Pinay stuit op tegenstand der winkeliers Poolse arbeiders waarschuwen de Fransen voor het communisme FLAMINGO EILAND Panda en de sclhait van het eenzame eiland Agenda 91ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Donderdag 25 September 1952 Tweede Blad No. 27722 Frankrijk's prijzenslag Import van Hollands vlees had tot dusver weinig succes (Van onze Parljse correspondent) Nu Pinay metterdaad te kennen heeft gegeven zijn prijzenslag hoe dan ook te willen winnen, desnoods met wa pens uit het „dirigistische" arsenaal, be gint ook de tegenstand zich hardnek kiger te doen gelden. Die tegenstand heeft de premier nu in het bijzonder van de winkeliers te duchten, die de jongste regeringsmaatregelen discrimi nerend en vernederend hebben genoemd. Tot die maatregelen behoort, be halve een prijsstop voor alle artikelen op hel niveau, dat 31 Augustus j.l. was bereikt, ook de verplichting voor de winkeliers om op hun prUskaarties in de étalages naast de verkoopsprijs ook hun inkoopsprijs te vermelden. De bedoeling hiervan is, dat het pu bliek zelf na kan gaan of een redelijke winstmarge in acht wordt genomen. Ook mag Iedere koper van zjjn win kelier inzage van rekeningen eisen om zo de juistheid van de cijfers op de prijskaartjes te kunnen controleren. Het idee. dat afkomstig is van de voor malige socialistische minister Jules Moch, lijkt in theorie misschien wel ver nuftig. maar of dit systeem in de prak tijk wat uit zal halen, mag toch wel betwijfeld worden. Het is nu eenmaal zo. dat men in een Parijse winkel zelden direct geholpen wordt en daarom zeer de vraag of wachtende klanten het wel erg op prijs zullen stellen, indien iemand, alvorens zijn kilo aardappelen of zijn fles wijn te betalen, eerst nog eens nauwkeurig aan de hand van de reke ningen van de grossier de aangegeven inkoopsprijzen zou gaan verifiëren. De meeste mensen vinden het nu eenmaal belangritker zo gauw mogelijk weer thuis te zijn dan eventueel een paar francs te veel te betalen. Kortzichtig, zeker, maar wat valt er tegen te doen? In ieder geval hebben wij nog niet ge hoord, dat iemand van zijn bakker, krui denier of slager een rekening had op gevraagd. Meestal koopt men bij zijn vaste leveranciers en het is ook wat waard goede maatjes met hen te blijven. Al heeft deze maatregel van de rege ring dan ook wel verdacht veel van een slag in de lucht, toch schijnen de win keliers dit initiatief nogal hoog op te willen nemen. Bijna geen dag gaat er voorbij of een of andere bedrijfstak van middenstanders houdt een vergadering om tegen de dubbele prijskaarties te protesteren, en vooral de slagers blazen daarbij zeer hoog van de toren. Zjj zijn dan ook het strafste geor ganiseerd en dus het sterkste. Ze heb ben nu zelfs een contra-offensief aan gekondigd, dat daarin zal bestaan, dat ze op de prijskaartjes bij hun osse- lapjes en kalfsbouten nog een derde kolom zullen vermelden, waarin nauw keurig berekend zal staan hoeveel pro cent aan taxen en andere overheids- lasten óók in de prijs is begrepen. Het publiek kan dan ook zelf eens zien, hoe door indirecte belastingen de rege- i het dure Maar intussen wordt met al die cijfer- goochelartien het vlees niet goedkoper en daarom heeft de regering dan ook maar weer haar toevlucht genomen tot verhoogde import, in de hoop aldus de concurrentie te kunnen stimuleren. Vooral uit Nederland zjjn de laatste dagen grote hoeveelheden vlees inge voerd, waarvan de prijzen beduidend la ger liggen dan van het Franse vlees. Zo kost een kilo Nederlandse biefstuk 690 