Ontluikend en afstervend landschapsschoon rond Woubrugge yolgend jaar rijwieltoerisme door hart van Hollands polderpraclit Duitse mijnwerkers dreigen met staking V.N. nog niet aan liet werk begonnen „grote 91ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Vrijdag 7 November 1952 Derde Blad No. 27758 Iepengalerij valt ten offer aan verkeer en natuur Het Zuidhollandse polderlandschap heeft menig dichter en schilder geïn spireerd tot kunstwerken van onvergankelijke schoonheid. Niet in de eerste plaats die schilders en dichters komt de eer toe van de vereeuwiging der in de huidige wereld zo schaarse schoonheid. Het landschap zelve, natuur en boer tezamen genomen als een onverbrekelijke eenheid, heeft die schoonheid gevormd en heeft schilders en dichters genood, sterker zelf: genoopt om hun gaven aan te wenden tot vastlegging van die weelde der natuurpracht. Deze dichtstbevolkte provincie van ons reeds zo overbevolkte land schreeuwt om recreatiemogelijkheden. Ontspanning is in drie groepen te ver delen: sport, kunst en natuurgenot, leder van die ontspanningsgenres stelt eigen eisen. Sport en culturele ontspanning kunnen veelal naar behoefte wor den ontwikkeld en uitgebreid. De derde recreatiemogelijkheid stelt eisen aan landschap en natuur schaarse artikelen in de randstad Holland. Verheugend is het, dat in het hart van die randstad al het mogelijke wordt betracht, om de recreatie in de vorm van genieting der natuurpracht te stimu leren. Aan die pogingen dankt de omgeving van Woubrugge, Hoogmade, Koudekerk, Leiderdorp en aangrenzende plaatsen de in uitvoering zijnde ontsluiting van het polderland voor het toeristische rijwielverkeer, in welke ontsluiting een bescheiden net van binnenkort te voltooien rijwielpaden een belangrijke factor vormt. Het is slechts te betreuren, dat Woubrugge tezelfder tijd aan schoonheid verliest op ander terrein als offer aan verkeer en natuur. heel ander niveau: op het niveau der waardering voor de winst aan levens genot voor velen, die voortvloeit uit het onts'uiten van een brok schitterend landschapsschoon. Juist in dit polderland, dat slechts te voet of per fiets kan worden geno ten omdat vanuit de snelrijdende auto de details verloren gaan, die de groots heid van het landschap doen uitko men. zyn korte en rustige toeristische wegen van onschatbare waarde. En zij ontbraken tot dusverre in deze parel van het Zuidhollandse landschap. Wie. na voltooiing van deze werk zaamheden. de nieuwe route door de pol dei" s volgt, ziet een 'schoonheid voor zich opdoemen, waarvan het gehot tot dusverre slechts beschoren was aan de landarbeider, die toch reeds diepe eer bied voor deze schoonheid kent. en er veela] langs ziet doordat het een zo ver trouwd beeld is geworden Dwars door de juist hier zo weelde rige. diepgekleurde weiden met het rustige vee, een beeld dat onder alle be lichtingen en weersomstandigheden be wondering afdwingt, voert het pad naar de oevers van de Wijde Aa met de Plannen uit 1936 Het plan tot het aanleggen van een rijwielpad van Leiderdorp en Koude kerk naar Woubrugge dwars door de polders en langs de wijde Aa dateert reeds van vele jaren her. In 1936 bestond reeds de vereniging Rijwielpad Zuid-Holland als onderdeel ran de Rijkscommissie van advies voor werkverschaffing en werkverruiming van welke vereniging het initiatief uit ging om het uitgestrekte gebied tussen Leiderdorp, Koudekerk en Woubrugge voor het rijwielverkeer te ontsluiten. Door dit gebied voerde slechts een en kele weg, de Lagewaard van Koudekerk en de autoweg van de kom van Wou- brugse naar Hoogmade. beide vegen die weliswaar fret genot van niet onver dienstelijk natuurschoon mogelijk maak ten doch zich slechts bevonden aan de rand van dit grote polderland, en dan niet. eens de mooiste gedeelten dier r3De ANWB steunde die plannen van de rijwielpadvereniging. Het zou echter noz iaren duren alvorens uitvoering aan het Dlan gegeven werd. In 1940 werden besprekingen tussen Prov. Waterstaat en de Rijksdienst van Werkverruiming enerzijds en