Héél Leiden spreekt er over! A. VAN DAM 10% korting! GEVEN WIJ OP AL ONZE ARTIKELEN Bouw vau tweede crematorium in Dieren Nieuw Chinees-Russisch aeeoord TER GELEGEKHEID VAN DE „BRADERIE" OP 17-18-19 SEPTEMBER BOTERMARKT 10 HAARE.STRAAT 99 DINSDAG 16 SEPTEMBER Stfchtingskosten 6V2 ton (Speciale berichtgeving) De Nederlandse Ver. voor Facultatie ve Lijkverbranding Iaat een tweede crematorium bouwen in Dieren. Met de bouw begint men eind December van dit jaar en een jaar later denkt men het te openen. Dit is gistermid dag meegedeeld op een persconferen tie, door het hoofdbestuur gehouden te Dieren. Dit crematorium komt te liggen aan de Imboschweg, een zij weg, lopend van Dieren naar Laag Soeren, in de omgeving van de be graafplaats, ongeveer 200 meter van de weg. Het terrein is ongeveer 8'.' H.A. groot en heeft een oppervlakte van ca. 400-250 meter. Architect is de heer H. C. P. Nuyten uit Den Haag. Het crematorium zal bestaan uit een gebouw, dat een oppervlakte heeft van 35 bij 45 meter. Er komt een ruime wachtruimte, een ontvangstzaal, een Expositie van „mevrouw Haroy" GEPREPAREERDE WALVIS VAN 60 TON. Morgen zal od het Centraal Station te Amsterdam uit Hamburg een vreemde passagiere arriveren, waar van het vervoer de Nederl. Spoorwe gen veel moeite heeft gekost Met de grootste wagon van Europa (lang 30 meter en met acht draaibare assent komt dan een 23 meter lange en 60 ton wetende walvis aan. die van Don derdag a.s. af gedurende ongeveer 10 dagen ter bezichtiging op het Cen traal Station bij de oprit aan de Westzijde zal ziin opgesteld. Daarna zal de geprepareerde reuze vinvis (balaenoptora physalus) op het sta tion Staatsspoor te Den Haag gedu rende ongeveer vier dagen, op het station D.P. te Rotterdam gedurende 7 dagen en te Utrecht 4 dagen wor den tentoongesteld. Dit werd medegedeeld tiidens een persconferentie belegd door het Impres- sariaat. Mlkkenie te Amsterdam. Het doel van deze expositie, zo deelde men mede. is de kennis omtrent de walvis vooral bil de schooljeugd te vergroten. Het Initiatief hiertoe eine uit. aldus de heer Mlkkenie. van een milllonnalr. de Deen Lelf Soegaard uit Kopenhagen, die od vraeen van ziin zoontle. hoe een walvis er eigenliik uitziet, een complete vinvis met een speciale expeditie, nabil de Noorse kust. Kaap Haroy liet van gen. De vis werd door 200 mensen o.m. met 7000 liter morphaline geprepareerd en becon onder de naam ..mevrouw Haroy" haar expositionele weg door Denemarken. Zweden. Noorwegen. Zwit serland en Duitsland. Het hart van de vis. dat 300 kg. weegt, zal apart worden tentoongesteld. Mevrouw Haroy heeft een omvang van 15 meter en men schat haar leeftijd zii is moeder van twee. babies op 7 jaren. riA BECK S PINK WEER IN ORDE. De Nederlandse jazzpianiste Pia Beek. die enige tiid celeden de pink van haar linkerhand brak. heeft thans de be schikking over haar linkerhand terug gekregen. Haar pink i<; uit het gins on zn bliikt er de volledige beschikking -over te hebben terug gekregen. Zoals bekend zal Pia Beek einde van dit iaar een tournee door de Ver. Staten gaan maken Pia Beek zal de eerste week nog voorzichtig aan moeten doen. doch de dokter heeft haar toegestaan om na de volgende week haar linkerhand weer te gebruiken. zaal voor bezoekers, voor familieleden en een aula. die een oppervlakte heeft van 1620 meter, 60 zitplaatsen