Het avontuur van de Kerstman Pas op voor Verkoudheid ^ré-Gola DE FLUISTERCAMPAGNE DE MEESTER-DOKTER - LEIDSCH DAGBLAD - ZATERDAG 27 DECEMBER Spiegeltje, spiegeltje aan de wand. PARIJS, 26 December. Het is nacht, de nacht na Tweede Kerstdag. Zwart spant de hemel zijn fluwelen gewelf achter een confetti van sterren en een klimmende, zilveren sik- kelmaan. Langs het firmament trekt een slee, een lege rendierslee, op we; naar de aarde. Gezwind suist hij van het ene lichtje naar het andere, de steden van het uitspansel langs. Er is haast, want op aarde wacht de Kerstman, die straks, te middernacht, zijn Jaarlijkse taak weer heeft vervuld. Tien minuten zijn er nog om de tocht te volbrengen, tien minu ten nog voor het einde van de reis. Juist voldoende, want daar al glijdt de slee over de Melkweg, de drukste en laatste verkeersader van het traject. Het is er een gewemel van lichtjes, witte lichtjes, gele lichtjes, stoplichten en voorrangs- lichten. En langs a. die lichtjes spoeden eich passerend, inhalend, ontwijkend Kerstman's trouwe dieren met hun leg- slee. Doch aan de al .éér.verander de regelingen en voorschriften van het hemelverkeer zijn zij nog niet gewend: het grootsteedse gemanoeuvreer van zo veel ongeïdentificeerde lichtende voor werpen is hun volkomen nieuw. En in iminder dan geen tijd zijn ze, in hun haast en hun provinciale rlj-onervaren- heid, verzeild geraakt in een luchtver- keersopstopping, die voorlopig onwrik baar blijkt De tyd gaat voort. Onbarmhartig. Op aarde wacht de Kerstman, van moeilijkheden en tegenslag niets ver moedend Vijf minuten nog. Drie. Op de plaats van het rendez-vous wandelt hij geduldig op en neer. Zijn taak is vol bracht. niemand hier op aarde heeft hem meer nodig. Eén minuut nog. Een halve. Om hem heen ligt de stal te rusten. Uitgestorven is de nauwe win kelstraat, vers gevallen sneeuw strekt er een smetteloos, nog onbetreden tapijt. Achter de winkelramen is het donker, maar in het licht van een lantaarn ligt een étalage, vreemd verlicht. Gedach teloos slentert de Kerstman de straat <n, een spoor van voetstappen wandelt hem na. Klokke twaalf heeft geslagen en moe, wachtend, gaat hij zitten op de besneeuwde stenen wand van het win kelraam. in de 'ichtcirkel, die de lan taarn door de nacht trekt. Nog hangt de laatste slag van twaalf trillend in de lucht Achter het winkel raam in de Kerstétalage, die morgen weer door mensenhanden zal worden ontdaan rekt en strekt zich een was sen pop. Ze knippert met haar lange Bijden wimpers, schikt wat aan haar feestelijke avondjapon en doet een aar zelende stap vooruit, van haar ronde voetstuk af Ook haar collega's, starre dummies overdag, roeren en rekken zich, knipperen tegen de stralenbundel, die door het raam naar binnen valt, en de duizenden flonkerlichtjes van de sneeuw. Een blanke hand grijpt het jasje, dat bij het voetstuk ;ectaleerd was of schikt wa' aan de stool, die achteloos om was sen schouders lag En.maar kijk.' Ze kunnen haar ogen niet geloven als zé de dromende figuur ontwaren, die daar, één hand in zijn witte baard, de capuchon van zijn rode anorak diep over het hoofd, voor het raam ineengedoken zit. „De Kerstman", denken ze fluisterend, verwonderd. „Nu nog? Na midder nacht?" Marianne, Sophie en de anderen, levenloze poppen die alleen als iedereen 6laapt één klokkeronde tot leven mogen komen, staan verstomd! Hier is een toeschouwer, een levend wezen, dat, al is het dan ook de Kerstman zelf, eigenlijk geen getuige van haar vrijheid mag Eijn! Te laat echter! Een ieder is ont waakt! En daar komen al, dwars over het onbetreden sneeuwtapijt, de zwart gerokte partners uit de