FLAMINGO EILAND Vier dirigenten leiden Residentie - Orkest Oud en nieuw met gerenommeerde solisten dit seizoen 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 11 September 1952 Tweede Blad No. 27710 Van Otterloo heeft speciaal sympathie voor de Leidenaars De concerten van het Residentie-Orkest vormen een belangrijk onderdeel in hel Leidse muziekleven, wij kunnen wel zeggen het belangrijkste! Willem van Otterloo is de stuwende muzikale kracht, mr Evert Cornells de •janisatorische. De laatste heeft ons tijdens een persconferentie weer eens een boekje icngedaan, van al hetgeen dit orkest in het afgelopen seizoen gepresteerd jeeftin totaal werden niet minder dan 172 concerten en gramofoonsessies 'cgeven, resp. 140 en 32, waarvan 107 onder leiding van Willem van Otterloo. Met de repetities erbü, betekent dit een onnoemlijk aantal uren ingespan- cn musiceren! Maar wie het enthousiasme der ork ©stleden cn hun mentor kent, weet, it zij er dit graag voor over hebben, wanneer het er om gaat het audito- um muzikale vreugde te bezorgen! Het gaat 't Residentie-Orkest tegen- noordig gelukkig naar den vleze! Met iehulp van diverse gemeentelijke sub lines waarom het gemeentebestuur an Leiden als uitzondering ten deze verstek laat gaan is ons volkomen een idsel. gezien het enorme belang van optreden in onze stad! en niet minst door de grote belangstelling i het muzikale auditorium, zijn de Janciële moeilijkheden, waaraan de Per. ..Het Residentie Orkest" in vroe- r jaren herhaaldelijk laboreerde, olkomen overwonnen. De financiële testand is gezond, terwijl de salarls- igeüng der orkestleden bovendien een itermate belangrijke verbetering in rgelijking tot eertijds, heeft onder- lan. Ook voor het komende seizoen is de ?langstelling speciaal in Den Haag - enorm. In Leiden zijn reeds 550 iaatsen voor de serie van acht con- •rten besproken: wie haar nog be- listeren wil, zal zich dus moeten aasten! Onder Willem van Otterloo's leiding zijn de prestaties van het orkest men herinnere zich onze recensies met sprongen omhoog gegaan. Ook het seizoen 19521953 belooft Keer véél! ,Van Otterloo heeft een speciale oorliefde voor Uw stad, het Leidse luditorium is hem door het enthou siasme en het begrip buitengewoon ipathlek", zo vertelde ons mr Cornells. Ook thans Is met de samenstelling programma's met dit Leidse enthousiasme en dit begrip rekening gehouden. Men behoeft dan ook iarlijk niet te denken, dat de orga nisatoren er zich, wat Leiden betreft, met een Jantje van Leiden hebben (gemaakt. treden Eduard Flipse die verleden Jaar tijdens Van Otterloo's ziekte op zulk een gelukkige wijze als plaatsver vanger optrad voorts Louis Stottjn. de eerste fagottist van het R.O., die j plotseling met succes een bekwaam directie-talent geopenbaard heeft en de Weense dirigent Rudolf Moralt, wiens successen o.a. bij de Weense Opera, tegenwoordig sterk de aandacht trekken. Solisten zijn George van Renesse met het 3e pianoconcert van Beetho ven. Moura Lympany met Grieg's piano concert. Theo Olof (viool) en Martin Zag- wi)n (cello) in 't voor deze instrumenten geschreven Dubbelconcert van Brahms, tydens een speciaal Brahmsconcert, de pianist Hans Henkemans in een concert van Mozart, de violist Herman Krebbers, evenals Olof eerste concertmeester van het R.O. in het vioolconcert van Tsjaï- kowsky tijdens het door Rudolf Moralt te leiden concert, dat vermoedelijk aan Richard of Johann Strauss gewijd zal zijn, de pianiste Jeanine Dacosta in de ..Variations Symphoniques" van César Franck, de baszanger Herman Schey in Mahler's ..Kindertotenlieder" en als nieuwe verschijning op de Hollandse concertpodia de Engelse pianiste Irene Kohier in het 2e pianoconcert van Saint Saëns. Van de uit te voeren werken noemen wij voorts: Hendrik Andriessen's „Ri- cercare", de Valses