U.Y.S. sleepte tegen grof Leerdam gelijkspel uit liet vuur Alpheuse Boys ven het blij en Rouwkoop goed doen Toch in Wuppertal gestart Theo Saat tart KNAU Alplien-acliterlioede maakte noodlottige fouten LFC hield overwinning weer aan de benauwde kant Roodenburg kon het niét bolwerken tegen rivaal RKAVY MAANDAG 29 SEPTEMBER Onplezierige strijd in de „Glasstad" (Van c r verslaggevers) ..Nog even doorvechten. Leerdam!" was een van de aanmoedi- gingskreten welke in de laatste fase van de strijd de stand was 2-2 over het veld klonk. Deze woorden waren kennelijk bedoeld als „een riem onder het hart" voor de tot uiterste krachtsinspanning opgezweepte voetballers uit de glasstad - al deed hun voetbal meer denken aan graniet - om vol te houden tot het bittere einde. Enzij hebben doorgevochten, doch deze periode en de daaraan vooraf gaande strijd hadden maar zeer weinig met voetbal gemeen; kortom een aanfluiting! Zo af en toe waande men zich in een arena, waar een'bejubelde toreador de stieren met een rode lap bewerkt, in stede van op een voetbalveld. Een pluim op de hoed van onze stadgenoten, die tegen dit voetbal-van-graniet zich zelf bleven en er van gemaakt hebben, wat onder deze omstandigheden mogelijk was. Een volledig verslag van dit o .rt i voetbal zou te veel gevergd zi|n. D v 6Choppen waren niet van de lucht, al hoewel scheidsrechter A. Jclders vooral vóór de rust nog veel te karig ls ge weest. Na de thee was zijn leiding veel 6trakker. hetgeen erger voorkwam. De glasstad-bewoners huldigden het sys teem van harde trappen en hard lopen kick and rush hel geen zij paar den aan een enorme dosis hardheid Zo lets van: niet langs de man. dan maar dóór de man! De pupillen van Kees Dijke ztin er met hun spelopvatting nu niet bepaa'd op vooruit gegaan. Overigens een systeem, waarop UVS op heel andere letst geschoeid nu eenmaal geen antwoord kan en d.t keer ook niet durfde geven. Toch «aren het onze stadgenoten die na 16 minuten spelen de leiding na men. Een fraaie combinatie tussen Kantebeenv. d. Blom werd besloten met 'n hard schot van C. v. d. Zeeuw, «lat eeliler door de lat werd gekeerd. De terutrknmende bal werd door Kan tebeen ditmaal echter vol In de roos geschoten. (01). De Leerdammers geprikkeld door de achterstand sloegen terug, doch hadden eerst na een half uur spelen succes, toen bil een aanval over linksbuiten v. d Berg de ba! bij de vrijstaands van Lent kwam - een fout ln de Leidse de fensie - die met een hoog schot doel man van Putten kansloos sloeg (1li Dit was het sein om er nog een schepje op te gooien en nog vóór de rust nam de thuisclub door midvoor Opijnen Devl'ee werkte slordig weg onver diend een 21 voorsprong. Over na de thee zullen we verder maar zwUgen: tien minuten voor het eindsignaal kwam de verdiende gelijk maker uit een penalty veroorzaakt we gens hands van linksachter J. Schaay. Kantebeen faa.de niet '22>. Overigens betwiifelcn wn het of DVS dat nk de hervatting sterker was. tegen deze met graniet gepantserde achterhoede op nor male wijze aan de gelijkmaker was toe gekomen. Rest nog te vermelden, dat doelman Van Putten zich moest laten vervangen door Van Duyl. Zo is tie stand (Foto LD./Van Vliet) Hockeybond vergaderde Tijdens de Zaterdag gehouden jaar vergadering van de KNHB heeft de compeutieueider, jhr L. J. Quarles van Uffoi-d meegedeeld, dat een Nederlands dameselftai zal deelnemen aan het hookeywereLdtournooi voor dames, dat van 28 September tot 15 October 1953 te Folkestone zal worden gehouden en waaraan zal worden deelgenomen door 12 