Leiden beleefde zijn eerste grote rampenoefening Forse inleiding voor de a.s. werving van vrijwilligers FLAMINGO EILAND Agenda maandag 8 september BESCHERMING BEVOLKING Het regenachtige weer van Zaterdagmiddag heeft denkbeeldige vijandelijke vliegtuigen niet weerhouden een bomaanval te doen op het slachthuis en de lichtfabrieken. Maar evenmin lieten de mannen en vrouwen van de vele dien sten, die deel uitmaken van de Bescherming Bevolking zich uit het veld slaan. Overal kan men constateren, dat de grote rampenoefening met gepaste ernst werd uitgevoerd. Het initiatief tot de oefening ging uit van de afdeling Leiden van het Ned. Rode Kruis, die het 20-jarig bestaan van haar Rode-Kruiscolonne op deie wijze wilde herdenken. De belangstelling van de zijde der bevolking had groter kunnen zijn, maar zonder twijfel vormde de regen een beletsel. De jeugd echter liet zich door niets weerhouden en genoten van de waterballetten van de brandweer en het drukke gedoe van Rode-Kruismensen en E.H.B.O.-ers. En als we over de jeugd spreken, moeten wij een pluim op de hoed of muts steken van padvinders en zeeverkenners, die de allesbehalve benijdenswaardige taak van slachtoffer op zich hadden genomen, lange tijd .getroffen" op de koude grond lagen en hun gezonde ledematen goedsmoeds lieten verbinden. Voor de oefening begon, zette het I hoofd Bescherming Bevolking, brand- weercommandant S. W. Hagedoorn. voor een aantal genodigden het doel uiteen. Onder deze personen bevonden zich oa. mr R. M. Gallas, vertegenwoordger van de commissaris der Koningin, de 1 burgemeesters van Leiden en Oegstgeest. enige wethouders en raadsleden, gene raal L. H. van Oyen, commandant van het Rode Kruis Korps, alsmede tal van andere autoriteiten van diensten, die een onderdeel vormen van de B. B. Het doel, aldus de heer Hogedoorn, is het beproeven van de samenwerking tussen de brandweer, politie. G.GD.. Rode Kruis en EHBO. Bovendien is de opzet de bevolking te doordringen van de noodzakelijkheid van zelfbescher ming. Met deze oefening wordt dus in feite de wervingsactie voor vrijwilligers voor de wijk- en blokploegen ingezet. De veronderstelling was. dat acht ton bommen waren neergeworpen die onge veer 25 branden veroorzaakten en 100 doden en gewonden maakten. Het ge troffen gebied was het Slachthuister rein en dat van de Lichtfabrieken. De centrale post, van waaruit de oefening werd geleld, was gevestigd in de school op het Schuttersveld. De E.H.B.O.-ers en -sters, die de her en der verspreid liggende slachtoffers de eerste hulp verleenden, konden op een label de aard van de verwonding lezen. Als de gewonden waren behan deld. werden ze samengebracht in ge wondennesten. Daar werden ze opge haald door de brancardploegen van het Rode Kruis. Van de honderd gewonden zijn er 20 zwaar gewond, 40 middelzwaar en 40 licht gewond, deelde dr A. Kors. het hoofd van de waarnemingsdienst mee. Deze getallen heeft men tijdens de oor log In Engeland statistisch vastgesteld. Een E.H.B.O.-ster vertelde ons. dat de E H B O- om 3.21 uur was begon nen met het verbinden van de ge wonden. Toen wij haar spraken wees de klok 3.55 uur en wachtte zy met haar patiënt nog steeds op de komst van het Rode Kruis. Enige brancard- ploegen waren weliswaar op het ter rein van de ramp aangekomen, maar gingen niet direct tot handelen over. Deze gang van zaken verwekte niet alleen bij ons enige verwondering.. Wat later bespraken wij deze kwestie met generaal Van Oyen. die toegaf, dat er een hiaat was tusen het verlenen van eerste hulp en de komst van het Rode Kruis. Hier moet kennelijk iets aan de organisatie hebben gemankeerd, dat vermeden had kunnen worden. Ook was het niet goed gezien, om in de gang van de school aan de Pasteurstraat, waar de gewonden werden verzameld, het eerste doktersonderzoek te doen plaats vin- i den. Dit had tot gvolg. dat de toegang versperd raakte met brancards en som mige gewonden buiten in de stromende regen moesten wachten. Een oefening dient er evenwel voor. om fouten aan het licht te brengen, opdat ze een volgende keer kunnen wor den vermeden. Bovendien