Wist U dat.... COEBERGH'S fC.l.-station van ..Vila Nova" aan de Rijndijk te Hazerswoude Aanwinst voor de veeteelt in Rijn-, Veen- en Bollenstreek DE FLUISTERCAMPAGNE Panda en de schat van het eenzame eiland Agenda ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 21 October 1952 Tweede Blad No. 27743 Maandag officieel open Het gebouw van de Coöp. Vereniging voor Kunstmatige Insemi- :tie „Vita Nova" aan de Rijndijk te Hazerswoude is gereed! Volgende >ek Maandag zal het officieel worden geopend. Dan zal, 's middags i half 3, de, kroon worden gezet op een omvangrijk werk van deze jonge vereniging, die in drie jaar tijds enorm in omvang toenam. Het is te betreuren, dat de man, die de grote stuwkracht van de jreniging was - de heer A. C. Paardekooper - in 1950 overleed en jen getuige heeft moge zijn van het voor de veeteelt in Rijn-, Veen- i Bollenstreek zo belangrijke ogenblik. Mooiste van Nederland De vereniging „Vita Nova" is geboren een combinatie van boeren en begon 11 Maait 1949 op coöperatieve basis, ivallend is de sterke groei van de ver- Iging. In het eerste jaar waren 1850 elen ingeschreven, in het tweede 5400, het derde 9000 en thans niet minder n 11600. Werd met twee stieren re nnen, nu bezit de vereniging 13 stie- die ln waarde variëren van t. 4000 'f. 20.000 per stuk. De belangrijkheid n de vereniging spreekt ook duidelijk, men het aantal ingeschreven koeien, melijk 11,600 vergelijkt met het ge- 'ddeld aantal bil K to- ichreven koeien in Nederland, dat 3511 "draagt. Van „Vita Nova" zijn momen- ■1 550 boeren lid. Bet spreekt wel vanzelf, dat een der gelijke grote organisatie een gebouw lringeni nodig had. Door het eoöpera- :ieve karakter van de vereniging is iet dan ook mogelijk geweest zo kort ia de oprichting met grote bouwplan nen te komen. Het eerst ontworpen plan (voor Zoe- woude) kon geen doorgang vinden, idat zich moeilijkheden van plaatse- te aard voor deden. Algemene goed- uring kon het tweede plan van het jhitectenbureau Dekker en Van der ?rre echter verwerven. De bouw heeft geveer een klein jaar geduurd. Het d vlugger gekund, maar men wilde imimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu Hoe is het ontstaan Dit woord: EILAND. Een aan alle zijden door water omgeven stuk land heet een eiland. Het deel van het woord dat ver klaring behoeft, is natuurlijk: el. Daarnaast vindt men vormen als: oog (Schiermonnikoog: eiland der in grijze pijen geklede monniken»; ooi: Wadenoyen en de naam Sdhtomnelpeniiinok van der Oye: ouw: ln een woord als landouw. Al deze woorden gaan terug op het Gothlsche woord ahwa dat: water beteken: Het woord eiland bete kent dus letterlijk: waterland. Van dit woord ahwa komen ook de ri viernamen A en Ee en het zit ook verborgen in de stadsnaam Breda. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH persé Iets goeds hebben en het resultaat is dan ook. dat „Vlta-Nova" een K.I - station is rijk geworden, dat wel het mooiste van ons land mag worden ge noemd. aldus verzekerde ons de dieren arts. de heer N. A. Commandeur. Het bouwwerk is voor de buitenstaander een juweeltje van architectuur en de insi ders zullen de practische inrichting ervan roemen Het gebouw omvat een kantoorruimte, een laboratorium voor de inseminatorpn, een laboratorium voor dokter Comman deur, een sprtngruimte voor de stieren, een stal bestaande uit 12 boxen, waar van elke box twee stieren kan herber gen, een voed- en opslagplaats en als laatste ruimte op de begane grond een ziekenbox, die volkomen is geïsoleerd en slechts van buitenaf is te bereiken. Boven de kantoorruimten is de woning voor een personeelslid en zijn gezin en boven de stal een opslagplaats. De