lanoen, t.w. Groot-Brittannië. Wales, Sohotland. Ierland. Australië. Verenig de Staten. Nieuw-Zeeland, Denemarken, Nederland, Oostenrijk, België en Frank- rfck. Wat de competitie betreft aal zonder uitstel naar een versnelde reorganisatie worden gestreefd ten einde het spelpeil over de gehele linie te verbeteren. On danks uit de vergadering geopperde be zwaren toonde de competitieleider zioh een voorstander nog dit Jaar tot een «ulver pyramkie-eyateem met automati sche degradatie van nummer laatst te geraken. Hiervoor zullen 1 eerste klasse, 2 overgangsklassen en 4 promotiokla.sscn worden ingesteld. De kampioenen bijv. van de 2 overgangsklassen zullen om éen plaats ln de eerste klasse spelen. Men zal verder zo veel mogelijk auto matische promotie trachten te bewerk stelligen. VOORRONDE HOCKEYDAG. In de voorronde van de hockeydag verfoor het eerste damesteam van Lei den met 3—0 van Kieviten. iDe heren gingen met dezelfde cijfers ten onder tegen Togo. Zuidwijok kwam tegen HDM 2 tot 3—3. maar verloor bij het nemen van doelsdhoten. Van Dorp op dreef bij A.S.C. Wij moeten meerdere Jaren in het verleden teruggaan om ons een thuis wedstrijd van ASC tegen Lisse tc her inneren. waarin onze stadgenoten de volle winst behaalden. Meestal was het zo dat de betere techniek der Lcl- denaars het onderspit moest delven tegen de gTotere vechtlust en het on verwoestbare enthousiasme der gas ten. Het aanvankelijke verloop van de ontmoeting van gisteren, scheen deze gang van zaken te bestendigen. De roodzwarten kregen de eerste kan sen, maar deze bleven onbenut en toen Van Nierop na een kwartier spelen de zaak wat al te gemakkelijk opvatte, werd zfj^i slordigheid onmiddellijk af gestraft. '0—1). Dit doelpunt stimuleerde de thuis club tot grotere krachtsinspanning en beheerst spel van rechtsbuiten Van Dorp leverde kort daarna de gelijkma ker op. '11). In de laatste seconde voor het verstrijken der eerste speel- ■\SC heelt raak geschoten. De doel man van Lisse ligt geslagen op de grond. Uit de Afdeling Leiden helft, vertornde dezelfde speler een oortreffeiyk staa'tje van lichaamsbe- heersing door op de grond liggend, na twee vergeefse pogingen, op uiterst fan- tischc wuze het leer over de doellijn te werken. 21 De hervatting liet al spoedig zien. dat Lisse nog geenszins de achterstand als een nederlaag accepteerde, maar na een kwartier was het opnieuw Van Dorp. die de grondslag legde voor het derde doelpunt, dat ln feite door de eveneens zeer actieve Lolkes de Beer werd gescoord. En even later was het opnieuw $e ex-Roodenburgman. die od een beslis send moment het hoofd koel hield en overwinning voor ziln club veilig ste'de. (4>1 De zege was ongetwijfeld verdiend en behalve Van Dorp. droegen Lasander en Rietbergen er het meeste toe bij. ter wijl ook Wo'.terlnk op een goede wed strijd kon terugzien. Lisse leek ons niet van de kracht van vorige laren, doch vocht ln de goede betekenis tot het ditmaal voor haar bittere einde. De leiding was voortreffelijk, mede dank zil de zeer sportieve houding der grensrechters. (Van onze L.V.B.