LEIDSCH DAGBLAD ]ongres Franse radicalen verwerpt huidig plan voor Europese leger ste Jaargang MAANDAG 20 OCTOBER 1952 No. 27742 •cteur J W Benny ifdredactte B W Menkhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 18— per kwartaal; t 047 per week Witte Singe) 1. Leiden Giro No 57055 Telefoon L)ir en A am.: 25041; Red 21507 arijs verwacht heropening van de E.D.G.-besprekingen (Telefonisch van onze Parijse correspondent). Afgelopen weekeinde heeft de Franse radicale party te Bordeaux haar vier- gs jaar-congres besloten met de aanvaarding van een motie, die een scherpe euring van Schumans Europa-politiek behelst en in het büzonder de ratificatie i het E.D.G.-verdrag verwerpt, zoals dat door de zes betrokken regeringen i de zomer werd getekend. radicalen stellen r Üities voor hun aanvaarding van het[ ^rag, waarvan ze het principe zeg- I te onderschrijven, doch dat zelf al ingrijpend zou moeten worden Primo zal eerst het probleem Indo- hina moeten worden opgelost, met len verstande dat niet büna alle mili- dre lasten in de toekomst uitsluitend jor Frankrijk zouden behoeven te orden gedragen. En secundo zal de ichting van een Europese defensie- (ineenschap moeten worden vooraf- ;gaan door de oprichting van een uropees gezagsorgaan. eze pertinente stellingname van de icalen zal. zo wordt in Parijs nu al leen verwacht, v ergaande consequen- hebben, niet alleen voor de Franse nenlandse politiek, maar ook uit een punt van internationale diplomatie. Gezien namclyk de sterke positie, ie de radicalen thans in en buiten de 'gering Innemen, kunnen velen zich iderdaad mocilük voorstellen, dat chuman aan deze nieuwe aanval het ;eds zo menigmaal belaagde hoofd il kunnen bieden. n dat te minder, waar Herriot, de rzitter van de partij, onder oratorisch lvuur onthulde, dat premier Pinay ens een langdurig gesprek, dat hij hem heeft gevoerd, hoegenaamd n moeite had gedaan om Herriot tot officiële regeringsstandpunt te be en. ifschoon Pinay door middel van een soonlijke verklaring en de minister defensie. Pleven, op het congres van links radicale partij, dat dezer dagen bijeen was. beiden gepoogd hebben kwalijke indruk van Herriots woor- enigszins te verzachten, vragen vele irnemers zich toch af. of onder deze handigheden de regering het parle- it nog wel verzoeken zal het E D.G - drag, waaronder dus Schuman zijn dtekening geplaatst heeft, te willen ficeren, zoals dat aanvankelijk voor volgende maanden in de bedoeling 1 gelegen. Maar of dat wel of niet eurt, in elk geval is de Franse minis- van buitenlandse zaken nu openlijk fesavoureerd. n van nu af aan is het dan ook een zekerheid grenzende waarschijnlijk- d geworden, dat de onderhandelingen sen de zes landen, die zoals be- ,d reeds tal van maanden duur- alvorens tot een moeizaam compro- te leiden, heropend zullen moeten -den. ip het Bordelaanse congres waren in het bijzonder Herriot en Daladier. het felst tegen het EDG.-verdrag zijn huidige vorm van leer trokken, hun eensgezindheid viel te sterker waar de beide Edouards elkander dusverre op elk punt, dat maar aan orde kon worden gesteld, even con- uent als krachtig plachten te bestrij- i'aast de vrees voor een sterk Duits- d, welks remilitarisatie, vooral vol- s Daladier, door de verminderde irnationale spanningen overbodig zijn geworden, en het bezwaar dat Europees leger bij afwezigheid van politiek gezagsorgaan in de lucht blijven zweven, formuleerde Her- voor het eerst als nieuwe grief president is van de Nationale Ver ering, en als zodanig mag worden chouwd als op een na de hoogste 'istraat der republiek, uiteraard niet mg indruk op het congres moest at de motie dan ook niet veel scher- is uitgevallen, was wel voornamelijk Janken aan René Mayer en aan oud- mier Edgar Faurey die beiden wezen het levensgevaarlijke alternatief, dat definitieve verwerping van het opese leger voor Frankrijk openen