pleidooi vaste koers legeropbouw - PANDA EN DE MEESTER-DOKTER - piste Jaargang WEDE KAMER: LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 12 November 1952 Tweede Blad No. 27762 legerplan te dikwijls gewijzigd Landbouw wenst meer bestaanszekerheid (Van onze parlementaire redacteur) plan voor de opbouw van ons leger is voor de zoveelste keer eens gewijzigd. Inplaats van de 5 infanterie-divisies, die volgens December 1950 aangegane verplichting in N.A.T.O.-verband, in L' gereed moesten zijn, is in gemeenschappelijk overleg een oplos gekozen, die per 1 October 1954 zal leiden tot de opbouw van een [corps van drie divisies, plus de volledig daarbij behorende leger groepen (deels paraat deels mobilisabel) waaruit de drie divisies worden gevoed. Zowel de heer Fens (K.V.P.) als de heer Vorrink L d. A.) en de heer Roosjen (A.R.) hekelden bij de behandeling !de begroting van Oorlog en Marine deze zoveelste wijziging van j .Jegerplan. Laatstgenoemde gispte de lichtvaardigheid waarmee jkbaar het vorige plan was opgezet en hij vroeg of er soms sluime- jde omstandigheden zijn, waardoor later weer een koersverandering zal blijken. Verdedigingslinie langs Elbe Bkaarten helpt niet, oordeelde de lèer Vorrink, maar hy hoopte dat jdelijh eens het nieuwe plan zal i worden gehandhaafd. De heer :erk!aarde zich bereid de nieuwe te aanvaarden, maar dan zal de deze koers moeten blijven vol- informeerde echter alvast of euwe legerplan past in de Euro- jefenstie Gemeenschap, rland zal er goed aan doen het inzake de Europese Defensie Ge- hap zo spoedig mogelijk goed te aldus de heer Vorrink, die voor de opneming van Duitsland NATO. Pas wanneer Duitsland Is hakeld in de Oostelijke verdedl- nie is het mogelijk deze niet te langs de Gelderse IJssel. maar de Êlbe, waardoor voor Europa dk het Roergebied behouden blijft. de verdediging van Europa is _.i belang het behoud van het landse bruggehoofd. De verdedi- ran dat bruggehoofd vereist een ige luchtmacht. Is het plan voor nleg van vliegvelden in ons land •kenning van het belang van dat landse bruggehoofd? Verhoogde pensioenen Kamerleden i onze parlementaire redacteur) reede Kamer heeft gisteren het :werp aangenomen tot verhoging het pensioen van de leden der I? Kamer van f.187.50 tot f. 207.50 (lk jaar gedurende hetwelk zij lid Kamer waren, tot een maximum 3750. Het weduwepensioen be de helft vam hetgeen het Kamer pensioen zou hebben genoten, oging, die in werking zal treden ipng van 1 Januari a.s„ Is be- 'als aansluiting op de laatste ver van de ambtenarenpensioenen ln i met de gestegen kosten van onderhoud. Help fabeltjes de wereld uit De drie genoemde sprekers wilden van minister Staf ook eens weten hoe S.H. A.P E., het Atlantische opperbevel in Europa, nu oordeelt, over het Neder landse optreden bij de oefening „Hold Past". Want zij meenden dat de Nederlandse pers daarover een volkomen verkeerde indruk heeft ge wekt. „Help die fabeltjes de wereld uit dat de geallieerden weinig vertrouwen zouden hebben in onze militaire bijdra ge." De heer Visch (KVP) en de heer Vorrink drongen aan op de aanstelling van een Secretaris voor de Luchtmacht, doch de heer Roosjen wilde minister Staf een dergelijke functionaris niet op dringen. als hij er zelf niets voor voelt. Moderne straaljagers nodig Natuurlijk kwamen ook de vele onge lukken