-medewerker). In de eerste helft van de wedstrijd roreholteAlphense Boys waren de gasten In de meerderheid. De Boys lieten de bal het werk doen en mede hierdoor kwam de Voorhoutse achterhoede voor een zware opgaaf te staan. Reeds na ▼Uf minuten 6pelen was het 01 door een goed doelpunt van Beuk uit een pass van Krumpelman. Twee minuten later was het echter al weer gelijk toen Winkel terug wilde spelen en in eigen doel plaatste 11. Even was men de kluts kwijt bij de i Boys en de Voorhoutense aanvalsllnie maakte hier handig gebruik van: 2—1. Nog voor de rust wist Krumpelman uit een goede pass van Bahlmann met een listig boogballetje de Voorhoutse doel man te passeren en gelijk te maken: 2—2. Toen deed zich het elders vermelde Incident voor en ging men met gelijke stand rusten. Na de hervatting speelde Foreholte sterk op de aanval, maar waren de aanvallen van de Boys toch aanzienlijk gevaarlijker. Door SJ de BruiJn werd het 2—3. terwijl dezelfde speler even later opnieuw de Alphense aanhang liet Juichen: 24. Het was nu alles A. Boys wat de klok s'oeg en toen Bahlmann tegen de lat had geschoten, ving hij de terugspringende bal op (2—5> en tegen het einde smaakte Beuk het genoegen de ri) te sluiten met een zesde doelpunt: 26. Oranje Groen.touwkoop In een harde, maar toch ook weer sportief ge speelde wedstrijd heeft Rouwkoop aan het Zwarte Pad goed werk verricht door Oranje Groen middels een 14 neder laag een lesje te geven. Rouwkoop heeft ln deze ontmoeting van de eerste minuut af direct op winst gespeeld, wat vooral mogelijk werd doordat de Voorschotena ren het middenterrein geheel beheersten. Oranje Groen was hierdoor gedwongen vrijwel steeds een verdedigende houding aan te nemen, hetgeen haar tenslotte noodlottig ls geworden. Na tien minuten spelen wist Boendermaker keurig het eerste doelpunt te scoren, terwijl kort daarop zijn collega aan de andere kant. Ju. blijk j.af die kunst ook te verstaan: 0—2. In de tweede helft herleefde de hoop by Otanje Groen even. vooral toen v. Belkum uit een strafschor de achter stand verkleind had: 1—2. De gasten herstelden zich echter snel en aanval op aanval rolde weer op het doel van de thuisclub. Het was nu midvoor Van Beets, die tot tweemaal toe doelman Koppens het naky .en gaf en daarmede de stand op 14 bracht Oranje Groen probeerde nog wel een gunstiger uitslag te verkrijgen, maar de Rouwkoop-ach terhoede gaf niet thuis. Weterlngse BoysStompwjjksc Boys In Oude Wetering stonden de Boys uit Stompwyk enkele minuten voor het Op de zwarte lijst Van Resteren var» de v.v. Fore- holtr moeten wij ditmaal helaas op de lijst van de „boosdoeners" plaat sen. In de wedstrijd tegen Alphense Boys gaf hij even voor de rust de Alphenaar Beuk een gemene klap legen het hoofd, waardoor deze k.o. ging en een bloedende wonde aan de slaap opliep. Van Resteren werd uiteraard onmiddellijk het veld uit gezonden en zal nader van de strafrommissle horen, maar zulke lieden doen ondertussen toch veel afbreuk aan de goede naam van het voetbalspel. Zwaan echter van een fout In de ach terhoede der gasten te profiteren en ge lijk te maken. Voor de rust was Wete rlngse Boys vrijwel steeds ln de aanval, maar de verdediging der gasten wist met de nog al onsamenhangende aanvallen der thuisclub wel raad. Echter ook de Stompwijkers gisten geen enkele ge vaarlijke aanval op te bouwen, zodat cie rust met ongewljzigdp stand inging In de tweede helft zag C. v. Rijn kans plotseling met de bal ln het strafschop gebied van de thuisclub op te duiken en hoe doelman Bouwmeester zich ook inspande, het mocht hem niet gelukken het schot te keren: 01. De Stompwijkse Boys trokken zich daarna direct terug in de verdediging, welke tactiek tot drie minuten voor het einde succes had. toen liet men echter Zwaan even ongedekt en de stand werd gelijk 1—1. De stam. ln de eerste klasse (Zondag) pt. einde nog met 0—1 voor. Toen wist Foreholte gesp. gew. gel. Alphense Boys 2 2 0 Rouwkoop 2 2 0 DOSR 1 1 0 Oranje Groen 2 10 Altlov 10 1 LDWS 10 1 Stompw. Boys 2 