daTco De eeuwige rondedans excellenties van Franse de nationale film 92sle Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Vrijdag 12 Juni 1953 Tweede Blad No. 27937 Sinds bevrijding 572 portefeuilles onder 154 ministers verdeeld (Van onze Pariise correspondent liet niocl onlangs zijn voorgekomen, d.il de voorzitter van het comité, dat lich tot doel had gesteld gelden te M-rzamelen voor de restauratie van hel verwaarloosde Chateau van Ver sailles, bij de Franse minister van schone kunsten diens natronage voor ten grootscheepse actie kwam vra gen. Natuurlijk werd dat verzoek in gewilligd. liet was broodnodig, dat er, iets aan deze historische verblijf- j plaats der Franse koningen w-erd ge daan. want zo zeidc de minister dat paleis begon langzamerhand zo l.ouwvallig te worden dat het ver dacht veel od een Frans kabinet ging lijken Een vereteliikinK. die vooral in de mond van een Franse excellentie, zeker niet van eeest was ontbloot en die een cevleuzeld woord belooft te worden. Onsolide als een Franse regering Misplaatst was het eraple evenmin. Men heeft namelijk uitgerekend, dat Frankrilk sinds de bevrivdlne achttien lerscliillende kabinetten heeft versie- Die een eemiddelde levensduur van vitr maanden en vier en twintig dagen hadden. De twee recordhouders naren: oo de lange baan De Gaulle die het eerste bevriidingskablnet geduren de 14 maanden en 10 dazen presideer de. en on de korte baan de veteraan Henri Queuille. die overigens al een veertigen aal minister was geweest, en die zich eens nauwelijks drie etmalen staande of beter: zittende wist Ie houden Wanneer men aan de hand van een simpel rekensommet ie de ee middelde tiid. waarin een Frans kabi net het aflegt, op biina zes maanden tan stellen dan betekent dat intussen, rollllek gesproken, niet dat zo'n reze- rins gedurende een klein half iaar ook c?c5cf<^<»3<8GSci<ScSaK90'?c^ Hoe is het ontstaan? Dit woord ,,'n KALE JAKHALS". De jakhals is een op lijken azend roofdier, dat de gewoonte heeft andere roofdieren te volgen en zich tc verzadigen aan de door hen achtergelaten resten van de prooi: Daardoor krijgt het dier de repu tatie van lafhartigheid en minder waardigheid. Een oud aftands paard noemde men vroeger ook: jakhals. Wellicht doordat men een beklagenswaardig of verachtelük mens alreeds: een hals noem de. is het gewoonte geworden noemde, is het gewoonte geworden te spreken van een kale jakhals, wanneer men iemand wil aandui den, die 't gelag niet kan betalen, een arme schooier. Het woord jak hals heeft evenwel met het Neder landse hals niets uit te staan: het is via het Frans of Engels uit het Perzisch sjagal overgenomen en de volksethvmologie heeft het tot jak hals verbasterd. --V<3ïCSoK9G§cS<SQ5<*^OScfrc9C§Cfc9c werkeliik leiding aan de zaken des lands kon geven. Een crisis valt zelden zo maar uit de lucht, ze hanct er eerst een tijdie in en ook thdens die „voorbereiding" is het duideliik dat een regering al wel vrijwel tot steriliteit moet worden ge doemd. Dan volgt dus de ..open crisis" waarin alleen de loiiende zaken" kun nen worden afgedaan En daarna het debuut van een nieuwe, officieel al thans meuwe. re?erinesploeg. die altijd wel een week of wat nodle heeft om zioh met de talrijke problemen ver trouwd te maken. Te meer waar de meeste ministers on hun nieuwe post zich eer door een onbevangen blik dan door al te veel deskundigheid niezen te onderscheiden. Als men die verschillende fasen en factoren in aanmerking neemt, dan komt men tot de conclusie, dat Frankrijk sedert de bevrijding, op