MlSTERX Grote Prijs van Nederland M/IDCR -ZACHTER èN UOilBR VAN SMAAK! Een knappe en meeslepende prof. Meyers over zijn levenswerk PANDA EN DE HANDVIS Agenda 92ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 4 Juni 1953 Tweede Blad No. 27930 Pleidooi voor beëindiging der onoverzichtelijkheid Nieuw Burgerlijk Wetboek over 9 jaar iu werking (Van onze parlementaire redacteur) Een 73-jarige geleerde van wereldfaam heeft gisteren van achter de regeringstafel de Tweede Kamer gewezen op de betekenis van het thans ondernomen werk: het ontwerpen van een nieuw burgerlijk wetboek: Prof. mr E. M. Meyers. Er heerste een zekere gespannenheid, men liep niet van zijn plaats, maar bleef geboeid luisteren naar het ongemeen knappe betoog, waarmede prof. Meyers de door minister Donkers gevoerde verdediging van de gevolgde procedure onderstreepte. Een man over zijn levenswerk te horen spreken is opzichzelf reeds de moeite waard. Wanneer hij er over spreekt tot een gezelschap, dat, geroepen 's lands belang te dienen, dit levenswerk dat een nationaal werk in de beste zin des woords is moet beoordelen, het moet aanvaarden of verwerpen, dan krijgt zulk een betoog meer kleur en diepte. Scherpzinnig en met de klare, doorzichtige eenvoud, waarvan alleen hij bet geheim bezit, die de problematiek van deze ganse ingewikkelde materie volledig heeft gepeild. Het was dan ook geen wonder, dat de Kamer door bet betoog van prof. Meyers werd meegesleept. En het was toch eigenlijk maar een armzalige vertoning, waarop de com munist Gortzak zijn gehoor vergastte. Een woorden-kramerij, die er wel zo volslagen naast was en die in zijn holle bombasterij zozeer gespeend was van respect voor wat als een gave vrucht van diep wetenschappelijk vorsen staat jangeboden te worden, dat men er zich over verbaast, dat de woorden de communist niet in de keel zijn blijven steken leden. in jeurdige overmoed stel de is zwaarder geweest, dan ik dacht. Het is zeen werk voor één mens, al dus de grjjzc zeieerde en hij voegde cr. niet zonder een lichte ontroering, aan toe: velen Ijen ik er dankbaar voor, dat zij hun tüd aan dit werk hebben willen zeven. Ik ben het niet alleen geweest, ik heb alleen maar aan het I hoofd gestaan van een organisatie. Ik hoop, 70 zeide hij tot de Kamerleden, dat ook uw namen zullen staan bij hen, die de totstandkoming van een nieuw Burgerlijk Wetboek hebben be vorderd. Wij moeten krijgen een wet boek. dat. jong en krachtig, tot het volk zal spreken als een wijs en oud UTILITEIT BESLISSEND. Prof. Meyers, uiting gevend aan zijn dankbaarheid, dat hij als Nederlander een bijdrage heeft mogen leveren tot de rechtsvorming, heeft nog eens de argu menten aangevoerd, welke pleiten voor een nieuw Burgerlijk Wetboek. Het recht is onoverzichtelijk gewor den, zo betoogde hij, en hoezeer dat het geval is kunnen de civilisten beoordelen. Er is geen civilist, die zijn burgerlijk recht volledig kent. De een vindt, wat hij moet weten in de literatuur en in de stroom van arresten, de ander vindt het niet. Daarmee is het recht niet gediend. Het ouder worden van het wetboek heeft er toe geleid, dat bij de rechtsvor ming het accent is verlegd van de wet gever naar de rechter. Opzoomer kon roe