E Nederlands en Belgisch elftal gekozen N OS1 roi L difiiü half sware shag! FLAMINGO EILAND Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 14 October 1952 Tweede Blad No. 27737 Tebak en Lugthart debuteren Het Nederlands elftal, dat Zondag te Antwerpen tegen België peelt, is door de keuze commissie van de K.N.V.B. als volgt samen- esteld: oei: Kraak (Stormvogels); achter: Tebak (Eindhoven) en Alberts /itesse); midden: Wiertz (DWS), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck CH); voor: Van der Kuil (VSV), Lugthart (Be Quick), Van Roessel Willem 2), Bennaars (Dosko) en Lenstra (Heerenveen). Reserves: Landman (Sparta), Hendriks (Vitesse), Kuypers (Vole- 'ijckers) en Clavan (ADO). Als aanvoerder zal Biesbrouck optreden. Ook het Belgische voetbalelftal is ge kozen Doel: Boogaerts (Standard): achter: Diricx (Union St Gilloise) en Van Brandt (Lierse SK)midden: Mees (Antwerp FC), Carré (Luik) en Maertens (Antwerp FC); voor: Rey- niers (R.C. Mechelen), Bensch (Be ringen FC), Mermans (Anderlecht), Annul (Luik) en Lemberechts (FC Meehelcn). Reserves: Seghers (La Gantoise). Saercn (Luik), Van der Auwera (RC Mechelen) en Coppens (Beerschot). In vergelijking met het Rode Duivels- am, dat de laatste keer, op 6 April van t jaar te Antwerpen de tegenstander in Oranje was zijn er nog al wat wij gingen te bespeuren. Misschien mag ik wel worden gesproken van verras- ngen. Zo bijvoorbeeld ln de voorhoede, aarin voor Coppens geen plaats is in- .■ruimd. De strijd om de midvoorplaats eeft de aanvalsleider van Beerschot irloren. Mermans, die in April niet van partij kon zijn, heeft zijn oude plaats- weer ingenomen. Geheel onverwacht ait besluit, van de Belgische keuze- immissie niet, maar dat men Coppens iet als rechts- of linksbinnen heeft op- isteld mag een verrassing heten. De nksbuitenplaats, waarop Thys in de atste ontmoeting zo kwiek en gevaar- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hoe is het ontstaan? BANDIET Bandiet is ontleend, aan het Ita liaanse woord bandibo, dat het vol tooid deelwoord is van het werk woord bandire. verbannen. Een bandiet is dus eigenlijk een banne ling. iemand die in de ban gedaan is en uit zijn vaderland is uitgewe zen. In deze betekenis gebruikt Vondel het woord als hij, over Adam en Eva sprekend, zegt: „Ver- Ja^ght de ballingen, verjaeght dit paer bandyten ten paradyze uit". Begrijpelijk is de overgang naar: iemand die om zijn misdaden is verbannen, schurk en in het bij zonder istruikrover. Men zegt van iemand: je ziet er uit als een ban diet, wanneer hij een breedgerande hoed draagt en een rode das om de hals heeft geknoopt. Het is een woord dat een beetje aan de opera doet denken. lijk voor de dag kwam. wordt nu Inge nomen door Lemberechts. De kleine Victor uit Mechelen bemerkt dus al evenzeer als Lenstra de nadelen van een klasse-speler te zijn, zij zijn nooit zeker van hun plaats in het elftal. In de mid denlinie is Mees weer terug gekomen. Dit deel van de ploeg heeft, naar men zegt, de meeste moeilijkheden voor de samenstellers opgeleverd. Immers, noch Mees, noch Carré, noch Maertens heb ben de laatste weken blijk gegeven in goede vorm te zijn. Van het achtertrio is alleen Diricx gehandhaafd Doelman Meert, nog niet geheel genezen van een blessure, wordt door Boogaerts vervan gen, terwijl Saeren naar het reserve bankje is verwezen om plaats te maken voor Van Brandt van de Lierse- Al met al ziet het er (op papier) naar uit, dat de Belgen Zondag niet met een onkwetsbaar