telt en ln totaal enige honderden mensen kan bevatten. De lijkkist komt te staan op een po dium in de aula. In tegenstelling tot Velzen zakt de kist na de plechtigheid niet verticaal, maar horizontaal ach teruit: tweedeuren sluiten dan automa tisch. De kist komt daarna in een kamer terecht en gaat vandaar naar de Het ovengebouw heeft 2 ovens, die of met gas of electrisch zullen worden verhit. Bü de ovenruimte zijn 2 ruim ten. waar een kist eventueel kan wor den bewaard, maar èn in Velsen èn in Dieren zal de crematie vrijwel direct plaat? vinden. Naast de grote aula komt er nog een ander aula. waar ge'egenheid zal be staan tot condoleances. Er wordt voorts een keuken gebouwd, waar men koffie en thee kan zetten voor bezoekers, die van ver komen. Een schoorsteen wordt gebouwd met een hoogte van 20 meter. Op het project staan dan verder nog enige kantoren en 3 woningen voor personeel, dat wat Dieren betreft, in totaal vermoedelijk 15 k 20 man sterk zal zijn. Natuurlijk zal een fraai orgel niet ontbreken. Het terrein is groot genoeg tot het inrichten van een colombarium: een bewaarplaats voor urnen. Men zal even wel propageren, aldus mr A H. Wegerif uit Wassenaar, voorzitter van het Hoofdbestuur, de as te doen verstrooien, indachtig het Bijbelwoord dat de mens uit stof is en tot stof zal weerkeren. De stichtingskosten zullen bedragen 6'i ton. Dit crematorium zal vooral de crematies van Oost-Nederland. van Groningen tot en met Maastricht i verzorgen. Tot op lieden bedraagt het aantal crematies in Velsen 1600 a 1700 per jaar. waarvan 250 uit het Oosten. Natuurlijk kan de crematie in Dieren geleidelijk worden opge voerd. Voorlopig zal die wel zo onge veer twee per dag zijn. Premie voor woning* verbetering MAXIMAAL F. 1400. Voor de verbetering van woningen, die wegens technische gebreken of slechte indeling onbewoonbaar zijn geworden of dreigen te worden, kun nen thans, op ruimere schaal dan voorheen, premies worden verstrekt. De premie bedraagt maximaal f. 1400 per verbeterde woning en wordt toege kend uit het z.g. sterlingenfonds, dai mede door belangrijke schenkingen van particulieren tot het verstrekken van de premies in staat is gesteld. Voorwaarde voor toekenning van premie is, dat de gemeente een deel daarvan voor haar rekening neemt. Elke aanvrage wordt afzonderlijk beoordeeld. Daarbij geldt o.m.. dat de woning na de voorgestelde 'erbetering weer voor geruime tijd als •olwaardig kan worden beschouwd. Ge vallen. die uitsluitend normale onder houdswerken betreffen, zoals schilderen, behangen en andere zg. kleine onder houdswerken, komen niet voor premie in aanmerking. De premieregeling voor woning- splitsing. ingevolge welke regeling voor elke door splitsing verkregen woning een premie van maximaal f.2100 kan worden verleend, blijft onverminderd van kracht. Voor inlichtingen dient men zich te enden tot het gemeentebestuur of tot de directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in de provincie. Baron van Tuyll secretaris-generaal van Buitenlandse Zaken Naar wij vernemen, is de benoeming te verwachten van mr S. J. baron van Tuyll van Serooskerken tot secretaris generaal van het ministerie van Buiten landse Zaken. Baron van Tuyll van Serooskerken was tot dusver hoofd van de Neder landse delegatie bij de O.E.E.S. te Parijs. Nederland verzekerd van steun bondgenoten