de gemeentebesturen van Leiderdorp, Koudekerk en Woubrugge anderzijds gevoerd, die m November 19-12 tot een overeenkomst leidden Het, beoogde rijwielpad zou in werkverschaf fing worden aangelegd. Begonnen werd met de gedeelten van Leiderdorp en Koudekerk na^" Ofwcgen. Die gedeelten werden reeds geruime tijd geleden voltooid, en thans wordt gewerkt aan de aansluiting op, de kom van Woubrugge door een Pa« langs Woudwetering en Wijde Aa. De verwachting is. dat het gehele object in de loop van volgend jaar kan wor den voltooid. Er begint al aardig tekening te komen in dit laatste en lang niet lelijkste deel van het traject. Het gedeelte van de boerderij van F C. Verboom tot de be- ■malingsmachine van de Oudendijkse- polder is vorig jaar voltooid, een fraaie route vormend om de Bospolder langs de Wcudwetering en de Wiide Aa. Voorts is bijna voltooid het verdere tra ject langs Wijde Aa om de Piaspoel maar Ofwegen. De wals is er aan de laatste loodjes bezig- Met het teren van het wegdek zal echter waarschijnlijk pas volgend jaar een aanvang worden ge maakt. Voorts is men met voortvarend heid bezig aan de aansluiting op het wegnet van de dorpskom van Woubrug ge. Door die aansluiting zal men achter de woning van de heer Jac. v d- Boom om via het Weteringpad het nieuwe rijwielpad kunnen bereiken. Hier is het walsen reeds voltooid. Dan rest nog de bouw van een brug over de Ofwegen watering bij de boer derij van de gebr. Zwetsloot voor aan sluiting op de Provincialeweg bij Of wegen De opritten voor deze brug wn reeds aangelegd, doch de bouw van de brug zelve zal wel eerst volgend voor jaar beginnen. Bittere woorden Nog niet zo heel lang geleden zijn er in de Raad van Woubrugge brttere woorden gevallen over een post van nog geen twaalfduizend gulden, die uitgetrok ken moesten worden voor dekking van de kosten van het voltooide deel dezer werkzaamheden. Een bescheiden deel aan de kosten van het gehele plan. die hoofdzakelijk door de provincie en voor de rest door de drie betrokken gemeen ten gelijkelijk worden gedragen. Er werd gesproken over „voldoen van aangegane verplichtingen, voortvloeiend uit een werkverschaffings-erfenis van de jongste wereldoorlog". Voorts is er met-malse critiek geleverd op het feit. dat toch reeds schaarser wordende cul tuurgrond werd opgeofferd aan het ver keer in die zin, dat alleen licht toeris tische verkeer er mee gebaat zou zijn, dus niet een uit economisch opzicht be langrijk verkeer. Wanneer wij in het oog houden, dat de plannen reeds in een vergevorderd stadium verkeerden voor de jongste we reldoorlog in ieder geval in het in neutraliteit dromende Nederland als een mogelijkheid aan de horizon op doemde, wanneer wij bedenken dat het in die tyd van plannen maken een werkverschaffingsobject, een werk met belangrijke sociale strekking derhalve gold, dat het als zodanig in de oorlog belangrijke sociale verdiensten heeft ge had, en dat het naoorlogse werk ook voor een belangrijk deel als DUW-ob- ject is uitgevoerd, dan blijft er van die critiek, hoe begrijpelijk overigens ook, weinig over. Winst onschatbaar Maar de sterkste weerlegging van cri- *ek tegen dit plan vinden wu op ge- schitterende waterpartijen tussen de brede rietzoom. langs de ruige beplan ting in de Piaspolder, langs een leven dige fauna van eenden, koeten, water hoentjes. blauwe reigers en wat al met meer zij, dat alles in de zomermaanden nog verlevendigd door de felwitte zeilen van de plezierjachten op deze uitlopers van een van Neérlamds schoonste zeü- sportoorden. Gedoemd dorpsschoon Daarenboven past Woubrugge groter dankbaarheid voor deze zich ontbolste rende schoonheid, nu het anderzijds staat voor een verlies van landschaps- en dorpsschoon, dat velen, in deze con treien bekend, met droefenis vervult Een onvermijdelijk verlies, waar zeker niet dezelfde geestesgesteldheid schul dig aan is, die verleidde tot bittere cri tiek op de rijwielpad-plannen. In het centrum van het dorp valt in de loop van komend jaar een van de schoonste bruggen van het Westen des