met de straaljagers ter sprake en de heer Visch betoogde dat de Glos ter Meteors verouderd zijn en dat onze luchtmaoht zo spoedig mogelijk moet worden uitgerust met straaljagers, die het tegen elke ander straaljager kunnen opnemen. In dit verband vond hü het teleurstellend, dat Engeland volgende maand 300 van de nieuwste straaljagers uit Amerika krijgt, terwijl Nederland het met de G'.oster Meteors moet doen. die alleen dagjagers zijn. Is het niet mo gelijk op korte termijn in de Ver. Sta ten of Canada straaljagers te kopen, die aan alle eisen voldoen? Hij maakte er ook op attent, dat voor de beveilinging van de vliegvelden keurtroepen nodig zyn. zoals de ervaring in 1940 heeft ge leerd. Het debat over de begroting van Oorlog en Marine wordt vanmiddag voortgezet, want het werd 's-avonds onderbroken voor de behandeling van de begroting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, die in avond vergaderingen aan critiek wordt on derworpen. Wettelijke regeling Land bouw-ond erwijs Over het algemeen is het afgelopen Jaar voor de landbouw niet onbevredi gend geweest en er was dus weinig aan leiding tot klachten over het verleden. Maar de landbouwers in de Kamer had den wel klachten over de onzekerheid voor de toekomst en zowel de heer Droessen (KVPi als de heer den Hartog (VVD) betreurden het, dat nog niets definitiefs is vastgesteld omtrent de melkprijs voor het nieuwe seizoen, dat reeds is aangevangen. Men wilde ook meer zekerheid voor de varkensmesberij en inlichtingen over de eierprijs, terwijl men betwijfelde of de tarweprijs van f 26,— wel voldoende zou zijn. De heer de Ruiter (CH) ver- 'angde voor de landbouw vooral meer bestaanszekerheid op lange termijn en de heer Vondeling (PvdA) nam het mi nister Mansholt zelfs kwalijk dat hij hieromtrent wacht od denkbeelden uit het bedrijfsleven inplaats van zélf het initiatief te nemen. De minister stelt de begroting van de productie voorop en de bestaansze kerheid (de heer den Hartog spreekt liever van bestaansmogelijkheid) komt op de tweede plaats. Het is gemak kelijk de boeren garantie prijzen in uitzicht te stellen, nu de oogsten goed en groot zijn en de afzet door droogte in Europa ook goed is gegaan, aldus de heer de Ruiter (CH), maar wat zal er gebeuren, vroeg de heer den Hartog (WD) als het eens gaat te genzitten? Wil beroemen ons graag op de hoge trap waarop onze 'andbouw staat, zei de heer Droessen (KVP) maar er is nog een groot deel van de boeren, dat mo derne methoden te weinig toepast. Daarvoor is nodig goed landbouw-on- denvijs en de heer v. d. Heuvel (AR) was verheugd dat de minister nu einde lijk eens een wettelijke regeling van het Landbouw-onderwü's heeft toegezegd. Want het is eigenlijk in strijd met de Grondwet, dat die wettelijke regeling niet bestaat. Overigens klaagde hij dat de minister in gebreke was geb'even met de opruiming van bezettingsmaatrege len. Hij heeft er wel vele opgeheven, zo als voor de oliebollen, maar de voor naamste- het pachtbesluit. vervreem ding landbouwgronden, de boswet, en de keuringswetten zaaizaden, heeft hij gehandhaafd. Nadere inlichtingen vroeg de heer v. d. Heuvel over het Garantiefonds voor de Tuinbouw in geval van calamiteiten met de export. De tuinbouw vraagt geen prijsgaranties, omdat de kwekers onder nemers zijn. die weten dat ze risico moeten