Antwoord aan prof. Romme Op vragen van het Tweede Kamerlid Romme in verband met het in de „New York Times" gepubliceerde artikel be treffende de verdediging van Nederland, waarin o.m. gezegd werd, dat ln geval van een Russische aanval, de verdedi ging van Nederland, in geallieerd ver band, niet zou vaststaan, heeft de Mi nister-President, minister van Alge mene Zaken, mede namens de Minister van Buitenlandse Zaken en de Minis ter van Defensie het volgende geant woord De bedoelde berichtgeving is niet juist. De regering acht het niet In het algemeen belang opening van zaken te geven betreffende militair-strategische plannen. In de nacht van Woensdag op Don derdag a s. wordt de „Willem Ruys" voor de 28ste maal uit Indonesië aan de Lloydkade te Rotterdam terug ver wacht. De ontscheping neemt Donder dagmorgen om 8 uur een aanvang. Op deze thuisreis vervoert het schip in totaal precies 950 passagiers, van wie er ruim 150 de dag te voren in South ampton debarkeren. Onder de ongeveer 775 voor Nederland bestemde reizigers zijn er 275, die hier geen huisvesting heb ben en derhalve door de Dienst voor Maatschappelijke Zorg onderdak ge bracht moeten worden. (Ingez. Med.-Adv.) Al wat Uw huid in tientallen gevallen voor haar genezing, zuiverheid, gezondheid, en verbetering nodig heeft, ij... »-PUItOJL-— De Nederlandse regering staat in derdaad op het standpunt, dat aan de zware Nederlandse defensie-inspan ning in geallieerd verband dc zeker heid van geallieerde verdediging van Nederland in geval van een aanval onverbrekelijk verbonden behoort te zijn. In het licht van hetgeen de re gering bekend Is omtrent de gealli eerde militair-strategische conceptie leidt dit standpunt tot onverminderde voortzetting der Nederlandse defen sie-inspanning. Bovendien is er een rechtstreeks ver band tussen di zwaarte der lasten, welke ons volk op zich genomen heeft, en de deelneming onzer geallieerden ln de ga ranties, waarbij ons land betrokken is. Slechts gezamenlijke krachtsinspanning zal het mogelijk maken West-Europa, indien nodig, te verdedigen. Op deze gronden acht de regering de zware de- fensielasten voor ons volk verantwoord. Zij meent, dat deze een bijdrage vor men tot het bewaren van de vrede. Aanvallen tijdens „Mainbrace" De Blauwe vloot, een der partijen in de grootscheepse oefening „Mainbrace", bevond zich gistermorgen op 150 mijl ten Zuid-Westen van de Noorse kust. Gisteren was de Nederlandse torpedo- bootjager „van Galen" „oppikjager" van het Britse vliegkampschip „Illustrious". Als zodanig had Hr. Ms. „van Galen" tot taak vliegtuigen te bergen, die bij het starten van of landen op het vliegdek- van de „Illustrious" in zee geraken. De aanvallen van de Oranje partij, die zowel met vliegtuigen als onderzee boten werden uitgevoerd, namen in om vang en kracht toe. Zondag slaagde een vliegtuig van het type ..Mosquito" er in ongezien de Blauwe vloot te naderen. Een dag later trachtte een Oranje vlieg tuig weer de vloot te verschalken, de poging mislukte echter en het toestel werd „neergeschoten". Dc vlootverbandoefeningen worden op dezelfde voet voortgezet Commandant Beudeker van Hr. Ms. „van Galen" en zijn officieren staan onafgebroken op de brug, om tezamen met de andere kapiteins van de Westeuropese marine- strijdkrachten in de Blauwe vloot en die in de „vijandelijke" Oranje vloot de