wordt In de organisatie van de B B. aangenomen, dat in tijd van oorlog eerst binnen twee uur hulp moet worden verleend aan ernstige gewonden, aldus deelde gene raal Van Oyen ons mee. Brand! De branden werden bestreden door de brandweren van Leiden en Oegst geest. Vier wagens kwamen met sirene- geloei aanstuiven. Een Magirusladder werd in de Pasteurstraat opgesteld. De modernste autospuit van Leiden zoog het water uit de Maresingel en perste door zes slangen 2500 liter water per minuut naar de vuurhaarden. Vanuit een geluidswagen werd de toeschouwers uitleg gegeven van de gang van zaken. Om de zaak nog meer spectaculair te maken werd hier en daar wat fosfor in lllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll.i Koe begreep er niets van, maar gij In een stal van het slachthuis, die als gewondennest dienst deed tijdens de rampenoefening, stond een koe. Het dier keek met een niet-begrijpende blik in zijn ogen om naar de E.H.BO.-ers, die de laatste hand legden aan de verzor ging van hun patiënten. Toen zij daarmee klaar waren, trok het koe beest hun aandacht Zij besloten in hun ijver ook een „zeer" lapje om de rechter voorpoot van de koe te binden. Zij liet dit rustig toe. Maar tot op het ogenblik, dat zy werd geslacht, heeft zij niet be grepen. waar al die drukte nu eigenlijk goed voor was. De rampenoefening werd - behalve door de koe gadegeslagen door honderden stadgenoten. Zy kon den wel weten, wat de diepere be tekenis was van het spel: de pa raatheid van Bescherming Bevol king opvoeren enpropaganda maken voor deze organisatie, 'die huis en haard beschermt in een onverhoopte oorlog. Dat dit begrip moge blijken uit het aantal aan meldingen tijdens de wervings actie. die binnenkort zal worden gehouden! 'Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll brand gestoken en woeien dikke rook wolken door de Pasteurstraat. Vooral de jongens genoten en zaten elkaar luid schreeuwend achterna met klapper pistooltjes. De politie zorgde, dat de be langstellenden net niet zo dicht met hun neus bij de oefening konden komen, wol gestopt. Dertig oedden waren in enige lokalen en tot in de gang opge steld. Voor de padvinders, die zo lang in de kou hadden gelegen, zal het onge- twyfeld een verademing zijn geweest, dat zij wat bij konden komen in een bed, terwijl verpleegsters hen gadesloegen, alsof zij echte patiënten waren. Ijverig brachten zij warme soep, die militairen van de koksschool op de speelplaats hadden bereid op hun loeiende veldkeu- ken-aparaten. In de lokaliteit, waar shockpatiënten lagen, bungelden flesjes zout water aan een stang naast het bed: de stakkers kregen een bloedtransfusie. Tenminste, men deed alsof, want 'het rubber slangetje was dichtgeklemd. Toch hoor- den we een welpje met een benepen dat het verkeer of de demonstrerende stemmetje roepen: Zuster, hij lekt! en leden van diverse diensten hinder zou- met een vies gezicht keek hij naar het den ondervinden. water, dat zijn lekkere warme dekens Brug vernield I Niet alleen zetelde in de school het Nadat de slachtoffers in de school aan de Pasteurstraat voorlonie waren he post ondcrgebiacht, maar ook was daar I r"?lfirednie5it-„DM, 2SSL5? den waren ingedeeld, zouden zi) naar SÏÏKSfi"!J, „h,„VtSSÏÏÏÏKï SchuKS,ta:'oriïn Crrarï" Sï ffiSïSL/ÏSHl ha" '/t"\ T I ?a 'd'e Sp afefmanS?» met wau'è- Trekvaartbrug vernield en omdat ook de t,!klP, Mc„ verzekerde ons dat de ver- o^r.-d-n'd^onTn' Se.Tn ÏÏÈS I De^ colonnesvan het Rode Kruis, die M«r en v^ff ww oPwhiSrtJ i aan de oefening deelnamen, kwamen naar en van dit veer geschiedde met ult; Wassenaar. Noordwijk, Alphen aan 1 den Rijn. Zoetermeer, Voorburg. Ha- 1 zerswoude, Gouda en Rijnland. In to- ambulancewagens. Toen later werd aangenomen, dat de 7Prswol IdifJpn oannrteethiulpCnhtv^UnS^aHQ^eir^" I ^al waren hierbij betrokken: vier art- slagen op de huizen van de Haarlem- 84 h n en 47 dames De merweg. vormde de brandweer met 14 sen' 84 neren en 47 aames: Pf. stralen een dekking voor het gewonden- transport over het water. Noodhospitaal Eerst toen de gewonden na geruime I tijd de school aan het Schuttersveld I binnen werden gebracht, maakte het af- wachten daar plaats voor een grote ac tiviteit. De patiënten werden onder zocht. geadministreerd enonder de I In aansluiting op de oefening houdt het Rode Kruis Dinsdag 16 September. 