Loonsverhoging voor ambtenaren thans niet verantwoord )E FLUISTERCAMPAGNE - PANDA EN DE MEESTER-DOKTER - ct7 Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 20 November 1952 Tweede Blad No. 27769 Voor middengroepen in overweging Verhoudingen uitgegroeid tot wanverhoudingen? (Van onze parlementaire redacteur) Minister Beel heeft gistermiddag in de Tweede Kamer verklaard hij het moment voor een algehele herziening van de bezoldiging van het overheidspersoneel niet gekomen acht. Verhoging over de gehele linie zou thans niet verantwoord zijn. In het georganiseerd overleg is een verhoging voor bijzondere vaklieden aanhangig. Tot ie middengroepen van het overheidspersoneel behoren niet alleen ie ambtenaren van Binnenlandse Zaken, maar ook de leraren, de leden van de rechterlijke macht, de sub-alterne en hogere officieren enz. Het is een gecompliceerd probleem dat principieel en practisch zal worden bezien. Bij de verdeling van de armoede na de oorlog is het allerminst jbnormaal geweest dat eerst werd gezorgd voor degenen, die het neest aan de grond zaten: de arbeiders. Maar evenzeer is het nodig ie vraag voor ogen te houden of de aldus geschapen verhoudingen zijn uitgegroeid tot wanverhoudingen. De regering is zich bewust de noodzaak over deskundige en betrouwbare ambtenaren te tunnen beschikken. De Kamer zal gelegenheid krijgen zich oyer dit probleem uit te ipreken. Plan van actie Er zijn tal van problemen, die op het (bied van Binnenlandse Zaken om op- issing vragen. Naar urgentie zal de indacht vooral gericht zijn op de vcr- erking van het gezag, de financiële rhoudlng tussen Rijk en gemeente, het organiseerd overleg in ambtenarenza- in, dc salariëring van de middengroe- i en de vaklieden, de gemeenteclassi- itie. bescherming burgerbevolking, nswijziging van gemeenten en het itievraagstuk. Binnen afzienbare tijd ook eeii Kampeerwet worden inge- iend en een nieuwe wet op de Lees- bliotheken. Over de omvang van de werving van leun Wettig Gezag is de regering met vreden, doch aan dienstplicht voor reserve-poütie bestaat thans geen ilioefte. Wanneer rekening wordt ge- luden met de toeneming van de be- tlking valt bij de gemeente-politie, in Tgelijking met voor de oorlog, geen a-sterkte te constateren, in weerwil dc toeneming van werkzaamheden. Wanneer de Ministerraad aan de hand jn de ingekomen rapporten van de immissie-Kruyt en de S.E.R. in de loop i dit zittingsjaar een beslissing neemt, de zaak in het georganiseerd over- worden gebracht, er komt geen nieu- commissic. Het aantal arbcidscontractanten is aanzienlijk verminderd. In 1947 waren 82.000 tegenover 40.000 ambtenaren Holderdebolder Toen een inwoner van Venray met zijn op de Wanssumse weg onder Wans- i een boer passeerde, die een koe ver- lerde, maakte het dier plotseling een chtsprong en kwam op de motorkap n de auto terecht. De bestuurder rem- i krachtig om van de ongewone lift- af tc komen. De. auto bleek nogal schade te hebben opgelopen, maar koe kwam met de schrik vrij. rn thans 40.000 tegenover 58.000 amb tenaren. Het zün niet alleen vrouwe lijke arbeidscontractanten die geen vaste aanstelling wensen. Ofschoon een pamflet is verspreid, dat de regering voornemens zou zijn de arbeidscon- tractantcn met Ingang van 1 Januari a.s. in pensioengerechtigde dienst te nemen, is het desbetreffende rapport in de Ministerraad nog niet in behan deling geweest. Inzake de incidentele wijziging vaji de Pensioenwet 1922 beraadt de regering zich op vijf punten. Grenswijziging van