lands ten offer aan de eisen van het moderne verkeer. Deze dubbele klapbrug, uit 1869 da terend. vormt samen met de daarbij ge legen Herv. Koepelkerk een onovertref baar harmonisch geheel, dat ccn beter beeld van Hollands schoonheid geeft dan veleVolendammers, bollenvelden, en klompenparades te zamen. Door de ex centrische ligging heeft dit landschaps- schiiderij niet de aandacht getrokken, die het verdient behoudens van de ver trouwden in deze omgeving en van degenen, die bewust ware schoonheid zochten, de schilders die in Woubrugge n Hoogmade een ideaal oord voor hun erk vonden, waarvan ook de vele wer ken getuigen, die Prinses Wilhelmma hier tijdens lange jaren in sporadische ogenblikken van ontspanning vervaar digd heeft. Niet alleen het verkeer te land onder zond hinder van deze brug. ook het ver keer- te water, zoals een tragisch ongeval met een salonboot enkele maanden ge leden ondubbelzinnig onderstreepte, Fen moderne beten- en staalbrug, schoon op eigen wijze in strakke en eenvoudige lijn. doch minder passend in de omringende sfeer, werdt komend jaar voltooid, en dan heeft onherroepe lijk het laatste uur voor de afstervende schoonheid geslagen. Natuur velt zich zelve Bovendien verliest Woubrugge binnen fzienbare tijd de zeldzame schoonheid van een in het Westen des lands spora dische iepengalerij. Tot vóór vorige herfst strekte zich die iepengaleri.j uit door de Vierambaohtspolder tot de He renweg in die richting Ter Aar. Verkeer en natuur hebben zware of fers geëist van dit landschapsschoon. dat ondanks groter eenvoud ten volle Foto L.D.—Van Vliet. Laag schijnt onder dreigende regen- wolhen door de zon over het wijde grootse landschap langs de wijde Aa met de talloze door riet om zoomde uitlopers en inhammen. kon wedijveren met de Middagter Allee nabij de IJssel. Het dodelijk gevaar van het kruis punt van deze galerij met de Heren weg eiste het offer van talloze bomen, nadien heeft de iepziekte grote gaten geslagen in deze door mensenhanden geleide natuurpracht. En somber ..prijken' thans op vele andere ma jestueuze zuilen de merktekens, dat ook zij ten offer zullen vallen aan de onmacht van de mens. om de natuur tegen zichzelve te beschermen Woubrugge mag dankbaar zijn. dat jhaar schoonheid wordt ontbolsterd, om 'een vergoeding te bieden voor zoveel, wat onherroepelijk verloren gaat. Niet alleen Woubrugge overigens, maar de tallozen in wijde omtrek te vens. die in de bijenkorf van mense lijke bedrijvigheid in dez^ omstreken nu en dan de problemen proberen te ver geten door een onderdompeling in de rust der natuur. Zoals men in Athene genieten kan van schoonheid temidden van in brokken geslagen zuilen der eertijds machtige tempels, zo bood vorige herfst de iepc-galerij door de Kort- steektcrpoldcr. juist door dc afge zaagde bonken hout langs de kant van de weg als accentuering van nog levende schoonheid, een mach tig beeld. De afgezaagde slompen zijn reeds verdwenen, en van de op dc foto nog staande zuilen zijn er vele gemerktOp de achter grond ziet men een gaping in de bomengalerij van dc Herenweg. Daar eiste niet de natuur, maar liet verkeer op het ..beruchte kruispunt" offers van de landschapsschoonheid. waar naast ruige begroeiing en I Hollandse polderlandschap. Dwars slanke populieren, een eenzame door liet hart van die schoonheid molen en ccn schamele schuur zor-voert het bescheiden maar onschat- gen voor accenten van de onver- baar waardevolle nieuwe fietspad, gankelijke schoonheid van het I (Foto L.D./van viiet) Nobelprijs voor Natuurkunde en Scheikunde Twee Amerikaanse natuurkundigen, die zich veel met kernonderzoek bezig houdendelen dit jaar de Nobelprijs natuurkunde (ongeveer 115.000 gul den groot). Het zijn prof. Edward' Mills Purcell van de Harvard Universiteit en prof. x Blocih van de Stanford Universi teit in Californlë. De Amerikaanse prijswinnaars wor den beschouwd als twee van de meest vooraanstaande Amerikaanse deskun digen op het gebied van het kernonder zoek en de astrophysics- Dr Purcell was ?n der eersten, die