stal is reeds van 26 Juli af in gebruik, hot laboratorium nog niet. In de komende zomer zal er gelegen heid worden gemaakt, dat de stieren buiten kunnen lopen. V eeverbetering „Vito Nova" heeft ln de zomer zeven insemlna toren en 's winters vier. Dit zijn boerenzoons, die een cursus hebben ge volgd van de Prov. Gezondheidsdienst en hun diploma voor inseminator heb ben behaald. De vereniging werkt met twee veeslagen, namelijk het zwartbont en het zwartblaarkopvee. De uitbreiding van de vereniging duidt erop. dat het succes met de K.I. be haald. groot ls. Het bevruchtingsper centage bedraagt ongeveer 90 en dit is evenveel als bij natuurlijke dekking. K.I. biedt echter enige voordelen. In de eerste plaats is K.I. economisch. Een veehouder hoeft er geen stier meer op na te houden. Door K.I. wor den besmettelijke ziekten bestreden en als voornaamste reden, waarom men K.I. is Zuid-Holland heeft inge voerd, moet de verbetering van de veestapel worden genoemd. In totaal zijn ln ons land 159 K.I.- statlons. die echter nog niet alle over een eigen gebouw beschikken. Zuid- Holland heeft zeven stations. De mijlpaal in de geschiedenis van „Vita Nova", de opening van het sta tion te Hazerswoude. zal op 27 October worden bereikt in aanwezigheid van een aantal genodigden, waarna een receptie in „Het Gulden Vlies" te Leiden wordt gehouden. Voor de leden der vereniging, die uiteraard meer be langstelling tonen voor de stieren dan voor ..het officiële gedoe", zal op Dins dag. Woensdag, Donderdag en Vrijdag, middags van 2 tot 6 uur, gelegen heid zijn hun nieuwe aanwinst te be zichtigen. Het moge misschien vreemd klinken, maar de mate. waarin K.I. wordt toege past, hangt ten nauwste samen met de telefoonverbindingen. Afgelegen boerderijen, die geen aan sluiting hebben op de telefoon, zijn veel al niet bij een K I.-vereniging ingeschre ven. omdat het de boer te veel tijd of moeite zou kosten het station tijdig te waarschuwen, zodat de inseminatoren de route voor die dag kunnen vaststellen. Het feit doet zich dan ook voor, dat een veehouder dikwijls lid wordt van een K.I. vereniging, als hij telefoonaanslui ting krugt. Rusland was eerste Van de Nederlandse veestapel is in 1951 26.1 '"c kunstmatig geïnsemineerd. Volgens de heer Commandeur zal dit percentage stellig oplopen tot ongeveer 50 '"r. In 1951 zijn ln ons land 566 624 koeien geïnsemineerd. in 1950: 410 000 en in 1949 244.000. ook weer een enorme stij ging in enkele Jaren tijds. Overigens deed de K.I. eerst na de oorlog haar intrede in ons land. in tegenstelling tot Rusland, waar de K.I. reeds na de eerste wereldoorlog werd toegepast. (Ineez. Med.-adv.) BESSEN JENEVER 0/p 6r#//orte/7 Een gebouw om trots op te zijn: liet K.I.-station van ..Vita Nova" aan de Rijndijk te Hazerswoude. (Foto L.D./Van Vliet) Minister Mansholt naar Suriname De Nederlandse minister van Land bouw. Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, heeft het voorne men. in de loop van 1953 een bezoek te brengen aan Suriname, voornamelijk in verband met de uitvoering van het tien jarenplan voor Suriname, meer ln het bijzonder met de ontwikkelingsplannen van de stichting mechanische landbouw voor Suriname. Lord Ismay bij Koningin en Ministerraad Lord Ismay zal met de Nederlandse minister-president en ministers Vrijdag a s. een bespreking houden in de werk kamer van de premier. Plein 1813 no. 4 Zaterdag zal H.M. de Koningin Lord en Lady Ismay ontvangen voor een dejeu ner op het jachtslot Ter horst bij Was senaar. In de Nederlandse Staatscourant van gisteren is gepubliceerd de beschikking „Intrekking prijzenbeschikking bemid deling bij woningruil en kamerhuur 