Wysjinsky herhaalt alle oude beschuldigingen Onder ons gezegd: toch maar liever Zo zacht zo zuiver 'i Zii vast vaster met V E L P A F I N DE GEHEIME DOCUMENTEN Agenda 22ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 3 Maart 1953 Tweede Blad No. 27854 (Ingez. Med.-adv.) Ook oude voorstel weer ingediend De Sovjetmln'ster van buitenlandse zaken Wysjinsky, heeft gistermiddag in de politieke commissie der Verenigde Ni ties het woord gevoerd bij de voort- zettlng van het debat over Korea. Hll begon met een aanval op de eerste redevoering van de nieuwe Amerikaanse vertegenwoordiger bU de VN.. Cabot Lodge van vorige week Wysjinsky noemde het een ..armzalige" rede en hy vroeg zich af. of Lodges beschu'divtng dat de Sovjet-Unie de Chinezen in Ko rea helpt, alles was, wat Lodge te ver- lc aren had gehad. Volgens hem had de Amerikaanse re- p'jb ikeinse partij ntet het handhaven •,jn de vrede nagestreefd, doch eerder het tegenover gestelde. Ook leverde Wysjinsky crltiek op de rad.orede die Poster Dulles de Ameri kaanse minister van buiten'andse zaken, e»n week na ziin ambtsaanvaarding had ui proken. Dulles had toen. aldus Wvsjlnsky, een aantal „lasterlijke" be- schu'dizingen geuit over plannen van de SovIet-Unie om een groot deel van de v «reld. om. het midden- en het Verre Oosten, te onderwerpen. De Sovjet-minister beschuldigde Lod ge voorts van .laster en verdraaiing van ielten", teneinde „haat tegen het Chi- nr-f volk' op te wekken. Hij verwees naar een recente verkla ring van generaal van Fleet, de voorma lle bevelhebber van het Amerikaanse Ieeer in Korea, vo'gens welke, als Korea verloren zou gaan, ook Japan en Zuld- Oost-Azië zouden vo'gen. .Mag ik hler- i toevoegen," zo zei Wysjinsky. „dat J30an en Zuid-Oost-Azië hoe dan ook voor u verloren zullen gaan." Ook op de Canadees Pearson, voorzit ter van de a'gemen? vergadering der V N'leverde Wysjinsky critiek. Hy be- schu'digde hem van het tonen van .•.ooringenomenheid" en het gebruik van .onvoorzichtige taal", toen hii de rcerlnzen van communist'sch China en Noord-Korea afschriften zond van het Indische vredesplan, dat de a'gemene aergadering ln December van het vorige Jaar goedkeurde. Wysjinsky heeft opnieuw een voorstel van de Sovjet-Unie tot. onmiddel'ljke brë'ndlging van de vijandelijkheden in Korea en instelling van een commissie voor de vreedzame oplossing van het Hoe is het ontstaan IN DE KERK GEBOREN. Een lezer verzoekt mij te bespre ken waar de vraag: ben je in de kerk geboren? vandaan komt. De vraag wordt gericht tot iemand, die een kamer binnentredend, dc deur niet achter zich dichtdoet. Het ant woord is eenvoudig: wie een kerk betreedt behoeft de deur niet ach ter zich te sluiten, integendeel: hij behoort die open te laten voor de kerkgangers, die na hem komen. Wie deze gewoonte ook elders blijkt te bezitten, maakt de indruk van kindsbeen af te hebben geleerd, dat de deur niet gesloten moet worden. Als hij in een kerk geboren was, zou hij niet beter weten of het hoorde zo dat men de deur achter zich openlaat. Koreaanse probleem bij de politieke commissie ingediend. Toen Wysjinsky zijn voorstel tot on middellijke bee.ndlging van de strijd herhaalde zeide hij tot Lodge: „Maar u wilt er geen einde aan maken." Wysjinsky zeide dat de Verenigde Sta ten en degenen die hen steunen, belang hebben bij het voortduren van de oorlog, omdat hh de oorlogsmilllonnalrs grote winsten brengt. De voornaamste taak, die