een werk van 14 delen schrijven en daarbij één arrest van de Hooge Raad tanhalen. maar de jonge jurist moet nu voor zijn examen al 200 arresten kennen en wie inderdaad wat wil presteren moet er minstens 2000 kennen. Daarom is het nodig wat verworven werd vast te leggen in nieuwe regelen, nu ook de wijze van uitleggen een gans andere is geworden en niet de wet en de historie, maar de utiliteit van de rechtspraak beslissend Is ge worden. Deze ontwikkeling schept op de duur rechtsonzekerheid. Prof. Meyers beklemtoonde de noodza kelijkheid. dat men van de onoverzich telijkheid moet afkomen. Het gehele wetboek moet op de helling en met klem waarschuwde hij tegen een stelsel, dat alles moet opgaan in detailkennis. „ZWAARDER DAN IK DACHT!" Sprekend over zijn werk. zei prof. Meyers: „De taak, die ik mij 6 jaar ge- REGELS VOOR HET HEDEN. Een momentopname, aldus karakteri seerde minister Donker in zijn verdel ging het nieuw te maken Burgerlijk Wet boek. Een momentopname van de regels, die nodig zijn voor het heden. Dat is een uiterst gewichtige ingrnpende fase van een proces, dat reeds lang aan de gang is en dat zal voortgaan. De minis ter wees er op. dat er reeds vele malen partiele wijzigingen op onderdelen van het Burgerlijk Wetboek zijn tot stand gebracht, maar ondanks alle wijzigingen kan het formele recht de ontwikkeling niet dekken De bewindsman stelde vast. dat met het verstrekken van een opdracht aan prof. Meyers een Juiste keuze is gedaan en dat de resultaten de juistheid dier keuze bevestigen Hij is met het voorbereidende werk gereed gekomen. Wanneer de Kamer zich over de vraagstukken heeft uitgespro ken naar verwacht wordt in Septem ber kan de laatste hand aan het ont werp worden geleed, dat dan eind De cember aan de Staten Generaal zal worden aangeboden. De regering heeft deze procedure ge kozen. omdat het van belang la in een openbare gedachtenwisseline de inzich ten van de Kamer te leren kennen. Deze procedure is ook niet uit de lucht komen vallen: zij maaakte reeds in 1949 onder werp van bespreking uit. Wat wij nu doen. aldus de minister is het resultaat van beslissingen, welke reeds lang gele den zijn genomen. De te volgen proce dure heeft bovendien het voordeel, dat het ontwerp, zoals het zal worden aan geboden. niet zal zijn een studeerkamer- stuk. maar aangepast aan de practiik. De minister nam voorts o.a. stelling tegenover de gedachte van partiële her zieningen. Wij zullen met het behande len der ontwerpen nog wel vier jaar bezig zijn, schatte de minister en voor de invoering zullen vijf jaar nodig zijn. Dat wil zeggen, dat het nieuwe Burger- liik Wetboek er over negen jaar zal zi)n. Wij kunnen de evolutie met 9 jaar op houden. Koningin Juliana bij jubileumconcert „Apollo" Koningin Juliana hcoft gisteravond het feestconcert biigewoond. dat ter ge legenheid vaa het 100 jarig bestaan der Koninklijke Mannenzangvereniging „Apollo" in het Concertgebouw te Am sterdam werd gegeven Een kleindochter van de secretaris der vereniging bood de Koningin bij haar aankomst bloemen aan en de volle zaal heeft haar luide toegejuicht. Ook de dirigent Fred Roeske. het koor en de solisten Gré Brouwenstyn, Willem Andrlessen en Simon C. Jansen ontvin gen hun deel van de opgewekte stem ming De benoeming van Fred Roeske tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau werd ter kennis van het publiek ge bracht en. evenals het telegram van Prinses Wühelmina, met een ovatie be groet. Mét b'oemen en toegiften werd het concert besloten. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door de burgemeester, mr Arn. J d'Ai'ly en mr A. de Roos, wethouder voor Kunstzaken. (lngez. Med.-Adv.ï INCIDENT GERBRAND Y-DONKER. In de loop van het debat heeft zich een klein incident voorgedaan tussen prof. Gerbrandy pas hersteld en minister Donker. Prof. Gerbrandy heeft tegen de ge dachten, welke aan de opstelling van een nieuw Burgerlijk Wetboek ten grondslag liggen, ernstige principiële bezwaren aangevoerd en met een ver wijzing naar Indonesië en Ambon be toogd, dat w|j ons te veel door utili- tcitsoverwegingen laten leiden en niet 1 door gerechtigheid. Met alle respect voor prof. Meyers j en minister Donker kon de A.-R.- j woordvoerder toch niet over het hoofd zien. dat de minister lid is van een partij, die mede verantwoordelijk staat voor de grondwelschending met be- j trekking tot Indonesië en dat prof. Movers geen positief Christelijke op vatting heeft over recht en gerechtig- held. Hij is utilist op het gebied van hel recht en In dit verband viel zelfs 1 het woord „nationaal socialisme". I Tegen deze aanval kwam minister Donker in het geweer. Hij betreurde de uitlatingen van prof. Gerbrandy. sprak van een onheuse bejegening van prof. I Meyers en achtte het onwaardig deze hoogleraar zo te attaqueren. In zjjn repliek sommeerde de heer Gerbrandy de minister de kwalificatie „onheuse bejegening" terug te nemen, maar de minister bleek daartoe niet be reid. Wat prof. Meyers heeft onderno men is geen zaak naar eigen inzicht, maar het samenstellen van een natio naal wetboek. Wanneer Iemand in deze Kamer daarop reageert in de geest van: „Ik vertrouw hem dit niet toe. dan noem ik dat een onheuse bejegening Prof. Gerbrandy trachtte nog bij de heren achter de regeringstafel tot een vergelijk te komen, maar minister Don ker had daar kenneliik weinig lust to? Want hier stonden de opvattingen wel al te scherp tegenover elkaar. (lngez. Med.-Adv.) AUIOMOB1ELRACES OM HEI WERELDKAMPIOENSCHAP der K.N.A.C. FEUILLETON Uit het Engels vertaald AC* •\C Door Jane England Mi NeiU stond op en legde een hand op nar schouder. „Waarom volhard je toch fa die dwaze houding ten opzichte van iemand, van wie je bezig bent te gaan •wilden?" vroeg hij. Jullie zijn beiden cc: gek, zowel Philip als jij." „Ikverliefd op Philip?" stamelde „Wat bezielt je?" Jui'.ie gedraagt je beiden als idio- >n." herhaalde Neill. Als de liefde mensen zo maakt, dat ze er op uit zijn. «liaar aldoor pijn te doen, hoop ik nooit met de liefde kennis tc maken." Ik geloof niet. dat jil ooit verliefd tilt worden." zei Constance, „je bent bo venmenselijk." „Misschien zit daar iets in." gaf hij volkomen onpersoonlijk, alsof haar opmerking niets met hem te maken had Ik heb het altijd een vreselijk idee ge vonden. dat je voor je geluk zo afhanke lijk van iemand anders kunt worden Maar nu iets anders. Kon. ik zou van avond dineren bij die vriendelijke oude dune, die kennis