ƒ0.75 89" „...7650 5975 RÏJN- EN VEENSTREEK LOS MUCHACHOS OUDE COURANTEN HERFSTCOLLECTIES ELKE PRIJS EEN KEIHARD BEWIJS VRIJDAG 10 OCTOBER Lezing over Arbeidsroeping Dc georganiseerde Chr. Jonge Boe ren en Tuinders kwamen gisteravond in ..Centraal" bijeen onder leiding van de heer A. Verburg. IX- heer Van Vugt sprak over onze arbeidsroeping en wees er op, dat wij ock op het gebied van de arbeid nebben te leven naar de eis van Gods gebed Hierover moeten wij alle twijfel laten wcg\ loeien. De mens., als beeld van God. moet heersen over de schepping, kortom over heel de aarde Dit is een Goddelijk gebod. Het werk is bij ons vaak een middel geworden om te verdienen, het is geen vreugde meer Als wij echter ons werk zier. als een taak van God,, kunnen wij werken zonder morren Maar al te vaak beroepen wfl ons over onze on- kund-, aldus spr.. maar wij moeten werken met de talenten, die wij heb ben De heer Van Vugt wees er ook op. da; de arbeidsvreugde vaak wordt ge doofd doordat de mens wordt gebruikt als een machine. De aftredende bestuursleden de heren Joop Verduin en Jan Kool werden her kezen. D- voorzitter deelde nog mee. dat op 10 November de grote streekvergadering in Alphen wordt gehouden, waar als spreker zal optreden de heer v. d. Heu vel uit Leiden. Eind November zal een gecombineerde vergadering worden ge houden met de oudere boeren. Ir Troost zal daar spreken over zijn indrukken uit Amerika. Eind December volgt een vergaderin-z met de jenge boerinnen, met als spreker de heer Vcgelczang. Ouderdomszorg zoekt nog steeds samenwerking Dat de vereniging ..Ouderdomszorg" onder leiding van de voorzitter, de heer G. Zekveld. nog steeds de samenwerking voorstaat met de U.V.V. en de bezoe kers van de sociëteit voor de ouden van dagen in het IJsclubgebouw. kwam tij dens de gisteravond in „Rhenania" ge houden jaarvergadering duidelijk naar voren In zijn welkomstwoord gaf de heer G. Zekveld een overzicht van het afgelooen Jaar en memoreerde de moeilijkheden, waarmee de vereniging te kampen heeft gehad Spr. wees er op. dat door een bemiddelingscommissie is gvtracht de samenwerking tot stand te brengen, maar dat deze tot nog toe niet is ge slaagd. Onze vereniging, aldus de voor zitter, staat de samenwerking nog steeds voor. Ook de heer Ruijssenaars maan de tot het zoeken van een oplossing om uit de impasse te geraken evenals de heer J. M Bokkers. Uit het financieel verslag bleek, dat de verenizing een batig saldo heeft van f. 272.48 Ook het Jaarverslag van de secretaris gewaagde van een actief jaar. De bestuursverkiezing gaf het vol gende resultaat: eekozen werden tot voorzitter de heer G. Zekveld: tot secr- nenn. N van Egmond en tot leden H. Bons. mej. H. van Zwleten. A van Em- nierk. A. v d Sijs en B. Britsemmer. De heer J. J v. d. Spelt uit Gouda sprak een propagandistisch woord en wees op de noodzaak van samenwer king met allen, die het goed menen met de vereniging. Onder leiding van de heren A. v. d Panne en G Beuk b'erif men nedien nog geru'me tii'l bijeen. BEDRIJFSDAMWEDSTRIJDF.N'. Ook dit laar organiseert de Alpheuse Damclub weer de traditionele bedrijfa- d am wedstrijden Irder bedrijf in Al phen kan aan dit tournooi deelnemen met éën of meer teams Elk team be staat uit zeven nersonett. Aanmelding moet zeseh eden bi) de heer A Riinberg. BloemhoLtraat 5. D? bekerhouder is thans de firma Boot ZESTIG JAAR ZONDAGSSCHOOL „EBEN HAEZER". In verband met het 60-jarig Jubileum van de Zondagsschool „Eben Hazer" In wijk Hoorn zal er Donderdag as. 