LEIDSCH DAGBLAD Weer een nieuw verzoeningsgebaar van Moskou 92ste Jaargang DONDERDAG 2 APRIL 1953 No. 27880 Directeur: J. W. Benny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f6.— per kwartaal: f0.47 per week Witte Singel 1, Lelden Giro No. 67055 Telefoon Directie en Administratie: 25041; Redactie: 21501. Nieuwe Oostenrijkse regering gereed Een nieuwe Oostenrijkse coalitierege ring van conservatieve volkspartii en socialisten zal heden aan president Koerner worden voorgesteld. Deze rege ring zal weinig afwijken van de vorige. Namen zijn echter nog niet bekend. Weerraoporten ijs; Helsinki Oio Stockholm sneeuw Kopenhagen regen Londen zwaar bew. Amsterdam zwaar bew. Brussel zwaar bew. Parils geheel bew. Bordeaux half bew. Nice Warschau Berllln Frankfort Mtlnchen Zürlch windstil 6 0 windstil 7 0.1 WEERBERICHT Zuidelijke wind De Bilt verwacht tot morgenavond: VrU veel bewolking met tijdelijk enige regen. Matige tot vrij krachtige Zuide lijke wind. Zachter. (Opgemaakt te 10 uur). 3 APRIL. Zon op: 6.11 uur; onder: 19 17 uur. Maan op: uur; onder: 7.03 uur. Hoogwater te Katwijk te 5.25 en 17.43 Uur (4/4 te 5.57 en 18.19 uur). bestaat uit 14 pagina's. De lijst van verzoeningsgebaren Sedert Stalins overlijden op 5 Maart zijn volgende communistische gebaren jegens het Westen gemaakt: 9 Maart: Malenkof verklaart bij Sta lins baar. dat Oost en West naast el kaar kunnen bestaan. Nu inzake liet ontwapeiiingsvraagstuk Rusland heeft ter V.N.-vergaderlng een nieuw „vredesgebaar" gemaakt: Het heeft zich bereid verklaard, bepaalde concessies te doen in verband met het ontwapeningsvraagstuk, dat de communistische en de Westerse wereld reeds zoveel jaren van elkaar gescheiden houdt. De Russische afgevaardigde kwam voor de dag met een amendement op de door de Westerse landen ingediende ontwapeningsresolutie, welke de Sovjet unie tot dusverre afgewezen had. Volgens de eerste inlichtingen wordt In het Russische amendement tege moet gekomen aan twee eisen, die bij de ontwapeningsvoorstellen steeds naar voren zijn gebracht: 1. De vermindering der strijdkrachten dient op basis van evenwichtigheid te worden geregeld. 2. Het verbod op de atoomwapens behoort gepaard te gaan met een streng Internationaal toezicht. De eerste indruk hier is, dat de nieuwe Russische voorstellen op een aan vaarding van de hoofdpunten der Westerse plannen lüken. De ontw'apeningsresolutie. zoals zij in de jxilitieke commissie is aanvaard, on danks Russisch verzet, komt volgende week in de Algemene Vergadering ter bekrachtiging. <Zy werd aangenomen met 505 stemmen (het sovjet-blok) en 5 onthoudingen». Tijdens de langdurige besprekingen in de politieke commissie heeft de Sovjet unie er steeds op aangedrongen, dat de ontwapeningscommissie nog eens aan dacht zou schenken aan de Russische Voorstellen inzake ontwapening. Deze voorstellen kwamen neer op: 1 Vermindering van de bewapening der grote mogendheden met een derde; 2. Onvoorwaardelijk verbod van ato- mische en bacteriologische wapens en van andere wapentypen, die vernieti ging op grote schaal beogen: 3 Het Instellen van een strenge in ternationale contröle op de naleving der overeenkomsten. De politieke commissie -verwierp ech ter deze eisen en hechtte haar goedkeu ring aan de Westelijke resolutie Daarin wordt de ontwajieningscommissie ver zocht haar werk voort te zetten, met het doel: a. Telling, beperking cn evenwichtige Vermindering van alle bewapeningen en strijdkrachten b. Verbod van wapens voor massa- Vernietieing: c. Doeltreffende contröl» nn de atoom energie en wijders, een effectief toezicht op het naleven van ai deze bepalingen. Do concessie van de Russen nu be staat hierin, dat naar bliikt uit het zonder er biizondere aandacht voor te vragen