Lage rentestand geen blijvend verschijnsel 92ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Zaterdag 30 Mei 1953 Tweede Blad No. 27926 Conjuctuur in onzeker stadium Zij u obligatiekoersen overdreven? (Van onze financiële medewerker) Het is de overheidslichamen de laatste tijd, wat de financiering van haar kapitaalsuitgaven betreft, wel voor de wind gegaan. Geld- en kapitaalmarkt iljn sinds April 1951, toen het disconto van de Nederlandsche Bank van 4 tot 31/2% werd verlaagd, voortdurend ruimer geworden en vooral de Gemeenten hebben daarvan geprofiteerd. Provincies en gemeenten hebben in 1952 voor n;et minder dan f. 1355 millioen aan langlopende leningen kunnen sluiten en |,un vlottende schuld kunnen wegwerken en zo gemakkelijk was het om geld te krijgen, dat de regering daaraan enige paal en perk heeft gesteld door te bepalen, dat de vlottende schuld van de afzonderlijke gemeenten in een diénst- aar niet duurzaam mag stijgen boven 25 °/0 van de gewone dienst van de begroting. De Staat heeft zijn jongste obligatielening, uitgegeven tegen een rente van 3 3/4 en een koers van 99 reeds tot bijna 102 zien stijgen en ook van de oude schulden zijn de koersen tot een hoog niveau opgelopen, icdat het rendement van de z.g. perpetuele leningen thans niet meer dan ca. 1.13 bedraagt. Men kan dan ook wel concluderen dat de obligatiemarkt zich een peil beweegt dat boven het gemiddelde van een lange reeks van jaren Men kan dit het best afmeten naar koersbeweging van de 2'A Na- tonale Schuld, waarvan men het Iaag- tfpunt vindt in 1814 met een koers van G en het hoogtepunt In 1895 met ...koers van bijna 95 Tc, waaruit met- fn blijkt dat zich ook bij obligaties grote koersverschillen kunnen nordoen. Bet huidige koerspeil van ca. 80 is nds 1814 alleen in de Jaren 1888-1898, arts in 19361938 en tijdens de ge weerde goedkoopgeldpohtiek in de :en na de oorlog bereikt of overschre- en in het licht van de geschiedenis ij men dus geneigd zijn de huidige stestand als uitzonderlijk laag te ralificeren. Nu zijn er. gelijk wij vroeger hebben gezet, in de structuur van het ,ezen veranderingen opgetreden, naar het zich laat aanzien blü- nad op het aanbod van z.g. risicomü- fcid kapitaal van invloed zullen zijn. 'tar ook al houdt men hiermee reke- ng, dan nog blijft de vraag bestaan voor de naaste toekomst op een be ëdiging van de thans zeer lage ren- itand mag worden gerekend, dan wel deze zijn laagtepunt en de obllgatie- ukt haar hoogtepunt zo ongeveer «ft bereikt. In dit verband is het van belang zich tr rekenschap van te geven dat de Nederlandse regering, geleerd door de ervaring, bij haar financieel beleid hel voorkomen van inflatie als een leidend beginsel heeft aanvaard en dit ook bij de vergoeding van de rampschade in toepassing wenst te brengen. Vandaar dat zü geen gebruik wil maken van het aanbod van de Amerikaanse regering om een deel ran de tegenwaarderekening, ont slaan door de Marshallhulp, voor de (inanciering van de vergoeding voor jeleden schade vrij te geven. Hier door immers zou de Nederlandse Bank de bankbiljettenomloop met honderden millioenen vergrooten, en het thans bestaande monetaire even wicht ongetwijfeld worden verbroken. De Nederlandse regering heeft mede gedeeld dat zij het tekort op het bud get voor het lopende jaar. dat door de vergoeding van rampschade en tevens door de belastingverlagingen zal ont staan, voor een groot deel wil dekken door het uitgeven van leningen, wat dus wil zeggen dat de gelden aan de thans bij banken en particulieren aan wezige middelen zullen worden onttrok ken Dat de regering, die uiteraard het liefst zo goedkoop mogelijk leent, met de mogelijkheid van een stijgende ren testand rekening houdt, blijkt wel hier uit dat zij provincies en