0 1 Weter. Boys 2 0 1 SVLV dg. 11—3 0—3 3—0 Op de valreep van het seizoen Fanny evenaart wereldrecord 100 m. Fannv Blankers—Koen heeft Zon dagmiddag in het plaatsje Frechen by Keulen op de valreep van het sei zoen 1951/1952 nogmaals bewezen tot de allersterkste loopsters ter wereld te behoren. Onder uitstekende weersom standigheden. maar op een baan van niet al te beste kwaliteit, liet onze landgenote op de 100 meter de fantas tische tyd van 11.5 sec. voor zich af drukken. waarmee zij het op haar naam staande wereldrecord waar van de Amerikaanse Helen Stephens en Marjorle Jackson (Austr.) mede- houdsters zijn evenaarde. 2e klasse 11 gesp. gew. gel. pnt. dg. Velox 2 2 4 4—1 CVV 3 1 2 4 7—3 Wassenaar 2 1 1 3 3—2 Vriendensch. 2 1 2 7—3 Unitas 2 2 2 5—5 Leerdam 2 2 2 2—2 RFC 1 1 1 2—2 DFC 1 1 1 0—0 UVS 2 1 1 3—4 Gouda 2 1 1 1—3 Quick 3 1 1 5—14 3e klasse A Postduiven 2 2 4 6—1 LFC 3 2 4 2—1 Hillegom 2 1 1 3 6—5 Alphen 2 1 1 3 7—6 BI Zwart 2 1 2 9—7 Archipel 2 2 2 6—6 TIJBB 1 2 3—3 HBC 2 1 2 4—6 Wilhelmus 3 1 2 3—5 Woerden 2 1 1 34 Zandv. M 2 1 1 2—5 HPSV 2 0—2 3e klasse B VCS 3 3 6 9—1 VDL 2 2 4 5—1 P.KAW 2 1 1 3 8—5 BMT 2 1 64 Laakkw. 2 1 2—1 VVP 2 2 2 6—6 VIOS 2 1 2 7—9 Lconldas 3 1 2 2—8 GDA 2 1 1 6—7 Excelsior "20 2 1 1 3—6 Roodenburg 2 1 1 6—9 H. v. Holl. 2 2—5 4e klasse A Warmunda 3 2 1 5 6—3 Lugdunum 2 2 4 7—3 ASC 2 1 1 3 6—3 SJC 2 1 2 5—3 Gr. Willem 2 1 2 8—6 Concordia 2 1 2 4—3 Lisse 2 1 2 4—5 THB 2 1 2 2—5 DCO 3 1 2 7—12 DOCOS 2 1 1 3—4 VVSB 2 1 1 4—7 Teyllngen 2 2—4 4e klasse B Rijswijk 2 1 1 3 9—5 RAVA 2 1 1 3 4—2 Cromvllet 2 1 1 3 2—1 DSO 2 1 1 3 4—3 Voorburg 2 1 1 3 7-6 Alphia 2 1 2 4—2 Olympia 2 1 2 3—3 DONK 1 1 1 1—1 Maasstraat 1 1 1 5—5 Meerburg 2 1 1 1—2 Jagers 2 3—8 GSV 2 1—6 Hoewel de tochnische commissie van de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie de Vlug en Lenig-athleet Theo Saat een startverbod had opgelegd voor de internationale wedstrijden te Wuppertal, is de Hagenaar Zaterdag toch in de Duitse stad uitgekomen. Zoals bekend, had de KNAU dit verbod uitgevaardigd omdat men vreesde, dat Saat, wanneer hij in Wuppertal aan de start zou komen, hij de volgende dag niet tijdig in Parijs zou arriveren, voor welke wedstrijden hij de uitno diging eerder had geaccepteerd dan die van Wuppertal. De straf heeft overigens niet lang op zich laten wachten. Het KNAU-bestuur is gisteren in vergadering bijeen geweest en heelt besloten Saat voorlopig als lid van de KNAU te schorsen in afwachting van een nader onderzoek. Eenzelfde schorsing werd uitgedeeld aan de athleet A. Jonkers van Blerick, wien eveneens een startverbod was opgelegd. De wedstrijden in Wuppertal werden onder wel zeer ongunstige omstandig heden gehouden. De doorweekte baan en de lage tem peratuur vormden voor de Nederlandse deelnemers echter geen belemmering om tot zeer goede prestaties te komen. Fan ny Blankers—Koen won zowel de l')0 meter als de 80 meter horden. Op de 100 meter noteerde de Nederlandse athlete de tijd van 12 sec., waarbij zU haar Duitse rivale Maria Sander— Domagalla 0 2 sec. achter zich liet. Op de derde plaats kwam mej. Neuklrchen uit Krefeld ln 12,6 en vierde werd Wllly Lust (Nederland) in 12,9 sec. De loopsters hadden in deze race een vry sterke wind en de daarmee gepaard gaande regenvlagen in het gezicht. Op de 80 meter horden werd zowel voor Fanny BlankersKoen als voor Maria Sander de fraaie tijd van 11,1 sec. afgedrukt, doch de duidelijke voor sprong. welke onze landgenote op de finishlijn had. bracht haar de eerste plaats. Willy Lust werd derde ln 11,7 