ineediende amendement alle vroegere Russische eisen voor een in krimping der strijdkrachten met één derde, voor een veroordeling "an de Westerse mogendheden wezens oorlogs ophitsing en voor een onmiddellijk ver bod van de atoomboni ziin c»schrapt. Daarmee zou Rusland dan de voor naamste Dunten van de Westelijke reso lutie hebben onderschreven. Voor de Westelijke diplomaten kwam deze staD als een grote verrassing: er weid zelfs gesproken van ..sensatie Amerikaanse woordvoerders zeiden in hun eerste commentaar, dat het Russi sche amendement diepgaand bestudeerd zou worden Een Amerikaanse zegsman heeft ech ter gewaarschuwd tegen aanvaarding van het amendement voor meer dan het ls. Volgens hem betekende het nog niet, dat de sovlet-unle haar standpunt in zake ontwapening had prilseegeven en dat zi] aan de conferentietafel niet op haar eigen eisen zou kunnen terug vallen. Ook van Britse zijde oordeelde men aldus. 15 Maart: Malenkof verklaart, dat alle vraagstukken door onderhandeling kun nen worden opgelost 17 Maart: de Russische autoriteiten maken bekend, dat het kanaal van Berlijn naar West-Dultsland wordt her opend. 18 Maart- Molotof belooft te bemidde len voor vrijlating van Britse burgers, die ln Noord-Korea worden vastgehou den. 19 Maart: de Russen stellen voor be sprekingen te houden ter regeling van vraagstukken van het luchtverkeer bo ven Duitsland. 27 Maart: Moskou verleent visa aan tien Amerikaanse journalisten voor een bezoek aan de Sovjet-unie. 27 Maart' Molotof belooft bemiddeling vnor vrijlating van Franse burgers ln Noord-Korea. 18 Maart: Noord-Korea aanvaardt V. N.-voorstellen voor uitwisseling van zieke a gewonde gevangenen. 30 Maart' China doorbreekt de im passe. waarin de bestandsbesprekingen te Panmoendjon waren geraakt, door voor te stellen een neutraal land ver antwoordelijk te maken voor krijgsge vangenen, die niet gerepatrieerd willen worden. 31 Maart- De Sovjet-unie stemt toe in benoeming van de Zweed Hammersk- joeld tot secretaris-generaal van de Ver enigde Naties. 1 April: Molotof schaart zich achter het Chinese voorstel ter regeling van de krijgsgevangenenkwestie in Korea. Moskou doet concessies inzake ontwa pening. Adenauer's reis naar Washington Optimisme aan Duitse zijde (Van onze correspondent te Bonn per telefoon) Gistermiddag vloog Bondskanselier Adenauer naar ie Havre, waar hy zich omstreeks middernacht aan boord van de nieuwe Amerikaanse Oceaanreus „United States" begaf, die hem voor het eerst in zijn 77 jaren aan reizen op vallend arm leven naar de Ver. Sta ten zal brengen. Aan deze reis worden in Bonn grote verwachtingen geknoopt. Nog nooit in de geschiedenis van de Duits-Ameri kaanse betrekkingen heeft een Duitse regeringsleider zijn weg naar het Witte Huis gevonden en het feit dat het juist Adenauer is. die dat genoegen kan smaken, stemt tot grote tevredenheid. Immers geen Duitse staatsman heeft in de Ver. Staten in zo korte tijd een zo goede reputatie Men mag op goede gronden zelfs aan nemen. dat voor de gemiddelde Ameri kaan. die zijn ogen op ons continent richt, de Westduitse Bondskanselier de- geen is. die zich van alle Europese staatslieden in de klaarste en meest po sitieve contouren aan hem voordoet en het meest tot zijn aan de Europese eenheid verpande hart spreekt. Adenauer heeft echter nog andere voordelen. De tegenwoordige Amerikaan se president Eisenhower, is hem zeer ge negen. Adenauer was onder de Europese staatslieden eveneens de eerste en lange tijd de enige die zich openlijk voor Eisenhower's candidatuur uitsprak, zelfs nog voordat de republikeinse con ventie in Chicago haar keus had be paald. Het schijnt, dat Eisenhower daarvan nog al onder de indruk is gekomen. Hoe trots de Westduitse Bondskanse lier