PËir de shag! De kous op het hoofd Rond de Veemarkt DE FLUISTERCAMPAGNE - PANDA EN DE MEESTER-DOKTER - LEIDSCH DAGBLAD - ZATERDAG 6 DECEMBER Spiegeltje, spiegeltje aan de wand Flatteus, practisch en goedkoop PARIJS, December 52 Stannetje is al vaak met de kous op het hoofd thuisgekomen. Ze is er aan gewend Van jongs af aan. Bn met een soort fatalistische berusting aanvaardt ze de kleine en grote tegenslagen, /elke haar plannen vaak al in de kiem smo ren. Maar desniettemin mobiliseert ze toch ieder keer weer al haar vrouw elit te charme, haar energie en haar optimis me a'.s ze ten strijde trekt om een over winning te behalen. Zo trok ze ook dit najaar weer eens haar meest verleidelijke glimlach aan. nadat ze bij haar modiste de winter collectie had bewonderd. Die glim lach - geholpen door een waasje poe der en een vleugje lippenrood - gold zoals gewoonlijk haar ega en schatbe waarder. die van de schoonheid, de doelmatigheid en dc onmisbaarheid van een nieuwe ..dol-van-cen-hoed" doordrongen worden moest. Maar al Stannetjc's strategie van lieve gebaartjes en verwarrende blikken mocht niet baten; of het ogenblik verkeerd gekozen was of de strategie verouderd, manlief wilde doodeenvou dig niet begrijpen dat kortere dagen synoniem zijn met een nieuwe hoed. dat het „snoezig" van een half jaar geleden vandaag afschuwelijk kan zijn en het „apart" onmogeUik Kortom, hij bleer wreedaardig onver murwbaar en Stannetje kwam met de kous op het hoofd thuis. Edochachteraf beschouwd, en na het verbleken van de eerste desillu sie. is ze met die kous od het hoofd hy per modieus. En practisch En goedkoop. Want kostbaar zUn de moderne, war me. onkreukbare en weinig plaats Inne mende kousmutsen niet. Vooral n.ct voor wte ze. handig, zelf maakt uitler- eey en/of breiwol. En dat deed Stan netje. Ja. vandaag zelfs is ze de bezit ster van drie van dergelijke mutsen, drie kousen, die alle even flatteus "taan en alle drie een succes zijn. Uit een lapje Jersey maakte ze kous numero 1. een „zak" met twee naden, waarvan het entree precies om het hoofd past en waarvan het andere uit einde In een ronde punt eindigt. Nummer twee maakte ze geheel uit breiwolde band werd ln een dikke rib bel gebreid 'vier recht, vier averecht), het puntige dakje werd gehaakt. De derde kous. de meest eenvoudige en het model dat de meeste variaties biedt. Is niets anders dan een volkomen rechte zak van Jersey 'effen of ge streepte jersey), waarvan de wijdte ge lijk ls aan de hoofdomtrek en de lengte van 60 tot 90 centimeter kan variëren. Met deze laatste muts heeft Stannetje al uren voor de spiegel gestaan, want niet alleen als een fez 'waarvan net dakje iets naar binnen ligt), niet a'Jeen a's een kous. waarvan het uiteinde als das dient, doch op nog onte'bare andere manieren kan ze hem opzetten En Voor dc Vrouiv Pudding te kust en te keur Het Voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad meldt: Nu er zoveel feestdagen in zicht zijn. willen wfj het eens hebbzn over het feestelijk nagerecht bi) uitstek: de pudding. Zoveel huisvrouwen, zoveel va riaties in pudding! Daar is allereerst: de vorm. die verschillend kan zyn. Be halve in speciaal daarvoor gemaakte puddingvormen kunnen we immers ook in (vuurvaste) schalen, kommen, kopjes, springvormen, cakeblikken of pannetjes de puddingmassa laten opstijven. Voor een pudding, die we aan de bovenkant willen versieren, ls een vorm met een platte bodem het meest geschikt. Een springvorm zonder bodem heeft het voordeel, dat hij niet omgekeerd behoeft te worden; we kunnen de pudding dan al meteen na het koken op de schaal zet ten en dikwijls ook