dragen MJaar ze moeten even tueel worden geholpen, als hun eigen ri sicofondsen onvoldoende blijken. De heer v. d Ploeg (KVP) gaf uiting aan zijn ongerustheid over de grote werkloosheid ln de landbouw. Morgen avond zal minister Mansholt de spre kers antwoorden Zaak Schallenberg opnieuw in geding? Bij behandeling van J ustitie-begroting (Van onze Haagse redacteur) Naar wij van welingelichte zijde ver nemen zal de zaak Schallenberg bij de behandeling van de Begroting van Ju stitie opnieuw op het tapüt worden ge bracht. De woordvoerder van een der Kamerfracties zou het voornemen heb ben, gezien het feit, dat enkele achter gronden van deze zo geruchtmakende affaire bij vorige gelegenheden onbe sproken zijn gebleven en van groot be lang moeten worden geacht, de minis ter hierover inlichtingen te vragen. „Nieuw Amsterdam" naar New York SLECHTS KORT TE AMSTERDAM Sinds gisteravond half zeven is er een enorme leegte gekomen in de Am sterdamse Coenliaven. waar Zaterdag avond het grootste schip van de Ne derlandse koopvaardijvloot, de ..Nieuw Amsterdam", ligplaats had gekozen, omdat de Nieuwe Waterweg voor deze Oceaanreus voorlopig niet toeganke lijk is. Nog geen 70 uur heeft de hoofdstad het 36.667 ton metende passagiersschip van de Holland Amerika Lijn gastvrij heid mogen bieden. Of die gastvrijheid door het schip zélf wel zo gewaardeerd is, blijft een open vraag. Misschien voel de de „Nieuw Amsterdam", die Rotter- Meer kinderbijslag voor kleine zelfstandigen Inkomensgrens tot f. 2800.verhoogd (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heelt gisteren besloten de kinderbijslag voor kleine zelfstandigen met ingang van 1 Juli 1952 te verhogen van f 0,25 tot 1 0,28 voor het derde kind, en van f 0,30 tot f 0,34 voor het vierde en volgende kinderen. De kosten van deze verhoging zijn geraamd op f 350.000. Ingevolge een amendement van de heer Schilthuis (P. v. d. A). dat door de K.V.P. werd gesteund, is de inkomensgrens om voor deze kinderbijslag in aanmerking te komen, verhoogd van f 2400 tot f 2800. De V.V.D., A.R. en C.H. verklaarden zich tegen het amendement. De „derde macht" was dus in strijd met de nieuwe regeringscombinatie, even herleefd, in oppositie, zoals de laatste jaren zo dikwijls het geval was, tegen de P. v. d. A. en de K. v. P. echter een stevige meerderheid voor het amendement en minister Suurhoff gaf toe. Het amendement zal ten hoogste f. 3 millioen kosten. Op 1 Januari 1952 werd voor 26.863 kinderen van kleine zelfstandigen kinderbijslag toegekend tot een bedrag van ongeveer f. 3,500 000. Onder hen bevonden zich 20.215 derde kinderen en 6648 vierde en volgende kinderen. Derde macht even herleefd Minister Suurhoff had aanvankelijk ook bezwaar tegen het amendement, omdat elke verbetering van deze nood wet de totstandkoming van een defini tieve regeling moeilijker maakt. Thans betaalt het Rijk immers alles en wan neer de zelfstandigen zeif de helft van de premie moeten gaan betalen, dan moet de definitieve regeling aanzienlijk beter zijn voor de belanghebbenden om er voordeel van te hebben. En reeds nü bedraagt de uitkering meer dan de helft van de gewone kinderbijslag. Dat was ook de reden, waarom de heven Stapelkamp (AR) en Beernink (CH) het amendement afwezen, omdat zij niet wilden vooruitlopen op de defi nitieve regeling, waarvan het volstrekt niet zeker is, dat er een inkomensgrens zal worden gesteld. De heer Cornelissen (VVD) verklaarde nog eens. dat de kracht van de Middenstand is gelegen ln zelfstandigheid en dat daarom geen sociale, maar economische maatregelen moeten worden getroffen, om de voor waarden voor de zelfstandigheid van de Middenstand te verbeteren. De P. v. d. A. en de K.V.P. vormden (Ingcz. Med.