gemeenten heeft verzocht niet strikt noodzakelijke publieke werken vooreerst uit te stel len, althans daarbij een zekere mate van beperking toe te passen. Ondanks het feit dat de gemeenten, gelijk boven bleek, in 1952 hun vlottende schuld hebben kunnen consolideren en bij de jaarwisseling ruim in het geld zaten, hebben enkele hunner reeds weer een beroep op de kapitaalmarkt gedaan en er staan zonder twijfel nog meer lenin gen op stapel, omdat de gemeenten ter bestrijding van de werkloosheid veelal grote werken hebben geprojecteerd. De regering is dus blijkbaar van mening dat de kans op verstoring van het even wicht niet is uitgesloten, temeer omdat als het bedrijfsleven overeenkomstig de taakstelling van het Planbureau f. 1800 millioen zal moeten investeren, hiervoor ook een beroep op de kapitaalmarkt no- die zal zijn. Het feit dat de conjunc tuur zich thans ln een onzeker stadium bevindt en tal van ondernemingen voor het lopende Jaar kleinere winsten ver wachten, is een omstandigheid, die de plaatsing van nieuwe aandelen onge twijfeld zal bemoeilijken. We wezen de vorige week reeds op de geringe be langstelling voor de nieuwe aandelen van de Holland-Amerlka Lijn, die voor ca. 120 te krijgen zijn, hoewel over 1952 12V4 Te dividend is betaald en voor 1953 9 10 wordt verwacht. Blijkt de plaatsing van aandelen niet mogelijk, dan worden ook de particu liere ondernemingen tot uitgifte van obligaties gedwongen, hoezeer dit ook voor de kapitaalsstructuur van die on dernemingen bedenkelijk moet worden geacht. Trouwens, ook al is de uitgifte van aandelen in bepaalde gevallen wel mogelijk, dan nog zullen deze op de kapitaalmarkt en derhalve ook op de obligatiemarkt van Invloed zijn. Wü willen hiermee maar zeggen dat men de huidige lage rentestand en de hoge koersen voor de obligaties niet als een blijvend verschijnsel mag zien en obligaties in het algemeen thans evengoed een koersrlslco opleveren ais de aandelen. Wanneer men ziet dat de 4 VS Tc obligaties van Electii- citeits-maatschappijen meer dan 6 en de 41/4 Tc Gemeenteleningen meer dan 4 Tc boven pari noteren, vraagt men zich af of hier niet wordt overdreven. Vooral particulieren, die van dc volle couponrente inkomsten belasting moeten betalen, maar het koersverlies bij uitloting niet mogen compenseren, kunnen zich thans zeer zeker beter van aankoop dezer obliga ties onthouden. (Ineez. Med.-adv.t Rond de Veemarkt Meer drukte bij de lammeren en „rust" ln de rundveehandel. Baconoontract met Engeland bü- na ten einde. Zoals te verwachten, was het aanbod van jonge lammeren deze week weer beduidend groter dan vorige week Op Texel was het aanbod verdubbeld. Op de 2e grote markt- werden n.l. ruim 3000 stuks aangeboden, tegenover 1800 stuks op de 1ste markt. Ook uit het overige fokgebied van Noord-Holland kwamen grote aanvoeren los. Hierdoor was de trek naar Lelden nog weer gro ter, We noteerden gisteren in totaal bijna 36 stuks en er bleek al dadelijk een goede kooplust voor te zijn. De grasstand is aanzienlijk verbeterd en dit kwam de vraag natuurlijk ten goede. Men zocht voornamelijk naar de beste soorten er uit en deze moesten voor en kele partijen met f58f60— tot aan f 63.— per stuk worden betaald Voor gelijke kwaliteiten werd vorig jaar f80 f 85 per stuk betaald. De overige Texelse producten deden gisteren ge middeld van f 48f 55, in lichtere soor ten het z.g. ondereind werd ten slotte voor f 40f 45 per stuk afgege ven. De markt liep hiervoor zeer kalm af, maar er bleef toch vrijwel niets on verkocht. Voor de Groningse en Friese lamme ren is de kooplust aanmerkelijk minder dan voor de Texelaars De grote markt, die te Oudeschoot op 2de Pinksterdag werd gehouden, was heel traag gestemd en ook te Sneek en Groningen bleek zulks het