francs (7.60 gulden» tegen ongeveer 300 francs voor een Franse lap van dezelfde kwaliteit. En nu zult u misschien denken, dat de Parijse huisvrouwen de slagers, die Hollandse biefstukken en runderlappen wel uit de handen zullen grissen, maar dan vergist u zich toch zeer. In alle Parjjse slagerijen ban men in deze dagen goedkoop Nederlands vlees verkrijgen, maar niettemin blijkt de omzet daarvan maar een vijfde tc zyn van het veel duurdere Franse vlees. De Fransen moeten van buitenlands vlees over het algemeen maar weinig heb ben. Noem het chauvinisme, maar alweer: wat valt er aan te doen? Ondertussen is het, zoals men ziet. geen lichte taak in Frankrijk tegen het dure leven te moeten vechten, want niet alleen heeft de regering zich te weren tegen de winkeliers, die over het algemeen wat al te royaal naar zich toe plegen te rekenen, maar bovendien moet men trachten de ogen van het publiek voor zijn welbegrepen eigenbelang te openen. Noch in het een. noch in het ander is Pinay tot dusver geheel geslaagd. Wel dra zou echter het uur der beslissing wel eens kunnen slaan. De vorige maand was het indexcijfer der dagelijkse levens- kosten tot 144,8 gestegen (waarbij Augustus 1951 op 100 werd gesteld». Wanneer dat getal de 149 heeft bereikt zal Pinay genoodzaakt zijn. ingevolge de wet op de bewegende loonschaal, ook de salarissen te verhogen. En dat zou het definitieve echec be tekenen van het „experimcnt-Pinay", omdat in dat geval de wedloop van de prijzen en de lonen opnieuw zal zjjn ingezet. Wij leven als bedelaars. (Van t correspondent te Wenen). De fabrieksarbeiders van Lodz, de grootste Poolse textielstad, hebben een geheime brief naar Parjjs gesmok keld, waarin de Parijse arbeiders wor den opgewekt om toch geen woord te geloven van de communistische pro paganda. De brief luidt als volgt: „Naar aanleiding van de steeds toe nemende propaganda door de commu nistische party van Frankryk mogen wij niet meer zwygen. Wij hebben het ongeluk, dat wfj reeds acht jaar in een „communistisch paradijs" leven. De Franse communisten zijn van plan ook jullie vaderland in zulk een „paradys" te, veranderen. Hoe graag zouden we willen dat u persooniyk naar Polen zoudt kunnen komen om u er van te overtuigen, hoe ons leven er uit ziet, nadat het communistische regime ons met geweld „gelukkig" heeft gemaakt.. Jammer genoeg zUn wy door een IJzeren Gordijn van elkaar gescheiden, zodat we slechts zelden iets vernemen over dat gene wat zich in jullie land voordoet. Onze ladiozendingen worden syste matisch gestoord en Franse kranten krijgen we alleen, wanneer ze commu nistisch zyn. Wij mogen zelfs niet aan het. algemeen vakverbond in Frankrijk de waarheid schryven. Wie dat zou doen, riskeert de gevangenis of dwangarbeid.. De communistische propaganda beweert wel, dat dit alles gelogen is. maar u moet aan hun woorden geen geloof schenken. Alles wat zij zeggen is leugen. By het einde van de oorlog lieten wij ons verleiden door de communistische slagwoorden en hun aanlokkelijke be loften var. „geiykheid en vrüheid". Maar reeds na korte tyd bemerkten wy. dat alles een afschuweiyk bedrog was ge weest. Van een verbetering van onze levens standaard kan geen sprake zjjn. In tegendeel: onze lonen zjjn kleiner ge worden; daarvoor in de plaats gaan de prjjzen onophoudelijk de hoogte in. Wij zjjn nu zover, dat wij een hele dag moeten werken om twee pond suiker te kunnen kopen. Voor een paar schoe nen kun je al dadelijk een half maand loon neerleggen en over een nieuw pak durven we niet te dromen. Om