de regering Elsenhower zich heeft geste'd. Is de voorbereiding voor een nieuwe oorlog, aldus de Russische minister. De rede van Wysjinsky duurde ander half uur. In een kort antwoord wees de Ameri kaanse afgevaardigde Lodge het Sovjet- voorstel inzake Korea van de hand, „niet omdat de V S. geen vrede willen maar omdat het voorstel de kwestie der krijgs gevangenen in het onzekere laat en de gevangenen niet de toepassing van 1 et beginse' van vrijwillige repatriëring ga randeert" Lodge verk'sarde, dat de Sov jet-unie agressors te hulp was gekomen, hetgeen iets anders 1= dan het verlenen van hulp aan het slachtoffer van agres- THOREZ MOET IN DE SOVJET-UNIE BLIJVEN! Het orgaan van de Franse commu nistische partij, de Humanitë, heeft een boodschap gepubliceerd van partilleiders in het gebied van Parijs aan Thorez, de leider van de partij, die in de Sovjet-Unie vertoeft. Hierin wordt o.m. gezegd, dat de partii een „zegevie rende striid" gevoerd heeft tegen het „ontbindende werk van de groep van Marty en Tilion". De regering, aldus de boodschap, had een „samenzwering" be raamd tegen Thorez en de partij Gewe zen wordt op het verzoek van de rege ring om opheffing van de parlementaire onschendbaarheid van de plaatsvervan gende communistische leider Jacques Duolos en de leden van het politieke bureau Fajon en Billoux om hen te kunnen beschuldigen van samenzwering tegen de veiligheid van de staat. „Onder deze omstandigheden ls het de partij niet mogeliik U (Thorez) te kun nen toestaan op het ogenblik bij ons te zijn. Thorez is in November 1950 naar de Sovjet-Unie vertrokken nadat hy een beroerte had gehad. Duclos spoorde aan tot „standvastig heid van beginselen" ten aanzien van alle aangelegenheden betreffende de Sovjet-Unie. „De Sovjet-Unie wijst de weg aan hen, die de wereld willen ver anderen. Het volk van Frankrijk zal nooit oorlog voeren tegen Rusland", al dus Duclos. Sprekende over binnenland se aangelegenheden gaf hy toe, dat de activiteit der communisten ln het gebied Parijs niet beantwoordt aan de eisen de party en niet overeenkomt met de plaats, die de party „ln het hart van de natie" inneemt. Sinds de gemeente raadsverkiezingen in Juni 1951 hebben zekere groepen van de werkende klasse niet de partij gevolgd en zich afzjjdig gehouden. Een Kanaal-Tunnel Het geallieerde opperbevel in Europa heeft een plan van de Franse architect André Basdevant goedgekeurd voor de aanleg van een tunnel voor een spoorlijn en een autoweg onder het Kanaal tus sen Engeland en Frankrijk. Men n?emt echter aan dat de Britse regering er op het ogenblik niet voor is. dat een des betreffend wetsontwerp door het parle ment wordt aangenomen Officieren van het opperbevel deelden mede. dat zy weinig konden doen om de aanleg van de tunnel t? bevorderen. De aanieg is geheel en al voor de ver- antwoordeiykheid van Frankrijk en Groot-Brittannlë. MARINE-EENHEDEN VAN AMERIKAANSE SPECIALISTEN VOOR ATOMISCHE WAPENS. In de Verenigde Staten worden nu ook eenheden van deskundigen voor atomi- sche wapens, bestemd voor de Amerikaan se marine, gevormd. De deskundigen worden opgeleid in de speciale scholen, waar het personeel van de luchtmacht voor behandeling van atoombommen en de eenheden voor het leger, die zyn ge specialiseerd ln het tactische gebruik van atomische wapens, zyn afgericht. De opleiding van de specialisten voor de marine ls gelyk aan die van de „atoom"-bemannlngen voor de lucht macht. Rust in