nobles et sentlmen- tales van Rave), de Hongaarse dansen van Brahms, alsmede diens Tragische Ouverture en derde symphonie, Schu bert's 5e symphonie, het „Divertimento" van Bela Bartók, de door Van Otterloo geheel in stijl en geest voor orkest be werkte. oorspronkelijk voor piano vier handig geschreven Fantasie in f moll van Schubert waaraan Van Otterloo j juist Zondag, vóór zijn vertrek naar I Zwitserland de laatste hand heeft ge- legd de derde symphonie van v. Lier, I de Symphonische Variaties van Henk P dings, het clarinetconcert van Mozart een van diens laatste werken te I spelen door de eerste clarinettist van I het R.O Jolle Huckriede en Rimsky Korsakow's Sheherazade. Dit ls slechts een greep: bovendien zijn de programma's van enkele concer ten nog door omstandigheden niet vastgesteld. Zo kan men zich dus weer op een belangwekkende serie Instellen en er vermoedelijk met volle teugen van genieten! Wij mogen hel op prjjs stellen, dat het R.O. ondanks een druk bezet seizoen, waar nauwelijks écn concert meer bij kan en ondanks het feit, dat Leiden geen cent subsidie voor deze gerenommeerde instelling geeft toch hier komt concerteren. Maar Leiden heeft, wij zeiden het reeds, een speciale plaats In het hart van de muzikale leider: zorgt U dus allen, als In het afgelopen seizoen, voor een stampvolle zaal! H. I Het Residentie-Orkest, zoals wij I het zo goed kennen en zo graag FEUILLETON door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels ..NeemaarCarlos is van mij!" nel Juanita uit, in haar wanhoop haar geheim prijsgevend. „Hij zou met my ouwenvoordat diedie „Onzin", onderbrak Olivia haar. „Be heers je en bemoei je niet met 'ander mans zaken! Carlos zou er nooit aan denken met jou te trouwen. Je bent een dwaas geweest om te denken, dat hij ernstig meende. Het spijt me voor Ga nu onmiddellijk naar je bed!" „Ja. mevrouw Uiterlyk leek het meisje weer volko- ien onderdanig en beheerst, maar de ik, die ze naar beneden wierp, voordat van het raam vandaan kwam, was -betekenend. Er was op de patio thans niemand meer te onderscheiden. Toen ze de deur van Olivia's kamer achter zich gesloten had, rende ze de gang door en door den zijdeur via de personeelsvertrekken, bereikte ze de tuin, zonder de patio te betreden. Ze wist' waar ze hetgeen ze zocht, waar- :hijnlijk vinden zou. Ze moest alleen Hiel zijn Alleen achtergebleven, staarde Olivia roor zich uit in het schemerdonker. Ze had het bedlampje uitgedraaid en een zilveren maanlicht scheen het vertrek binnen. Zo nu en dan verdween de maan achter dikke wolken, die nieuwe legenbuien beloofden. Het was niet be paald een nacht voor liefde in de open lucht. dacht Olivia spottend. Ze peinsde ever hetgeen haar zojuist onthuld was. Uit de emotie van haar administrateur na het ongeluk, dat Toni by het paard rijden overkomen was, had ze even een vermoeden gekregen, dat Carlos' hart boor Toni beroerd was geworden. Maar ze had zich bedacht, dat deze Ouderlingen licht ontvlambaar waren, wanneer er zich een aardig nieuw ge zichtje vertoonde. Hoe dan ook had het haar nuttig geleken, Carlos en Toni enigszins van elkaar gescheiden te hou den. Dit was haar inderdaad gelukt, maar waarschijnlijk was deze heimelijke ontmoeting er het resultaat van Olivia had heel goed gemerkt, dat er 'ets met Toni aan de hand was. maar er was geen ogenblik de gedachte in haar opgekomen, dat het meisje iets 2ou kunnen voelen voor Carlos. Zelfs nü op dit moment geloofde ze het nóg niet! Carlos was een uitstekende kracht op te onderneming en een goede vriend van de familie, iedereen was met hem in genomen vooral omdat het heel moel- 'k was een prima kracht voor dit werk 'e vinden. Maar het was onmogelijk Carlos te zien als de echtgenoot van 0;" Engels meisie, bovendien zo'n ver standig en aardig meisje als