dit te kunnen kopen, moeten we vijf tot zes maandlonen opsparen. Wjj leven als bedelaars.... De partyleiders willen, dat wij on danks verlaagde lonen en bü slechtere behandeling toch de productienormen opvoeren. De communistische vakbon den verdedigen niet onze rechten en be langen, maar ze treden tegen ons op. ondersteunen het communistische regime en dwingen de bedryfsleiding om de normen nog meer te verhogen en ons dagelyks twaalf uur te laten werken. Zondag en feestdagen niet uitgesloten. Acheson daagt Russen uit De Amerikaanse minister van buiten landse Zaken Dean Acheson daagde Rusland uit om Oost-Duitsland van ter reur te bevrijden opdat vrije verkiezin gen ter unificatie van Duits'and kun nen worden gehouden. Staking, het enige effectieve wapen tegen de uitbuiting van de arbeider, is verboden en wordt als sabotage veroordeeld. Wij zijn omringd door spionnen en provocateurs, die loeren op ieder onvoorzichtig woord. Wij mogen maar één ding „leve Stalin en Bieroet (de president) roepen, en onze vreugde tot uitdrukking bren gen, dat weer verhoogde normen wer den ingevoerd. Wij werken dikwyis met een lege maag, want we moeten in de rU staan om onze armzalige rantsoenen in de win kels af te halen. Toch moeten wy na het werk dikwijls vergaderingen en demonstraties bijwonen, die zo verve lend zijn. dat je er van omvalt. Daarby komt nog het gebrek aan de voornaam ste levensmiddelen, zoals vlees, vet. sui ker en meel. De prijzen van deze arti kelen gaan steeds meer in de hoogte. Kameraden, luistert naar onze waar schuwing. gelooft de communisten niet, want ze zijn algemeen bekende leuge naar- Wy zenden jullie onze hartelijke groeten en geven jullie de verzekering, dat wij de communistische slavernü nooit vrijwillig zullen dulden. Leve de vrijheid, leve de democratie!" (Ineez. Med.-Adv.) FEUILLETON door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels 54) Vol verwondering keek Toni hem aan, terwijl ze de brief aannam. Ze begon te lezen. Waarom wilde Mark een advies van haar? Hij was maar al te goed in Maat zélf beslissingen te nemen Het dunne luchtpostpapier vertoonde tekenen van herhaaldeiyk gelezen te zijn. Het füne handschrift was niet ge- inakkeiyk te ontcyferen op het verkreu kelde papier, maar tenslotte kwam Toni door de inhoud van de brief heen. Deze luidde: „Beste Mark. Je zult waarschijniyk verbaasd staan over deze brief, aange zien we allang geleden tot overeenstem ming zyn gekomen, dat jy je eigen rich ting in de medische wereld zult volgen, en je zult specialiseren in tropische ziekten. De reden dat ik je echter schrijf, is. dat ik me eerder dan ik ver wachtte terug moet trekken als huis dokter. Het is myn oude oogziekte en Moyes kan in deze verder niets voor me doen. Myn vraag is nu, of je er niet voor voelt, voordat je je uiteindeiyke beslissing over een specialisten-loopbaan neemt, een proef te nemen met het be staan als huisdokter. Ik haat. n.l. de gedachte myn praktyk aan een vreem de over te doen. terwyi ik een zoon heb. die heel goed m'n opvolger zou kunnen worden en die. naar ik weet, een zwak plekje heeft voor Leyden Abbott. Je moeder en ik zouden graag gaan wonen in ons buitenhuisje in Wales we ky- ken naar dat moment al jaren uit en jij kunt dus het doktershuis krijgen, wat van belang is voor het geval je wilt trouwen. Denk hier eens rustig over na. Mark. en laat je niet door medelyden leiden. Weet. dat hoe donker de wereld ook voor me zal worden ik een rijk en ge lukkig leven heb gehad en op de goede herinneringen voort zal