BRYLCREEM Bloedeloos volkshuisvestingsdebat in Eerste Kamer fciR# simt D.D.D. EN DE GEHEIME DOCUMENTEN 92ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 11 Maart 1953 Tweede Blad No. 27861 Aandrang op oplossing van het hunrverliogingsprobleem Tekort aan kunstzinnige visie? (Van onze parlementaire redacteur) De vonken vlogen er niet af in de Eerste Kamer, waar gisteren de begro- ig van Wederopbouw en Volkshuisvesting aan de orde was en wanneer minister Witte vandaag aan het woord komt, zal hü stellig niet al te veel moeite hebben, om zijn begroting aanvaard te krijgen. Het was. een enkele ult- inndering daargelaten, een nogal vervelende aangelegenheid dit bcgrotings- debat. Gelukkig dat er hier cn daar een kwinkslag werd geplaatst waarin vooral baron De Vos van Stecnwük zich niet onbetuigd heeft gelaten want daardoor werd het wel wat eentonige rhylhme althans enigermate verbroken. Alle sprekers het waren er zeven in getal hebben de kwestie van de huurverhoging ter sprake gebracht en de minister min of meer op de man af gevraagd: „Wat gaat er nu gebeuren? Wanneer wordt het advies van de S.E.R. gepubliceerd? Wat moeten wij denken tan de publicaties over de huurverho ging en hoe stelt de regering zich voor compensatie te geven voor de huurver hoging? De heer De Vos van Steenwijk (WD) toonde zich over het beleid van de mi nister in dit opzicht ronduit teleurge steld: het is een eis van billijkheid tegenover de huiseigenaren, dat zij eindelijk weten waar zij aan toe zijn Het schijnt, aldus de afgevaardigde, dat iedere eeuw haar bijzondere slachtoffers heeft. In deze eeuw zijn het de huis eigenaren. Hij bepleitte een aanpassing van de huren in étappes en waarschuw de met de compensaties een voorzichtig beleid te voeren. De heer Tjalma (A.- R.) verklaarde' zich tegenstander van een systeem van aframing in de vorm van huurbelasting en ook van andere zuden werd tegen dit denkbeeld stel ling genomen. Schoonheid in gedrang? Ir Kraayvanger (K.V.P.) toonde zich nogal bezorgd over de toekomst voor onze woningbouw, klagend over een tekort aan visie en over te weinig ruimte voor de kunstzinnige vormge ving in de woningbouw van deze tijd. De architecten,, gebonden nog 6iceds aan tal van beperkende voor schriften, krijgen vrijwel geen kans om in dc woningbouw tot scheppend werk tc komen en hij hing hel beeld op van de grauwe eentonigheid van de moderne stad, waarin van een verant woorde woningcultuur nauwelijks 6prakc Is. Hij herinnerde aan de pannen zonder oren, waarmede de huisvrouw direct na de bevrijding dolgelukkig was. Zo is het op dit ogenblik, vergelijkenderwijs, nog met de woningbouw. De heer Kraay vanger drong dan ook met klem aan op het liquideren van noodoplossingen, de tijd van noodoplossingen is voorbij. Li quideren. Geldt dat ook voor het De partement van minister Witte? Er be staat in de Kamer niet zo veel twijfel over. Ei- kan van een overbodig worden dit Departement de eerste jaren jioc geen sprake zijn. De volkshuisves ting, zo betoogde de socialist Wouden berg, zal de komende jaren nog zoveel gewichtige problemen oproepen, dat er aan een opheffing niet valt te denken. En over liquideren gesproken: van bepaalde zijde wil men wel van de Du plex-woningen af. Van K.V.P.