LEIDSCH DAGBLAD Australië doet beroep op Moskou Versnelling van onze leger ophouw Frans succes in Indo-China Siste Jaargang ZATERDAG 1 NOVEMBER 1952 No. 27753 Plrecleur: J. W. Henny Honfri redactie: B W Menkhorst en J Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f.6— per kwartaal: f 0 47 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro No. 57055 Telefoon Dir en Adm.: 25041; Red. 21507 Twee lov jet-hang ijzers M heeft momenteel Uvee hang- in het vuur staan: Korea en de t Korea betreft kan hetzijn eigen spelen, ao-nder veel rekening te -ven ie houden met anderen, rood- a dan weLlioht uitgezonderd, dat 'r wel reeds zozeer onder het juk „bracht, dat van die züde niet ern- op tegenstribbelen gerekend mag jden. In Korea kan Moskou de oor- baande houden, zolang het hem be- of er een einde aan maken, wan- »r dit in zün kraam te pas komt! trio pig het er evenwel nog aller- naar uit, dat een spoedig einde t verwachten. De kwestie der repa- -mg der krijgsgevangenen kan het ►mlm immers blijven uitbuiten om ■strijd te rekken Het weet, dat de jjij nooit of te nimmer zal kunnen temmen in het terugzenden van «2;,gevangenen tegen hun zin en in [wetenschap, dat zij bij terugkeer in vaderland ten dode zijn opgesohre- to blijft het Korea-avonfeuur een et- End e zweer aan het wereldlichaam! r voor Moskou nuttig met het oog e propaganda, die het daaruit weet aan. Zie naar de zevende bijeen- nst' der V-N., waar Wysjinski rustig frt poneren, dat Zuid-Korea de aan- is begonnen en dat de V.N- gebruik 1 t van bacteriologische strijdmid- pe Brit Selwyn Lloyd heeft de Rus lucht afgestraft, maar wat baat het? Ben einde aan deze rampzalige strijd orr- er niet door bereikt en do ar op een komt het todh praotasch aan. In kerika, dat zowel financieel als wat in kracht betreft, het leeuwendeel te |«en heeft van dit „oorlogje" wordt er de verliezen, vooral aan mensen- ien meer dan moe, doch niemand ir. de uitweg wijzen. Het verbloe- Bg-proces gaat voort, zolang Moskou fv.il en waar de sovjets zelf vrijwel Sten schot blijven behalve dan het files van wat materiaal zien wij in, waarom het Kremlin een streep Ber dit avontuur zou zetten, dat de e opart ij slechts afmat en tot ver- idherd brengt. een droevig beeld, maar in reensteironing met de werkelijkheid! s'at het tweede hangijzer der Russen ibelangt. daarin heeft Moskou geen ht ?treekse invloed; hoogstens kan het aanblazen van de tegenstellin- helpen bevorderen, hetgeen het dan niet nalaat door zijn actie inzake politiek van de z.g. hereniging van ■hand. Zolang ernstige mensen ook ar een greintje vertrouwen tonen in oprechtheid van deze politiek, zolang Moskou ook in dit opzicht rustig rtborduren. En, helaas, er zün nog veel van die categorie „ernstigen" laar het Saarvuur gaat Moskou, ook kan het. zoals gezegd, dan niet di- t daarin ingrijpen, best naar de zin. lerper dan ooit sinds het einde van tweede wereldoorlog zün Frankrijk Duitsland tegenover elkaar komen 'e onderlinge besprekingen over dit ellge vraagstuk zijn volledig in een )i;-,e geraakt en het zal voorlopig niet mogelijk blüken, deze impasse coorbreken. Missohien zou Engeland kunnen bereiken, wanneer het zich i willen aansluiten bü Europa, doch behoort vooreerst evenzeer tot de ie wensen. Saar-kwestie is volkomen vastge- ..i en daardoor zün aan de span nen inzake de conventie van Bonn r.et stichten van de Europese Defen- Gemeensdhap (de EDG) nieuwe 'tijkheden toegevoegd. Zelfs mag i wel zeggen dat het tot stand ko- i van beide genoemde doelen nlm- zo ernstig in gevaar zün geweest. Vaar Moskou de torpedering van de steeds heeft gewild, is het voor zoveelste maal Moskou, dat in zün >tje lacht >it probleem in het hartje van opa dreigt uit te groeien tot een ljtawam, die de Europese eenheid als (eer-front tegen het communisme 1stLg ondermijnt. •aarnaast doen zich tot overmaat ramp nog nevenversohünselen voor, evenzeer te denken