leven. Als je werkeiyk liever specialist wordt, behoef jc hierop stellig niet in te gaan. Met heel veel liefs, ook van je moeder, je vader," Toni keek op van het briefpapier en vroeg: „Wat Is dat voor een oogziekte van je vader?" Zakelijk legde hy haar het geval uit en ze begreep, dat het slechts een kwes tie van tijd was, dat de oude dokter vol komen blind zou worden. In spontaan medeiyden kwamen er tranen in haar ogen en tegeiykertyd voelde ze iets van verontwaardiging. Voor Mark. die haar ernstig gadesloeg, was het niet moeliyk te begrypen, wat er in haar omging. Langzaam stak hy zijn pijp aan die hy eerst zorgvuldig gestopt had .Je staat er natuurlyk verbaasd over 'dat ik hier maar zo rustig voort leef 'en niet onmiddellijk naar Leyden Abbott teruggereisd benmerkte hy „Ja. inderdaad." antwoordde Toni, terwijl ze hem onderzoekend aankeek. „Je kent myn vader niet," ging hij voort, en hoewel zyn stem kalm en on bewogen klonk, voelde ze dat dit geval hem zeer ter harte ging. „Myn vader en ik zyn door een sterke band aan elkaar verbonden. Dat is altijd zo geweest. Mis schien komt het wel door het feit. dat we elkaar nooit onmogelijke dingen ge vraagd hebben. Elkaar nooit dingen af gedwongen hebben op grond van fami liebanden en dergelyke. Begrijp je. wat ik bedoel?'" „Ik begrijp 't wel. Je wilt zeggen, dat hy nooit zou willen, dat jy zyn praktijk overnam, tenzy jy 't van ganser harte iu doen „Precies." Hy zuchtte opgelucht. Even was hy bang geweest, dat Toni hem verkeerd zou begrijpen en het was onmo gelijk iemand de situatie uit te leggen, die geen begrip had voor de speciale band, die er tussen hem en zyn vader bestond. „Myn vader zou het vreselyk vinden, dat men medelyden met hem had. Hy zou zy'n praktyk aan de eerste de beste vreemde overdoen, als hy zou denken, dat. ik uit medelijden terug kwam. Wat zyn oogziekte betreft, heeft hy natuurlyk allang geweten, dat hij er uiteindelyk zo voor zou komen te staan, alleen had hy geen vermoeden, dat het al zo spoedig zou zyn „En ondanks dat alles ben jy doorge gaan met je specialisten-studie en ging je ver van huis?' vroeg Toni zachtjes. Mark was in haar ogen uitstekend ge schikt voor een gewone huisdoktersprak- tyk. en ze vond het jammer, dat hy zo opging in zyn onderzoekingen betreffen de tropische ziekten. Hy had het pretti ge normaal menselyke, dat voor een huisdokter zo belangrijk was. Voor Toni, die in het ziekenhuis met zoveel dok ters samengewerkt had. was een goede, gewone huisdokter verre te prefereren boven vele specialisten. „Myn vader wilde, dat ik zelf de rich ting zou kiezen, die me 't meest aantrok. En wat myn vertrek van huis betreft, daar heeft de oorlog ook iets mee te maken! Ik behaalde myn diploma in 1941. Daarna werd ik naar Afrika ge stuurd en daar begon myn enthousiasme voor de ziekteverwekkende insecten De muziek begon opnieuw te spelen, maar geen van beiden dachten ze meer aan dansen. Buiten was het een stralende nacht met flonkerende sterren, die koelte bracht na de vermoeiende hitte van de c'ag. Het was voor 't eerst, dat Mark haar iets over zichzelf vertelde, en Toni wilde de intieme sfeer, die er tussen hen was. voor geen goud verbreken door het maken van een verkeerde opmerking. Het was misschien wel waar, dat er nooit iets tussen hen zou kunnen zyni en dat ze elkaar, als ze van Flamingo Eiland vertrokken waren, op hun levens pad nooit weer zouden ontmoeten, maar tochtóch wilde ze hem helpen. In stinctief voelde ze. dat Mark niet ge makkelijk over zijn eigen leven sprak, over zyn