Toni! Evenmin geloofde Olivia, dat Carlos ernstige bedoelingen met Juanita had fehad! Waarschijnlijk had hij zich met het meisje vermaaktmeer niet. Oli via zuchtte. Haar plannen met Nigel schenen tot mislukking gedoemd te zijn. Ze gaf echter niet gauw iets op en met het vaste voornemen morgen ernstig met Nigel te praten en hem een soort ulti matum te stellen, sliep de vrouw in. ..Eindelijk!" Carlos trad uit de scha duw van de boom naar voren en sloot Toni in zijn armen. Hij kuste haar eerst zachtjes, maar daarna met grotere hartstocht, en hij voelde haar in zijn armen trillen. Het scheen niet in hem op te komen, dat Toni zich tegen zijn lief kozingen zou kunnen verzetten. Hjj ken de de liefde en hij wist hoe een man een vrouw voor zich moest winnen. Een vrouw wilde zich mooi en begeerd en ro mantisch aanbeden voelen. Zelfs dit En gelse meisje, dat van oordeel was dat vrouwen en mannen gelijk werk konden doen, scheen er gevoelig voor te zijn. Het werk, dat ze deed, was gelukkig door en door vrouwelijk. Verpleegsters- werk paste bij elke vrouw. Hij vond het vreselijk als en vrouw bijv. aanleg voor zakendoen aan de dag legde Toch drong het na enkele ogenblikken tot hem door. dat Toni zich niet aan zijn hartstocht overgaf, maar tegenstrib belde. Toen hij haar losliet, begon ze snel in de richting van de rivier te lo pen. Carlos glimlachte. Hij keek naar Tonl's koperkleurige haar, dat in het maanlicht als een aureool om haar ge zichtje glansde. ,,Wat is er aan de hand. lieveling?" vroeg hij op zachte toon. terwijl hy met haar meeliep. „Ben je bang, dat iemand ons ziet?" Toen zij bij het buitenhuis waren ge komen. hield Toni halt en keek hem aan. ..Ja", antwoordde ze langzaam, ,,'t geeft me een onbehaaglijk gevoel. O. Carlos, waarom kunnen we 't niet aan iedereen vertellen? Ik voel me als een misdadigster." Hij nam haar hand in de zijne en kuste haar vingers één voor één „De afgelopen dagen waren eindeloos," zei hy zacht. Het lijkt eeuwen geleden, dat >it je in mijn armen hield. Toni Omhels me. anders houd ik het niet uit". Toni kon de weerstand, die ze in zich voelde niet onderdrukken. Hy sprak als de held uit een film en zyn liefkozingen stonden haar opeens tegen. Ze vroeg zich verwonderd af. hoe ze zich zo kort ge leden nog door hem had laten kussen en zyn liefkozingen beantwoord had Toch had hy ontegenzeglyk iets aan trekkelijks. dat kon ze zelfs op dit mo ment niet'ontkennen. Ze wist niet, hoe ze de situatie aan moest pakken. Hoe moest een meisje een man duideiyk ma ken, dat ze zich vergist had ln haar ge voelensdat ze iemand anders pyn had willen doen. en dat de enige die er onder leed. zy zelf was Ik kim het hem op dit moment niet zeggen, dacht ze wanhopig; zijn bruine cgen vol liefde op zich gericht voelend. Haastig fluisterde ze: „Ik had eigen- lyk niet willen komen. Carlos, ik haat dit soort heimelykheid en mevrouw Burden kan me ieder ogenblik nodig hebben en me roepen. Ik wil je alleen vragen, of ik het in ieder geval niet aan héar mag vertellen". „Natuurlijk aan haar 't minst van allemaal," antwoordde Carlos, terwijl hij zich met een teleurgesteld gezicht van haar afwendde. „Begryp je niet. dat ze nog steeds van plan is jou te koppelen aan Nigel? Ze zou me op staande voet wegsturen! En op dit moment zie iV nog geen mogelijkheden voor een an dere baan. Uit een afgelegen oord als dit duurt het enige tyd, voordat men antwoord heeft op brieven, zelfs al gaat alles per luchtpost. Ik heb hier een uit stekend bestaan en ik ben niet van plan hier weg te gaan. voordat ik iets wat even goed of beter is. kan krygen". (Wordt vervolgd) Panda en de schat van het eenzame eiland 35) Dank zij de opwekkende zeelucht opende Jolliepop weldra weer de ogen. Voorzichtig betastte hij een grote buil. die de plaats aangaf, waar Teut- bel's