geven. Neven- sohijnselen, die op .zich zelf wellicht t zo serieus behoeven te worden ge nen, doch toch de aamdaoht trekken verdienen. Zie b.v. een uitspraak i een gewezen SS-generaal (Ramcke) een büeenkomst van oud-SS'ers! t alleen, dat dergelüke verklaringen Duitse zaak schaden, zij geven daar- ist het niet te ontkennen bewüs, dat nog te veel Duitsers zün, die blüken s geleerd te hebben. En nu kan men bagatelliseren, missohien nog het onverstandigste toch ddent n er ernstig rekening mede te hou- wil men tenslotte niet bedrogen Nederland sluit zich daarbij aan De Australische minister van buiten landse zaken, Richard Casey, heeft Inde politieke commissie van de V.N. ver klaard moeilijk te kunnen geloven dat een oplossing, „die de eer en de begin selen van beide partijen zal eerbiedi gen," niet zou kunnen worden gevonden voor de kwestie van uitwisseling der krügsgevangenen, waarop ds bestands besprekingen zü« gestrand. Hü deed een beroep op de Sovjet unie om te komen tot een „ontmoe ting der geesten, formeel of infor meel", ter regeling van deze kwestie, teneinde uit het slop te geraken. De Nederlandse afgevaardigde, de heer von Balluseck. plaatste zich achter het beroep van Casey. Hüj zeide dat de voorstellen die door 2 verbondenen te Panmoendjon waren gedaan met betrekking tot de kwestie van de krügsgevangenen ruimschoots gelegenheid hebben geschapen voor een eervolle „ontmoeting der geesten De heer von Balluseck voegde er aan toe: „voor redelijke tegenvoorstellen is de deur niet gesloten." Hij hoopte dat de communistische autoriteiten in Korea uiteindelük niet zouden verkiezen verantwoordelijk te blijven voor een nodeloos voortduren van het bloedvergieten fn Korea. „Er is," zo zeide de Nederlandse afge vaardigde, .ruimschoots de gelegenheid voor een redelüke en eervolle overeen komst. die misschien de inleiding zou kunnen vormen van herstel van de vre de in dit speciale deel van het Verre Oosten en van een algemene vermin dering van tenminste enige der meest acute spanningen in de wereld". Verder deelde de heer von Balluseck mede, dat Nederland een van de promo tors van de ontwerpresolutie is, waarin een beroep wordt gedaan op de com munisten met een wapenstilstand in te stemmen, die het recht van de gevange nen. om niet onder dwang te worden ge repatrieerd zou erkennen. Paul van Zeeland (België! richtte zich ln dezelfde geest tot de commissie. Gedwongen repatriëring noemde hü een misdaad jegens de mensheid. Het is thans aan onze tegenstanders te zeg gen of zij de mensenrechten doelma tig zullen verdedigen of niet." De Griekse minister van buitenlandse zaken zei, dat de collectieve veiligheid op het spel stond. Thans was eensge zindheid bij de Verenigde Naties gebo den. Frankrijk wil wijziging! De kansen, dat het Europese leger- verdrag in zün huidige vorm en onder de huidige omstandigheden door de Franse Nationale Vergadering zal wor den goedgekeurd zün volgens Parüse politieke waarnemers nihil De waarne mers geloven, dat als premier Pinay deze herfst zou trachten ratificatie te forceren, dit zeker tot zün val zou lel den. en gelooft, dat Pinay sterk overhelt ten gunste van een aanzienlijke herzie ning van Schumans buitenlandse poli tiek, in het biizonder wat betreft enige eerste voorzieningen van het Europese legerverdrag. Tot op heden was Pinay verplicht zich achter de buitenlandse politiek van Schuman te scharen om de eenheid van de coalitie te bewaren. De groep van 31 dissidente Gaullis tische afgevaardigden In de Nationale Vergadering is van plan de volgende week een politieke verklaring af te leg gen. Zij zouden Duitse herbewapening afhankelijk stellen van instelling van een politieke confederatie van Europese staten, waarin nationale legers groten deels autonoom zouden blijden als op heden en verduidelijking van de Atlan tische strategie ter verzekering van doelmatige verdediging van Europa te gen een aanval uit het Oosten willen