sec. Ook by de heren werd het een dubbele Nederlandse sprintzege. De Hagenaar Theo Saat won de 100 meter ln 10 9 sec. vóór de Duitsers Salmen en Kluck. die beiden 11.0 sec. precies voor zich lieten afdrukken. Saat werd ook op de 200 meter eerste in 22.0 sec. met de Belg Linsen op de tweede plaats ln 22,1 sec. IN PARIJS. Tijdens gisteren in liet Jean Bouln- stadlon te Parijs gehouden internatio nale atletiekwedstrijden heeft de Ha genaar Theo Saat op de 200 meter een fraaie overwinning behaald. Na van de Acht doelpunten werden broederlijk gedeeld (Van een onzer verslaggevers) Drie doelpunten wist de voorhoede van Alphen in de eerste helft van de thuls- wedstryd tegen Archipel te scoren en dit had de grondslag kunnen wezen voor een zege, ware hot niet, dat de Alphense achterhoede deze middag hopeloos naar haar vorm liep te toeken. Hierdoor kon het gebeuren, dat elke aanval der Hage naars gevaar opleverde voor de thuisclub. Spelers als Oosterman, Dijkmam en Van Leeuwen en ook Tulnenburg. die weer moest uitvallen, lieten zoveel steken vallen, dat het elgcniyk niet viel te verwonderen, dat er tegenpunten kwamen. Toch ontmoedigde dit de voorhoede geenszins en wLst men telkens weer de aan val op gang te brengen. Vooral Groeneveld rukte met zyn watervlugge dribbels de achterhoede der bezoekers nogal eens uiteen. HU hoede zich echter voor tè zelfzuchtig spel. Baltes speelde in de tweede helft beduidend minder dan voor rust. De gasten speelden een levendig spel letje en beheersten volkomen het mid denterrein. Scheidsrechter Phlllppo had het niet al te moeaiyk en liet om half- drie uur de Hagenaars de bal aan het rollen brengen. De thuisclub nam al spoedig de aanval over en bij een alge mene worsteling voor het Haagse doel zag Thys Tulnenburg kans de bal in te suhieten. De vreugde was echter van korte duur. want toen bij een Haagse aanval de Alphense aahterhoede niet geheel bleek te sluiten, zag de rechts buiten kans met een Juweel van een kopbal gelijk te maken. Het spel ging daarna gelijk op en na 12 minuten spe len wist Baltes met een welgericht schot Alphen wéér de leiding te beoorgen 2-1. De Hagenaars kwamen daarna ln de aanval en toen hun midivoor vrijgelaten werd wist hij hiervan handig te profi teren. Alphen"s voorhoede bleek haar kruit edhter nog lang niet verschoten te hebben. want toen Thijs Tuinenburg een vrije schop kreeg te nemen, plaat ste hy goed naar Ba.ltes, die onhoud baar inschoot: 3—2. De Hagenaars na men nu het spel ln handen en Alphen werd Ln de verdediging gedrongen. Van Leeuwen maakte zes minuten voor rust een fout en uit de vrije schop bracht de Haagse midvoor de stand op 33. Nog Juist voor genist werd. zagen de gasten kans uit een doelworsteling de leiding te nemen: 34. Voorhoede schoot éénmaal uit (Van onze sportredacteur) Voor de derde maal in deze competitie heeft LFC met een 10 score de groene wei verlaten. De eerste keer, tegen Wilhelmus, stond de één voor de kanaries aan de verkeerde kant, maar vorige week tegen HPSV en gisteren tegen TYBB vertoefde dat zo bescheiden cijfer op de goede plaats. Nochtans waren de gesprekken van de supporters bij het verlaten van het terrein weinig voldaan - om het netjes te zeggen - en ook wij waren wat zorgelijk gestemd bij de gedachte wat we daar nu weer over zouden moeten schrijven. Na de hervatting nam Archipel een wat verdedigende houding aan. waar door Alphen meer aanvallend kon op treden. waardoor de defensie der Hage naars steeds toon ingrijpen. Zelfs moest men a-oor de uitvallen der gasten nog oppassen. Het