vooral indien de republikeinen in erika de presidentsverkiezingen zou- mogen winnen, let ED G -verdrag, hoe onvolmaakt is. zo riep Mayer uit. nog altijd de cht van een Frans initiatief. Zouden het nu zonder meer verwerpen, dan ;ten we er rekening mede houden, Amerika, zeker als dat binnen ele maanden door republikeinen zal den bestuurd, of wel Duitsland op lonale voet bewapenen gaat, ofwel toevlucht zal nemen tot een strategie. feite twee die gebaseerd zal zijn op de uitsluitende VEERBERICHT Koud weer »e Bilt verwacht tot morgenavond: iverwegend zwaar bewolkt met op de ;ste plaatsen enige neerslag, vooral het Zuiden van het land. Matige tot chtige, later tijdelijk wellicht harde itelijke wind. Koud weer. Dpgemaakt te 10 uur). 21 OCTOBER on op 7.15 uur; onder: 17.33 uur. laan op: 1041 uur: onder: 18.04 uur oogwater te Katwijk te 4.24 en 16.41 it nummer bestaat uit 10 pagina's In geval van oorlog zal Frankrük dan volkomen bloot komen te liggen. Tegen deze laatste oplossing, die zo herinnerde Mayer zün partijgenoten in Amerikaanse kringen nog immer door vele aanhangers wordt gepropa geerd, hebben wy. Fransen, ons terecht altijd met de grootste kracht verzet. IVe zouden ons land daarom een zeer kwade dienst bewezen, door thans door een al te negatieve en een starre houding koren op de molen van het Amerikaanse isolationisme te werpen. In verschillende opzichten heeft zoals gezegd het radicale congres bewezen deze waarschuwing van Mayer te verstaan. Ofschoon men de verscherpte houding van de radicalen voor een goed deel ker kan verklaren uit het onbehagen, dat in meer nationalistische kringen nog altijd ten aanzien van de persoon en het beleid van de minister van bui tenlandse zaken Schuman leeft, is het radicale standpunt toch ook weer niet louter negatief of anti-Europees. Bij herhaling hebben Herriot en zelfs Dala dier nadrukkelijk van hun Europese ge voelens getuigd, en hetgeen nog be langrijker is een goed deel van hun bezwaren richtten zich stellig tegen het feit, dat het E D.G.-verdrag in zijn actuele gedaante niet ver genoeg in Europese richting ging. Anders gezegd: dat het te veel macht liet aan de natio nale, en uiteraard speciaal Duitse orga- Aangezien men zich herinnert, dat het vooral de Benelux-partners waren, die zich by de E.D.G.-onderhandelin gen tegen de overdracht van een te grote mate aan militaire souvereini- teit verzetten, kan men nu reeds voorspellen, dat by een hervatting der besprekingen een voor Frankrijk be vredigend compromis alleen zal kun nen worden bereikt, indien in het bijzonder Nederland zich tot aanzien- lyk verder gaande concessies bereid zou willen tonen. In dit verband is het daarom interes: sant te weten, of minister Beyen met tertijd ook op dit punt een wat scherper koers zal willen varen dan zijn voor ganger Stikker, die het Europese leger nooit anders heeft willen beschouwen dan als een onderdeel van de Atlantische gemeenschap, als een orgaan, dat de practische werving en organisatie van de strijdkrachten, speciaal in Duitsland, zou kunnen vergemakkelijken Het is van nu af nog wel duidelijker geworden, dat de Fransen met deze zien- wijze niet accoord zullen kunnen gaan, omdat in hun ogen een Europees leger van deze opzet onvoldoende waarborgen tegen het Duitse militarisme dienen zou. LINKS-RADICALEN VOOR E.D.G. De Franse links-radicale partij heeft zich echter op haar congres te Clermont- Ferrand met algemene stemmen uitge sproken voor bekrachtiging door de Nationale Vergadering van het Europese legerverdrag, „mits alle voorzorgen wor den getroffen", en de instelling van een Europees politiek gezagsorgaan. Minister Pleven verklaarde, dat degenen, die vrezen, dat tVest-Duits- land een te grote invloed in de E.D.G. zal krygen, ..lijden aan een volkomen onlogisch defaitistisch complex". Vol gens hem heeft FrankrUk de keuze tussen de Europese verdedigingsge- HULP