al garneren. Maar gebruik liever geen metalen vorm voor pudding, waarin vruohtensap of cacao verwerkt Ls. Alle puddingvormen moeten vlak voor het vullen met koud water worden omgespoeld. Houdt U er. wanneer U een vorm kiest, ook rekening mee, dat de schotel, waarop de pudding zal prijken, vrij wat groter van omtrek moet zijn dan de vorm. zodat er rondom ruimte overblijft voor saus of een andere randversiering en in leder geval voldoende ruimte voor het doorgeven van de schaal, zonder .dat men zijn duim in pudding of saus behoeft te steken Vóór het storten van de pudding doet men verstandig, de schaal even ai te spoelen. Mocht de pudding dan wat scheef op de schaal terecht komen, dan kan men haar toch nog naar het mid den laten glijden. Eénpersoonspuddlnkjes kan men ook maken en opdienen in de schil van halve sinaasappels, of men laat ze af koelen in kopjes en stort ze op een plak cake of ander zacht gebak, dat op een bordje gelegd is. De consistentie van een pudding kan veel aan de smakelijkheid af- of toe doen. Ze moet geen stüve klont vormen, maar enigszins soepel en veerkrachtig zijn. Daartoe moet de warme pudding massa. wanneer we haar van een lepel af laten lopen. In de pan weer gelijk- vloeien; vormt ze een afzonderlijk laag je. dan moet er vooht worden toece- voegd. Vooral griesmeel stijft bi) het afkoelen meestal nog sterk na. als ze geen hoofdbedekking nodig heeft of een ander hoofddeksel draagt, doet deze kous. deze moderne muts zonder meer als sjaal dienst. J.V. Eieren maken een pudding niet alleen luchtiger en fijner van smaak, maar hebben ook bmdkracht. Wanneer één ei verwerkt wordt, kan er 10 gr. (1 eet lepel) griesmeel. maïzena of oustardpoe- der minder genomen worden. Verwerkt U alleen de dooier, dan 5 gr. van deze bindmiddelen minder gebruiken Worden dooier en apart stijfgeklopt eiwit afzon derlijk toegevoegd, dan hoeft de hoeveel- heid bindmiddel niet veranderd te wor den. Een heel ei of een dooier roeren I we los met een scheutje melk: een eiwit kan. eerst voorzichtig en daarna j Ivlug worden geklopt, tot het ln punten blijft staan. Zowel eidooier als wit moe- 1 ten dan behoedzaam door de hete pud dingmassa geroerd en er nog heel even mee verwarmd word on. Ook door verschillende vulsels kan een pudding feestelijker worden ge maakt. Als vulsel kunnen we bijv. kiezen istukjes) gedroogd of geconfijt fruit, zoals krenten, rozijnen, abrikozen, peren, sukade, gember, snippers. Ook wel ge stoofde vruchten zonder sap. wat filnge- hakte amandelen of noten, stukjes cake of koekjes. Op een liter pudding is 50 a 100 gram vulsel een goede hoeveelheid van sterk smakende ingrediënten kan men met minder volstaan dan van toe voegsels met een zachte smaak. Roer het vulsel door de warme puddingbrij. Moet de vulling een verrassing blij ven. doe dan laag can laag pudding en vulsel in de vorm; de onderste zowel als de bovenste laag moet uit pudding bestaan en het vulsel mag de vorm ner gens raken. Voorbeelden van gevulde pud dingen zijn: Ohocolad"pudding met: bitterkoekjes cocosblscuits of cake. rozijnen of nootjes. Caramelpudding met: rozijnen, ge- confyte vruchtjes. Custard-, maïzena- griesmeel of rijst pudding met: koekjes, gember, gestoof- d - vruchten, geweekte gedroogde abri kozen. Aardig ls ook een tweekleurenpudding. Deze kunnen we maken van pudding in twee smaken, bijv.: Vanille - en ohocoladepudding. maizena - en vruchtenpudding, vanille - en bessensappudding, maar ook van één witte puddingsoort, waarvan met zeer weinig kleurstof of gekleurde gelatine een deel gekleurd ls. Kiest men twee of drie sterkten van één kleur, bijv. rose, lichtrood en rood. dan kan men volstaan met één pudding massa te koken en deze eerst licht te kleuren. Nadat men een deel hiervan heeft uitgeschonken, kleurt men de rest wat sterker, enz. De puddingmassa's kunnen ln lagen op elkaar geschonken v orden, maar men kan ze ook naast elkaar leggen, door ze gelijktijdig uit te gieten, elk aan een kant van de vorm. Is de feestpudding klaar, dan kan ze (Ineez. Med.