-Adv.) rubber laarzen gymschoenen pantoffels FEUILLETON E FLUISTERCAMPAGNE ANDREW MACKENZIE We konden niets meeT uit die lui Sen. Zij weten niet, hoe hun op gever heette. Blair was overigens net zijn beschrijving. Het kan best udlth, dat het je oom is! .„Judith verzonk in gepeins. Mis- i moest ik wel blij zijn, dat hü iehijnhjk niet dood is. maar dat ls lelijk! Hij heeft zó geweldig veel i gedaan en zóveel levens vernie- Je zal dit nieuws zeker wel niet g vinden, hè, hoofdinspecteur? iet is een klap op miin arme hoofd, Brannigan somber toe. Maar we *n een streepje op hem voor. Hij niet dat wij vermoeden, dat hii nog 5 leeft. Maar hü weet toch wel, dat Je in e Carlo bent, merkte Arlen op. Dat wist hii allang, al van de eer- S af. dat ik hier aankwam. Daar- erd er ook od mü geschoten Ik dacht dat die kellner op Je ge en zou hebben, zei Judith. Best mogelijk, daar zullen wü wel r komen, als we hem ten minste te krijgen. Het is echter 6ók moge- riiat Slmpkins zélf op mü geschoten lor Blalr had met enig ongeduld dit gesprek geluisterd. Hü rilde toen er een koel windje van uit door de straten woei. ken die hele kolonel Simpkins, .ullie het zo druk over hebben Ik geloof echter wel. dat Jullie aan kunnen. Zeg. ik verlang tus- ee haakjes, naar een goede borrel 'i ook wel eens op mün gemak willen gaan zitten. •nigan liet de Amerikaan instap- De anderen volgden, t Spijt me, dat ik U ophield. U ons vandaag al büzonder veel ge- n Inderdaad is het nu mijn beurt, 'f me, ik zal U zeker niet gaan utt- Indien u wilt weten hoe het er [staat, loop dan eens langs. Een later werd Hector Blair voor afgezet. Hij lichtte even zün nahoed en keek Brannigan ernstig dien U het advies van een erva- lerel wilt accepteren, inspecteur, U er dan voor, dat de mensen die 'Sd worden, zo spoedig mogelijk Vandaan gaan. fk geloof wel, dat U het bü het -te eind hebt, antwoordde Brannigan Sfiwelyks waren Brannigan. Bob en Ie hÜ l.eru6gekeerd ln de kamer van SS001- nsoeeteur. of deze schonk al weer. borrel is. Hij nam zelf een dub- Kle brandy te» 1 een dag vol verrassingen iw™ J^kte Brannigan op. in een stoel na .end Maar iets verbaast mü. jraag mij afzjjn stem stierf weg. A%i te gemakkelijk hè? vulde Vertaald uit het Engels Precies, Brannigan knikte instem mend. Het is prettig met Je samen te werken, Bob. Soms spreek je mijn ge dachten uit, nog voordat ik ze zelf pre cies kan ordenen. Die twee kerels lie ten zich te gemakkelijk grüpen, maar zü waren daarentegen niet erg gewillig met het geven van inlichtingen. Ik had dat verhaaltje van hen wel moeren ge loven, als niet die Blair er achter ge komen was. dat het een sprookje was. Je hebt nog niet- verteld, of zij wis ten waar die man woonde, zei Judith plotseling. Brannigan begon te lachen, ofschoon niet van harte. Dat is het laatste, dat wü probeer den uit te vissen. Maar het Is goed. dat je dat ter sprake brengt. Monaco Is niet groot. Als hü hier woont, zullen wü hem