8 uur in het Acad. Ziekenhuis een propaganda-film- avond, waar mannen en vrouwen van 18 tot 40 jaar welkom zyn. Men kan zich dan opgeven als helper of helpster van een van de Rode- Kruisdiensten. Mod.-advert. 1 FEUILLETON door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels zijn kundige handen kwam een klein kunstwerk tot stand. Toni die hem op een middag gadesloeg, bepeinsde, dat zulke handen ook goed ohirurgswerk zouden kunnen doen Ze had dit tot Mark gezegd, toen ze hem na een bezoek aan Floriana uitliet. Mark knikte .Ja. het is zonde van de jongen, dat hij hier in deze uithoek vastgehouden wordt. Hij is intelligent, wil graag leren, is nu volkomen onbe dorven en vol enthousiasme. Als me vrouw Burden hem echter nog lange jaren vasthoudt, zal ook hi) ten onder gaan aan de Invloeden van hier. Doe v/at je kunt voor Fisk. Toni!" ..Ik heb helaas maar weinig invloed", zei ze zacht. Ze was het volkomen met Mark eens. dat er in Fisk's belang iets gedaan moest worden. Mark had haar peinzend aangekeken en gezegd..Dat weet ik nog zo net niet. Op de een of andere manier heb Je op Floriana veel indruk gemaakt. Ik zie Je nog wel hierover En weg was hij geweest in grote haast. Het portier van 39) Als ze over de schreef ging. zou ze geen cent krijgen. Tussen Olivia en Rila werd stilzwijgend een soort duel ultgevoohten, evenals tussen Nigel en zijn grootmoe der. Tussen Olivia en haar dikke doch ter Molly waren geen moeilijkheden, tenzij deze hierin bestonden, dat de oude vrouw niets van Phoebe moest nebben. Het meisje voelde weinig voor haar grootmoeder, maar op aandrang van haar ouders bewees ze deze allerlei attenties, die Olivia onuitstaanbaar vond. Phoebe irriteerde haar bovenma tig. ,2e is bloedarm en volkomen be- corven door die Idiote ouders van haar", klaagde ze eens tegen Toni. Molly zat de laatste tijd dagenlang op haar kamer te borduren aan een inge wikkeld handwerk voor haar moeder's verjaardag. Chester, die. als hij wUde, de Ideale sohoonzoon kon spelen, maak te charmante grapjes over het komende feest en bracht van zijn expedities over de onderneming speciaal wild en bijzon dere vis mee voor Olivia's late soupers. Aan deze gewoonte, om midden in de naoht nog iets te eten, kon Toni geen einde maken. Het diner was altijd zeer overvloedig. Maar als de gasten kwamen om roulette te spelen, placht Olivia heel weinig vooraf te eten, om na afloop van het gokfestUn op haar slaapkamer nog een soupertje te laten aanrichten, waar aan Toni tegen wil en dank moest deel nemen. De oude vrouw beweerde, dat ten copieus diner haar ongeluk bij het spel bracht, en als het feest afgelopen was. had ze een behoorlijke honger ge kregen. Een slaperige Juanita moest de bladen met de versohillende lekkernijen naar de slaapkamer brengen en Toni had geen kans gezien, deze gang van zaken te veranderen. De avonden van het roulettespel waren Olivia's enige af leiding en ze liet zich door niemand in deze de wet voorsohrijven. „Al is 't mijn dood. lieve kind." zei ze telkens weer tot Toni. .ik wens mijn souper hier boven na afloop van zo'n prettige avond". Toni lachte toegeeflijk, al wist ze heel goed. dat warme melk en Iets heel licht verteerbaars veel beter voor de bijna E0-Jarlge zouden zijn. Het had echter geen zin over deze oude Ingeroeste ge woonte met Olivia te redetwisten. Toni was bli), dat de gok-avondjes door het sleohte weer niet al te vaak voorkwa men ln het regenseizoen. Fisk. die uitstekend timmeren kon. was bezig met het vervaardigen van een houten scheepje, naar een oud model, voor zijn grootmoeder's verjaardag. Hij l:et het Toni zien, die vol bewondering zyn auto sloeg dicht. In de regentya thans ieder ogenblik wraak zou kunnen waren er altijd veel zieken op het eiland nemen. Ze wisten beiden, dat wanneer en er was thans gelegenheid te over Carlos ook 'maar de geringste