LEIDSCH DAGBLAD India dient nieuw Korea-voorstel in Debat over Zuid-Afrika voortgezet Papagos vormt nieuw Grieks kabinet Machtsgreep van Overste Warouw Herziening samenstelling Franse regering? jlste Jaargang DINSDAG 18 NOVEMBER 1952 No. 27767 Directeur: J W Henny |nnfaredactie: B W Menkhorst en J Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN t6— per kwartaal: f 0 47 per week Witte Singel 1. Lelden - Giro No. 57055 Telefoon üir en Adm.: 25041; Red 21507 ndia heeft gisteren de tekst bekend- naakt van zijn ontwerpresolutie ln- te het vraagstuk der krijsgevangenen Korea, het laatste punt, dat het slui- van een wapenstilstand nog in de staat. Het ontwerp zal morgen in politieke commissie der V.N. worden ■ediend. Hel plan. dat 17 punten omvat, voor set in de instelling van een repa- rièringscommissie. waarin Tsjeeho- ilowakije, 1 len. Zweden en Zwitser and zullen zijn vertegenwoordigd, of der staten, „die niet aan de vyande- ijkheden deelnemen", met uitsluiting "In de „grote vyf'. De krijgsgevangenen zullen worden rrijgelaten in nader overeen te komen antallen op uitwisselingspunlen in lader vast te stellen gedemilitariseer- le zones. Na classificatie zullen de ge- rangenen vrij zijn naar hun land crug te keren. Over het lot van de krygsgevange- „>n, die na 90 dagen nog niet naar hun and zijn teruggekeerd, zal worden ge- iprnken op de politieke conferentie, jie bijeen zal worden geroepen volgens artikel 10 van de ontwerpbestands- jvereenkomst. Het Indische plan voorziet verder, Ingeval in de bovengenoemde repa- riëringscommissie geen overeenstem ming wordt bereikt, in de benoeming ran een scheidsrechter, „die de be vissende stem zal hebben". Aan de voorzitter van de algemene rzadering, Lester Pearson, zal worden rraagd, de voorstellen aan de Chinese mmunisten en de Noord Koreanen r te brengen en hun te verzoeken ,i hiermee accoord te verklaren. Voorts Pearson worden gevraagd, „zodra de daartoe rijp is", de algemene verga ring in haar huidige zitting verslag te brengen. Het Indische voorstel is gebaseerd op beginsel van vrijwillige repatriëring, zoals de tekst luidt: „Er zal geen ge ld worden gebruikt tegen de krijgs- vangenen teneinde de terugkeer naai n land te verhinderen of te bewerk ingen". Aanvankelijk had de Indische delega- verwacht haar resolutie gisteren reeds te dienen. Naar verluidt heeft zij het dstip hiervoor uitgesteld om alle le- -staten der V.N. en de andere be rken partijen de gelegenheid te geven. plan te bestuderen. De 21 staten, die troepen ln Korea oben zijn gisteren bijeen geweest om t ontwerp te bestuderen. Zij hebben eds in de politieke commissie een voor- ■1 ingediend, waarin een beroep op de iordêlijken wordt gedaan om. in te mmen met het beginsel van vrijwillige patriëring. In dit voorstel wordt verder de algemene vergadering gevraagd, door de onderhandelaars der V.N. te nmoendjon ingenomen standpunt te DM/S., Frankrijk. Engeland, Canada, istrallé, Denemarken, Turkije en Co- mbla hebben uit de bovengenoemde landen een subcommissie gevormd i nauwkeurige bestudering van t Indische plan. Een Amerikaanse woordvoerder heeft bier inmiddels op een persconfcren- lie het Indische voorstel reeds verwor pen. Hij zeide, dat de V.S. niet accoord kunnen gaan met een plan, dat de krijgsgevangenen slechts de keuze laat 2 mogelijkheden: repatriëring et voor onbepaalde tijd onder ■bede blijven van een of ander inter- ■utionaal lichaam". Hü voegde hieraan Bw. dat een wapenstilstandsovereen- lomst in welke vorm dan ook defini tief de kwestie der krijgsgevangenen moet regelen en deze niet moet over dragen aan een later te houden poli- ieke conferentie, zoals in de Indische cnlwerpre-olutie wordt voorgesteld. Andere belangrijke delegaties der V.N. n het er ook over eens, dat het Indi- he voorstel vol „leemten" is en dat in ile de kern van