-zijde is die aandrang uitgeoefend en minister Witte heeft al te kennen gegeven, dat van hem geen stimuleren van de bouw van Duplex-woningen is te verwachten. De heer Woudenberg achtte daarente gen de tijd van de Duplex-woning nog lang niet voorbij de Duplex-woning als hanteerbaar noodmiddel. Hoewel niet erg optimistisch over het effect van zijn pleidooi nam hij het toch met klem op voor de kleine en Duplex-woning en hij vond een medestander in de heer De Vos van Steenwijk, die de huisvesting van vele kleine gezinnen vergeleek met de huisvesting van kistkalveren. De heer Tjalma daarentegen zag in het systeem Duplex-woningen vooral op het platteland, aanzienlijke bezwaren. In dit verband valt te noteren een opmerking van de heer Nijkamp (KVP), die uit overwegingen van grondbespa- ring er voor pleitte, de plattelandsbevol king meer „flat-mlnded" te maken De C.-H. afgevaardigde Reyers pleitte er voor, de premiebouw gelijke kansen te geven als de woningwetbouw; hij vroeg spoedige opheffing van de pre- nnebouwstop en drong aan op een spoe dige herziening van de premieregeling met een redelijke basis voor de ont plooiing van de particuliere bouwnijver heid. Hij maakte, gelijk ook de heer De Vos van Steenwijk deed. bezwaar tegen een al te theoretische verdeling van het contingent, en drong aan op een beter tot gelding komen van plaatse lijke omstandigheden. En de laatste wens van de C.H. afgevaardigde: laat de gemeentebesturen vrij in hun bouw beleid. Het toezicht van Ged. Staten is een voldoende waarborg, dat er geen gekke dingen gebeuren. Tenslotte was er de algemene vraag: wat is het effect van de stormvloed ramp op het woningbouwbeleid? Vandaag zal minister Witte ant woorden. Straaljager onder Deurningen verongelukt PILOOT ONGEDEERD Gisteravond, even na 6 uur is een Meteor straaljager van de vliegbasis Twenthe in de directe nabijheid van het vliegveld, onder Deurningen, ver ongelukt. De vlieger, die zijn eerste solovlucht maakte, bleef ongedeerd. Het toestel werd zwaar beschadigd, nadat het in een bos terechtgekomen was. 30 ste lijst slachtoffers Watersnood FIJNAART Dierks, Adrianus Petrus, geb: 20- 10-51 te Fijnaart. laatste adres: d 225; Weeda, Dirk Marinus, geb: 3-4-47 te Fijnaart. laatste adres: d 241; Willemsen, Johannes Ever- hardus, soldaat, legernmr. 320905414 laatste adres: Didam. GOEDEREEDE Van Veen, Jacob Thomas, geb: 1- 1-31 te Goedereede, laatste adres: Ooievaar 293; Van Veen, Jan Hen drik. geb: 12-9-35 te Goedereede, laatste adres: Ooievaar 293. KRIMPEN a/d IJSSEL Lübkemann-Brusse, Johanna So phia. geb: 6-10-84, echtgenote van Heinrich Friedrich Lübkemann. NIEUWERKERK Flikweert, Gil jam, geb: 13-5-37, laatste adres: Wetstraat 39. OUDE TONGE Bierbooms, Petrus, geb: 5-8-06, laatste adres: Julianastraat; De Boet—Stam, Wilhelmina Pieternclla geb: 11-4-08, laatste adres: Buiten dijk 100; Krouwer, Margarctha., geb: 25-3-38. OUWERKERK DorstZwager, Elisabeth, geb: 29-3-73, laatste adres: Ouwerkerk no 170. RHOON Van Wijnen, Arie Hendrik, geb: 14-5-50 te Rhoon, laatste adres: Es- sendijk 38; Van Wijnen, Cornells Pieter, geb: 23-7-13 te Rhoon, laat ste adres: Essendijk 38; Van Wijnen Pieter Cornells, geb: 1-1-48 te Rhoon, laatste adres; Essendijk 38. STAVENISSE Goedegebuure. Bartel, geb: 13-12- 08 te Stavenisse, echtgenoot van Maatje Potappel, laatste adres. Oudelandsedijk