van jou. maar als je het liever wlit, binf ik thuis." O. maak je over mij niet bezorgd," antwoordde ze. „Ga rustig bij Sara eten en luister naar haar verhalen over mii. Ze vind me ook een halve idioot, dat zul 1 wel merken." Werkelijk?" zei Neill. terwijl er een imlach op zijn gezicht kwam. „Ze j ■yhijnt du; iemand met een gezond oor- e zijn". ■Ze is een ondraaglijk bemoeiziek, oud mens," viel Constance onbeheerst uit. •Wat is dat toch grappig van je Kon." j 701 Neill met irriterende sloomheid. ..Je *£>rdt woedend als je om iemand b'-iikt lf üfven en Je tracht het voorwerp van affectie te vernederen en te doen als- r,f cr geen gevoelens van aanhankelijk heid bij je mogen zijn." Hü slenterde langzaam in de richting van de deur en even had ze moeite zich 'rvan te weerhouden hem iets na te fooien. Bij ae deur draaide hij zich om 'e zoudt. er een coed werk mee doen. de arme Philip op ging zoeken." j'} hu lachend, „aan zou hii je meteen •-I kunnen vertellen, wat hij de afge ven nacht gedaan heeft en waar hij - enkel verstuikte." Zón gezicht zag er jongensachtig uit '1: hij met een lachende groet ver- ween. De dag duurde eindeloos lang. In leder "•'rmaal huishouden waren er honder een kleine dingen te doen. maar in me- ;'0jw Pinchams huis was er eenvoudig Wets te regelen omdat er nooit iets voor- Er kwamen nooit gasten voor de neh of de thee of het avondeten In keukenafdeling leefden Anna en Ma rc haai eigen leven, en in het grote huis berden diverse kamers niet gebruikt. Deze waren afgesloten en niemand kwam er ooit. Het had geen zin een grote schoon maak te organiseren, omdat er geen per soneel voor was en niemand het nodig vond. dat- er gestoft en geboend werd. In de grote ontvangstkamer en in diverse andere kamers was het meubilair aan het vergaan. Constance had soms het lu gubere gevoel dat deze kamers en meu bels een eigen leven leidden, dat bijna op z'n einde liep Ze kon zich voorstellen, hoe het stof hoe langer hoe dikker op meubels en tapijten zou komen te liggen en hoe op eens een deurknop af zou vallen, of een kussen uiteen zou splijten. Het hele huis ademde een sfeer van langzaam afster venSoms betrapte ze zich erop. dat ze luisterde of er geluiden kwamen uit de afgesloten kamers Vandaag onderging ze deze sfeer ster ker nog dan anders. Ze wilde het huls niet uitgaan en mevrouw Fincham niet alleen laten Ze had het gevoel, dat zo lang zij ter plaats aanwezig was er niets zou gebeuren. Bovendien zou thans nie mand bii de oude vrouw kunnen komen, zonder dat ze er van wist. Gedurende de morgenuren hield ze zich bezig met het opruimen van de la den van een schrijftafel, die vol oude rekeningen en kwitanties zaten Ze or dende alles systematisch en vroeg ten slotte aan Mary stofdoeken om de laden zelf grondig schoon te maken Het moest jaren geleden ziln, dat dit gebeurd was. In de laatste lade. die ze opruimde en die boordevol vergeelde balboekjes zat met potloodjes aan gekleurde koordjes, en gebroken waaiers en kanten zakdoek jes. vond ze opeens helemaal onderin een enorme, opvallende diamanten ring. De ring was ouderwets gezet en ze wist genoeg van juwelen onr onmiddellijk tc beseffen, dat dit een waardevol stuk was. Ze bekeek de ring met een