op zyn machtige relatie is. stelden verscheidene persoonlijkheden, die hem de laatste tijd in het palais Schaumburg de zetel van de Duitse regering hebben bezocht, aldus vast: Adenauer Als datum voor de onthulling van mei monument, dat de Poolse beeldhouwer Ossip Zadkinc heeft vervaardigd voor Rotterdam. Iterft men voorlopig 13 Mei gekozen. Thans is men te Parijs bezig dit beeld, dat een hoogte zal krijgen van ongeveer 4.5 meter en dat 3*/2 ton weegt, in brons te gieten. Het stelt een gekwelde menselijke figuur voor. waaruit het hart is weggerukt. Het geheel drukt een aangrijpende smart uit. Het monu ment werft vervaardigd ter herden king van het bombardement door de Duitsers, dat Rotterdam in de eerste oorlogsdagen moest onder gaan. is de gelukkige bezitter van een schil derij. dat door Eisenhower zelf is ge maakt en aan hem geschonken. Aden auer toont dat zijn bezoekers bijzonder gaarne. In groot optimisme kan Adenauer de zeereis genieten, en wel om drie rede- 1. De derde lezing van de Duits-geal lieerde verdragen is er door. waarmee de Bondsrepubliek in Amerikaanse zin een groot voorbeeld aan geheel Europa heeft gegeven. 2. Het recente bezoek van de Franse politici aan de Ver. Staten is in genen dele op zo'n succes uitgelopen, dat West- Dultsland b v. omtrent de Saar zich nieuwe zorgen behoeft te maken 3. Juist op het moment dat Adenauer Washington bezoekt, schijnt in deioude oorlog een onmiskenbare pauze inge treden te zijn. Wat dit laatste betreft mag men er overigens op rekenen, dat Adenauer, die op ons continent als geen ander een in stinct voor het gehc:me streven van de Sovjet-politiek heeft daarvan heeft hü o.a. blijk gegeven in de kwestie van de neutralisatie van Duitsland, die de Sovjets, vooral dank zij hem niet heb ben bereikt zijn best zal doen Eisen hower tot grote voorzichtigheid aan te manen. Op Paasmaandag zal de „United Sta tes" in New York aankomen. Op die dag zal Adenauer daar privé o.a. de heer en mevrouw Mc-Clov. ontmoeten, met wie hem, sedert de tijd dat zij ln Duitsland waren, grote vriendschapsbanden ver binden. De eerste officiële samenkomst met Eisenhower vindt Dinsdag te Washing ton plaats. De reis van New York naar Washington wordt in Eisenhowers vlieg tuig gemaakt. Op de eerste dag van zjjn verblijf ln Washington staat ook een gesprek met Dulles op het programma. Verder een ere-promotie aan de Georgetown-uni- versiteit Op Donderdag, de laatste dag van zijn bezoek aan Washington, ont moeten Eisenhower en Adenauer elkaar wr de tweede keer Van 10 tot 17 April blijft Adenauer ag privé in de Ver Staten In deze tijd valt de officiële ontvangst door de stad New York op 15 April. Adenauer denkt ook nog een bezoek aan Ottawa te brengen Per vliegtuig keert hy naar Duitsland terug. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MORGEN GEEN ..L.D.". Morgen. Goede Vrild-ig, zal ons Blad n:et verschuren en zullen onze Bureaux de gehele dag gesloten zijn. DE DIRECTIE. Avontuurlijke ontvluchting Door e?n Brits schip is te Singapore een uitgemergelde Jongeman aan land gebracht, een Fins lid van het vreem delingen legioen, die op 27 Maart ten Oosten van Ceylon werd opgepikt van een vlot, waarop hl) meer dan dertig da gen zou hebben rondgezwalkt Hij zeide Tnra Ensio te heten. Naar uit zyn me dedelingen aan de kapitein van de Brit se boot en later in het ziekenhuis bleek, was hij tezamen met een ander, de Zweed Fred Erikren. ln zee gesprongen van het Noorse schip Skaugum. dat on der Franse charter leden van het vreemde'lngenlegirsen naar Saigon ver voerde zy konden de .verschrikkelijke toestanden" m het leg.oen niet jneer harden, aldus vertelde Ensio in zyn ge brokt n Frans. Duits en Engels De Zweedse kameraad w-as na achttien da gen