herenzaak van de overkant van de straat Vlug, vlug! Een laatste blik op de Kerstman, die zich niet roert. De kaarsjes aangestoken met de glinster- lichtjes van de sneeuw en in een om mezien is de uitstalkast een feestzaal van de mooiste soort. Het uitgedroogde der.negroen heef» zijn naalden gestrekt, de besjes van de mistletoe, bol, vol en glanzend, weerkaatsen het licht van een stralende vergulde ster en de hulst, groener en roder dan tevoor, pronkt en uraalt dat het een lust is. Papieren Klokken luiden, Kerstballen tinkelen rhythmlsch een melodie, een speeldoos Jaat zich zingend horen en drummend neemt ook het naaldengroen deel aan he'. concert. Ridderlijk maken de heren hun opwachting en meteen is het feest in volle gang: op de tonen van de lief lijkste muziek worden de mooiste, de elegantste en de meest modieuze vrou wen in sprookjesgewaad ten dans ge leld.... dromen werkelijkheid kunnen zijn, beleefde de Kerstman, daar voor het winkelraam in de sneeuw, zijn schoonste derde Kerstnacht op aarde; hij was getuige van een gala feest, zoals vele stervelingen het nog m Mt hebben gezien, een feest waar de fraaiste droomtolletten werkelijkheid waren sprookjestoiletten, door men senhand gemaakt, zoals je ze soms wel op een plaatje ziet of in een étalage, maar die eerst levend worden als Je ze dragen ziet en schrijden en dansen J. V. Van de schilder Henri Kley. Juist voor Kerstmis heeft H.KE, Prin ses Wiühelmina een bezoek gebracht aan de kunstschilder Hmri Kley te Loe- nen (Veluwe). De prinses, die werd vergezeld door haar secretaresse, mej. Geldens, vertoefde geruime tijd in het atelier, waar zij tal van wèrk?n van de kunstenaar met grote belangstelling en waardering bezichtigde. Alvorens te vertrekken deed Prinses Wilhedmina 2 aankopen, te weten een Zweeds land schap en een uit Lapland. Beide schil derijen maakten deel uit van een col lectie van ongeveer 50 schilderwerken, door de heer Kley in de afgelopen zo mer tijdens zijn reis naar het hog? Noor- |den vervaardigd. Daar een der schilde rijen was bestemd ais Kerstcadeau van de Prinses voor Koningin Juliana werd de aankoop 's middags naar paleis Soest- dijk gebracht om de Koningin in staat te stellen zelf haar keuze te doen. Voor de Vrouw Voor Oud en Nieuw Oliebollen 15 stuks voor 54 cent). 250 gr. bloem, ruim 2 dl lauwe melk, 10 gr. gist, 100 gr. krenten en rozij nen, 1 appel, zout, olie of vet om in te bakken. De gist aanmengen met iets van de lauwe melk. Van bloem, aangemengde gist, de rest van de melk, zout, krenten, rozijnen en gesnipperde appel een stevig gelijkmatig beslag maken. Dit enige tijd kloppen om lucht in het deeg te krijgen. Het vervolgens in een kom op een warme plaats of in een teil lauw water laten rijzen gedurende 1 uur. De olie of het vet warm, doch niet dampend heet laten worden. Van het beslag met 2 lepels ballen vormen en deze in de olie bruin en gaar bakken. Te langzaam gebakken oliebollen worden vet en krijgen een harde korst. Appelbeignets 20 stuks voor 45 cent). Deze moe ten gebakken worden zodra het beslag gemaakt is. Ongeveer 4 zure appelen, 125 gr. 1% kopje) lloem en 3 gr. (2 thee lepels) bakpoeder of 125 gr. zelfrij zend bakmeel, 114 dl (bijna 1 kopje) melk of water, zout, boter, marga rine, olie of vet. De klokhuizen uit de appelen boren, de vruchten schillen en in schijven snij den. Van bloem en bakpoeder of zelf rijzend bakmeel, zout en water of melk een glad beslag maken. De schijven hierin juist even onderdompelen, zodat ze geheel bedekt zijn met beslag, maar in het midden nog een opening verto ner. De beignets, bijv. met een breinaald, uit het beslag halen en in een koeken pan met hete olie, margarine of boter, of in een diepe pan met blauwdampende olie snel aan weerszijden bruin bakken. De beignets met suiker bestrooien en warm opdoen. Garnalen cocktail voor 4 glazen. 