PANDA EN DE GEHEIME DOCUMENTEN D2ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 24 Maart 1953 Tweede Blad No. 27872 Joego-Slavië en Griekenland ratificeren Balkan-verdrag Een communistische tegen-actie Joego-Slavip heeft gisteren het ver drag voor vriendschap en militaire sa menwerking met Griekenland en Tur kije bekrachtigd. De Nationa'e Vergadering nam haar besluit bii acclamatie Het verdrag, dat 28 Februari getekend is, wordt van tracht wanneer alle drie de landen het hebben bekrachtigd. Edvard KardelJ, de Joegoslavische vice-president, zei tijdens het debat, dat hij gaarne zou zien dat Italië zich met het verdrag verenigt. Kardelj meent, dat het pact voor Ita lië vrijwel evenveel betekenis heeft als voor de ondertekenende landen. Joego- S avlë is bereid met Italië op dit gebied si men te werken, maar het is onmo- ijk, dat Joego-Slavië zijn nationale bf'-ingen opoffert Zijn land ls bereid de oolosslng van het vraagstuk Triest In- d en noodzakelijk, uit te stellen han gende overeenstemming over andere problemen. Onder luid app'aus verklaarde Kar- d-li. dat het pact en maarschalk Tito's bezoek aan Engeland hadden aange toond, dat de „internationale positie van Joego-Slavië thans krachtiger is dan ooit ts voren." Joego-Slavië zou voortgaan met po- pingen om de betrekkinge met de Ko- minform-landen te normaliseren, maar niet ten koste van ziln onafhankelijk heid. aldus Kardelj. Ook de andere Balkan-landen kun nen tot het pact toetreden Generaal Kreacic verklaarde, dat de drie kleine Balkanlanden een strijd kracht van 60 tot 70 divisies bijdragen ter verdediging van de vtede. De ge- RUMOER OM VOORZITTER VAN ITALIAANSE SENAAT. Giuseppe Paratore is afgetreden als voorzitter van de Italiaanse Senaat we gens incidenten, die zich tijdens de stormachtige debatten over het rege ringsontwerp inzake de kleswethervor- mmg voordeden. Paratore. die 76 jaar ls en onafhankelijk lid van de Senaat, verklaarde, dat hij een slechte gezond heid heeft. Hij was in Juni jl. tot voor zitter van de Senaat gekozen. Eenstemmig heeft de Senaat het ont- ^Untaelsenaatsleden hadden bij Para- tore's afwezigheid critiek geleverd op een christen-democratische vice-voor- zitter. Volgens traditie vertegenwoor digt een vice-voorzltter, die de Senaat leidt, de voorzitter. Paratore beschouw de de critiek daarom als tegen hemzelf gericht. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIHUlllllllHUIIIIIIIimil Hoe is het ontstaan? Dit gezegde: SMJKERS OP LAAG WATER De uitdrukking: spijkers op laag water zoeken, wordt gebezigd in de zin van: vitten, kinderachtige be zwaren aanvoeren, gezochte aan merkingen maken. Men kan de zegswijze letterlijk opvatten scheepsbouwers lieten hun werk lieden inderdaad, wanneer het wa ter laag was. de spijkers opzoeken, die bij het timmeren uit hun han den waren gevallen. Er is een, thans verouderde uitdrukking, die aantoont dat dit spijkers rapen in derdaad geschiedde. Men zei vroe ger: zoveel winnen met spijkers rapen als men met de brand ver liest. Deze zegswijze, die Cats ook gebruikt, wilde zeggen: profiteren van rampen, die ons land getroffen hebben. 'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Ook het Griekse parlement heeft het verdrag van vriendschap en sa menwerking tussen Griekenland, Tur