gestorven. Teen zü van boord sprongen, meenden zjjn ln de buurt van Sumatra te zyn doch zij waren de koers kwijt geraakt Toen Ensio. die geen zestig pond meer woog. door de Brit aan boord werd ge haald. zag men dat zijn rood-en wit ge- geschi'derd vlot door een troeD haaen werd gevo'gd. Bii het aan boord hijsen was de man. door dat hy uitgleed, byna nog temidden van de haaien terecht ge komen De twe? mannen hadden, toen zij op het vlot gingen, wat brood ln een plas- tic-zak bii zich De zak was verder ee- bru kt om regenwater m op te vangen. Op een van Ensio's armen was het woord .Suomi" (Finland) getatoueerd. Hh had slechts een paar kledingstukken aan Zijn lichaam was vel en beenderen door de zon verbrand en overdekt met door het zout? water veroorzaakte zere plekken De kapitein van het Britse ■schip had hem met behu'o van medisch advies, per radio uit Co'ombo ontvangen, wat weten op te knappen. Gistermorgen heeft Burgemeester Blauwkapel opgeheven. Mr H. H. Schutter voorgoed de tol- Burgemeester cn Wethouders van bomen van Maartensdijk, naast hel Maartensdijk duwen de gehate tol- gemeentehuis, geopend. Op het- boom definitief omhoog, zelfde ogenblik werd ook de tol hij 93.1 millioen voor Rampenfonds Het Nationale Rampenfonds heef tot gisteravond een bedrag van 93. millioen ontvangen Sinds Dinsdag i er dus weer f. 300.000 by gekomen. Hammarskjoeld aanvaardt benoeming tot opvolger van Lie Hij is een zwijgzaam man Dag Hammarskjoeld heeft verklaard, dat hij de post van secretaris-generaal der Verenigde Naties zal aanvaarden. In een telegram aan de Veiligheids raad zegt Hammerskjoeld dat hij zijn persoonlyke capaciteiten onvoldoende llllllllllllllllllllllllllllllllilllillllilllllllllllllllllllll De besprekingen te Panmoendjon De Noordelijken hebben vandaag ee neraal Mark Clark, opperbevelhebber van de VN in Korea, vei zocht om een bijeenkomst van verbindingsofficieren te Panmoendjon op Tweede Paasdag voor een bespreking van de uitwisse ling van zieke cn ernstige gewonde ge vangenen. Het verzoek is vervat in een brief, getekend door generaal Kim il soeng. de bevelhebber van het Noord- Koreaanse leger, en generaal Peng teh hoeai. bevelhebber van de Chinese strijdkrachten in Korea. Het schrijven werd overhandigd in een bijeenkomst van twee minuten van de verbindings officieren te Panmoendjon. In het schrijven is verder voorge steld dat op de bijeenkomst van Maan dag ook een datum wordt vastgesteld voor het hervatten van volledige on derhandelingen over een wapenstil stand. De regering van Birma heeft de uit voer van rubber incl. planten, zaden, latex en producten onder toezicht ge steld. Voor de uitvoer zullen voortaan vergunningen moeten worden aange vraagd Deze maatregel wordt genomen binnen een week na dc uitvoer van een hoe veelheid van 1500 ton rubber naar com munistisch China door een particuliere exporteur. De rubber is naar China ver voerd door een Pools schip. VOORZICHTIG, MAAR HOOPVOL Verbetering der atmosfeer kan tot positieve vredespolitiek leiden Engeland en Amerika laten geen wig tussen zich drijven -r,LVan onze Londense correspondent) Londen is uit traditie voorzichtig om een oordeel uit te spreken over nieuwe wendingen in de internationale politiek. Ook thans laat men zich niet verleiden tot voorbarig optimisme. Desniettemin onderschatten diplomatieke waarnemers geenszins de veranderde houding van Peking en Moskou. Men acht het verkeerd zich in allerlei speculaties te begeven en stelt vast. dat in het ongunstigste geval de vermoede lijke verklaring voor alle verzoenende gebaren is. dat Malenkof tijd nodig heeft na Stalins aood. Maar ook. zo redeneert men hier in gezaghebende kring, wanneer sleehts de Sovjet-tactiek verandert, en het einddoel van de