Kees Broekman triomfeert te Oslo Kuyper gaat weer voor heul spelen 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 19 Januari 1953 Tweede Blad No. 27817 tpvolle generale repetitie Ook Huiskes in goede vorm Zaterdag en Zondag zijn in het Bislet-stadion te Oslo internationale wed- I komendC tweedc plaatS °P strijden gehouden, waaraan de fine fleure van de Europese langebaanrijders (uitgezonderd de Russen) deelnam. Min of meer zouden deze internationale wedstrijden als een generale repetitie kunnen worden beschouwd van de Euro pese kampioenschappen, welke 31 Januari en I Februari te Hamar worden gehouden. In dat licht bezien waren de verrichtingen van de Nederlandse j Eivenes beiden 44 8 sec.; 6. Gunnm rijders beslist uitstekend en wat nog belangrijker was, zeer hoopvol te noemen. Konsmo 44.9 ses 7 8. Ivar Martinsen K.e, Broekman won da 5.000 en 10.000 meter met grote oeermech. en werd sSSflzSïï eerste in het eindklassement. Zeer verheugend was ook de prestatie van Anton 45.2 Huiskes, die zich meer en meer als een langeafstandrijder van formaat ontpopt. Hij werd zowel op de 5000 als de 10.000 meter.tweede achter Broekman en sloeg met een vierde plaats in de algemene rangschikking een uitstekend figuur. laatste gemakkelijk eerste werd in het algemeen klassement. Wun van der Voort reed een goede 1500 meter, maar kon met 2 min 19..9 UITSLAGEN. 500 meter: 1. Pat Mc Namara (V.S.) 44.1 sec.; 2 Finn Hodt 44.2 sec.; 3. Kjell Trystad 44,3 sec 4 5. Gerard Maarse en Hoar De temperatuur bedroeg Zaterdag 1 graad boven het vriespunt. Er stond geen wind. Het ijs was aanvankelijk goed, maar naar mate de ritten op de 5000 meter vorderden, kwam de be ruchte mist uit de Oslofjord opzetten. Het roet van de fabrieksschoorstenen van de stad werd in de mist opgenomen en zette zich af op het Ijs van het Bis- letstadion, met het gevolg, dat het glij den steeds moeilijker ging en de baan voortdurend stroever werd. De paren, die op de 5000 meter het eerst aan de start kwamen, hadden ongetwijfeld een groot voordeel boven degenen, die later kwamen En het tijdverschil tussen het e^-ste paar en het 17de paar bedroeg bijna drie uren, waardoor het geen ver wondering behoefde te wekken, dat Ge rard Maarse. die ongelukkig had geloot en de rij van 34 deelnemers sloot te zamen met Gunnar Sormbroen. voor de onmogelijke taak stond om de 5000 me ter binnen de 9 minuten af te leggen, wilde hij een kans maken op de 10.000 meter te kunnen starten. Wim van der Voort, die als partner Gunnar Stroem had. de pas uit Moskou teruggekeerde Zweed, startte in de 12de rit en reeds toen was het ijs aanmerkelijk stroever dan in het begin. Des te verdienstelijker Is de presta tie van Anton Huiskes op deze af stand. die in de 11de rit, tegen zijn oude rivaal Sverre Haugli aantrad en hem royaal sloeg in de schitterende tijd van 8 min. 35.5 sec., slechts ruim 3 seconden hoven de tijd van Kees Broekman, die echter meer dan een uur eerder op het ijs had gestaan. Broekman bewees zijn uitstekende vorm opnieuw door de afstand te win nen in de tijd van 8 min. 32.3 sec. Hij reed op een schema van 8 min. 34 sec. en bleef daar juist Iets onder. Zijn tegenstander door loting was Egbert van 't Oever, die In 8 min. 57 sec. de afstand zou hebben afgelegd, indien hij. onervarene niet in dc laatste bocht van de buiten- naar de binnen baan was overgestapt en dus, volkomen terecht, gediskwalificeerd werd. Op de 500 meter, waarmede de wed strijden waren begonnen, reed Gerard Maarse, onze beste sprinter, tegen Ivar Martinsen. Vijf maal werd verkeerd gestart en toen voor de zesde keer dc 6tarter het signaal gaf. was Iver te vroeg weg en Gerard beslist te laat. Toen maakte Maarse. ietwat nerveus, nog een tweede fout. want in de laatste bocht weifelde hij even. raakte zijn ba lans kwijt en voordat hU zich hersteld had, waren enkele kostbare tienden van seconden teloor gegaan. Voor hem werd 44,8 sec. afgedrukt, voor Ivar Martin sen 45,1 sec. Wim van der Voort sloeg Hugne Pettersen in 45.4 sec. en Anton Huiskes kon het niet bolwerken tegen Gunnar Konsmo. die onze landgenoot met precies één seconde wist te slaan. 