Perzië Naar verluidt, zyn Zondagavond in de Perzische hoofdstad 85 voor het me rendeel gepensionneerde officieren aan gehouden, die hadden deelgenomen aan een byeenkomst van de „Aria", een par tij van ontevreden militairen. Volgens h?t avondblad „Bakhter Em- roes" zal premier Mossadeq heden de „Madjlis" (de Perzische Tweede Ka mer» om een vertrouwensvotum vragen, Misschien zal de premier een speciale verordening afkondigen om de Zaterdag en Zondag aangehouden aanstokers der betogingen te berechten, zy zouden worden beschuldigd van samenzwering tegen de regering en de veiligheid van de staat, zo voegde het blad hieraan toe. Amidi Nocrid, directeur van het blad „Dad", dat gekant is tegen de regering van Mossadcq, is gearresteerd. In een communiqué van het nationale front wordt gezegd, dat de sjah de parle mentaire delegatie verzekerd heeft, dat hij de regering-Mossadeq volledig steunt en dat hy voort zal gaan met het uit voeren van zyn constitutionele taak. President Eisenhower heeft verklaard, dat hij bezorgd is over de klaarblykeiyke verslechtering van de betrekkingen tus sen de Arabische wereld en de V.S. Hy zeide, dat hy vastbesloten ls het vertrouwen te herstellen en hy sprak de hoop uit, dat de Arabische leiders het zelfde doel voor ogen zal staan. (Ineez. Med.-adv.) vlekvrije koudlijm van CETA BEVER MACHTELD WISSE, FOTOGRAFE Feuilleton door ELSE HOFKER (De misdaad op het eiland) 82) Ze luistert ingespannen of ze de pen dule op de schoorsteen kan horen. Ze rekt haar verblyf in de kleine kamer by het slapende Ingertje. Nog even, nog even Nu is het middernacht. De oude stad ls uitgestorven; de storm raast als een dolleman door de lege straten. Nog even, denkt Joke, Haar ogen branden; haar voeten zijn verstyfd van ce kou, maar van binnen schroeit haar hait Ineens moet ze denken aan de tycl. toen Ingertje geboren werd. Teen (as ze ook ellendig en eenzaam; afge goten van vader en moeder en in voortdurende zorg om Hans, die in een kamp zat. Maar het was allemaal niets vergeleken by wat ze nu moet doorma ken. Het is, alsof iemand haar een duw geeft. Gehoorzaam staat ze op. Met de lan taarn in de ene hand, de brief ln de andere, bukt ze zich over Ingers bed. Mam, zucht Ingertje, half luid ln haar slaap. Dit is het laatste woord, dat ze mee krijgt op deze laatste, moeiiyke gang. Wat volgt is kinderspel, vergeleken by dit. Geluidloos sluipt ze de trap af; zorg vuldig de treden die kraken mijdend. Ze zet de brief op vaders bureau, zo. Jit hy onmiddellyk in het oog valt.Nog en bekruipt haar de gedachte, hoe ze 1 VTeugde van alle mensen om haar heen aan het vernietigen is. Maar het kan niet anders. In de keuken vindt ze. op het oude plaatsje, de sleutel van de schuur. Orde en regelmaat; de kenmerken van dit huis. Ze pakt Machtelds oude flets uit de schqur, hangt de sleutel op zyn plaats en verlaat achterom het huis. Het wordt een moeilUk tocht. Als een razende werpt de wind zich op dit hocpje mens, dat de moed heeft op dit uui de stryd tegen de elementen aan to binden. Open en vlak ls de weg, die van Mid delburg over Serooskerke naar Vrou wenpolder loopt. Hier heeft de wind on gehinderd spel; hier wordt een meedo genloze strijd geleverd. Joke staat meer naast de fiets, dan dat ze er op zit. Ze vordert maar heel weinig, maar hard nekkig gaat ze voort. Een half uur, een uur anderhalf uur. De weg van Serooskerke af is een hel. met al die bochten. Komt er dan nooit een