1947". De verhoudngen zijn op dit gebied thans zodanig, dat handhaving van een prijsregeling niet langer noodzakelijk is. Controverse VorrinkVan der Goes? Waarschuwing tegen anti-Amerikanisme Naar verluidt heeft de de P. v. d. A„ Vorrink. op het congres van de Socialistische Internationale te Milaan gewaarschuwd tegen anti- Amerikaanse gevolgtrekkingen, die zouden kunnen voortvloeien uit een verslag van jhr mr M. van der Goes van Naters, bestuurslid van de P. v. d. A„ dat gisteren tijdens het besloten debat van het congres over Europese eenheid is besproken. Vorrink zou hebben verklaard, dat de „Amerikanen bondgenoten tot in rie dood" zijn en dat tot elke prijs wrijving tussen Europa en de Ver. Staten moest worden vermeden. In zijn verslag had jhr Van der Goes van Naters gewezen op de noodzaak van een politieke stem. die krachtig genoeg zou zijn om met de Amerikanen, die Europa's grote vrienden moeten blijven, te spreken. „Welke zou deze stem zijn, als het niet die van een Verenigd Euro pa is", zo vroeg Van der Goes zich af. Hij had in zijn verslag gewezen op drie voorvallen in een enkele week. n 1. de ontdekking van een door Amerikanen gesteunde neo-nationaal-socialistische organisatie in Duitsland, prikkeling door een Amerikaanse nou van de Franse openbare mening en het officiële Ame rikaanse protest naar aanleiding van een toneelstuk, dat een anti-Amerikaan se strekking zou hebben, in Den Haag. Koninklijk Paar weer thuis H. M. de Koningin en Prins Bernhard zijn gisteren om 17,09 uur met de Regeringsdakota op het vliegveld Soes- terberg geland en naar Soestdijk ver trokken. Het Koninklijk paar keerde terug van het onofficiële bezoek aan president Auriol van Frankrijk. Verlaat militaire dienst Generaal-majoor H. J. J. W Durst Britt. bevelhebber der vierde militaire afdeling en commandant eerste divisie, zal met ingang van 1 November as. de militaire dienst met pensioen verlaten. Ter gelegenheid hiervan wordt op 31 October as te half elf op de Grote Markt te Groningen een parade ge houden. Paradecommandant is luitenant-kolo nel der fuseliers D Blanken. Om half een zullen de deelnemende troepen voor de bij het gebouw van de staf 4e militaire afdeling aanwezige auto riteiten defileren. FEUILLETON ANDREW MACKENZIE HOOFDSTUK II. Brannigan draaide voorzichtig zijn oei om, zodat hy de spreekster kon ;n. Het was een lange, magere vrouw, e eens bijzonder mooi moest zfjn ge- :est. Nu waren alleen haar ogen nog .ntrekkelijk. Zij had zich te sterk igemaakt de rouge accentueerde nu ;chts haar ingevallen wangen, en naar »pen waren te fel aangezet. Maar toch g z\J er nog gedistingeerd uit. Haar inden waren lang en goed gevormd, •annigan schatte haar leeftyd op vyf- Haar gezicht had geen onbekende ekken: zy was het type van de vrouw, er foto's geregeld in de societykolom- en van de dagbladen verschynen. Hy u haar overigens rog geenszins een iitgedroo-c oude heks" noemen Sla loch geen acht op die roddel- aatjes, tante Adèle, zei de jonge man. e naasi haar zat. Ér zijn altyd men- n, die zulke dwaze dingen zeggen. Ja, maar niet zoiets, zei de vrouw, rwyi zij rilde. Het is tè afschuwelijk, anneer vreemden gaan zeggen, hoe rschrikkelijk lelijk ik er uit zie. Is er ets meer om voor te leven. U voelt zich wat terneergeslagen, ride de jonge man haar gerust. Hy kon niet ouder zyn dan even rintig jaar. HU had blond krullend tar en zyn ogen. zoals Brannigan merk te, waren van een byzonder :ht blauw. Hy droeg een blauwe azer net twee ryen knopen, een itte flanellen broek en rookte Turkse garetten uit een lang Ivoren pypje. Zou jy je niet net zo voelen? oeg de vrouw. Beste tante, u maakt van een mug n