elftal in het veld komen, maar wel met een gevaarlijke en schot- vaardige voorhoede. Wat het Nederlands elftal betreft: De keuzecommissie heeft de ploeg na de goede wedstrijd tegen de Wolver hampton Wanderers vrijwel niet veran derd Slechts ln de achterhoede heeft men een verandering aangebracht: Ter louw werd van de backplaats weer naar zijn oude en vertrouwde spilplaats ge schoven, terwijl Alberts, die in een in terlandwedstrijd nimmer teleurstelde, doch om onverklaarbare redenen niet tegen Denemarken werd opgesteld, op nieuw in het oranjehemd werd gesto ken. Hendriks moet op het reservebank- Je gaan zitten. In de voorhoede heeft men, tot onze teleurstelling, Lenstra als linksbuiten gehandhaafd. We schreven reeds na de wedstrijd tegen de Wolves, dat naar onze mening, op die plaats het talent van de Friese virtuoos niet volledig rendabel wordt gemaakt, doch, zoals blijkt, denkt de kc. daar anders over. De Groninger Lugthart debuteert in onze aanval, evenals Frans Tebak in de achterhoede en met beider verkie zing kan men vrede hebben. Al met al lijkt de ploeg ons sterker dan ln de wedstrijden tegen Brazilië en Denemar- i ken, maar of zij zodanig ln kracht zal i zijn toegenomen om in Deurne België I te slaan, zal men dienen af te wachten. I (Sportred. L.D.). Drie boksers maakten debuut als prof. Drie Nederlandse boksers hebben gis teravond in de Rivièrahal te Rotterdam hun loopbaan als professional met een overwinning ingezet. In het middengewicht boekte Leen Jansen in zijn prof-debuut tegen de Italiaan Camilie Dominico een over winning op punten. Hein van der Zee, als amateur vlieg- gewicht kampioen van Nederland, sloeg de Belg Louis van Damme op punten en „Baby" de Voogd won in het zwaar gewicht van de Italiaan Pabrecca. De Italiaanse zwaargewicht gaf in de vijfde ronde de strijd op. WATERPOLO LEIDSE WATERVRIENDEN. Het eerste dameszevental van de Leidse Watervrienden speelde een ge moedelijk partijtje waterpolo tegen RP C I en verloor met 1—3. AUTOMOBILISME Tulpenrallye De 5e internationale Tulpenrallye zal van 27 April tot en met 2 Mei 1953 worden gehouden. WIELRENNEN Faanhof en Voorting naar Argentinië Op 29 October zullen Henk Faanhof en Gerrit Voorting per boot naar Ar gentinië vertrekken om daar in Novem ber deel te nemen aan een internatio nale ronde in twaalf étappes. De twee Roosendalers vormen met de wereld kampioen Muller, Hormann en Pfanne- muller, allen Duitsers, een ploeg. Van Est, die aanvankelijk ook toegezegd had aan de Argentijnse ronde te zullen deel nemen, is op zijn besluit teruggekomen. Wel zal een Belgische ploeg aan de start verschijnen, bestaande uit Van Steen bergen. Ockers, Van Kerckhovei, Close en Van Ende- SWIFT-COMBINATIE. De uitslag van de 40 K.M. tijdrit luidt A-klasse: 1. W. Vreeswijk 54,25: 2. R. Wallet 58.1: 3. J. Slingerland 58,28; B- klasse: 1. C. Plasmeijer 1.0.29; 2. J. Riethoven 1.1.40: C-klasse: 1. B. v. Wetter 1.1.9; 2. H. Lindeman 1.2.55; 3. A. Prangeus 1.3.12. (Incez. Med.-Adv.) Aet&iten£ &twiüiaa*flicda£t! H.V. Koninklijke Phirmaeeutuche fabrieken t/b 8rocadej-Stheeman i Pharmacia Ingez. Med.