de kwestie ontweken irdt Bovendien ziet men enige punten „niet-reahstisch". Zo wordt in de re- Jtie de algemene vergadering ver- cht, het beginsel van vrijwillige re- '.rléring te bevestigen, hetgeen de i'jet-Unie en de met haar verbonden legaties herhaaldelijk categorisch van hand gewezen hebben. Verder acht n de voorgestelde samenstelling der patriëringscommissie twee commu- stische en twee niet-communistische aden weinig practisch, te meer. i: men het als onmogelijk beschouwt, ien de huidige spanningen tussen st en West. dat men tot overeenstem- ag komt over de benoeming van de De Kiselef, I sische minister van buitenlandse zaken Wysjinski gehuldigde standpunt, dat alle krijgsgevangenen dienen te worden gerepatrieerd, „de juiste weg wijst naar een vreedzame regeling van het Ko reaanse vraagstuk". De Deense afgevaardigde in de spe ciale politieke commissie der V.N., Lan- nung, heeft bij de voortzetting van het debat over de apartheidspolitiek in Zuid- Afrika o.m. verklaard, dat de V.N. het recht en de plicht hebben over deze zaak te spreken. Van dit recht diende echter met voorzichtigheid gebruik te worden gemaakt. Hij zeide het te betreuren, dat de V.N. er niet in waren geslaagd een duidelijke lijn te volgen met betrekking tot de competentie. De commissie heeft thans drie voor stellen te bespreken: een van Zuid-Afri ka, volgens hetwelk de commissie zich niet competent verklaart, een tweede, ingediend door een groep van zeventien landen, dat de instelling van een com missie van onderzoek beoogt, en ten derde het standpunt, volgens hetwelk een plechtig beroep wordt gedaan op alle leden om hun politiek in overeen stemming te brengen met het handvest der V.N. De Indische afgevaardigde zeide dat de overleden Maarschalk Smuts de over tuiging had uitgesproken, dat één uit zondering dient te worden gemaakt bij de toepassing van het artikel, dat de leden beschermt tegen inmenging ln binnenlandse aangelegenheden, n.l. waar het een behandeling van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden betreft. Ook Cuba en Joego-Slavië achtten de V.N. competent. Na volkomen overwinning Koning Paul van Griekenland heeft gistermiddag maarschalk Papagos, de leider van de Griekse volksconcentratie die de Zondag gehouden parlementsver kiezingen won. ontvangen. Na het onderhoud verkarde Papagos: „de koning heeft my een mandaat voor vorming van een kabinet toevertrouwd. Mijn regering zal Woensdag worden be ëdigd". De officiële verdeling van de 300 ze tels van het nieuwe parlement luidt: Griekse concentratie 241, centrumpar tijen 59, linkse Eda 0. Het ministerie van binnenlandse za ken maakte bekend, dat de Griekse concentratie van maarschalk Papagos 49,36 van het totaal aantal uitge brachte stemmen had gekregen, tegen 36,56 voor de centrumpartijen. 10,42 voor de E d a en 3.66 voor enkele on- afhankelijken. Waarnemers menen, dat een aanzien lijk deel der kiezers uit de middenklasse niet heeft gestemd, hetgeen de centrum partijen een groot aantal stemmen moet hebben gekost. Maarschalk Papagos verklaarde, dat z\jn concentratie zou streven naar ver hoging van de levensstandaard der ar beiders en naar verzekering van de goe de functionnering van het overheidsap paraat. Werk, zelfopoffering en geloof in de zending van Griekenland onder de vrije volken zouden het land betere tij den brengen. ..Opnieuw zal Griekenland gehoor geven aan de oproep van andere vrije landen, die streden voor democratië en vrijheid", aldus verklaarde de maar schalk. Maarschalk Alexander Papagos trad ln 1906. ria aan de militaire academie te Brussel te hebben gestudeerd, In dienst van het Griekse leger. Hij vocht ln de Balkanoorlog, in de eerste wereldoorlog VIER DOODVONNISSEN IN HONGARIJE Een gerechtshof te Boedapest heeft vier mannen ter dood en een tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. De