eisen. Voorts menen deze Gaullistische dissidenten, wier steun voor Pinay on ontbeerlijk is, dat onmogelijk een gezon de Europese strategie kan worden op gesteld zonder dat de Europeanen de militaire doelmatigheid der Amerikaan se atoomwapens kennen. Pinay zou nog steeds een reis naar Washington over wegen om deze kwestie te bespreken. In Parijs meent men voorts, dat ook de Britse politiek rijp begint te worden voor verreikende heroriëntatie van de strategische opvattingen, van Duitse deelneming aan de Westelijke verde diging en van de bewapeningsprogram ma's als eenmaal de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen aohter de rug zullen zyn. Marinekosten in Korea 3 millioen per jaar In zün Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de ontwerp-be- groting 1953 van zün Departement deelt de Minister van Marine o.m. mee, dat tot terugroeping van Hr Ms „Piet Hein' uit de Koreaanse wateren zonder een ander oorlogsschip daarvoor in de plaats te stellen niet zal worden overgegaan. De kosten van deelneming aan de strijd in Korea zün begroot op ongeveer f. 3,000,000 per jaar. Bü de door zeer vele leden geuite woorden van lof aan het adres van de militairen der zee macht, die een taak in de Koreaanse wateren vervullen, sluit de minister zich gaarne aan. Burggraaf Hinchingbrooke, die Zuid- Dorset in het Britse Lagerhuis vertegen woordigt. had zich in het parlement uit gesproken tegen een (West)-Duitse her bewapening en hij had zich van stem ming onthouden, toen het Huis verzocht werd de overeenkomsten van Bonn en het EDG-verdrag te bekrachtigen Ook had hij zich tegen het bombarderen van de krachtstations aan deJaloe verklaard met Churchills buitenlandse politiek, had het bestuur van de „conservatieve kiesvereniging van Zuid-Dorset" ver klaard hem bij de eerstvolgende alge mene verkiezingen niet meer eandidaat te zullen stellen. Burggraaf Hinching brooke had zich tegen dit besluit van het bestuur verzet en hij had verklaard een beroep te zullen doen op de leden der vereniging. Op de Donderdagavond gehouden bijeenkomst van leden der kiesvereni ging is met 836 tegen 468 stemmen een motie aangenomen, waarin het vertrou wen der leden in Hinchingbrooke wordt uitgesproken en het bestuur in het ongelijk wordt gesteld. Het 88 man sterke bestuur heeft daarop medege deeld onverwijld in zijn geheel te zullen aftreden. Minister van Oorlog over: Parate eenheden op gelijk peil Gloster Meteors moeten in productie blijven In zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de ontwerp be- gToting 1953 merkt de minister van Oorlog o.a. op, dat de per 1 October 1952 in werkelijke dienst zijnde mili tairen, als volgt over de onderdelen der strijdkrachten waren verdeeld: H —ET g g- 3 s n s Cf Beroepspcrsoneel 15.425 16.350 6.680 Dienstplichtigen 6.810 58,307 10.146 Totaal: 22.235 14.657 16.826 In gemeenschappelük overleg is in zake de versnelde leger opbouw een oplossing gekozen, welke naast een versnelde opbouw van de luchtdoelartil lerie per 1 October 1954 zal leiden tot de opbouw van een legerkorps van 3 divisiën, n.l.: 1 parate divisie; 2 mobilisabele divi siën; de volledige daarbij behorende legerkorpstroepen (deels paraat, deels mobilisabel). De parate divisie komt voort uit de Lichtingsploegen 19521, 19522. en 1952—3, welke nog volgens het huidige systeem opgeroepen, opgeleid en paraat worden. Teneinde in 1953 en 1954 steeds te kunnen beschikken over twee mobili sabele divisiën (dus in totaal over drie divisiën) blijft de uit de lichtingsploe gen 19502, 1951—1 en 1951—2 gevorm de divisie (de 3 divisie) onaangetast. De mobilisabele eerste twee divisiën wor den evenwel zodanig benut, dat hieruit wordt gevormd één mobilisabele divisie, terwijl de resterende onderdelen ge bruikt worden als legerkorpstroepen. De genoemde parate divisie zal in Juni 1953 zodanig worden gegroepeerd, dat over gegaan kan worden tot het door shape aanbevolen