-adv.) maar.. Onder... of... in de pantoffel... Kalme sfeer Geruchten deden dezer dagen de ronde, dat Frankrijk de invoer van vers vlees uit ons land had stopgezet. De waarheid was echter, dat er van de zijde der Franse regering bij onze exporteurs op matiging van de uitvoer is aange drongen. aangezien de Franse produ centen zeer ontevreden waren over de soms overvoerde vleesmarkt, in het bij zonder te Parijs, waardoor de prijzen meermalen een gevoelige tik kregen, zodoende is er deze week veel minder rundvlees het land uitgegaan. Intussen heeft onze overheid ook de invoer van Deens slachtvee beperkingen opgelegd, zodat er in feite niet veel veranderd is. Alleen onze handel heeft er schade door en er is tevens verlies aan arbeids gelegenheid. want de laatste weken weiden alleen al gemiddeld 1500 Deen se runderen aan onze slachthuizen ver werkt. De gang van zaken op de veemarkten was in de eerste helft dezer week heel kalm. Vooral de slachtveemarkt was bijzonder kalm gestemd, doch bij vrij korte aanvoeren op de markten op het nog worden versierd met schuimpjes, gehalveerde koekjes of flikken, schijfjes sinaasappel vruchtjes, vruchtonkoekjes, gehakte noga of noten of wat U maar voor passende garnering bedenken kunt. Voor een Kerstpudding zijn Kerstkrans jes of takjes groen aardig, of heel kleine kaarsjes, die men vlak voor het binnen brengen aansteekt. Zo vormt Uw pud ding een waardig slot van een feestelijk samenzijn rond de dis! NOGA. 45 gr. '3 eetlepels) suiker, een klontje boter of margarine. De boter of marga rine smelten in een stevig pannetje, de suiker toe voeg m en zachtjes verwar men totdat de massa lichtbruin ls. Deze dan uitgieten op een vetgemaakt pa pier of aanrecht., met een natgemaakt mes dun uitstrijken en insnijden tot driehoekjes of reepjes. De noga na af koeling breken. Wil men ncgakruimels hebben, dan een deel in een lapje binden en stuk slaan met een hamer. Met krui mels of figuurtjes van noga de pudding versieren vlak voordat ze wordt opge diend. einde dezer week trokken de prU«n weer iets aan. terwijl de handel een vlug ger verloop had. De noteringen kwamft weer op hetzelfde niveau te staan daa vorige week. n.l. f. 2,40—f. 2,85 per H geslacht gewicht. Stieren waren zeer weinig aangevoerd en waren over het geheel wat duurde- f. 2,45—f. 2,65f. 2,70 per kg. geslacai gewicht Gebruiksvee. door de koude vooral verse melkkoeien, trage handel, maar op de eindmarkten kwam ook hiervoor wat opleving met vastere prijzen. Vette en nuchtere kalveren vlot ver. koopbaar met stevige prijzen. Vetu f. 2,25—f. 2,70, nuchtere f. 1,20-1. ï.jj per kg. levend gewicht. Het wolvee werd door het betere weer minder aangevoerd en dit kwam öi handel en prijzen ten goede. f. 5.0(k f. 10.00 Der stuk, kwam er al gauw nee: op. Tenminste op de beste lammeren Zowel export als het binnenland wai nogal actief. Met de varkens was de markt nog «ai verdeeld, doch niet minder. Ook h;ei was de sluiting nogal vast. f. 2,40- f. 2 45 per kg. schoon gewicht. Fijne zen. gen f. 2.20. Zouters bleven staan oi f. 1.85f. 1.88 per kg. levend. Bigga gaan hoofdzakelijk van boer tot boei tegen f. 25.00— f. 50.00 per stuk. Loper f. 1.90—f. 2.00 per kg. levend. Paarden met