100% VECHTLUST. Met 100 procent vechtlust en in uitstekende vorm verscheen Kees Broekman op de tweede dag start. Van de technische commissie lange liaan van de KNSB was uit Ne derland het advies gekomen: een zc scherp mogelijk schema rijden, zowel op de 1500 als op de 10.000 meter. Laat zien. wat je waard bent. reeds thans, twee weken voor de Europese kam pioenschappen'. Dat verhoogt je zelfvertrouwen en je kansen stijgen voor de Eruopese titel. En Kees Broekman heeft zich inder daad volkomen gegeven. Het begon al met de 1500 meter, welke hij in 2 min. 21,2 sec. nflegde onder omstandigheden, welke niet zo gunstig waren als waar onder Raid Aas reed. Want de Noor ttok zijn drie ronden en 300 meter, toen de zon de mist had verjaagd, het ijs beter was geworden en de temperatuur gunstiger bleek te zijn voor het maken van snellere tijden. Roald Aas noteerde 2 min. 17.1 sec., een nieuw baanrecord, dat tot nu toe op naam stond van Ha- rald Haraldsen. De grote rivaal van Kees Broekman b|j deze tweedaagse wedstrij den was evenwel niet Roald Aas. al eindigde de laatste op de tweede plaats in het algemeen klassement, maar Finn Hodt, de man. die de meeste No ren hebben getipt als aanstaand ksm- pioen van hun land. Finn Hodt verraste vriend en tegenstander met een voor treffelijke 1500 meter en zijn tijd van 2 min. 20,5 sec. betekende een nieuw persoon) nk record. Zo moest de 10.000 meter de beslissing brengen. Wij me moreerde reeds de goede moraal van Kees Broekman, toen hij voor de 1500 meter aan de start kwam. Tegen Klaas Schenk, die zich met de Nederlandse rijders te Oslo be vond. verklaarde hij: „Zet het schema maar op 17 minuten en 2 seconden". Dit betekende rondentyden van 41 seconden. En inderdaad, Broekman vertrok zeer snel en liet zyn partner, Anton Huiskes al spoedig in de steek. Huis kes had om een schema van 17 min. 30 seconden verzocht en hield zich daar precies aan. Al spoedig had Huis kes een achterstand van 100 nietec. maar Broekman had op de helft van de afstand gevoeld, dal hij te snel was begonnen. Toen ging bU rondjes van 42 seconden draaien. Huiskes had zijn krachten beter ver deeld. Regelmatig liep hij nu in op 10. Wim van der Voort 45.4 Roald Aas en Kunt Tangen, beiden 45.6 sec 16 Anton Huiskes en Kauko Salomaa Finland i beiden 45.9 sec.; 18 Norman Holwell Engeland» en Kees Broekman, belden 46 sec.; 29. Van erd voort- 't Over 47.2 sec. Broekman, zyn achterstand durend kleiner, zodat Broekman Bc- i dwongen was zijn tempo weer te ver- 3 meier. hogen en rondjes van 41 seconden tel 1. Broekman 8.32.3; 2. Huiskes 35 5: draaien. Met een verschil van 2.5 sec. 3. Asplund 8.39.2: 4 Aas 8.41 7; 5. Haugli ging Broekman als eerste door de finish. 