AAN ONVOLDOEND ONTWIKKELDE GEBIEDFN MOET GROTER WORDEN. De secretaris-generaal der Verenigde Naties Trvgve Lie. heeft aan de New York Herald Tribune' verklaard, dat de levensstandaard in onvoldoend om wikkelde landen, d.e reeds ..gevaarlijk laa?" is. snel daalt. Dit vraagstuk, zo zeide hij. vormt een uitdaging aan de besohaving. Lie zeide de landen der Verenigde Naties voor gesteld te hebben de stroom aan kapi taal en andere vorm van hulp te doen toenemen met tenminste een milliard dollar per jaar Lie zeide van mening te zijn, dat zulks moge'jjk is, ondanks de uitvoering van bewapeningsplannen. Een en ander zou zowel ten voordele van de ten aohter ge-bleven gebieden als van de helpers zijn. Lie zeide in dit verband niet slechts aan de Verenigde Staten te denken doch ook aan de in dustrieel ontwikkelde landen van Europa. PARTISANEN-GROEP IN HAMBURG ONTDEKT De aanklager van het Hamburg-e dis trict gerechtshof. Kramer, heeft Zater dag verk aard. dat op een „l.quidatie- lijst' van een ontmaskerde anti-com- mjnlstischc partlsa.nen"-groep in Ham burg de namen van twintig Hamburg se sociaal-denr.craten en communisten voorkwamen. Vo gens Kramer was deze Hamburgse groep een tak van de grotere organi satie. waaroter onlangs de premier van Hessen. Zinn. onthu'llngen heeft ge daan. Evenals de ondergrondse in Hes sen had de Hamburgse groep Ingeval van een Russische bezetting van West- Duits'anl Russische aanvoerlijnen moe ten bestoken en „twijfelachtige" mensen moeten ..'iquideren De leider van de Hamburgse groep was een 30-jarige student, alias Kramer, die verder geen namen of by zonderhe den wi de geven omdat het onderzoek nog wordt voortgezet. Adenauer verdedigt aansluiting bij het Westen Een kwestie van zijn of niet zijn Bondskanselier dr Konrad Adenauer heeft op het tweedaagse congres der christendemocratische katholieke» par ty. de grootste partij der drie. waarop de West-Duitse coalitieregering steunt, o.m. gezegd. „Ik ben mij er van bewust, dat be paalde kringen in Groot-Brittannië en Frankryk zich bezig houden met het denkbeeld van een compromls-over- meenschap en de terugkeer van een Duits leger van het oude type. „De veiligheid van West-Europa, en bijgevolg ook van Frankrijk, vereist het deelnemen van West-Duitsland aan de verdedigingsinspanningen', aldus de minister .Bovendien kunnen wij er niet mee instemmen, dat de Duitse economie en dc Duitse belastingbetaler niet een gelijke last dragen als de andere Euro pese landen", zo voegde hij hieraan toe. eenkomst met de Sovjet-Unie. Dit Is een van myn grootste zorgen geweest by het leiden der West-Duitse buiten landse politiek. Ik bid de hemel dat dit gevaar niet In vervulling moge gaan". tannië en Frankrijk anderzijds. Boven dien wil het Kremlin de eenwording van Europa verhinderen. De Sovjet-Unie zal slechts dan tot overeenstemming met het Westen willen komen, wanneer zij ziet noch een koude, noch een daad werkelijke oorlog te kunnen winnen. De enige manier om de Duitse eenheid in vrede en vrijheid tot stand te brengen is een versnelde en op besliste wijze tot stand gebrachte eenwording van West- Europa. gepaard gaand met het opbou wen van West-Europese strijdkrachten, welke ook West-Duitse divisies omvat ten. De levensstandaard eaat in de Sovjet- Unie gestadig achteruit. Wanneer de Russische heersers bemerken, dat zy met een gestadige uitbreiding der Sovjet bewapening niet verder komen, zullen zy bereid zijn van politiek te verande ren en meer de nadruk te doen leggen op het vervaardigen van verbruiksarti- kclen, dan op oorlogsmateriaal. Het is onze taak de Sovjet-Unie duidelijk te maken, dat dit de beste weg Is". Adenauer vervolgde: „Een nieuwe vier mogendhedenconferenlie zonder een tevoren opgestelde duldelyke agenda, zou de Russen slechts in de gelegen heid stellen een goedkope propaganda- overwinning te behalen en zij zou hun ook de mogelykheid van het zaaien van tweedracht onder de drie grote Westerse mogendheden bieden. Ik hoop. dat de West-Duitse volks vertegenwoordiging in de komende weken de contractuele overeenkomsten van Bonn en het E.D.G.