zeer kalme handel - slachters f. 1,50—f. 1,80 per kg. geslach gewicht. HURKGRAF MET SKELET TE SLAPPETERP Bij graafwerkzaamheden te Slappe terp (Fr.) is een skelet gevonden vai een kind van ongeveer 7 a 8 jaar. He betreft hier een zg. hurkgraf, waarbi de belde armen gevouwen, de handei tegen de schouders en de benen, in d knie iets gebogen, zijn opgetrokken. He skelet wordt op grond van bljvondstei gedateerd omstreeks het begin van onr jaartelling. Merkwaardig is, dat de dod op de buik liggend ls begraven. Hurkgraven werden tot nu toe voor namelijk in de Friese kuststreken va; ons land aangetroffen, bv. in de buu: van Tzum en Franeker, bij Beetgum ei Midlum, alsmede te BUja en te Hot gebelntum bij Ferwerd. In de provinci Groningen te Leermens en te Wie: huizen. FEUILLETON door ANDREW MACKENZIE 45). Ik heb al geïnformeerd bij het te legraafkantoor. Het telegram, dat zo genaamd van Anstruther kwam, werd tien minuten na het andere verstuurd. Daar heb je 't! En hoe lang wacht te U op 't station? Twintig minuten. iie nu zelf! riep de commissaris triomfantelijk uit. Simpkins. die zich natuurlijk weer in een of andere vermomming had ge stoken, volgde U van Scotland Yard af. Hij had dus tijd genoeg voor die af spraak met Porter, omdat bij er wel voor zorgde zo snel mogelijk uit 't sta tion te komen. Hij rekende er kennelijk niet op. dat U al zó vlug bij dat Café Paragon zou zijn. Het was toch hele maal niet onwaarschijnlijk geweest, als U een uur of nóg langer had moeten zoeken naar het punt van samenkomst. Daarom viel zijn plan ln duigen. Het ls mogelijk, dat U gelijk hebt. gaf Brannigan toe. Maar we hebben iemand over 't hoofd gezien, die wist dat ik naar Torquay zou gaan. Ik be doel Hector Blair. Hector Blair! herhaalde de com missaris met verbaasde stem. Weet U wel. wat U zégt: Hij is een van Amerika's meest vooraanstaande criminalisten En U hebt zélf toegege ven dat hu een grote steun voor U ge weest ls! U kunt toch niet ln ernst ver onderstellen. dat hij met Simpkins on der een hoedje speelt? Ik weet het nog niet. zei Branni gan bedachtzaam. Ik zou het hele maal niet gek vinden, als Simpkins zich als Blalr had vermomd. Ze zijn ongeveer even lang, even oud en hetzelfde gebouwd. Ik durf er alles om te verwedden, dat als Simpkins zich als Blalr vermomd zou hebben en zij naast elkaar zouden gaan staan, je hen niet uit elkaar zou kunnen houden. Dat is één mogelijkheid. De andere ls, dat de Amerikaan contact onderhoudt met Simpkins en hem op de hoogte brengt van onze bewegingen. Maar wat zou dan het motief zijn? Geld misschien. Of een zonderlin ge haat jegens Engeland. Er zijn héél wat Amerikanen, die ons Engelsen niet kunnen luchten of zien. De commissaris schudde zijn hoofd. Dat is te ver gezocht! U wilt het dus doen voorkomen alsof Blalr U gis teren tot Paddlngton Station heeft ge volgd. die telegrammen verstuurd en toen óf Simpkins In Torquay waar schuwde óf met dezelfde trein naar het Zuiden ging?. Maar misschien zit er tóch wat waars in. U zult er dus geen kwaad aan doen om een discreet onderzoek in het Savoy Hotel naar Blairs bewegingen van gisteravond te laten instellen. Je kan 't tenslotte nóóit weten. De telegrammen, die bestemd waren voor Torquay en die gisteren in Vertaald uit het Engels het halve uur vóór het vertrek van Uw trein aangeboden werden, zou ik ook maar eens controleren. En vergeet dan de telefoongesprekken nietl Uitstekend, sir. Brannigan stond op. U verlangt dus van ml) dat ik met Blalr blijf samenwerken? De commissaris trok een ontstemd ge zicht. Verduiveld Brannigan! Wat blijft U toch hameren op dit punt. Natuurlijk