a 96: Hout, Dirk Jacob, geb: 7-2-89 te Stavenisse, echtgenoot van Geertje Moerland, laatste adres: Kerkstraat a 346; Leenhouts, Johanna Martina, geb: 10-1-52, dochter van M. Leenhouts en M. J. Plansoen, laatste adres: Kerkstraat a 306; Leenhouts, Mari nus. geb. 17-9-15. echtgenoot van M. J. Plansoen, laatste adres: Kerk straat a 306: Wielaard. Willem An- thonie, geb: 7-9-95 te Stavenisse, echtgen. van Geertruida K. Steen wijk, laatste adres: Kerkstraat a 307. Saldo schatkist boven het milliard GOUD EN DEVIEZEN BIJNA 4 MILLIARD. De meest markante mutatie op de verkorte balans van de Nederlandsclie Bank per 9 Maart is wel de sterke stij ging, die 's Rijks schatkist heeft onder gaan. Met niet minder dan f.116 mil- lioen is dit tegoed aangegroeid tot f-1 011 700.753, dus weer boven het milliard. Deze week is geen convertibele valuta omgezet ln goud. zodat de voorraad edel metaal zich handhaafde op f. 2.260 mil- lioen De deviezenreserve is echter ver sterkt met eeti bedrag van f. 39 mll- lioen, voornamelijk door een stijging van de vorderingen en papier in buiten lands geld. Goud en deviezen te zamen benaderen thans de f. 4 milliard en zijn gestegen tot f. 3.910 millioen. Duitsers ontvluchtten Vreemdelingen-legioen AANGEHOUDEN TE LINSCHOTEN. Gisteravond werden op de Rijksweg Nr 12 onder de gemeente Linschoten twee Jonge mar.nen, resp. 25 en 26 jaar oud, aangehouden, die na een verhoor door de politie te Linschoten, ontvluchte Duitsers uit het Franse vreemdelingen legioen bleken te zijn. Zij maakten een verwaarloosde indruk en waren bij het vreemdelingenlegioen in Oujda ongeveer 200 km van Casablanca in Noord-Afri- ka. Door slechte behandeling en ae vrees voor doorzending naar Indo-China hadden zij plannen beraamd tb ont vluchten. Een weck geleden zagen ze kans, na tevoren op een Duits schip van burgerkleding te zijn voorzien, zich als verstekeling aan boord van een naar hun zeggen onbekend schip te verschui len. Met dit schip zijn ze in Rotterdam aangekomen, vanwaar ze probeerden te voet naar Duitsland te komen. Zij hadden geen paspoort, doch wel paple ren, waaruit bleek, dat zij legionalres waren. Geïnundeerde boomgaarden in Zeeland en N.-Brabant 70% TEN DODE GEDOEMD. Men schat dat 70% van de totale op pervlakte van geïnundeerde boomgaar den in Zeeland en West-Brabant ten dode ls opgeschreven. Niet minder dan 500 telers zijn getroffen. Zy bezitten te zamen 1400 H.A. boomgaard; hel zijn voornamelijk jonge bedrijven, die getroffen zijn, bedrijven dus die net in productie waren of spoedig zouden ko men Van de 300 H.A. kleinfruit werd 30 a 40 H.A. geïnundeerd. Van de boom kwekerijen werd van de 70 H.A. 3 a 5 H.A. geïnundeerd. Hoewel de Zeeuwse veilingen gespaard bleven, ondervinden zij toch grote indirecte moeilijkheden wegens vermindering van de aanvoer. BIJENVOLKEN VERLOREN DOOR WATERSNOOD Tengevolge van de watersnood heb ben ongeveer 1500 Imkers hun bijen volken verloren. Dit is gebleken uit ge gevens, ontvangen door Vereniging tot bevordering van de bijenteelt in Ne derland. Een hulpactie zal worden inge steld om de getroffen imkers aan be volkte bijenkasten te helpen. (Incez. Med.