gevoel van benauwenis in haar keel en een draaie rig gevoel in haar maag. Dus Marv had toch gelijk gehad! Er waren inderdaad in huis kostbare Juwelen verstopt.... in laden en kasten. Had iemand het op deze juwelen voorzien? Het was natuur lijk mogelijk VVaarschiinliik waren in deze lade meer juwelen verstopt geweest en had mevr. Fincham ze op een keer naar een andere plaats overgebracht, waarbij deze ring over het hoofd werd gezien Ze hoorde iemand praten in de hal en stak snel de ring in de zak van haar jasje. Ze zou later wel overleggen, wat ze ermee doen moest De deur ging open en Mary kondigde aan: .Meneer Phipps, juffrouw Ik heb hem gezegd, dat me vrouw ziek is en niemand ontvangt, en toen vroeg hij naar U." Constance zat met een onschuldig ge zicht de balboekjes op stapeltjes te '.eg gen en keek op. Ze glimlachte beleefd tegen Peter Phipps. „Hoe gaat het?" vroeg ze. ..Mary wil je misschien twee kopjes koffie voor ons in de ha' brengen?" En tot Peter Phipps zei ze vriendelijk: „We zullen maar in de hal gaan zitten. Mevrouw Finchams zitkamer is niet be schikbaar en de andere kamers zitten onder het stof van jaren." .O. dat is prachtig." antwoordde Phipps geanimeerd. „Het is erg aardig van U een kopje kofie met me te willen drinken." Constance maakte een afwerend ge baar en stond op ..'t Is eigenlijk een tragisch werkje, al die reliQuieën od te moeten ruimen, vindt U ook niet?" zei ze terwijl ze het stof van haar vingers veegde Phipps keek belangstellend naar de Inhoud van de lade. ..Ik heb de indruk, dat het hele huis stampvol dergelijke rommel zit." merkte hii 00 ..Eieenluk moest iemand eens een behoorlijke op ruiming houder, en er dan een mooi vuur van stoken!" ..Ik geloof niet, dat mevrouw Fineham dat op prijs zou stellen," zei Constance koel. (Wordt vervolgd VERKOOP VOOR NEDERLAND N. V, ALVANA-DEN HAAÖ Gisteren heeft de minister ran deropbouw en Volkehuisvesting, lr Witte. In een vergadering van de v commissie van de Rijksdienst voor Nationale Plan de nieuwe voorzitter deze commissie, mr C. Th E graaf Lynden van Sandenburg. geïnstalleerd dé scheldende voorzitter. Homan. toegesproken. f 114,9 millioen in Rampenfonds Tot gisteren is in het Nationaal Ram penfonds in totaal f 1145 millioen j'"Linthorst bijeengebracht. De vonge stand was 1 f 114.8 millioen. 52Na het pijnlijk onderhoud met professor Mekker keerden Pat en Panda moedeloos terug. ..Je deduc ties waren fout", zei Pat. ..professor Mekker heeft de gestolen vis niet gekocht". ..MIJN deducties?!" riep Panda verontwaardigd. ..ik heb het alleen maar als een mogelijkheid geopperd en toen heb jij ..Woordcns. nutteloze woordens!" viel Pat licm in de rede. ..tijdverspilling! De vraag blijft: waar is dat i liandvis?!" ..Hcc. kijk! Daar! Daar is de handvis!" I riep Panda. Al pratend waren zij namelijk het vijver tje genaderd, waar professor Bottcblcker de handvis o\'e7 zijn kopje zal tc strelen. ..Professor", riep Pat. ..waar hebt U Uw liandvis teruggevonden?!" „Ik heb mijn gestolen vis niet teruggevonden", antwoord de de geleerde. ..dit is een ander exemplaar". „Een ander exemplaar???" ..fa. dat verzekerde de lieer mij. die mij deze vis heeft verkocht. En het was zo'n net persoon, dat wij niet