handelt U naar eigen overtuiging. Als Blair z'n neus wil steken in iets. dat U liever geheim wilt houden, hoeft U hem natuurlijk niet ln te Hohten Maar aan de andere kant: probeer op goede voet met hun te blijven I Toen Brannigan op zijn bureau was teruggekeerd vond hii een kort memo randum over de geestelijke. Percival Kunt. Deze was uit Iona naar Soho te ruggekeerd. Brannigan voelde zich hier mede Ingenomen, want hit had Juist van daas de geestelijke willen vragen naar Londen terug te keren. De hoofdinspecteur zond een bood schap naar Thomas Barnes, die nog steeds in Dorchester was, om naar Lon den te komen. Lange tijd bleef Brannigan nog op zijn bureau, voordat hil ten slotte naar de geestelijke ging. Percival Hunt zat in zijn eenvoudig studeervertrek en keek met een bezorgd gezicht naar de grote stapel brieven, welke voor hem lag. In zijn parochie had ongetwijfeld de mare snel de ronde gedaan, dat de gees telijke weer terug was. want een lange rij bezoekers wachtte in de gang op hem. De meesten van hen. die Hunts hulp of steun wilden inroepen, waren mannen of vrouwen op leeftijd. Er was echter ook een Jong meisje onder de wachtenden. Zh was zeker niet ouder dan 18 jaar en had grote, opvallend mooie ogen, met een droevige uitdrukking. Brannigan kwam binnen, juist toen een oude man het werkvertrek van Hunt verliet. Heeft U de strijd weer opgenomen?, vroeg Brannigan. Zegt U dat wel! stemde de geeste lijke met hem ln. terwijl hij door de ho ge stapel brieven bladerde. Ik heb nau welijks tijd gehad om deze brieven ook maar even vluchtig in te kllken. maar uit ten minste twee b'ijkt al overduide lijk dat hier ln Soho georganiseerde on tucht heerst. De vaoan-tie ln het Noor den heeft me overigens goed gedaan. Ik voel me weer krachtig genoeg om die schurken aan te rakken U zult er nóóit ln slagen de wan toestanden ln Soho uit te bannen, merk te Brannigan op. terwijl hit ging zitten op een ongemakkelijke houten stoel. Ik ben genoeg man van de wereld om dat te begrijpen! Wij geestelijken zijn eindelijk uit onze ivoren toren af gedaald. Maar we zouden die erbarme lijke toestanden waarschijnlijk voor een groot deel kunnen uitbannen, als we voor een behoorlijke sanering konden zorgen, zodat die mensen hier geen ka mers meer konden vinden. Dat is misschien wel mogelijk, moest Brannigan toegeven. Maar dan moet U de autoriteiten op Uw hand krijgen. Ik hoop binnenkort met mijn be wijsstukken naar de Raad te gaan. Maar de mensen, die mij tegenwerken verdie nen aan dit alles bijzonder veel, zodat ik ongetwijfeld een zwaar gevecht moet voeren. Na enkele ogenblikken ging de geeste lijke weer verder: Dat meisje dat U op de gang hebt zien wachten, Llly Ma- honey bedoel ik, heeft altijd gedacht, dat de man. met wie zij relaties onderhield, met haar zou trouwen. Enkele kennissen van me betalen nu haar opleiding tot secretaresse. Ik haalde haar gelukkig over die vriend van haar in de steek te laten. De hoofdinspecteur staarde met ver bazing naar de geestelijke. Ik bewonder Uw moed en doorzet tingsvermogen méér dan ik kan zeggen! Maar U vecht tegen te grote machten. Ik verbaas me er over. dat U zich nog geen moeilijkheden op de hals hebt ge haald. Wordt vervolgd 30) Met de fles zwarte pillen sloop Joris de grote keuken van het paleis binnen. En nu bleek, wat hij bedoelde, toen hij zei. dat hij de werking van de pillen op grote schaal wilde onderzoeken. Op het ogenblik namelijk, dat de kok niet keek. schudde hij de inhoud van dc fles leeg in een grote pot met erwtensoep, die op het vuur stond te pruttelen! ..Hupla!" zei hij. „in naam der wetenschap!" En zonder