elke vier dagen slechts één dag meer of minder word geregeerd. Houdt men hiermee rekening, dan kan men misschien nog enige waar dering hebben voor de resultaten Het kegelspel met ministers maakt zoals men weet deel uit van de Franse zeden. Het ts mag men wel zeggen een element der politieke folklore. De derde republiek leed al aan dit euvel, dat onder de vierde echter noz aanzienliik verergerd is. Men kan er zich natuurlijk mee amuseren het geen in Frankrijk dan ook nog steeds hartig gebeurt maar het soel heeft toch zeker ook wel ziin bederfelijke kanten. Ten eerste wordt het interna tionaal prestige van Frankrilk. dat van nature zeker over een groot reservoir aan goodwill beschikte, langzaam maar zeker volledig uit,gepuft. Het land is bezig af te zakken tot de rang van een kleine mogendheid, die als .ouantité necllgeable" behandeld kan worden. Het wordt de risée van Europa. Beden- kelnker is evenwel misschien neg. dat bil dit regime eeen enkele beslissing van enige draagwijdte eenomen kan worden. Uit viees te vallen worden door een kabinet alle besluiten zo lang mo gelijk uitgesteld en zo ziin er tal van kansen Onbenut gebleven. De economie van dit land dat tot de rirkste gebie den van Europa behoort, ging van kwaad tot erger. En doordat de rege ring. toen het ogenblik er rijp voor was. de moed ontbeerde in Indo-China een vereeliik te zoeken, zal ondanks stromen bloed en geld. die oorlog nu met een catastrofe worden beëindigd. En zo ging 't ook met de Europese in tegratie en eveneens met de problemen in Noord Afrika. Het is stellig de grondwet van 1916, die de volksvertegenwoordiging alle macht in handen gaf en de regering doemde tot de rol ener simpele par lementaire commissie, die deze la mentabele gang van zaken mogelijk heeft gemaakt. Het is daarom Reynaud's zeer grote verdienste geweest dat hii bii ziin jong ste investituur het zwaartepunt legde op de noodzaak die constitutie zonder uitstel te corrigeren, ofschoon hii wel kon weten, dat hit daarmee te voren zijn kansen op het premierschap had verspeeld. Maar als de grondwet dui delijk te kort schiet, dan ligt de oor zaak van de ellende toch noe veel die per En wel in de mentaliteit der Fran se politici die veel meer oog hebben voor het belang van hun partij en vooral van henzelf dan voor het heil des vaderlands. Ieder long politi cus begint hier znn carrière met het vaste voornemen zo spoedig moeelilk een ministersportefeuille te bemachti gen. Dat is een erkend biina gerespec teerd verlangen, dat meestal ook wel te bevredleen valt. Een op de vier de putes er ziin er 627 kan zo in acht iaren tnds het senoeaen smaken het woord aneien-ministre (oud minis ter» oo znn visitekaart ie te doen druk ken Frankrijk heeft onder de vierde re publiek al 154 ministers gehad, waar- \an er --ommige 10 a 12 verschillende portefeuilles beheerde; alleen buiten landse zaken is vrii stabiel bezet ge bleven: practisch was deze post steeds in handen van Schuman of Bidault. met een kort interregnum van ''e socialist Leon Blum. Er zijn stellig wel enkele excellenties geweest een Plevcn. een Pinay. een Mayer, een Schuman, een Moch, een Reynaud, een Mcndcs-France die men figuren moet noemen, wier competentie en capaciteiten niet voor twijfel vatbaar waren en die, trots alle obstakels, respectabel werk heb ben verricht. De grote massa der excellenties be hoort echter tot het slag der arrivis ten. lieden die 't vooral om persoon lijk aanzien was te doen. Een leuk verhaaltje over zo'n minis teriele noviet doet in Pariise