Jeugdherberg in Noordwijk's ideale kampeeroord Langeveld Boerderij gaat in oorlog verloren „Duinark" vervangen Capaciteit van 100 bedden FLAMINGO EILAND Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 1 October 1952 Tweede Blad No. 27727 Een van de oudste jeugdherbergen van ons land onder auspiciën van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale was voor de oorlog „De Duinarlc" in het Langeveld te Noordwijk aan Zee. Noordwijk is nu eenmaal de parel der Noord- zeebadplaaCen, waarva.i het aantai van ruim 2500 hotelbedden en een onnoe melijk aantal pensionbedden getuigenis aflegt. Het valt dan ook niet te ver wonderen, dat de Noordwijkse jeugdherberg verreweg de grootste belang stelling trok van de merkwaardig genoeg in deze randstad-Holland schaars gezaaide jeugdherbergen. De Duinark ging echter tijdens de bezettingsjaren verloren, en sindsdien heeft de duinstreek het zonder jeugdherberg moeten stellen, terwijl door beter sociale zorg en ruimer vacantieregelingen de belangstelling voor deze streek als vacantieoord sterk is gestegen. Thans heeft de Nederlandse Jeugdherberg Centrale tot de betrokken instanties een verzoek om financiële steun gericht teneinde te komen tot de oprichting van een nieuwe jeugdherberg in het Noordwijkse Langeveld en wel in de boerderij van de heer Joh. C. Duivenvoorden, Langeveld 16, welke boerderij reeds eigendom is van de centrale. Onlangs maakten wij met een enkel woord melding van deze verheugende voornemens. Noordwijk favoriet in Zuid-Holland De Noordwijkse jeugdherberg De Duinark werd op 8 Juli 1933 geopend met een capaciteit van 104 bedden. Het aantal overnachtingen in deze jeugd herberg spande van stonde af aan de kroon in de reeks van Zuid Hollandse Jeugdherbergen. Zo werden bv. in 1939. het laatste vooroorlogse jaar. niet min der dan 6253 overnachtingen geboekt, en als gezegd verwachtte men in Juni '1£H0 de 50.000ste gast Het recordaantal overnachtingen in 1939 leidde tot het opstellen van plannen om de capaciteit van de jeugdherberg tot 174 bedden In Korea gesneuveld Op 27 September jl zijn in Korea ge sneuveld: de soldaat Ch. Bastiaans. ge boren 2 Augustus 1924. afkomstig uit Maastricht en ongehuwd: de soldaat H. Veenendaal. geboren 3 September 1923. afkomstig uit Arnhem en eveneens on gehuwd. MAN ONDER TRACTOR GEDOOD. Gistermiddag is te Wolphaartsdijk (Z.i bij het gemaal ..De Plet'' de 22- jarige P. Boonman onder een kantelende tractor geraakt en gedood. Hij reed met de tractor een voer bieten; bij een bocht is de tractor geslipt en gekanteld in een sloot. Dorsers. die een eind ver derop aan het werk waren en het onge luk zagen gebeuren, snelden onmiddel lijk toe. Het duurde echter een kwartier eer men hem had bevrijd. Hij was toen in middels overleden. uit te breiden. De stijgende belangstel ling voor de duinstreek bu de trekken de jeugd rechtvaardigde deze plannen ten volle. De oorlog stak echter een spaak in het wiel Het aantrekkelijke gebouw, bestemd voor het opdoen van levens vreugde en gezondheid, kwam van 1940 af alleen nog maar In gebruik voor mi litaire doeleinden. Als jeugdherberg werd het gebouw gesloten, en na ver loop van jaren brak de Duitse overheid het gebouw af. Het werd naar Duits land overgebracht, waar het verloren ging. Na de oorlog exploiteert de Neder landse Jeugdherberg Centrale thans 7 jeugdherbergen m Zuid Holland, n 1. te Arkel i90 bedden), De Kaag (80), Oost- voorne (80), Reeuwiik '70). Rotterdam (120) en Den Haag 200 In totaal beheert de Centrale thans meer dan 50 jeugdherbergen met ruim 65.000 bedden in totaal In 1951 werd hiervan gebruikt gemaakt met in to taal 396 000 overnachtingen. Plannen zijn opgesteld, om in Zuid- Holland het herbergennet uit te brei den met nieuwe inrichtingen in Noordwijk. Hoek v. Holland en bü de Xieuwkoopsc Plassen. Aan Hoek van Holland is gedacht vooral in verband met het opvangen van buitenlandse trekkers. De inrich ting van een jeugdherberg bij de Xieuwkoopsc plassen behoeft geen commentaar: het natuurschoon in die streek spreekt voor zichzelf. In eerste instantie echter wil de Cen trale de jeugdherberg in Noordwijk doen herleven. Een belangrijk vacan- tiegebied immers is tot dusverre van een dergelijke onderdak verstoken, terwijl voorts een jeugdherberg in het Noordwijkse Langeveld een vacuum in het jeugdherbergennet in Zuid- Holland zou opvullen en een betere doorstroming van de trekkers zou be vorderen. Daarvan zouden ook de an dere jeugdherbergen kunnen profile ren. In 1947 werd de boerderij van de heer Duivenvoorden aangekocht door de Nederlandse Jeugdherberg Centrale, die plannen opstelde om de boerderij om te bouwen tot een Jeugdherberg met een capaciteit van 100 bedden, dus iets minder dan de capaciteit de vroegere Duinark. De Centrale voorziet reeds, dat dit aantal na enkele jaren onvoldoende zal blijken, doch een begin van 100 bedden moet redelijk worden geacht. Blijkt dit inderdaad mettertijd onvoldoende, dan bestaan er ruime uitbreidingsmogelijk heden. KOSTENPROBLEEM OPGELOST DOOR PROVINCIALE GARANTIE In totaal zou deze verbouwing bijna f. 79.000 kosten, terwijl de waarde van het gebouw op bijna f- 13 000 is gesteld. Dit betekent derhalve een totale inves tering van f 92.000. Over het algemeen berekent de Centrale de kosten van de inrichting van jeudherbergen thans op ongeveer f. 700.- per bed 'tegen f 200.- per bed voor de oorlog!) De Centrale is niet bij machte, het gehele thans voor de Noordwijkse plan nen benodigde bedrag van f 79 000 te fourneren, doch wel verwacht men dit bedrag als 50-jarige annulteltslening te kunnen opnemen, indien de voldoening van rente en aflossing hiervan door de Provincie worden gegarandeerd. Dit zou een jaarlijks bedrag van f- 3675 ver gen. Voorts heeft het bestuur van de Centrale aan de Provincie verzocht, een eventueel tekort op de exploitatie tot f 1500 per jaar door subsidie aan te vullen. Mogelijk zal ln de eerste aan looptijd het tekort groter ziin dan nor maal te verwachten valt. zodat voor de eerste jaren een iets grotere garantie zeer op prils zou worden gesteld. Daar bij zou te denken zijn aan f. 4000 voor het eerste, f 3000 voor het tweede en f. 2000 voor het derde jaar van het functionneren van de nieuwe Jeugdher berg. Inmiddels hebben Ged. Staten aan Prov. Staten voorgesteld, een derge lijke overeenkomst met de Neder landse Jeugdherberg Centrale aan te gaan. Wordt dit voorstel aanvaard, dan is het wachten nog slechts op een regeling tot ontruiming van de boerderij door de huidige bewoner, om tot Inrichting van het gebouw te kunnen overgaan. Verscholen m een ring van hoge bomen, waarin de zeewind in deze dagen reeds grote gaten geslagen heeft en de herfst wonderlijke vlammende kleuren heeft geschil derd. ligt de boerderij die waar schijnlijk binnenkort een ideaal vacantie-oord voor de jeugd zal worden. Foto L.D./V&0 Vliet) EEN