kic cn Joego-Slavie geratificeerd. COMMUNISTISCH BALKANPACT? ,.Le Monde" maakt melding van geruchten, volgens welke Roemenie, Hongarije en Bulgarije een communis tisch Balkanpact gesloten hebben als tegenhanger van de overeenkomst tus sen Zuid-Slavié' Griekenland en Tur kije. Het pact zou te Boekarest getekend zijn. Men zou besloten hebben tot op stelling van een gemeenschappe'ijk stra tegisch plan waarondc «mimk -- "i de legers der drie landen, tot benoe ming van de RussLche maarstnam t._.- nief tot beve'hebber van dit veren gde leger, vergroting van het legereffectief in dit voorjaar, bespoediging van de be wapening en aanvaarding van het Rus sisch a's voertaal voor de staven. Raab kabinetsformateur in Oostenrijk President Koerner van Oostenrijk heeft Julius Raab, voorzitter van de Volkspartij, belast met de vorming van een kabinet. NARRIMAN TERUG IN EGYPTE Volgens verscheidene Egyptische bla den heeft Narrimans moeder verklaard, dat haar dochter met een Egyptenaar zal trouwen als zij gescheiden ls Fa- roek zou in een scheiding hebben toege stemd op voorwaarde, dat hij het zoon tje mag houden. Beweerd wordt verder, dat Narrimans moeder haar dochter heeft aangeraden daarop in te gaan, „teneinde voor altijd van Faroek af te zijn". De bladen melden voorts, dat de Egyptische autoriteiten Narriman heb ben toegestaan naar Egypte terug te keren, mits zij het leven van een nor male burgeres wil leiden, zonder bijzon dere voorrechten. WAARSCHUWING OP KOREA. Het opperbevel van de VN. heeft in een nota aan de Noordelijken in Korea verklaard, de indruk te hebben, dat zij „op ongeoorloofde wijze militair voor deel pogen te behalen" door wapens te concentreren" by de neutrale zone van Panmoendjon. De nota waarschuwt, dat zulks een beschieting door geallieerde artillerie zou kunnen uitlokken. Te Rome een aan een straatnaam gewijd Nederlander Een Rembrandt-laan (Van onze Romeinse correspondent) In Italië is het geen gewoonte stra ten te noemen naar buitenlanders. Ten dele zal dit wel verklaard moeten wor den door het nationalisme der Itali anen. maar er is een andere overwe ging, die er een grote rol by speelt: Vreemde namen zyn voor de doorsnee- Italiaan heel moeilijk uit te spreken. Wie gewend ls aan een taal, waarop elke medeklinker een klinker pleegt te volgen, staat vreemd te kyken tegen de opeenhoping van nu eens drie, vier kinkers, dan weer vier, vijf medeklin kers achter elkaar der Germaanse of Slavische talen. Maar thans heeft men een uitzonde ring gemaakt. Ten Zuiden van Rome werd in de fascistische tijd een nieuwe wyk gebouwd, voornamelijk bestaande uit grote openbare gebouwen, bestemd om in 1942 een wereldtentoonstelling te herbergen, welke tentoonstelling zou samenvallen met het twintigjarig be staan van het fascistische regiem. De oorlog deed dit plan mislukken en de gebouwen, te ver van het centrum gele gen om direct voor enig ander doel te kunnen worden gebruikt, lagen tien lang in de Campagna, halfvoltoold, blootgesteld aan wind en weer. Thans heeft men de gehele wijk af gebouwd en er is een goede verbinding geschapen met de stad. In het gebou wencomplex zal binnenkort de grote internationale landbouwtentoonstelling worden geopend, die dit jaar, naar men hoopt, en verwacht, honderdduizenden