100 gr. gepelde garnalen, 4 eetlepels mayonnaise, 3 eetlepels tomaten ketchup, sap van een halve citroen, peper, zout, fijngehakte peterselie. De garnalen wassen en laten uitlek ken. Een sausje maken door mayonnaise, ketchup en citrr nsap dooreen L men gen en zout en peper naar smaak toe te voegen, De garnalen verdelen over ondiepe glazen en de saus er over scheppen. Des gewenst een weinig zeer fijn gehakte peterselie midden op de saus leggen en Knakworstjes met kaas 4 knakworstjes, 30 gr. geraspte kaas. De worstjes overlangs insnijden tot op het midden en openbuigen. De insnijdin gen met de geraspte kaas vullen. De worstjes in een bodempje water 10 minuten verwarmen tot de kaas gesmol ten is, ze uit het water halen en goed warm opdoen. Er papieren servetjes bij geven. Nieuw jaarswafels (±80 stuks voor 72 cent). 85 gr. (1/3 pakje) boter of marga rine, 150 gr. (ruim een kopje) basterdsuiker, vanillesuiker, 1 klein ei, l',2 dl (1 kopje) water, 250 gr. (bijna 3 kopjes) bloem. Een grote kom in een pan met heet water plaatsen. Hierin de boter of mar garine smelten, de suiker, de vanille suiker en het ei er aan toevoegen. Wan neer dit mengsel goed glad geroerd is, het water en vervolgens de bloem er door mengen. Het beslag enige uren op een koude plaats laten staan om op te stijven. Het deeg moet nog net vloeibaar zijn, dus zonodig iets water toevoegen. Een knijpertjesijzer in het vuur goed heet laten worden en besmeren met wat boter of margarine. Een weinig van het beslag in het ijzer leggen en dit goed sluiten. De wafels ir het vuur aan weers zijden lichtbruin bakken. Ze met een mesje uit het ijzer nemen en meteen om dc steel van een houten lepel rollen. Desgewenst de rolletjes vóór het gebruik met poedersuiker bestrooien. (Ingez. Mcd.-adv.) Neem tijdig sterk desinfecterend N.V. PHILIPS-ROXANE Pharm.-Chem. Ind. "Duphar" Amsterdam - Olst - Weeso FEUILLETON door ANDREW MACKENZIE 61) Nu en dan verbaasde juffrouw Poole zich er wel eens over, dat haar werk gever soms zo hatelijk in zichzelf zat te lachen en even eigenaardig vond ze het, dat ze nog steeds niet de brieven op de bus mocht doen. Maar ze wist dan ook niet, dat alle brieven, die de makelaar ontving, geschreven waren door een van zijn agenten, die briefpapier en envelop pen bij de scheepvaartmaatschappijen had gestolen. Ook vond juffrouw Poole het typisch, dat de bezoekers er zo ha veloos uitzagen. Op zekere dag, tegen tien uur, toen het kantoor ongeveer een maand was geopend, kwamen er twee mannen, die er geenszins haveloos uitzagen. Het waren detectives, maar juffrouw Poole kon dat niet bevroeden. Is mijnheer Ferguson er? vroeg een van hen. Wordt U verwacht? Nee, maar ik wil hem toch even spreken. Juffrouw Poole wachtte tevergeefs op het wachtwoord. Ik ben bang. dat ik U niet toe kan laten als U geen afspraak hebt ge maaktbegon de secretaresse, maar op dat moment haaide de bezoeker een legltimatlekaart en een bevel tot huis zoeking te voorschijn. Politie! We hebben bevel tot huis zoeking. Intussen was de ander al naar de deur van Fergusons kamer gelopen. Hij wierp haar open. Er ls niemand. —HU was er daar net nog, zei juf frouw Poole hoogst verbaasd. De detective rende naar de deur ach ter Fergusons bureau, welke bleek uit te komen op een smalle gang. HU kon nog Juist iemand de hoek om zien slaan. De beide detectives renden direct achter hem aan. doch moesten de achtervol ging ten slotte staken. Ferguson was