ONSCHATBARE AANWINST Wie een bezoek brengt aan de jeugd- herberg-in-spe wordt getroffen door de uitzonderlijk mooie ligging tussen hoog- opgaand geboomte aan de voet van een schitterend duinterrein. Ver van de woelige wereld, in het centrum van een van de schoonste duinterreinen in Zuid Holland, ln de nabijheid van een zich sterk ontwikkelend kampeeroord en na bij het ideale vacantieoord: de zee, zou een jeugdherberg op deze plaats, in het centrum van het dichtsbevolkte, re creatie-armste gebied van ons land een aanwinst betekenen die de ongetwijfeld grote plaatselijke betekenis verre te bo ven gaat. Noordwijk zou daardoor bo vendien weer zoals voor de oorlog het tehuis worden voor alle soorten vacan- t ie bed rijf. die men zich denken kan: hotels, pensions, kampeerterreinen en jeugdherbergen. (Ingez. Med.-Adv.) rubber laarzen gymschoenen pantoffels FEUILLETON door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels 59) Bijna met tegenzin pakte Toni het avondcape'je. dat op een stoel lag. op en verdween. Fisk zou binnen enkele ogenblikken binnenkomen om zijn groot moeder voor het diner naar beneden te brengen. Toni maakte geen gebruik van de lift. maar langzaam wandelde ze langs de brede trap naar de hal. een elegant figuurtje in haar lange witte jurk. Carlos, die op haar stond te wach ten. sloeg haar gade en een wild ver langen brandde in hem op. Hij kon echter op deze plaats, waar de Burdens of één van de bedienden ieder ogenblik langs konden komen, niets van zijn hartstocht laten merken. Maar hoe graag zou hi) in dit koele En gelse meisje een vuur doen ontbranden, dat het zijne evenaarde Carlos sloeg Toni gade, en ergens op de achtergrond sloeg heimelijk Juanita Carlos gade Deze was zich nergens van bewust en had slechts ogen voor Tonl's gratie. De haat in Juanita's donkere ogen zag hij niet en ook niet haar gebalde vuisten. ,,Je ziet er verrukkelijk uit. carlssima zei hij langzaam en nadrukkelijk. Toni keek bijna verschrikt op. zó was ze in gedachten verdiept geweest De hartstocht, die ze in zijn ogen zag, deed haar voelen, dat de avond, die voor haar lag, niet gemakkelijk zou verlopen „Dank Je", zei ze. „Mevrouw Burden maakte me ook al een compliment. Het is zeker die witte jurk Carlos kon haar op dat moment niet zeggen, dat ze altijd ook in andere kleren voor hem een jonge, hoogst aantrekkelijke vrouw was met onein dige mogelijkheden voor liefde en te derheid en met een eigenschap, die haar onderscheidde van alle andere vrouwen, die hij gekend had: een on gereptheid en ongenaakbaarheid, die voor Carlos een extra-prikkel vormden om haar voor zich te winnen. Hij had veel ervaring met vrouwen, maar hij had nog nooit, iemand als Toni gekend: zo n mengsel van praktische beroeps kennis. intelligentie èn vrouwelijkheid Ook scheen ze er niet op uit te zijn om mannen verliefd te makenZe was ln elk geval een tegenstelling tot de vrouwen, die Carlos tot dusverre ge kend had. Carlos gaf Toni het eevoel, alsof ze een koningin was. voor wie een hove- Une. die elke wens van haar wilde ver vullen, diep boog Hij installeerde haar met overdreven zorg in zijn wagen. „Je mag die mooie jurk niet scheuren." zei hii zorgzaam, terwijl hij de wijde rok om haar heen drapeerde. Tom zou zich erom geamuseerd heb ben. als ze geen schuldig gevoel ten op zichte van hem had gehad Om de een of andere reden keek ze even om. toen ze wezreden. en zag. dat Juanita hen stonl na te staren