's avonds om 7.30 uur in ..Jonathan" een herdenkingsdienst worden gehou den. MAISDIEF KWAM NIET VER. Hedennaoht heeft de politie aan de Steekterweg een inwoner van Bodegra ven aangehouden, die per rijwiel twee zakken mais vervoerde. De argwaan van de politie bieek gegrond, bij verhoor be kende de aangehoudene, dat hü de mats had ontvreemd, ten nadele van zijn werkgever, de firma L van Amersfoort. Op initiatief van het Ned Bureau voor Wichelroede-onderzoek is gisteravond in .Centraal" door de heer J. G Miere- met uit Wassenaar een demonstratie gegeven, waarvoor gToie belangstelling bestond. De heer dc Jong wees er ln zijn cau serie op. dat vrijwel geen enkel huis. stal of bergplaats gevrijwaard blijft of is van de schadeliike aardstralen. welke stralen schadelijke Invloed zouden hebben op alles wat leeft. De causerie werd onderstreept door de vertoning van een documentaire film inzake de aardstra'en ln ons land en de bestrljdlngsmet.hode er van. Er werd ook een demonstratie geee- ven met de wichelroede door de mede werker de heer De Jong uit Achterveld. MOOI RESULTAAT! De opbrengst van de bouwsteentjes verkoop ten bate van het Ohr. Jeugd centrum aan de Lage Zijde is ln dit gedeelte der gemeente ln een half Jaar til'ds f. 1020 98, hetgeen een mooi resul taat kan worden genoemd. Zo werd bijv. in September f. 152 genoteerd. Door nog onopgehelderde oorzaak is dr J. H. J. Pllon gisteravond in de Ruijs- dae^traat met zijn auto tegen de daar onder een brandende straatlantaarn ge parkeerde bloemenbestelwagen van de heer J. A. van Gemeren opgebotst. De auto van de dokter werd aan de rech- tervoorzijde totaal ingedrukt en ook de stuurinrichting geraakte onklaar. Dok ter Pilon brak, doordat het stuur tegen zijn botst werd gedrukt, een rib. I De aangereden auto werd het trot- toir opgeduwd, waardoor een boom j werd geveld. Een begin van brand ln de wagen van dokter Pilon werd door omwonenden geblust. De materiële sohade is zeer groot. JAARVERGADERING K.A.J. Onder leiding van de heer B. Rom- bouts hield de afdeling van de K.A.J. haar jaarvergadering ln de Sint-Joseph- zaal. Het batig saldo bedraagt f.165 11. In de kascontróle-commissie werden be- noemd de heren C Zirkzee en C. Kap- j tejja. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren P. van Gils. J. de Lange en J. v. d. Linden. De heren G. van Deuren en B. Romöouts werden herkozen. De aalmoezenier, kapelaan L Bie- mans, sprak Jegens de afgetreden be stuursleden waarderende woorden voor de verrichte wericcaamheden Na een geanimeerde rondvraag werd overgegaan tot de wekelijkse ontspan ningsavond met diverse «pelen. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes E. Mz v. C. LooUensteln en H. P. van der Voort; Marlnus, z. v. G. van der Streek en P. H. Kroon; Wilhelm M.. z. v J. de Bruiln en W. M. Zaal; Hendrlkus A. M.. z. v. W. H. v. d. Hulst en M. Buljs; Allda J., d. v. J. Verkade en A. J. van Klaveren; Jan A. P., z. v. N. Vis en M Uithol; Louwers L.. z. v. J. H. van der Vliet en J. Louwerse; Jan, z. v. H. Bouw man en A. Klomp; Frits, z. v. G. J. van Geen en J. Cuperus; Petronella, d. v. H. BoolJ en J. Hekkema, Johannes, z. v. J. Bosman en J Geelhoudt; Greta, d. v. J, van Eyk en L. Hoogendoorn, Leni. d. v. J W van der Vliet en J. van der Laken; Anthony A. W z. v. J Dekkers en D van der Meljden; Johannes Sz. v. F. A Bahl- mann en E. J. Bos Ondertrouwd. H. Verkade. 24 J. en M. A. R Verhoeff, 28 J J. van der Neut. 21 j. en M. M. Beuk, 21 J. Gehuwd H W. Gerth van Wijk. 42 J. en J. M. Paul, 26 J.; B. C Rombouts. 25 J. en C. W. Redegeld, 28 J A. Schouten 29 J en A. van der Gaag, 27 J.: H A. J. Smits 26 J. en C M Brouwer, 22 J. Overleden: B. G van Wilgen. 