aan zijn woorden behoeven tc twijfelen". Een vreselijk vermoeden kwam in Pan da op. ..Had hij soms een hoge liocd cn een sigaret tenpijpje?" vroeg hij. En hij had daarbij het vage gevoel, dat hij een eendere situatie reeds had mee gemaakt. ..Ja", antwoordde professor Bottcblcker. ..Kennen jullie hem?" ..Of wij hem kennen!!" riepen Pat en Panda, dat was Joris, de dief van Uw vis! U hebt Uw eigen handvis gekocht!!!" Radio - Programma VOOR VRIJDAG 5.JUNI. Hilversum I (402 M.) KRO 7.00 Nws: 7.10 Gram 7.10 Idem; 7.45 Morgengebed en lit kalender; 8.00 Nws. en weerber.; 8 16 Gram: 9.00 V. d hulsvrouw: 9.35 Watorst.; 9.40 Gram.; 9 45 Schoolradio. 10.00 Kamerork. en solist. 11 00 V. d. zie ken; 11 40 Klein koor; 12 00 Angelus; 12.03 Mctropole ork 12.30 Land- en tulnb.- meded 12 33 Salonork 12.55: Zonnewij zer. 13 00 Nws. en kath. nws; 13 20 Act: 13 25 Vlooi cn orgel; 13 45 V. d. vrouw. 14 00 Maastrichts Sted ork en solist; 14.50 Gram 15.30 Cello en plano: 16 00 V d. z.eken; 17.00 V d Jeugd. 17 15 Kinder koor: 17.40 Strijkorkest en soliste: 18 10 Gevar muz 18 30 Amus. muz 18 52 Act 19 00 Nws: 19 10 Regerlngsultz Verklaring en toelichting; 19 30 Gram 20.25 De ge wone man: 20 30 PollUekapel: 21.05 „Ouder worden en oud zijn", cans 21.20 Klein koor. kamerork en sol 22 20 „Om de toekomst van Nederland", klankb.: 22.40 Gram 22 45 ..Ik geloof in ene. hei lige. katholieke Kerk"; 23.00 Nws.; 23.15 24.00 Gram. Hilversum II (298 M) VARA 7 00 Nws.; 7.10 Gram 7.15 Gvm 7.30 Gram.; 8 00 Nws. en weerber 8 18 Grant 8 45 V. d. huisvrouw. 9.00 Gvm 9 10 Gram.; 9.40 V. d. kleuters; VPRO 10 00 „Thuis", cutis.; 1005 Morgenwijding; VARA 10.20 Gram 10.30 Schoolradio, 10.50 Gram; 1125 Radlofeutllcton: 11.45 Pianorecital; AVRO 12 00 Musette-ork 12.30 Land- en 'ulnbnteded; 12.33 Sportpraatje; 12.48 Gram 13 00 Nws.; 13 15 Meded. en gram.: 33 30 Dansmuz.: 14 00 Kookpraatje; 14.20 Gitaarkwart 14.50 Voordr. m. muz 15 10 Orgelconc 15.30 Strjjkork VARA 16 00 Lichte muziek; 16 20 Muz caus: 17.00 V. d kind. 17.30 Gram: 18 00 Nws; 18 15 Felicitaties: 18 45 Achter de horizon", hoorsp.. 19.00 Meisjeskoor; 19 15 Radlo- relswljzer; VPRO 19.30 „Humanitaire ach tergronden van de samenwerking tussen de volkeren", caus 19.45 ..Een halve eeuw „Buurthuis-werk", caus 20.25 Kunst- maand Amsterdam: VARA 2100 Opera- mnz 22 00 Bultenl overz 22.15 Dans muz VPRO 22.40 „Vandaag", caus.; 22.45 Avondwijding: VARA 23 00 Nws 23.15 Orgelspel; 23.3524.00 Gram. Experimenteel televisieprogramma. VARA: 20.15 1 Act.: 2, Wecroverz.; 3. Eindexamen Toneelschool 1953. Uit Frankrijk- aansluitend aan vorig progr.: Muslc-Hall. Engeland. BBC llonte Service. 330 M. 12.00 Dansmuz 12 25 Gevar. progr 12.55 Weerber 13.00 Nws. 13.10 Amus. muz: 13.55 Sport. 14 00 V d scholen: 15 00 Gram 15 10 Sport. 15.25 Schots ork 16 30 Gram; 17.00 V. d. kind 17 55 Weerber.; 18 00 Nws 18.15 Sport. 18 20 Gevar. muz.. 19 00 Gevar progr.: 20 00 Klankb.; 21.00 Nws 21.15 Amerlk nw-s brief. 21.30 Gevar. progr 22.00 Toespraken; 23.0023 03 Nws. Engeland. BBC l.lght progr. 1.700 en 217 M. 12 00 Mil ork 12 45 Licht ork. en sol 13 45 V. d. kleuters; 14 00 V. d. vrouw: 15 00 Lichte muz 15 46 Amus muz 10.15 Mil. ork; 18 45 Hoorsp: 19 00 Nws Gevar progr.; 19 35 Sport; 19 40 ..Let's all go down the Thames"; 20 00 Gevar progr 21.30 Idem; 22.00 Nws.; 22 15 Gevnr. miiz.; 23.15 Klankb.: 23.56—24 00 Nws. Nordivcstdeutscher Kundfniik. 