met een vertrokken gezicht Toni huiverde even. Carlos merkte het en vroeg onmiddellijk: „Heb je 't koud? Dat kan toch niet! In het land. waar ik vandaan kom. zeggen ze dat een vrouw, als ze huivert, hongerig is. hongerig in de meest uitgebreide zin van het woord Toni voelde wat hij bedoelde. Enigszins scherp antwoordde ze ..Het was Juani ta. die me deed huiveren. Ze keek ons na en ze zag eruit, alsof ze een bom op ons zou willen laten vallen" „O. Juanita! Over het humeur van zo n dienstmeisje behoef je Je werkelijk niet druk te maken", zei hij luchtig. Toch scheen hij niet helemaal op zijn gemak te zijn. En opeens was het Toni duidelijk, hoe deze zaak in elkaar zat. Juanita haatte haar niet alléén, omdat ze vond. dat het Enge'se meisje haar positie bij mevrouw Burden in gevaar bracht, maar ze haatte haar thans met heel haar felle zuideliike temperament, omdat ze haar iets ontnomen had, dat voor dit meisje veel belangrilker was dan haar baantjeCarlos! Olivia was ervan overtuigd geweest, dat de s'ang in Toni's bed op de avond, dat ze Carlos op de patio had ontmoet, door Juanita erin was gelegd. Maar hoe was het mogelijk? Had Juanita hen be- spionneerd? Waarschilnltlk was dat in derdaad het geval en had ze hen samen gezien Juanita en Carlos.... Ze pasten vol komen bii elkaar met hun zuidelijk temperament, hun aanhankelijkheid aan mevrouw Burden en haar rijkdom Ze moest blind geweest zijn, dat ze deze situatie niet veel eerder door zien had. ..Carlosik wil vanavond met je praten begon Toni. HU drukte echter op de gaspedaal en de wagen begon steeds sneller te riiden en schokte over de oneffen weg langs het moeras „Dat komt straks wel." zei hU opge- wekt „Eerst gaan we eten en dansen. Het lukt jaren geleden, lieveling, dat ik je in mijn armen hield. Laten we vanavond ver weg van alles zijn". En met een hoofdbeweging duidde h« in de richting van Floriana. Toni haalde even haar schouders op. Het had kennelijk geen zin met Carlos te praten op dit moment. Het zou zelfs gevaarlnk kunnen zijn. aangezien hij al zijn aandacht nodig had voor het besturen van de auto, die in topsnelheid reed De zware regenval had bomen en planten een nieuwe frisse kleur gegeven en zelfs in de schemering viel de fel heid van hun groen op. Het was eer. heerlijke avond en de eerste sterren waren al zichtbaar, Carlos sprak tij dens hun rit naar Miranda over aller lei luchtige onderwerpen en Toni vond het prettig naar hem te luisteren. Hij had een amusante manier van vertel len en ze vond hem het aardigst als hij zo volkomen onpersoonlijk was. Hij vertelde over de reizen die hij gemaakt had. ,;Mi|n vader hield er ouderwetse ideeën op na inzake opvoeding. Nadat ik mini studie beëindigd had, liet hij me een reis om de wereld maken, om de suikerproductie overal ter wereld te leren kennen en om me gelegenheid te geven een beslissing te nemen, wat ik in de toekomst zou willen doen. Het kostte een fortuin, want het was vlak na de oorlog en alles was perperduur. maar het was het geld waard" Ouders dacht Toni ook hier weer ouders die alles voor hun zoon over hadden. Ze was blü. dat op de Club die avond niemand anders van Floriana aanwezig bleek te zijn. Het diner, dat Carlos bestelde, was veel uit gebreider dan de maaltijd, die met Mark gebruikt was. en Carlos drong aan op wijn en likeuren. „Het is een belediging voor de voor treffelijke keuken hier om niet de juis te wijnen bil de diverse gangen