politieke kringen dezer dagen weer de ronde. Een Kamerlid had een paar uur voor de definitieve samenstelling van een nieuwe regering, en wel in de nachte lijke uren zoals gebruikelijk, kans ge zien de portefeuille van luchtmacht in de wacht te slepen. Des anderen daags zou hii een Daar nieuwe vliegtuigen komen inspecteren. Met trots werden hem de ionsste straaliagers getoond. Om vooral ziin deskundigheid te be- wiizen verklaarde de nieuwe minister toen dat hii 't wel aardige toestelletjes vond. maar dat hii nu ook wel eens een voltooid exemplaar wilde aanschou wenDp experts van het ministerie keken elkaar met lichte verwondering aan en informeerden wat er in de mi nisteriële oeen dan wel aan die reac- tie-vlieztuigen ontbrak. En toen bleek dat hij er een propeller aan had ge mist. Grondwetswijziging in België IN VERBAND MET E.D.G. De Belgische minister van buiten landse zaken Paul van Zeeland, heeft bekend gemaakt, dat zijn regering be reid is, de grondwet te herzien om deze !:i overeenstemming te brengen met de behoeften van het verdrag voor een Europese Defensie Gemeenschap Van Zeeland deelde de commissie uit het Huis van Afgevaardigden, die het ontwerp voor het verdrag in studie heeft. mee. dat de regering bereid is ..onmiddellijk" te beginnen met de pro cedure voor een dergelijke grondwets herziening De beslissing is genomen, na maan denlange besprekingen. Een grondwetswijziging dient door beide Kamers van de volksvertegen woordiging met een meerderheid van tweederden te worden goedgekeurd. Daarna worden de Kamers ontbonden en algemene verkiezingen gehouden. Tenslotte moet het nieuwe parlement eveneens met een meerderheid van tweederden zijn goedkeuring aan het voorstel hechten. De regering wil goedkeuring van het verdrag voordat de grondwet is herzien, terwijl woordvoerders van de socialisti sche oppositie verklaarden te wensen, dat het verdrag door het neuwe parle ment wordt goedgekeurd. De liberalen willen daarentegen, dat tegelijkertijd over goedkeuring van het verdrag en over de grondwetsherziening zal wor den gestemd. STRATEGISCHE MATERIALEN NAAR OOST-EUROPA GESMOKKELD De internationale politie-organlsatle (Interpol) maakt Jacht op een aantal Italianen en buitenlanders., die strate gische materialen uit Italië naar Oost- Europese landen hebben gesmokkeld. Onder de materia'en bevinden zich grote voorraden aluminium en koper, alsmede kostbare voorraden tungsten en uranium De smokkelarti betrof o.m. ma terialen. die od gTond van het Atlantisch pact aan Italië waren geleverd Te Como bevinden zich reeds vUf Ita lianen in arrest. HUWELIJKSREIS VAN 40.000 KM. In Kopenhagen zal Dinsdag a.s. het huwelijk worden voltrokken tussen mej. Sylvia van Lennep. dochter van jhr W. F. van Lennep. in leven gezant te Ko penhagen. en de houtvester Niels Juel. De heer Juel is een zoon van Kathe Juel. die deel uitmaakt van de Deense hofhouding. Het jonge paar zal een hu welijksreis per auto maken over een al- stand van 40.000 km. In Vancouver en Alaska wil de heer Juel studie maken van de Canadese bosbouw. Daarna staat nog een autotocht, naar Calilornlë op het programma. (Incez. Med.