ver dwenen HOOFDSTUK XIX Brannigan legde z'n oor scherp te luisteren naar geruchten over een na derende storm. Inlichtingen bereikten hem. dat de arbeiders in talrijke indu strieën mopperden, maar dat nergens een staking was uitgebroken. Enkele van de meest gevaarlUke agitators werden zorgvuldig geschaduwd. Hierdoor was men er achter gekomen, waar Ferguson kantoor had gehouden Maar zelfs tóen wist Scotland Yard nog niet wie de ge zochte man was, want er waren tiental len kantoren In het grote gebouw ge vestigd. NauwelUks had Brannigan het rap port van de twee detectives gelezen, of hU wist. dat Ferguson niemand anders dan Simpkins was geweest Tien minu ten na Simpkins vlucht werd de gehele buurt naarstig uitgekamd, maar zonder enig resultaat. De vogel was gevlogen. De hoofdinspecteur nam juffrouw Vertaald uit het Engels Poole een verhoor af. Het arme mensje was over haar zenuwen heen. Ze ge loofde stellig, dat ze opgesloten zou worden Ze het Brannigan een foto van haar werkgever zien en hU moest toegeven, dat Ferguson niets weg had van de roemruchte kolonel. Toen ging hij het archief van de „scheepsmakelaar" na. Na enkele telefoontjes wist hij reeds, dat alle brieven vervalsingen waren. Het was de hoofdinspecteur toen met een duidelijk, waarom juffrouw Poole nooit de brieven mocht posten. Ze wer den nooit op de bus gedaan! Niets werd overigens gevonden, dat enig licht zou kunnen werpen op de wérkelijke zaken van Ferguson. Het kantoor werd onder bewaking ge steld. De eerstvolgende dagen kwamen nog enkele ongunstig uitziende individuen aanlopen. Zij verdwenen echter direct weer. toen zy in het kantoortje van juf frouw Poole enkele mannen zagen wach ten, die wel eens iets met de politie te maken zouden kunnen hebben. Brannigan had nog maar weinig rust. De commissaris stelde een zorgvuldig on derzoek in, hoe het mogelijk was ge weest, dat Ferguson was ontsnapt. Bran nigan' kreeg enkele onvriendelijk klin kende woorden in ontvangst te nemen. Volgens sir Dudley had een oordon om het gebouw gelegd moeten worden, toen de twee detectives naar b.nnen gin gen. Brannigan antwoordde, dat hij er toen nog niet het geringste vermoeden van had, welke rol de man, die hij zocht, speelde. Indien de gezochte de politie in zulk een getale had zien aanko men, was hij er zeker gezwind vandoor gegaan. De commissaris moest dit wel loegeven. Maar zorgt dat U hem te pakken krijgt, hoe dan ook!, drong de commis saris ten slotte aan. Die hele zaak duurt me al véél te lang. Er broeit op 't ogenblik weer wat. Als we niet gauw kunnen ingrijpen loopt het mis, falikant mis! En dat weet U zelf óók heel goed. Ja. ik weet het, sir, antwoordde Brannigan, naar de hoge stapel rappor ten starend, welke op Sir Dudley's bu reau prijkte. We doen ons uiterste best om de geruchten die Simpkins laat verspreiden tegen te spreken en te ont zenuwen. Misschien hebben'we al in zekere zin succes geboekt nu er nog steeds geen staking is uitgebroken Daar heb ik inderdaad ook al aan gedacht, maar ik vermoed, dat Simp kins ons dat Juist wil doen geloven. Dan zullen we minder goed voorbereid zijn als hij z'n grote slag wil slaan. U haalt de woorden uit m'n mond, merkte Sir Dudley op. Hij knikte Bran nigan toe: hij kon vertrekken. Toen de hoofdinspecteur op 'tpunt stond de ka mer te verlaten, vroeg de commissaris hem of hij soms nog bijzonderheden had over de mensen, die in Monte Carlo achtervolgd waren door geruchten en roddelpraatjes. We blijven actief, sir. Een van hen, kolonel Oudmot, is terug gegaan naar Frankrijk. Simpkins heeft niet de min ste poging gedaan hem uit de weg te ruimen. Ik vermoed zo. dat hij