zgn. „aanvullingssysteem". Dit systeem beoogt de aanvulling van de bü de parate divisie en de parate legerkorpstroepen ontstane tekorten als gevolg van het vertrek met groot ver- lot, door het periodiek instromen van een hoeveelheid nog in onderdeelsver- band gebrachte recruten uit de depots, waarin stamregimenten als instructie eenheden uit traditie-overwegingen zün ondergebracht. Het percentage recruten, zünde de laatste ingestroomde ploeg opgeleide recruten in de parate troepen, mag in het algemeen 15 niet overschrij den, voor het gros zal 12,5 bedragen. Aan het ongetwijfeld doelmatiger ge bruik van de beschikbare mankracht in bedoeld systeem is de grote morele waarde, welke ten grondslag ligt aan het gezegde „samen uit, samen thuis" opgeofferd. oodlottige brand in tehuis voor ouden van dagen 18 DODEN. n de afgelopen nacht heeft een hevige nd gewoed in een verpleeginrichting 'r ouden van dagen te Hillsboro in isouri (V. Stdie 18 mensen het leven (ft gekost Ten minste 36 personen i gewond geraakt De slachtoffers zijn :n patiënten, die op de tweede en de verdieping van het drie verdie- Pwgen hoge gebouw woonden. Volgens bel hoofd van de brandweer van Hills- pprci de brand ontstaan in een bad lokaal voor mannen op de eerste verdie- Het vuur verspreidde zich snel 'gs trappen en gangen waardoor vele Thtoffers geen kans kregen zich in l'gheid te brengen. 16 lyken werden lorgen nadat de brandweer het vuur ■ester was geworden. 2 personen zijn op weg naar het ziekenhuis overleden. Er bevonden zich meer dan 100 ouden van dagen in het gebouw, toen de brand JStbrak. I AMERIKAANSE DEFENSIE BEGROTING LAGER. ■Ambtenaren van het Amerikaanse jfflnisterie Van defensie hebben verklaard v« bomende belasting Jaar naar ■«'achting ten minste 3,300 millioen r minder voor defensie zal worden OKteed dan in het lopende Jaar. Dat de tentoonstelling „Voor Moe der en Kind" niet alleen vrouwelijke interesse geniet, bleek toen Maurice Chevalier de Central Hall in Londen, waar de tentoonstelling wordt ge houden. binnenstapte. Hij liet zich met een glimlach fotograferen, met de vierling Good tegen en een hand doek op zijn knie. en een babybad voor zich. Chevalier en de vierling, v.l.n.r. Elizabeth. Frances. Jennifer en Bridget. Dit stelsel biedt het voordeel, dat alle eenheden der parate troepen niet alleen steeds op dc gewenste sterkte doch tevens doorlopend op een gelijk peil van geoefendheid zijn. De minister is van oordeel dat, nu medio 1953 de legerbouw zo ver is gevorderd, dat toe passing van dit stelsel mogeiyk is, tot de invoering daarvan behoort te wor den overgegaan. De minister sluit zich aan bü de op merking omtrent de bezorgdheid waar mede door de Westerse wereld de bewape ning van Rusland wordt gadegeslagen. De regering zal een zo spoedig mógelüke ratificatie van het E.D.G. verdrag be vorderen. In een internationale organi satie zullen de Nederlandse onderdelen worden ingeschakeld en zal de regering bereid zijn onder de voorwaarde van gelükgerechtigheld, eigen bevoegdheden op te geven. In verband met de aan troepen van de E.D.G. op te dragen taken zullen commandanten van andere nationaliteit kunnen worden benoemd over onder delen waarvan Nederlanders deel uit maken. De minister heeft bü' herhaling ge wezen op de ernstige bezwaren, welke hier te lande bestaan tegen oefeningen op Zondag. In het internationaal over leg wordt met deze bezwaren ook zoveel mogelük rekening gehouden. Indien echter oefeningen op groter schaal en gedurende een langere tüdsperiode worden gehouden, is het niet altüd mo gelijk om op Zondag onze eenheden niet te doen deelnemen. DIENSTTIJD 20 MAANDEN. Gelet op de totaal beschikbare man kracht en de aan die mankracht op te dragen taken kan vermindering van de eerste oefeningstüd momenteel niet in overweging worden genomen. In verband met de tot stand te komen E.D.G. werd overeenstemming bereikt om een minimum diensttijd van 18 