communistische poli tiek hetzelfde blijft .dient die veran dering te worden geaccepteerd zonder verslapping van de waakzaamheid. Een einde van de oorlog in Korea zou weliswaar de overwinning van het prin cipe der collectieve veiligheid betekenen, maar er mag niet uit het oog verloren worden, dat geen Sovjet-soldaat is ge vallen en dat in Indo-China en Ma'.akka de agressie onverminderd voortduurt. Ook valt er nog geen verandering te constateren in het hoofddoel van de communistische politiek, namelijk de ondermijning cn penetratie van de vrye ""ereld. Van een werkelijk opluchting en vrede zal slechts sprake kunnen ziin. zo luidt hier het verdere commentaar, a'.s de oorlogsvoorbereidingen achter het IJze ren Scherm eindigen De Sovjet-strijdkrachten, al ziin ze o'gens de betrouwbaarste gegevens het fgeïopen jaar numeriek hetzelfde geble. en er zouden vorig Jaar vijf mi'üoen man onder de wapenen zijn, waarvan drie millioen in het rode leger zijn beier u'igerust en geoefend, en daardoor efficiënter De rode marine bouwt honderden on derzeeërs en mhnen'.eggers. terwijl de ov iet-luchtmacht in technisch opzicht teeds beter en doelmatiger wordt. Dcz-> feiten zyn echter gebaseerd op de situatie van drie maanden geleden Ook h:er ls een wending ten gunste morelyk. Een dereelnke wending zou in derdaad het werke'like bewijs moeten 'evrren van een ommekeer in de Sovjet- politiek. Toch is er. zo gelooft men hier. dit keer goede hoop ook omdat reeds een beperkte verbetering der atmo^fepr aan stekelijk kan werken en ge'eid°lyk tot ten positieve vredespolitiek zal kunnen leiden. Molotofs verklaring waarin hij het Chinese plan steunt, kan er vo'gens sommige commentatoren hier. op wijzen, dat Tsjoe en Lai's stappen op Moskou s initiatief zyn genomen, hoewei China er alle belang bij heeft de oorlog te eindi gen De geallieerden kunnen ook na het vertrek van hun troepen de oorlog op zee en ln de lucht voortzetten met het extra-risico van een invasie van het Chinese grondgebied. Bovendien is de buitenlandse handel voor de Chinese wederopbouw van groter be'ang dan de bevoorrading door de Sovjet-Unie De vraag, welke men stelt is, of Molotofs verklaring inzake de vertegenwoordigin gen van China en Noord Korea in de Verenigde Naties, al-s voorwaarde is be doeld voor een regeling van de kwestie der krijgsgevangen. Voor Engeland, dat het rode China diplomatiek heeft erkend, zonder er hoegenaamd voordeel van te hebben gehad, is het waarschijnlijk gemakke lijker zich te verzoenen met het denk beeld om het nieuwe China op te nemen in de Verenigde Naties, dan voor de Verenigde Staten, die Tsjang- kai-tsjek openlijk steunen. Wil Molo tof hier een breuk tussen Engeland en Amerika forceren, welke steeds het eerste doel van de Russen is geweest? Maar uit ervaring kan hij weten. dat. welk verschil van inzicht er ook tussen Washington en Londen ma: bestaan, het bondgenootschap onwrikbaar is. omdat alleen hierdoor het sinds Hitier verbroken evenwicht in de wereldpoli tiek is hersteld. Churchill zeer voorzichtig Minister-president Churchill heeft in het Britse Lagerhuis verklaard dit de Britse regering verwe'komt hetgeen „ge- Hikt op een wens der Sovjetrussischc re gering om de betrekkingen met het Wes ten te verbeteren." Hii ried het Huis aan af te wachten ho? de verdere dio'omaticke ontwikke ling zal ziin. a'vorens aan te dringen op drie-mozendhedenbesprek ngen. Chur chill antwoordde ontkennend op een vraag, of hij stappen had gedaan by president E-senhower en de Russische premier Malenkof, om tot besprekingen te komen. .De voorstellen van de Chinees-com munistische premier Tsjoe en Lal schij nen een basis te bieden, waarop de be standsbesprekingen in Korea kunnen worden hervat." verklaarde hij I