eind aan? Zinnen spoken door haai hoofd; korte, doch veelzeggende zinnen Gejaagd door de wind. gejaagd door de wind". Hoe komt ze daaraan? Ach, het is de titel van een boek. Zy wordt niet gejaagd door de wind; het is het leven zelf dat haar voortstuwt langs deze ein deloze, bochtige weg, langs de kleine, ge sloten en donkere boerderyen. ..Een uitgestotene Ja. een uitgestotene. De wind herhaalt: „UitgestotenI" In de hoofdstraat van Vrouwenpolder branden drie lantaarns met zeepgroen flakkerend licht. Drie kaarsen Hjken het by een bed van een dode. Het dorpje is de dode. Ze passeert het grote, vierkante huls tegenover het kerkje. Hoge, slanke po pulieren slaan met hun takken tegen de muur. Nu'nog de smalle, rechte weg en dan is zy by de duinen. Als ze van haar fiets springt, om het hek te openen, dat toegang geeft tot de „eigen weg", trillen haar knieën Ze is doodop, 't Liefst zou ze, zo maar, gens gaan liggen en vergeten Maar ze moet nog terug. Haar verstijfde vingers kunnen het tasje, waarin de sleutel zit, byna niet openen. En dan lijkt het. of alle duivels zyn losgebarsten. De wind Jammert om het houten huisje en ln de hoge bomen om haar heen; met woedende kracht smyt hy een lading hagelstenen tegen haar aan. Dryfnat en door en door verkleumd trachten haar bevende vingers de sleu tel ln het slót te steken. Nog eenmaal bereikt haar een woedende uitbarsting van die onzichtbare tegenstander, dan valt ze voorover in het gangetje. Het is, alsof er een warme, stevige deken om haar heen wordt geslagen. Ze probeert haar ademhaling te rege len en krabbelt overeind. Bij het licht van de knypkat gaat ze naar het keu kentje en klautert het laddertje op naar de zolder. Het is maar één stap naar de schuilplaats, de meest kinderiyke schuil plaats, die zich maar laat bedenken. En misschien daarom een goede. Ze schuift de plank opzij en grijpt in het gat. Ze ziet niet het briefje, een vodje papier, dat wit en onschuldig in het licht van de knijpkat ligt. Ze weet niet anders dan dat het gat leeg is. Wanhopig knijpt ze op de veer van de lantaarn, belicht nogmaals het gat, de omgeving, de zolder en de balken Ze zou willen hullen, maar ze kan niet. Ze wil gillen, maar haar keel is dichtgeschroefd. In haar handen houdt ze het briefje, en frommelt het onge lezen ln elkaar. Ze bemerkt het niet. Ze zit maar, op de grond, vlak by het zolderraampje, als een marmeren beeld Ze is alles ineens kwyt: haar moed, haar volharding, het plan. Wat nu. wat nu1' gilt de wind met I een lange uithaal. Wat nu? Ze ziet allerlei gezichten om haar heen dansen: Hans, Machteld, vader, moeder, Ingertje, Carl Anderson. Ze laten haar onverschillig, ook de laatste Maar dan is het, of zijn twee gloeien de ogen nader komen. Ze verblinden haar, die ogen. zo, dat ze uit haar styf- heid ontwaakt. De lantaarn valt uit haar handen. Op haar knieën kruipt ze naar het zolderluik, roetst met levens gevaar het laddertje af. In het gangetje blijft ze'staan, recht op. met doodsangst in haar lichte ogen. Buiten wordt zacht aan het slot ge morreld, Langzaam en voorzichtig gaat de deur open. HOOFDSTUK X Michel Cripps, geboren 18 Januari 1914 te Cleveland, Ohio. Beroep: jour nalist. De Jonge Inspecteur kykt op van de papieren in zyn hand en vestigt zyn blik op Miohels somber, strak gezicht. U spreekt goed Hollands. Myn moeder is een Hollandse, zegt Michel nors Him. gromt de Inspecteur, en j verder: Machteld Wisse, geboren 25 