aantoonde, dat er olken van waterstof in de wereld ruimte zijn. Zijn werkzaamheden op het gebied van de icnosfeer worden be schouw d als van de grootste betekenis voor de radio. Dr Bloch is de uk/vinder van een nieuwe methode voor het vaststellen van de eigenschappen van atoomkernen. De Nobelprijs voor scheikunde is dit jaar toegekend aan twee Britten voor hun werk op het gebied van de chroma - tografie een methode van ohemische analyse. Het zijn dr Archer John Porter Mar tin uit Londen en dr Richard Laurence Miliington Synge uit Buckeburn. Ook zij delen de prijs van ongeveer 115.000 gul den. D'e Britse prijswinnaars.hebben samen scheikundige onderzoekingen verricht te Cambridge en later in de laboratoria van de wolindustrie te Leeds. Vorig jaar verwierf dr Porter Martin de gouden medaille van de „Svenaka Laekaressells- kapet" voor ohemisch onderzoeik Dr Synge is lid van de Britse commissie die het door de communisten geïnspi reerde „Volkscongres voor de vrede" steunt, dat volgende maand in Wenen gehouden zal worden. De dhromatografie loan worden ge bruikt voor het opsporen van geknoei in de meeste voedingsmiddelenvoor de scheiding van radio-actieve isotopen en voor de scheiding en bepaling van vi taminen. Zij willen verkorte werktijd De Duitse vakbond van mijnwerkers heeft de strijd ingezet voor een verkor ting ran de arbeidsduur van onder grondse werkers van acht tot zeven en een half uur per dag. De leiding van de vakbond heeft besloten op 24 November een stemming onder de mijnwerkers te doen beginnen over de vraag, of zij be reid zijn een staking te beginnen om deze eis door te zetten. Het algemene vakverbond heeft onlangs op zijn con gres in Berlijn besloten te ijveren voor de invoering van de 40-urenweek in de gehele industrie. Volgens een verklaring van de president van de mijnwerkers- bond, August Schmidt, is Duitsland op het ogenblik nog te zeer van de wereld markt afhankelijk om deze eis direct (e kunnen verwezenlijken. Het doel der 40-uren-week kan volgens hem slechts geleidelijk worden bereikt. De mijnwer kers zouden volgens Schmidt daarmee kunnen beginnen zonder dat een vermin dering der kolenproductle het gevolg zou zijn. Van de acht werkuren verblij ven de mijnwerkers er doorgaans zes ondergronds en door verbetering van de organisatie zou de werktijd-verkortin? geheel van de verloren bovengrondse uren kunnen worden afgenomen De verkorting wordt door de vak bondsleiding nodig geacht om het be roep van mijnwerker aantrekkelijker te maken en daardoor een einde te maken aan het grote verloop van arbeidskrach ten in de mijnen. In de beide voorgaan de jaren is het aantal nieuwe mijnwer kers slechts weinig hoger geweest dan het aantal afvallers. Volgens Schmidt zijn spoedige maatregelen des te meer gewenst daar het aantal gevallen van mijnziekten tegenover voor de oorlog meer dan verdubbeld is. De stakingsdreiging heeft in een deel der Duitse pers verontwaardigde critiek uitgelokt, waarbij de door de vakbond genoemde argumenten niet ernstig wor den genomen. Volgens de critici, waar onder ook het verbond der Duitse In dustrie behoort, zou een vermindering van de arbeidstijd met een half uur een dagelijks verlies van 32.000 ton kolen moeten betekenen. Dit zou slechts kun nen worden gecompenseerd door de in voer van dure Amerikaanse kolen. De vakbond wordt er van beschuldigd zijn actie om politieke redenen begonnen te zijn voor de intrede van het wintersei zoen, wanneer aan de mijnbouw juist de zwaarste eisen worden gesteld. De direc ties der mijnen, waarmee de vakbond thans onderhandelt, worden gecontro leerd door raden van toezicht, die voor de helft uit vertegenwoordigers der ar beiders bestaan. 