-adv.) film Verkrijgbaar bij elke lotohandelaar verlaagd in prijs Formaat 6*9 Mezzochrome 1.30 Mezzoparr I 1.45 ook formaat -Spectropan 1 1.70 4 6.5 en 6.5 x 11 duurder hoeft beter bestaat niet BRITSE SPOORWEGEN SCHULDIG AAN ONDERGANG VAN VEERBOOT IN IERSE ZEE. De Britse staatsspoorwegen zijn schul dig verklaard aan de ondergang van de door hen geëxploiteerde veerboot „Princess Victoria", die in Januari j l bij een storm in de Ierse zee is gezon ken. Hierbij kwamen 133 personen om het leven. In een uitgebreid rapport, uitgegeven door een uit vier personen bestaand tri bunaal van het ministerie van verkeer, worden twee hoofdredenen gegeven voor de onzeewaardigheid van het schip: onvoldoende voorzieningen aan de achterpoorten van het schip, en on voldoende voorzieningen voor de afvoer van het over het dek slaande water. Uit het rapport blijkt, dat de achter poorten in November 1951 waren be schadigd. De verantwoordelijke perso nen hadden echter geen voorzorgs maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. FtUILLETON Uit bet Engela vertaald 65) Toen Bagnet de telefoon had neerge legd, strompelde hii naar de zitkamer, arar Neill met een jonge spaniel aan het 'pelen was. „Dat was Kon aan de telefoon", deelde hij laconiek mede. Ze gedraagt zich als een dwaas," merkte Neill op. „Misschien wel." zei Philip. „Maar *air het probleem ons ook al m.vand'n •ar? bezig houdt is het niet verbazing wekkend dat zi| er door geïrriteerd wor.lt Spreek vanavond maar eens met die Juffrouw Goodwood. Ik heb er zo'n Idee van, dat zii méér weet dan ju of Ik houd er niet van om met buiten- paanders over tante Chloë te praten." 2ei Neill. ..Ze begrijpen niets van haar en ff kunt diverse dingen onmogelijk uit leen. Het is vernederend Mogelijk," zei Philip. „Misschien kan 'it zelf eens met die oude gaan praten lit ben niet zo fijn gevoelig „Ze lijkt me erg aardig." zei Neill. ..Ze sehijnt Fiona heel goed aangepakt te hebben." •Wat héél belangrijk is!" merkte Phi- Nd met een lachje op. „Het werd ind-»-- daad tijd, dat iemand zich het lot van dat meisje aantrok." Neill keek op. „Wat bedoel Je?" vroeg hii enigszins scherm- „Ik zorg heus wel voor Fiona. Ik begrijp haar." ■Dat weet ik." antwoordde Philip, maar mijn goede, beste Neill je zult het 'och met me eens zijn dat een jongeman van 21 jaar niet de geschikte persoon is om een wispelturig, moeilijk, jong. meisje dat er ulterliik niet aantrekkelijk uitziet, oo te voeden!" Ik ga met haar trouwen, zodra ze 18 is," zei Neill. „en dan is alle opge- Waarom wil je met haar trouwer.?" vroe? Philip. „Uit nobele liefde of alleen maar om haar te bevrijden uit haar be- di.in hier?" Wei ik vind dat het voor de hand antwoordde Neill langzaam. Ze 'Jaat helemaal alleen od de wereld en ik «n tens'otte erg od haar gesteld. We widen rustig hier b'ij ven wonen en het Du een heleboel Drob'emen oplossen.' -Dat denk jii zei Philip Hoe dan ook. dat is mfln Dlan," zei '"'•U. „en het is dus helemaal niet no„:g dat een vreemde zich haar lot aantrek.. Weet je." merkte PhlllD Deinzend d. heb vaak gedacht, dat werkel tke wnvoua des geestes het dichtst eenlali- 'h benadert. Het enige verschil is 1at eenvoudige van geest het teven i n tan, terwijl het genie dat niet kan." Neill barstte ln lachen uit. ,Een van 1e «tere opmerkingen," zei hil vrolijk. Zonder overgang merkte Philip oneens ernstig op: ,.'t Was natuurlijk Phipps gisteravond. Waar loert die vent och op? Neegeld is het niet. Dat weren We weten alleen niet. waarom ze hem altijd geld toestopt. In het alge meen is ze niet goedgeefs." Neill fronste. Laten we dat in het midden laten." zei hij. „Ik persoon'ijk vil er aan geloven, dat ze soms we! goedgeefs en mild kan ztin. Het lijkt me goed. zo te denken dan wordt het mis schien werkelijkheid „Schei uit met dergelijke theorieën," zei Phüip. ..De zaak spitst zich kenne lijk toe en er kan wel eens iets onaan genaams gebeuren. Je hebt me zeil het idee