acht en daarom aarzelt de candidatuur I te aanvaarden. Hij zegt eohter niet to I kunnen weigeren de taak op zich te ne- j men als de algemene vergadering der I VN. ingaat op het advies van de Vel- l.zheidsraad ..waardoor ik my zeer ge- eerd gevoel". Trygve Lie. de huidige secretaris-ge neraal. heeft tegenover een verslagge ver verklaard te hopen, spoedig naar zijn geboorteland. Noorwegen terug te kunnen keren. Voor zijn benoeming tot secretaris generaal was Lie minister van buiten landse zaken in het Noorse kabinet. Hammarskjoeld verklaarde nog. dat hll met geloofde, dat zijn benoeming een verslapping van de koude oorlog betekende Hij zal ontslag nemen uil het Zweedse kabinet, zijn zaken rezeleil en dan naar New York reizen. Totdus* ver had hij slechts „zakelijk" met de Russen te maken gehad en hij kende Wysjinsky, de $pvjet-afgevaardigde bij d° V.N.. niet pêrsoonlyk, hoewel hij hem verscheidene malen had gezien, zo voegde Hammerskjoeld hieraan toe. Hij besloot de benoeming te aanvaar den na een bespreking van drie uur met de Zweedse premier. Erlander. In het algemeen is in de Stockholmse bladen Hammerskjoelds benoeming toe gejuicht als een uitdrukking van Sövjet- en Westers vertrouwen in Zwedens neu traliteitspolitiek. In New York is vernomen, dat Trygve Lie van plan is 7 Mei as. met het Noorse schip ..Oslofjord" naar Oslo te vertrekken. Zijn dochter. Gurie. die in New York werkt, zal achterblijven ZU is van plan Amerikaans staatsburger te worden De 47-jarige Zweedse onder-minister van buitenlandse zaken Hammarskjoeld is vrygezel. Hij staat bekend als afkerig van publiciteit. Dit en zyn glimlachende weigering om ooit iets over zyn werk te vertellen, behalve in voor de leek on begrijpelijke bewoordingen, hebben hem in Stockholmse hogere kringen de bij naam van „de innemende oester" be zorgd. Deze zelfde afkerigheid van publici teit heeft gemaakt, dat Hammarskjoe'.d, alhoewel hij de man was die in de af gelopen dne jaar in hoofdzaak het ver loop van de Zweedse buitenlandse han del heeft bepaald, voor het grote Zweedse publiek vrywel een onbekende is Hammarskjoeld spreekt verscheidene talen en heeft twee liefhebberyen' berg beklimmen en het bestuderen der Britse literatuur. De algemene vergadering der VN. heeft een beroep gedaan op alle VN.- leöen om de secretaris-generaal te hel pen bij het uitvoeren van zijn taak Het verslag van Trygve Lie over zijn perso neelsbeleid werd noch goed-, noch afge keurd. In een met 41 tegen 11 stemmen bii 4 onthoudingen aangenomen resolu tie werd verklaard, dat het verslag was bezien en overwogen" en het vertrou wen werd uitgesproken, dat de seereta- ris-generaal het personeelsbeleid zou voeren met de van toepasing zijnde voorzieningen van het handvest \oor ogen. Ook Wysjinsky ging accoord! DE TWEE JOODSE WEZEN. Robert en Gerald Finalv. de twee Joodse jongens, wier verdwiining in Frankrijk veel deining heeft veroor zaakt. zullen, als zy gevonden zijn. niet naar hun tantes in Nieuw-Zeeland maar naar hun tante in Israël gaan Hun tantes in Nieuw-Zeeland hebben af stand gedaan van haar rechten op de kinderen. Dc zomcrpostzcgcls. welke de PTT dit jaar uitgeeft, cn die verkrijgbaar zullen zijn van 1 Mei Pm 30 funi a.s.. maken een zomerse indruk Br zijn lente- en zomerbloemen op af gebeeld. De zegels werden ontwor pen door de kunstenaar André van der Vossen te Overvccn. die ook de tekst cn dc waardc-aanduidingin verzorgde. Dc zegels zijn in twee kleuren ge- diukt door Joh. Enschedé cn Zonen. Grafische inrichtingen te Haarlem. Dc grootte van de beelden is 2.25 r 28.5 mm; de grootte van de zegels is 24.25 x 31.5 mm. De zomcrzcgeis blijven voor frankering geldig Urn 31 December 1954.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 1