vinden, ten zij Hü zich vermomd heeft, maakte Arlen de zin af Je zegt het! Hii kan zich np hon derden manieren vermommen. Hij zou een inspecteur van politie kunnen zijn, de kellner, die je des morgens thee brengt, de manager van het hotel, een leegloper, die op de boulevard rond- hangt. Hector Blair Nee, niet Hector Blair! protesteer de Judith. Hy zou zich zó goed kunnen ver mommen, dat de echte en valse Blair niet te onderschelden zouden zi.in! Ver klaarde Brannigan met nadruk. Het is. dat Blair een wereldnaam heeft, an ders had ik zün antecedenten zorgvuldig onderzocht. Ik zal iedereen, die met deze zaak te maken heeft, gaan controleren. En ik begin daar nu direct meel Brannigan liep naar de telefoon. Hü voerde een lang gesprek met de Inspec teur van politie, waarmee hü op het politiebureau contact had gehad. Toen hü de hoorn had neergelegd, wist Bran nigan dat binnen een uur heel Monaco uitgekamd zou worden om de Grote Mis dadiger te zoeken. Er was natuurlük nog een kans. dat kolonel Simpkins dood op de bodem van de Oceaan lag, maar in dien een man. aangehouden zou worden, die aan de besehryving zou voldoen, zou hü een paar netelige vragen te beant woorden krygen! Volg je de raad op van münheer Blair om diè mensen te laten vertrek ken? vroeg Judith. Enkelen gaan waarschünlük wel zonder tegenstribbelen, de anderen ech ter niet. Lady Adèle zal waarschünlük wel niet moeilük over te halen zün, met Barnes zal het wel veel lastiger zün. De professor is gelukkig betrekkelijk veilig, nu hij door onze speciale mensen ge schaduwd wordt. Ik zal jullie morgen wel vertellen wat ik ga doen. Bob en Judith sliepen lang uit, Arlen werd het eerst wakker. Hij keek naar Judith. Haar ene arm lag op het laken, het goudglanzende haar „stroomde" bij wüze van spreken, over het kussen uit. Terwül hü zo naar haar keek, dacht hij terug aan de dagen, dat hü haar voor het eerst ontmoet had. Zij hadden sa men een afspraak gemaakt om nooit over die grote afpersingszaak te spreken, noch over de verdwijning van kolonel Simpkins. Langzaam aan hadden zij hun leven opgebouwd. Ondanks het grote ver schil in leeftijd hadden zü veel gemeen schappelijke interessen. Zij hadden sa men een geluk bereikt, dat Bob nooit gemeend had nog eens te mogen beleven. Nu kreeg hy het onaangename gevoel, dat dit kostbare geluk bedreigd werd. Het zonlicht brak door de gordijnen heen Het beloofde een stralende dag te worden. De slaapkamer was geheel in het wit gehouden en maar matigjes ge meubileerd. Het vertrek leek geenszins op hua flatje in Chelsea. Over een paar dager, zouden zij weer in de vertrouwde omgeving zün Deze gedachte deed hem enigszins onplezierig aan. Precies zoals de meeste Engelse badgasten, aan de Franse Rivièra, geloofde hij dat hij tot in lengte van dagen hier eelukklg zou kunnen leven. Hij vergat echter., dat de monotone opeenvolging van zonnige da gen zonder enige twüfel het leven hier ook zün bekoring zou doen verliezen. (Wordt vervolgd) dam als thuishaven heeft, zich in het hoofdstedelijke havenfront niet thuis, want in de nacht van Zondag op Maan dag brak het zich tydens rukwinden uit zyn kluisters, en kon het slechts met behulp van vü* grote sleepboten weer tot rust worden gebracht. Gisteren hebben zich ongeveer o30 passagier; op de „Nieuw Amsterdam" in gescheept. Op weg naar New York