-verdrag zal goedkeuren. In strategisch opzicht is het van het al dan niet door West-Duitse OUDE DAME OP BANKROOF. Het was een klein oud dametje van in de zestig, dat rustig naar de kassier van het bijkantoor van een bank te Los Angeles tCallfor- nië» schreed en hem. terwijl zy hem een tas voorhield, op zachte toon vroeg: „Zoudt u zo goed wil len zijn deze tas met geld te vul len0" „Ik kan u niet verstaan antwoordde de kassier „Hindert niet", sprak het dametje luider, „als u dit maar verstaat" en zy hield hem een revolver onder de neus. „Ik kan er mee omgaan", voegde zij er verhelderend aan toe. De kassier vroeg niets meer en vulde de tas met een bedrag van ongeveer duizend dollar. Het da metje wendde zloh waardig om, sohreed naar de uitean? en ver dween. Zy had niet bedankt Egypte geen republiek De Egyptische politie heeft Zaterdag opnieuw een aantal personen aangehou. den. In totaal zijn sedert de golf van arrestaties begon, zestig personen aan gehouden of verhoord. Elf kassiers van het ministerie van financiën zyn geschorst hangende een onderzoek naar een tekort van ongeveer een millioen Egyptische ponden in de voorraden van oude bankbiljetten, die bestemd zyn om te worden vernietigd. Minister van staat Fathy Radwan heeft Zaterdag officieel alle geruchten tegen gesproken. volgens welke binnenkort in Egypte een republiek zou worden uitge roepen. Ook noemde hij de geruchten, volgens welke de huidige regent, prins Moneim. tot koning zal worden uitge roepen 'onwaar'. Over de mogelijkheid van een aan klacht tegen ex-koning Faroek verklaar de Radwan. dat de zaak in handen is van gerechtelijke autoriteiten, die hun onderzoek nog niet hebben voltooid. divisies deelnemen aan de verdediging van West-Europa afhankelijk, of een Sovjet-Russische aanval al dan niet zou kunnen worden afgeslagen. Dit vraag stuk kan voor de toekomst van Duits land van beslissende betekenis zyn". De verdragen met het Westen waren volgens de kanselier niet slechts be doeld om het Russische „gevaar" te keren, doch zy zouden tevens een nieuwe Europese oorlog, in het byzon- der tussen Frankryk en Duitsland, onmogelijk maken. Adenauer veroordeelde de „negatieve houding" van de sociaal-democraten en hun critiek op een Europese unie zonder Engeland of Scandinavië noemde hij „leeg en zinloos gepraat". Voorts verklaarde hy het niet eens te ztJn met de eis van de vakbonden voor een 40-urige werkweek, die volgens hem de productie en de uitvoer nadelig zou beïnvloeden. Prinses Sybilla liet „Kungsholm'''' te water Uitreiking van onderscheidingen Speciale berichtgeving) Het grote moment, waarnaar niet alleen Vlissingen. maar geheel Walcheren had uitgekeken: de te-water-lating van het 18.000 ton metende Zweedse passa giersschip M.S. 273. bestemd voor de Zweden-Amerika-lyn, was Zaterdagmiddag om kwart voor twee aangebroken. Prinses Sybilla van Zweden knipte het lint door, dat de champagnefles nog belette de boeg van het schip bruisend te besproeien. Zy noemde de naam van het schip.Kungsholm", uitte de wens voor een gelukkige vaart en kapte ln twee resolute slagen het touw door, dat de klink „loste". Dc spanning duurde niet lang. Binnen de halve minuut begon het gevaarte te glijden. Een Zweeds vliegtuig cirkelde boven de werf en begeleid door het enthousiaste gejuich van een duizendkoppige menigte, gleed het schip, dat kort tevoren nog M. S. 273 had geheten, te water. Het was de apotheose van prettige gebeurtenissen, welke Vlissingen in de laatste twee dagen van de afgelopen week hebben beheerst. Vrijdag was Prinses Sybilla in de Scheldestad aan gekomen. hartelijk verwelkomd door de bevolking, een prinses, die direct