te drin ken." merkte hij op Hij scheen in een uitstekend humeur te ziin en zat vol be wondering naar Toni te kijken. Aan gezien ze wist. dat dit de laatste keer zou ziin. dat ze alleen met hem uit ging, maakte Toni geen bezwaren tegen de overdreven luxe en stelde het ern stige gesprek nog even uit. Op de terug rit naar huis zouden ze kunnen praten Carlos was zo"n voortreffelijk dan seur. dat het onmogelijk was met hem op de dansvloer te praten. Toni gaf zich volkbmen over aan het genot van de dans ótider zijn superieure leiding (Wordt vervolgd) Panda en de schat van het eenzame eiland 218.000 bromfietsen in ons land Eén op vijftig Nederlanders Volgens een voorlopig cijfer van het C.BS waren op I Augustus jl. in ons land 218.000 bromfietsen in gebruik, het geen neerkomt op ongeveer eén op de vyftig Nederlanders De netto-toeneming van het Neder landse bromfietsen-park in de periode 1 Augustus 19511 Augustus 1952 be droeg 70 000. tegen 93.000 in de daaraan vooraigaande jaarperiode. „HET VRIJE TONEEL" NA IIET VERSCHEIDEN VAN COR RUYS Anton Ruys. die na het verscheiden van zijn broer Cor. behalve de zakelijke leiding thans ook de artistieke leiding van het ensemble „Het Vrije Toneel" op zich heeft genomen, heeft medegedeeld dat hij met het gezelschap zal voortgaan in de geest van zijn overleden broer, Gisteravond had alhier de laatste voorstelling plaats van „Het Witte Schaap in de Familie". De acteur Wim van den Brink is be reid gevonden de voortzetting der regie op zich te nemen van het Franse blij spel „Engelen zonder vleugels" 'La cui sine des anges'. geschreven door Albert Husson en vertaald door wijlen Cor s. Van dit stuk wordt Zaterdag de première te Amsterdam gegeven. Uit pieteit tegenover de overledene heeft men niet bekend gemaakt, welke rol aanvankelijk voor Cor Ruys was be stemd. Voorts zal „Het Vriie Toneel" een stuk van Harold Brighouse „Hobsons'.s Choi ce" in studie nemen. In de tweede helft an December zal het ten tonele wor den gebracht. Tenslotte deelde Anton Ruys mede de over zijn broer verschenen artikelen te zullen bundelen ln een album, dat hij het Nederlands Toneelmuseum zal aan bieden. KONINGIN EERT DAPPERE NEDERLANDERS. H. M. de Koningin zal persoonlijk op Donderdag 23 October as. te 10 45 uur in het Paleis op de Dam aan de nabe staanden van 18 verzetsstrijders het posthuum toegekende verzetskruis uit reiken. Verscheidene oud-medewerkers uit de illegaliteit en ook de Commis sarissen der Koningin in de provincies Friesland, Drente. Ovenjsel en Gelder land. waar de activiteit van de posthuum gedecoreerden zich in hoofdzaak heeft afgespeeld, zullen deze plechtigheid bij wonen. (Ingez. Med.-Adv.) NIEUWE SCHOUWBURG TE HEERLEN. De gemeenteraad van Heerlen heeft gisteravond met 28 stemmen voor en 4 stemmen tegen, onder welke laatste die van de wethouder van Financiën, drs J. Koelman, een bedrag van f. 2.500.090 beschikbaar gesteld voor de bouw van een nieuwe schouwburg. Deze schouw burg. waarvan het ontwerp is gemaakt door prof. ir F P. J Peutz, te Heerlen, en ir Bijvoet uit Haarlem, zal aan het raadhuisplein te Heerlen komen schuin tegenover het stadhuis. 