maanden aan te houden. Dit minimum is echter niet voldoende om Nederland te doen voldoen aan de aangegane internationale verplichtingen, sterkte van de wenselijk geachte rate eenheden is zodanig, dat aan eerste oefening van 20 maanden dient te worden vastgehouden. In de inter nationale besprekingen wordt door de regering het standpunt Ingenomen, dat na een periode van overgang een gelijke duur van de eerste oefening van de deelnemende landen zal moe ten worden aangehouden. VLIEGONGEVALLEN Ten antwoord op de vraag van zeer vele leden hoe de verhouding van het aantal ongelukken bü de luchtstrüd- krachten tot dat in andere landen ligt, diene. dat vergelüking met het buiten land heeft uitgewezen, dat gerekend naar een gehjk aantal vlieguren de ongevallencurve bü de Nederlandse luchtmacht niet ongunstiger is dan bijv. die bü de Engelse en Belgische Lucht macht. Desondanks acht ook de minister het aantal vliegongevallen, dat zich in de loop van dit jaar heeft voorgedaan hoog. Hü heeft aan de Supreme Allied Commander Europe verzocht een inter nationale commissie te benoemen ten einde hem te adviseren omtrent maat regelen, welke er toe kunnen leiden, dat ongelukken zouden kunnen worden voorkomen. Deze commissie van deskundigen heeft hier te lande gedurende 14 dagen een onderzoek ingesteld en ls tot de con clusie gekomen, dat hoewel geen andere directe oorzaken voor de vliegongeval len konden worden aangewezen, dan die welke bü het nationale onderzoek reeds waren gebleken, het aantal vliegonge vallen indirect ongunstig zou kunnen worden beïnvloed door de te korte dienst- tüd van de vliegers. Bovendien beval de commissie een aantal maatregelen aan, om. betrekking hebbend op de verbe tering van de contractuele voorwaarden voor vliegend personeel, de vaststelling van een hogere vliegtoelage, betere accomodatie. recreatie, enz. Van het invoeren van een overgangs- Jet-lesvliegtuig (S. 14) waartoe Neder land als eerste het voornemen heeft over te gaan, is een verhoging van de veiligheid van de vliegeropleiding te verwachten. De minister kan de verzekering geven, dat de viiegeigenschappcn van de in gebruik zijnde GIoster-Meleor toestel len aan hoge eisen voldoen. De Gloster Meteors dienen in productie te blüvcn om de sterkte van de lucht macht nog uit te breiden en in ieder geval op peil te houden. Generaal-Majoor H. J. J. W. Dürst Britt, commandant der Eerste Divi sie en tevens Bevelhebber van de Vierde Militaire Afdeling, heeft in waarschijnlijk de grootste parade uit de geschiedenis van Groningen, afscheid genomen - na 40 dienst jaren - ran de onder zijn bevel slaande troepen. De Generaal- Majoor zag tijdens een défilé aan de Herenweg een 4000 manschappen aan zich voorbij trekken, w.o. ver tegenwoordigers van alle eenheden, waarover hij het bevel voerde. Op dc Grote Markt inspecteerde hij de troepen. Generaal-Majoor Dürst Britt (met platte pet) tijdens de inspectie op dc Grote Markt. Naast hem met hoge hoed), de Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, de heer E. H. Ebcls. Bij tegenstoot Volgens te Parijs ontvangen berichten zójn de Franse troepen, die het jongste Vietminh-offensief met een tegenstoot hebben beantwoord, gisteren door moe rasachtig oerwoud opgerukt in een po ging om de verbindingen van drie keur- dlvisies der opstandelingen af te snü- den. Na Donderdag een bruggenhoofd te Hoenghoa, ten Noordwesten van Hanoi, te hebben gevestigd, rukken de Franse uniestrijdkrachten thans langs de zui delijke oever van de langgerekte Rode Rivier op. Zij bevinden zich nu op onge veer 100 kilometer van de Vietminh- bevoorradingsbasis te Jen Bai en 60 kilo meter van de plaats Jen. In Parüse militaire kringen is men van mening, dat, zelfs indien de Franse- Uniestrijdkrachten geen tegenstand van de Vietmirih ontmoeten, het mogelijk 10 dagen zal duren voor zü bü hun opmars door het moeilijk begaanbare terrein hun doelen zullen hebben be