vreemdelingen naar Rome zal lokken. Voor de nieuwe wyk waren straatna men nodig en daar het de bedoeling ls het gehele complex ook in de toekomst te gebruiken voor tentoonstellingen, congressen en dergeiyke, krijgen we na men als: wetenschapslaan, kunstlaan, landbouwplein, enz. Stervormig stralen van het Itahéplein vyf grote lanen uit, die naar de vyf werelddelen zijn ge noemd. En in datzelfde gedeelte heeft men ook namen willen noemen naar zes grote buitenlanders. Eerst zouden het er vijf zyn: Sha kespeare, Tolstoi, Beethoven, Pasteur en Lincoln. Dank zij een onderhoud van de vertegenwoordiger van „Nederland in den vreemde" tevens correspondent van dat blad met de vice-burgemeester van Rome, die voorzitter is van de commissie voor straatnamen, werd een zesde, met fraaie bomen beplante laan, welke voert van de Laan der kunsten naar de Europalaan, genoemd naar Rembrandt. Tot nu toe draagt geen andere straat in Rome een Nederlandse Engeland vergroot invoer-mogelij khederi Verhoging deviezentoewijzing voor toeristen In het Britse lagerhuis is medege deeld, dat touristen met ingang van he den aan deviezen 40 pond sterling per Jaar kunnen opnemen tegen tot dusver re 25 pond. De deviezen toewyzing voor kinderen beneden 12 jaar wordt verhoogd van 15 tot 30 pond sterling. De minister van handel heeft voorts medegedeeld, dat de invoerbeperkingen op een groot aantal artikelen uit West Europa - voor namely k voedingsmidde len en fabrikaten, waaronder kaas, textlelgarens en manlfacturen, hand schoenen, schoeisel, tapijten. glas en kurkproducten zullen worden beëindigd. Met ingang van 25 Maart zullen al deze goederen vallen onder een open al gemene invoervergunning Tevens kondigde de minister aan een verhoging van de invoerquota van be paalde andere producten, die ingevoerd kunnen worden uit de landen der or ganisatie voor Europese economische samenwerking en de van die landen af hankelijke gebieden. Voor deze quota Bidault moet rust houden Door het Franse ministerie van bui tenlandse zaken wordt gemeld, dat Bi- dault's arts hem volledige rust heeft voorgeschreven, vooral met het oog op zyn vertrek naar Washington, morgen avond. Bidault zal op zijn reis naar de VS door zyn arts vergezeld worden. PICASSO AANVAARDT BERISPING De Franse communistische party heeft bekend gemaakt dat de schilder Picasso en de schrijver Louis Aragon zich rustig hebben neergelegd by de be risping, die zij van de party kregen we gens de publicatie van een tekening van Stalln. Een lid van het politieke bureau. Bil- loux, verklaarde: „De twee kameraden hebben zich niet alleen niet tegen de partij verzet, maar zy hebben zich rus tig by haar beslissing neergelegd". Billoux verklaarde dat binnenkort brieven van partyleden, waarin critiek wordt geoefend op de tekening van Stalin, zullen worden gepubliceerd. Uit deze brieven zullen Picasso en Aragon hun voordeel kunnen trekken, aldus Billoux Uit de brieven zal ook blijken waarom de party „in naam van de ar beidersklasse en het volk van Frankryk niet kan aanvaarden dat een tekening van onze grote en geliefde Stalin op een dergelyke wyze wordt aangeboden". Amerikanen door Chinezen van spionnage beschuldigd Drie Amerikanen, die zich met enige andere personen aan boord bevonden van een jacht, dat Zaterdag