8.44.9; 6 Hollwell 8.46.3; 7. Hodt 8.48.1: In deze race had Huiskes getoond zich 8. Knut Johannesen 8 min. 51 sec.; 9. in prima vorm te bevinden. Op de Martinsen851.1; 10 Salomaa 8.51,7.11. lange afstanden, de 5000 en 10.000 me- 'Nielsen 852.4: 12. Elvenes 8 min. 52.5: ter zijn de beide Nederlanders op het I 19. Wim van der Voort en Stroem, bei ogenblik heer en meester ln de inter- I den 8 min. 59,5; 28. Gerard Maarse 9 min. 10 sec. Van 't Oever gediskwalifi ceerd wegens het rijden in een verkeer de baan. Waarom KNVB alles afgelastte Naar men ons mededeelt, besloot de KNVB tot algehele afgelasting van het programma van Zondag, omdat blijkens verkregen inlichtingen de meeste terreinen in verband met de vorst en sneeuwval in de afgelopen weken niet bespeelbaar bleken. Niet afgelasting zou tot gevolg heb ben gehad, dat slechts een gering aan tal wedstrijden zou zün doorgegaan, waardoor de achterstand van sommige verenigingen nog groter zou zyn ge worden. hetgeen met het oog op de regelmaat in het programma niet ge wenst is. Laatste bestuursvergadering van Karei Lotsy Zaterdag werd te Utrecht een be stuursvergadering gehouden van de KNVB. welke voor de laatste maal werd voorgezeten door de heer K. J. J. Lotsy. Aan het einde van de bestuursverga dering heeft de tweede voorzitter, ir H. F. Hopster. de heer Lotsy bedankt voor zijn prettige leiding in de bestuursver gaderingen. waarin altijd een vriend schappelijke geest heeft geheerst. Na afloop verzamelden de bestuurs leden en hun echtgenoten zich aan een maaltijd in hotel „Pays-Bas". welke hun door de heer en mevrouw Lotsy werd aangeboden. Ja. daar staan zc dan de trouwe i wedstrijden werden afgelast, voetbalsupporters. Achter de geslo- Dc terreinknecht poest de ballen ten hekken van het stadion, nu alle nog maar eens op Poloserental hervat training „Ik zal alles van jullie Kees Broekman nationale schaatscnrijderswereld. De 16.000 toeschouwers, onder wie zich kroonprins Olav en prins Harald be vonden, juichten het prachtige rijden van onze landgenoten hartelijk toe. Kees en Anton hadden als vierde paar gereden, waarbij zij zich hadden kunnen richten op Asplund. die 17 min. 35.7 sec. had genoteerd Finn Hodt reed met Knut Johannesen als laatste paar. Maar de Noor liet een tijd voor zich afdrukken, welke ruim een halve minuut hoger lag dan die van Kees Broekman, zodat de 1. Roald Aas 2 min. 17.1 sec.; 2. Wim van der Voort 2 min. 19.9 sec.; 3. Finn Hodt 2 min. 20,5 sec.; 4. Kees Broek- 2 min. 21.2 sec.; 5. Kauko Salomaa 2 min. 21.4 sec,: 6. Norman Hollwell en Ivar Martinsen. beiden 2 min. 22,1 sec.: 8. Gunnar Stroem 2 min. 22,2 sec 9 Kjell Trystad. Hroar Elvenes en Sverre Haugli, allen 2 min 22.3 sec 17. Anton Huiskens 2 min. 24 sec.; 30. Gerard Maarse 2 min. 29.9 sec.; 32. Bgbert van 't Oever 2 min. 33.4 sec. 10.000 meter: 1. Kees Broekman 17 min. 16,7 sec.; 2. Anton Huiskes 17 min. 19.3 sec.; 3. Carl Erik Asplund 17 min. 35.7 sec.; 4. Sverre Haugli 17 min. 36.3 sec.; 5. Ivar de kans zich te handhaven, maar Martinsen 17 min. 43.1 sec.; 6. Finn Hodt 17 min. 46.8 sec.; 7. Roald Aas 17 min. 52.9 sec.; 8. Kauko Salomaa 17 min. 56.7 sec.; 9. Norman Hollwell 17 min. 57.8 sec.; 10. Knut Johannesen 18 min. 8.8 sec. Eindklassement: eisen „Helsinki heeft bewezen, dat de training tot dusver eigenlijk nog te slap is geweest en daarom zeg ik jullie maar vast, dat ik van nu af aan hard zal zijn, ik zal alles van jullie eisen en weer de beul spelen". Deze veelbelovende aankondiging kwam uit de mond van Frans Kuyper, de trainer van het Nederlands waterpolozevental. Zijn gehoor bestond uit een twintigtal jongelieden, die zojuist het nachtverblijf in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam voor het eerste trainingsweekeinde van deze winter in orde hadden gebracht en nu voor het begin der oefeningen door Frans Kuyper bij elkaar waren geroepen. Met uitzondering van Bijlsma. Kre- vaar en Van Gelder, die respectievelijk wegens verblijf in het buitenland, studie en ziekte op het appél ontbraken, waren alle „Olympische" spelers present er ook Hennie Keetelaar. pas uit de Ver enigde Staten teruggekeerd, behoorde weer tot de aanwezigen. Aan deze kern zijn een aantal jongeren toegevoegd en zo zagen wy