knuppel hem getroffen had. ..Wat is er met hem aan de hand?" vroeg een baar dige zeeman naderbij komend. ..Hij is zeeziek, geloof ik", antwoordde Panda. Maar jolliepop. die inmiddels voldoende bij was ge komen om het geruis van de zee van het gesuis in zijn oren te kuhnen onderscheiden, nam nu het woord. „Ik ben niet zeeziek, mijne heren", sprak hij. „mijn tijdelijke duizeligheid is veroorzaakt door een pijnlijk contact tussen mijn hoofd en een neer suizen de knuppeL'. ..Hoe kan dat nu?" riep de zeeman. ..een knuppel slaat niet vanzelf, dus moest er iemand zijn. die hem vasthield. En er was niemand beneden behalve jij- zelf!" ..Zou er misschien een verstekeling in het ruim zit ten?" opperde een matroos, die naderbij gekomen was. „Onzin", zei bootsman Swabber, „een verstekeling houdt zich verborgen en slaat dus niet matrozen op hun hoofd. Nee." vervolgde hij met gedempte stem. het was niet een van ons en het was geen versteke ling. dus een mens kan het niet geweest zijn Een angstige stilte volgde op deze woorden, die ten slotte door Panda werd verbroken. „Maar wie was het dan wel?" vroeg hij. „Een geest", antwoordden de matrozen in een som ber koor. Ordening van het Forensen-kamperen Een plan is in voorbereiding om tót ordening van het forensenkamperen te komen. Hiertoe is en wordt overleg ge pleegd tassen de Ned. Kampeerraad en de Stichting Ned. Forensenkampeerver enigingen. Dit plan houdt, naar de Nea. Kam peerraad uitdrukkelyk mededeelt niet in, dat de geliefde tenthuisjes van dui zenden stedelingen zouden moeten ver dwijnen. Een „uitstervingssysteem van 15 jaar wordt niet overwogen. Tien militairen gewond BU AUTO-ONGEVAL OP TEXEL Tien militairen van het corps Ma riniers zyn gistermiddag gewond enkelen ernstig toen de auto. waar mee zjj vervoerd werden over de kop sloeg. Het ongeluk gebeurde om half zes naby den Burg op Texel. _De chauffeur van de militaire auto, die met grote snelheid op weg was van Oudeschild naar het amphibie- oefenkamp „De Mok" raakte in een bocht de macht over zyn stuur kwyt, waarna de auto over de kop sloeg. Met de wagen werden 17 militairen vervoerd, die deelgenomen hadden aan een oefening bij Oudeschild. Enkelen hunner werden uit de wagen op het wegdek geslingerd De chauffeur van de wagen bleef ongedeerd. De auto zelf werd zwaar beschadigd. vyf gewonden zyn opgenomen in het Marinehospitaal te den Helder, vier waarvan er een vanochtend weer naar de Mok terugkeerde In de ziekenboeg 1 te den Helder en een patient wordt in het eigen kamp verpleegd. De verwon- dingen zyn niet van ernstige aard. Oefeningen in West-Europa GROOTSTE STRIJDMACHT SINDS 1945. Dank zy 'de grote intergeallieerde oefeningen, welke deze maand te land, ter zee en in de lucht worden gehou den, beschikt West-Europa op het ogenblik over de grootste parate strijd macht sinds 1945. In de oefening ..Hold Fast" (15 tot 22 September! grendelt de Northern Army van de N.A.T.O. de West-Duitse laagvlakte af. van oudsher de ultvalspoort van het Oosten naar het Westen. Dit leger, en het achterland worden beschermd door aanzienlijke luchtstrijdkrachten, die op dezelfde da tum de oefening ,31ue Alliance" uitvoe ren. Tenslotte wordt geiyk bekend van 13 tot 26 September voor de kast van Noorwegen en de toegangswegen tot de Oostzee de vlootoefening „Main Brace" gehouden. Meisje overreden en gedood OP SCHOOLSPEELPLAATS. Gistermorgen is het 14-jarige meisje Maria Stellinga. wonende in de Kardi naal van Enckevoirtstraat te Tilburg tydens het speelkwartiertje door een vrachtauto overreden en gedood. Even voor speeltyd had een hande laar op de speelplaats ten behoeve van zusters die de school besturen, een ag aardappelen afgeleverd. Terwijl een groepje meisjes een rondedans maakte op het speelterrein, reed de auto achterwaarts in de richting