hier mo menteel z'n handen vol heeft. Houdt Uw ogen deksels goed open! De eerste minister maakte zich onge rust over professor Porter. Hit werkt aan een project, dat van de grootste be tekenis is. Hangt die Amerikaan hier nog steeds rond? Brannigan grijnslachte. En hoe! Ik voel me dankbaar Je gens hem nu hij me gewaarschuwd heeft op die avond van dat geschiet bij Piccadilly. Maar ik zou wel eens wil len weten, wat hij nu precies in z'n mars heeft en wat z'n plannen zijn. Hij is ons misschien later nog wel van dienst. (Wordt vervolgd 46) Maar Joris", vroeg Panda geschrokken. waar om geef je deze patiënten niet net zo'n wit pilletje als de anderen. Het heeft hen toch maar prachtig genezenl" „Ge vergist U. kleine", antwoordde Joris minzaam. ..Het waren niet de witte pillen, welke hen genazen, doch mijn gehele behandeling. Deze lieden, hier zijn nog niet aan de eind-phase van mijn kuur toe!" ..Zo", gromde de hofarts dreigend. ..dacht je dat?" ..Inderdaad, collega", antwoordde Joris, zonder zich iets van het woedende geschreeuw van het drietal aan te trekken. „Een te snelle toediening van de witte pillen zou het gehele effect van mijn behan deling bederven!" En nadenkend voegde hij er aan toe: „En bovendien zou het mij de vreugde ont nemen. nog verder mijn zorgen aan U te kunnen wijden!" Inmiddels had het nieuws van de wonderbaarlijke genezing van zovele patiënten als een lopend vuurtje de ronde door het paleis gedaan en op hetzelfde ogenblik, dat Joris in de ziekenkamer vertoefde, ver telde een lakei opgewonden aan de koning: Dokter Joris Goedhloed Esculapus heeft alle patiënten van de slaapziekte genezen. Majesteit, behalve drie". „Goed", mompelde de koning slaperig. zodra ook deze drie genezen zijn. zullen wij ons aan zijn be handeling onderwerpen!" Ons goedkoop knippatroon Prijs 40 cents Kinderjurkje. Leeftijd 46 Jaar bo venwijdte 63 Leeftijd 68 Jaar bovenwijdte 67. Benodigde stof grootste maat: 1 m 25 van 130 cm breed. Dit aardige, vlotte modelletje is zowel als feestjairkje of ais gewoon jurkje voor alle dag te verwerken. Voorpand en achterpand hebben een rond pasje, dat evenals de boven kant van de zakjes, met geborduurde motief jes of met zig-zag band versierd kan worden. In de achterkant van het pasje wordt een knoop en knoopsgatsluiting aangebracht. Mocht het splitje in het rugpasje iets te klein ziin, dan kan dit verlengd worden door de naad in het rugpand een beetje open te laten. De hals wordt afgemaakt door een bobbed kraagje. De lange, wijde b'ousemouw wordt aan een manchetie gerimpeld en met d.t manchetje ges'oten. De inknip op het patroon geeft de plaats van het splitje aan. Van het ruime vierbaans rokje wor den de zijnaden recht van draad ge knipt, zodat midden voor en midden achter schuin vallen. Verkrijgbaar van Maandag af, zolang Jj de voorraad strekt, aan ons Bureau Witte Singel 1. Toezending per post geschiedt na ontvangst van brief met ingesloten en niet opgeplakt 55 ets aan postzegels. Verzoeke op de enve'oppe te vermel den „Goedkoop Patroon". Nederlandse Orkeststichting opgericht Op 24 December is opgericht de „Nederlandse Orkeslstiohling", geves tigd to Amsterdam en ten doel heb bende de bevordering van de Neder landse muziekcultuur door het In standhouden van het Concertgebouw orkest env het geven van concerten door dit orkest hoofdzakelijk ln het Concertgebouw te Amsterdam. Overeenkomstig de statutaire bepa lingen treedt een voorlopig bestuur op bestaande uit de heren d,r N. R. A. Vroom, hoofd van de afdeling Kunst van het Departement van O. K. en W., mr A. de Roos, wethouder voor kunst zaken in de hoofdstad, mr J. W. de Jong Schouwenburg, lid van de Raad van Bestuur van „Het Ooncertgebouw" N.V. en P C. Heuweloemeijer, lid van het dagelijks bestuur van de Vereniging van Ooncertgebouwleden Mr G. Landré heeft zioh als gemach tigde van het voorlopig bestuur belast met de uitvoering der besluiten van dat bestuur. 