dat iemand deze snode daad had bemerkt verdween hij weer met de lege fles. Kort hierna klonk de etens-gong door. het paleis en kamerheren en lakeien, voetknechten en hoogwaar digheidsbekleders spoedden zich naar de eetzalen. Panda en Joris kregen een plaats aan een tafel, waar allemaal deftige heren zaten. „Ha!" zei een jonkheer ter linkerzijde van Panda. „Soep a la erwten! Deli cieus!" Panda kreeg er trek van; maar oen hij juist aan zijn bordje wilde beginnen, schoof Joris dit vriendelijk maar resoluut van hem weg. „Als dokter moet ik U deze spijs ten zeerste afraden, vriendje", fluisterde hij. „Uw jonge maag kan die zware kost niet verdragenHier, neem liever deze banaanl" Radio-programma VOOR ZONDAG 7 DECEMBER. Hilversum I. (402 m.) KRO: 8.00 Nieuws en waterstanden: 8.15 Gr.muz.: 8.25 Hooemls. NORV: 9 30 Nieuws en wa terstanden: 9.45 Gr.muz.: 10.00 Doopsgez. Kerkdienst; 11.30 Gr.muz.: 11.45 Kerk- oonoert. KRO: 12.15 .Apologie": 12.35 Gr.muz.: 12.40 Lichte muz.: 12.50 100 Jaar Kromstaf: 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws: 13.10 Lunchconcert: 13.40 Boekbespreking: 13.55 Gr.muz.: 14.00 Voor de Jeugd: 14.30 Klein koor kamerorkest en solisten: 15.15 Viool en plano: 15.30 Gr.muz15.35 ..De 50.000ste". causerie: 15.50 Gr.muz.: 16.10 ..Katholiek Thuis front Overal": 16.15 Snort: 16.30 Vespers. IK OR17 00 Ned. Herv. Kerkdienst: 18.00 Zanzddenst: 18.45 ..De Kerk luistert naar Uw vragen". NCRV: 19.00 Vocaal en semble. Bachorkest en solisten: 19.30 ..Ge looft U dat?", causerie. KRO.: 19.45 Nieuws: 20.00 Gr.muz.: 20 25 De gewone man zegt er 't zllne van: 20.30 Gevarieerd proer 22.35 Aotuolltelten: 22.45 Avond gebed en Liturgische kalenden 23.00 Nieuws: 23.15—24.00 Grunuzlek. Hilversum II. (298 m.) VARA: 8.00 Nieuws en v.cerber.: 8.18 Gr.muzlek: 8.35 Orgelspel; 8.58 Sportmededellngen: 9.00 ..Wat er groeit en bloeit", causerie: 9.10 Kamerorkest, klein koor en solisten: 9.45 „Gccstelllk leven", causerie: 10.00 Lichte muziek: 10.30 ..Met en zonder omslag 11.00 Promenade orkest: 11.30 Cabaret. AVRO: 12.00 Marinierskapel: 12.35 ..Even afrekenen. Heren": 12.45 Hammondorgel- spel: 13.00 Nieuws en weerberichten: 13.05 Mededelingen of gr.muz.: 13.10 Veluws programma: 15.20 Pllmpraatle: 15.35 Om roeporkest en soliste: 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Strllkensemble: 17.30 Voor de leugd: 17.50 Sportjournaal: 18.15 Nieuws en 6Portultelneen. VPRO: 18.30 Korte Ncd. Herv. Kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd: 19.35 Radlo-catechl' satle. AVRO: 20.00 Nieuws: 20.05 Instru mentaal en vocaal concert: 21.00 „Lon den en Parlls" hoorspel: 21.40 Medede lingen: 21.45 Zuid-Amerikaanse en Spaanse muziek: 22 15 Reportage: 22.20 Gr.muz.: 22.35 Metropole-orkest: 23.00 Nieuws: 23 15 Reportages of gr.muzlek: 23.25—24.00 Gr.muzlek. Bloemeudnal: 9 en 10.30 uur v.m. dr J. L. Koole: 12 uur Samenkomst met kinde ren; 3.30 uur n.m. dr J. L. Koole. Engeland. BBC Home Service. (330 m.) 13.10 Crltleken: 13.55 Weerberichten; 14 00 Nieuws: 14.10 ..Country Magazine": 14.40 Gr muz.: 15.00 Wenken voor de tuin: 15.30 Oevar. muziek: 16.00 Hoor spel: 17.00 Orkestconcert: 17.45 Boekbe spreking: 18 00 Voor de kinderen: 18.50 Causerie: 18.55 Weerberichten: 19.00 Nieuws: 19.15 Verslag Verenigde Naties: 19.30 Pianorecital: 20.30 Causerie: 20.45 Avonddienst: 21.25 Llefcladleheldsooroep: 21.30 Hoorspel: 22.00 Nieuws: 22.15 Le- zlna: 22 45 Svmphonle-orkest: 23.30 Voor dracht: 23.52 Epiloog: 24.000.