52) Het stuur met één hand vasthoudend rekte Teut- bel zich zo ver hij kon. Maar hoe hij zich ook in spande. zijn hand kon de kaart, die uit Jolliepops achterzak stak. juist niet bereiken. Het was een kwel ling voor de man om zijn dierbare schatkaart zo nabij te zien en er net niet bij te kunnen! ..Verdraaid", mompelde hij. ..ik mag het stuur niet loslaten. Als de kapitein nu maar één minuutje het rad van mij overnam!" Maar de kapitein had op dat ogenblik andere plich tenvol toewijding verzorgde hij zijn zeezieke echt genote. ..Hier lieve", zei hij. Iiaar een smakelijke vruchtcnschotel voorhoudend, .dit zal je wat opfris sen". ,.Ow". kreunde zijn gade, ..gooi het maar direct over boord. hik. dat. hik. dat spaart moeite en tijd" En zo teas er dus niemand, die even Teutbeis plaats aan het roer kon overnemen, folliepop. weer een weinig hersteld, verwijderde zich met wankele schre den en de kans voor Teutbei om zijn kaart terug te krijgen, was hiermee weer verkeken. ..Héél" riep hij Jolliepop na. ..ga nog niet wegJe mag hier best nog even blijven!" ..Dank U". mompelde folliepop. ..Maar ik ken mijn plicht. In deze storm moet elk ervaren zeeman op zijn post zijn". Radio-programma VOOR DONDERDAG 2 OCTOBER Hilversum I. (402 M) KRO: 7 00 Nieuws; 7.10 Mariallederen: 7.45 Morgen gebed en Liturgische Kalender. 8.00 Nieuws en weerber 8.15 Gram muziek: 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterstan den: 9.40 Gram muziek: NCRV 10 00 Gram muziek. 10 30 Morgendienst KRO. 11 00 Voor de zieken: 11.45 Gram.muziek: 11.50 „Als de ziele luistert", causerie: 12 00 Angelus. 12 03 Lunchconcert: (12 30 12 33 Land- en tulnbouwmededellngen i 12.55 Zonnewijzer. 13 00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Gram muziek. 13 35 Zangrecital NCRV. 14.00 Metropole or kest en solist: 14.45 Voor de vrouw. 15 15 Kamerorkest en solist. 16.00 Bijbellezing. 16 30 Planorecital. 17 00 Voor de Jeugd; 17 30 Gram.muziek. 17 40 Voordracht; 18 00 Lichte muziek. 1835 ..Op de stel ling". 18.45 Gram muziek. 19 00 Nieuws en weerber.; 19.10 Levensvragen van al lerlei aard en een pastoraal antwoord: 19 30 Gram muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevarieerd programma; 21 45 Vra gen aan voorbijgangers". 22.15 Sopraan en orgel. 22 45 Avondoverdenking; 23 00 Nieuws en SOS-berlchten; 23.1524 00 Gram.muziek. Hilversum II. (298 m AVRO 7 00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram muziek. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO 8 00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9 00 Morgenwijding; 9 15 Gram.muziek; 9 30 De groenteman, 9.35 Gram.muziek, 10.35 Ik weet. Ik weet wat U niet weet"; 10 50 Voor de kleuters. 11.00 Kamerorkest 1145 ..Dierenbescherming", causerie: 12 00 Zang en plano; 12.25 ,,In 't spionnetje". 12.30 Land- en tulnbouwmecledellngen; 12.33 Gram.muziek; 12.50 „Uit het be drijfsleven"; 13.00 Nieuws; 13 15 Mede delingen of gram.muziek. 13 20 Gevari eerde muziek. 14 00 „Ontmoetingen met Christopher Blaze hoorspel; 14 35 Geva- rleerde muziek; 15 00 Voor de zieken. 16 00 Gram muziek. 16.15 „Van Peplta s en Mantilla's"; 16 30 Grammuzlek. 16.45 Voor de Jeugd; 17.30 Militaire causerie; 17 40 Gram muziek. 17 45 Regeringsuit zending: R. Nleuwenhuls ..De Nederland- dichters ln Indonesië": 18.00 Nieuws; 15 - 18 55 Gevarieerde muziek; 19.40 Rondetafelcon ferentie. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroepor kest en solist; 21 15 ..With a song In my heart", hoorspel; 22.45 Orgelspel. 23 00 Nieuws; 23.15 Sportactualltelten; 23.30— 24 00 Gram muziek. Engeland, BBC Home Service. 330 m.: 12 00 Gram muziek. 12 15 Voor de boeren 12 25 Voor de arbeiders. 12 55 Weerber 13 00 Nieuws: 13 10 Mededelingen. 