geval De prijzen varieerden aldaar van slechts f 28 tot aan f 42 per stuk, maar het gehalte is veel minder. Er zijn dan ook zeer weinig boeren meer ln onze streek, die deze dieren nog wei den. Het beste rendement komt van de fijnere kwaliteit en men kan er ook op de buitenlandse markten, als België en Frankrijk, de concurrentie het beste het hoofd bieden. De Leidse markt is hier voor dan ook voor de exporteurs van schapen en lamsvlees het meest ge zochte terrein! Wat de rundveehandel betreft, wordt het momenteel duidelijk dat het tegen de hooibouw loopt. De boer toont hier een zeer matige belangstelling en zo was het in de afgelopen week overal op deze afdeling vrij stil met nauwelijks prijshoudende sorteringen en nogal wat overschot. Op de slachtvee-afdelingen was het aanbod ook ruim voldoende voor de vraag. Het vleesverbruik is met de Pinksterdagen blijkbaar niet groot ge weest ide warmte!). De grossiersprijzen liepen voor rundvlees wat terug, waar door de slagers op de 1 wende markt ook wat minder boden. Onze noterin gen waren gemiddeld 510 cent lager dan de vorige week. Er was reeds heel wat slachtvee uit de weiden, zodat de overgang van stal op landkoeien vrijwel ongemerkt passeert. In Denemarken gaat dat blijkbaar minder soepel, want het Deense slacht vee is de laatste weken flink in prijs opgetrokken. De Import was daardoor iets minder. Vorige week was er ook wat i minderwaardig) slachtvee inge voerd uit Joego-Slavlë, ongeveer 200 stuks in totaal Deze week hebben we hiervan niets gezien. Het waren uitslui tend grote magere dieren, die hier bij de slagers en vooral bij de consumenten niet veel aftrek zullen vinden De vette kalveren werden deze week weer vlot en ruim prijshoudend verkocht, doch de nuchtere moesten gemiddeld f2 f 2 50 per stuk van de oude prijzen laten vallen. Een wat kortere arbeidsweek in de fabrieken was hierop van invloed. De varkens konden ook in het alge meen de prijzen van vorige week niet houden. Uitgezonderd de markt van J.l. Dinsdag hier te Leiden, liepen de prij zen van 23 cent per kg. terug en voor de levering volgende week werd voor geslachte levering abattoirs als topprijs f2 20 geboden. Men maakt zich in mes- terskrinven bezorgd over de afloop van het huidige baconcontract. Nog een paar weken kan men dit rekken, maar de mindere afname drukt toch al op de priizen en er is nog niets dat er op wijst, dat een aanvullend contract zal tot stand komen voor dit Jaar. Voor biggen en fok- en mestvarkens waren kopers dan ook zeer ingetogen en de prijzen brokkelden van deze week weer iets verder af Op de paardenmarkt bleef het zeer stil flauwe prijzen. (Ingez Med -adv.) Met VELPON zie je er geen barst van! ZO GOED LIJMT VEIP0N VRAAG 0E JUISTE S00RI FEUILLETON Uit bet Engels vertaald $5 SP AP Door Jane England Mevrouw Fincham scheen echter nog teer ineen te krimpen en duwde het tfisje van zich af. Haar gezicht was 'ïb'.eek geworden en haar ogen staar- n voor zich uit. •Nee, nee, nee. HU zou er achter ko en. Je moet het zelf ontdekken En wel spoedig mogelijk. Hij is intelligent, iet je en handig," mompelde zü büna "erstaanbaar. Ze begon te hijgen en kreunen. Constance stond haastig uit ■aar geknielde houding op. „Maakt U teh niet zo van streek, mevrouw Fin- tiim ik zal U wat te drinken geven. Is T cognac of iets dergelüks?" In het buffetin een hoekje...." j?de mevrouw Fincham. Constance haaste zich om de fles te naden Vaag constateerde ze, dat er op rit tafeitje een gebruikt glas stond en ■t er een sigarettenaansteker op de "Torsteen lag metPhilip Bagnet's talen Dus was het toch Philip, die -v geweest was? Constance voelde zich Bodmoe en ongelukkig. Om welke reden n ook had ze liever gewild, dat hil het was. Op de een of andere manier been een