gevonnisden waren beschuldigd van „spionnage en sabotage voor de Joego slavische regering". De zaak van een zesde beklaagde ls naar het eveneens te Boedapest zetelen de militaire gerechtshof verwezen. OPNIEUW EEN DEENS VISSERS VAARTUIG DOOR RUSSEN OPGEBRACHT. De bemanning van een Deense vis sersboot heeft medegedeeld, dat zu heeft gezien dat het Deense vissersvaar tuig ..Halsnaes door Russen in de Oost zee werd ODgebracht. Aan boord van de ..Halsnaes" bevonden zich vier perso nen. Twee opvarenden van een andere Deense vissersboot, die enige dagen ge leden werd ODgebracht. ziin terugge keerd. Zii deelden mede dat de schip- Der en de boot nog worden vastgehou den. Het Deense ministerie van buiten landse zaken onderneemt stappen bli Russische en Oost-Duitse autoriteiten voor de terugkeer van de mannen en hun boten. en in de campagne in Kleln-Azië Toen de Italianen in October 1940 Grieken land binnenvielen werd Papagos be noemd tot opperbevelhebber. Hij weiger de Griekenland te verlaten na de over winning der Duitse legers en werd ge vangen genomen. In 1945 werd Papagos door de Amerikanen bevrijd. In Zuid-Slavische politieke kringen ge looft men. dat de Grieks-Zuidslavische betrekkingen niet nadelig zullen worden beïnvloed door de overwinning van de rechtse Griekse concentratie. In deze kringen meent men. dat de betrekkin gen zich zullen blijven ontwikkelen in een „geest van vriendschap en samen werking", aldus verklaarde radio-Bel grado. Verkiezingen in Italiaans Tirol In Italiaans Tirol, dat de provincies Bozen en Trente (Ita'iaans: Bolzona en Trentoi omvat ziin verkiezingen gehou den. Deze belde Noord-Italiaanse pro vincies hebben een overwegend Duitse bevolking. Vóór de eerste wereldoorlog behoorde dit gebied tot Oostenryk- Hongarlje. Mussolini poogde - vergeefs - de Duitse invloed geheel te doen ver dwijnen. Ook uit de resultaten van de thans gehouden verkiezingen blijkt, dat de solidariteit van de Duits sprekende boerenbevolking ongeschokt is. Op de Zuid Tiroolse volksparty (der Duits sprekenden) is in Bozen ruim 64 procent van de stemmen uitgebracht. De grootste Italiaanse party <der chris ten-democraten) verwierf ruim dertien procent der stemmen. In Trente is het aanbal Duits spre kenden veel geringer. Hier verwierf de de christen-democratische partij ruim 63 procent der stemmen. De verdeling der zetels in de regiona le wetgevende vergadering, het be stuurslichaam voor de beide provincies, wordt thans als volgt: christen-demo craten twintig, Zuid-Tiroolse vo kspar- til vijftien, de fzeer) linkse Nennl-so- cialisten drie, sociaal-democraten drie, communisten twee. de Tiroolse Trent- sche-volksparty (pro-Italiaans, doch aandringend op een grotere mate van zelfbestuurtwee en de ulterst-recht- sen (de z.g. „neo-fascisten") twee ze tels Eén onafhankelyke candidaat ver wierf ook een zetel. Er wonen ln de beide Noord-Italiaan se Tiroolse provincies naar schatting 520 000 Italiaans en 220.000 Duits spre kenden. Een Amerikaans transportvliegtuig, een zg. ..Flying Boxcar", is gisteren brandend neergestort op 16 kilometer ten Oosten van Billings in de staat Montana. Het was het vierde ongeluk met een dergelijk type vliegtuig binnen een week. Twee van deze toestellen verongelukten onlangs in Alaska terwij een derde ma chine ln Korea neerstortte. Acht van de zestien inzittenden zy*n omgekomen. Militair gezag in Oost-Indonesië Oorzaak: legerconflict Zondagochtend zijn via radio Mak as sar bekendmakingen voorgelezen vai Overste Warouw, de stafchef van hel Territorium Oost-Indonesië, en van de Gouverneur van Celebes, waarin wordt meegedeeld, dat het comman do van dit territorium door Overste Warouw is overgenomen. De Gouverneur zegt 's nachts tc 12 uur op de hoogte gesteld te zijn yan Warouws maatregel, die als een in terne Icgerkwestie beschouwd