15.000ste schip te Rotterdam NA-OORLOGS RECORD! Gistermiddag is in de Rotterdamse haven het 15.000ste z?esohip van dit jaar binnengekomen. Het was het 427 brt. metende kustvaartuig „Marne" van de rederij Wm H. MUI Ier en Co. te Rot terdam. dat met stukgoed van Stock holm kwam en ligplaats koos in de Merwedehaven Deze Kerstverrassdng betekent een na-oorlogee record voor Rotterdam, want het getal 15.000 kon na de bevrij ding nog niet worden genoteerd. Het vorig? jaar arriveerden te Rot terdam 13.556 zeeschepen. Voor de jaren 1949 en 1950 bedroeg het aantal binnen gekomen schepen resp. 11.604 en 12.883. Radio - programma VOOR ZONDAG 28 DECEMBER Hilversum I (402 M) NCRV: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gram.mu- zlek: IKOR: 8.30 Ned. Herv. Kerkdienst; 9.15 Kerkmuziek. KRO: 9.30 Nieuws en waterstanden; 9.45 Gram.muzlek: 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.muzlek; 11.40 „L'Hls- tolre du soldat", Strawlnsky; 12.15 Apo logie; 12.35 Oude Kerstliederen; 12.50 „100 Jaar Kromstaf"; 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws: 13.10 Amusementsmuziek; 13 45 Boekbespreking: 14.00 Voor dc Jeugd; 14.30 Omroeporkest, groot koor en soliste: 15,20 Gram.muzlek; 15.40 Bariton en harp 16.05 Gram.muzlek; 16.10 „Katholiek Thuisfront Overal": 16.15 Sport; 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Geref. Kerkdienst; 1830 Gram.muzlek: 19.00 Samenzang; 19.30 „Gelooft U dat?", causerie. KRÖ: 19 45 Nieuws; 20.00 „De Appel valt niet ver van de Boom"; 20.20 „Die Entführung aus dem Serail", opera; 22.00 „Laat ons gaan om te bezoeken", Kerstspel; 22.45 Avondgebed en Liturgische Kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 M) VARA: 8.00 Nieuws en weerberichten: 8.18 Gram.mu zlek; 8.30 Voor het platteland; 8.40 Lichte muziek: 8.58 Sportmededellngen; 9.00 Gra- mofoonmuzlek; 9.45 Geestelijk leven. VP RO: 10.00 Voor de kinderen. IKOR: 10.30 Kerkdienst. AVRO: 12.00 Amusementsmu ziek; 12.35 „Even afrekenen, Heren!"; 12.45 Krontjong ensemble; 13.00 Nieuws en weerberichten; 13.05 Mededelingen of gram.muzlek: 13.10 Amusementsmuziek: 14.00 Boekbespreking; 14 20 Strijkkwartet; 14.55 Toneelbeschouwing; 15.10 Muzikale causerie: 15.55 Dansmuziek; 16.30 Sport- revue; VPRO: 17.00 Oudelaarsrede VARA: 17.30 Voor de Jeugd: 17.50 Sportjournaal: 18.15 Nieuws en sportuitslagen; 18.30 Pia nospel: 18.45 Volkszang: 19.30 Radlolym- pus. AVRO: 20.00 Nieuws; 20.05 Gevari eerde muziek; 21.05 .Londen en Parijs", hoorspel: 2145 Surinaamse volksmuz'ek: 22.00 Cabaret; 22 30 Pianorecital: 23 00 Nieuws: 23 15 Reportages of gram.muzlek: 23.2524 00 Gram.muzlek. Radio Bloemcndnal: 9. 10.30 uur vm. en 3.30 uur n.m ds Jac. Geuzebroek van Am sterdam. Engeland, BBC Home Service. 330 m.: 13 10 Crltleken: 13.56 Weerberichten; 14.00 Nieuws: 14.10 Causerie: 14 30 Gram.mu zlek: 15.00 Voor de tuinbouwers: 15.30 Hoorspel; 17.00 Orkestconcert; 17.45 Boek bespreking; 18.00 Voor de kinderen; 18.55 Weerberichten; 19.00 Nieuws; 19.15 Sym- phonlc-orkest en solist: 20,45 Kerkdienst; 21.45 LlefdadlgheldsoDroep: 2130 Hoorspel 22.00 Nieuws: 22.15 Causerie; 22 45 Geva rieerde muziek; 23.52 Epiloog; 24.000.