-adv.) voor mooi, gezond haar! OMDAT BRYLCREEM het haar een natuurlijke glans geeft voor heel de dag OMDAT BRYLCREEM Uw hoofdhuid gezond houdt. Droog Haar en roosvorming tegengaat OMDAT de zuivere ollèn geëmulgeerd zijn voor smetteloze haarverzorglng. Vraag BRYLCREEM - de perfecte halrdressing County Perfumery Co. Ltd, St&nmore, England. Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam Personeelschef „Ommelanden" neemt ontslag De personeelschef van de Coöperatie ve melkfabriek „De Ommelanden" te Groningen, de heer C. B. Baarveld, heeft gisteren zijn ontslag genomen. De directeur van „De Ommelanden" heeft voor een groot gedeelte van de 65 stakers, die hij op grond van het arbi- tragebesluit weer in dienst moest ne men, arbitrage aangevraagd. De perso neelschef kon het standpunt van de di recteur niet delen en meende, dat nu de arbitrage-uitspraak is gevallen, men zich loyaal hieraan moest houden Naar verluidt zou het hier een 45 ar beiders betreffen, waarvoor „De Om melanden" dispensatie bij een daartoe in het leven geroepen commissie zou hebben aangevraagd. In het RAI-gebouw te Amsterdam zal van 5 tot en met 9 September a.s. de bloemen- en fruittentoonstelling „De gouden poort" worden gehouden ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van het Algemeen Verbond van Volkstuin- dersverenigingen in Nederland en het 35-jarige bestaan van de Bond van Volkstuinders te Amsterdam. Behalve door verenigingen van amateurtuinder3 uit het gehele land, zal er ook uit het buitenland worden deelgenomen aan deze expositie, waarop getoond wordt hoe de amateurtuinder ziin vrtje-tijds- besteding aanpakt. Tijdelijk met. de ten toonstelling wordt in Amsterdam het twee-Jaarlijkse congres gehouden van de „Llgue internationale du coin de lure en du foyer." waarbij vriiwel alle anden van West-Europa zijn aangesloten en de huid GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN vloeibare D.D.D. De jeuk bedaarl.de ziekte kiemen worden gedood MACHTELD WISSE, FOTOGRAFE Feuilleton door ELSE HOFKER (D 9 misdaad op het eiland) Fred schudt zijn hoofd, haalt met een wanhopig gebaar zijn schouders op, Je zult zien. dat ik gelijk krijg. Hm, ik hoop het. Michels vertrou wen in Machteld heeft zo'n klap ge kregen. dat het zich niet een, twee. one laat herstellen. Daarvoor is meer nodig. Donker en verlaten ligt het zomer huisje, als ze voor de tweede keer in de laatste twaalf uur het hek openen en de betonweg oprijden. Het ziet er niet naar uit, of daar iemand rondspookt, merkt de inspec teur op, als hij uitstapt. Hij wijkt geen seconde van Machtelds zijde. De vier marechaussees uit de jeep zijn al over het grasveld gelopen en hebben het ge bouwtje omsingeld. Nee, aarzelt Machteld. Ze overhan digt de inspecteur de sleutel. Mijn fiets, fluistert ze als ze dichterbij komen. Naast het stenen stoepje, ligt, achteloos neergesmeten, een oude, halfverroeste damesfiets. De in specteur probeert voorzichtig de deur, die onmiddellijk meegeeft. U heeft zelf vanmiddag de deur gesloten?, vraagt hü zacht. Ja, bevestigt Machteld, even zacht. Michel en Fred zijn gevolgd. Met een ruk slingert de inspecteur de deur open, een revolver in de ene hand, de lan taarn in zijn andere. Het ls binnen doodstil. Hij wenkt een marechaussee, die Machteld aan haar arm van de deur weghaalt. Rcohts ls de kamer, fluistert Mud phay, die vlak achter hem staat, even eens een lantaarn ln zijn hand. Weer doet