gemeenten vormt een ingreep waartoe niet dan na rijp beraad mag worden overgegaan. Aan een herziening van alle gemeentegrenzen zijn grote bezwaren verbonden, Elk geval heeft zijn eigen facetten. Aan het histo risch gewordene mag betekenis niet worden ontzegd, hoewel het ook niet moet worden overschat. Van Koningin Wilhelminafunds. Het Koningin Wilhelminafonds stelt het Ned. Kankerinstituut te Amsterdam ir. staat een z.g. Isotopenlaboratorium ruimte en instrumenten voor doel matig ondeizoek van kunstmatig radio actieve stoffen in te richten. Het Instituut ontvangt voor dat doel een bedrag van f. 100.000.—. Bovendien zal het Koningin Wilhel minafonds jaarlijks een bedrag van f. 20.000 ter beschikking stellen van het Instituut voor aanvankelijk dc inrich ting en later voor de uitbreiding en in standhouding van een nationale biblio theek van werken etc. op het gebied van de kanker en haar bestrijding. 7 SMOKKELAARS GEARRESTEERD. Onmiddellijk nabij de Duitse grens tussen Arcen en het Duitse dorp Wal beek hebben douanebeambten een smokkel a arsbende van 7 man verrast. Toen zij zloh ontdekt zagen wierpen zij hun waren weg en namen de vlucht in de richting van de Rijksweg. Juist op het moment dat de smokkelaars in een gereedstaande auto probeerden te ont vluchten, werden zij opgevangen en in gerekend De achtergelaten voorraad bestond uit koffie en thee. ter waarde van f. 1200. De smokkelaars bleken uit Mierlo en Helmond afkomstig te zijn. Zij zün naar het huis van bewaring tg Roermond overgebracht. Op het, gevaarlijke kruispunt Prins BernharcllnanRijksweg AlmeloHengelo te Borne is gistermiddag mevrouw Ter Brugge uit Borne door een auto gegrepen en op het betonnen wegdek gesleurd. ZIJ moet op slag dood zijn geweest. Haagse bunker centrum luchtdoeiartillerie Ergens in het Westen van Den Haag staat nog een herinnering uit de bezet tingstijd. een grote bunker waarin de Duitsers een Rode Kruis-post hadden gevestigd Na tijdelijk onderdak gegeven te hebben aan een filmmaatschappij heeft deze bunker thans een definitieve bestemming gekregen: zij zal operatie centrum worden voor de Luchtdoelar tillerie in de sector Den Haag-Rotter dam-Dordrecht. Genie en PTT hebben het na de oorlog wat verwaarloosde complex opgeknapt en ingericht tot een operatie-centrum, dat volgens officie ren van de Luchtdoeiartillerie, tot een van de besten in West-Europa gerekend kan worden. De centrales van de bun ker zorgen zelf voor licht en water. Er zjjn moderne keukens in ondergebracht, een garage, douche-cellen en slaapzalen en een gezellige conversatie-zaal voor de Milva's die in dit operatie-centrum tewerk gesteld zullen worden. Uit de Raadzaal Begroting 1953 onder de pannen Ziezo, de begroting voor 1953 is weer binnen gebracht! Het heeft evenwel weer een zitting meer gekost dan in Februari, toen de begroting voor dit jaar werd afgedaan. Voor de zoveelste maal vragen we ons af, waarom zolang moest worden gede libereerd over een begroting, waaraan niets veranderd zou worden, waarvan de aanvaarding tevoren vast stond zon der enige wijziging. Is dat democratie? Hoe bloedarm de Raad stond tegen over dit jaar-stuk der gemeente, werd reeds bewezen door het feit, dat vrij wel geen enkel voorstel was ingediend. Op zioh zelf niet te verwonderen, waar immers tevoren alles in kannen en krui ken was en niet te laken, omdat in wer kelijkheid niets te veranderen was Maar laat ons niet in herhaling val len van hetgeen wij reeds zo vele malen sohreven om niet dezelfde fout te ma ken