Van der Tooren en Beu- clenvellen van GZC. Dokter en Van Brummelen van SVH. Voortman en Kei zer van Neptunus Amersfoort. Vrolijk van Rotterdam. Mosterd van AZ en PC, I.amme van Robben en Fienee en Mul ler van Dolfijn bij de reserves. Het was tot de laatste jeugdige groep, dat Frans Kuyper zich in het bijzonder richtte toen hij zei: „De oude kern krygt 1. Kees Broekman 196.122 punten: 2. Roald Aas 197.115 punten: 3. Finn Hodt 197.183 punten; 4. Anton Huiskes 197.415 punten; 5. Ivar Martinsen 198.732 punten: 6. Sverre Haugli 198.838 punten; 7. Carl Erik Asplund 198.880 punten; 8. Norman Hollwell 199.887 punten. Arend van 't Hof won Cycle Cross te Overveen Voor de vijfde maal heeft „De Kam pioen" in de duinen bij Kraantje Lek te Overveen een nationale cycle cross gehouden, waarvoor ditmaal 120 ren ners aan dc start kwamen. Onder de deelnemers bevonden zich diverse bekende renners, zoals Hein van Breenen (hy werd 25e). Andre de Korver, Adri Voorting en Piet van Roon. Gerrit Voorting. winnaar van de vorige vier wedstryden moest wegens een voetblessure verstek laten gaan. VVS en Flnhs scoorden elk eenmaal Gewijzigde UVS-aanval leidde niet tot hogere prodnetiviteit (Van één onzer verslaggevers) UVS benutte de vrye Zondag door het spelen van een oefenparty tegen de Dordtsc tweede klasscr Fluks. Nuttig was deze wedstryd voor dc blauwwlt- ten bovendien, want de ingrypende veranderingen in het elftal omzet ting van de voorhoede, waarin rechtsback De Wolf als rechtsbinnen was op genomen, terwijl op diens plaats J. Onderwater was opgesteld konden eens rustig worden geprobeerd. Hoe het ging? Vóór de rust niet onaardig, maar de opzet van deze probeersels: meer vaart in de aanval te brengen, doch bovenal verhoging van de productiviteit geen luxe overigens! Is niet geslaagd.' Daarvoor was ook ditmaal de blauwwiltc-aanval hoe aar dig de aanvallen soms werden opgezet, weer te slecht op schot, alhoewel de kans om doelpunten te maken nü zeer zeker aanwezig was. In de loop van de tweede helft oordeelde de elftal-commissie het dienstig de voorhoede nogmaals te wyzigen; waarbij o.a. De Wolf op de rechtsbuitenplaats be landde. De resultaten werden er echter wel minder, doch niet beter door! Daarbij komt nog dat dit evperiment ongetwijfeld ten koste gaat van de de fensie, want Onderwater kon ons De Wolf niet doen vergeten en wy geloven dan ook niet dat de elftalcommissie uit de zorgen is! Het begin deed veelbelovend aan. want gedurende de eerste helft gaven onze stadgenoten de toon aan. Fraai werd er bij tijden gecombineerd, doch het verrassende element en een behooriyk eindschot ontbrak, zodat ook ditmaal een Leids overwicht weer niet in doel punten kon worden uitgedrukt. Links binnen Verkuylen en rechtsbinnen De Wolf misten bolden een opgelegde kans en éénmaal bracht doelman Hardenbal met een zeer fraaie safe redding. Eerst na een half uur spelen opende UVS door De Wolf de score, toen deze met een hard schot de Dordtse doelman kans loos sloeg (1—0). Even later brak De Wolf door de roodwitte verdediging heen doch op enkele meters voor doelman Hardenbal faalde hij. Na de thee was Fluks tets sterker en ontstonden ook voor de Leidse veste en kele hachelijke situaties Het was rechts binnen W. Stolk die een gladde combi natie over de rechtervleugel na onge veer een kwartier spelen, op de juiste wyze afwerkte (1—1). Overigens ver diend.! Het spelpeil daalde aanmerkelyk, ver moedelijk speelde het vry hoge tempo van vóór de rust en het zware, doch prima bespeelbare veld de spelers parten en hoewel de ploegen nu aardig tegen elkaar opwogen, ging de stryd lang zaam maar zeker als de nachtkaars uit. Twintig minuten voor het einde volg de de