78 J.. wed v. P, Sneeuw; M S. Mens. 64 J.. vr v. G RIJsdyk BENTHUIZEN TEGEN BROMFIETS GELOPEN Toen een 3-jarlg meisje boodschappen deed met haar moeder, stak zij plotse ling de drukke Dorpsstraat over en liep tegen de bromfiets van een slager uit Zoetermeer op. Het bleef bij een schrik en ontvellingen aan het hoofdje. SCHOOLFILMS In tegenwoordigheid van burgemeester J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen en wethouder Diephout draalde het hoofd der openbare lagere school, de heer W. G J Boerrigter. enkele schoolfilms. Zoals bekend is de school ingeschre ven als lid van de Nederlandse Onder- wijsfilm (N.O.F). FINSE AVOND De afdeling Benthuizen van Volkson derwijs organiseert ln samenwerking met de oudercommissie der openbare school Dinsdag a s een Finse avond in de openbare school. Mej. Adrie van der Eijk zal daar van haar bezoek aan Finland en de Olym pische Spelen vertellen, terwijl kennis zal worden gemaaikt met het onlangs aangeschafte projectie-filmapparaat. De Finse legatie ln Den Haag was zo wel willend enkele films over Finland af te staan. Reclassering De collecte ten bate van de reclassering heeft f37,20 opge bracht. hoei Ondertrouwd- J Brouwer. 36 J. en C. J. Slootweg. 35 J.. G. M. Voskuilen. 21 J. en C. S Hageman, 21 J. BODEGRAVEN Gedenkt oorlogswezen en -invaliden Het mag de afdelingen van P'.atte- landsvrouwenbond. Christen Vrouwen bond en de R.K. Vrouwenbond als een grote verdienste worden aangemerkt, dat zü door middel van een film ons op sug gestieve wilze hebben doen kennis ma ken met het werk van de bekende Stich ting „Het Vierde Prinsenkind", welke zich de belangen aantrekt van de dui zenden oorlogsweesjes en oorlogsinvalide kinderen. De mensheid vergeet snel en graag, en vooral de schaduwen van het verleden worden gauw uitgewist. Daarvoor kun nen we doorgaans niet dankbaar genoeg zijn maar zo nu en dan is het toch goed eens met het verleden geconfronteerd te worden. Het is goed weer eens van aan gezicht tot aangezicht geste d tot wor den met de rampzalige gevolgen, die de oorlog voor vele duizenden landgenoten heeft gehad Het is de dure plicht van het Neder lands volk de velen, die a's oorlogswe zen of als lnva'iden zijn achtergebleven, niet te vergeten. Vooral ook de jeugd dient dit besef bijgebracht te worden Het was dan ook zeer juist gezien, dat ook zij gistermid dag in schoolverband deze voorstel ling in hotel van Roscum ging zen. De film leerde ons. hoe de Stichting zich inspant. opdat ook de jeugdige oorlogs slachtoffers met van de zonziide des le vens verstoken b'ijven Zij zagen flitsen uit de talrijke vacantiekampen. die des zomers in verschillende delen van ons land worden eehouden. waar de deelne mers weer nieuwe levensblilheld en le vensmoed opdoen Een prachtig werk. dat echter veel geld kost en dat dus de voortdurende steun behoeft van a'le geledingen van ons volk. Volgde de schooljeugd de beide films vooral de kleurenfilm viel zeer in de smaak me' de grootste interesse, ook des avonds bil de voorstelling voor vol wassenen. was er grote aandacht. In de pauze werd des avond ten bate van het werk der Stichting nog een ver loting gehouden ZILVEREN ZANGJUBILEUM. Een alleszins vermeldenswaard Jubi leum vierde deze week mej. T. Groene- veld, die op 6 October 25 jaar lang haar krachten a's sopraan heeft gegeven aan de zangvereniging „Zanglust". de be kende onderafdeling van Volksonder wijs. Mej. Groe-neveld, die gisteravond zonder enige iubileumgedachte de we kelijkse repetitie van „Zanglust" be zocht. werd daar op hartelijke wijze toegesproken door de voorzitter., de heer W. Boosman. die haar tenslotte als aandenken een fraaie huiskamerlamp aanbood. Burgerlijke Stand