zal het schip ook in Le Havre en Southampton pas sagiers opnemen. Gisteravond om kwart over acht, wer den de trossen los gegooid en wendde de „Nieuw Amsterdam" de steven, daarbij geholpen door een zestal sterke sleep boten. Drie zwaar gewonden bij aanrijding Op de MuideTStraatweg onder de ge meente Diemen is gisteravond een sport auto, bestuurd door de 50-jarige chirurg Houtappel uit Laren, die uit de richting Amsterdam naderde, in botsing geko men met een personenauto, die uit Amersfoort kwam. Met een snelheid van naar schatting 80 km is de sportwagen op het linker weggedeelte terecht ge komen en op de personenauto, waarin gezeten het echtpaar Akernaar uit Am sterdam ingereden. De bestuurders van beide wagens en mevr Akernaar liepen zwaar lichamelijk letsel op. Zü zijn allen in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam opgenomen. (Ingez. Med.-Adv.) 9) ..Wel", mompelde Panda. ..als Joris werkelijk de beroemde dokter Esculapus is, die bij de koning wordt ontboden, dan zal ik hem graag helpen. Maar ik geloof er nog niets van. vóór hij mij de koninklijke oproep heeft laten zien". Weinig vermoedde Panda, dat Joris op dat ogenblik een bezoek bracht aanDr Esculapus. ..Ik wil de dokter dadelijk spreken", zei Joris tot de huisknecht, die op zijn bellen de deur geopend had. ..De dokter heeft het druk", antwoordde de knecht. ..de oproep, die hij heeft ontvangen om zich naar het koninklijk paleis te begeven teneinde koning. Leo te onderzoeken, kwam nogal onverwacht. De dokter moet nu met spoed alles voor dit bezoek in gereed heid brengen". ..Juist", sprak Joris. ..en daarom moet ik onverwijld de dokier spreken, ik ben namelijk een afgezant van de koning". Na deze mededeling werd Joris natuurlijk met spoed bij de dokter toegelaten. ..Dr Esculapus?" zei hij. vol zwier de spreekkamer van de beroemde dokter bin nentredend. „ik ben baron Goedblocd. afgezant des konings. Ik verzoek U mij de koninklijke oproep te tonen, die U kortelings hebt ontvangen". Radio - programma DONDERDAG 13 NOVEMBER Hilversum I (402 m.) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek: 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender: 8.00 Nieuws en weerberichten: 8.15 Gram.mu- zlek: 9.00 Voor de hulsvrouw: 9.35 Wa terstanden- 9 40 Gram.muziek: NCRV: Gram.muziek: 10 30 Morgendienst: KRO: 11.00 Voor de zieken: 1145 Gram muz.: 11.50: Als de ziele luistert", causerie: 12.00 Angelus: 12.03 Lunchconcert (12.30 12.33 Land- en tulnbouwmed.)12.55 Zonnewllzer: 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram.muz.: 13.35 Zang en plano: NCRV: 14.00 Metropole orkest en solisten; 14 45 Voor de vtouw: 15.15 Gra- mofoonmuziek: 15.30 Strilkkwartet: 16.00 Biibellezlng: 16.30 Gram.muzlek; 17 00 Voor de leugd; 17.30 Gram.muzlek: 17.40 Voordracht: 18.00 Gram muz.: 18.10 Ge wilde muziek: 18.35 .Op de stelling": 18.45 Gram .muz: 19.00 Nieuws en weer berichten 19 10 „Levensvragen van al lerlei aard en een pastoraal antwoord": 19.30 Gram.muzlek: (plm. 19.45-19.50 Toespraak): 20.00 Radiokrant :20.20 Ge varieerd programma: 21.45 ..Vraeen aan voorbiisancers": 22 15 Orgelconcert; 22.45 A vond overdenking; 23.00 Nieuws en SOS- berichten: 23.15—24.00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 m.) AVRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Gram muziek: 7.15 Och