Alleen nog dit: wat voor nut heeft een sectie-verslag en het antwoord van B. en W. als toch alles in openbare zit ting moet worden herkauwd? Tot zelfs in tweede instantie toe? Wederom meenden alle raadsleden, uitgezonderd de heer Hordijk, zioh te moeten doen horen. Is het te verbazen, wanneer meerdere sprekeis dan het zelfde thema aanroeren? Gelukkig bleef de toon van het debat behoorlijk. Slechts de heer Geertsema deed een zeer felle aanval op wethou der van Sohaik, waarin misschien een persoonlijk element viel te beluisteren, maar dit conflict werd tot beider ge noegen opgelost. En dus zullen wij daarover niet nakaarten. Enkele leden meenden weer eens, dat de Raad een verlenging is van ons par lement en gaven een nummertje weg, dat in ons stadhuis niet op zijn plaats is. Zo b.v. de heer Zunderman. toen hij het bewind van minister Lieftinck uit den brede prees en de heer Boezaard, toen hij Moskou's heilstaat ophemelde. Natuurlijk was het speciaal het de partement van wethouder Jongeleen, dat in de belangstelling stond. In de eerste plaats om het vraagstuk van de woningbouw, in de tweede plaats om de kwestie van werkverruiming tot beteu geling wan de werkloosheid Ongetwij feld beide van important belang. Cri- tiek was er slechts zeer weinig. Want het gaat immers met de woningbouw grotendeels naar wens. al werd meer aandacht voor particuliere bouw be pleit. Welk laatste denkbeeld wy kun nen steunen mits het niet gaat ten koste van huizenbouw in het algemeen. Maar ook niet-arbciders. om deze term aan te houden, komt huisvesting toe! Lelden komt evenwel voor een grote moeilijkheid te staan: er is geen of wei nig bouwgrond meer disponibel, zodat binnen afzienbaar tijdsbestek Leiden feitelijk geen expansie-mogelijkheden meer heeft. Zullen we dan toch naar hoogbouw moeten, geiyk de heer van Iterson reeds lang bepleit? Of komt in aanmerking uitzetting der gemeente grenzen? Wat de werkverruiming betreft, 21 werkobjecten zijn in Den Haag inge diend, doch toestemming tot uitvoering laat op zich wachten. De heer Piena drong daarom niet zonder reden aan op hernieuwde aandrang, hoewel wij over tuigd zijn, dat het college doet, wat mo gelijk is. Uitbreiding der industrie blijft even eens de aandaoht trekken, dooh in de praotljk biykt dit zo eenvoudig niet. Het laatste woord over de sportter reinen aan de Haarlemmervaart zal nog wel niet gesproken zijn. Natuurlijk was er een heel waslijstje van verlangens en wensen. We vrezen evenwel, dat zeifs Sinterklaas geen en kele daarvan zal weten te vervullen. Wethouder van Sohaik vond slechts tegenstand van betekenis inzake het cultureel beheer, dooh veel om het lijf had ook dit niet. De wethouders Menken en v. d. Kwaak hadden het al heel gemakkelijk. De voorzitter vond slechts de bekende stoep van Minerva in de Breestraat als obstakel. Het is een zeer moeilüke aan gelegenheid, die slechts door onderlinge overeenstemming kan worden opgelost. Hetgeen eohter niet zal meevallen Een andere kwestie is evenwel de on nodige belemmering van het verkeer door het plaatsen van fietsen buiten het hek van deze sociëteit, soms zelfs zover uitgebreid, dat het practisch on mogelijk is om gebruik te maken van de automaten in het portaal van het postkantoor. Daaraan dient in leder ge val een einde te worden gemaakt en daartoe bezit de politie toch de be voegdheid. Het publiek dwingen het tooh al smalle trottoir voor deze socië teit te veriaten is niet minder dan levensgevaarlijk. Dat de motie om de tractementen der