door Ohi- nese communisten ls opgebracht, zyn beschuldigd van spionnage. Het jacht, dat op weg was van Hongkong naar de Portugese kolonie Macao, is in de buurt van Hongkong aangehouden. De Verenigde Staten hebben Enge land verzocht, onmiddeliyk „alle moge lijke gepaste maatregelen te treffen" teneinde de invryheidsstellmg van de dne Amerikanen te bewerken. Engeland behartigt de Amerikaanse belangen in communistisch China, met wel land de V.S. geen diplomatieke be trekkineen onderhouden. De woordvoerder van het „State De partment". McDermoit, zeide dat zich verder nog tenminste 28 Amerikaanse burgers in communistisch-Ohinese ge vangenissen bevinden. Vier andere be vinden zich in huisarrest. GRIEKENLAND VERBIEDT VAART OP CIIINA EN NOORD-KOREA Griekenland heeft de vaart op conti nentaal China en Noord-Korea van schepen onder Griekse vlag verboden. De scheepseigenaren stellen zich by overtreding bloot aan strenge straffen, zo heeft de minister voor overzeese handel medegedeeld. BRANDEN IN INDO-CH1NA. Bij drie branden die binnen éën week in Saigon hebben gewoed, zyn 1720 wo ningen in de as gelegd; 18.000 personen werden dakloos. Leden van de communistische Viet- minh worden als daders beschouwd. Een kras ol een gat? GUPA maakt 't weer glad H0UI BEVER MACHTELD WISSE, FOTOGRAFE Feuilleton door ELSE HOFKER (De misdaad op het eiland) 60) Het ls midden op de dag en behalve wat fietsers, zijn er weinig mensen Het is nog kantoortijd en bovendien, welke Amsterdammer kent mr Cardigan en stelt belang m hem? Als het atelier leeg is, pakt Fred de telefoon en belt Michel. Als je het interview van je leven wilt hebben, kom dan naar de overkant. En leen my je auto. Hy smyt de hoorn neer. vliegt de deur uit, langs de wandelende verloofden en de fotograferende Machteld en komt op de brug Michel tegen. Hier, de sleutel. Fred graait naar Michels hand. Schiet od kerel. Weg is hl) en Michel loopt snel de gracht af. Vlak by Zomers huls bliift hi) si om verbaasd staan. Hy heeft niet eens Machteld, die by het water aan haar toestel peutert in de gaten. Alsof het da gelijks werk is. alsof ze er thuis horen, zo komen de Amerikaanse milllonnalr en zyn verloofde aanwandelen. Dank U wel, roept Machteld, en nu wordt Michel vuurrood. Zelfs zyn oren gloeien. Bedremmeld loopt hij achter de klei ne stoet aan volgt hen door de glazen de ir in het atelier. Rtta heeft thee naar beneden ge bracht en Mirjam neemt de honneurs Waar. Aha daar is de verloofde, zegt mr Cardigan, a's hij Michel in de gaten kt ligt. Gefeliciteerd met zo'n vrouw. Hartelijk schudt hi) Michel de hand. Broerse en Mirjam draaien zich om om hun lachen te verbergen. Maar de ondeugende Rita zegt: Ze hebben nog niet eens tild gehad, hun verloving te vieren, mr Cardigan Daarom doen we het nu. U bent toch ook van de party? Ofschoon haar Engels niet onberispe lijk ls, begrijpt mr Cardigan haar op perbest. Trouwens, Fred heeft hem al een beetje ingelicht En de ongedwon gen toon. de prettige sfeer in dit een voudige Hollandse huis, vindt hit een genoeg'yke afwisseling. Graag, accepteert hil Rita's uit nodiging niet een galante buiging En dan zakt de verwende en door iedereen ontz'.ene mr Cardigan heel tevreden od de harde houten bank neer. En als hy dan nog hoort, dat Machtelds