dient te worden. Dc Gouverneur verklaart ver der dat het noodzakelijk is, deze kwestie in de juiste verhoudingen te zien en een rustige sfeer te handha- Overste Warouw noemt als grond voor zyn optreden o m. de uiteenzettingen van de divisiecomimandant, kolonel Ga- tot Soebroto, met betrekking tot „het conflict in het leger en het standpunt van de commandant ten aanzien van genoemde kwestie", verder mondelinge orders, die de aan de gang zynde ope raties op Zuid-Celebes en elders in In donesië afbreuk doen en het volk en de Staat in gevaar brengen. Overste Warouw verklaart, dat hij de leiding weer aan de commandant zal overdragen, wanneer de geschillen in het leger door dc president tot een oplossing zullen zijn gebracht. Hij doet hiertoe een beroep op president Soekarno en vraagt verder regerings vertegenwoordigers naar de Dacrahs te zenden, teneinde de juiste situatie van de geschillen in het leger uiteen te zetten. De rapporten over het gebeurde te Makassar hebben Zondagochtend de regering bereikt. By de aanvang van de Kabinetszitting van gisteren hebben de ministers, die de ontwerp-begroting 1953 zouden behandelen, eerst drie kwartier gesproken over de gebeurte- DOODVONNIS OVER HET AMERIKAANSE ECHTPAAR ROSENBERG BEKRACHTIGD Het Amerikaanse Hof van appél heeft 3r de tweede maal geweigerd het von- tegen het echtpaar Julius en Ethel i 'senberg. dat op beschuldiging van onnage op het gebied van de kern- j Htsing ter dood ls veroordeeld, te her- j n. De Rosenbergs kunnen nu alleen door een gratiebesluit van president uman van de electrische stoel worden tred WEERBERICHT Aanhoudend koud De Bilt verwaoljt tot morgenavond: [Overwegend zwaar bewolkt met iarer dag kans op enige neerslag. Ma- wind tussen Oost en Noord-Oost. iperaturen om het vriespunt. (Opge tast te 10 uur). 19 NOVEMBER. Z°n ?p: 8.07 uur; onder: 16.43 uur. «aan op: 10.52 min.: onder- 17.36 uur. JHooiwater te Katwijk te 4.09 en 16.22 UUr iSpringty). oummci bestaat uil acht pagina's. nis te Makassar. Premier Wilopo deel de alleen mede. dat de regering di kwestie uiteraard bestudeert. De Minister ran Defensie woonde de kabinetsvergadering niet by. Volgens een "hoge regeringsfunctionaris, die wel aanwezig was, moest de Minister van Defensie zijn „routine-werkzaamheden" afhandelen. Vernomen wordt, dat de Minister van Defensie gisterochtend ln zyn ambts- wonuig besprekingen voerde met een aantal hoge officieren van de Land macht; hij ontmoette Zondagavond de secretaris-generaal van zyn ministerie. Ali Boediardjo. en de chef-staf gene- raal-majoor Slmatoepang. Men neemt aan, dat de gebeurtenis te Makassar het onderwerp van gesprek was. Regering maant tot rust Gisteravond heeft de Indonesische Ministerraad wederom het gebeurde in Makassar besproken, waarby de Mi nister van Defensie, Sultan Hamengkoe Boewono, rapport heeft uitgebracht, al dus heeft de secretaris-generaal van het ministerie van voorlichting, Roeslan Abdoegani, als woordvoerder van het kabinet meegedeeld. Hij zei. dat de regering alles in het werk stelt om de hangende kwesties van na de „17 October-affaire" inte graal op te lossen. In een bekendmaking van de rege ring, uitgegeven na een kablnetszitting die drie uur duurde, wordt geconclu deerd, dat de regeling een oplossing dient te bewerkstellingen via diepgaan de besprekingen met de opperbevelheb ber van de Indonesische strydkrachten - president Soekarno - en de vice-pre sident, omdat van verschillende zyden een beroep op president Soekarno ls ge daan. Derhalve doet de regering op alle groeperingen een beroep om rustig de werkzaamheden voort te zetten en geen stappen te doen, die de komende oplossing bemoeilijken en slechts een verspilling van dc nationale krachten zouden zijn, in afwachting van de maatregelen die zo spoedig mogelijk na de terugkeer van president Soe karno in