wethouders te verhogen met vrijwel algemene stemmen werd aanvaard, kunnen we begrijpen, dooh zal het ba ten, waar Ged. Staten immers aan be- paklde normen zijn gebonden? Ziehier in vogelvlucht nog een na woord over de jongste begrotingsdebat ten. Wil men dit als negatief oeschou- wen. ons goed, dooh was de Raad dan positief' Men neme het het 38ste Raadslid dan niet kwalijk geen nieuwe gezichtspunten te hebben kunnen vin den Generale staf voor verkeer? PLEIDOOI VAN DE A.N.W.B. De A.N.W.B. acht de vorming van een generale staf voor het verkeer onont beerlijk en heeft de Minister gevraagd te bevorderen, dat een begin wordt ge maakt met de uitvoering van deze ge dachte. Het scheppen van een wettelijke basis hiervoor door opneming van een desbetreffend artikel in de Wegenver keerswet zou daartoe wellicht noodza- kelUk zijn, aldus de A.N.W.B. De huidige toestand, dat „veie instan ties met het verkeer te maken hebben, doch ieder slechts met een of meer be paalde facetten, waardoor elke moge- ïykheid tot een gericht verkeersbeheer ontbreekt", acht de A.N.W.B, bij de voortdurende uitbreiding van dat ver keer en de steeds groeiende maatschap pelijke betekenis ervan ongewenst en onhoudbaar. KONINGIN EN MARIJKE ZULLEN ST. NICOLAAS ZIEN! De jaariykse intocht van Sint Nicolaas in Amsterdam op Zaterdagmiddag a.s. om twee uur, zal een nationaal en inter nationaal karakter dragen. Koningin Juliana heeft de wens te kennen gege ven met Prinses Marijke, misschien nog met een van de andere prinsessen de intocht van de Sint van het paleisbalcon af gade te slaan. Mogelijk zal de Konin gin zich met haar dochtertje voegen Dij de 30 kinderen, die voor het paleis staan, en waar de Sint officieel door het ge meentebestuur begroet zal worden. (Ineez. Me<l.-adv.) FEUILLETON :r ANDREW MACKENZIE De premier ontving het nog dezelfde rad. De professor mag niets overko- in Het is feiteiyk eigenaardig, dat het cn wee van ons industrieel herstel iangt van één man, maar dat is nu nmaaJ een feit. Een aantal mensen n de Speciale Afdeling volgt zün gan- 1 m Torquay precies. Hy ziet er ove- ?ens al weer beter uit. Ik geloof dan s niet, dat het voor U noodzakelijk 1 zijn naar Torquay te gaan. - Ik stel er Inderdaad prijs op ln «den te blijven, Sir. Dan kan ik ten inste direct daarheen gaan, waar ie- and bedreigd wordt. Als ik my in Tor- ay zou vertonen, zou professor Porter bschien doodsbang worden. Ja, zo zie ik het ook. Ik zal my erigens heel wat prettiger voelen, als Tier weer in Harwei] is. De veilig- lidsmaatregelen daar in het laborato- um voor atoom-onderzoek zyn zó nng, dat ik generlei angst heb, dat mand hem daar zou kunnen benaderen. 8artsen zeggen echter dat hii nog niet noegzaam hersteld is om ai terug te an. We zuilen Porter dus voorlopig 'ar onder de hoede moeten laten van speciale afdeling. U wilt mü zeker '1 van tüd tot tUd op de hoogte hou- Erannigan nam het dossier uit Algiers E8 naar zyn kamer. Hij las iedere ver ding nauwkeurig door. Die van mevr. in Dyke was volgens hem verreweg de Zangrijkste. Lady Adèle was volgens 'ar verklaring opgewekt totdat het ent Suez bereikte. Zodra had niet de "ijden Boy" die haven verlaten, of zii a melancholisch. De echtgenote van Amerikaanse bankier weet dit aan jj feit. dat dc neef van Lady Adèle van wd was gegaan, zy was zonder enige ,''wl zeer gesteld op hem. Toen de >olden Boy" een dag buitengaats was, rd Lady Adèle ongedurig. Mevrouw n Dyke verraste haar toen zij op een er moment lang en bedachtzaam in .JPiegel keek. "et