moeder een Zweedse ls, ls het ijs helemaal ge broken. En Michel? Michel weet zich geen raad Hy vergeet zelfs de grote kans van zyn leven: het interview. Su lig staat hii midden in het atelier, tot Machteld hem een stomp in zyn zij geeft. Michel. Je Interview. Het kan niet Dat kan me gestolen worden Gelukkig, de Amerikaanse voorvade ren krygen de overhand. Hy grijpt naar Machtelds hand. Zeg, wil je. Wil je Machteld? Natuurlyk. zegt ze en Einde.yk!, zucht Rita voldaan. Broerse schreeuwt: Staan biyven! Lampen flitsen. Met een hels kabaal verschynt Mi chels auto voor de deur, vol bloemen. De helft, zegt Fred Mlurphay met een glunder gezicht. Wij willen ook wat En weer is Broerse in touw en weer flitsen lampen en Mirjam wordt om helsd en Machte'd wordt omhelsd en zo aanstekelijk werkt het, dat mr Cardigan ook maar zyn arm om zyn Zweedse schone slaat. Hetgeen natuurlyk ook weer vereeuwigd moet worden. Ongemerkt is de deur opengegaan: ongemerkt wordt weer een toestel in gereedheid gebracht En juist .als mr Cardigan zijn kopje opheft om op die „originele dubbele verloving" te drinken, terwyi Michel verstolen een kus drukt op Machtelds zwarte krullen, flitst, voor de zovee'ste maal die middag een lamp. Boven het toestel kijkt Zomers gryn- zend gezicht: Jongens, nóii heb ik een plaatje. mr Cardigan heeft in alle beminnelijk heid verteld hoe.hy zyn aanstaande vrouw' van het kantoor van een zaken relatie heeft weggehaald en de Ame rikanen zyn vertrokken, overva't Mach teld een vreemd, weemoedig gevoel. Er ls ook zoveel gebeurd, de laatste dagen, er waren zoveel emoties en ze heeft zichzelf zo vaak moeten voorpraten, dat alles tussen haar en Michel uit was. dat het haar nu te machtig wordt. Rlta heeft de hele familie te eten ge vraagd en is met Mirjam naar boven om gauw een maal in elkaar te draaien Broerse en Zomers scharre'en in de donkere kamer, dol nieuwsgierig naar de resultaten van die middag Klein en verlaten staat Machteld mid den in het grote atelier en ze weet geen raad met zichze'f Maar dan is ineens Michel bii haar en neemt haar handen Machteld, zeg het nog eens dat je het aandurft met zo'n nukkige bok En Machteld, die er prat op gaat, dat ze nooit huilt. Machteld slikt en slikt om haar lastige tranen kwijt te raken en zegt eindelijk, maar met een rare, hoge stem: Ik heb mijn hele leven graag een bok willen hebben EINDE De Sovjet-Unie heeft Amerika geant woord op zyn protest van 18 Maart te gen de beschieting van een Amerikaans vliegtuig by Kamtsjatka. De Sovjet-Unie beschuldigt Amerika er van, dat een Amerikaans vliegtuig 15 Maart het Sovjet-grondgebied bij Kaap Krestowol, Zuid Kamtsjatka, tot twee maal toe heeft geschonden. Verder zegt de nota, dat de goede weersomstandigheden op de 15de Maart de mogeiykheid, dat de Amerikaanse vliegeniers d-? juiste koers kwijt geraakt waren, uitsluiten en dat duidelijk is, dat „ce dubbele schending bepaald een wel overwogen karakter had" Toen twee Sovjet-jagers opstegen en de Amerikaanse bommenwerper nader den. die ten tweede male de Sovjet grens had geschonden, opende dit toe stel het vuur op de Sovjet-jagers. Een van de Sovjet-jagers was. uit zelfverde diging. genoodzaakt het vuur te beant woorden, waarop het Amerikaanse vliegtuig van de Russische kust weg vloog