aan de hand gedaan, dat Kons in menging al'er'el dingen in beweging zou kunnen brengen, die beter met rust ge- hij opeens zakelijk. laten hadden kunnen worden. Ik heb een zeer onbehaaglijk gevoel momenteel „En toch wil Je de loop der dingen niet trachten tegen te houden?" vroeg Neill. „Myn beste Neill." antwoordde Phi lip. „wat het ook zijn mag. dat hier thans gaande is. te stoppen valt er thans niets meer. Ik ben het eens met jouw zienswijze, dat er in een poel geroerd is en allerlei troebele dingen naar boven zyn gekomen. Maar aangezien dat nu eenmaal het geval is en daaraan niets meer te veranderen valt, is het onze taak op de bres te staan en op alles voorbereid te zijn. Ik wil niet, dat je tante Chloe Iets overkomt en evenmin miin dwaze, kleine Kon. Ik ben dol op dat me.sje, Neill." Bovendien is het nu eenmaal een vaststaand feit. „voegde htj er aan toe, .dat je tante gierig is. Ze beknibbelt iedereen, betaalt de dienstboden nau- we'ijks en laat haar huis tot puin ver vallen. Je kunt nu wel beweren, dat door goed van haar te denken, ze misschien ook goed zal worden, maar we hebben eenvoudig niet de tiid om die theorie te bewijzen Neem dus rustig van mij aan. dat ze een gierige oude vrouw is. die nie mand vrijwillig geld geelt, maar alleen iets afstaat wanneer men haar ertoe dwingtEn als dit juist Is. dan ver keert ze waarschijnlijk thans in een ge- vaar'iike positie. Neill stond op: „Hoe gevaarlijk?" vroeg „Het is mijn ervaring, dat mensen als je tante tot een bepaald punt gebracht kunnen worden maar dan weerstand gaan b:eden." antwoordde Philip. „Ze gaan dan tegenstribbe en ende moeilijkheden beginnen." „Misschien kan ik vanavond beter niet bij juffrouw Goodwood gaan eten," merkte Neill bezorgd op. „Nee, dat moet je wel doen." zei Phi lip. „Ik ga vanavond bij je tante eten en blijf er logeren om de zaak in de ga ten te houden.' „Om je de waarheid te zeggen, ben ik er nogal op gesteld om bij die juffrouw Goodwood te eten," zei Neill opge'ucht. .Ik heb het gevoel, dat ik erg goed met haar zal kunnen praten. Ze lijkt me een eerste k'as vrouw „Ze behoort tot het ouderwetse dege lijke mensensoort van een vorige gene ratie. waarop de mode van heden gebiedt te schelden", merkte Phi'.ip op. .De mode... zei Neill verachtelijk. „Kom. zullen we Fiona gaan oppikken om zich klaar te maken, dan nemen we jou tegelijkertijd mee. Ik heb de auto voorstaan.' HOOFDSTUK 15 Constance was in de hal toen Philip aankwam. In de zitkamer van mevrouw Fincham stond de beste sherry k'.aar en de oude vrouw had zich verkleed in een van haar wonderlijke geklede jurken met een overdadige garnering van kant en satijn. (Wordt vervolgd t 59) Trots troonde de handvis op zijn rots temidden van zijn pas verworven schatten. Om hem heen. in het water, stonden Pat en Panda en zelfs de beide geleerden, die de bezittingen van de handvis eens van nabij wilden beschouwen. ..Wel. wel!" riep pro fessor Mekker. ..ik zie daar het geld. dat ik aan die oplichter heb betaald!" ..F.n de bankbiljetjes. die hij van mij heeft losgepeuterd!" voegde professor Botte- bleker hieraan toe. ..liet lieve dier schijnt zijn zakken grondig te hebben leeggehaald, toen hel die Joris in de vijver omhelsde!" ..Wel. hm" zei professor Mek ker. ..mijn geld lich ik tenminste terug!" En hij waadde weer naar de kant met zijn bankbiljetten in de hand. Professor Bottcblckcr zette zich naast de handvis op de rots neer en drukte het dier liefdevol tegen zich aan. ..Mijn visje", zei hij teder. ..ik zou je voor geen geld willen missen!... En dat horloge mag je houden!" Het tras een hartverwarmend tafereeltje; ieder tras weer gelukkig. En jorisZelfs deze hud zijn natuurlijk optimisme weer teruggevonden. ..Wel aan". sprak hij. welgemoed voortstappend. ..geld weg en horloge weg. Maar de zon heeft mijn costuum gedroogd en ik heb een rein geweten. En dit laatste moet veel waard zijn. naar ik uit betrouwbare bron heb vernomen". EINDE. (Ingez. Med.