijeen zal kunnen komen. De eigenlijke RTC zal vermoedelijk maar dit noemde de Gouverneur een persoonlijke veronderstelling pas in December, misschien in November, kunnen worden; voortgezet. Er is zo zeide de heer Struycken in Nederland goede hoop. dat tussen de drie partijen overeenstemming zal kun nen w orden bereikt en men zal daar van Nederlandse zijde zeker ernstig naar streven. De belangstelling voor de Antillen aldus de Gouverneur Is groot en het valt best mee wat men in Nederland over het algemeen over de Antillen weet In het algemeen meende mr Struycken geconstateerd te hebben, dat in Neder land de Antillen wat omvang en bjj- ln E pit san am Rhcin speelde zich een wel zeer wonderbare redding af: enige jongens speelden in boot ies. die lagen gemeerd aan dc oever van dc Rijn. Plotseling viel een van lien in het water en verdween naar de diepte. Frau Christel Meier, die met haar baby in dc kinderwagen in dc nabijheid wandelde, zag liet on geluk gebeuren. Zij bedacht zich niet lang. en sprong in het water, om het kind tc redden. Toen zij het geredde knaapje aan de kant had gebracht ontdekte zc. dat zij - zonder het te weten - haar eigen, zesjarig zoontje had gered! voorbeeld absorptievermogen van han delsproducten betreft overschat, worden. De autonomiegedachte, die in de An tillen leeft, wordt de Antillianen door de Nederlanders beslist niet misgund Wel begrijpen vele Nederlanders niet altijd, waarom er zoveel drukte over wordt gemaakt, omdat de autonomie, die de Overzeese Rijksdelen in de West thans genieten, reeds veel verder gaat dan de autonomie, die elke Nederlandse gemeente of provincie ook heeft Nog steeds grote soepelheid van Sovjet - zijde West-Duitse socialisten weigeren contact met S.E.D. De recente besluiten van de Oost- Duitse regering en het bestuur van de socialistische eenheidspartij hebben reeds een merkbare terugslag op het verkeer tussen Oost- en West-Duits- land. West-Berlijners kunnen weer toe stemming krijgen om begrafenissen van familieleden op het kerkhof van Stahnsdorf in de Sovjet-sector van de stad bij te wonen Ook West-Berlijnse geestelijken die de begrafenisplechtig heden leiden, kunnen zich naar Stanhs- dorf begeven. De controle op het autoverkeer tussen West- en Oost-Duitsland aan de grens overgangen verloopt zeer snel en de le den van de Oost-Duitse Volkspolitie treden daarbjj uiterst beleefd op Voorts zjjn nieuwe bepalingen voor het uitgeven van internationale passen afgekondigd De passen zullen met in gang van morgen „in de kortst moge lijke tijd en met zo weinig mogelük ambtelijke omslag" worden uitgegeven Oost Duitsers die voor koite tijd West Duitsland willen bezoeken, kunnen pas- A'og steeds staat dc Cnncra-toren te Rhcnen in dc steigers, en werkt men hard aan dc vervaardiging van oen nieuwe spits, die de oude. die in 1945 bij een bombardement werd verwoest, zal vervangen. Op de grote steigers heeft men kleinere gebouwd, die ongeveer aangeven, hoe groot en breed de spits zal worden. Wanneer de spits op de toren is geplaatst zal eindelijk een deel er van uit het „verband" kannen, aan vier zijden van dc toren zullen wijzerplaten worden aangebracht, die 's avonds van elcctrische ver lichting zullen zijn voorzien, zodat dc inwoners van Rhcnen dan weer met trots naar hun Cuncratorcn zul len kunnen opzien. sen aanvragen bij de plaatselijke bu reaux van de volkspolitie. verblijfsver gunningen voor West-Duitsers in Oost- Duitsland zullen verkrijgbaar zijn bij de gemeentebesturen De West-Duitsers, die Oost-Duitsland bezoeken zullen 24 uur de tijd hebben om zich te melden bij Oost-Duitse politiebureaux. De nieuwe bepalingen schijnen de reisfaciliteiten van voor 1952 te herstel len en de strenge bepalingen voor het interzonale verkeer, ingevoerd na de West-Duitse ondertekening van de ver dragen met het Westen, ongedaan te maken De chauffeurs van de vrachtwagens, die gewoon zijn uren, zo niet dagen te moeten wachten aan de contrólepun- ten, keken gisteren verbaasd op, toen de volkspolitie door middel van luid sprekers omriep „wilt U a u b. nog eni ge minuten geduld hebben. U zult spoe dig het contrdlepunt kunnen passeren" Oost-Beilijnse arbeiders zyn bezig de borden met felle communistische slag woorden te verwijderen. Het verwijderen van telefoonkabels tussen Oost- en West-Berlijn, dat twee weken geleden begon, is gestaakt. Gisteren is voorts opnieuw een aantal gevangenen vrijgelaten. Volgens onbevestigde ramingen zijn sedert 11 Juni ruim 5.000 mannen en vrouwen, voor het merendeel West-Ber- liiners die wegens overtreding van eco nomische wetten tot een A drie jaar ge vangenisstraf waren veroordeeld, vrij gelaten. Het aantal Oost-Duitsers, dat naar het Westen uitwijkt, neemt, sedert do afkondiging der hervormingen ln Oost- Duitsland. sterk af Zondag en Maan dag werden in totaal 2100 vluchtelingen geregistreerd en onder hen bevonden zich minder boeren dan voorheen. Vluchtelingen, die zich Maandag meldden, verklaarden, dat op sommige spoorwegstations in Oost-Berlijn door luidsprekers op adspiiant-vluchtelingen een beroep wordt gedaan, om de jong ste regerings-decreten te lezen en naar huis terug te keren. De Oost-Duitse regering heeft een bedrag van vier millioen mark aan ach terstallige subsidie aan de Oost-Duitse Evangelische Kerk uitbetaald De ach terstand Hep over vier maanden De Sovjet-autoriteiten in Oostenriik hebben vier Oostenrijkers in vrijheid gesteld. Zij waren tot uiteenlopende ge vangenisstraffen veroordeeld door Sov- jet-tribunalen. Het bestuur van de West-Duitse so- ciaal-dcmocratisehe partij heeft een verklaring uitgegeven, waarin het zegt, dat het thans onmogelijk is met Oost- Duitse partijen samen te werken De mocratische besluiten zouden slechts genomen kunnen worden via vrije ver kiezingen in alle vier zones van Duits land. De Sovjet-autoriteiten, aldus de ver klaring, dienen de Oost-Duitsers de de mocratische rechten te geven Men neemt aan. dat de SPD boven staande verklaring heeft uitgegeven naar aanleiding van berichten als zou de Oost-Duitse SED met de West- Duitse socialisten tot een vergelijk wen sen te komen. De West-Duitse socialis ten verzetten zich Immers tegen Ade nauers buitenlandse politiek Iedere poging van de „bankroete lei ders van de Oost-Duitse SED". om per sonen en politieke krachten in West- Duitsland aan te wijzen als mogelijke partners bij onderhandelingen, mopt volgens de socialisten gezien worden als een poging, om geheel Duitsland tc Sovjetiseren.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 1