Geboren: Arle, z. van J. Dorrepanl en J. van der Berg; Arle, zn. van J. v. d. Walle en W. E. Loenen; Wilhelmus Andries Maria, z. v. C. J. de Vos en E. P. Verkley; Dirk. z. v. D. Veldhuizen en J. Hovestad. Propaganda-avond A.N.W.B. VOOR DE BROMFIETSERS In samenwerking met de Bodegraafse Bromfietsclub werd gisteren ln Hotel van Haaften een propaganda-avond van de A N W.B. gehouden waarvoor veel be langstelling bestond. De propagandist, de heer Palstra, hield allereerst een interessante cause rie over het werk van de A N W.B. Een van de voornaamste taken van de Bond is het opvoeden van het verkeers- publiek tot goede weggebruikers Hoe no- die zulks is, blijkt w-el hieruit, dat er in 1948 op de weg voor niet minder dan 88 millioen gulden schade werd aangericht. Constant wordt er gestreefd, naar ver betering van wegen en wegbevelliglng. Momenteel telt de Bond 250.000 leden. Ook ten aanzien van het bromfiets- vraagstuk is de Bond actief. Reeds en- ke'e malen ls bil de regering een voorstel ingediend om de tweeslachtige positie van dit verkeersmiddel er rijden mo menteel 218 000 bromfietsen in ons land op te heffen De A.N.WB. is er daar bij een tegenstander van. en wel uit vei ligheidsoverwegingen. om de bromfiets van de rijwielpaden te verbannen.. Na deze lezing werden twee films vertoond, de eerste over het nuttige werk van de wegenwacht, waarbij ge memoreerd kan worden, dat deze orga nisatie thans reeds 100.000 leden telt. waarna de tweede het omvangrijke en prachtige werk van de ANWB zelf ln beeld bracht HAZERSWOUDE AANNEMER BESTOLEN De aannemer D. de Graaf, kwam tot de onaangename ontdekldng. dat een partij planken en binten van de ln aan bouw zijnde woningen aan de Qerelaan alhier zijn ontvreemd. Hij heeft hiervan aangifte gedaan bij de politie die een onderzoek instelt. Europa één LEZING VOOR ..SCHRIFT EN HISTORIE" Voor de AR. propagandaclub „Schrift en Historie" sprak de heer C. Boogaards over de eenwording van Europa in ver leden en heden. De eenwordingsgedachte dateert al uit de 14e eeuw. toen een Frans advocaat tot een Europese rechts orde wilde komen, in verband met de kruistochten Spreker liet alle eenheids strevingen. vooral die uit de moderne tijd. de revue passeren. Op deze causerie volgde een leerzame bespreking. ZATERDAG, 11 October, vanaf 20 uur en ZONDAG, 12 Oct van 16 tot 18 en van 20 tot 24 uur, speelt in de Bovenzaal van het AVIFAUNA-Pavlljoen het Beroemde Dansorkest Avondverliehting. Gezellige sfeer. De vogels zijn in hun winterverblijven te bezichtigen. AVIFAUNA, de TROTS VAN NEDERLAND. IN PAKKEN VAN 5 K.G. afgehaald aan ons Bureau Witte Singel 1, Leiden Naturel Volle Melk Hazelnoot Mocca-Melk en Butterscotch 20 ct. per stuk uit onze RIJKE Ce A levert het overtuigende bewijs dat iedere Nederlandse vrouw ïich naar de laatste mode kleden kan. Want CaA brengt altijd: de nieuwste modellen in de modernste stoffen vcm uitstekende coupe voor de allerlaagste prijsen Aangesloten sterk getailleerde mantel met wijde rokval. Bijzonder mooie velours met ri|ke fehgarnering. Wijn, grijs, petrol en groen B Zwierige swagger van zeer moderne lijn. Velours faconnt (spitskeper) modieuze mouw. karakteristieke manchet, royale opstaande kraag io de nieuwste modett Jongedamesmantel van zuiver wollen velours inet kraagje en garnering van fluweel. Interessante knoopsteiling ceintuur in de rug. Grijs, bordeaux, petrol, groen Speciale jongedamesmaten bleu/gr ja 6. 8 e 10 Vlotte damesmantel moderne velouri fafonnt (travers) Klein kraagje. laag ingezette mouw, f fe:ï;k leuke manchet, rugcei Groen, wijnrood.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 7