Juni 1925 te Middelburg. Beroep fotograf?. Woonplaats Amsterdam. Wie ls Uw werkgever? Fotobureau Zomers, antwoordt Machteld. Hulpzoekend gaan haar ogen naar Michel, maar die kijkt strak voor zich uit. Mr Frederick Murphay, geboren 17 Maart 1908 te Pittsburg, Pennsyl- vanië Beroep advocaat. i Wordt vervol 36JNadat zij een tijdlang in de nacht hadden voort- geroeid. besloten Pat cn Panda tc gaan slapen om krachten op te doen voor de volgende dag. Gewiegd door de kabbelende golven, waren zij weldra in diepe rust verzonken. Het werd licht in het Oosten. lang zaam klom de zon aan de hemel cn wierp haar stralen in het dansende bootje. Pal opende geeuwend de ogen en schudde Panda bij de arm. „Wordt wakker. Panda, wij hebben nog heel wat te roeien vandaag!" Hetzelfde tafereeltje speelde zich op dat ogenblik in een andere roeiboot af; dc twee spionnen hadden zich te ruste gelegd om. zodra het dag was. met nieuwe kracht hun jacht op de geheime documenten voort te zetten. „Zon is opt" siste de kleine, zijn maat wakker schuddend, „hou op met snurkskyl" Langzaam kwamen zij overeind en kekenmid den in de gezichten van Pat cn Panda, die juist uit hun roeiboot opdoken! Bekorrahlhijgde Pat. „de spionnensH" JOSJIDA TOT DE ORDE GEROEPEN Het Japanse Lagerhuis heeft een reso lutie goedgekeurd waarblt premier Jos- Jida tot de orde wordt geroepen, omdat hl) Zaterdag een socialistische afgevaar digde een domkop heeft genoemd. De resolutie werd aangenomen met 191 tegen 162 stemmen bil 113 onthou dingen, onder wie enkele, van de 245 af gevaardigden van de liberale party, waarvan Josjida de leiding heeft Leden van de oppositie hadden ver zocht om disciplinaire maatregelen te gen de premier wegens het bezigen van „een onbeschaamde uitdrukking" waar door ,cen lid van het Huls voor de ge hele wereld bespottelijk werd gemaakt". Josjida trok later zyn woorden in en gaf toe. dat zij onbetamelijk waren. De disciplinaire commissie van het Hus zal thans moeten beslissen over te nemen maatregelen. Minister van Landbouw Hlrskawz ls onts'agen omdat hij zich van stemming onthield. Tijdbom voor president Peron? Enkele minuten na de terugkeer van president Peron van Argentinië van zyn bezoek aan Chili, deed zich in het baga gedepot van het station Buenos Aires een ontploffing voor. Men gelooft dat het een tydbom geweest is. Een deur en een raam werden vernield, en drie per sonen zyn gewond. Zes man spoorwegpersoneel zyn aan gehouden. INCIDENT IN RANGOON Een Birmese schildwacht heeft te Rangoon op Constatin Anikine. eerste secretaris van de Sovjet-ambassade, ge- geschoten en hem verwond. Zijn toe stand is critiek. Een andere Ras werd eveneens ernstig verwond, maar verkeert niet meer in levensgevaar. De schildwacht vuurde op belde Rus sen, toen zii geen gehoor gaven aan een, waarschuwing om stil te houden od het ogenblik, dat zy een verboden gebied van een fabriekscomplex betraden. Radi o - Pr ogramma VOOR WOENSDAG 4 MAART Hilversum I (402 M) VARA: 7.C Nieuw», 7 13 Gram muziek; 8 00 Nieuws e weerberichten; 8.18 Gram.muziek; 8 50 Voor de hulsvrouw; 9.00 Gram.muzlek. 