schurkenrol niet bil hem te icen. De wetenschap, dat Parkinson Wr weg was. gaf haar een extra on be dijk gevoel. Ze zou hem natuurlijk ^fflen schryven. Per luchtpost zou ze 'ri' vrij snel kunnen bereiken Ze overlegde dit, terwül ze mevrouw •Ticham een glas cognac in schonk. •Alstublieft," zei ze vriendelük, „drinkt -3t maar eens gauw op- U behoorde. JfnWk al lang ln bed te liggen." Ze beschermend als tegen een kind onderwijl had ze maar één idee in hoofd: chantage! Het moest iets «chantage te maken hebbenI Dat •'ik.aarde ook de grote sommen gelds J* zonder nadere verklaring opgeno men waren. Ze herinnerde zich, hoe Per ron zich eens tegenover haar over een "-ere client uitgelaten had: „Zulke "i'ien zijn weerloos en volkomen •''as. Daarop funderen chanteurs hun yi'-tijken. De meeste mensen zijn als dood voor de publieke opinie Dit ,"1 van deze Harrington is eenvoudig ;cs: de oude baas heeft zich jaren- 'v blauw betaald enkel en alleen om voorkomen, dat zijn familie ervan ln J^ris zou worden gesteld, dat hU er ln ri oepaa'de periode van zün leven een ''O f blonde vriendin op na hield, die ln een flat had geïnstalleerd en die met dure cadeaux overlaadde. Zelfs «ttnover mil probeerde hij er nog om- te draaienhil was meer be- - J, dat het uitlekte dan om ver- w, d te worden. Al dergelijke slacht- fJsuVan chantage z;in het zelfde ■Ja" zei mevrouw Fincham gedwee. Sa nu naar bed. Ik zal me zelf wel -pen." Margen zal ik met haar praten, nam zich voor. Morgen zal lk haar doen Inzien, dat ze me de volledige waar heid moet vertellen Op dit moment kan ik verder niets doen. Als ze me morgen niet alles vertelt, zal lk er niet voor te rugdeinzen om "s nachts op te blijven en aan deuren te luisteren en iedereen uit te horenbesloot ze vastberaden. „Zal ik U niet even helpen?" vroeg ze vriendelük en tot haar verwondering' merkte ze, dat ze dit aanbod eerlük meende en geen gevoel van afkeer had. Het was alsof mevrouw Fincham niet meer weerzinwekkend was. doch alleen maar een beklagenswaardige, eenzame oude vrouw, die geholpen moest worden. Ze dacht aan de bombardementen tij dens de oorlog toen er ook maar één ding mogelü'k was geweest: de slachtof fers zo snel mogelük te helpen „Nee, nee, nee," weerde mevrouw Fin cham af. .Ga jü maar naar je bed. Ik me wel. Heus ik red me wel. Heus lk red me wel Vertel niemand lets over vanavond. „Natuurlijk zeg ik niemand iets," stel de Constance haar gerust Maar ln ge dachten speelde ze met de vraag of ze Philip Bagnet op de hoogte zou stellen. „Als ik hem iets over vanavond vertel zou hü er dan mee ophouden?" vroeg ze zich af. „En is hü werkelijk degene, die de oude vrouw bedreigt? Is er geen an dere mogelükheid? Ik kan me hem een voudig niet in zo'n laaghartige rol voor stellenHet is gek, maar ik zou het vreselijk vinden als hü het was Mevrouw Fincham raakte even haar arm aan met een van haar onsmake lijke dikke handjes. „Je moet vooral ook niets aan Sara Goodwood zeggen," zei ze nadrukkelijk. Die zou lachen. Ze lach te altijd om mü. net als iedereen. Ieder een vond mii lelijk en onaantrekkelük. Sara kan je daar meer over vertellen." „Ik zaï Sara niets zeggen," zei Con stance „maar ik weet zeker, dat ze niet zou lachen Ze zou het heel naar voor U vinden Sara is werkelük een zeer bij zondere en warm voelende vrouw." „Nee, dat is ze niet. Ze is precies als allle anderen," sputterde mevrouw Fin cham tegen. „Ze heeft me altüd bespot telijk gemaakt. Maar ga nu naar bed. Hij zal vannacht niet terug komen. Met mi) is alles in orde en ik heb de telefoon naast mijn bed staan." Goedennacht. mevrouw Fincham," zei Constance zacht.. Er was dus nog een telefoon in het huis dacht ze, terwül ze langzaam de trap opliep om naar haar slaapkamer te rug te gaan Waarschünlük