en in Oosteiyke richting ver dween". zuilen in de komende weken vergun ningen worden uitgegeven, welke met ingang van de datum van uitgifte gel dig zullen zyn. Het resultaat van al deze maatregelen zal zijn, dat het per centage van de goederen, welke door particuliere handelaren vrij uit West- Europa kunnen worden ingevoerd, ver hoogd wordt van 44 tot 58 Vóór En geland in November 1951 en daarna In verband met de economische crisis in dit land tot strenge invoerbeperkingen overging, bedroeg het percentage bijna 90 procent De reisvergunning voor auto's wordt gebracht van 15 pond sterling op 20 pond sterling. De geldigheidsduur van de toewijzing blijft onveranderd en loopt van 1 November tot 31 October van het volgende jaar. De Engelse positie in de Europese betalingsunie is volgens de minister de laatste maanden enigszins verbeterd, maar Engeland heeft nog steeds een belangrijk nadelig saldo in de Unie. zo dat de afgekondigde verzachtingen zo ver mogelijk gaan. De minister bere kende de totale kosten aan buitenland se valuta van de verzachtingen op on geveer 40 millioen pond sterling, waar van ongeveer 8 millioen nodig zullen zijn voor de grotere toewyzmgen aan touristen. AARDBEVING IN TURKIJE EIST 249 DODEN. Voor zover heden bekend was. zyn by de aardbeving in Turkije 249 per sonen om het leven gekomen, 193 zyn zwaar en 295 licht gewond. Het is mo gelijk dat het aantal slachtoffers nog iets groter zal blyken te zijn. Door sneeuwval en koude is de om standigheid, waarin ongeveer 10.000 dak lozen verkeren, zeer moeiiyk. De aan voer van tenten, dekens en voedings middelen ondervindt ernstige vertraging door de sneeuw. Uit alle delen van de wereld komt hulp voor de Turkse slachtoffers. Uit Canada zyn vliegtuigen met medicij nen gekomen en het Syrische Roode Kruis heeft 1.000 dollar geschonken ter wijl Israel dekens heeft gezonden en het Zwitserse Roode Kruis een aan- zieniyke hoeveelheid voedsel en andere goederen heeft afgestaan. Radio-Programma VOOR WOENSDAG 25 MAAKT Hiixeisuiu 1 1402 M) VAHA. 7.0 heuw». i.u Uraiii.uiU<,.cit. 7.30 urom.mu unoog", e Jeu. 5.30 1 jeuguconcei 7.45 Een 8.45 Gra- 10.15 20.00 1 solist: 21.15 Pianorecital; 54) Met daverend motorgeronk zoefde het vliegtu'g door de straat. Het stadsverkeer, dat niet op vlieg tuigen was ingesteld, werd hierbij lelijk ontwricht; auto's zochten dekking op de trottoirs en de voet gangers in lantarenpalen. Toen het er naar uit ging zien. dat er ongelukken zouden gebeuren, kwam ge lukkig de piloot eindelijk weer bij kennis. Hij opende de ogen en staarde verbijsterd naar het verkeer. „Wa... wa... wat gebeurt er?!" stamelde hij ont zet. ..zit ik in een vliegtuig of in een auto?!" „In een ...hik... vliegtuig!" riep Panda. „Gauw! Gauw! Stijg... hik... stijg op!" „Drommels!" hijgde de piloot, de stuurknippel grijpend, „ik schijn heel wat hoogte te hebben verloren!" En meteen liet hij liet toestel steil omhoog klimmen, de veilige blauwe lucht tegemoet. De straat zag er. na deze kennis making met luchtverkeer nogal rommelig uit; voer lieden haalde hun paarden uit de huizen, waarin de dieren gevlucht .waren; opgewonden voetgangers lieten zich uit verkreukelde lantarenpalen glijden cn eisten luidkeels, dat ischuldigen direct gearresteerd moesten worden. Voor de Jeugd; 18 45 Vuor ae zieken. 