-ndv.) //^speciale melange van de beste lichte en pittige tabakken! CRICKET. DATA VOOR TOETSWEDSTRUDEN VASTGESTELD. Voor de in 1953 tussen de cricketelf tallen van Engeland en Australië te spelen serie toetswedstrijden zijn de volgende data vastgesteld: 1116 Juni: 1ste wedstrijd te Not tingham 2530 Juni: 2de wedstrijd te Londen (Lord's) 914 Juli: 3e wedstrijd te Manchester; 2328 Juli: 4de wedstrijd te Leeds; 1520 Augustus: 5de wedstrijd te Lon den (Ovalt. Twee dagen na de 3de toetswedstrijd. op Donderdag 16 Juli, zal het Australi sche team in Nederland uitkomen tegen het Nederlands elftal in een eendaagse wedstrijd. HENGELSPORT. „De Grundel" hield een wedstrijd te Aalsmeer. Het weer was bijzonder mooi, maar de vangst niet. Uitslag: 1. J. Keijzer met. 1052 gram; 2. J. Zee 757 gr.; _3. K. Soeren 664 gr.; 4. P. Harte- velt 475 gr.; 5. J. v- Went 330 gr.; 6. I. v. Weerlee met grootste voorn 325 gr.; 7. J. Hartevelt 315 gr.; 8 T. Polane 200 gr.; 9. H. v. Haasteren 150 gr.; 10. W. Weerlee 100 gr. door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels De notaris stond op. Iedereen staarde aan. Toni huiverde even. Het leek el op het voorlezen van een testa- ent van een overledeneZe was blij, it Mark haar bemoedigend toelachte, ij scheen er zich niets van aan te dat Phoebe 'tzag „Hmhet was geen eenvoudige op- acht voor me," begon mr Abbott op toon, „maar aan de andere nt was het mij een groot voorrecht. In vallen van zo grote rijkdom doen zich nzelfsprekend gemakkelijk tegenstry- ge belangen gelden „Schei uit met eromheen te draalen, larles, en vertel hun, waar 'top aan onderbrak Olivia hem. „Laat je et door het feit, dat ik nog in levende ve hierbij zit, van de wijs brengen." „Welik wil U dan om 'tkort te aken bij deze zeggen, dat mevrouw irden besloten heeft U allen een deel n haar vermogen bij haar leven te ven door schenking De diverse pa- eren zyn reeds in tegenwoordigheid n getuigen getekend en alles wat U doen hebt, is ieder een ontvangstbe- Js te tekenen." Er hetrste een dodelijke stilte in het rtrek. Het kaarslicht wierp een mild :ht- op de diverse gezichten, waarop :h allerlei emoties aftekenden. Alleen iuI en dr Galetti waren volkomen on- wogen. Fisk keek fronsend. Het geld hem weinig schelen, maar hy was bang voor, dat de oude vrouw in zou 'als ze haar macht over hen rloren zou hebben. „Watvoor deel bedoelt U?" vroeg ta bijna fluisterend. De notaris trachtte zijn ergernis over vraag te verbergen. Hy keek op het pier, dat hy in zijn handen hield. „Er staan hier zeven familieleden ge- en het geld is eeriyk tussen die verdeeld. Behalve dat er nog en- Ie legaten afgaan voor vrienden en dienden, en een som voor mevrouw irden, die voldoende is, om de rest van ar leven van te leven." glimlachte. Er was een zucht n verlichting hoorbaar rond de lange en allen begonnen thans opge- inden door elkaar te praten. Men 1de woorden van dank spreken, Mr ibott hief een hand op en verzocht om lte. „Er zyn nog twee andere pun- deelde hy mede. „Nigel krygt de bymevrouw Burdens od." notaris vond het kennelyk heel on- ngenaam al deze beschikkingen aan kondigen, terwijl de erflaatster nog levende lijve aanwezig was. .Trek je niets van my aan, we gaan emaal op een goede dag dood," zei lvia met een bemoedigend laohje tot haar notaris. Dan keek ze Nigel ernstig aan. „Er zit een voorwaarde aan vast, m'n jongen," zei ze langzaam. „Als je de plantages niet zélf wilt leiden, dan moet een en ander verkocht worden en zal de opbrengst eeriyk tussen jullie allen verdeeld worden. Geef je eigenlijk iéts om Floriana, Nigel?" „Nee." Voor het eerst in zyn leven kon Nigel een eerlijk antwoord geven. Er zou ook zonder de plantages genoeg geld voor hem zijn „Goed. je bent tenminst eeriyk in je antwoord. De plantages zullen dus wor den verkocht, alleen wens ik hier in het familiegraf begraven te worden." Misschien was Nigels antwoord een slag voor de oude vrouw. Maar ze liet niets merken. In haar voorlaatste testa ment had ze Nigel de plantages willen nalaten op voorwaarde dat hij met Toni zou trouwen. Ze had dit echter laten veranderen. 