13 20 Filmprogramma; 14.00 Voor de scholen; 15 10 Gram muziek; 15.30 Hoorspel; 17 00 Voor de kinderen; 17 55 Weerberichten: 1800 Nieuws. 18.15 Sport. 18.20 Voor de boeren; 18 35 Lichte muziek. 19 00 Ge- iarleerd programma; 19 30 Strijkkwartet; 20.30 Twintig vragen. 21.00 Nieuws, 21.15 Causerie, 21.25 Idem, 22 10 Gevarieerd programma; 22.40 Sopraan en plano, 23.00 23.03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en M7 in.: 12.00 Dansmuziek; 12.45 BBC Northern Orchestra; 13.45 Voor de kleu ters; 14.00 Voor de vrcruw; 15.00 Sopraan en viola da gamba; 15.30 Pianospel; 1545 Lichte muziek; 16.15 Mrs Dale's Dagboek; 16.30 Causerie; 16 45 Militair orkest; 17 30 Variété-Orkest; 18 15 Voor de Jeugd; 18 45 Hoorspel: 19.00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sport; 19.30 Gevarieerd program ma; 20.00 „Special Duty"; 20 30 Geva rieerde muziek; 20 45 ..Prisoner at the bar": 21.15 BBC Show Band; 22 00 Nieuws 22 15 Actualiteiten. 22 20 Dansmuziek. 23 05 Voordracht; 23 20 Orgelspel; 23 56 24 00 Nieuws Nnrdwrstdeutscher Rundfunk. 309 m.: 12 00 Orkestconcert; 13 00 Nieuws; 13 25 Lichte muziek: 14.15 Gevarieerde, muziek; Seml-klassieke muziek, 20.05 Hoorspel met muziek: 21 45 Nieuws. 22.35 Kamer muziek: 23.20 Gevarieerde muziek; 24.00 Nieuws; 0 30 Dansmuziek. Frankrijk. Nationaal Programma. 347 m: 12 30 Omroeporkest en solisten; 13 00 Nieuws; 13 20 Omroeporkest; 14 00 Nieuws 14 05 Vioolrecital. 14.25 Hoorspel; 17.10 Orgelconcert: 17.55 Gram.muziek; 18.30 Amerikaanse uitzending: 19.00 Lichte muziek. 19 58 Gram muziek; 20 02 Natio naal orkest; 22 00 Hoorspel. 23.15 Gram. muziek. 23 4524.00 Nieuws. BruvsrL 324 en 481 in.: 324 m.: 11.45 Vlaamse muziek. 12.30 Weerberichten: 12 34 Voor de landbouwers. 12.42 Gram - muziek; 13 00 Nieuws; 13.15 Gram mu ziek; 14 00 Engelse les: 14 15 Gram.mu ziek. 14 30 Franse les. 14 45 Gram.muziek 15.00 Voor de vrouw; 15.45 Verzoekpro gramma; 16.00 „Bastlen et Bastlenne", opera igr.pl i 17 00 Nieuws; 17 10 Gram. muziek 17.15 Voor de kleuters: 18.15 Gram muziek; 18.30 Voor de soldaten: 19 00 Nieuws; 19.40 Gram muziek. 20.00 Alleen voor mannen; 20.20 Gramjnuzlek; 20 30 Symphonle-orkest; 21.50 Strljk- Nleuws. 484 m.: 12.05 Omroeporkest: 13.00 Nieuws: 13.10 en 14 00 Gram.muziek: 16 00 Lichte muziek; 16.25 Gram mu ziek; 16.35 Lichte muziek; 1700 Nieuws: 1715 Verzoekprogramma; 18.30 Omroep koren; 19.00 Orgelspel; 19 45 Nieuws; 20.00 Hoorspel; 22.00 Nieuws; 22.10 Lichte mu ziek; 22.50 Nieuws. WOENSDAG. Leiderdorp. ..Wapen van Leider dorpledenvergadering Lelderdorp&e Damclub. DAGELIJKS Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling ..Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October dagelijks van lu5 uur Cs Zondags van 16 uur). dagen 2.30. 7 en 9.15 Luxor „Het kind der zonde" (18 Jr.) Zondag 2 30. 4 45. 7 en 9 16 uur. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Trianon ,De schrik New-Orleans" (io ji.; liuuung z, *.io, 7 en 9.15 uur. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. f.x ..Muiter)) op het goudschip" (14 Jr.). Zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 trar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. 9.15 t De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 27 Sept. 13 uur tot Donderdag 2 October 8 uur waargenomen door Apotheek Boek wijt Breestraat 74. tel 20552 en de Haven- Apotheek. Haven 18. tel. 20085.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3