laatste kwartier was ge heel voor A'iphen en enkele minuten voor het einde werd het volhouden be loond. teen Groeneveld uit een goede pass van Baltes met een pracht schot opnieuw gelijk wist te maken: 44. Hiermede kwam ook het einde en moch ten belde partijen tevreden zijn. start af de leiding te hebben gehad sloeg de V. en L.'er in 21,9 sec. de Fransman Bally, die 22,1 sec voor zich liet aJdruk- ken. Op de derde plaats kwam de Belg Linssen. Hij noteerde 22,5 sec. SJC gaf supporters weer wat moed (Van onze correspondent) SJC heeft in haar eerste thuiswed strijd bewezen, dat het niet van rins is by de pakken te bUjven zitten na dc duidelijke nederlaag tegen Lisse en heeft met een 40 overwinning haar supporters weer wat moed gegeven. Niet. dat het vertoonde spel gisteren zo daverend was. dat kon ook niet te gen een ploeg, die zo'n erg povere in druk achterliet en stellig wel moeite zal hebben, zich dit Jaar in de vierde klasse te handhaven, maar een begin is er in ieder geval. Miocht het de nieu we trainer Martin gelukken de llchaams beheersing en daarna de schotvaardig heid van de spelers nog wat op te voe ren. dan bestaat er kans, dat SJC als vanouds weer eens een klein partijtje gaat meeblazen ln de strijd om het kampioenschap. Wat de wedstrijd be treft. dit was wel een erg eenzijdige vertoning. Geen ogenblik is de SJC- overwinrüng in gevaar geweest, vooral omdat de Noordwtlkse achterhoede in goede vorm was. Voor de rust wist al leen P Groenewoud te scoren, maar na de hervatting werd de druk op het Heemsteedse doel steeds groter. Toen een speler van THB geblesseerd raakte, nam de Heemsteedse keejjer zijn plaats in en kwam een reservespeler in het doel. Na een kwartier maakte P. Vink er 2—0 van. onmiddellijk daarop scoor de T. Ruigrok. terwijl even later P. Groenewoud het vierde doelpunt voot zijn rekening nam. Zwakke verdediging Dat kan. we schrijven het zonder blik ken of blozen, helaas niet veel zijn. Want de LFC-voorhoede. die we vorige week nog goedgemutst konden toeknikken, heeft in de wedstrijd tegen TYBB slechts eenmaal iets waardevols laten zien. Dat gebeurde in de 24ste minuut van de eerste helft, toen Senteur rechts binnen Slingerland van een lange pass bediende en de laatste de bal kópklaar voor het hoofd van Sira voor het Haar lemse doel bracht: 10. Voor de rest was de afwerking óf te week óf werd het leer tegen de wind in te hoog gespeeld, zodat de TYBB-verde- 24 diging. waarin de 'ange Jan Smit exel- 1—1 leerde, steeds tijdig kon Ingrijpen. Na 11 de hervatting, toen LFC de wind dus in 1—2 de rug had, stopte de Haarlemse verde- 3—6 diging negen van de tien Leidse aanval- 15 len in de buitenspeldoos. Dat baarde 2—9 1 Smit c.s. overigens weinig moeite, want bracht. door veel Individueel spel men mag het ook pingelen noemen verloor het aanvalsspel van de LFC'ers aan tempo. Niettemin kreeg Slra nog twee Juweel- tles van kansen, doch hy gebruikte ze. door even te lang wachten met schie ten. niet. Aan de andere kant bracht de TYBB- voorhoede er nog minder van terecht. De Haarlemmers kwamen wel dikwyis in de aanval, maar door kort en soms Ingewikkeld spel gaven zy de Leidse defensie e-'eneens steeds gelegenheid om het gevaar te bezweren Bovendien bleek de schletkunst van de TYBB-aanval- lers nog in de bewaarschoolperiode te verkeren. Het was dus goed beschouwd een wedstrijd tussen twee zeer behoor- ïyke verdedigingen, met één uitschieter de LFC-voorhoede, welke de zege (Van een onzer verslaggevers) In een vooral door hun defensie slecht gespeelde wedstryd