olifant, en hy lachte. Misschien rak dat mens over heel Iemand iders. Dat hoop lk dan maar. De vrouw gon wat opgewekter te kyken. Ja. Isschlen sprak zij wel over Iemand iders. Nee. Terry, ik drink niets eer. De zon schijnt my te fel. Ik ga n uurtje rusten. De jonge man begeleidde zyn tante ar het hotel. Brannigan legde hon- rd francs naast zijn glas, en volgde lden. In de lounge hield hy George aan. Wie is die vrouw? vroeg hy. Lady Adèle Foster, sir. Haar rht de „Golden Boy", ligt in de iven. Men zegt. dat zy mlllioenen zit. O. Brannigan had al heel wat over idy Adeie, de enige dochter van de irl of Dorton, gehoord. Haar man, :n groot-grondbezitter uit Noord- ïgeland. die steeds een geweldig ge- k op ae rennen had, liet haar by In dood een geweldig fortuin na. De hryvers van de society-kolommen in bladen schatten, dat zy toch zeker Vertaald uit het Engels tien millioen pond bezat, zy was nooit hertrouwd en zwierf van de ene hoofd stad ln Europa naar de andere en nu en dan maakte zy een trip naar Flo rida of de West-Indische eilanden, njeestal gedurende de wintermaanden. Een groot deel van haar kapitaal had zy belegd ln de Britse filmindustrie. Vaak verschenen dan ook foto's van haar in de kranten, als zy weer eens de première van een film had byge- woond. En wie is die Jonge man? Terence Cavendish, sir. haar neef. Hy is nog al een losbol, dat zegt men ten minste. en hy kykt nogal graag naar de meisjes, maar zij schynt toch van hem te houden. Vele gedachten woelden door Branni- gan's hoofd, toen hy langzaam wegwan delde. Hy voelde plotseling een zekere afkeer voor de kunstmatige atmospheer In Monte Carlo. Hy had de laatste tijd hard gewerkt en met bankdirecteuren lange ryen cyfers bestudeerd. Veel tüd had hy ook besteed aan het ondervra gen van voorname vacantlegangers. die de meest onwaarschynlijke verklaringen gaten hoe zy er ln konden slagen met vijftig pond meer mocht men toch niet uit Engeland naar het buitenland meenemen drie maanden te verblyven ln een van de dure hotels van Nice of Cannes. Dit was zeker geen vacantie voor hém! Die deviezen-naspeuringen waren gewoon routinewerk, maar nil voelde hij onheil, zoals hy dit steeds voelde by een mocliyke en gevaarijke zaak. De hoofdinspecteur wandelde op zijn gemak, zonder zich ook maar enigszins te haasten naar Roquebrune Grote blin kende Amerikaanse wagens vlogen langs hem heen. maar hy merkte ze niet op Hu dacht aan de dode man in Hötel d'Australle en de multi- milhonnaire, die een opmerking had gehoord, welke kennelijk geplaatst was met de bedoeling haar uit het evenwicht te brengen. Toen hy Roquebrune naderde, bleef Brannigan enkele minuten staan by een villa met een fel blauw geverfd hek. Op een koperen naambord stond ..Villa des Anglais". In de tuin zat een Franse fa milie. die kenneiyk met vacantie was, van een kopje koffie te genieten. Bran nigan liep langzaam de heuvel af. voor bij de huizen, waar de Italiaanse vissers woonden, naar het rotsachtige strand, dat tot dicht bü een groot buiten liep. Een meisje met blond haren kwam door de golven naar hem toelopen Hé. Brannigan! riep ze, Bob. het is de hoofdinspecteur. Het meisje had amper gekleurde ogen, zoals men soms ziet bij blonde mensen. Zij was ongeveer 25 jaar oud. De man. die achter haar aanliep was net ln de veertig. Beiden waren bruin verbrand door de krachtige zon. Brannigan geweldig jou eens te zien riep de man al van ver Maar denk er aan, dat wij geen cent méér hebben meegenomen, dan de toe gestane vijftig pond! Brannigan lachte! Hij had een zwak in tijn hart voor Bob Arlen en zijn vrouw sedert zij hem in Engeland geholpen hadden het mysterie van een uitgebreid