familie en de dingen, die hem diep beroerden. Hy was volkomen on egoïstisch en vond zichzelf hoogst on belangrijk. Hij had veel gevoel voor hu mor ten opzichte van zichzelf, zonder ooit bitter te worden. Tot vanavond had zc Mark alleen maar aardig gevonden als een dierbare vriend op wie ze kon vertrouwen, op wie ze een beroep kon deen, als de situatie op Floriana haar eens te veel zou wordenMaar in deze ogenblikken alleen met hem leerde ze hem opeens veel beter en van een an dere zyde kennen. „Enwéét je wat je werkeiyk wilt. heb je al een beslissing genomen?" vroeg ze langzaam. Haar stem klonk zo zacht, dat het bijna op fluisteren leek, en de ernst van de vraag ontroerde hem. Hoe kinderlijk en vrouwelyk was ze, naast al haar flinkheid. Hy wendde zyn blik van haar af, opeens bang voor de bijna tè grote intimiteit van het ogenblik. Met opzet merkte hij zo luchtig mogelyk op: „Ik dacht dat ik Joii om een advies ge waagd had!" (Wordt vervolgd) Acheson constateerde dat de Russen over democratie en onafhankelykheld praten als een dekmantel voor commu nistische overheersing der naties. Hij schilderde Oost Duitsland als te worden beheerst door „kidnappers" en een p'aats waar de communisten van de ene dag op de andere zonder vorm van pro ces bezit ontnemen. Deze verklaring volgde op de jongste nota der grote drie aan het Kremlin, waarin he' R issisch» n an voor een ge dicteerd" Duits vredesverdrag verwor pen werd a s zynde „een belediging voor de Duitse natie" Acheson zeide dat de Russen luid heb ben gesproken over Duitsland doch ver meden hebben te nraten over een vrije verkiezing, welke de enige weg is om eenheid in vryheid te krijgen De Russische regering wenst over een uiteindelijk vredesverdrag te praten, of over het Noordatlantisch verdrag, of bijna iedere andere kwestie, doch niet over verkiezingen. WH weigeren ons te laten afleiden door aanvallen op niet ter zake dienende onderwerpen. Wij willen Duitsland unificeren. Daarom wensen wy vrye verkiezingen. Daarom hebben wij de Russen nog eens gevraagd of zü bereid zijn er iets aan te doen," aldus Acheson. Generaal Matthew Ridgway, de Opperbevelhebber der geallieerde strijdkrachten, is Woensdagmiddag vergezeld door zijn echtgenote, in ons land aangekomen. De Generaal maakte de tocht in zijn Constellation. Na de aankomst op Schiphol in specteerde de Generaal de ere wacht. bestaande uit 100 man Huzaren van Boreel. KARELSPRIJS VOOR DE GASPERL De thans West-Duitsland bezoekende Italiaanse minister-president De Gas- peri, heeft te Aken de internationale Karelsprijs ontvangen. Deze wordt elk jaar door het stadsbestuur uitgereikt aan degenen, die zich het meest ver- dienstelyk hebben gemaakt voor de be vordering van de Europese eenheid. De Karelsprys is in 1950 uitgereikt aan graaf Coudenhove-Kalergi en in 1951 aan professor dr H. Brugmans, rector van het Europese college te Brugge. 47) Hier met dat roer!" riep Teutbel. ..alleen een ervaren zeeman zal het schip in deze storm kunnen redden!" Na deze verschrikkelijke inbreuk op zijn gezag deed Herbert, de kapitein een stap achteruit en wachtte in spanning de tegenactie van zijn gade af. Maar. vreemd genoeg, bleef elke actie van de anders zo strijdvaardige dame uit. Wankelend begaf zij zich naar de kajuit en prevelde: „Ik... hik... voel mij niet wel... oef. Kn...knap jij dit even op... hik... Her- bert". Zeeziekte kan een leeuwin tot lam maken! Aarzelend deed Herbert een stap in de richting van Teutbel. „Ga weg", zei hij ferm. En hij voegde hier enigszins dreigend aan