de inspecteur een stap. luistert scherp aan de keukendeur en smijt die eveneens open. Fred is intussen de kamer ingegaan, b'ijft dan stokstijf staan. Allemachtig, zegt hij, en laat snel de lantaarn over de janboel glijden. Nu verschijnt ook Michel op de drem pel. Niemand, zegt Fred, na een kort onderzoek in de beide slaapkamertjes. Men is hier aardig te keer gegaan. Het hoofd van de Inspecteur ver schijnt om de hoek van de keukendeur. Mr Murpliay, roept hii en verdwijnt meteen. Fred loopt haastig naar de keuken. Hier, zegt de inspecteur boven zyn hoofd door het luik. - Alle duivels, vloekt Frcd, als hij op zolder ls en een meisje ziet liggen. Snel onderzoekt hij de wond aan de slaap, voelt haar daarna de pols. Die ls, nog heel zwak, waarneembaar. Dood?, vraagt Michel, die hen ge- 'Olgd is. Nee, bewusteloos. Wond heeft niets te betekenen. Fred heeft niet voor niets vijf jaar oorlog achter de rug. Haal eens water en een lamp. In die keuken zal wel wat zijn, comman deert hij Michel De inspecteur gaat ook langs het laddertje naar beneden geeft order de verbandkist uit de wagen te halen. Daarna keert hij terug om de zolder te inspecteren. Bij het licht van zijn lantaarn ziet hij strepen op de laag stof. die de zoldervloer bedekt. Ze lopen van een hoek naar het meisje. Hij volgt het spoor tot de hoek, waar hij direct de losse plank ziet. Die zwarte heeft dus niet gelogen. Dan valt het licht op een stukje papier en weer wordt MachteldS verhaal bevestigd. Hii gaat weer dc ladder af. Beneden beveelt hij, dat niemand de deuren of knoppen aanraakt, voor er vingeraf drukken zijn genomen. Bij de buitendeur stuit hij op Machteld en zijn bewaker stuit hij op Machteld en haar bewaker. Gaat U maar naar binnen. Hii houdt de lantaarn schuin langs haar gezicht en kijkt, hoe zij die onbeschrij felijke herrie opneemt. Wat is er gebeurd? Angstig ziet ze de inspecteur aan. Joke? Is terecht antwoordt hii. en na even nagedacht te hebben; U mag haar direct zien -Nee. er is niets. Ze is flauw gevallen, zeker door de schrik: Waar is ze dan? vraagt Machteld, om zich heen ziend. Boven, zegt de inspecteur. Heeft U soms kaarsen of iets dergelijks in huis? De lamp Machteld wijst op een ouder wetse petroleumlamp boven de tafel. Er zal wel olie inzitten. Rustig steekt de inspecteur de lamp aan- het vertrek is nu helemaal verlicht en duidelijker dan bü het schijnsel van de lantaarn zien ze de ravage. Michel verschijnt op de drempel. Ze Is byinspecteur. Ik kom. en tot Machteld: Als U zich kalm hou-dt, mag U mee. Boven, op het zoldertje, vinden ze Fred, die juist Joke een glaasje in de handen duwt. Drink maar, moedigt hii aan, en hij denkt er niet bij. welke indruk zijn gebroken Nederlands op het meisje moet- maken. 't Zal je goed doen. Joke. zegt Machteld. en knielt bij haar zuster neer De inspecteur zet voorzichtig de lamp op de grond en gaat eveneens op zijn hurken zitten. Het Hikt wel een spelletje. Bij het zien van Machtelds gezicht be gint Joke te huilen, voor het eerst sinds 'eken. Stil maar, troost Machteld. Het is nu toch allemaal voorbij, Joke. Heus, al les wordt weer goed. Je wilt ons toch wel helpen? Murphay en de inspecteur wisselen een blik. Murphay popelt, begrijpt niets van de rust van die Hollandse politie man. Die bunker, die bunker in de