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m.: 12.00 „Can I come In?"; 12.30 Kerkdienst: 13.00 Verzoekprogramma; 14.00 Revue orkest; 14.15 Amusementsmu ziek: 14.45 Gevarleerdprogramma; 15 15 Amerikaans programma; 15.45 Gevarieerd programma: 16 30 Vacantle-tlps: 17 30 Filmprogramma: 18.00 „Round Britain Quiz", 18.30 Gevarieerd programma: 19.00 „If I had a million"; 19.30 Hoorspel met muziek; 20 00 Nieuws en. radiojournaal; 20.30 Hoorspel; 21.30 Community hymn singing; 22 00 Gevarieerde muziek; 23.00 Nieuws: 23.15 Pianospel; 23.30 Muzikale causerie: 23.45 Orgelsnel' 0.15 Rbythml- sche muziek; ,0 561.00 Nieuws. Nnrflu'£stdei,itseher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Gevarieerde muziek; 13.00 Nieuws; 13.20 LIdhtè muziek: 14.00 „Der Glüserne Berg", sprookje; 15.15 Klassieke muziek: 16.30 Dansmuziek; 18 00 Orkestconcert: 18 45 Sopraan en plano; 19.00 Nieuws: 21.45 Nieuws; 22.15 Gevarieerde muziek; 23 00 Dansmuziek: 24 00 Nieuws: 0 10 Ka merorkest: 1.15 Gevarieerde muziek. Erankrlllc. Nationaal Programma. 347 m: 11 00 Svmohonle-orkest en solist; 12.00 Klankbpeld: 13.00 Nieuws; 13 20 Hoorsnel: 15.30 „Chanson Gltane". operette; 17.40 Gram.muzlek: 17.45 Orkestconcert; 19.30 Gram.muzlek: 20 00 Lichte muziek; 23.00 Kamermuziek; 23.4524.00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Gram.muzlek; 12 15 Carlllonspel: 12.30 Omroeporkest; 13 00 Nieuws; 13.15 Gram - muziek: 13.30 Voor de soldaten: 14 00 Gra- mofoonmuzlek: 15.30 Idem; 16.00 Snort: 16 45 Gram.muzlek: 17.00 en 17.40 Idem: 17 45 Snnrtults'azen- 17 50 en 18 00 Gra- mofnnnmiiz- 18.20 Godcdlerstlge uitzen ding 19 00 Nieuws: 19 30 Gram muz'ek: 19 50 Omr-"enrYrkest pn solisten- 20 30 Svm- phonle-orkest en soliste: (In de pauze: gram.muziek!22.15 Verzoeknrogramma; 23 00 Nieuws: 23.0524 00 Dansmuziek. 484 m.: 12.08 Omroeporkest en solisten: 13.00 Nieuws: 13 15 Verzoekprogramma: 14 30. 15 00 en 16 30 Gram.muzlek: 17 00 Nieuws; 17 10 en 18 00 Gram muziek: 19 45 Nieuws: 20.00 Svmphonle-orkest en Om- rnenknren- 21 1.5 Gevarieerde muTl«k" 21 20 I Oram muzieir 29 00 N1euw«- 22 10 Lichte I muziek- 2°.50 N'euwv 23 00 Gram.mu zlek' 23 55 Nieuws. berichten; 8,10 Sportuitslagen; 8.20 Gram. muzlek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de hulsvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gra- mofoonmuzlek; 10.30'Morgendienst; 11.00 Gram.muzlek; 11.15 Fluit cn plano; 11.45 Gram.muzlek; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Orgelconcert; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Vocaal dubbolkwartet; 13.45 Gram.muzlek: 14.00 Voordracht; 14.35 Gram.muzlek; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.muzlek; 15.20 Planokwintet; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Gram.muzlek; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gram.muzlek; 17.30 Voor de Jeugd; 17.45 Regeringsuitzending: mr J. Mlllus: „De handel ln het Caraïblsch gebied": 18.00 Muziekvereniging; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Gevarieerde muziek: 18.45 Oost-Europese liederen; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Negro-splrituals; 19.30 „Vcrlk en Staat", causerie; 19.45 Su rinaamse volksmuziek; 20.00 Radiokrant: 20.20 Gram.muzlek; 20.40 „Het Gouden Feest van de Klokkenluider", hoorspel; 2125 Selectie „Boccacio". operette; 22 00 „Rijkdom onder de grond", causerie: 22 10 Strijkorkest 22.45 Avondoverdenking; 23 00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.15 „Man en vrouw", causerie; 23.3024.00 Gram.mu zlek. Hilversum II (298 M) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.muzlek: 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Gram.muz.: 8.00 Nieuws 8.15 Gram.muzlek; 9.00 Morgenwijding: 9.15 Gram.muzlek; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Gram.muzlek: 11.00 Voor de vrouw: 11.15 