oefening te doen slagen. Kanonschol- doodde twee militairen Geen veiligheidsmaatregelen getroffen Op de vliegbasis Leeuwarden Is gis teren een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan twee dienstplichtigen het le ven heeft gekost. Toen men bezig was met het laden van dc kanonnen van een „Gloster Meteor" is door tot nu toe onbekende oorzaak een schot afgegaan. De 26-j. sergeant D. Pekel uit Jeisum en de 22-J. soldaat A. Polman uit Ees (gem. Borger) werden dodelijk getroffen. Er is een commissie van onderzoek in gesteld. Dc Luchtmachtvoorlichtingsdienst deelt mede, dat het thans reeds vast staat. dat niet de nodige veiligheids maatregelen waren getroffen. Herman Gorter herdenking In Krasnapolsky te Amsterdam heb ben gisteravond een 300-tal belangstel lenden, o.w. minister president W. Drees en zijn echtgenote, een herdenking bij gewoond ter gelegenheid van de 25ste sterfdag van Herman Gorter, de socia listische dichter cn schrijver. Als voorzitter van de organisatie commissie opende Sam de Wolff de avond. Prof. dr Garmt Stuiveling besprak hierop uitvoerig het werk van Gorter en zeide o.m. dat er geen socialistische Gorter zonder het dichterschap en geen Gorter als dichter zonder het socialisme bestond. Frits Kief merkte o.a. op. „Hij was zoal niet de „nieuwe mens" dan toch diens voorloper. En het socialisme werd daardoor voor de dichter Herman Gor ter de bron van de nieuwe inspiratie". Gorter heeft het meest consequent het helderst het socialisme gezien en geleerd als de enig mogelijke toekomst der democratie. Concessies van beide zijden Volgens het Russische nieuwsbureau Tass is tussen de Russische regering en de Chinee delegatie onder leiding van pre mier Tsjoe en lal een overeenkomst tot stand gekomen waarbij de Sovjet-Unie de volledige eigendom van de Chinese Tsjantsjoeng-spoorweg zonder betaling zal overdragen. Nog voor het einde van het jaar. De spoorweg, die meer dan 1600 km lang is, loopt van Loeping (Mantsjoeli), dicht bij de Russische grens met Mand- sjoerije. naar Pinkiang (Charbin) en van daar naar Dairen en Port Arthur. Naar Tass verder bericht zijn „belang rijke politieke en economische kwesties" beproken. De conferentie-werd gehouden „in een sleer van vriendschap en weder zijds begrip". Zij bevestigde de vastbe slotenheid tot ontwikkeling; van de vriendschap en samenwerking tussen beide landen en tegelijkertijd de bevor dering, op elke mogelijke wijze, van het behoud en de versterking van dc vrede en dc internationale veiligheid". Nota's zijn uitgewisseld betreffende „de uitbreiding van het wederkerig ge bruik van de Chinese militaire vloot- basis Port Arthur". Onder meer wordt gezegd: „De weige ring van Japan om een multilateraal vredesverdrag te sluiten, nadat het een afzonderlijk vredesverdrag met de V. S. en verscheidene andere landen had ge sloten. heeft omstandigheden geschapen, die gevaarlijk zijn voor de zaak van de vrede en gunstig voor een herhaling van Japanse agressie. Er is derhalve geen vredesverdrag tussen Japan ener zijds en de Chinese volksrepubliek en de Sovjet-republiek anderzijds, hetgeen door Japan kennelijk ook niet gewenst wordt". Daarom zal de ontruiming door de Sovjet-troepen van Port Arthur wor den uitgesteld. STALIN GEEFT DINER Maarschalk' Stalin heeft gisteravond de Chinese en Mongoolse delegaties een diner aangeboden. Van