de sympathie veroverde van allen, die haar konden gadeslaan By aankomst in het „Wooldhuis", het aantrekkelijke ont- vangstcfotrum van „De Schelde", bracht mén haar een ovatie en ook by aankomst op de werf Zaterdagmiddag, na een korte rit door de stad, die fees telijk vlagde en blijk gaf mee te leven, werd zij toegejuicht. Op de werf leek het wel of héél Vlis singen aanwezig was! Rond de boeg van het sbhlp. waar vlaggedoek nog aan belde zyden de naam bedekte, waren ruime tribunes gebouwd, geen haast werk voor één dag. maar met zorg uit gevoerd en geschilderd. Dit gaf aan deze p echtigheid een bijzonder cachet. Een overdekte tribune in het front was beriemd voor de voornaamste gasten. Op het sohip wapperden naast elkaar hoog op het gedeelte reeds afgebouwde brugdek drie vlaggen: de Zweedse, de Nederlandse en die van de werf. Om kwart over één kwam Prinses Sybilla by het sohip aan inspecteerde een erewaoht van de Kon Marine, hoor de het Zweedse Volkslied, gespeeld door de Marinierskapel aan. ontving een tuil rode rozen van de 5-jarlge Joan Hup- kes, en begaf zioh toen. vergezeld door de directeur van de Schelde, ir J. W. Hupkes. naar de tribune. In haar on middellijke nabijheid waren ook de he ren Erik Wijk en T E Brosström van de Zweden-Amerika-lijn en mr L. G. Kortenhorst, Commissaris van de Schelde. De laatste voorbereidingen voor de stapelloop werden toen in snel tempo getroffen. De blokken werden wegge- ramd en om kwart voor twee was het gro'e ogenblik aangebroken. Na het lossen van de klink viel die gespannen stilte welke altijd de toe schouwers bevangt, en die onafscheide lijk verbonden is aan de vraag: „Zal het sohip lopen of niet?" Ter gelegenheid ran dc tewater lating ran dc ..Kungsholm" door prinses Sybilla ran Zweden werd Zaterdagarond in de Burgerzaal te Middelburg een banket aangeboden. Prinses Sybilla liet zich fotogra feren temidden ran enige dames i Men zag het vlaggedoek. dat de naam op de boeg verborg, verdwijnen. En het was of het schip op dat mo ment had gewacht. De „duw", die de hydraulische installatie de Kungs holm gaf. was voldoende om het schip binnen de halve minuut zyn traag heid te doen overwinnen. Toen gleed het in zijn element, het water, in de angstig korte uitloop .die echter door allerlei geraffineerde remobstakels lang genoeg bleek te zyn. De klan ken van het Zweedse volkslied bege leidden de Kungsholm op deze eerste korte vaart. In het Directiegebouw hebben de Zweedse gezant, de heer J. de Lagerberg en onze minister van Buitenlandse Za ken mr Duns, gesproken. De Zweedse gezant deelde mede dat de president- commissaris van de Schelde, mr J. J. C. van Dijk. was benoemd tot Comman deur in de „Orde van de Poolster" en de heren ir Hupkes en Niemeyer, tot ..Officer in de Wasa-orde". Minister Luns deelde vervolgens mede, dat de heer Tor Erland Brosström, pre sident-commissaris van de Zweden- Aimerika-Hjn, was benoemd tot Com mandeur in de Orde v. Oranje Nassau en de heren Erik Wyk en Eric Th. Ohristiansson, directeuren van de Zwe- den-Amenka-Hjn. tot Officier in de I Orde van Oranje Nassau. ts Avonds werd in de Burgerzaal van het Middelburgse Stadhuis prinses Sy billa een banket aangeboden, waarbij I mr Kortenhorst de Zweedse gezant. Ir Hupkes en de heer T. E Brosström het woord hebben gevoerd. Prinses Sybilla werden zilveren en gouden clips bezet met diamanten en smaragden, aange- I boden. Stadsbeeld Djakarta rustiger Al is vroegere stabiliteit nog niet bereikt Indonesisch Parlement tot nader order op reces Gisterochtend waren de militaire bewakingen om het Paleis van Soekarno te Djakarta minder sterk. Langs Merdeka Noord en de Djalan Sega ra (Rys- wyk) werd weer verkeer toegestaan. De vier kanonnen, die op het plein voor het Paleis waren opgesteld, zyn weggehaald. Ook op de Lagang&n Banteng (Water loo plein) waar het Parlementsgebouw staat, bevinden zich geen