toe:anders wordt ik boos". „Niet boos worden", verzocht Teutbel. terwijl hij de kapitein met één hand ophief. „Ga liever je vrouw verzorgen inplaats van zeelui, die hun plicht doen. te bedreigen. Wees blij. dat tussen al die groene varensgasten hier een ervaren zeeman zit!" „Hum. ja", mompelde de kapitein, die vond. dat Teutbel hard kon knijpen, „ik zal eerst eens naar mijn vrouw gaan kijken". Tot de groene varensgezellen, waarover Teutbel had gesproken, behoorden zeer zeker Panda en jolliepop; zowel letterlijk als figuurlijk! ..Wij vergaan!" steunde Panda, „wij zullen nooit meer land bereiken!" „Wel." hikte Jolliepop. „onder al dit water is ook nog land, mijnheer". Radio-programma 4 OOR VRIJDAG 26 SEPTEMBER Hilversum I (402 Ml VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.muziek; 8.00 Nieuws en weerber8.18 Gram.muziek: 8.50 Voor de hulsvrouw; 9.05 Gram.muziek: 9 35 Wa terstanden. 9 40 Voor de kleuters: VPRO: 10 00 „Thuis", causerie: 10.05 Morgenwij ding; VARA 10.20 Gram.muziek: 10.30 Schoolradio: 10.50 Orgel en zang: 11.20 Radlofeullleton; 11.40 Hobo en plano. AVRO: 12 00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Sport Amusementsmuziek; 14.35 Gram.muziek; 15.15 Boekbespre king); VARA: 16.00 Gram muziek; 16.30 Voor de Jeugd: 17.00 Pro Muslca Antlqua; 17.15 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felloltatles; 18.45 Denk om de bocht causerie: VARA: 23.00 Nieuws: 23 huwelijk en gezin", causerie: 23.3024 00 Gram.muziek. Hilversum II. (298 M) KRO: 7 00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gram.muziek; 7 45 Morgengebed en Li turgische kalender; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8 15 Gram muziek: 9.00 Voor de hulsvrouw; 9 35 Gram muziek, 9.45 Schoolradio; 10.00 Kamerorkest: 10.30 Symphonette orkest en solisten; 11 00 Voor dé zieken; 11.40 Klein koor: 12 00 Ange lus. 12.03 Gram.muziek: 12 30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Salonorkcst 12.55 Zonnewijzer: 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws: 13.20 Actualiteiten; 13 25 Pianoduo: 13.45 Voor de hulsvrouw; 14 00 Radio Phllharmonlsch orkest; 14 55 Gra- mofoonmuzlek: 16.00 Schoolradio; 15.30 Amusementsmuziek: 16.00 Voor de zieken 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor: 17 35 Amusementsmuziek: 18 00 Militaire causerie; 18.10 Gram muziek: 18.30 Lichte muziek. 18 52 Actualiteiten: 19.00 Nieuws 19.10 Regeringsuitzending Verklaring en Toelichting: 19.30 Gram.muziek: 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van: 20 30 Weense muziek; 2100 Symphonette-or- kest en solisten: 31.30 Thuisfront Tombo la: 21.35 Gram muziek: 21.50 „Aqui esta su casa", hoorspel: 22 45 .Het Chrlsteiyk Oosten", causerie: 23.00 Nieuws: 23.15 en 23.2424 00 Gram muziek. Experimenteel televisie-programma voor <le AVRO. 20.15—21.45: 1. Televlzler. Pauze. 2. „Zoals de hand is, zo Is de mens". Engeland, BBC Hnnte Service. 330 m.: 12.00 Gevarieerde muziek; 12.25 Gevari eerd programma: 12 55 Weerberichten; 13.00 Nieuws; 13 10 .Music Hall"; 14 00 Voor de scholen; 15.00 Hoorspel; 15.30 Orkestconcert; 16 40 Hoorspel; 17.00 Voor de kinderen; 17.55 Weerber,; 18.00 Nieuws 18 15 Sport: 18.20 Mars- en walsmuziek: 19 00 Gevarieerde muziek: 19.45 Causerie 20.00 Reportage: 20.45 Lichte muziek; 21 00 Nieuws: 21 15 Amerikaanse nieuws brief; 21.30 .In All Directions": 22.00 9o- Kraan viool en plano: 23.0023.03 leuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m.: 12 00 Orkestconcert; 12 45 BBC Northern Orchestra: 13.45 Voor de kleu ters: 14 90 Voor de vrouw: 15 00 Dansmu ziek; 15 45 Amusementsmuziek: 16.15 Mts. 17.00 BBC Mynwerkersconcert: 1815 Gram.muziek; 18.45 Hoorspel. 