was het een aftakking. Bagnet moest dat geweten hebben en waarschünlük was dat de reden, waarom hü haar voorgesteld had om van zün huis uit te telefoneren. Maar waarom had hü dat gedaan? Ze kon er geen aannemelijke verklaring voor vin den en allerlei gedachten speelden door haar hoofd. Toen zü op het bovenportaal kwam. hoorde ze opeens aan het andere eind een deux opengaan en zag ze Fiona ln een vuurrode, versleten flanellen kimo no te voorschün komen. Deze gaapte en sliep nog half en toen, ze Constance gewaar werd. bleef ze stilstaan en wreef zich in haar ogen. „Wat Is er allemaal aan de hand?" vroeg ze met een slape rige stem. „Ik meende Iets te horen het leek alsof iemand hard liep. Ik dacht dat er misschien opnieuw een inbreker was geweest. C-onstance zag tot haar verbazing, dat het jonge meisje een stevige pook in haar hand hield. Het dwaze kind was klaarbliikelük van p'an geweest een eventuele inbreker eigenhandig te lijf te gaan „Nee," antwoordde Constance lang zaam. „er was geen dief. Je tante had alleen een late bezoeker Ik weet niet wie het was maar je tante verzekerde me dat al'es ln orde was." Fiona's ogen gingen thans wijd open Ze keek Constance ongelovig aan. (Wordt vervolgd 48) Na vlijmscherpe deducties was de grote detective tot de conclusie-gekomen, dat zij onverwijld naar het huis van professor Mekker dienden te gaan. „Het ts mogelijk, dat Joris dat handvis naar dit adres heeft gebrachtzei hij. op de bel drukkend, „en begrijp je. waarom?" „Ja", zei Panda, „omdat professor Mekker graag een handvis zou willen hebben en er veel voor kan betalen. Doe nu maar niet net. alsof jij alleen op dat idee bent gekomen!" Maar ongeluk kigerwijze vergaten onze scherpzinnige speurders, dat er nóg een professor was, die veel interesse voor de handvis had. en wel de eigenaar van het dier zelf. professor Bottebleker. Deze geleerde zag iemand op zich toekomen, die. met veel zwier zijn hoed afnam en om een kort onderhoud verzocht. „Wat kan ik voor U doen?" vroeg de professor vriendelijk, weinig vermoedend, dat hij niemand anders dan de dief van zijn geliefde vis voor zich had. „Uw spontane be reidheid om iets voor mij te doen. roert mij", sprak Joris. „Welaan, in deze geest van samenwerking zul len wij het snel eens zijn. Ik wil U een handvis be zorgen". HandvisHet britletje van de pro fessor danste opgewonden op zijn geleerde neus. „heeft U mijn handvis teruggevonden?!!" „Helaas neen", antwoordde Joris, „doch ik heb een ander exemplaar van deze merkwaardige vissoort ontdekt, dat als twee druppels water op het Uwe lijkt. Ter- wille van de wetenschap wens ik het door mij ont dekte dier voor een zacht prijsje aan U te verkopen". DAG EN NACHT te ontbieden Waar vindt U een perfecte leraar, die elke seconde voor U klaar staat en nog wel bij U thuis!? Die Uw studie leidt en les geeft op elk moment dat U schikt?En met wie U de complete stof kunt repeteren zo vaak U maar wenst Dat zgn allemaal enorme voor delen van een goede schriftelijke cursus, zoals van Resa-Hilve'- sum. Bovendien bent U daar mee veel voordeliger uit. Vraag inlichtingen aan de cursus met de meeste geslaagden: Resa- Hilversum. Bekende schriftelijke I Aardolievondst te Rijswijk (Z.H.). EXPLOITABELE PRODUCTIE VERWACHT I De Nederlandse Aardolie Maatschappij 1 bericht dal een voorlopige productie- i proef in de opsporingsboring nabij Rijs wijk (Z.H.i heeft uitgewezen, dat uit de olievoerende laag, welke aangetroffen werd op ruim 1500 meter diepte in deze boring, inderdaad een economisch ex ploitabele productie kan worden ver wacht. Over de omvang van de gedane vondst is nog niets te zeggen, aangezien daartoe meer boringen zulien moeten worden gedaan. Binnenkort zal in de naaste omgeving een tweede boring naar de