dui nen zit hem dwars. Hij was het liefst meteen weggehold. U bent nu veilig, zegt de inspecteur. Er ls niets meer om bang voor te zijn. Joke knikt; de tranen stromen on ophoudelijk langs haar gezicht. Joke, zegt Machteld, nog voor de inspecteur verder iets kan zeggen. Is Anderson hier geweest? De inspecteur houdt zijn adem in. Wat hij met uiterste voorzichtigheid tc weten probeerde te komen, wordt door die klei ne zwarte klakkeloos eruit geslingerd. Als daar niet een uitbarsting op volgt. Anderson, herhaalt Joke, Machteld met grote ogen aanziend Het huilen houdt op. Nu krijgen we natuurlijk een ze nuwcrisis. denkt de inspecteur. Snel griipt hii Joke's hand Zeg het maar, bedelt hii op de toon van een kind, dat iets gedaan wil krij gen. Ja, zegt Joke en begint zenuwach tig te lachen. Maar hij is weg, de dia deem. Machteld. hij is weg. Anderson wilde het niet geloven. i Wordt vervoleri' Radio-Programma VOOR DONDERDAG 12 MAAKT Hilversum I _(402 M| AV?9 192 8.45 Gram.muzlek, 9 00 Morgenwijding, 9.15 Koorzang; 9.25 Voor de huisvrouw; 9 30 Waterstanden; 9 35 Gram.muzlek; 10 50 Voor de kleuters: 11 00 Amusements muziek; 12.00 Gram muziek, 12 25 In t spionnetje". 12.30 Land- en tulnbouw- mcdedellngen. 12 33 Hammondorgelspel. 12 50 „Uit het bedrijfsleven causerie. 13 00 Nieuws; 13 15 Mededelingen en gra- mofoonmuz.. 13 30 Lichte muziek; 14 00 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mjste- rlc" hoorspel. 14.40 Gram.muzlek; 14 do Voetbalwedstrijd Franknjk—Nederlands Prof -elftal: IC 45 Gram muziek: 17 00 Voor de Jeugd; 17.30 Militaire actualiteiten 17 40 Gram.muzlek; 17 45 Rrgcrlngstiltzen- Idlne J J v. d. Laan: „Nieuw Guineas Australische buurman"; 18 00 Nieuws; .8.15 Sportpraatje; 18.30 Amusementsmu- ,n ftn brief uit Londen: 19 40 Instrumentaal Kwuiei iu.uu „Beurzen open Dijken dicht"- 20.05 Nieuws. 20.10 Inleiding vol gende 'uitzending; 2045 „The Gcrontlus". oratorium; 22 00 Mededellm een- °2 05 Voordracht: 22 20 Gevarieerd programma: 23 00 Nieuws: 23 15 Sport- actualltelten; 23 30—24.00 Grammuziek. Hilversum II (298 Ml KRO: 7.0< Nieuws; 7.10 Gram.muzlek: 745 Ochtend gymnastiek: 7 30 Gram.muzlek 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender, 800 Nieuws; 8.15 Grammuziek; 8.5 Heilige Mis van Requlvn; 9.30 Gram.muzlek, 9 40 Idem NCRV: 10 00 Gewijde muziek: 10.30 Morgendienst KRO. 1L™ X^Als'deieken 1145 Grammuziek: 11.50 ..Als ae -.eie luistert", causerie; 12.00 Angelus: 12.03 Lichte muziek. 112 30— 11. 33 Land-en tuinbouwmededelingen)12 55 Zonnewij zer; 13 00 Nieuws en Katholiek nieuws 13.20 Planotrio en solisten. NCRA 144)0 Metrcfpole orkest en solisten: 144a Voor dc vrouw- 15 15 Gevarieerde muziek; 15 45 Gram.muzlek. 16 00 Bijbellezing: 1630 Planotrio; 17.00 Voor de Jeugd: 17.30 Gra- mofoonmuzlek: 17 40 Voordracht. 18 00 Weense muziek: 18.35 „Op de stelling"; 18 45 Leger des Hellsmuzlek; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19 10 Levensvragen^an allerlei aard en een pastoraal antwoord 19 30 Gram.muzlek: 20 00 Radiokrant: 20.20 Gevarieerd programma: 21 45 ra cen aan voorbileangers- 22 15 pianorecital 22 45 Avcmdoverdenking: 23 00 N'euws en SOS -Berichten: 23.1524.00 Gram.mu zlek. Engeland. BBC Home Service. 330 nr.: 12 00 Schoolradio; 13.00 Grammuziek; 13 15 Voor de boeren; 13.25 Voor de ar beiders: 13.55 Weerberichten- 14 00 Nieuws 14 10 Mededelingen. 