Djakarta zullen worden ge nomen. President Soekarno wordt morgen middag van ziin reis naar Sumatra in Djakarta terugverwacht. Drie missionarissen, die uit China I December van het vorige jaar door zijn verdreven, zullen uit Hongkong de Chinese communisten gevangen naar België terugkeren. Het zijn de\gchouden. paters J. Lundmans. B. Geusens De foto toont de drie missionaris- en Kerkhofs. afkomstig uit j sen bij hun aankomst tc Hongkong. Belgisch-Limburg. Zij werden sinds I Het Franse plan voor het Saargebied Het nauw met Franse kringen ver bonden blad „Saarbrueoker Zeitung" heeft een authentiek genoemd bericht over de Saarkwestie gepubliceerd, dat zioh hoofdzakelijk bezig houdt met het door Adenauer verworpen Franse ont werp voor een regeling. Het blad verklaart dat de Franse mi nister van buitenlandse zaken dit ont werp het uiteindeiyke heeft genoemd. De kanselier heeft desondanks het Franse ontwerp niet willen goedkeuren, in het bijzonder vanwege de bepalin gen inzake de economische unie tussen het Saargebied en Frankrijk. Volgens de Franse regeling zal de po litieke autonomie gewaarborgd en de revering van het Saargebied aan het Ln vrijheid gekozen parlement verant-woor- deiyk zijn. waarby het Saarstatuut ge respecteerd moet worden Dit statuut zou dan weer onder contróle staan van een Europese autoriteit. De economi sche unie zou worden aangepast aan dit statuut. Verder houdt het ontwerp, volgens de .Saarbrueoker Zeitung", Ln, dat het uit eindelijke oordeel over het statuut door de bevolking van het Saargebied wordt Laat de klok maar luidenkomst aankondigen. De „cheflui- Wanneer Koningin Elizabeth II vol-\der" van het groepje van tien. de gend jaar juni naar de W est minster Abbey rijdt, om te worden ge kroond. zullen de klokken van „St. Margaret". Westminster, haar aan- heer W. H. Hewett. een 66-jarige oude taxi-chauffeur, geeft tijdens een repetitie aanwijzingen. René Mayer zou post van Schuman overnemen (Van onze Parijse oorrespondent) In Paryse politieke kringen circuleren de laatste dagen opnieuw geruchten over een herziening van het Franse kabinet, die zeer binnenkort doorgevoerd zou worden. Er wordt in het by zonder ge sproken van een mutatie aan de Quai d'Orsay, het Franse ministerie van bui tenlandse zaken, waar dan de katholiek Schuman door de radicaal René Mayer vervangen zou worden. In tegenstelling met vroegere plannen zou thans echter niet worden overwogen van Schuman zonder meer een ambteloos burger te maken. Een dergelijk onverbloemd ont slag zou het kabinet zeker niet over leven. omdat de katholieken er bij her haling geen twjjfel over hebben laten voortbestaan, dat zy in zon geval één lyn met de minister van buitenlandse zaken zouden trekken. En zonder de M.R.P. kan thans geen enkele centrum regering staande biyven. Om dit gevaar te ontlopen, zou men Schuman nu willen „verheffen" tot mi nister van Staat, om hem dan speciaal te belasten met de inter-Europese samenwerking. Een dergelijke functie heeft vroeger ook al eens bestaan, toen de socialist Guy Mollet minister voor Europese aangelegenheden was. Door René Mayer, die tot de rechter vleugel van de radicale partij behoort, de leiding aan de Quai d'Orsay op te dragen, zou Pinay, meent men hier, twee vliegen in één klap kunnen slaan. Hy zou daarmee namelyk tegemoet komen aan de verlangens van de Gaullistische afvalligen, die voor hun onvoorwaaxde- lyke steun aan het kabinet nog altyd het hoofd van Schuman blyven eisen, terwyi voor de buitenlandse betrekkingen zo tevens profijt zou kunnen worden getrokken uit de goede persoonlijke rel a - ties, die Mayer onderhoudt met zekere Amerikaanse financiële kringen, die weer grote invloed moeten hebben op de leiding der republikeinse party. Men meent dat Mayer gTotere kansen heeft dan Schuman om met de nieuwe rege ring van Washington een