347 M. Amus muz 13 00 Nws 13 25 Lichte 15.50 Omr. ork 16 15 Klassieke 17 00 Nws.; 17.45 Amus. muz 19 00 19.45 Symph. concert; 21 45 Nws Lichte muz., 24.00 Nws.; 0 30 Lichte 1 15 Get ar. muz. I rankrljk. Nat. Progr.. 347 M. 12 30 Ork. cone; 13.00 Nws; 13 55 Israëlische ultz.; 18.30 Amerlk. ultz 19 10 Klass. muz.; 19 58 gram: 20 02 ..Thais", opera; 22 10 Gram 23 00 Sollstenconc 23.4524.00 Nieuws. Brussel. 324 en 481 M. 32» M. 11 45 Grant. 12 30 Weerber.. 12 34 Gram: 13 00 Nws.; 13.15 Orgelspel; 14 00 Schoolradio; 15 30 Gram; 16 00 Llteralr-muz progr. 16 40 Gram: 17 00 Nws 17 10 Zang en piano: 18 00 Dansmuz. 18.30 V. d sold; 19.00 Nws 19 40 Gram 19 50 Klnder- weeldc, 20 05 V d. kind.; 20 15 Svmph. ork 21.00 Kunstkaleldoscoop: 21 15 Syxn- Ehonle ork.: 22 00 Nws 22 20 Caus 22 15 ntern. Radio Universiteit; 22 45 Grant.; 22.55—23 00 Nws. 48» M. 12 10 Gram; 13 00 Nws; 13 10. 14.00 en 14 45 Grant.; 15 00 Ontr. ork.; 16.00 Gram.; 17.00 Nws.; 17.15 Gram.; 17130 Planorecital: 17.50 Gram 18 00 V d. sold.: 18 30. 19 00 en 19 40 Gram.; 19 45 Nws.; 20 00 Omr. ork.; 21.00 Gram.: 22 00 Nws.; 22 10 Kamermuz.; 22 40 Gram.; 22.50 Nws. BBC European Serv. Ultz. voor Nedcrl. 22 0022 30 Nws. Overz. v d weekbladen. De Kroning als schouwspel (op 224 en 49 M.). DONDERDAG: Lange Vrouwen Kerksteeg 12 Lcids Kunstcentrum. Pianist Henk Brier en balletgroep Corrle de Wekker. 8 uur nam. VRIJDAG: Rapenburg 24: Opening Lustrumten toonstelling RKSV Sanctus Augustlnus. 8.30 uur nam. Schuttersveld: Circus Franz Althoff, Wassenaar; Zaal Flora. Jaarvergade ring buurtvereniging Oostdorp en om geving, 8 uur nam. ZATERDAG: Den Burcht; Youth for Christ-rally. Sprekers dr P. L. Schoonhelm en ds G. Toornvliet, 8 uur nam. Gerecht 10: Splr. Gen. R'dam, 8 uur Harmonie: Sociale Raad Spr. prof. dr SJ. Groenman, 8.30 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring L.K.K. „Voor Allen", 8 uur nam. DAGELIJKS: Prentenkabinet (Kloksteeg 251: Ten toonstelling „Een eeuw fotografie" (Werkdagen 25 uur t/m 20 Juni). Lakenhal Tentoonstelling van tekenin gen van leerlingen der Leldse scholen .U/m. 14 Juni) 10—5: 's Zondags 1—^5 u. FILMREPORTAGE KRONINGSFEESTEN. DE BIOSCOPEN. Luxor „Bureau Zedenpolitie" (18 laar) Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur; werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Verboden Junglo" (18 Jaar) Zon dag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9 15 uur; werk dagen; 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: „The Third Man". Trianon 3 Dimensionale film en „The Law and the Lady" (14 laar). Zondag; 2.15. 480. 7 en 9 15 uur; werk dagen: 280. 7 en 0.15 uur. Lldn „Terugtocht der Heiden" (14 Jaar) Zondag: 2 30. 4 45. 7 en 9 15 uur; werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zater dag 30 Mei 13 uur tot Zaterdag 6 Juni 8 uur waargenomen door Apotheek van Drleaum. Mare 110. tel. 20406 en de Zulder- Apotheck. Lnmmenschnnsweg 4. tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeesrer Apotheek, Wllhclmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3