17.15 Uraai.muz.ek, 17 oO Kegeruigsuitzeiiduigkir JU. Bajetto: „lecnn.ek ia meiist der voorlichting in Indonesië 18.00 Nieuws; 18.15 VARA- Vann, 18.20 Militaire causerie, 18.30 Ac- tuautelten; 18.35 polltiekapel; 10.00 „Het welvaartspian van het N.V.V.". causerie; 19.15 Laciite muziek. VPRO. 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar, 20.15 „De Rivierendokter", hoorspel, 21.45 Lichte muziek; 22.00 Caba ret; 22.30 Planoduo; 22.45 „Isotopen als wcgwyzers", causerie; 23.00 Nieuws, 23 15 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.20 Jazzmuziek; 23.3524 00 Orgelspel. Hilversum II. (298 M) NCRV: 7.00 Nieuws; 10 Gram muziek; gymnastiek, 7.30 Gram.muz woord voor de dag, 8.00 Nlt berichten, 8.18 Gewyde muz mofooumuzlek; 9 00 Voor d Voor de vrouw, 9.35 Gram. Idem, 10 30 Morgendienst; 11.00 „Heieen keert terug", hoorspel; 11 45 Gram muziek, 12.05 Zang en plano, 12.30 Land- en tuln- bouwmededelingen. 12.33 Gram.muzlek, 12 59 Klokgelui: 13.00 Nieuws, 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront; 13.20 Mando line-orkest, 13.45 „Die Melsterslnger von NUrnberg". opera (2e acte) (gr platen). 14 45 Voor de meisjes; 15 00 Gram.muzlek; 15.30 Cello en plano 16 00 Voor de Jeugd; 17 20 Orgelspel; 17.50 Militaire causerie; 18 00 Vlooi, claveclmbel cn cello; 18.30 Spectrum van het Chr Organisatie en Ingslevcn; 18 45 Geestelijke llede- 00 Nlews en weerberichten; 19.10 Boekbespreking; 19 25 Gram.muzlek, 19.30 Buitenlands overzicht, 19.50 Gram.muzlek at; 20 20 Omroeporkest en LUdensoverdenklng2145 22 15 Gram.muzlek; 22 20 22.35 Internationaal Evan gelisch commentaar; 22.45 Avcmdoverden- klng, 23.00 Nieuws cn SOS-berlchten; 23.1524.00 Gram.muzlek. Engeland. BBC Home Service. 310 m.: 00 Gram muziek; 13 25 Gevarieerd pro gramma, 13 55 Weerber.; 14 00 N;cuws; 14 10 Ooggetulgeverslag, 14 30 Lichte mu ziek; 15.00 Voor de scholen; 16 00 en 16 30 Hoorspelen; 17 00 Gram.muzlek; 17.30 Voordracht; 18.00 Voor de kinderen. 18.55 Weerberichten, 19 00 Nieuws; 19 15 Sport, 19.20 Gevarieerde muziek; 19.45 Causerie; 20.00 Gevarieerd programma 20.45 Cau serie; 2100 Symphonle-orkest; 22 00 Nieuws; 22.15 „Town Forum", 23 00 Gra- mofoonmuz23 30 Causerie 23 45 Parle- nentsovcrzlcht' 24 000 03 Nieuws. Engclnnd. BBC Light Programme, lino •n 247 m.: 12 00 Mrs Dale's dagboek 2 15 Dansmuziek; 12.45 Voordracht; 13 00 Pnrlementsoverzlcht, 13.15 Lichte muziek, "".45 BBC Welsh Orchestra cn solist; 14.45 Voor de kleuters: 15.00 Voor de vrouw; 00 Gram.muzlek; 16.05 Sport, 16.25 Or gelspel; 16.45 Lichte muziek- 17 15 Mrs. Dale's dagboek: 17 30 Amusementsmuziek; 18.00 BBC Northern Orchestra. 18.45 Lich te muziek, 19 15 Voor de Jeugd; 19 45 Hoorspel; 20.00 Nieuws en radiojournaal, 20.25 Sport, 20.30 Gevarieerd programma; 21 00 Hoorspelen 22 30 ..Can I come In?"- 23 00 Nieuws; 23 15 Klankbeeld; 23 45 Va- rlëté-artlsten-bal; 0.050.20 Voordracht; 0.56—1 00 Nieuws. Nordivestdeutsclier Rundfunk. 309 m.: 12 00 Gevarieerde muziek, 13.00 Nieuws; 13.25 Omroeporkest. 14.15 Omroeporkest en solisten; 15.50 Filmmuziek. 16 00 Pia norecital; 17 00 Nieuws; 17 45 Gevarieerde muziek; 19,00 Nieuws: 20.00 Dansmuziek; 20.45 Gevarieerde muziek; 2145 Nieuws; 22 10 Zang en voordracht. 