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 147 ni.) 12.00 ..Can I come In?": 12 30 Kerkdienst: 13.00 Verzoekprogram- ma: 14.15 Gevar. progT.: 14.45 Gevar. pro- grnmma: 15.15 Casino-orkest, koren en solisten: 15.45 Gevar. progr.: 16.30 Inter views en er.muz.: 17.30 Gevar. proer.: 18 00 Bnekbespr.: 18 30 Gevar. progT.: 19.00 .Round Britain Quiz": 19 30 Hoor spel met muziek: 20 00 Nieuws en radio journaal: 20 30 Hooispel: 21.30 Commu nity Hymn slnelne: 22.00 Gevarieerde muziek: 23 00 Nieuws: 23 15 Pianospel: 23 20 Muzikale causerie: 23.45 Orgelspel: 0.15 Gr muz.: 0.56—1.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk. (309 ra.) 12.0o Omroepork. en solist: 13.00 Nieuws; 13.20 Amusementsmuz.: 15.00 Verzoekpro- gramma: 16 30 Dansmuz: 18.00 Phllhar- monlsch Orkest: 19.00 Nieuws; 20 00 Avondconcert: 21.45 Nieuws: 22.15 Hoor spel met muziek: 22 45 Gevar. muziek; 23.30 Cabaret: 24.00 Nieuws: 0.10 Svm- ohonle-orkest en soliste: 1.15 Muziek tot moreen vroeg. Frankrllk. Nationaal programma, 347 m. 12.00 Klankbeeld: 13.00 Nieuws: 13.20 Hoorspel: 15.30 ..GrSfln Marltza. operette: 17.40 Gr.muz.: 17.45 Orkest, kerkkoor, knapenkoor en solisten: 19 30 Gr.muz: 20.00 Lichte muziek: 20 30 Hoorspel: 2130 Gr.muz.: 21.35 „De Franse Provincies": 22.45 Kamermuziek: 23 45—24.00 Nieuws. België. (324 en 484 ni.) 324 m.: 12 00 Gr.muz 12.30 Weerber.: 12.34 Bel gische muziek: 13.00 Nieuws: 13.15 Gr. muzlek: 13.30 Voor de soldaten: 14 00 Gr.muz.: 15.30 Idem: 16.00 Sport: 16.45 Gr.muz.: 17.00 en 17.40 Idem: 17.45 Sport: 17.50 Gr.muz18.00 Idem: 18.24 Idem: 18.30 Godsdienstige uitzending; 19.00 Nieuws: 19.30 Gevar. progT.: 21.30 Gr.muz.: 2200 Nieuws: 22.15 Verzoek- procr 23.00 Nieuws: 23.0524.00 Dans muziek. Is4 m 12.08 Omroeporkest en solisten 13.00 Nieuws; 13.15 Verzoekprogr.: 14.30 Gr muz 15.0n Groot Svmphonle-orkest: 1.5 45 Gr.muz.: 16.4.5 Idem- 17.00 Nieuws: 17.10 Gr.muz.: 19.00 Godsdienstige uit zending- 19 45 Nieuws: 20.00 Militair or kest: 2100 Lichte muziek: 22.00 Nieuws: 22.10 Lichte muziek: 22.50 Nieuws: 23.00 Gr.muzlek: 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 8 DECEMBER Hilversum 1 (402 M) NCRV: 70 Nieuws; 7.13 Gewyde muziek; 7.45 Et: woord voor de dag; 8.00 Nieuws en wet: berichten; 8.10 Sportuitslagen; 8.20 Gri mofoonmuz.; 9.00 Voor de zieken; 93 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.1 Gram.muziek; 10.00 Sopraan en plane 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.muzlel 11.15 Gevarieerd programma; 12.25 Voo boer en tuinder; 12.30 Land- en tuin bouwmededellngen; 12.33 Orgelconcert 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Ami sementsmuzlek: 13.45 Gram.muzlek; 141 Schoolradio; 14.35 Gram.muzlek; 144 Voor de vrouw; 15.15 Gram.muzlek; 151 Planokwintet; 16.00 Bijbellezing: 16.30 V( caal ensemble en plano; 16.50 Oram.mi ziek; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gn mofoonmuz.; 17.30 Voor de kleuters; 17.1 Regeringsuitzending: drs B. van Eldli ..Economisch beeld van Indonesië"; 181 Koorzang; 18.20 Sport: 18 30 Surlnaam volksmuziek; 18.45 Engelse les: 19.1 Nieuws en weerberichten; 19.10 Sen: klassieke muziek: 19.30 „Volk en Staat causerie: 19.45 Gram.muzlek: 20.00 r dlokrant; 20.20 Gram.muzlek: 20.45 ..H leven op het land", hoorspel; 21.45 Psi men; 22.15 „Rijkdom onder de grond causerie; 22.25 Gevarieerde muziek; 22 Avondoverdenking: 23.00 Nieuws en so: berichten; 23.15 ..Man en vrouw", caus nle; 23.3024.00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 M) VARA: 7 Nieuws: 7.10 Gram.muzlek: 7.15 Ochteiv gymnastiek; 7.33 Gram.muz.; 8.00 Nleui en weerberichten: 8.18 Gram.muzlek. 