tendgymnastiek: 7.30 Gramofoonmuziek: VPRO* 7.50 Dagopening: AVRO: 8.00 Nieuws: 8.15 Gramofoonmuziek; 8.45 Gram.muz.: 9 00 Morgenwlld-lng. 9.15 Gra mofoonmuziek: 9.25 Voor de huisvrouw: 9 30 Gram muz.: 10.35 „Ik weet. lk weet wat U niet weet": 10.50 Voor de kleu ters:: 11.00 Omioeoorkest en solist: 12.00 Zang en piano: 12.25 ..In 't spionnetje": 12 30 Land- en tuinbouwmededellneen: 12.33 Gram.muzlek: 12.50 ..Uit het be- drllfsleven": 13.00 Nieuws: 13.15 Mede delingen of gram.muzlek: 13.20 Lichte muziek: 14.00 ..Ontmoetingen met Chris topher Blaze" hoorspel: 14.35 Pianoreci tal: 15.00 Voor de zieken: 16.00 Gram. muz.: 16.15 „Van Pepita's en Mantilla's". 16.30 Gram.muzlek; 16.45 Voor de Jeugd: 17.30 Militaire causerie: 17.40 Gram.muz., 17.45 Regeringsuitzending: nu. h. J. Wllnmanlen: ..Het arbeidsrecht ln Indo nesië": 18.00 Nieuws: 18 15 Sportproble- men; 18.25 Lichte muziek: 19 00 Gespro ken brief uit Londen; 19.05 Dlscogram; 19.40 Rondertafelparlement. 20.00 Nieuws, 20.05 Groninger Orkestvereniging. Toon kunstkoor en solisten (In de pauze: plm. 20.3520.45 „Het culturele leven ln Gro ningen" klankbeeld): 21.50 .Ellen Nel son's Dilemma" hoorspel: 22 35 De iels van Z.K H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuld-Amerlka: 22.30 Gram.muz.: 22 50 „De vrouw In gezin, maatschappil en staat' causerie; 23.00 Nieuws: 23.15 Sport actua 111 el ten23.30-24,00 Zang. or gel en viool. Engeland. BBC Home Service. 330 m.: 12.0o Schoolradio: 13.00 Gram.muz: 13 15 Voor dc boeren; 13.25 Voor de arbeiders: 13.55 Weerberichten: 14.00 Nieuws: 14.10 Mededelingen: 14.20 Filmprogramma: 15 00 Schoolradio; 16.10 Gram.muzlek: 16.30 Hoorspel, 18.00 Voor de kinderen; 18.20 Hoorspel: 18.55 Weerberichten: 19.00 Nieuws: 19 15 Sport: 19 20 Voor de boeren: 19.35 Lichte muziek: 20.00 Gev. programma: 20.30 Strilkkwartet; 21.30 Twintig vragen: 22.00 Nieuws: 22.15 Klankbeeld; 23.00 ..Just Fancy": 23.30 Wetenschappelllk overzicht. 23 45 Parle- mentsoverzloht: 24.000.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12 00 Mrs Dale's Dagboek", 12.15 Orkestconcert; 12.4-5 Voordracht: 13 00 Parlementsoverzlcht: 13.15 Lichte muziek; 13.45 Orkestconcert; 14.45 Voor de kinderen: 15.00 Voor de vrouw: 16 00 Gev. programma: 16 30 Pianospel: 16 45 Lichte muziek: 17.15 ..Mrs Dale's Dag boek": 17.30 Causerie: 1745 Militair or kest; 18.30 Orkestconcert: 19.15 Voor de Jeugd: 19.45 Hoorspel: 20.00 Nieuws: 20.25 Sport: 20 30 Gev. programma: 21.00 Klankbeeld: 21.45 Hoorspel: 22.15 Gev programma, 23.00 Nieuws: 23.15 Actuele causerie: 23.20 Dansmuziek: 0.05 Voor dracht: 0 2(1 Orgelspel; 0 56—1.00 Nieuws. Nordwestdcutscher Rundfunk. 309 m. - 1200 Gev muziek: 13.00 Nieuws: 13.25 Lichte muziek: 15 50 Dansmuziek: 17 00 Nieuws: 17.45 Gram.muz; 19.00 Nieuws; 19.30 Rococo-muztek. 21.45 Nieuws: 22 10 Rhvthmlsehe muziek: 23 00 Muzikaal programma; 24.00 Nieuws; 0.301.00 Dansmuziek. Frnnkrllk Nationaal Programma 347 m. 12.30 n Barblero dl Sevlglla" ope a (le deel)- 13 00 Nieuws: 13.20 .11 Barble ro dJ Se> la-lla". opera (vervolg l. 14.00 Nieuws: 14 05 Clavcclmbelrecltal. 14.25 hoorspel met muziek. 17.10 Gewilde muz 17 50 Gram muziek: 18.30 Am uitzen ding: 20 00 Nationaal orkest: 22 30 Gra mofoonmuziek; 23.00 Idem; 23 4524 00 Nieuws. België. 324 en 484 m. - 321 m. I 12.00 Orftestconcert: 12.30 Weerbericht: 12.34 Voor de landbouweis. 