reeds ln aanhef gememoreerde tweede omzetting van de Leidse voor hoede. doch dit haalde cr het kleine beetje vaart, wat er na de rust nog in zat, volledig uit. neer iemand het niet volhoudt, zal hy zijn plaats moeten afstaan aan een van de jongeren. En deze jongeren krijgen de taak er voor te zorgen, dat de „oud jes" naar het ..museum" verdwynen. En nu dadelyk aan de slag. Wy zullen het de eerste paar keer by „oefenen" hou den. over een maand gaan we wat je noemt ..trainen". Daarop plonsde het ge hele stel ln het water en weldra zaten wy ons op de tribune af te vragen hoe die training er dan wel over een maand uit zal zien. want op deze eerste bijeen komst zat er een geweldige vaart in. Het begon met een aantal banen in straf, gelijkmatig tempo, daarna kwa men de ballen in het water en van hand op hand gingen zy razend snel de drie gevormde kringen rond. Links om, rechts om. met een man in het midden, met en zonder hele draai na het van gen enz. enz. Frans Kuyper. in zyn kof fiekleurig trainingspak op het perron van het bassin, zag alles cn tussen zyn (schaarse) goedkeuringen klonken de aanwyzingen: „Strak plaatsen Rudy, sneller die draai. Wimpic, hoog uit het water, die elleboog moet vrij zijn, voor uit jongens, sneller sneller". En dan werd er strak geplaatst, dan kwamen de bovenlichamen hoog uit het water en dan ging het sneller. HET „MUSEUM" Zy, die door hun trainer als „oud jes" waren aangeduid, zoals Van Fcg- gelcn. Braasem. ('about en Smol. had den bij die aansporing van hun trai ner aan de jongeren, waarbij „hel mu seum" ter sprake kwam. niets gezegd. Maar nu in het water was de wraak zoet en Frans Kuyper, die met zijn woorden niets anders had willen be reiken en niets liever wenste, stond het glunderend aan te zien. Tien, twintig maal tolde de bal met grote snelheid de kring rond en geen enkele keer miste het leder een hand. Hoewel de aanleg om tot de topklasse te gaan behoren zich in de andere gToepjes duidelijk manifesteerde, kwam toch even onmiskenbaar naar voren, dat het Nederlandse zevental voorlopig nog niet buiten zyn ervaren geroutineerde krachten kan. Nadat Kuyper in nauweiyks een mi nuut pauze de bedoeling van de vol gende oefening had uiteen gezet, stelden zijn pupillen zich in twee evenwijdige rijen op van doel tot doel. waarin de beide keepers Fienee en de nieuwe ont dekking uit Amersfoort. Voortman. la gen. Snel en strak plaatsend mèt een halve draai, moest de bal van man tot man. Kwam de bal met het water in aanraking, dan moest opnieuw worden begonnen. Zo ging het door. in steeds hoger tempo en telkens met nieuwe variaties, van half negen tot kwart over tien Nog even een babbeltje, een broodje en een flesje limonade, dan onder de wol. want Zondagsmorgens om zes uur klinkt de stem van Frans Kuyper door de cata comben van het zwembad: „Rijzen" en enkele minuten later ligt de hele groep weer in het water tot een uur of acht. Met deze geestdriftige cn deskundige leiding, die keihard is. maar altyd 'riendschappelijk blijft, kunnen succes- en niet uitbiyven. tot die conclusie zal iedere bezoeker van deze interessante cefen-avonden en -ochtenden tomen. Wagen vloog uit de baan Verschrikkelijk drama tijdens Grote Prijs van Argentinië De Sasscnhcimcr Arend van 't Hof op weg naar zijn zege in de cycle cross, welke bij Kraantje Lek werd gehouden. Het zware parcours van 4 km. lengte moest 7 maal worden afgelegd. De uit slag luidt: 1. Arend van 't Hof (Sassenhelm) 1 uur 8 min. 41 sec.; 2. Piet van Roon Haarlem) 1 uur 9 ;.iin 28 sec.; 3. Hof land (Beverwyk) 1 uur 12 min. 26 sec.; 4. Aad van der Voort Cs-Gravenzande) 1 uur 12 min 40 sec.; 5 Patsy Willekes Amsterdam) 1 uur 12 min. '48 sec.; 6. Van Dorresteyn (Soest): 7. Wuurman 'An sterdam). 