scheen haar toe. dat Lady Adèle et-geheel en al tevreden was. De vol- "de morgen vroeg Lady Adèle haar deling: E?th' geloot JU. dat ik er oud ga ®en? Mevr. Van Dyke had haar best aaan haar gerust te stellen. Ik fS'de haar. dat zy een van de aan- -KKelijkste vrouwen van haar leef- cssiasse was, die ik kende, luidde haar ^lanng. Toen ik haar vroeg, waarom ait van my wilde weten, antwoordde Ach. je vangt zo nu en dan wel Jr Wa' op. Zij begon toen over wat °ers te praten. Ik vertelde mijn man, ik my helemaal niet gerust ge- 'Jjs. nu Lady Adèle ao nerveus was. e avond at zy ln haar cabine; zij Vertaald uit het Engels wendde hoofdpyn voor. De volgende morgen hoorden wy, dat zy was ver dwenen. De bankier had bevestigd, wat zyn vrouw hem had gezegd over haar ver moedens. Lady Adèle had nooit met een enkel woord tegenover hem gerept over haar uiterlyk of wat zy hier en daar had opgevangen. Van de bemanning kende Brannigan niemand. De tweede officier, Watkins, had Lady Adèle nog gezien enkele ogenblikken voor elf uur. zy stond juist onder de brug naar de kust te staren. Hy merkte op, dat zy een witte, lange jajxm droeg en een bont-cape. Toen hy enige mi nuten later weer dezelfde kant uitkeek, zag hy haar niet meer. Hij vond hierin niets eigenaardigs; zy was waarschyniyk naar beneden gegaan. Hy had geen plons gehoord, zoals trouwens niemand van de bemanning. Albert Parsons, de steward die haar bediende, had haar na negen uur niet meer gezien, toen hy in haar cabine de tafel afruimde. Zy had liem gezegd, dat zij hem die avond niet meer nodig zou hebben. Parsons was vroeg naar bed ge gaan, daar hy zo gauw mogeiyk van zijn verkoudheid wilde afkomen. Bran nigan zette een cirkeltje om de namen van de tweede officier en de steward Uit de verklaringen bleek niet, wie wacht hadden op het moment, dat Lady Adèle het laatst gezien was. Voordat de „Golden Boy" de haven van Southampton zou aandoen, moest Brannigan de antecedenten nagaan van allen, die aan boord waren. Een van zyn beste mensen zou het Jacht moeten opvangen en een onderzoek instellen naar wat nu feitelyk precies gebeurd was op de avond, dat Lady Adèle was verdwenen. De politie van Algiers, die niet wist in welke richting gezocht moest worden, had niet een efficiënt onderzoek ingesteld. Brannigan liep naar het raam. Hy staarde naar de Theems, maar zag niet het gryze water van deze brede stroom, maar het felle blauw van de Middel landse Zee. de rijzige, stramme gestalte van kolonel Oudinot, die onder een rood wit gestreepte parasol zat, het donkere silhouet van de vermoorde kellner, het stoffelijk overschot van Lord Tempie- ham in de slaapkamer van Hótel d'Australie. Hector Blair in zijn wit lin nen pak, die ln de schaduw voor een cafeetje in Menton zat, en tevens rook hy duideiyk de bloemengeur, welke over ,de heuvels hing op de avond, dat op hem geschoten was. Dit was lang geen gemakkelyke zaak, overdacht Brannigan. De motieven wa- I ren bijzonder veelzijdig! Hy kón zich in- denken, dat „geld" de drijfveer was I voor het uit de weg ruimen van de mil- I lionnalre en het achtervolgen van de geestelijke en de voedselfabrikant. maar waarom Lord Temp'.eham, professor Porter en kolonel Oudinot achtervolgd werden met fluistercampagnes, begreep h;1 nog niet recht duidelijk Wat kolo nel Oudinot overigens betrof, het zou in verband kunnen staan met zijn politieke activiteiten. Slmpkins. ofschoon zonder enige twij fel misdadiger no. 1 van zijn tiid, was op zün eigen manier een patriot. Hij was