'tWas beter zo. Het meisje was té goed voor een nietsnut als Nigel. „Floriana is nog steeds een waardevol bezit," voegde ze er aan toe, „en er zullen genoeg kopers te vinden zyn. In ieder geval moet de koper het familie graf erby overnemen Iedereen zweeg. Er zat iets lugubers in de woorden van de oude vrouw. „Fisk," vervolgde Olivia, terwijl ze met een glimlach in de richting van de jon gen keek. „Fisk, laat de notaris jou vertellen, wat hy je te vertellen heeft. Vooruit Charles." „Fisk krijgt zyn aandeel op zyn 21ste verjaardag." las mr Abbott voor. „En in de tussentyd krygt hy een toelage om in Londen medicynen te gaan studeren, Er wordt ook een voorziening getroffen, dat dr Mark Greville 200 pd. st. per jaar krygt.. tot het moment, dat Fisk meer derjarig wordt, om de jongen bij zijn studie te helpen." „Dat kan ik niet accepteren," riep Mark uit, terwyl hy opstond. „Ik wil ook zó wel een oogje op hem houden, zónder ervoor betaald te worden als een kindermeisje." „Ook goed, dan zal ik dat laten schrappen. Maar in ieder geval gaat Fisk met jou naar Londen. Toni. Ik heb voor hem laten boeken op de „San Diego". Het is beter, dat hij thans zo spoedig mogelyk begint en niet langer op het eiland rondhangt, wachtend op myn dood." „Grootmama!" riep Fisk verwijtend uit en op zyn gezicht was een menge- Viscollege „Oosthoek" organiseerde zijn tweede wedstryd in de Rijn bij Koude kerk. De vangst was slecht. De uitslag luidt: 1. L. Vogelzang (extra prijs groot ste voorn); 2. G. Crama; 3. N. Jong: 4. B. Blok; 5. De Vrede; 6. B. Neuteboom; 7. J. Renning; 8. J. Koster; 9. La Lau; 10. R. Keizer. „Ons Genoegen" (Alphen) In de Oude Ryn bij Zwammerdam heeft de hengelaarsvereniging „Ons Genoegen" een viswedstryd gehouden, waarvan de uitslag als volgt luidt: 1. P. van Veen 10 stuks; 2 Joh. Bloos 8 stuks; 3. S. Hoek 7 stuks; 4. G. v. d. Horst 6 stuks en 5. Jan Zondag 5 stuks. VOLLEYBAL. Volleybalsport groeit enorm Volgende week begint de competitie van de afdeling Leiden NcVoBo. Dit seizoen hebben maar liefst 56 zestal len ingeschreven, d.w.z. bijna drie maal zoveel als het vorige seizoen. Van zelfsprekend bracht dit gTote aantal vele moeilijkheden met zich mee, zoals een nypend gebrek aan geschikte zalen. Dat het bestuur van de afdeling er desondanks in geslaagd is de competitie te doen doorgaan, verdient alle hulde. De wedstrijden worden voor het grootste deel gespeeld in de gymnastiekzaal van het Gymnasium en in die van de school aan de Oosterstraat. De indeling der zestallen is als volgt: Dames: lste klasse: DSO (Stadhuis), NRM I. Profwyk 1. Profwyk 2, Cycloon 1,. Donar 1. N. Brunhilde 1, LUW I. Six 1. 2de klasse: ARGOS 1. Rouwkoop 1, K. en G 1, Rouwkoop 2, Profwyk 3, Cycloon 2, N. Brunh. 2, N. Brunh. 3, Salvo 1. Heren: lste klasse: DSO 1. NRM 1, HVL 1, Profwyk 2, Profwyk 3. Donar 1. DES 1, RKL 1, Sleutelring 1, LUW I. 2de klas: Blyf Fit 1 Rouwkoop 1„ K. en G. 1, Cycloon 1, AR VA 1, OOO 1, GGV 1. APSV 1, Brandweer 1 Six 1. Res. lste klasse: DSO 2, NRM 2„ HVL 2, HVL 3. Profwyk 4, Donar 2, Sleutelr. 