9 „Onder de pannen", hoorspel: 9.20 gr mofoonmuz.; VPRO: 10.00 „Voor de oui dag", causerie: 10.05 Morgenwijding. VAB 10.20 Voordracht: 10.40 Voor de zieke: 11.40 Viool en plano; 12.00 Gram.muzle 12.15 Dansmuziek; 12.30 Land- en tul: bouwmededellngen; 12.33 Voor het pi» teland; 12.38 Dansmuziek; 13.00 Nleui en commentaar: 13.20 Metropole-orkest solist; 13.55 Voor de Middenstand: 14. Voor de vrouw; 14.15 Plano, sopraan i 8 celll; 14.40 Orgelspel; 15.00 Zestig ir nuten voor boven de zestig; 16.00 Sai foon en plano; 16.15 Gram.muzlek; 16. Voor de jeugd; 17.15 Gram.muzlek; 17. Militair commentaar; 18.00 Nieuws; 18. Parlementair overzicht; 18.45 Voor i leugd; 19.45 Regeringsuitzending: Lam bouwrubrlek; 20.00 Nieuws; 20.05 „In Hc land stnat een huls", hoorspel met muzli 20.35 Aetherforum; 21.15 Dansmuzle 21.35 "Voor en achter het voetlicht r v.De Arablsche wereld en het We ten 22.10 Radio Phllharmonlsch Orke en solist; 23.00 Nieuws; 23.15 Socialistic nJeH-ws„.ln Esperanto: 23.20 Orgelsp. 23.4524.00 Gram.muzlek. Engeland. BBC Home Service. 330 n 13.00 Gram.muzlek; 13.25 Variété- 13 Weerberichten; 14.00 Nieuws; 14.10 Llch muziek; 15.00 Schots Orkest; 16.00 Crltl ken: 16.45 Gram.muzlek; 17.30 Intervlet 18.00 Voor de kinderen: 18.55 Weerberlcl ten; 19.00 Nieuws; 19.15 Sport: 19.20 Ca' serie: 19.30 Schots orkest; 20.30 Klan! beeld; 21.00 Gevarieerd programma: 21- Commentaar uit Ceylon; 22 00 Nleu* 22.15 Hoorspel met muziek; 23.45 Pari mentsoverzlcht; 24.00—0.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1". en 247 ni.: 12.00 ..Mrs. Dale's dagboek 12.15 Voordracht; 12 30 Dansmuziek: 13 Sport: 13.35 Gram.muzlek; 13.45 Concer orkest: 14.45 Voor de kleuters; 15.00 Vo de vrouw: 16.00 Salonorkest en solist 16.45 Lichte muziek: 17.15 ..Mrs. Dall dagboek"; 17 30 Hoorspel: 19.00 Dansm ziek; 19.45 Hoorspel: 20.00 Nieuws en r dlojournaal: 20.25 Sport: 20.30 Wedstrl tussen jongens- en melslesscholen: 21 Vragenbean'woordlng: 21.30 Verzoekpr gramma: 22.00 Gevarieerd programs. 23.00 Nieuws: 23,15 Actualiteiten: 231 Amusementsmuziek: 0.05 Voordracht: o: Strijkensemble en solist: 0 56-1.00 Nleu» Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 n 12 00 Orkestconcert; 13 00 Nieuws: 13: Omroeporkest: 14 15 Operettemuziek: 15: Viool en plano: 16.05 Muziek uit Belet" 16.40 Rhythmlsche muziek: 17.00 Nleu* 17 45 Rhythmlsche muziek; 19.00 Nleu* 19.30 Phllharmonlsch orkest; 21.45 Nle"' 22.10 Dansmuziek; 24 00 Nieuws: 0' Dansmuziek; 1.15 Muziek tot morgti vroeg. Frankrjjk. Nationaal Programma. 317 12.00 Klassieke muziek; 12 30 Oude Fra« muziek: 13.00 Nieuws: 13.20 Gram muz*: 14 00 Nieuws; 14 17 Gram.muzlek: 1!; Gewijde muziek: 15 00 Orkestconcert; 1£' Kamermuziek: 17.00 Franse muziek: 17' Gram.muzlek: 17.50 Idem: 1830 Aon kaanse uitzending: 19.01 Klassieke n ziek: 20.00 SvmDhonleorkest en soil" (vervolg): 22 45 Gram.muzlek; 23.20 Mi 23.45—24.00 Nieuws. België 324 en 481 m. 324 m.: 11' Lichte muziek: 12 30 Weerberichten Üj Voor de landbouwers; 12 42 Gram.mm (Om 12.50 Koersen): 13.00 Nieuws: 1" Pianospel; 13.30 Gram.muzlek: 13 45 PU nospel; 14.00 en 14.45 Gram.muzlek: 15® ..Le Devln du Village", opera; 17.00 Nlea» 17.15 Lichte muziek: 18.00 Franse le' Gram muziek: 18.25 Luchtvaartkron])' 18 30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; l'| Vlaamse liederen: 20.00 Omroeportj', 21.00 Gram muziek: 22.00 Nieuws; 52- Hammnndoreelspel en gram.muzlek; 33 23.00 Nieuws. 484 m.: 12.05 Lichte muziek: lf5 Nieuws: 13.10 Gram muziek; 14 15 cn 15" Idem; 16.00 Amusementsorkest; - '6r Gram.muzlek; 16.35 AmusementsorW-J 17.00 Nieuws; 17.15 Gram muziek; Idem; 19.00 Idem: 19 45 Nieuws, 20 30 0.» mofoonmuz; 21.15 Omroeporkest en-' 11ste; 22.00 Nieuws; 22.10 Gram.mU2'(« 23.50 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 4