aangetroffen laag worden be- I gonnen. EERSTE KERSEN IN ZUID-LIMBURG Gisteren zün te Eü'sden de eerste ker sen geveild Het waren 100 kilo „vroegste ter markt" A f. 0.40 per kilo. 1 Binnen acht dagen worden kersen van betere kwaliteit verwacht, namelük de vroege Duitse kers. De smakelyke Mei- j kers is dit jaar iets later en zal waar- 'schünlijk over 14 dagen worden geveild. Scherpe critiek van Zeeuwse Staten Meer rekening honden met iverkelijk geleden schade In de gistermiddag gehouden bui ten gewone zitting van de Zeeuwse Provinciale Staten werd gesproken over het wetsontwerp op de Waters- noodschade 1953. In alle fracties werd critiek uitge oefend op dit ontwerp, dat men in vele opzichten nadelig achtte voor de be langen van de getroffenen. Zo werd mei afkeur gesproken over het feit dat de vervangingswaarde der verloren of beschadigde goederen slechts ten de'.e wordt uitgekeerd en dat de im materiële schade in het geheel niet wordt vergoed. Men achtte de vrees ge rechtvaardigd dat de getroffen gebieden gedurende lange tüd lasten te dragen zullen krügen, die op de economische ontwikkeling van het gewest remmend zuilen werken omdat bovendien een deel van de getroffen gebieden door de oorlog reeds meermalen is getroffen, waardoor reeds een verarming is ontstaan Enkele Statenleden spraken met af keuring over het feit. dat de gelden uit het Rampenfonds in de eerste plaats worden gebruikt om de kosten van een deel der vergoedingen aan de slachtof fers te dekken. Het zou. naar men meen de, juist zo moeten zijn. dat dit door het Nederlandse volk bijeengebrachte geld gebruikt zal worden om aanvullende uit keringen te verlenen. Tenslotte namen de Staten een mo tie aan. die door alle fracties werd on dersteund en die gericht zal worden aan de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal. In deze motie wordt een dringend beroep gedaan op de Tweede Kamer om het wetsontwerp zodanig te wijzigen, dat meer reke ning zal worden gehouden met de wer kelük geleden schade. Daardoor zal tegemoet gekomen wor den aan het algemeen verlangen naar integrale schadevergoeding, eventueel bestaande uit vervangingswaarde min afschrüving aan te vullen voor dit laat ste door renteloze credieten. Voorts werd gevraagd, tevens de huisraadscha- de in de wettelijke regeling te betrek ken. opdat het Rampenfonds aanvullend kan werken. Tenslotte werd meegedeeld dat een regeling, in gunstige zin afwij kend van de oorlogsschadevergoedingen, in Zeeland niet als onbillük wordt ge voeld. Radio - Programma VOOR ZONDAG 31 MEI. Hilversum I (402 M.) NCRV 800 Nws. en weerber.; 8.15 Gram., 8.30 Morgen wijding; 9.15 Gram.; KRO 0 30 Nws. en water6t.; 9.45 Gram.; 9.55 Plechtige Hoog mis; 11.30 Gram 11.45 Cembalogezelschap en sol 12.15 Apologie; 12.35 Gram.; 12.40 Matrozenkoor; 12.55 Katholiek Thuisfront Overal; 13 00 Nws. en Kath. nws.; 13.10 Lunchconc.; 13 30 „Madame Butterfly", opera (1ste bedrijf); 14.26 Boekbespr 14.40 Residentie ork. en solist; 15.30 Olympische Dag; 16 30 Vespers; IKOR: 17.00 Namlddagdlenst; 18.00 V d. Jeugd; 18.45 „De kerk luistert naar uw vragen", caus.; NCRV: 19.00 Samenzang; 19 30 „Gelooft U dat?", caus.; KRO; 19.45 Nws.; 20.00 Gram.; 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van; 20 30 „Alles of niks"; 20 45 Promenade ork.; 21.20 Act.; 2130 Mu sette ork. en solist, 21.45 „Proeftijd 1 Jaar", hoorspel; 22.45 Avondgebed en Ut. kalender; 23.00 Nws; 23.15 Gram. Hilversum II (298 M VARA 8 00 Nws. weerber. en postdulvenber.: 8 20 Gram 8 30 V. h. platteland: 8.40 Gram 8.55 Sportmeded en postdulvenber.; 9 00 „Langs ongebaande wegen", caus 9 10 Gram.; 9.45 „Geestelijk leven", caus.. VPRO 10.00 V. d. Jeugd; 10 30 IKOR: Remon strantse kerkdienst; AVRO: 12.00 Post dulvenber. en Hammond-ork.; 