reikt. De sterkte der Franse-Uniestnjd- krachten, die aan de Franse tegenstoot, het eerste grote tegenoffensief sinds het begin van de Vietminh-aanval, deelnemen, wordt strikt geheim gehou den. Ook Vrydag konden de Franse vliegtuigen tengevolge van slechte weers omstandigheden niet opstijgen. Dit is reeds sinds het begin der gevechten zo geweest. Een woordvoerder van het Franse le ger heeft later te Saigon verklaard dat de operatie „Paplllon", die van 27 tot 29 October ten Oosten van de rivier Me kong, in het gebied van Song Be, in Cambodja, tussen Banam en de Viet- namesegrens is uitgevoerd en waaraan werd deelgenomen door infanterie, am- pfiibievaarüuigen en vliegtuigen, een „ongeëvenaard succes" is geworden. De opstandige Vietminlh verloor ruim 200 doden en 60 krijgsgevangenen, waaron der hoge officieren en politieke commis sarissen. De Franse Uniestrijdkrachten zijn er in een gebied van 35 bij 40 kilometer, dat voor drie-vierde gedeelte onder wa ter staat, in geslaagd een aanzienlük aantal Vietminhrebellen terug te drin gen en vervolgens te omsingelen. Deze frontsector was reeds verscheidene ja ren in Vietminh-handen. De gevechten werden onder moeilüke omstandigheden geleverd. De op land tongen gevluchte opstandelingen werden door in amphibievaartuigen aangevoerde MUURSCHILDERINGEN VAN RAPHAEL IN HET VATICAAN ONTDEKT Het Vaticaan heeft bekend gemaakt, dat de arbeiders kostbare fresco's heb ben blootgelegd, die meer dan vier eeuwen in de door Raphael geschilderde loggia's door een muur bedekt waren De loggia's werden tussen 1517 en 1519 onder leiding van de grote kunstenaar uit dc renaissance geschilderd. Het zijn voorstellingen uit het oude en nieuwe testament, waartussen allerlei afbeel dingen van vogels, dieren en vreemd soortige figuren zijn aangebracht. Arbeiders, die bezig waren met een verbouwing in de loggia's, hebben enige vierkante meters van de muur wegge broken Het bleek, dat dit gedeelte der vrijgekomen schilderingen onbescha digd was. infanterie aangevallen. De infanteristen moesten tot de hals door het water, rin een zeer sterke stroming stond, waden, om hun tegenstanders te berei ken. De Vietminh-militairen poogden hun ondergang te ontkomen door in de rivier te duiken. Vast staat, dat een aantal hunner is verdronken, terwül ook een belangrijk© hoeveelheid wapens der opstandelingen in de rivier verloren is gegaan. Voorts is een uitgebreide hoe veelheid wapens door de Franse Unie strijdkrachten buitgemaakt. Iets zachter Het KNMI deelt mede: Nadat een diepe depressie ons Woensdag storm achtige winden bracht, drong tijdelijk vrij koude polaire lucht ons land bin nen. In deze polaire lucht ontstonden talrijke en soms zware buien, die plaat selijk met onweer en hagel gepaard gin gen. Deze koude lucht wordt nu weer verdreven door een storing, die vanmor gen vroeg boven Schotland werd aange troffen en vergezeld van een groot regen- gebied naar het Zuid-Oosten trok. Tus sen deze storing en een hogedrukgebied ten Westen van Portugal voeren krach tige Westelijke winden iets zachtere lucht naar West-Europa. Aangezien de scheidingslijn tussen deze zachte lucht en koudere lucht, die zich boven het Noorden van de Oceaan bevindt, dicht bij ons land blijft liggen en zich langs deze scheidingslijn gemakkelijk nieuwe storingen kunnen ontwikkelen, blijven de regenkansen voor de volgende dagen vrü groot. (Ingez. Med.-Adv.) WEERBERICHT Iets zachter De Bilt verwacht tot morgenavond: Half tot zwaar bewolkt met aanvan kelijk plaatselijk nog regen of motregen, maar later waarschijnlijk overal droog weer. Vrij krachtige tot matige wind tussen Zuidwest en Noordwest. Iets zachter, vooral des nachts. (Opgemaakt te 10 uur). 2 NOVEMBER Zon op: 7.37 uur; onder: 17.10 uur. Maan op: 16.48 uur; onder: 8.32 uur. Hoogwater te Katwyk te 2.59 en 15.18 I uur. (3/11 te 3.43 en 15.59 u. Springtij). 1 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1