van de straat. Toen de spelende kinderen opzij stoven kwam bovengenoemd meisje ten val. Een der wielen ging haar over het hoofd; het kind was op slag dood. NIEUW TWEEDE KAMERLID. De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal heeft in de vacature dr W. Drees benoemd verklaard de heer H. Peschar te Haarlem. Geen Amerikaan staal zo sterk als ORAN! Er is geen Amerikaanse sigaret, die in zó korte tijd zoveel enthousiaste en trouwe rokers won. als Oran. Want Oran is de kwalitci(s-sigaret.die iedere dag beter smaakt De "len du vs O ran test' sluit ook voor U alle iwufel utr' DE VOLBLOED" AM ERIK. I. IV Opening Staten-Generaal in televisie De Nederlandse Televisie Stichting zal Dinsdag 16 September van 12.25 tot pl m 13 40 uur als Nationaal Programma een rechtstreekse televisie-reportage geven van de opening der Staten-Generaal en het daarmede gepaard gaande ceremo nieel. Voor het eerst in onze parlemen taire geschiedenis zal dus een groot aan tal Nederlanders in de huiskamer ooz- getuige kunnen zijn van het uitspreken van de Troonrede en de daarmede ver band houdende gebeurtenissen in en om de Ridderzaal, op het moment van deze gebeurtenis zelve. In de avonduren van deze Prinsjesdag zullen de televisiekykers onvoorziene omstandigheden voorbehouden met een tweede primeur voor Nederland kennismaken. Eveneens als nationaal programma hoopt de N.T.S. dan name ly k van 20.15 tot plm 21.45 uur een herhaling te geven van de complete 's middags uitgezonden reportage, die vanaf het beeldscherm gefilmd zal wor den. K.L.M.-GESCHENK VOOR MEXICAANSE PRESIDENT. Het ligt in de bedoeling van de direc tie der K.L.M. om. ter gelegenheid van de opening van de nieuwe luchtdienst Amsterdam—Mexieo-City op 27 October a.s. aan de president van Mexico een bijzonder geschenk aan te bieden, be staande uit een grote, door Nederlandse kunstenaars vervaardigde, zilveren doos, waarin op donkerblauw fluweel 61 re presentatieve zilveren munten zullen worden gelegd, afkomstig uit alie landen, welke in het K.L.M_-net zijn opgeno men. Dit geschenk beoogt te zyn een symbool van de handel welke zich, mede dank zy de burgerluchtvaart, tussen al deze landen heeft ontwikkeld. Radio-programma VOOR VRIJDAG 12 SEPTEMBER Hilversum I (402 Ml VARA: 7.00 Morgenwijding VARA. 10.20 Nederlandse muziek. AVRO: 10.45 Voor de kleuters: 11.00 Alt en plano; 11.30 Voor de zieken: 12.00 Sopraan, te nor en orgel. 12 30 Land- en tulnbouw- mededellngen, 12 33 Sport en prognose; 12 48 Gram muziek, 13.00 Nieuws: 13 15 Mededelingen of gram muz.; 13.30 Dans muziek; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Gram.- muzlek 14.55 Voordracht). VARA: 16.00 Gram.muziek; 16.30 Voor de Jeugd; 17.00 Gram.muziek; 1720 Muzikale cau serie; 18.00 Nieuws; 18 15 Felicitaties: 18 45 „Denk om de bocht', 19.00 Plano- spel; 19.15 Prljzenpraatje. VPRO: 19 30 Bespreking van het Bybelse toneelspel „De droom der gevangenen"; 19 50 Be richten. 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespre king; 20 15 Voordracht; 20.30 „Benelux", causerie; 20.40 „Zwerftocht door Italië", causerie. VARA: 21.00 Vacantleprogram- ma; 21.25 Orgel. harp. viool en zang; 21.55 Buitenlands overzicht; 22.10 Gram.mu ziek. VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie; 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws; 23 15—24.00 Groot Orkest. Hilversum II. (298 M.) KRO: 7 00 Nieuws, 7 15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram muziek; 7.45 Morgengebed en litur gische kalender; 8 00 Nieuws; 8.15 Gram - muziek; 9 00 Voor de hulsvrouw; 9.35 Gram muziek; 9 45 Schoolradio; 10.00 Franse muziek; 10 30 Omroeporkest; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Mannenkoor; 12.00 Angelus: 12 03 Gram muziek. 