Russische zijde waren onder meer aanwezig: Stalin, Mo- lotof. Malenkof. Beria, de maarschalken Worosjilof, Boelganin en Wassilefsky, Kaganovitsj. Kroctsjef, Wysjinski, gene raal Malinin en de Russische ambassa deur te Peking Panjoeskin. Een gevechtswagen van liet Rode Leger verdwaaldein West-B er- lijn. verboden gebied voor de Rus sen. Nadat de auto in grote .snelheid een tocht door het stadsdeel had gemaakt, werd hij uiteindelijk aan gehouden door een West-Berlijnse vuilniswagen. De Amerikaanse mili taire politie moest er aan te pas komen, om de wagen met inzitten den weer veilig naar de grens van de Oost-Berlijnse sector te brengen, want de West-Berlijners bleken het bezoek niet op prijs te stellen. Zij riepen dc vijf manschappen toer „Iwan. keer terug!" De Sovjet-gevechtswagen, nadat deze was aangehouden door de vuilnisauto. In de auto van de Rus- sen staat een machinegeweer drei gend met de loop omhoog (rechts)* Amerikaanse leden van de militaire politie overleggen met een West- Bcrlijnse politie-agentdaarbij gadegeslagen door de vijf Russen, en een groep nieuwsgierigen op 'de achtergrond. Buit van 100.000 sigaretten en 420 flessen cognac Te Rotterdam zijn een Nederlandse zeeman en een viertal Spaanse zeelieden aangehouden, verdacht van smokkel. Bjj een haventerrein werd een taxt aangehouden en daarin vond de politie een partij sigaretten, groot 35.000 stuks. Aan boord van het ss. „Campo Grande" uit Barcelona vond de politie nog in de maohlnekamer tussen een dubbele bo dem onder een tank 65.000 sigaretten en 35 kisten, in totaal 420 flessen cognac inhoudend. De goederen zijn in beslag genomen. DENK ER AAN! Alléén en BOTERMARKT 10 HAARLEMMERSTRAAT 99 GEVRAAGD Gevraagd fototoestel. Ieren Jas fototoestel v. rolfllm 6 x 6. 3/4 leren Jas te rullen voor lange leren Jas. maat 56. Br. Bur. v. d. Blad No. 670a k Nette werkman. 54 Jaar. NB., vraagt hulshoudster of wed. of ongehuwde moeder. 1 kind seen bezwaar, tegen kost en Inwoning Brieven Bur. v d Blad onder No. 6716 k. Student In bezit einddiplo ma Gymnasium zoekt thuls- work of btllessen. Leeuwerikstraat 6. B Motorenfabrlek en Scheeps werf G. den Heeten en Co t< Lelden, vraagt ervaren Machl- ne-Bankwerkers (Keen con structie-bankwerkers). Aan melden: Utrechtse VeerLe1,®'cn BI Gevr. een R.K. meisje, voor de hulshoudlne. Boven 18 laar Van 's moreens 8 uur tot dei avonds 18 30 uur. Jansen. He renstraat 6. Net meisje cevTaagd. \ar 35.30 uur. Goede ce tul een \erelst. Prettlee werkkring Men Vcrbooe. Steenschuux 18. Telefoon 25335. Oplcldlngsklasje gezocht .oor Jongen van 5 Jaar voor 2e klas L.S. Tevens gemeub. slaapk. beschikbaar, voor da me. b. b. h. h. Brieven Bur. van dit Blad No. 6737 k. Apotheek Hcrdlneh en Blnn- ken vraact werkster voor 5 halve dagen per week. AANGEBODEN Wil noteren heren zolen en hakken leer 3.50 en 4.50. met rubber 2.75 en 3.00 Dames zo len en hakken leer 3.00 en 3.50 met rubber 2.25 en 2 50. We- Kens drukte vroeetildle bren gen s v p. A. de Vet Haarlem merstraat 275. Lelden. ■1 Aangeboden In Oegstgeest. crote gestoffeerde zlt-slaap- kamer. met of zonder pension Eerst stand. Zonnlee kamer. Br. Bur. v. d. Blad No. 6794 k Biedt zich aan nette werk ster. Brieven Agent Leidscb Dagblad. Zonneveldstr. 