12.35 „Even afrekenen, Heren" 12 45 Oosterse muz.: 13.00 Nws; 13.05 Meded. of gram 13 10 Lichte muz.; 14.00 Boekbespr.; 14 20 Ork. conc.; 15.20 Toneelbeschouwing; 15 35 Italiaanse muz16.00 Dansmuz.; 16.30 Sportrevue. VPRO: 17 00 „Gesprekken met luisteraars", caus.; 17.20 „Van het kerke lijk erf", caus.; VARA 17.30 V. d. Jeugd: 17 50 Sportjourn.; 18.15 Nws en sportuit slagen; 18.30 Hammondorgelspel; 18 45 Spontane reacties; 19.15 Weense muz AVRO: 20.00 Nws; 20 05 Gevar. muz.; 2105 Cabaret. I. d. pauze; Interview; 2135 Strljkork.; 22.05 Voordr.; 22.20 Dansmuz.; 23.00 Nws 23.15 Reportages of gram.; 23.2524 00 Gram. Experimenteel televisieprogramma uit Londen. 20.4022.35: „The passionate Pilgrim". TV-spel Engeland, BBC Home Service. 330 M. 12.10 Crltleken; 12.55 Weerber.; 13.00 Nws; 13.10 Country Questions; 13.40 Operamuz 14 00 Caus.; 14.20 Orkestconc.; 16 00 Hoorsp.; 17.00 V. d. kind.; 17.55 Weerber.; 18.00 Nws; 18.15 Reportage: 18 45 Concert- ork. en sollBten; 19.40 Reportage. 20 00 Klankb.; 21.00 Nws; 21.15 Kerkdienst; 22.00 Pianorecital; 22 40 Toespraak; 22.45 Orgelccnc.; 23.0023.03 Nws. Engeland. BBC Light Progr.. 1500 en 247 M. 12.00 Verz progr.; 13.15 Gevar. muz 13.45 Gevar. progr.; 14.15 Gevar. muz.; 15.00 Hoorsp.; 15.30 Interv. en gram.; 16.30 Gevar. progr.; 17.00 Orkestconc 17 30 Gevar. progr.; 18.00 Hoorsp. m. muz.; 18.30 Nws. en Journ.; 19.00 Amus. muz.; 20 00 Community hymn singing; 20.30 Gevar. Èrogr.; 22.00 Nws; 22 15 Muz. caus.; 22.30 oorsp. m. muz.; 23.30 Gevar. muz.; 23.56 —24.00 Nieuws. Nordwestdeutsrher 12.00 Omr. ork. en Mannenkoor, ork. en 16.30 Dansmuz.; 18 C list; 18 45 Bariton e Rundfunk. 309 M. I.; 13.00 Nws; 13.20 •1.; 15.00 Verz.progr.; Symph. ork. en so- plano; 19.00 Nws., 20.00 Gevar. muz.; 21.45 Nws 22.15 Gevar. muz.; 23.00 Dansmuz.; 24 00 Nws.; 0 15 Symph. ork. en solist; 1.15 Gevar. muz. I'rankrllk, Nat. Programma, 347 M. 12 00 Klankb.; 13.00 Nws.; 13.15 Hoorsp.; 15.30 „Les petltes Mlchus", opera; 17.40 Gram.; 18.00 Symph. ork., koor en sol.; 19 30 Gram.; 20.02 Lichte muz.; 20.32 Gram.; 21.30 Koorconcert; 22.15 Pianorecital; 23.45 —24.00 Nws. Brussel. 321 en 484 M. 324 M. 11.45 Volksconc 12.30 Weerber.; 12.34 Rhythm, trio; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 13.30 V d. sold.; 14.00 Gram.; 15.30 Ork conc.; 17.00 Gram 17.15 Idem; 17.45 Sportultsl., 17 50 Gram 18.00 Kamermuz.; 18.30 Godsd halfuur; 19.00 Nws; 19130 Gram.; 20 00 Idem; 20.15 Ork. conc.; 21.25 Volksliederen; 22 00 Nws.; 22.15 Gram.; 23 00 Nws.; 23.05 Instr. ens.; 23 4524.00 Gram. 484 M. 12.10 Gram 13.00 Nws 13.10 Verz progr.; 14.30 Fanfare ork 15 00 Omr. ork. en solist; 16.40 Gram.; 16.00 Dans muz.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.25 V d. sold.; 19.00 Godsd. ultz.: 19.45 Nws.; 20 00 Omr. ork.; 20 45 en 21.00 Gram; 22 00 Nws 22.10 Lichte muz.; 22.50 Nws.: 23 00 Dansmuz.; 23.55 Nws. BBC European Serv. Ultz. v. Nederland. 8 008.15 Eng. les voor beginnelingen (op 464, 49. 42 en 31 M.J. 17.00—17.15 Eng. les voor beginnelingen (op 224, 42, 31 en 25 M.J. 22.0022.30 Nws. „Engeland klaar voor de kroning" (op 224 en 49 M.). VOOR MAANDAG 1 JUNI. Hilversum I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws: 7.13 Gewilde muz.: 7.45 Een woord voor de dac: 8 00 Nws en weerber. 8.10 Sportultsl.: 8.20 Gram.: 9.On V. d. zieken; 9 30 V. d hulsvr.: 9,35 Waterst.: 9 40 Gram.: 10.30 Morgendienst: 1100 Gram.; 11.15 Gevar progr.: 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tulnb - meded 12.33 Orgelconc.: 12.59 Klokge lui- 13.00 Nws; 13.15 Gram.: 14 00 School radio: 14.30 Gram.; 14 45 V. d. vrouw: 1545 Gram.; 16.00 Btlbellezlng: 1630 Planotrio: 17.00 V. d kleuters: 17.15 Gram. v. d Jeugd: 17.30 V d. Jeugd: 17.45 Regerincsulte.: Prof Dr K. A. H. Hlddlne: ..Godsdienstig leven ln Zuid- Oost Azië": 1800 Gemencd koor: 18.20 Sport: 18.30 Zteeunerkwlnt.: 18.45 En gelse les: 19.00 Nws en weerber.: 19.10 Gram.: 19 30 „Volk en Staat", caus: 19 45 Lichte muz.: 20.00 Radiokrant: 20.20 Gram 31.00 „Intern, samenwer king" discussie: 21.15 Karoerork. en so liste: 22.05 Speurtocht door Z. Afrika: 22.15 Gram.: 22.45 Avondoverdenking: 23 Oo Nws en S O S.