2, Rouwkoop 2, GGV 2. Res. 2de klas: Rouwkoop 3. K. en G. 2„ ARVA 2. GGV 3, Brandweer 2, Sleu telring 3. Salvo 1. Ai met al is het duideiyk, dat de volleybalsport steeds meer aan populari teit begint te winnen. Joegoslaven komen volleybal- n in Stadszaal Een Joegoslavisch volleybalteam zal Vrijdagavond as. in de Stadsgehoor zaal een wedstryd spelen tegen een Nederlands Bondsteam. De ploeg van de Joegoslaven, waarin vijf spelers van het nationale zestal, gaat een tournee maken door ons land en ln de Sleutelstad vindt daarvan de première plaats. Als voorwedstrijd wordt een revanche gespeeld van de Nederlandse kampioen schappen tussen de dameszestallen van RVC en Celebes- Het programma vangt om 8 uur aan. spelen JONGETJE TE BUSSUM OVERREDEN Gistermiddag is het 7-jarig zoontje van een familie aan de Driftlaan te Bla/ricum onder een vrachtwagen geko men en aan zyn verwondingen overle den. Johan, die na schooltyd met enkele kameraadjes op het erf van een boer- dery aan de Kerkiaan aan het spelen was, probeerde onder de wagen, waar van bieten werden gelost, door te krui pen, juist toen de chauffeur deze aan het rijden bracht. ling van emoties waar te nemen: onge lovigheid, vreugde en wroeging. In zijn blauwe ogen stonden tranen. „Kom jongen, wees bly, dat je einde lijk gekregen hebt. wat je altijd wilde." Olivia knikte hem vriendelyk toe en haar blik dwaalde tevreden langs de tafel. Het effect van verrassing amuseer de haar meer dan ze zeggen kon. „Te kenen jullie de stukken maar na tafel; Mr Abbott heeft een en ander by zich. En denk niet aan my. Je behoeft heus geen medelyden met me te hebben. Ik heb genoten van de macht van mijn geld en ik vind het aardig nu eens de goede fee te spelen. Sny een stuk van die taart voor me af, Paul, opdat Delia zich niet beledigd kan voelen, en breng me dan naar bed. Ik wens jullie allen goedennacht!" Olivia glimlachte tegen haar verbaas de familieleden, terwyl Paul haar in de rolstoel uit de kamer begon te rijden. Toni stond snel op en liep achter hen aan, om de oude vrouw by het naar bed gaan te helpen. Iets langzamer volgde dr Fairley. „Wel...." merkte Rita met een blik op de overvolle tafel op, „we zouden nu misschien over kunnen gaan denken iets te eten .Het was meesterlijk, Olivia," zei dr Fairley, toen Toni mevrouw Burden j bed had geïnstalleerd. „Je had actrice I moeten worden. Wat een prachtige slot scène." (Slot volgt) Panda en de schat van het eenzame eiland 62) Teutbei was zo zeer in zijn geheimzinnige lichaamsoefeningen verdiept, dat hij de naderbij ge komen Panda en Jolliepop niet eens opmerkte. Ge boeid keken Panda en jolliepop toe hoe hij zich hijgend en steunend in allerlei bochten wrong tot zijn ledematen kraakten. ..Misschien oefent hij zich om slangenmcns te wor den". fluisterde Panda. ..Het is mogelijk", antwoord de Jolliepop. ..maar de kronkels van dit individu zijn voor ons van minder belang dan onze schatkaart, die daar bij hem ligt. als ik zo vrij mag zijn. dit op te merken, mijnheer Panda. Wij moeien een geschikt ogenblik afwachten om ons weer in het bezit van deze kaart te stellen". Intussen zette de heer Teutbcl hardnekkig zijn raad selachtige zelfpijniging voort. Hij wrong zijn purper aanlopend gelaat tussen zijn knieën en wrikte hard nekkig verder als wilde hij zien. of zijn pantalon ook van achteren goed zat. Maar er zijn grenzen aan de rek- en buigbaarheid van het menselijk lichaam. Dit ondervond de zeeman, toen hij zich op gegeven moment niet meer uit een bal-vormige houding kon losmaken; hij had zich met zijn vreemde oefeningen volledig in de knoop gewerkt ..Ik geloof, dal thans het ogenblik is aangebroken, waarop wij ongehinderd onze schatkaart kunnen terugnemen", sprak