23.00 Planotrio 23 30 Orgelconcert; 24.00 Nieuws; 0.30 1.00 Dansmuziek. Frankryk, Nationaal Programma. 347 m: 12 15 Gram muziek; 13 00 Nieuws; 14.05 Idem; 14.10 Pianorecital; 1830 Ameri kaanse uitzending; 19.00 Gram.muzlek; 20 00 Vocaal ensemble; 20 30 Gram.muzlek 21.00 Hoorspel; 23.4524.00 Nieuws. Brussel, i 484 i 1 45 Gram.muzlek; 12 30 Weerberichten; 12 34 Gram.muzlek; (Om 12,50 Koersen); 13 00 Nieuws, 13.15 Gram.muzlek, 14 00 School radio, 15.40 Gram muziek; 16.30 Orkest en koor; 16.50 Gram.muzlek, 17.00 Nieuws, 17.10 Gram.muzlek; 17 30 Causerie. 17 40 Gram muziek, 17.50 Boekbespreking. 18 00 Gram.muzlek; 18 15 Causerie, 18 30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram. muzlek: 20 00 Hoorspel; 20.50 Gram.mu zlek. 21.00 Verzoekprogramma; 22 00 Nieuws, 22.15 Gram muziek. 22 5523.00 Nieuws. 15 00 Gram.muzlek, 16 00 Lichte muziek; 17.00 Nieuws; 17 15 Gram.muzlek; 18 30. 19 20 en 19.40 Gram.muzlek; 19.45 Nieuws 20 00 Symphonle-orkest. koren en solisten; 2145 Gram.muzlek, 22 00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22.45 Gram.muzlek; 22 50 Nieuws. F.ngeland. BBC F.urnpean Service, Uit zending voor Nederland: 22.0022 30 Nieuws. Achter het IJzeren Gordijn Vrij buiters Radiodagboek. (Op 224, 49 en 42 Agenda L.A.K. Tslechl- 7 3/4 uur nam. Casino-theater: K en O.-fllmstudie- krlne .Het fllmooe ontdekt de Schilder kunst". 9 1/4 uur nam. tg eest (Huize Bildorp); Bach- door Pauline Pilaar. Catherine Gris Rltsema en Corn. Preuyt. 8 u. nam. WOENSDAG Steenschuur 6: K. en O. Causerie mr W. Kist „Europa ontdekt 1". 8 u. nam. De Harmonie: Ned. Bond van oud-strlj- 86uurC namaCCrS TOn bet M°blllsatlekruls. Kleine Burcht: Leidse Ver. van Postze gelverzamelaars. 8 uur nam. Utr. Jaagpad 11: Muzlekpaedagoglsche avond o.l.v. mej. L. Slbbes. 8 1/4 u. nam. Stadsgehoorzaal- Uitvoering Chr. Gymn. Vereniging „Jahn". 7.30 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Jaarvergadering Ned. Ver. van Hulsvrouwen, afd. Lelden. 2J uur nam. In den vergulden Turk: Jaarvergadering Ned. Reis Ver. afd. Lelden. 8 uur nam 7 1/2—9 1/2 In den vergulden Turk: Ledse Smal filmliga. 8 uur nam. R_ Stelnerschool (Langebrug 87): Lezing (Tl5 uur'nam °Ver llcliamell)ke opvoeding. Den Burcht- Jaarvergadering Ned. Chr. Relsver. afd. Lelden, 7.30 uur nam. programma der V N Lakenhal- K. en O. Lezing n: Feitkamp over G. H. Breltner, 8 u DAGELIJKS Lakenhal: Werkdagen 11. 1—4; bovendien Dinsdagavond 8-^-1 o"u ui (Tot 7 April), DE BIOSCOPEN. Laxor „Sterren stralen overal" (alle leeft.). Zondag. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; werkdagen. 2.30. 7 cn 9.15 uur. Rex „Bittere Ryst" (18 Jaar). Zondag: 2 30, 4 45. 7 15 en 9.15 uur: werkdagen: 2 30, 7 15 en 9 15 i Donderdag. „De mi Trlnnon Clark" (18 Jaar). Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 3 Elfeltoren". Casino „Het ls middernacht, dokter Schweitzer" (14 Jaar). Zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur; werkdagen; 2.30. 7 en 9 15 Lldn „In de greep van de angst" (18 Zondag: 2.30, 4 45. 7 en 9 15 uur, werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt vaD Zaterdag 21 Maart 13 uur tot Zaterdag 28 Maart 8 uur waargenomen door Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Menschheld". Hooigracht 48, tel. 21060.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3