chantage-geval uiteen te rafelen Eén koer iedere maand ging hij een avondje op bezoek bij hen om over ditjes en dat jes te praten, en natuurlijk niet te ver geten zijn werk te praten. Bob had een scherp verstand, dat hy uitstekend had weten te gebruiken in de oorlog, toen hy officier van de Inlichtingen Dienst was. Hy had nu het architectenkantoor, waarvan hij deelgenoot was. een maand de rug toegedraaid om een goede vacan tie te houden. Laten we gaan zitten, stelde Bran nigan voor Hy keek naar het meisje. Het ïykt my. dat je er iedere keer dat ik je zie. aantrekkeiyker gaat uit zien Bob Arlen sloeg liefkozend een arm om zyn vrouw heen. Dat vertel ik haar ook aitUd. maar zij wil my niet gelovenIk hoorde laatst, dat er een schoonheidswedstryd is in Monte Carlo. Zullen wij haar in- schruven als ..Miss England"? (Wordt vervolgd) 68) Vol goede moed gingen de verbonden schat zoekers op weg. Nu de kaart eenmaal compleet was. Iiad Jolliepop geen moeite om de juiste richting te bepalen. Alleen was het lastig, dat Teutbei niet tegen kriebelen bleek te kunnen. Elke keer. als Jolliepop de kaait met zijn vinger aanraakte, wrong hij zich gichelend in bochten, en de rillingen, die dan over zijn rug liepen, deden de daarop getatoueerde bergen en rivieren trillen. Dit maakte Jolliepop tenslotte in de war. ..Een ogenblikje", zei hij. ..blijf even staan. dan kan ik nauwkeurig het punt bepalen, waar wij ons thans bevinden". Enige tijd vergeleek hij de kaart met de omgeving. ..Wij bevinden ons thans reeds op Uw rug", stelde hij tenslotte vast. ..dat wil zeggen, natuurlijk, op het getatoueerde gedeelte van de kaart". En zoals dat bij kaartlezers gebruikelijk is. wilde hij een speld steken in het door hem vastgestelde punt. Een gebruil van de heer Teutbei bracht hem echter aan het verstand, dat hij met een kaart van vlees en bloed te doen had! De heer Neher kreeg hersenschudding bij Waddinxveen Zijn auto sloeg om Gistermiddag zijn de heer L. Neher, directeur-generaal van de P.T.T. en prof. ir G. H. Bast. buitengewoon hoogleraar in de electrotechniek te Delft, gewond geraakt bij een auto ongeval, dat gebeurde ter hoogte van Waddinxveen. Zij waren van Arnhem op weg naar Den Haag. Bij het inha len van een vrachtauto, die eveneens naar links uitweek werd de auto van de heer Neher In de berm gedrongen, waardoor zij omsloeg. De heer Neher kreeg een hoofdwond en een hersenschudding, terwijl prof. Bast een schouderfractuur opliep. De chauffeur van de auto kwam met de schrik vry De toestand van de heer Neher en prof. Bast is zeer bevredigend. Zu wer den naar het Diaconessen huis Bronovo te Den Haag overgebracht. Rotterdamse „Vochema '52" (Speciale berichtgeving). Voor het eerst ln haar 36-jarige ge schiedenis heeft de Kon Ned. Jaarbeurs de organisatie op zich genomen van een manifestatie buiten Utrecht, en wel van de „Vochema". de eerste gespecialiseerde beurs voor machines en apparaten voor de industriële productie en de condi- tionnerlng in de voedings- en genot middelenindustrie, alsmede de chemi sche- en pharmaceutische industrie. De keuze is daarby gevallen op de Ahoy-hallen te Rotterdam. De expositie- oppervlakte bedraagt netto 3300 M2. Op deze expositie ruimte zyn ondergebracht producten van 326 firma's, afkomstig uit 12 landen. Ter gelegenheid van deze beurs wordt een congresweek georganiseerd, gedu rende welke een aantal Inleidingen zul len worden gehouden over onderwerpen, betrekking hebbende op de ter beurze geëxposeerde apparaten en machines. De expositie is vandaag door de direc teur-generaal van Handel en Nyverheid, dr Ch. L. H. TruUen geopend. (Incez. Med.