Jolliepop. naderbij komend. Radio - programma VOOR WOENSDAG 15 OCTOBER Hilversum I. (402 M) NCRV: 7.00 Nieuws; 7.13 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag;" 8.00 Nieuws en weer berichten; 8 15 Gram.rnuzjek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor. de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9 40 Gram.muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.muzlek; 11.10 „Levensbalans", hoorspel; 12.00 Sopraan en plano; 12.30 Land- en tulnbouwmede- dellngen: 12.33 Amusementsmuziek; 12 59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Prot. In- terkerkeiyk Thuisfront; 13.20 Mariniers kapel; 14.00 Gram.muzlek; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Gram.muzlek: 15.30 Gram. muzlek; 16.00 Voor de Jeugd: 17.20 Orgel spel; 17.50 Militaire causerie: 18.00 Gram. muzlek; 18.15 Geestelijke liederen; 18.30 RVU: Prof. dr G. L. Smit: „Grepen uit de evolutie van het leven op aarde: Het tyd- perk der zoogdieren": 19.00 Nieuws en weerberichten: 19 10 Boekbespreking; 19.25 Gram.muzlek; 19.30 Buitenlands over zicht; 19.50 Gram.muzlek; 20.00 Radio krant; 20.20 Kamerorkest; 21.00 „Eigen domsvorming door werknemers", ronde tafelgesprek; 21.30 Leger des Hells-orkest; 22.00 „In de Arabische wereld", causerie; 22.10 Strykkwartet en solisten: 22.30 In- ternatlon. Evangelisch Commentaar; 22.40 Gram muziek; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en SOS-berlchten; 23.15— 24 00 Gram.muzlek. Hilversum II (298 M) VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.muzlek; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.33 Gram.muzlek; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Grammu- zlek; 8 50 Voor de bulsvrouw: 9 00 Gra- mofoonmuzlek; 9.35 Idem. VPRO:. 10.00 Schoolradio. VARA: 10 20 Voor de wouw; 11.00 Gram.muzlek: 12 00 Lichte muziek: 12 30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Voor het platteland; 12,38 Gram. muzlek; 13.00 Nieuws; 13.15 Commentaar; 13 20 Gevarieerde muziek; 13 45 Gram. muzlek: 14.00 Gesproken portret; 14.15 Jeugdconcert: 15.00 Voor de kinderen; 15.30 Voor de Jeugd: 16.00 Pianorecital 16 10 Voor de Jeugd; 16.45 Voor de zieken; 17.15 Gram muziek. 17.50 Regerlngsult- zcndlng: M. Gobee: „Zwervend tussen Tllllwung en TJltarum": 18.00 Nieuws: 18.15 VARA-Varla. 18 20 Actualiteiten; 18.30 Lichte muziek; 19.00 „Machten ln de politiek", discussie; 19.20 Gram.mu zlek; VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA 20.00 Nieuws; 20.05 Politiek commentaar; 20.15 Promenade orkest; 20.40 „De laat ste grens", hoorspel: 21.25 Strljksextet; 21.50 „Hoem aakt men penicilline?", serie; 22.05 Concertgebouworkest et Hst*; 23 00 Nieuws: 23.15 Orgelspel: 23.30 24.00 Gevarieerd programma. Engeland. BBC Ilonie Service. 330 n>. 12.00 Gram muziek; 12 25 Gevarieerd pro gramma; 12.55 Weerber.; 13.00 Nieuws; 13.10 Ooggetuigeverslag; 13.30 Rhythml- sche muziek; 14.00 Voor de scholen; 15.00 Hoorspel; 16.00 Twintig vragen: 16 30 Pla no en tenor: 17.00 Voor de kinderen; 17.55 Weerber.; 18.00 Nieuws: 18.15 Sport; 18 20 Gevarieerde muziek; 18.45 Causerie; 19.00 Gevarieerd programma; 19.45 Causerie: 20 00 Symphonle-orkest en solist; 21.00 Nieuws; 21,15 Symphonle-orJcest: 21.55 Variété; 22.25 Gram muziek; 22.45 Parle- mentsoverzlcht; 23.0023 03 Nieuws. Engeland. BBC Licht Programme. 150( en 247 in.: 12 00 Parlementsoverzlcht: 12 15 Dansmuziek: 12.45 Orkestconcert; 13.45 Voor de kinderen; 14.00 Voor kest.. 16.15 „Mrs. Dale's Dagboek"; 16 30 Schots orkest; 17.30 Lichte muziek. 