-berichten: 23.15 Gram.: 23.2524.00 Idem. nUversum II (298 m.) AVRO: 7.00 Nws: 7 10 Gram.: 7.15 Gym.: 7.30 Act.: 7.40 Gram.: 8.00 Nw6; 8.15 Gram 8.45 Idem- 9 00 Morgenwlldlne: 9 15 Religieu ze liederen: 9.25 V. d. hulsvrouw: 9 30 Gram.: 1100 V d. vrouw; 11.15 Kamer- ork.: 12.00 Lichte muz.: 12 30 Land- en tulnbouwmeded.- 12.33 Lichte muz.: 13 00 Nws; 13 15 Meded. en gram.: 13.20 Lichte muz.. 14.00 Wat ennt er om ln de we reld?". caus.: 14 20 Gram 14.30 Voordr.: 14 45 Pianorecital: 15.15 V. d. vrouw: 16.15 Gram.: 17.30 V d. padvinders: 17 45 Gram.: 17 50 Militaire caus.; 18.00 Nws: 18 15 „Met de AVRO uit vissen": 18 30 Amus.muz.: 19.00 Muzikale caus.: 19 15 Reeerlnesultz LnndbouwrubrlekDr Ir P H. Boekei: „Het 13e Internationale ZuUelcongres" en de Zulveltentoonstel- llng ..De Meikwee": 19 30 ..Ellsabetta d'Inghllterra". opera: 20.50 Nws: 20 55 Gram.: 21.05 Inleiding tot het 3e bedr. v. „Ellsabetta dTnehllterra": 21 10 .Ell sabetta d'Inghllterra" opera: 22.15 ..Een Engels Vorstenkind" .klankb.: 23.00 Nws 23.15 Fllmproer.: 23.45—24.00 Gram. Engeland. BBC Home Serv. (.330 m.) - 11 55 Gevar. progr.: 12.55 Weerber.: 13 00 Nws: 13.10 Gevar. muz.: 14.00 Orkest conc.: 15 00 Gram.: 15 35 Hoorsp.: 16 15 Amus.muz.: 17.00 V d. kind.: 17.55 Weerber.: 18 00 Nws: 18.15 Sport: 18 20 Gevar. muz.: 19.00 Twintig vragen; 19.40 Reportage: 20 PO Gevar. progr.: 21.00 Nws- 21.15 Hoorsp. m. muz.: 23.11 Nws; 23.1423.25 Avondgebed. Engeland. BBC Licht Progr. (1500 en 247 m 11.55 Gevar. proer.: 12.55 Schots ork 13.45 V. d kleuters: 14 00 V d. vrouw: 15.00 Amus.muz.: 15.45 Accordeon-ork.: 16.15 Mrs Dale's Daeb.: 16 30 Hoorsp 17 55 Gram.: 18 00 Mil. or kest: 18.45 Hoorp.: 19.00 Nws en verz- DroCT.: 19.25 Sport: 19 30 Gevar. progT.; 20.00 Gevar. muz.; 21.00 Gevar. procT 22.0O Nws: 22.15 Dansmuz.: 22.50 Ca baret: 23.30 Gevar. muz.: 23.5624.00 Nieuws. Kord West Deutscher Rundfunk (309 m.) 12 00 Amus. muz: 13.00 Nws: 13 25 Ork .cone.: 15.50 Planorecital: 16.10 Amus. ork. en sol16.40 Lichte muz 17.00 Nws: 17 45 Gram.: 19.00 Nws: 19.30 Dansmuz: 20.45 Hoorsp; 21.45 Nws: 22.10 Strijkkwartet: 24.00 Nws: 0.30 Lichte muz.: 1.15 Gevar. muziek. Frankrilk, Nat. Programma (347 m.) - 12.00 Gram.: 13.00 Nws: 13 20 Oostenrllk- se muz.: 14.00 Nws: 14.17 Gram.: 14.30 Hoorsp.: 1610 Kamermuz.: 17.10 Gram.: 18.30 Amcrlk. ultz.: 19.00 Gram.: 20 02 Nation, ork.: 22.45 Gram.; 23.4524.00 Nws. Brussel (324 en 484 m.) 324 m.: 12.00 Ork.conc.: 12.30 Weerber.: 12.34 V. d. landbouwers: 12.42 Gram.; 13 00 Nws: 13.15, 13.45 en 15.00 Gram.: 15.10 Ork.- conc.: 16.00 V. d. zieken: 17.00 Nws: 17.10 Lichte muz.: 18.00 Franse les: 18.15 Gr.: 18 25 Fin. kron 18.30 V. d. sold.: 19.00 Nws: 19.40 Gram.: 20.00 Stritkkwart.; 21.00 Verz.progr.; 21.45 Oram.: 22.00 Nws- 22.15 Orgelspel: 22.55—23.00 Nws. 484 m.: 12.10 Gram; 13.00 Nws: 13.20, 14.15 en 15.00 Gram.: 16.00 Lichte muz.; 17.00 Nws: 17.15 Gram.: 18 00 V. d. sold.; 18 30 en 19.00 Gram.: 19.45 Nws: 20 30 Gram: 21.00 Kamerork.. koren en sol.; 22.00 Nws: 22.10 Lichte muz.: 22.50 Nws. BBC European Serv. Uitz. voor Neder land 8.008.15 Eng. les voor begin nelingen (Op 464. 19. 42 en 31 ml 22 0022.30 Nws Overz. v. d. Kronlncs- plechtlgheden en feesten. (Op 224 en 49 r 20.00—20.30: Journ.: 20.30—21.00: „Co ronation Ceremony", film; 21.0023 00: The Passing Show.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3