8 Jahtroers (Amster- Voor de Dordtse rechtshalf K. Har- togh betekende deze vriendschappelijke dam'. 9 \.im Voorting iHaarlcm) wedstrUd tevens een afscheid van de Ne- Andre de Korver (Rotterdam), derlandse voetbalvelden, daar hy naar Dc vejenlgingsprUs was voor de orga- de West vertrekt. I nlserende vereniging. Tweehonderdduizend toeschouwers, onder wie de Argenlynsc president Peron en vele andere autoriteiten zich bevonden, zyn getuige geweest van dc eerste race van het nieuwe automo biel-seizoen. Hel was de met grote spanning verbeide wedstrijd om de Grote Prys van Argentinië, maar de race zelf bracht niet veel spanning, helaas wel sensatie van de meest dra matische soort. In de 32c ronde van de wedstrijd vloog de Italiaan Farina met zijn F' rari uit de grote bocht cn zijn wagen stortte zich met voile vaart midden in het publiek, dat gevaarlijk dicht naar de baan was komen opdringen, nadat het in de eerste ronden niet genoeg naar zijn zin had kunnen zien van de stryd. Volgens de laatste be richten zijn 7 personen, onder wie een 12-jarig jongetje, gedood cn m ten 33 gewonden in liet ziekenhuis worden opgenomen. De verwondin gen V2n enkelen zyn zo ernstig, dat men vreest straks nog meer doden te moeten betreuren. Farina zelf liep slechts lichte beenblcssures op. Het is tot nu toe onbekend, wat pre cies de oorzaak ls van het ongeval, maar ooggetuigen beweren, dat de Italiaan, die een ronde op de leidende Ascari achter lag. by het passeren voor een ander deelnemer moest ultwyken en ln de bocht de macht over het stuur kwyt raakte Men is het er ln de Argentynse hoofdstad over eens. dat de onvoorzich tigheid van het publiek om zich dichter bij de baan te begeven dan de afzetting, mede oorzaak is van de droevige gevol gen van het Incident met de Ferrari van de wereldkampioen 1950. Byna was nog een tweede ongeluk ge beurd. toen er van de wagen van Man zon een wiel afliep, maar vlak voor een grote groep toeschouwers, die zich ook il voor een eedcclte op de baan bevon den. kon de Fransman zyn Gordinl tot staan brengen. Ascari nam onmidellijk na de start de leiding en hy heeft deze met meer af gestaan. Aanvankeiyk werd hij ernstig bedreigd door de Argentyn Fangio, doch na 34 ronden gaf Fangio de stryd op. De uitslag luidt: 1 Ascari (It) met Ferrari 379.498 km (97 ronden) in 3 uur 04.3 sec: 2 Villoresi (It) met Ferrari; 3 Gonzales (Argi met Maserati; 4 Haw thorn (Gr Br) met Maserati; 5 Galvez (Arg) met Maserati 3.02.48.1, 96 ronden. AUTOMOBILISME Tulpen Rallye start 27 April Omtrent de lustrum-Tutpen-Rallye, die de RAC West van 27 April2 Mei a.s. organiseert vernemen wij, dat het reglement ter perse is en omstreeks eind Januari zal verschynen. De startplaatsen zullen zijn: B3zel, Brussel. Den Haag. Hamburg, Londen. Parijs en Stuttgart. Van deze plaatsen uit voeren de zgn. „aanlooproutes", die varléren van 460 tot 530 kilometer, naar het concentratiepunt Spa. In Spa begint de gemeenschappelijke, door alle deelnemers te volgen route via Luxemburg. Spinal, Belfort, Genèvo. Champagnole, Gerardmer, Saarbrucken, Luik, Roermond, Eindhoven en Breda naar Noordwijk aan Zee, waar de eerste deelnemer Woensdagochtend 29 April, te ca. 8 uur moet binnenkomen. Het systeem van klassementsproeven on„zsnL,v.s?eciale étappes" tijdens de Rallye blyft gehandhaafd, zoals, gezien J^s grote succes daarvan, te verwachten De klassementsraces zullen worden ge houden op Koninginnedag, 30 April, op het circuit van Zandvoort. De jaariybse Ushockeywedstryd tussen Nederland en België zal op ll Februari op de HOKY te Den Haag worden gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1953 | | pagina 3