hebben dc Leidse Houtbewoners de winst moe ten laten aan rivaal RKAVV. Het spel van de Leidschcndammers is technisch vooruit gegaan, hetgeen by «m-'.e stadgenoten maar zeer matig was. al het ploeteren en zwoegen ten spijt. Er waren nog geen twee minuten ge speeld of v. d. Krogt kon na een mach tige sprint van de RKAVV-rechtsbuiten Scholten met een mistroostig gezicht de bal uit het net halen. Tien minuten later viel er een tweede Leidsendamse treffer te noteren, toen Van Polanen grandioos miste. De Roodenburg-voor hoede deed overigens haar best en een prachtige kopbal van Lens en enige schoten van Heymans hadden zeker een boter lot verdiend. Aan de andere kant vlotte het veel beter en na een fraaie combinatie bracht Scholten de stand op 03. Alphia beet goed van zich af (Van onze correspondent). Alphia heeft zich In de uitwedstryd tegen GSV van haar goede *yde la ten zien cn de Gouwenaars een ge voelige nederlaag toegebracht. Het elftal der Oranjchemdcn bleek de goede vorm weer te pakken te heb ben cn daar ook de voorhoede haar schotvaardigheid terug gevonden had, kon het niet anders, of Leeuwenhoek c.s. moesten tot doelpunten komen. De Goudse voorhoede probeerde het ook wel. maar de achterhoede der Al- phianen liet haar niet al te veel vry- heid, waardoor doelman Kramer het niet al te moeliyk kreeg. Over het ge heel werd er van belde zyden d'.kwyis goed spel te zien gegeven, waarby de Goudse defensie het minst sterke deel bleek te ziln. De Alphla-voorhoede met midvoor Leeuwenhoek aan het hoofd, wist hiervan al spoedig te profiteren, Na de hervatting hadden onze stad genoten het eerste woord en uit een aanval, waaraan practisch de gehele voorhoede deelnamschoot Chouffour ra kelings naast. Even later miste Lens. toen hy alleen voor Van Rijswijk kwam, de kans van de dag, door pardoes ln diens handen te schieten. Chouffour bracht nog even leven ln de brouwerij door de achterstand to verkleinen, maar toen P. Hackaart do stand op 41 en een „wandeling" van Van Oosten 51 op het scorebord had gebracht, was het gedaan. Van der Weyden benutte daarna een penalty, terwijl Fr. Hackaart en Chouffour ten slotte de definitieve eindstand op 39 brachten. want na tien minuten wist Leeuwen hoek een pass op te pikken en keihard suisde de bal van zijn schoen in het Goudse net. Alphia bleef sterker en wist dikwyis vanuat de verdediging uit stekende aanvallen op te bouwen, waar by de bal meesb&l via de vleugels voor het Goudse doel werd gebraaht. Uit een dezer aanvallen was het weer Leeuwen hoek die met een keurig sohot de voor sprong vergrootte. 0—2. Toent even la ter Bouthoorn en Idemburg elkaar niet begrepen, kon Roekei de stand tot ver rassing van Kramer op 12 brengen. Alphia wist daarna aan de felle aan vallen van GSV het hoofd te bieden en het spel weer te verplaatsen en Van Laar zag kans het derde doelpunt te In de tweede helft waren eerst de Goudse aanvallers voor de veste van doelman Kramer, maar rustig greep de Alphia-doelman ln. GSV bleef ln de aanval, maar de Alphla-aohterhoede toonde nu wat zy waard was. Vooral de Goudse rechtsbuiten probeerde men tel kens ln het spel te betrekken, hetgeen echter niet gelukte door het prima voet* bal van de Alphia-llnksachter Bout hoorn. Het was eohter tooh een verade ming. toen Leeuwenhoek zyn deide doeljjunt van deze middag scoorde en daardoor de stand op 14 bracht. Nu gaf GSV zloh gewonnen en Alphia ver der de toon aan, totdat de goed leiden de scheidsrechter het einde aankon digde.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 4