12 42 Koor zang; 13.00 Nieuws: 13.15 Gram.muzicK; 13.20 Operettemuziek: 14 00 Engelse les: 14 15 Gram.muz.: 14 30 Franse les: 14 45 1 Gram muziek; 17 00 Nieuws: 17.10 Grain.! muziek. 17.15 Voor de kinderen; 18 15 Gram muziek. 18.30 Voor de solda ten:. 19.00 Nieuws: 19.40 Vrije politieke tribune, 19 50 Gram.muz20.0o Klank beeld. 20 20 Gram muz.: 20.30 Orkest- concert: 21.00 Voor de vrouw; 21.45 Ver zoekprogramma voor de vrouw: 22.001 22.45-23.00 484 m. 12.05 Omroeporkest: 13.00 Nieuws; 13.10. 14.00. 15 0o en 15.30 Gra mofoonmuziek: 16.00 Llohte muziek; 16.25 Gram muz.: 16.35 Lichte muziek; 17.00 Nieuws: 17.15 Verzoekorogramma: 18.30 Vrouwenkoren: 19.00 Harmonie-or kest: 19 45 Nieuws: 20.00 Hoorspel men muziek: 22.00 Nieuws: 22.15 Amusements- 22.50 Nleuw6. Agenda WOENSDAG: Anatomisch Laboratorium: K. en O. Le zing over moderne geneeskunde prof. De Jongh en prof. GallTard. 8 uur nam. Jeruël: Spr. ds Hessel v. d. Filer, 8 uur Rehoboth: Receptie Chr. Zangvereni ging-Kerkkoor „Ex Animo" t.g.v. zilveren Jubileum Herman de Wolf. 56.30 uur DONDERDAG Gulden Vlies: Ned. My voor Nyverheid en Handel. Spr. lr F. Q. den Hollander over de Spoorwegen. 12.30 uur nam. Leldse Volkshuls: Mevr. Scheper-Beu- kema spreekt over „Het gezin" 8 uur nm. Schouwburg: K. en O. „U spreekt met Oegstgeest: Het Witte Huls. Bijeen, komst „Steun Wettig Gezag", 8 uur nam. VRIJDAG: Harmonie: Propaganda-avond Ned. Chr, Vrouwenbond. 7 3/4 uur nam. JeruëlBidstond te 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O. Sprs prof. ar D. Pont over he' Afrika. 8 uur r Universiteit: Inauguratie prof. dr H. C. v. d. Hulst. 4 uur nam. Wilkgebouw Levendaal: Chr. Hlst. Jon. eerengroep. Spr. prof. dr J. de Zwaan. 8 uur nam. Zoölogisch Laboratorium (Kalserstraat) Officiële opening uitbreiding oostelijke vleugel. 1.30 uur nam. Zoeterwoudse weg: Jaarl. verg. van aan deelhouders N.V. Leldsche Wolspinnerij, ZATERDAG: Leldse Volkshuls: Jo Hendrik-Kranen donk draagt voor „De Goudfazant". 4 uur MAANDAG: St. Anton lus clubhuls: Feestavond 20- Jarlg bestaan Eerst Leldse EHBO-brlgade, 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Filmavond over scheepsreis naar Australië, 8 uur nam. DAGELIJKS; Stadhuisplein: Tentoonstelling „Van Juliana tot Juliana", 96 en 7—10 uur ('s Zondags gesloten) (t.m. 13 Nov.). De Lakenhal: Gouden Jubileum „Oud Leiden". Tentoonstelling van werk van Willem v. d. Helm. 10 tot 4 uur. 's Zondags 1 tot 4 uur (tot 30 November). UnlverslteltsblblotheekJubileumten toonstelling Ver. „Oud Lelden". Werkda gen 9.305.30 uur. Zaterdags 9.305 uur nam. (t.m. 22 November). DE BIOSCOPEN Luxor „Kussen 1st kelne Sünd"' (allo leeft.). Zondng: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Rc\ „Perrucha, kind van de nacht" (18 Jaar). Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9 15 uur. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 Trianon „De kleine wereld van Don Camlllo" (alle leeft.). Zondag: 2.15. 4 30. 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en Llilo „Rancho Notorious" (18 laar) Zondag: 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 8 Nov. 13 uur tot Zaterdag 15 Nov 8 uur waargenomen door; de Apotheek van Drlesun. Mare 110, Tel. 20406 en de Zui- ner-Apotheek, Lammenschansweg 4. Tel.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3