9.35 Waterstanden; 9.40 Orgelconcert; VP RO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.muzlek; 12.00 Ac- cordecmmuzlek; 12.30 Land- en tulnbouw- mededellngen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram muziek; 12.53 Reportage; 13.00 Nieuws en commentaar; 13.20 Lichte mu ziek; 13.45 Grammuzlek, 14 00 ..De weg omhoog", causerie; 14 15 Jcugdconccrt; 15.00 Voor de Jeugd; 15.50 Planorecital; 16 10 Voor de jeugd; 16.45 Voor de zie ken; 17 15 Gram muziek; 17.30 Gevarieer de muziek: 17.50 Regerlngsultzendlng; Jeugduitzending: „De brievenbus gaat open". Correspondentie o. 1. v. Reglr- Zwart; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Vari 18.20 Actualiteiten: 18.30 Strljksexte 19 00 Discussie, 19 20 Gram.muzlek; VPRO 19.30 Voor de Jeugd; VARA: 2000 Nieuws; 20 05 Politiek commentaar: 20.15 ,.De Schaduw", hoorspel; 21.35 Lichte muziek: 22.15 ..Moeten de zeegaten dicht?", cau serie. 22.30 Orgel, harp, vlooi en zang: 23.00 Nieuws; 23 15 Socialistisch nieuws ln Esperanto; 23.20 Gram muziek; 23.45 24 00 Idem. Hilversum II. (298 Ml NCRV: 7 00 Nieuws; 7.10 Gram muziek: 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Gram.muzlek; 7,45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8-18 Gram.muziek; 8 45 Idem; 9 00 Voor de zieken; 9 30 Voor de huls vrouw: 9.35 Gram.muzlek; 10.15 Idem; 10 30 Morgendienst; 11.00 Gram.muzlek; 11.05 „Tropenherlnnerlng", hoorspel; 12.00 Sopraan en plano; 12.30 Land- en tuln- bouwmededellngen; 12 33 Surinaamse volksmuziek; 12.59 Klokgelui; 13 00 Nieuws 13 15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront 13 20 Lichte muziek; 13.50 Grammuzlek, 14.45 Voor do meisjes: 15.00 Omroepor kest en solist; 15.55 Gram.muzlek; 16 00 Voor de Jeugd: 17 20 Orgelspel: 17 50 Mill talre causerie; 18.00 Viool, claveclmbel er cello: 18 30 Spectrum van het Chrlstellll Organisatie- en Verenigingsleven. 18 45 Avondmaalsllerleren: 19 00 Nieuws en weer berichten: 19 10 Boekbesnreklne; 19 25 Gram muziek: 19.30 Buitenlands overzicht 19.50 Grsm.muz.: 20.00 Radiokrant: 20 20 Gram muziek; 20 30 Ltldensoverdenklng; 21.00 Londena Phllharmonlsch Orkest; 22.00 Internationaal Evangelisch Com mentaar); 23.00 Nieuws en SOS-berlchten 23 15 Avondoverdenking: 23 3024.00 Gra- mofoonmuzlek. Engeland. BBC Home Service. 330 Hl.: 12.00 Schoolradio; 13.00 Gram muziek; 13 25 Gevarieerd nrogramma- 13 55 Weer berichten, 14 00 Nieuws; 14.10 Ooggetulge- verslagen; 14 30 Latllns-Amerlkanns orkest 15.00 Schoolradio; 16.00 Hoorspelen: 17.00 Causerie: 17.30 Plano en gitaar: 18.00 Voor d» kinderen: 18 55 Weerberichten: 19.00 Nieuws: 19.15 Sport; 19.20 Amusements muziek; 19.45 Causerie: 20.00 Gevarieerd programma: 20.45 Causerie: 21.00 Svmpho- nle-orkest. koor en solist: 22 00 Nieuws; 22 15 Symphonle-orkest, koor en solist; 23.00 Discussie; 23 45 Parlementsoverzlcht: 24 00—0 03 Nieuws. Engeland. BBC Light Program me. 1500 en 247 m.: 1200 Mrs. Dale's Dagboek: 12 15 Dansmuziek. 12.45 Voordracht; 13 00 Parlementsoverzlcht; 13 15 Dansmuziek: 13 45 Schots orkest: 14.45 Voor de kleuters 15 00 Voor de vrouw; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Oreelspel16 45 Lichte muziek: 17 15 Mrs Dale's Dagboek: 17.30 Amusements muziek; 18 00 BBC Welsh Orchestra en so list; 18.45 Verzoekprogramma; 19.16 Voor de Jeugd: 19.45 Hoorsnel; 20.00 Nieuws en radiojournaal: 20.25 Snort: 20.30 Gevari eerd nrogramma: 21.00 Hoorspel; 22 30 .Can I come In?": 23 00 Nieuws; 23.15 Ac tualiteiten- 23 20 Dansmuziek: 0.05 Voor dracht: 020 Hawallnn-muzlek: 0.561.00 Nieuws. Nnrdweotdeutscher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Lichte muziek: 13.00 Nieuws; 13 25 Omroeporkest: 15.50 Filmmuziek: 16.20 Kamermuziek- 17 00 Nieuws 17 45 Geva rieerde muziek: 19 00 Nieuws: 20.00 Bari ton en plano: 20.50 Orkestconcert.