19 00 Nieuws en radio- Journaal. 19 25 Sport: 19.30 „II Barbiero dl Slvlglla" opera (le acte): 20.15 Twin tig vragen: 20 45 Gevarieerd programma; 21.15 Amusementsmuziek: 22 00 Nieuws; 22.15 Actualiteiten. 22 20 Dansmuziek; 23 00 Voordracht. 23.15 Salonorkest; 23.56 —24.00 Nieuws. Nordivestdeiitschcr Rundfunk. 309 m.: 12 00 Lichte muziek. 13.00 Nieuws: 13 25 Middagconcert; 15.50 Omroeporkest: 16.15 Koorzang; 17.00 Nieuws; 18.00 Operette muziek; 19.00 Nieuws; 19 30 Gevarieerde muziek; 22.15 Nieuws: 22,35 Dansmuziek; 23.05 Strykkwartet; 24.00 Nieuws; 0 30 Lichte muziek; 1.15 Gevarieerde muziek. Frankrijk, Nationaal Progrannnn 347 m: 12.30 Orkestconcert; 13.00 Nieuws, 18 30 Amerikaanse uitzending; 19.58 Gram. muziek; 20.02 „Le Bon Rol Dagobert". opera: 21 20 „Le Bon Rol Dagobert". ope ra (vervolg); 22.55 Gram.muziek: 23.45 24.00 Nieuws. België. 324 en 484 m. 324 m.: 11.45 Gram.muziek; 12.30 Weerber 12.34 Om roeporkest: 13.00 Nieuws. 13.15 Ham mondorgelspel; 14 00. 14.45. 15.30. 16 00. 16.15 en 16.50 Gram muziek; 17.00 Nieuws 17.10 Lichte muziek; 18.00 Gram.muziek. 18.15 Causerie: 18 30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws: 19.40 Gram.muziek: 20.15 Symphonle-orkest en solist; 21.25 Kunst- caleidoscoop: 21 40 Gram muziek: 22 00 Nieuws: 22.15 Gram.muziek: 22.5523.00 Nieuws. 484 m.: 12.05 Amusementsmuziek: 13.00 Nieuws; 13.10. 14.00 en 15.00 Gram muziek 16.30 Zang en plano; 16.50 Gram.muziek: 17 00 Nieuws: 17.15 Amusementsmuziek: 18 30 Gram.muziek: 19.40 Idem; 19 45 Nieuws. 20.00 Omroeporkest en solist: 21.00 Muzikaal klankbeeld: 22.00 Nieuws; 22.10 Kamermuziek: 22.50 Nieuws. DONDERDAG Gerecht 10: Filmvoorstelling voor col lectanten Ned. Reclasserlngsdag. 8J uur nam. Leiderdorp: Raadsvergadering, 7.45 Lakenhal: 3 Oct. Ver. en K. en O. Lezing mr W. C. Feitkamp over Leldse meesters. 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Receptie Speeltulnver. „Noorderkwartier", 8 uur nam. Raadsvergadering nam. ZATERDAG Leldse Volkshuls: Film „Muizen en Mannen". 4 uur nam. Zoeterwoudseweg 1: Buitengewone aan deelhoudersvergadering N.V. Ned. Elec- trolas My. 11 uur voorm. RK Lyceum (Marlënpoelstraat)Her- enklng 5de lustrum. 11 uur voorm.: re- eptle 13 uur nam. ZONDAG. Gerecht 10: Eredienst Soefi-be weel na. 11 uur voorm. Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. mr dr J. In 't Veld over het 1ste Hum. Congres. 10J uur voorm. MAANDAG: St Anthonlus Clubhuls: Lustrumuit voering R.K. Lyceum „Arsenicum en oude Kont". 8 uur nam. Gerecht 10: Spiritualistische Gemeen schap Rotterdam. 8 uur nam. LevendaalAandeelhoudersvergadering N.V. Kon. Zeep-, Eau de Cologne- en Parfumerleènfaorlek v.h. Sanders en Co, 11 uur voorm. DINSDAG DAGELIJKS i Werkdagen 105 llderl^ent 'Hing. i O.T. BIOSCOPEN Casino „Encore" (14 Jr.) Zon. 21. 4 3/4 7 en 9 1/4 u; overige dagen 24. 7 en 9 1/4 uur. 91/4 uur. Luxor „Jungle-goud" (14 Jr.) Zon. 24, Trianon „Paula" (alle leeft.) Zon. 2 1/4, 4i. 7 en 9 1/4 u.; overige dagen 24. 7 en 9 1/4 uur. Rcx „Levend Ingemetseld" (18 Ir.) Zon. 2J 4 3/4 7 1/4 en 9 1/4 u.; overige da gen 2J. 7 1/4 en 9 1/4 uur. Donderdag „Een spook.te koop". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 20 Sept. 13 uur tot Zaterdag 27 Sept. 8 uur waargenomen door Apotheek Kok. Rapen burg 9. tel. 24807 en Apotheek „Tot Hulp der Menschheld'. Hooigracht 48. tel 2106(5.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3