14. Hazerswoude (Rltnd.). Al Uw reparaties aan eoud. zilver, uurwerken worden vak kundig behandeld ln eigen werkplaatsen. ..De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water. Haar lemmerstraat 185. Onze laren- lange ervaring ln binnen- en buitenland garandeert U dit. Aangeb. 1 November gem. zit- en elsapk.. water. elec. casvcrw. Kamerl. Onneslaan. Br. Bur. v. d. Blad No. 6707 k Alleenst. dame. m. 1.. heeft kamer beschlkb.. m. of z. pension, voor oudere heer of fame. Goede referenties. Br. Bur. v. d. Blad No. 6720k l.eldse Wasniach. Verhuur ..Modern". Rodenbstr. 32. Tel. 22880 ontsmet ten Uwent Iede re Hoover. Stipte bezorging door onze eedipl. electrotech- nlcus gegarandeerd. Tevens 220 Volt. Tel. 2^880. Haardkachels kachels, keu ken- veevoederfornuizen, ook onderdelen, herstellen. Voorts golfplaten asphalt, rubberrold lantaarns, spekkulpcn. bascu les. gewichten, rattenkorven Wcrkelllk voordeliger. A. J. Hartwttk. Nieuwe Beesten markt 7—9 t.o. het Marktkan- toor Tel. 26627—24013. Te buur aanceboden gem. zit- en slaapkamer, met eebr. v. keuken, goede stand. Noord- wilk. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6709 k. Aangeb. te Oegstgeest. per 1 October, mooie grote zlt- slaapkamer. zonder pension, met lngeb. wastafel, kasten, centr. verw.. voor 1 of 2 dames b. b. h. h. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 6711 k. Aangeb. prachtige zwarte wintermantel, geheel met wol eevoerd. maat 42. t. e. a. b. Wit bontmanteltje, leeft. 3 J. Te bevr.: Riinsburgerwee 112 Liefst voor half 9, Te koop tekenbord met pa- ralelgeleldlng en rekcnllnlaal. v. d. Waalsstraat 9. Te koop nangeboden een z. r. a. n. Solex. Tevens 1 pr Quick voetbalschoenen, maat 40. Te bevragen 's avonds na 20.30 uur Jufferraansstr. 17. Oegstecest. Te koop pracht zilvervos voor groot persoon Blina niet eedracen. Prils blllltk. Brieven Bur. van dit Blad No. 6714 k. B. z. a. Juffrouw voor de hulshouding ook wel lichte verpleging. Extern, v. c. g. v. Br. Bur v. d. Blad No. 6713 k Aangeboden I'lftbanrd, 2 old flnlshfaut rollen zeil en dlv. boeken Te bevr. tussen 6 en 7 uur. Rlln en Schlekade 78. Fokker \liegtulg 49 et. Kan echt vliegen, grote maat 30 cm. lang. origin, hefschrocf- vlleetulc. compleet met start kabel ln luxe doos. Alleen tii dens Braderie en winkelweek verkrllbaar. IV A.. Haarlem merstraat 48: Nova. Noord- einde 43. Heden zeer grote zending serviesgoed ontvangen'I Let op onze Drllzenü Porseleinen theepotten zeer mooie mo dellen 98 ct. koffiepotten f. 1.49. echte platelen koD en schotels 39 enz. enz. IVA.. Haarlemmerstra 48: Nova. Noordclnde 43. Lelden. Dierenliefhebbers. Pracht- sorterlne zeldzame vogels, pa pegaaien enz. Vogelkooien de nieuwste modellen. Rashond jes enz. Vogelzaden en beno digdheden Aaples en dwere- pnpeeanltles. Rashonden, liefst Jong. gevraagd. R. Karei. Steenstraat 21. Telef 20629. Aangeboden nieuwe Singer Inzak trapnaalmachlne. Ook te leveren ln maandelltkse ter mijnen. Eigen flnanc. systeem Herenstraat 23. Vert. Singer Mil N.V. B. z. a. schoenmaker voor 3 dagen per week. v. g. g. v. Lelden of omgeving Brieven Bur. van dit Blad No. 6752 k. Aangeboden flinke gestof feerde zlt-slaapkamer met pension, voor heer of dame. prima stand. (Ptofwllk). Bad en telefoon aanwezig. Br. Bur. v. d. Blad No. 6736 k Te koop een nachthok voor ongeveer 15 kippen. Tevens 20 meter gaas. Te bevragen: Dr Amanstraat 9. Warmond. Na 6 uur. Aangeboden prima haard, moet nieuw mica In. Kan alles ln gestookt worden. Uiterste prils f 35.Van Limburg Stirumstr. 