99 Achter de schermen De algemene vergadering van de V.N. heeft met 53 tegen 0 stemmen bij 6 onthoudingen <de communistische lan den en de Philippijnen) te kennen ge geven. geen bezwaar te hebben tegen toelating van Japan tot de internatio nale organisatie voor de burgerlucht vaart (I.C.A.O Verder heeft de algemene vergadering met 48 tegen 0 stemmen bij 5 onthou dingen een voorstel aangenomen om het hulpfonds voor de Palestijnse vluchte lingen voor de periode tot 30 Juni 1953 met 5 millioen dollar te versterken en te brengen op 23 millioen dollar In totaal. Aan het bureau der V.N. voor de vluchtelingen is machtiging verleend, de begroting voor het jaar, dat 30 Juni 1954 eindigt, te stellen op 18 millioen dollar. Met 33 tegen 2 stemmen bij 15 ont houdingen nam de assemblee een voor stel aan volgens hetwelk haar juridische commissie door andere commissies ge raadpleegd dient te worden bij aanbe velingen van juridisch karakter, zoals het verwijzen van kwesties naar het Internationaal Gerechtshof of de com missie voor internationaal recht Zonder stemming werd een Canadese resolutie tot verlenging van het bestaan van de „waakhondcommissie" voor de vrede met twee jaar goedgekeurd. Van deze commissie maken deel uit: China, Columbia, Tsjecho-Slowaküe, Frankrijk India. Irak, Israël. Nieuw Zeeland, Pakistan. Zweden, de Sovjet-Unie, En geland, de V.S. en Uruguay. Indonesië heeft mede het Initiatief ge nomen tot een resolutie die de instelling beoogt van een commissie van goede diensten van de Verenigde Naties voor het voorbereiden van onderhandelingen tussen de regering van Zuid-Afrika enerzijds en die van India en Pakistan anderzijds over de behandeling van per sonen van Indische afkomst in Zuid- Afrika. Ook wordt in deze resolutie een beroep gedaan op de regering van Malan om de uitvoering van de apartheidswet- ten tijdens deze onderhandelingen op te schorten. De resolutie die door alle leden van de Aziatisch-Arabische groep werd gesteund, is door de politieke commissie ad hoe besproken. De Indonesische afgevaardigde dr Sutan Mohamed Rasjid gaf te kennen, dat zijn afvaardiging niet de bedoeling had zich te mengen in de rechten van welke staat dan ook om zijn eigen zaken te regelen maar dat dit een probleem was waarbij de menselijkheid was be trokken. „Jaren achtereen heeft de algemene vergadering erkend, dat de discrimine rende maatregelen, die door de Unie van Zuid-Afrika zijn genomen, spanningen en haat tussen de rassen veroorzaken en ruimer beschouwd, een gevaar opleveren voor de internationale vrede en veilig heid", aldus dr Rasjid, die zich erover beklaagde dat er vijf resoluties over deze kwestie op de achtereenvolgende zittin gen van de algemene vergadering waren aangenomen" met geen ander resultaat, dan dat. de toestand voortdurend ern stiger wordt". De Indonesische afgevaardigde zeide, dat in Indonesië de eenwording van mensen van verschillende rassen plaats vindt „in een sfeer van democratie en goede wil". Hij zette uiteen, dat zijn regering ten opzichte van personen, die van niet-Indonesische afkomstig zijn, het onvervreemdbare recht en de vrij heid van allen om te leven naar hun eigen maatschappelijke, culturele en religieuze opvattingen, eerbiedigt. De Indonesische afgevaardigde besloot met uiting te geven aan zijn bezorgdheid over „het verontrustende stadium" waar toe men de toestand, geschapen door de apartheidspolitiek van Malan, had lateu komen. De schending van de mensen rechten en de fundamentele vrijheden, waaronder de niet-blanken in Zuid- Afrika te lijden hebben" kunnen slechts de sterkste gevoelens van afkeer van het Indonesische volk opwekken, aldus Rasjid. De Russische minister van buitenland se zaken. Wysjinski, heeft Woensdag een onderhoud gehad met de leider der Indonesische delegatie bij de V.N., Palar. In kringen van de Indonesische verte genwoordiging wilde men niets over het resultaat van dit onderhoud meedelen. Zoals bekend, werkt de heer Palar aan een plan ter oplossing van het Koreaan se vraagstuk, in het bijzonder wat de uitwisseling van krijgsgevangenen be treft. Pinoy in moeilijkheden Sedert enkele dagen woedt In de Fran se Kamer, zoals dat hier heet „de veld slag om de begroting" en gisteren heeft de regering daarbij al haar eerste ern stige moeilijkheden ontmoet Er is nog globaal tekort van 54 milliard francs om daarin zijn aandeel bij te