er buitenmatig trots op, dat hy eens een bataljon had aangevoerdI De dood van Lord Templeham was een slag voor Engeland en de poging een van de grootste geleerden ter wereld tot zelfmoord te dry ven, zou nog véél ern stige gevolgen voor Engeland kunnen hebben. Indien Simpklns inderdaad achter dit alles zou zitten, moest hij wel een grote geestelyke ommezwaai hebben gemaakt. Hij zou in dat geval het beste met een dolle hond vergeleken kunnen worden, die zou aanvallen waar hij maar kon. (Wordt vervolgd) KINGFABRIEKEN TONNEMA N.V. NEDERLANDSE TREILERS SCHUILEN VOOR SLECHT WEER. Vier Nederlandse treilers, de „Lise Elna", „Jenlr", „Postor" en „Carina", hebben in verband met de slechte weersomstandigheden, een toevlucht ge zocht in de haven van Boulogne. (Incez. Med.-adv.) Dames! Vooral nu Hamea-Gelei voor Uw handen Radio-programma VOOR VRIJDAG 21 NOVEMBER Hilversum I, (402 M) KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.muziek; 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender; 8.00 Nieuws 8.15 Gram muziek; 9.00 Voor de buls vrouw. 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram mu ziek; 9.45 Schoolradio; 10.00 Pianorecital; 10.10 Klein vrouwenkoor; 10.30 Gram.mu- zlek; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Omroep orkest; 12.00 Angelus; 12.03 Metropole or kest en soliste; 12.30 Land- en tufnbouw- mededellngen; 12.33 Salonorkest en soliste 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws, 13.20 Actualiteiten; 13.25 Gram .muziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Sopranen, plano en gitaar; 14.45 Gram.- muzlek; 15 00 Schoolradio; 15,30 Sopraan en plano; 15.40 Amusementsorkest; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de Jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.35 Operette-muzlek; 18.00 Militaire reportage; 18.10 „Wijsjes uit het Oosten" gebracht door Twentse Jongens en meisjes; (In de pauze Reis Z.K.H. Toelichting; 19.30 Gram.muzlek; 20— gewone man zegt er 't zijne van; 20 30 Promenade Orkest en l.oor; 21.00 Sport; 21.10 Brabantse uitzending: 21.40 Weense muziek; 21.55 „Om de toekomst van Ne derland". causerie; 22.15 Kamerkoor; 22.45 ,.Ik geloof lil ene heilige. Katholieke Kerk" causerie; 23 00 Nieuws; 23.15 Wereldkam pioenschappen Dammen; 23.2024.00 Gram.muzlek. Hilversum II, (298 M) VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.muzlek; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Gram.muz.; 8,00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.muzlek; 8.50 Voor de hulsvrouw; 9.05 Gram.muzlek; 9.40 Voor de kleuters; VPRO'. 10.00 „Thuis", causerie: 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Gram muziek; 10.30 Schoolradio; 10.50 Gram.muz 11.25 Voordracht; 11.45 Gra- mofoonmuz.; AVRO. 12.00 Lichte muziek; 12,30 Land- en tulnbouwmededekngen: 12.33 Sport en prognose; 12.48 Gram.mu zlek, 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.muzlek; 13.20 Dansmuziek; 13.50 -1-1.. IJ ru> Vr.nl-n-n-Hn. 1d')n 15.10 Pianotrio; 15.