27 a. Noordwllk B. Twee werksters bieden zich aan. voor drie dacen per week Ma. Wo. en Vrlldag. Voor Lel den en om:. Brieven Act L. D. Boerenb.wez 10. Noordwiik. Dame huishoudster. 49 Jaar biedt zich aan. liefst extern, bil heer alleen of voor klein gezin, waar hulsvrouw ont breekt. Gaarne brieven met volledige Inlichtingen Bur. v. d. Blad onder No 6784 k. Engels. Conversatie, gram matica. lezen: voor emigratie enz. Diploma Engelse handels correspondentie. Practlsche. vlugge opleiding. Vertalingen. W. Verboog. Leraar Engelse Taal en Handelscorresponden tie V.T.H.. Stecnschuur 18. Telef. 25335. Te koop een goed onder houden haardkachel met plaat en pllp. Prils f. 65. Tevens 20 postduiven voor spotprlls om overbevolking te voorkomen. Ook per stuk te bekomen. Vernèdepark 17. Voorscho ten. Hengelaars. Pracht sortering hengels, bamboe, riet. Japan ners. staal, splltcane en plas tic. rails en werpmolens alle merken. Litnen. tulcen. spin ners lepels, netten, maden, snoekaas en steurkrabben. R. Karei. Steenstraat 21. Tel. 20629. Groot Is ons succes met het geven van een gratis lo tion bil Iedere permanent van f.5.Alles inbegrepen. Geen warmte od het hoofd. Be spreekt vroeetildle. Het Kao- nershuls Apothekersditk 8. Tel. 26218. Te koop aanceboden een Phlllshave. Oude Singel 112. Te koop aanseboden een iiscarrler. tegen elk aann. bod Schoolstraat 4. Voorschoten. 5 reclameprllzen tiidens de Braderie! Vulpennen ..Osmia" van f. 14 nu f. 12. cell, drie hoeken grote maat f. 3.90 nu f. 1.90. nietmachines f.4 25 nu f. 2.25. stempelkussens f. 1.90 nu f 0 95. Schoolvulpennen gold plated f. 4.25 nu f2.75. A. A. Verhoog. Kantoorboekh. Haarlemmerstraat 29. Telef. 22197. Aangeb. motorrllwlel „Har- lev Davidson". 1 cvl. 350 cc.. loopt prima, nieuwe accu en, banden. Prils f. 175.—. Schip ..Sylvia". Langegracht t/o. 236. Lelden. Tc koop aangeb. 2 winter jurken. leeft. 13 Jaar. 1 win termantel leeft. 14 Jaar. M. v. d. Vlls. Rlln en Schlekade 93. Nette wed., ni. 1. biedt zich aan als hulshoudster, bil da me of heer alleen. Brieven Bur. van dit Blad No. 6795 k. Net meisje b. z. a. voor dag en nacht, liefst ln Lelden of Voorschoten. J. Vermeulen. Rozenstelnstr. 33. Wassenaar. Te koop crote cliihfnuteull. alleen bekleding beschadigd f.25. tevens wastafel m. mar meren blad en twee laden f 10. Teaselschadestraat 1A. DIVERSEN Gedurende de Braderie ril- wlelstalltne en Solexverhuur. geopend tot 's avonds 12 uur. J. v. Polanen. Kulpersteez 10. Lelden t/o. de Hema. Telef. 31534. Moderne vrlie 1ste etage Rotterdam (Zuid), bev. kamer en stilte. 2 slaapkamers, keu ken. douchecel. 2 balcons- Te rullen voor woning ln Voor schoten. Huurprils plm. f. 28 D. m. J. Overduln. Plelnwcg 27 a. Rotterdam Z. Raadpleeg J. M. W. Furst, Psyohometrlst. Consult daeel. van 12 tot 8 u. (ook Zondacs) Regentesselaon 33 Den Haag. Uitvoerig consult f 2.50. Reis kosten v. Lelden worden ver goed. SLEUTELTJES worden dagelijks opgenomen wanneer voldoende ruimte beschikbaar Is. Ze mogen hoogstens 30 woorden groot zijn (een woord maximum 12 letters). Do prijs bedraagt f 1,50 bij vooruitbetaling. Een bewijsnummer (10 cent) is niet ln de prijs Inbegrepen. Porto voor toezending num mer brieven 20 cent extra.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 6