12 30 Land en tulnbouwmededellngen; 12.33 Salon orkest; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; llste. io io oonsvenconceri; ïv.uu Nieuws; 17.45 Amusementsmuziek; 19.00 Nieuws; I 19.30 Vioolrecital. 20.05 Symphonlecon- j eert; 21.45 Nieuws: 23.30 Klein Amuse- I mentsorkest en solisten; 24.00 Nieuws: 0 30 Lichte muziek; 1.15 Gevarieerde mu- 1 ziek. Frankrijk. Nationaal programma. 347 m: 12 30 Orkestconcert: 13.00 Nieuws. 13 20 Hoorspel: 13.56 Israëlische uitzending; 18.30 Amerikaanse uitzending: 19.00 Cla- veclmbelrecltal; 19.58 Gram.muziek: 21 00 Symphonleconcert: 23.4524 00 Nieuws. Brussel. 321 en 184 m. 324 m.: 12.00 Omroeporkest: 12.30 Weerber.; 12 34 Gra- mofoonmuzlek; 13 00 Nieuws; 13.15 Ham mondorgelspel; 14.00. 14 45. 15 10 en 15 15 Gram muziek; 15.30 Kamermuziek. 15 50 en 16 15 Gram muziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek. 18 00 Gram.muziek. 18 05 Causerie; 18.20 Gram muziek: 18 30 Voor desoldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 cn 20 00 Gram muziek; 20.15 Svmphonleconcert: 22 00 Nieuws; 22.15 Dansmuziek; 22.55 Nieuws. 484 ni.: 12.05 Omroeporkest: 13,00 Nieuws; 13.10. 14 00. 15.00 en 16.00 Gra- mofoonmuzlek: 17.00 Nieuws; 17 15 Amu sementsorkest; 18.30 Pianorecital; 10.15 Gram.muziek: 19.40 Idem; 19.45 Nieuws; 20.00 Omroeporkest; 21.00 Gram.muziek: 21.30 Hoorspel: 22 00 Nieuws; 22.10 Ka mermuziek; 22.50 Nieuws. 13.25 Pianospel; 13.45 Voor de 14.00 „ii Tabarro", opera (gr.pl Schoolradio. 15.30 Pianorecital; 16.00 Voor 15.00 zieken; 17 00 Voor de Jeugd. 17.15 Kinderkoor; 17 35 Amusementsmuziek; 18.00 Militaire causerie: 18 10 Planodua: 18.30 Gevarieerde muziek. 18.52 Actuali teiten; 19 00 Nieuws; 19.10 Regerlngs- ultzending' „Verklaring en toelichtlnv": 19.30 Gram.muziek: 20.25 De gewone e 21 40 „De ontrouw'1, causerie; 21 55 Me- tropole orkest: 22 45 „Het Christelijk Oosten", causerie: 23.00 Nieuws; 23.15— "*.00 Gram.muziek Engeland. BBC Home Service. 330 m.: 12.00 Rhythmlsche muziek; 12.25 Geva- 1'2.55 Weerberichten: Gram.muziek: 14.00 BBC Welsh Orchestra: 15.00 Hoorspel; 15 30 Strijktrio en plano: 16.30 Filmmu ziek; 17.00 Voor de kinderen: 17.55 Weer berichten; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.20 Marsen en walsen; 19.00 Gevarieer- :o Symphonle-orkest en solist; 21.00 Nieuws; 21.15 Nieuwsbrief uit Amerika; 21.30 Gevarieerd programma; 22.00 Causerie: 22.15 Cellorecltal; 23.00— 23.03 Nieuws. 1500 12 00 Lichte muziek; 12.45 Schots orkest: 13.45 Voor de kleuters; 14 00 Voor de vrouw: 15.00 Lichte muziek 1545 Amusementsmuziek. 16 15 Mrs Da le's dagboek; 16.30 Orgelspel; 17.00 Po pulaire muziek; 17.30 Fanfare-orkest; 18 15 Amusementsmuziek; 18 45 Hoorspel: 19 00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sport: Twintig vragen: 20 00 Klankbeeld; 20 45 Gevarieerd programma: 21 15 Lichte muziek' 22 00 Nieuws; 22 15 Actualitei ten; 2220 Lichte muziek; 23.00 Voor- Agenda DONDERDAG: van Galen 7—11 DAGELIJKS Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October dagelijks van 105 uur Cs Zondags van 15 uur). LakenhalSchilderijententoonstelling. (Werkdagen in5 u: Zondags 1—5 U.j. DE BIOSCOPEN. Luvnr ,,'s Nachts langs de weg" Lido ,.'n Linke Jongen" (alle leeft.) Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; andere dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino „ZU. die vergeten worden" (18 uur. overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag „De Dictator". Trianon „Klokslag 12" (14 Jaar) Zond 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2 30. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 6 Sept. 13 uur tot Zaterdag 13 Sept. 8 uur larccnomen door Apotheek van Drlesum. Mare 110. tel 20406 en de Zuld^r-Apotheek Lammenschansweg 4. tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wllhelmlnapark 8, tel. 262"" ïclmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3