-. muziek: VARA: 16.00 Gram.muzlek; 16.30 Voor de Jeugd; 17 00 Orgelspel: 17.20 Mu zikale causerie: 18 00 Nieuws; 18.15 Felici taties; 18 45 „Denk om de bocht": 19.00 Meisjeskoor; 19.15 „Het volle pond", cau- uopnïo an Mnropl hprnnrl" can- Boekbespreklng; 20.10 Bariton 16) ..Als U cn Uwcliassistent mij willen volgen, dan zal ik U naar het ziekenvertrek van Zijne Majesteit brengen", zei de hofarts „Ga voor. collega", antwoordde Joris minzaam, „sic itur ad astra. ^zoais wij doktoren zeggen". „Wat zeggen wij doktoren?" vroeg de hofarts. „O... eh... niets", zei Joris haastig, „ik dacht hardop. Laat U zich hierdoor niet afleiden, collega, en breng mij naar dc sponde, waar koning Leo met smarte op een goede dokter wacht". „Maar niet zo vlug!" hijgde Panda, die in zijn lange jas achteraan hobbelde, „ik kan in deze vervelende doktersjas geen stap verzetten zonder te struikelen!" De hofarts wierp hun een koele blik toe en leidde hen door allerlei gangen, tot zij bij een zware deur kwamen, waar een lakei dc wacht hield. „Hier is het slaapvertrek van Zijne Majesteit", zei de hof arts, hij heeft het practisch niet meer verlaten, sinds hij aan die geheimzinnige slaapziekte lijdt". En hij voegde hier enigszins smalend aan toe. „U met Uw enorme medische kennis zult wellicht dadelijk een middel tegen overmatig slapen kunnen noemen?" „Zeker", antwoordde joris onverstoorbaar, „het in dienen van de doktersrekening!" plat „Leven de aarde", causerie, VARA: 21.00 Fragm. „'liefland", opera; 22.00 Buitenlands over zicht; 22.15 Lichte muziek; VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie; 22.45 Avondwijding: VARA: 23.00 Nieuws; 23.15 „In huwelijk en ezln", causerie; 23.30—24.00 Gram. muzlek. Experimenteel televisieprogramma voor de KRO 20.1521.45: 1. Gastenboek: 2. Weer- overzlcht; 3. Film of actualiteit. Pauze. 4. „De Harp", televlsle-spel. Engeland, BBC Home Service. 330 m.: 13.00 Lichte muziek; 13.25 Gevarieerd pro gramma; 13.55 Weerber: 14,00 Nieuws; 14.10 Gram.muzlek; 15.00 Voor de scha len: 16.00 Hoorspel: 16.30 Orkestconcert. 17.30 Gram.muzlek; 18.00 Voor de kinde ren: 18.55 Weerberichten; 19.00 Nieuws, 19 15 Sport; 19.20 Gram.muzlek; 20.00 Lichte muziek; 20.40 Causerie; 21.00 Klankbeeld; 22.00 Nieuws; 22.15 Ameri kaanse nieuwsbrief; 22.30 Gevarieerd pro gramma: 23.00 Vlooi en plano; 23.45 Par- lementsoverzlcht; 24 000.03 Nieuws. Engeland. BBC Llglit rrogramme. 1500 en 247 in.: 12.00 Mrs. Dale's Dagboek; 12.15 Arbeidersorkest; 12.45 Voordracht; 13.00 Parlementoverzlcht; 13.15 Rhythml- sche muziek; 13.45 Orkestconcert; 14.45 Voor de kleuters; 15.00 Voor de vrouw: 16.00 Gevarieerde muziek; 16 45 Amuse mentsmuziek; 17.15 Mrs. Dale's Dagboek; 17.30 Orgelspel; 18.00 Gevarieerde mu ziek; 18.30 Varèté orkest en solist; 19 15 Causerie; 19.35 Idem; 19.45 Hoorspel: 20.00 Nieuws en radiojournaal; 20.25 Sport; 20.30 Twintig vragen: 21.00 Gevarieerd programma: 21 45 Hoorspel met muziek; 22 15 Discussie over actuele vraagstukken; 23.00 Nieuws: 23.15 Actualiteiten; 23 20 Amusementsmuziek; 0.05 Voordracht; 0.20 Zigeunerorkest en soliste: 0.561.00 Nieuws. Nordncstdentscher Rundfunk. 309 ni.: 12 00 Lichte muziek; 13 00 Nieuws; 13.25 Omroeporkest: 15.50 Omroeporkest en so list; 16.15 Koorzang. 17.00 Nieuws; 1745 Amusementsmuziek; 19,00 Nieuws; 19 30 Hoorspel, 21.45 Nieuws, 22 10 Jazzmuziek; 23.00 Lichte muziek; 23.20 Rhvthmlsche muziek; 24.00 Nieuws; 0 30 Lichte muziek 1,15 Gevarieerde muziek. Frankrijk, Nationaal Programma. 347 m.: 12.30 Orkestccmcert: 13.00 Nieuws; 13.50 Nieuws; 18.30 Amerikaanse uitzending; 20.00 „Manon". opera; 21.15 „Manon", opera (vervolg); 22.55 Gram.muzlek: 23.00 Muzikale causerie; 23.4524 00 Nieuws. Itelglë, 324 en 484 ni. 324 m.: 11.45 Gram.muzlek; 12.30 Weerberichten: 12.34 Gram.muzlek: 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel spel. 14.00 Schoolradio: 15.30 Gram mu ziek; 16 00 Gram muziek: 16.40 Idem; 17.00 Nieuws: 17.10 Amusementsmuziek; 18.00 Gram.muzlek; 18.10 Causerie; 18.20 Gra- mofoonmuzlek; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws, 19.40 Dansmuziek; 20.15 Symphonle-orkest, koor en solist: (In de pnuze: Kunstoverzicht); 21.45 Gram.mu zlek; 22.00 Nieuws; 22.10 Causerie; 22.15 Internationale RadioUniversiteit.; 22.45 Viool en basso-contlnuo; 22.5523.00 Nieuws. 