Kamerorkest; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen: 12.33 In 't spionnetje: 12 38 Koorzang; 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen of gram.muzlek; 13.20 Musette-orkest; 13.50 Gram.muzlek; 14 00 „Wat gaat er om ln de wereld?", cause rie; 14.20 Gram muziek: 14 30 Voordracht: 14.45 Vlooi en plano; 15.15 Voor de vrouw 16.15 Gram.muzlek; 17.30 Voor de pad vinders; 17.45 Gram.muzlek: 17.50 Militai re causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Twee pla no's; 18.30 Accordeonorkest; 19.00 Muzi kale causerie; 19.15 Cabaret; 19.45 Rege ringsuitzending; Landbouwrubrlek; 20.00 muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Filmprogram ma; 23.4524.00 Gram.muzlek. Engeland, BBC Home Service. 330 m.: 12.30 Bariton, viool en plano; 13.00 Gram. muzlek; 13.25 Gevarieerd programma; 13.55 Weerberichten; 14.00 Nieuws; 14.10 Gevarieerde muziek; 15.00 Orkest-concert: 16.00 Crltleken: 16.45 Gram.muzlek; 17.30 Interviews; 18.00 Voor de kinderen; 18 55 Weerberichten: 19.00 Nieuws; 19.15 Snort; 19.20 Boekbespreking; 19,30 Schots orkest; 20.30 Discussie; 21.00 Gevarieerd program ma; 21.45 Amerikaans commentaar; 22.00 Nieuws; 22 15 Hoorspel; 23.45 Pianorecital; 24.00—0.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 in.; 12.00 „Mrs. Dale's dagboek": 12.15 Voordracht; 12 30 Dansmuziek- 13.15 Orgelspel: 13.45 BBC Midland Light Or chestra en solist; 14.45 Voor de kleuters; 15.00 Voor de vrouw; 16.00 Miniatuur or kest en planoduo: 16.45 Lichte muziek; 17.15 ..Mrs. Dale's dagboek" 17.30 Hoor spel; 19 00 Militair orkest en solist.; 19.45 Hoorspel; 20.00 Nieuws cn radiojournaal; 20.25 Sport; 20 30 Wedstrild tussen Jon gens- en meisjesscholen; 21.00 Vraeenbe- antwoordlng; 21.30 Verzoekprngramma: 22.00 „Afrikaanse Federatie": 22 30 Ge varieerd programma; 23 00 Nieuws; 23.15 Actualiteiten: 23 20 Lichte muziek; 0 05 Voordracht: 0 20 Strljkensemble en solist; 0.56—1 00 Nieuws. Nordwestdentseher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Lichte muziek: 13.00 Nieuws; 13.25 Orkestconcert: 14.15 Lichte muz'ek; i s 00 Hoorspel; 15 50 Viool en plano; 16.15 Amu sementsmuziek: 16 40 Rhvtbmlceh" mu ziek; 17.00 Nieuws.' 17 45 Gram muz(=k: 19 00 Nieuws: 19 30 Volksliederen; 20ZO TTIDhot -rke't 10 Gevarieerde muziek: 24 00 Nieuws; 0.30 Dansmuziek; 1 15 Gevarieerde muziek Fr.ankrilk Nationaal Programma. 317 m.: 12 00 SvmDhonlsche muziek: 13 00 Nieuws 13.20 Engelse muziek' 14 00 Nieuws; 14 17 Gram muziek: 16 00 Kamermuziek: 17 oo Seml-klassieke muziek' 17.50 GrammuziPk 18.30 Amerikaanse uitzending: 19 01 Kris- sleke muziek: 20 00 Orkestmnrerten 22.45 Gram.muzlek: 23 45—24 00 Nieuws. Brussel. 374 en 481 m. 374 m.: 12 00 Studio-orkest- 12 70 Weerberichten' 12 34 Voor de landbouwers: 12 4a rtrom muziek 'Om 12.50 Koereen13 00 Nieuws; 17 15 Walsmuziek- 14 00 Gram.muzlek- 14'5 Orkest en oiano- 14 45 Oram muz'ek: 15 00 en 16 00 Idem: 17 00 Nieuws: 17.10 Amu sementsmuziek: 18.00 Franse les; 1815 Gram.muzlek' 18 25 Financiële kroniek; 1830 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19 40 Gram muziek: 20 00 Kamerorkest en eemened koor fin de pauze- Alt en ram- benkoor); 22 00 Nieuws: 22 15 Orgelspel ->n eram muziek: 22 5523.00 Nieuws 484 m.: 12 05 Omroeporkest: 13.00 fleuws- 13 10 14 00 en 15 00 Gram.m\i-'°k 16 00 Lichte muziek: 16 25 Gram.mu- z'-k 16 35 Licht» muziek 17 00 Nieuws; 17 15 Gram muziek: 17 30 Klankbeeld: 17 45 Gram muz'ek: 18 30 Omroepkoren: 19 00 Omroeporkest en solist: 19 45 Nieuws 20.30 La Belle Hélène" opera-buffa (gr.- El.)21 15 Vocaal ensemble; 22 00 Nieuws; 2.10 Gram.muzlek; 22.50 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 4