degelyke basis voor een toekomstige betere verstand houding te scheppen. Het heet, dat deze plannen vorige week vastere vorm hebben aangenomen ty- dens de afwezigheid van Schuman, en zijn overhaaste terugkeer uit New-York zou dan ook niet geheel vreemd zijn aan de voornemens, die de premier in dit verband thans worden toegeschreven. Ofschoon de regering in zo'n herziene samenstelling zeer waarschijniyk wel betere kansen zou kunnen maken om de begrotingsveldslag te winnen, die dezer dagen m zyn beslissende fase treedt, staat, 't toch nog zeer te bezien, of de katholieken er zo maar in berusten zul len. dat hun leider zou worden wegge promoveerd. Tot dusverre hebben ze Schumans handhaving aan de Quai d'Orsay m elk geval altijd als beslissende voorwaarde voor hun steun en mede werking beschouwd aan Pniay's rege ring, die. naar hun smaak, toch al een veel te rechtse koers had Ingeslagen. Dit plastic wint er uniform, dat de soldaten bij lage temperaturen warm kan houden, en dat gehpel waterdicht is. zal deze winter door enkele legeronderdelen, die strijden in Korea, worden gedragen, waar mee het zal worden getest op de bruikbaarheid in de strijd. Het werd ontworpen door het departement van Defensie, in Amerika. geveld. De Fransen waren voor het voortzetten van ae onderhandelingen, omdat ,.zy binnen afzienbare tyd tot een positief resultaat zouden leiden", Daarom vonden zy het wenselyk de huidige toestand te handhaven. De Franse minister van buitenlandse zaken Schuman heeft verklaard dat eco nomische en geen politieke kwesties een Frans-Duitse overeenstemming over de Saax in de weg staan. VERORDENINGEN VAN EEN RUSSISCHE COMMANDANT IN OOSTENRIJK De Russische commandant van Wie- ner-Neustadt heeft de Oostenrykse poli tie medegedeeld, dat „de bond van onaf- hankelyken" in de Russische zone van Oostenryk is verboden. Deze bond, een uiterst rechtse groepering, die 16 van de 165 zetels in het parlement bezet, wordt voornameiyk gesteund door oud-leden van de Nazi-party. De activiteit van de bond wordt in alle andere zones niet erhindera. Volgens de Russische com mandant moet elke bedryvlgheid van de bond in de Russische zone door de Oos tenrijkse politie worden tegengegaan. Voorts heeft de Russische comman dant in een tweede verordening de Oos tenrykse politiemannen verboden, hetzy in uniform of in burger, deel te nemen aan politieke bijeenkomsten als verte genwoordigers van de overheid. ZU zou den echter vergaderingen van de party, waarvan zy lid zyn, kunnen bijwonen. Het Oostenrykse ministerie van bin nenlandse zaken heeft verklaard, dat de bond van onafhankelyken overeenkomstig de voorschriften staat Ingeschreven en derhalve volledig door de Oostenrykse grondwet wordt beschermd. Met betrekking tot de tweede Russi sche verordening werd van de zyde van het ministerie verklaard, dat het zenden -an politie naar politieke bijeenkomsten slechts by wyze van voorzorg geschiedt, zoals bij de wet, ls bepaald. Bovendien hadóen de geallieerde instanties herhaal delijk om. inlichtingen van de Oosten rijkse politie verzocht over dergeiyke bij eenkomsten. waarbij de aanwezigheid van de politie vereist was. PRINS FELIX VAN HABSBURG TREEDT IN HET HUWELIJK Heden zal te Beaulieu sur Mer aan de Franse Riviera een van de laatste overlevenden van het. huis Habsburg, de 36-jarige prins Felix van Habsburg - aartshertog van Oostenrijk - in het huwe'yk treden met de 27-jarige Duit se prinses Anna Eugenie Pauline van Arenberg. Er zullen ongeveer 200 hertogen, her toginnen. prinsen, prinsessen, aartsher togen en baronnen uit de meeste lan den van Europa tegenwoordig zyn. Prins Felix is een broer van troonpre tendent aarthertog Otto Hij is als za kenman werkzaam ln Mexico, waar het paar zich na een huwe'ljksreis op Cuba zal vestigen.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1