kanonnen of gepantserde wagens meer. Het Parlementsgebouw wordt alleen nog bewaakt door militairen. De avondklok, die Zaterdag twee uur later inging, werd ook gisteravond op tien uur gesteld, in p laats van op acht uur. De secretaris-generaal van het Mini sterie van Voorlichting. Roeslan Abdoel- gani, deelde mee. dat de toestand te Djakarta gisteravond al aardig bedaard was, al is de stabiliteit van voorheen nog niet bereikt. Hij zeide voorts, dat nog geen volledige rapporten uit de ge bieden buiten Djakarta ontvangen wa ren. De terugkeer van de rust in de hoofdstad zou echter een goede invloed hebben op andere gebieden. SOLIDARITEIT De militaire territoriale commandan ten uit geheel Indonesië hebben Zater dagmiddag in het kabinet van de minis ter-president een ontmoeting gehad met premier mr Wilopo en de Minister van Defensie. Sultan Hamengkoe Boewono. De laatste deelde na afloop mede. dat hy tijdens deze bijeenkomst had gewe zen op de moeilijke toestand. Hij ver klaarde, dat het leger op zijn post moet blijven om de orde en veiligheid te ver zekeren. In een communiqué van de staf van de Indonesische landmacht is mede gedeeld: „In de huidiee critiek toe stand bestaat solidariteit tussen de territoriale commandanten, de leger leiding en dc Minister van Defensie". De drie vice-voorritters van bet In donesische parlement, mr Tamboenan. Aroedjl Kartawinata en mr Tadjoed- din Noor. hebben een bekendmaking uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat het Parlementsrcces, gezien de criticke toestand op aandringen van de presi dent tot nader order zal duren. BEKENDMAKINGEN In de loop van gisteren is een bekend making uitgegeven door het plaatselijk militair commando te Djakarta, waar in gezegd wordt, dat de plaatselijke mi litaire commandant het met het oog op de ontwikkeling sedert Vrydagochtend ncdig achtte, maatregelen te treffen om de mogelijkheden tot vertroebeling van de toestand, waardoor de algemene vei ligheid in Djakarta zou kunnen leiden, zo veel mogelijk te verminderen. Tot deze maatregelen behoorde het ln be scherming nemen van enkele Parle mentsleden. Daar de toestand thans weer kalmer wordt, wordt deze bescher ming niet meer nodig geacht, Ook de dag- en weekbladen, welker kantoren gesloten werden, mogen weer verschij nen. Alle inwoners van Djakarta worden verzocht mee te helpen bij het hand haven van de veiligheid. Voorts is een bekendmaking van de zyde van de Landmacht uitgegeven, waarin o.m wordt medegedeeld, dat de staf van de Landmacht gisteren op een vergadering met de divisiecommandan ten de toestand heeft besproken. De gedragsiyn om de veiligheid van het leger te verzekeren werd vastgesteld en met de regering werden besprekingen gevoerd over de wijze, waarop aan de critieke toestand het hoofd zal worden geboden, Gebleken is, aldus de bekend making. dat bepaalde personen ln woord en geschrift en voorts op andere wijze getracht hebben de eenheid van het leger te schaden. Ook is gebleken, dat militaire geheimen ln verkeerde handen zyn gevallen Tenslotte wordt gezegd dat tegen handelingen, die de Staat in ge vaar brengen, maatregelen worden geno- OORDEEL VAN NATSIR EN SJAHRIR De voorzitter van de Masjoeml, Moh. Natsir. heeft over de huidige politieke toestand verklaard, dat het nodig is „ons te onthouden van het nemen van over haaste stappen". De heer Natsir voegde hier aan toe: „Het is onze plicht om onder alle om standigheden de bedaardheid in ons denken te bewaren teneinde alles te ver mijden. dat paniek en onrustige toe standen zou kunnen veroorzaken". Sjahrir zeide te hopen, dat het kabinet thans zijn moeilijke arbeid rustig zal kunnen verrichten zonder dat het daar bij telkens wordt belemmerd door de noodzaak overb-dige moeilijkheden die voortspruiten uit zikelijk weinig beteke nende dingen, op te lossen.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1