-advJ BELAS TIN G VERLAG IN G IN WEST-DUITSLAND De West-Duitse Bondsdag heeft zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel der regering om de inkomsten- en loon belasting met gemiddeld 15% te verla gen. Het is de bedoeling, dat het wets ontwerp met terugwerkende kracht tot 1 Juni in werking zal treden. GAAT TERECHTSTELLING ROSENBERGS DOOR? Het Amerikaanse federale hof van be roep heeft opnieuw geweigerd de te rechtstelling van het echtpaar Rosen berg, dat op beschuldiging van a toom- spionnage ter dood is veroordeeld, op to schorten. Het oppergerechtshof te Washington kan de terechtstelling nog opschorten, maar het heeft een vorige keer gewei gerd dit te doen. Radi o - Programma VOOR ZATERDAG 13 Jl'M. Illhersum I (402 M KRO 7 00 Nws.; 7.10 Gram.; 7 15 Gewijde muz 7 45 Mor- gebed en lit. kal.. 800 Nws. en weerber.: 8 15 Gram 9 00 V. d. hulsvr 9.35 Water standen. 9.40 Gram 10 00 V. d. kleuters; 10 15 Gram. 1100 V. d zieken. 1145 Gram; 12.00 Angelus; 12 03 Gram: 12 30 Land- en tuinb.meded 12 33 Slavische lodleen ;12 55 Zonnewijzer; 13 00 Nws. Kath nws; 13 20 Gram; 13 35 Maas trichts stedelijk ork14.00 Boekbespr.; 14.10 Gram 14.40 Amateursprogr 15.15 ren en kunsten; 15 55 Pro menade ork.; 16 20 „De Vliegende Hollnn- 16 30 „De schoonheid \an het Gregoriaans"; 17 00 V d. Jeugd. 1800 *-liedjes; 18 15 Journalistiek week- 18.25 Lichte muz.; 18 40 Regerlngs- Zoeklicht op de Westerse Defensie"; Nws 19 10 Plane ■z.; 19 30 Gram.; 20 2.' 20 30 „Lichtbaken", caus 20.50 Mnnnen- .15 Amus. muz.; 2150 Act 22.00 Maastrichts stedelijk ork 22.30 Wij lul den de Zondag ln'. 23 00 Nws. 23 15 Nws. ln Esperanto; 23 2224.00 Gram Hilversum II (298 M.) VARA 7.00 Nws; 7.10 Gram; 7 15 Gym; 7 30 Gram.: 8.00 Nws. en weerber.. 8 18 Gram 8 30 Orgelspel; 8 55 V. d vrouw; 9 00 Gym.. 9.10 Gram.; VPRO 10 00 „Tijdelijk uitge schakeld". caus., 1005 Morgenwijding; VARA 10 20 V d arb. 1. d. contlnubedrij- 1130 Viool en plano. 12.00 Gram: 12 30 Land- en tulndbmeded. 12 33 Hawallan-ens 13 00 Nws - 13 15 Metropole -koor. 13 50 Weekjourn 14.20 Fllmprogr 14 45 Hulsmuz 15 10 Ama teursprogr.; 15.30 Boekbespr.: 15 45 Radio Phllharm. ork. en solist. 1630 Sport- praatje. 16.45 Gram17.15 V. d. Jeugd: 18 00 Nws en comm. 18 20 Gram. 19 00 Artistieke staalkaart: VPRO 19 30 ..Passe partout". caus 19 40 „Het Oude Testa ment ln deze tyd". caus 19 55 „Deze weck", caus; VARA 20 00 Nws; 20 05 Act.: 20 15 „Die Czardasfürstln". operette frngm.ultv. i2120 Soc comm 2135 dnnsmuz 22 00 „Dodenhuis", hoorspel. 72.30 Lichte muz 23 00 Nws 23.1524 00 Gram. Eng. BBC llome Service. 330 M. 11.55 Gevar. progr.; 12 55 Weerber. 13 00 Nws.; 13.10 Hoorsp 13.40 Gram 13 55 Sport; 14 00 Ork. conc 14.30 Gevar. muz; 15 00 Schots ork.; 16 00 en 16 35 Hoorspelen. 17 00 V d. kind.; 17 55 Weerber 18 00 Nws.; 18.15 Sport: 18 30 Gevar muz.; 19 15 Interv.; 19 45 Pari, overz 20 00 Gevar. nogr.: 2100 Nws.; 2115 Hoorsp 22 30 'lanorecltal; 22.45 Avondgebeden; 23.00— 23 03'Nws. Eng.. BBC Light Progr. 