- 21 45 Nieuws: 22.10 Gevarieerde muziek; 22.30 nansmnzlek; 23.00 Lichte muziek: 23 20 Idem; 24 00 Nieuws: 0 30 Kamermuziek Frankrllk. Nationaal Programma. 347 m: 12.00 Grammuzlek: 12 15 Idem: 13.00 Nieuws: 14 05 Tdem: 14 10 Grammuzlek: 18 30 Amerlksense uitzending; 19 00 Ora- mofoonmuz 20 00 Vocaal ensemble: 20 30 Hoorsnel: 23 4524.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 11 45 Gram.muzlek: 12 30 Weerberichten; 12.34 Licht orkest. (Om 12.50 Koersen): 13 00 Nieuws; 13 15 Gram.muzlek; 14 00 School- radio: 15 40 Grammuzlek; 18 30 Idem. 7 00 Nieuws; 17 10 Grammuzlek; 17 30 Causerie; 17.45 Gram.muzlek; 17.50 Boek bespreking; 18.00 Zangrecital; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws. 19 40 Kamer muziek- 19.57 Planorecital; 20.00 Hoorspel 20.45 Orammuzlek; 21.00 Idem; 21.15 Licht i -rkest; 22 00 Nieuws; 22 15 Litteralr- muzlkaal programma; 22.5523.00 Nieuws. 484 ni.: 12 05 Lichte muziek; 13 00 Nieuws; 13.10 en 15 00 Gram muzlek; 16 00 Lichte muziek; 17.00 Nieuws: 17.15, 17.30, 18.30. 19.00 cn 19.40 Gram.muzlek; 19 45 Nieuws; 20.05 Groot Symphonle-orkest (Om 20 55 Pauze); 21.30 Gram.muzlek: 22.00 Nieuws; 22 15 Jazzmuziek: 22 45 Gram.muziek; 22.50 Nieuws. DINSDAG. LAK. Toneelgezelschap usenh i>i Dothan'7.45 uur Leiderdorp Dorpshuls: Uitgestelde Jubileumuitvoering gymnastiekvereniging „Sparta", 7.30 uur nam. Voorschoten Gebouw voor Chr. Belangen. Toneeluitvoering „Utile Dulcl" uit Schiedam t.d.v. Rampenfonds. WOENSDAG: Academisch Ziekenhuis: Uitreiking Landstelner-onderscheldinccn aan donoree Bloedtransfusiedienst Ned. Koode Kruis. 8 Stadszaal: Mil voor Toonkunst.: Jeucd- concert R'dams Phllharmonlsch Orkest. 2 1/2 uur nam Stadszaal K. en O.-concert R'dams Phllh. Orkest, Soliste Marle Thérèsa Fourneau, 8 uur nam. DONDERDAG: Rijksmuseum voor Volkenkunde- Lezing dr P. H. Pott over Monniken en kloosters ln Tlbets grensgebied, 8 uur nam. Oegstgecst: Gebouw v Chr Be langen. Propaganda-avond „De Rhyn- sanghers", 8 uur nam. VRIJDAG: De Lakenhal: Ver. Oud Lelden. Sprekers W. Glasbergen en dr B. K. S. Dijkstra over de opgravingen ln de Abdykerk te Rijns- burg. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.15—7.45 uur Rapenburg 61. K en O.-cutsub psycho logie door W. A. Nell, 8 uur nam. Remonstr. Kerk: Lezing prof. dr O. J. Slrks over do Remonstr. Broederschap, Stadszaal: Concert „Sempre Crescendo" DAGELIJKS: Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Oentee tentoonstelling Jules de Bruycker en George Mlnze. Werkdagen 25 uur nam. (tot en met 7 Maart). DE BIOSCOPEN. Trianon .Affair ln Trinidad" (18 Jaar) Zondag- 2.16. 4.30. 7 en 9 15 uur; werk dagen: 2.30. 7 en 9.16 uur. Casino „Die drel Groschen Oper (18 Jaar) Zondag: 2.30. 4 45. 7 cn 9 15 uur; werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Motana Belle" (14 jaari Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; werkdagen: 2 30, 7 eD 9.15 uur. Luxor „The greatets show on earth" (14 Jaar) Zondag: 1 15. 4. 6 45 en 9.30 uur; werkdagen. 2.30. 6.30 en 9.15 uur. Kex „Vlammen over Texas" Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9 15 uur; werkdagen: 2.30. 7 15 en 9 15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der aputheken te Lelden wordt van Zaterdag 28 Febr. 13 uur tot Zaterdag 7 Maart ar waargenomen door Apotheek Her- en Blanken, Hogewoerd 171 tel. 20502 en Apotheek Reljst. Steenstraat 35. 20136.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3