-adv.) de ELTAX autobusringiyn meer dan 9 KM. lang is en in belde richtingen om de 12 minuten bereden; de bussen per dag 1500 K.M. afleggen, dit ls de afstand Leiden naar Marseille. Weinig mensen zullen weten hoeveel gepresteerd moet worden om tussen de zeer verspreid liggende Leidse Stads wijken een behoorlyke verbinding tot stand te brengen, tegen de ritprijs van 12 ets. per persoon. Radio - programma VOOR WOENSDAG 22 OCTOBER. Hilversum I (402 M.) NCRV 7 00 Nieuws; 7.13 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag, 8.00 Nieuws en weer berichten; 8 15 Gram muziek; 9 00 Voor de zieken; 9 30 Voor de vrouw, 9 35 Water standen; 9 40 Gram.muzlek: 10 10 Idem; 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram muziek; 11.25 ..Levensbalans", hoorspel; 12 00 Pianorecital; 12.30 Land- en tulnbouw- mededellngen; 12.33 Gram.muzlek. 12.37 Dienst Stichting Alle-Dag-Kerk; 12.59 Klokgelui; 13 00 Nieuws; 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront; 13.20 Mando line-ensemble; 13.50 Grammuzlek. 14.00 Metropole orkest en soliste; 14.30 Gram. muzlek; 14.45 Voor de meisjes; 15 00 Jeugd - concert; 15.45 Gram.muzlek; 16.00 Voor de Jeugd; 17.20 Orgelspel; 17 50 Militaire cau serie; 18 00 Gram muziek. 18.15 Vocaal ensemble 18 30 RVO: Dr J van Vucht Tyssen„De sfeer in de fabriek 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Boekbe spreking; 19.25 Gram.muzlek, 19.30 Bui tenlands overzicht; 19 50 Pianorecital: 20 00 Radlokrant. 20 20 „De Ridder van de droevige figuur", hoorspel met muziek; (ln de pauze: „De betekenis van Cervan tes", causerie); plm. 21.30 Causerie; 22 20 Gram.muzlek; 22.30 Internationaal Evan gelisch Commentaar, 22 40, Gram.muzlek. 22.45 Avondoverdenking, 23 00 Nieuws en SOS-berlchten; 23.1524.00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 M VARA 7.00 Nieuws; 7 10 Gram.muzlek; 7 15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Gram.muzlek, 8.00 Nieuws en weerberichten; 8,18 Gram.muz.; 8.50 Voor de hulsvrouw: 9.00 Gram.muz.: 9.25 Idem; VPRO 10.00 Schoolradio; VARA 10 20 Voor de hulsvrouw;; 11.00 RVU: M. Rechman: „Een journalist vertelt"; 1130 Gram.muzlek; 12.00 Orgelspel; 12 30 Land en tulnbouwmededellngen; 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws; 13.15 Commentaar. 13.20 Geva rieerde muziek: 13 45 Gram muziek; 14 00 Gesproken Portret; 14.15 Jeugdconcert; 15 00 Voor de Jeugd; 16 00 Viool en plano; 16 10 Voor de Jeugd. 16 45 Voor de zieken; 17.15 Metropole orkest en koor; 17.50 Re geringsuitzending: M C. Capclle- Sumba, eiland van paarden en ruiters"; 18 00 Nieuws; 18.15 VARA-varla: 18.20 Militaire reportage: 18.35 Dansmuziek; 19 00 ,,De Katholieken en het Socialisme", toespraak: 19.15 Gram.muzlek; VPRO 19 30 Voor de Jeugd. VARA 20.00 Nieuws; 2005 Politiek commentaar: 2015 Promenade orkest en klein koor; 2050 „Een kat In het nauw" hoorspel; 21.50 Dansmuziek; 22 15 „Super sonische trillingen", causerie. 22 30 Viool en plano; 23.00 Nieuws; 23 15-24.00 Gram. muzlek Engeland. BBC Home Service (330 M.) 12 00 Gram.muzlek; 12.25 Gevarieerd pro gramma. 12 55 Weerberichten; 13 00 Nieuws. 13.10 Llefdadlgheldsoproep; 13 15 Ooggetulgeverslag; 13.30 Latijns-Ameri kaans orkest; 14 00 Voor de scholen. 15 00 kinderen: 17.55 Weerberichten. 18.00 Nieuws. 18 15 Sport: 18.20 Rococo-orkest; 18 45 Causerie; 19 00 Gevarieerd program ma; 19.45 Causerie: 20 00 Symphonle- erkest. koor en soliste; 21 00 Nieuws: 21.15 Svmphonle-orkest, koor en soliste; 22.00 Discussie; 22.45 Parlementsoverzlcht: 23 00 —23.