dragen, verzocht de Kamer de minister'van overzeese gebiedsdelen. Pflimlin, die gis teren aan het woord was, een bedrag van 131 millioen francs op zijn budget uit. te willen sparen. De minister werd eveneens uitgenodigd nu eindelijk eens de administratieve hervormingen door te voeren, welke hij het vorig jaar al had toegezegd. De motie, waarin die verlan gens en die eisen waren geformuleerd, werd door een meerderheid van socialis ten, communisten en Gaullisten aan vaard en daarmede beschouwde de mi nister zijn beleid als gedesavoueerd. Ge volgd door zijn onderstaatssecretaris Aujolat, verliet hij met een norse trek om de mond door een zijdeur de ver gaderzaal om, zoals hij in een kort woord nog had verklaard, zijn ontslag bij premier Pinay te gaan indienen. In grote haast werd intussen in het hotel Matignon een kabinetsraad bijeen geroepen en daarin werd besloten dat Pflimlin's ontslagaanvrage niet zou wor den aanvaard. De minister zelf maakte gisteravond nog bekend dat hij zich be reid had verklaard zijn beslissing tot morgen op te schorten. Trekt de Kamer bij de voortgezette behandeling van de begroting haar motie dan niet. in, dan zal niemand me kunnen weerhouden zo zelde hij om direct daarna af te treden. Het lijkt moeilijk deze bedreiging niet au serieux te nemen, vooral omdat Pflimlin als minister van landbouw in de vorige regering, die toen nog wel door zijn partijgenoot Bidault werd geleid, een zelfde gedragslijn al eerder heeft ge volgd. Toen trad hij bij een tamelijk bij komstig geschil met een deel van de Kamer af, Zou Pflimlin. die tot de rech tervleugel van de katholieke MRP be hoort, morgen Pinay inderdaad in de steek laten, dan betekent dat, dat de re gering en haar meerderheid worden ver zwakt op een wel zeer ongelegen mo ment, namelijk juist nu het economisch experiment-Pinay tijdens de begrotings debatten, zoals men algemeen verwacht, zijn vuurproef zal naderen. De commissie voor financiële kwesties van de Franse Nationale Vergadering heeft met 25 tegen 15 stemmen bij drie onthoudingen geweigerd het ontwerp voor een belastinghervorming, dat door de regering was ingediend, te bespreken. Zij heeft een vollediger ontwerp ge elst, waarin meer bijzonderheden in cij fers worden gegeven. De dag waarop de uitslag van de presidentsverkiezingen bekend was. werd voor het echtpaar Natlianson uit het zuiden van Londen. ..de dag". Nauwelijks wisten ze de uit slag of zij gingen aan de slag om dit gebeuren te ..vieren', en kwamen op het idee om „Eisenhower schenk- kurkente vervaardigen, waarbij zijn sigaar dienst doet als tuit. waaruit de vloeistof loopt. De Franse minister van buitenlandse zaken. Robert Schuman, is per vliegtuig naar New York vertrokken, voor het bij wonen van het debat in de algemene vergadering over de kwestie-Tunis en Marokko. bij Koningin Juliana >ij gala-première van „Limelight" Koningin Juliana heeft gisteravond in het Amserdamse theater „Tuschinski de gala-première bijgewoond van Char les Chaplin's „Limelight". De Koningin, die gekleed was m een turquoise japon en grijze bontcape, arriveerde tegen half negen met een klein gezelschap: W. J. baron van Heeckeren van Molecaten en mevrouw Van Heeckeren en jhr. F. J. E.' van Lennep, kamerheer in buitengewone dienst. Bij het betreden van het theater werd HM. lulde toegejuicht. Het orkestje speelde het Wilhelmus, dat door de aan wezigen werd meegezongen. In de hall' was H M Inmiddels begroet door enn e bestuursleden van het Prins Bernhard- fonds, ten bate waarvan deze gala-voor stelling werd gegeven. De voorzitter van het bestuur van het Prins Berhardfonds. prof. G. J. Wiard;.. sprak enige woorden van begroeting. Hii las een telegram van Prins Bernhard voor. waarin deze het Prins Bernharri- fonds een goed succes met deze gala voorstelling toewenste. Na afloop van de voorstelling, circa middernacht, heeft de Koningin zich nog enige tijd onderhouden met de bestuur ders van het Prins Bernhardfonds en t beheerders van Tuschinski.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 5