1500 en 247 M. 12.00 Lichte muz 12 30 Sport; 13 35 Gram.; 13 45 V d. kind.; 14 00 Varlëie- ork en sol.; 14 45 Sport: 15 15 Fnnf. ork 15 45 Sport: 16.15 Orgelspel; 16 35 Sport; 17 00 Jazzmuz 17.30 Sport 18 35 Gram 18 45 Vragenbeantw 19 00 Nws en Journ.; 19.25 Sport. 19 30 Hoorsp; 20 30 Ork erne 22 00 Nws.: 22 15 Sport; 22.20 Sport; 22 30 Dansmuz 23.00 Gram.; 23 56—24 00 Nws. Noritwestdeutsrhrr Rundfunk. 309 M. 12 00 Gevar muz 13 00 Nws 13 25 Lichte muz; 14 00 Gevar. muz: 18 00 Lichte muz; 19 00 Nvs 19 30 Koorzang; 20 00 Ojierettemuz 21 45 Nws 22 10 Ork conc 22.45 Dansmuz 24 00 Nws 0 15 Dans muz.; 2.15 Gevar. muz. Frankrijk. Nationaal Programma, 217 M. 12 00 Planrecltal; 12.30 Orkestconc 13 00 Nws 13.20 Hoorspel. 14.17 Ork conc 16 55 Kamermuz 17 55 Gram 18 10 Spaanse muz 18 30 Amer ultz 19 00 Grnm.: 20 02 Gevar muz 20 30 Orkest conc.; plm 23 25 Gram 23 45—24 00 Nws. Brussel, 324 en 484 M. 324 M. 11A5 Grom.; 12 30 Weerber.; 12 34 Gram; 13 00 Nws; 13 15 Muz. voor mlllloenen; 14 00 Gram.: 15 00 De wereld der muziek; 16 00 Gram; 16 45 Eng. les- 17 00 Nws: 17 10 Accordeonmuz (172517.30 Gram 1 7 45 Mannenkoor; 18.30 V. d sold 19 00 Nws 19 40 Gram 19.50 Omr. ork. en sol.; 21.00 Gram 21.15 Moderne tijden; 22.00 Nws.; 22.15 Verz. progr.; 23.00 Nws.; 23 05 181 M. 12.10 Ork. conc.: 13.00 Nws.; 13.10 24 00 Dansmuz. Verz. progr.; 14.05 Klasa. verz. progr 15.00 Gram 16.30 Lichte muz.; 17.00 Nws.: 17.15 Lichte muz.; 18 30. 19.00 en 19 40 Gram.: 1945 Nws.; 20.00 Jazzmuz.; 2030 en 21.00 Gram 22.00 Nws.; 22.10 Jazz muz.; 2250 Nws. 23.00 Dansmuz.; 23.55 Nws. Engeland. BBC European Serv., Fltz. Nederland. 1700—17 15 Eng. les voor be ginnelingen (op 224. 42, 31 en 25 M.j 22 002230 Nws Spiegel v. d. week. Sport journaal (op 224 en 49 M.j. Agenda VRIJDAG. Rapenburg 61Psycho Synthese. Spri 5. van der Meer. 8 uur nam. ZATERDAG: Zuiderkwartier: Kermis. 3 uur nam. Katwijk a. d. Ryn: Excursie NCRV ifd. Lelden naar Bedrijf Duinwatermij. DINSDAG. Gulden Vlies: Jaarvergadering Leldse Ver. van Industriëlen. Spr. prof. mr A. C. JoscDhus Jitta. 8 uur nam WOENSDAG Gulden Vlies: K en O. Causerie over wijn door A. Tordolr, 8 uur nam. DAGELIJK9. Boerhaave-zalenVoorlaarstentoonstel- llnc Leids Kunstcentrum. (Van 25 en van 79 uur - 's Zondace van 1—5 uur) t. e m. 18 Juni. Prentenkabinet (KJokateeg 25): Ten toonstelling „Een eeuw fotografie" (Werkdagen 25 uur t/m 20 Juni). Lakenhal: Tentoonstelling van tekenin gen van leerlingen der Leldse scholen (t/m. 14 Juni) 106- 'sZondags l6 u. DE BIOSCOPEN'. Rev „Feest ln de Jordaan" (14 laar) Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur nam. Werkdagen: 2 30. 7.15 en 9.15 uur nam. Donderdag: „Warschau concerto". Trianon „Pat en Mlke" (alle leeft.) Zondag: 2.15. 4 30. 7 en 9 15 uur nam. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur nam. Voorprogrammauitgebreide reportage van kroningsplechtigheid. Ca*lno ..Aan de Rlvtèra" (14 Jaar) Zondag: 2 30. 4 45, 7 en 9 15 uur nam. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur nam. Lldo „Een Koningin wordt gekroond" In technicolor (alle leeft Alle dagen 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur nam. Luvor „Bureau zedenpolitie" (18 laar). Zondag: 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur nam. Werkdagen- 7 en 9.15 uur nam. Dagolfjks van 10 tot en met 6 uur (be halve op Zondag) Kronlngsfllm ln Warnercolor. De avond- nacht, en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Za terdag 6 Juni 13 uur tot Zaterdag 13 Juni 0 uur waargenomen door de Apo theek ..Nieuwe Rlln" Nieuwe Rlln 18. Tel. 20523 en de Doeza-Aootheek Doeza- straat 31 Tel 20313

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3