484 m.: 12.05 Amusementsmuziek; 13.00 Nieuws; 13 10 Gram.muzlek; 14.30, 15.00 en 15.30 Gram muziek; 16.00 Amusements orkest, 16.25 Gram muziek; 16 35 Amu sementsmuziek; 17 00 Nieuws; 17.10 Gra- mofoonmuz.; 17.30 Gitaarspel; 17 50 Gra- mofoonmuz 18 30 Idem; 19 00 en 19.40 Idem; 19.45 Nieuws; 20 00 Omroeporkest en solisten: 21,15 Gram.muziek; 22.00 Nieuws; 22.10 Kamermuziek; 22.40 Gram. muzlek; 22.50 Nieuws. DONDERDAG: Den Burcht: Toneelavond Selsklp „Frys- Het Gulden Vlies: Leldse Middenstands- centrale Mr A. G. de Blécourt: „De nieuwe Winkelsluitingswet ln theorie en praktijk". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Lustrum Katholieke Jeugdraad, 8 uur nam. Stadszaal: Avro-tournée „Jubeltonen". Stadszaal (foyer) K. en O. Film „Caesar n Cleopatra", 8 uur nam. Leiderdorp: Fröbelschool Sportlaan. Uitvoering kinderkoor „Vlva al Muslca". Voorschoten: Gebouw voor Chr. Belaneen: Propaeanda-avond „Steun wet tig gezag" m. m. v. drumband Nat. Re serve 7.30 u. verzamelen ln Burg. Verné- depark. VRIJDAG: ^Centraal: Verg. Ned. Handelsrelzlgersver. In den Vergulden Turk: Leldse Smal filmliga. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.157.45 u. Stadszaal; Avro-tournée „Jubeltonen". 11 g e e s t (Bijdorp). Claveclmbel- Cath. Gris Rltsema. 8 uur nam. ZATERDAG: Schouwburg: Kon. Ver. „Litterls Sacrum" speelt „De Cirkel", 8 uur nam. Stadszaal; Sint Nlcolaasfeest voor leer lingen van openbare scholen, 2 uur nam. Volkshuls: Spr. drs F. Hartoe over Europese economische Den Burcht: Gruno-cabaret. 8 uur n.m. ZONDAG. Schouwburg: Lou Bandy en Henrietta Davids. 8 uur nam. MAANDAG: Gerecht 10: Spiritualistische Gemeen schap Rotterdam, 8 uur nam. Schouwburg: ABC-cabaret „Blbelonde", 8 uur nam. Wljkgebouw „Levendaal": C.H. Unie. Na beschouwing gemeentebegroting, B uur WOENSDAG: Ambachtsschool: Alg. ledenvergadering. Trap". 8 i StadszaalK. en O. Rotterdams Phllhar- monlsch Orkest o. 1. v. Paul van Kempen. Solist A. Aescbbacher, 8 uur nam. DAGELIJKS: De Lakenhal: Gouden Jubileum „Oud Lelden". Tentoonstelling van werk van Willem v. d. Helm. 10 tot 4 uur. 's Zondags 1 tot 4 uur (tot 30 November). Unlverslteltsblblotbeek: Jubileumten toonstelling Ver. „Oud Lelden". Werkda gen 9.305.30 uur, Zaterdags 9.305 uur nam. (t.m. 22 November). BaerhaavezaalExpositie Lelds Kunst centrum Werkdagen 25 en 7—9 u. nam. (t/m 29 November). DE BIOSCOPEN Rex „Grensincident" (18 jaar) Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur; werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: „De Forsyte Sage". Trianon „Don Camlllo" (alle leeft.) Zondag: 2 15. 4,30. 7 en 9.15 uur; werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Angst voor het huwelijk" (18 Jaar) Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Loxor „Paniek op straat" (18 Jaar) Zondag: 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur; werk dagen; 2 30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der anotheken te Lelden wordt van Zaterdag 15 Nov. 13 uur tot Zaterdag 22 Nov. 8 uur waargenomen door Apotheek Duyster. Nieuwe Rijn 18. tel. 20523 en de D'oeza- Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313. Te Apotheek. Wllhelmlnapark 8, i

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3