14 20 Filmprogramma 15 00 Schoolradio; 16 10 Gram muziek; 16 30 Hoorspel; 18.00 Voor de kinderen; 18 55 Weerberichten; 19 00 Nieuws, 1915 Sport; 19 20 Voor de boeren; 19 3Si Strijk- ensemble; 20 00 Hoorspel; 20.30 Boekbe spreking. 20 45 Pianokwartet en solist; 21 30 Gevarieerd programma: 22 00 Nieuws 22 15 Klankbeeld: 23 00 Gevarieerd pro gramma: 23.30 Wetenschappelijk overzicht 23.45 Parlementsoverzlcht; 24 000.03 Nieuws Engelnnd. BBC I lglit Programme. 1500 en 247 m.: 12.00 Mrs Dale's dagboek; 12 15 Gevarieerde muziek- 13 00 Parlementsover zlcht; 13.15 Gevarieerde muziek: 13 45 Klassieke muziek; 14.45 Voor de kleuters; 15 00 Voor de vrouw; 16 00 Lichte muziek; 16 30 Pianospel; 16 45 Amusementsmuziek 17.15 Mrs. Dales' dagboek; 17.30 Causerie; 17 45 Militair orkest; 18 15 Variété Orkest; 18 45 Verzoekprogrnmma; 19.15 Voor de Jeucd; 19.45 Hoorspel; 20.00 Nieuws en radiojournaal; 20.25 Sport: 20 30 Gevari eerd programma; 21.00 Hoorspel, 22 00 Gram.muzlek: 22 15 Amusementsmuziek. 23 00 Nieuws; 23.15 Actualiteiten; 23 20 Dnnsmuz'ek; 0.05 Voordracht; 0.20 Orgel spel; 0.561.00 Nieuws. Nnrd west den tscher Rundfunk. 309 ni.: 12.00 Omroeporkest; 13 00 Nieuws; 13 25 Amusementsmuziek; 15 50 Dansmuziek; 17.00 Nieuws; 17 45 Grammuziek: 19 00 Nieuws; 19.30 Omroeporkest en solisten; 21 45 Nieuws: 22 10 Dansmuziek; 23 15 Symphonie-orkest; 24 00 Nieuws; 0.30 1.00 Lichte muzlk. Frankrijk. Nationaal Programma. 347 m: 12.30 Orkestconcert; 13.00 Nieuws; 13 20 Orkestccmcert; 14 05 Pianorecital; 17 10 Orgelconcert; 17.50 Gram muziek; 18 30 Amerikaanse uitzending; 19 01 Balletmu ziek 20.00 Orkestconcert. 22 30 en 23 00 Grammuziek: 23 4524.00 Nieuws. 19 00 Orkestconcert; 19.30 Grammuziek; 19 45 Nieuws; 20 00 Hoorspel: 22.00 Nieuws ziek: 22.dO Nieuws. Nederland; 22 0022 30 Nieuws"! Commentaar- Engelse litteratuur geschiedenis. (Op 224, 49 en 42 m.l. IS4 1 45 43) Met lange tanden kauwde Panda op dc geheime brief, terwijl hij angstig naar de spionnen gluurde, die in Pat's zakken naar de bewuste brief zochten. ..Als ik hem maar op heb. vóór ze bemerken, dat Pat hem niet bij zicli licefl". mompelde hij. terwijl hij persend de dorre brokken doorslikte. ..maar het is zo verschrikkelijk droog! Had ik er maar een kop koffie bij!" Intussen hadden de spionnen Pat's zak ken doorzocht cn natuurlijk geen brief gevonden. „GrirlwtsL" gromde de grootste* „geduld uitl Waar is brief? Spreek of sterf!" En hij liet Pat maar weer eens in de duistere loop van zijn pistool kijken. ..Ik... ik heb de brief niet!" zei Pat benauwd. „Dat wij weten!" siste de kleine, „zeg waar brief is. niet waar brief niet is!" „Mijn assistent heeft hem!" hijgde Pat. die de druk van de loop op zijn hoofd erg onbe haaglijk vond. Haariep dc grote spion, zich naar Panda wendend, „dus geheime brief bij jon!" „Neehikbracht Panda cr krampachtig slikkend uitt JN. mij!'.' Grammuziek, 12.30 Weerberichten; 12.34 Gram.muzlek; 13 00 Nieuws; 13 15 Gram. muzlek, 14.00 Engelse les, 14.15 Gram muziek; 14.30 Franse les, 14.45 „Salome", muziekdrama (gr.pl.); 16 40 Gram muziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.muzlek; 17 15 Voor de kinderen; 18.15 Grammuziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Vrije Politieke Tribune. 