18.00 Gram.muzlek; 18.15 Voor de Jeugd; 18.45 Hoorspel; 19.00 Nieuws: 19.25 Sport: 19.30 Gevarieerde muziek; 20 00 Hoorspel; 21.30 Verzoekprogramma; 22 00 Nieuws: 22.15 Actuele causerie. 22 20 Dansmuziek: 23.05 Voordracht; 23 20 Mandoline-orkest en solist; 23.5624.00 Nieuws. Nnrilwestdeutseher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Operettemuziek; 13 00 Nieuws, 13.25 Blaas-ensemble; 14.15 Omroeporkest en solisten; 15.50 Bariton, hobo en plano; 16.30 Filmmuziek: 17.00 Nieuws; 18.00 Gevarieerde muziek; 19.00 Nieuws; 19.40 „Die Kalserln". operette; 21.45 Nieuws; 22 35 Dansmuziek: 23.00 Amusementsmu ziek; 23.20 Gevarieerde muziek; 24.00 Nieuws; 0.301.00 Orgelconcert. FrankrUk, Nationaal Programma. 347 m: 12.00 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws; 14,05 Nieuws; 14,10 Pianorecital; 18.30 Ameri kaanse uitzending; 19.01 Orkestcctncert; 19.58 Gram.muzlek; 20.02 Vocaal ensem ble; 20 30 Hoorspel. 22 50 Viool en plano; 23 15 Gram.muzlek; 23 4624 00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 11.45 Symphonle-concert; 12.30 Weerber 12.34 Gram.muzlek: 12.50 Koersen; 12.55 Gra- mofoonmuzlek; 13.00 Nieuws: 13.15 Mu- sette-Orkest; 13.30 Gram.muzlek; 13.45 Musette-Orkest; 14.00 Schoolradio; 15.40 Vlaams casino-concert; 16.25 Kamerorkest 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.muzlek; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Omroepkoor; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.muzlek; 20.00 Omroeporkest: 21.00 Kamerkoor; 21.15 Muziek van Tahiti- 21.50 Vlaamse muziek; 22.00 Nleuws; 22.15 Lltteralr-muzlkaal programma; 22.55 23.00 Nieuws. J4 m.: 12.03 Lichte muziek: 13.00 Nieuws; 13.10, 15.00 en 15.50 Gram.mu zlek: 16.00 Amusementsmuziek: 16.25 Gram.muzlek; 16.35 Amusementsmuziek; 17 00 Nieuws; 17 15 Gram.muzlek: 18.30 Omroepkoren: 19.00, 19.20 en 19.40 Gra- mofoonmuzlek; 19.45 Nieuws; 20.00 Gra- mofoonmuzlek; 20.15 Groot Symphonle- Orkest 2105 Gram.muzlek); 22.00 Nieuws; 22.10 Gram.muzlek: 22.15 Jazz muziek en commenaar; 22.45 Gram mu ziek; 22.50 Nieuws. Doelen (Rapenburg 2): Sociale Raad. Dr J. E. Zweens spreekt over t.b.o.-bestry- dlng. 8 uur nam. Halthabu". 8 uur SchouwburgAbonnementsvoorstelling „Een vrouw met een klein hart" door Ned. Comedle. 8 uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Plano- Theo van der Pas. 8 uur nam. WOENSDAG Stadszaal: Jeugdconcert My voor Toon kunst. Planoduo Victor Babln cn Vltya Vronsky. 2} uur nam. Oegstgeest: Raadsvergadering. DONDERDAG Rapenburg 61: Pro Juventute Gezlnsvoogdy. Spr. mr J. M. beweging en politiek". 7 1/4 uur i VRIJDAG Schouwburg: Lelds Academisch Kunst centrum. Hindoedanseres Hlma KesarcodL 7 3/4 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls): Kon. Ver. „Oost en West". Spr. Lode van Gent over Donker Afrika. 7 3/4 uur nam. ZATERDAG: Volkshuls: Cursus Natuurkunde. 4 uur DE BIOSCOPEN Trianon „De mynen van Koning Sa lomo" (alle leeft.). Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.16 uur. Casino „Vrouwenarte dr Pretorlus" (18 Jaar). Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Lldo „Daar komen de tanks" (14 Jaar). Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Lu.xor „De straat" (18 Jaar). Zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 11 Oct. 13 uur tot Zaterdag 18 Oct. 8 uur waargenomen door Apotheek Duyster Nieuwe Ryn 18. tel. 20523 en de Doeza- Apotheek. Doezastraat 31. tel. 20313.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3