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme (1500 en 247 M.) 12 00 Parlementsoverzlcht; 12 15 Lichte muziek: 12 45 Orkestconcert; 13.45 Voor de kinderen: 14 00 Voor de vrouw: 15.00 Gevarieerde muziek; 15.30 Orgelspel; 15.45 Militair orkest; 16 15 Mrs Dale's Dag boek; 16.30 Orkestconcert, 17.30 Dansmu ziek: 18 00 Gram muziek; 18 15 Muzikale causerie: 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sport 19 30 Variété orkest en solisten; 20 00 Hoorspel; 21.30 Gevsrleerd programma; 22 00 Nieuws: 22 15 Actuallteltenen 22 20 Lichte muziek: 23.05 Voordracht; 23 20 Lichte muziek. 23 56 24 00 Nieuws. Nordivestdeiitscher Rundfunk (309 M.) 1200 Orkest concert; 13 00 Nieuws. 13.25 Omroeporkest: 14 15 Gevarieerde muziek; 15.50 Bas-bariton en plano: 16.10 Piano recital: 16.30 Filmmuziek; 17.00 Nieuws: 23 20 Hoorspel: 24 00 Nieuws; 0 30 Strijk kwartet en pianist. Frankryk. Nationaal Programma. 347 M. 12.00 Gram muziek; 13.00 Nieuws: 14.05 Nieuws; 14 10 Gram muziek; 18.30 Ameri kaanse uitzending; t'u.ou Vocaal ensemble; 20.30 Hoorspel; 23.00 Gram muziek; 23 45 —24.00 Nkuws België. 324 en 4R4 M. 324 M. 11.45 Gram.muzlek; 12 30 Weerberichten: 12 34 Oram muziek; 12 50 Koersen 12.55 Gram- muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Pianospel, 13 30 en 13 35 Gram.muzlek; 13 45 Plano- spel: 14 00 Schoolradio: 15.40 Symphonle- orkest en solist; 16.50 Vlaamse liederen; 17 00 Nieuws. 17.10 Gram .muziek: 17 30 Causerie; 17.40 Gram.muzlek: 17.50 Boek bespreking: 18.00 Grammuzlek; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws: 19 40 Gram muziek; 20 00 ..Dl» Czardssfürstln". operette: 22.00 Nieuws; 22.15 en 22 47 Gram.muzlek; 22.5523.00 Nieuws. 484 M. 12.05 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.10 en 15 00 Gram muziek; 16 00 Lichte muziek 16 .25 Gram muziek: 16.35 Lichte muziek; 17.00 Nieuws. 17.15 Gram. muzlek; 18.30 Idem; 19 40 Idem; 19.45 Nieuws; 20.00 Grammuzlek: 20.15 Groot Svmphonle-orkest en solisten. (In de pauze; grammuzlek); 21.55 Gram.muzlek; 22 00 Nieuws; 22 15 Jazzmuziek; 22.45 Gram muziek: 22 50 Nieuws. DINSDAG Casino-theaterK. en O. Fllmstudlekrlnf „Toni", 9.15 uur nam. Den Burcht: Filmavond over emigratie. Liberty (Stationsweg): Demonstratie huidverzorging en make-up. 8 uur nam. Oud Hortuazlcht: Gezlnsweek. Mr Van der Werk over „Ontwrichte gezinnen". WOENSDAG Gulden Vlies: Spr. H. Oh. O. J. v. d. Mandere over de V.N. en de international» toestand van dit ogenblik. 8 uur nam. de hond. 8 1/4 t DONDERDAG Den Burcht Feestavond „Rondom d» Haven". Geraldlnl's revue „Zie Je ze vlie gen?". 8 uur nam. In den vergulden Turk: Nationaal Pro gramma Leidie Smalfilmliga. 8 uur nam. Wijkgebouw Levendaal; Gezlnsweek. Dr Van der Wall over „Opvoeding en volks gezondheid", 8 uur nam. VRIJDAG: Café Anlba (Herenstraat); Ledenverga dering Tuinders- en Bloemlstenverenlglng „D E V.". 8 uur nam. Mare 43K. en O. Cabaretensemble „Van snotneus tot neon". 8 uur nam. Stadszaal (foyer.): Dr W. A. t Hart preekt voor scholleren over de V.N. 3 uu* klngstentoonstelling prof. J. H. van 't Hoff. Werkdagen 10—16 uur; 's Zondags 13—16 uur. (t/m 29 October). DE BIOSCOPEN Rex ..Alarm bij de kustwacht" (14 Jr.V Zondag. 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 u.; werk- Caslno „Vrouwen en Opium" (18 jr.). Zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 U.; werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 u. 0.15 u. Luxor „Detective Story" (18 Jr.). Zon- 9.15 u.; werkdagen: 2.30, 7 en 9.16 u! De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 18 Oct. 13 uur tot Zaterdag 25 Oct. 8 uur waargenomen door Apotheek Kok Rapen burg 9. tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Menschheld". Hooigracht 48. tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgecster Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3