19.50 Gram.mu zlek; 20.00 Klankbeeld. 20.30 Verzoekpro grnmma: 21.00 Voor dc vrouw; 21 45 Ver- zoekprogramma. 22 00 Nieuws; 22 15 Mo derne muziek: 22.5523 00 Nieuws. 484 ni.; 12.05 Gram muziek; 13.00 Nieuws 13 10 en 14 00 Gram.muzlek. 15.00 Orkest concert; 15.30 Gram.muzlek; 16.00 Lichte muziek; 17.00 Nieuws; 18.30 Grammuziek Agenda WOENSDAG: Anatomisch Laboratorium (Wassenaar- seweg iK. en O.-cursus Moderne genees kunde dr J. Groen, 8 uur nam. Geb. Prediker: Kadervergaderlnc Chr. Not Vakverbond. 7.30 uur nm. „In den Vergulden Turk". Ned. R K. Middenstandsbond. Elgen-sprekers-avond, 8.15 uur nam. Prytaneum: Kamermuziekavond „Col legium Muslcum". 8 uur nam. Gerecht 10: Splrltisch Genootschap. Stadszaal: Feestavond Alg. Bond van Ambtenaren, 8 uur nam. DONDERDAG: Gulden Vlies: Filmavond ANWB over Wegenwacht, 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Veron. 8 uur nam. Schouwburg: Arbelderstoneclver. D.O.S. speelt „Do heilige vlam". 8 uur nam. Oegstgeest (Kempenaerstraat 42) Ledenvergadering Ver. Wljkver. voor alle gezindten, 8 uur nam. VRIJDAG: 't Centrum. Jaarvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur n.m. In den Vergulden Turk: Chr. Midden standsver. Franc Blbo spreekt over Reclame. 8 uur nam. 't Profje (Burggravenlaan) Jaarverga dering Buurt- en Speeltulnver. „De Pro- fessorenwljk". 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus Psycho logie W. A. Nell. 8 uur nam. R Stelnerschool (Langcbrug 87)Lezing mr M. Stlbbe over „Kunstzinnig» opvoe ding". 8.15 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.157.45 uur Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19): Ned. Ver van Chr. Handelsreizigers en -agenten. Spr. L Questroo over Nieuwe Touge, 8 uur nam. ZATERDAG: Caré „De Valk" (hoek Morssingel!Ver. Chr. Onderwijzers. Spr. P. Smid. 3 uur Volkshuls: Rode Kruls-fllm, 4 uur n.m. Stadszaal: Uitvoering DGV „Brunhilde". 8 uur nam. MAANDAG: Gerecht 10- Spiritualistische Gemeen schap Rotterdam. 8 uur nam. Rapenburg 61K. en O.-cursus Ned. letterkunde prof. dr P. Mlndcraa, 8 uur DINSDAG. Stadszaal (foyer): Herdenking 40-lnrlg Jubileum Sociale Raad. 3 3/4 uur nam. Oecsteeest (Witte Huls): Kon Ver, „Onze Vloot". Lezing en film over Zuld- Afrlka door de heer T. van der Brugge. 8 DAGELIJKS: Universiteitsbibliotheek: Tentoonstelling plnntentekenlngen mej. B. Bake. Werk dagen 9.30 uur voorm.—5.30 uur nam.; Zaterdags tot 5 uur nam. it/m 16 Maart). DE BIOSCOPEN. Casino „Nacht zonder sterren" (18 Jaarl Zondag 2 30. 4 45. 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9 15 uur Don- derdog 2 1.2. 7 cn 9 1,4 uur ..Vulcano", (18 Ir). Llclo „De grote beslissing" (18 laar) Zondag: 2 30. 4 45. 7 en 9 15 uur. kerk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. l.uvnr „The Greatest show on earth" (14 jaar). Zondag- 115. 4. 6.45 en 9 30 uur Werkdagen '2 30 6 30 en 9 15 uur. Kex „Gedwongen verraad" (14 laar) Zondag: 2,30, 4.45, 7 15 en 9 15 uur. Werkdagen: 2 30. 7 15 en 9.15 uur. Donderdag: „Vulcano". -.K 2.15. 4.30. 7 i 2.30. 7 en 9 15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 7 Maart 13 uur tot Zaterdag 14 Maart 3 uur waargenomen door Apotheek van Drlesum Mare 110, tel 20406 en de Zul- der-Apotheck. Lammenschansweg 4. tel.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3