belang voor hem om diverse tropische koortsen stelling voor Toni tegenover mevrouw te bestuderen. j Burden zou tonen, het voor Nigel een De avond scheen eindeloos te zyn en I klein kunstje zou zyn het ontslag van mevrouw Burden was niet naar bed teCarlos te bewerkstelligen krijgen. Ze maakte er een echte lamille I Nigel's belangen zouden voorgaan, ook avond van en praatte aan één stuk door. al was Carlos bijna onmisbaar op Flo- Carlos zat in een van de banken bij het1 riana.Met al haar millioenen zou raam en sloeg het groepje rond de rol- j mevrouw Burden echter niet al te veel stoel gade. Hij hoorde niet heleméal tot moeite hebben om een nieuwe admini cle familie en hield zioh op een afstand, strateur te vinden, terwijl Nigel haar Hoewel zijn bloed kookte door het trage I kleinzoon en erfgenaam was en van een verloop van de a.vond, zag hy er uiter- leeftijd, die goed bij Toni paste lijk kalm en onbewogen uit. Toni scheen Carlos had het onbehaaglijke gevoel vol belangstelling naar de verhalen van dat Nigel precies wist wat er ln hem de oude vrouw te luisteren, terwijl ze I omging. Hij had moeite zich te beheer- toch op hete kolen behoorde te zitten j sen. Het idee van Toni. gebonden aan om haar naar bed te krijgen, opdat ze I een nietsnut als Nigel, maakte hem zich by Carlos, die haar in de patio zou bulten zichzelve. Hij had de grootste wachten, kon voegen.... Carlos wond moeite om zichzelf in toom te houden, zich op. Mevrouw Burden had hen de j Olivia was intussen rustig bezig met afgelopen week opzettelijk gescheiden verhalen over Floriana van vijftig jaar gehouden. Ze wilde Nigel een kans ge-1 geleden, toen ze er als jonge vrouw was venHij kon 't zichzelf moeilyk ver- komen wonen „Toén hadden we fees geven, dat hij in een zwak moment Toniten! Elke gelegenheid werd aangegrepen zyn gevoelens ten opzichte van haar had duidelyk gemaakt. Nigel lag lui in een gemakkelijke stoel in een hoek van de kamer en sloeg even eens de groep rondom zijn grootmoeder gade. Zo nu en dan keek hy in de richting een feest te organiseren, verjaar dagen. geboorten, allesEr was wei nig andere afleiding, geen auto's, geen radio, geen telefoon en geen electrlci- teit". Ze glimlachte tegen Toni. die met glanzende ogen naar haar luisterde. „We akten met onze feesten echter veel van Carlos en deze voelde iets van spot goed. Onze huizen waren voor ons net in de koele blik, die op hem gevestigd I zoveel waard als thans de club. de blos- werd. Het was alsof Nigel, na jarenlang j coop de schouwburg en wat al niet Carlos' verachting voor zijn gennge be- j meer tezamen, en ik heb vaak het ge- kwaamheden ondergaan te hebben. voel. dat het peil van ons amusement thans bijzondere troeven in handen veel hoger was dan dat van jullie tegen hield. Alsof hij hem toeriep, dat hij I woordig". (Wordt vervo Panda en de schat van het eenzame eiland De brandweer in volle actie nabij het Slachthuis. Foto ld/van wiet Nieuw onderzoek in kwestie Samuels Deskundig oordeel omtrent patiënten noodzakelijk Het Medisch Tuchtcollege te Am sterdam heeft de aanklacht behan deld. die de geneeskundig inspecteur van het Staatstoezicht op de Volks gezondheid in de provincie Noord-Hol land heeft ingediend tegen dr J. Sa muels te Amsterdam inzake overtre ding van art. 1 van het Medisch Tucht recht. Dit artikel geeft de maatregelen aan. die genomen kunnen worden tegen een geneeskundige, die sohuldig heeft ge maakt aan handelingen, die het vertrou wen in de stand der geneeskundigen on dermijnen of aan nalatigheid, waardoor ernstige schade is ontstaan voor een persoon, te wiens behoeve hem genees-, heel- of verloskundige raad of bijstand werd gevraagd, of die in de uitoefening van de geneeskunst blijk geeft van grove onkunde. Tijdens deze behandeling, die niet openbaar was. heeft dr Samuels de gele genheid gekregen een pleidooi te hou den. waarin hfj stelde „dat de Commis sie. belast met het onderzoek naar de doeltreffendheid van de causale behan deling van kanker volgens zijn methode. 46 patiënten heeft onderzocht, dat van deze in 16 gevallen de diagnose kanker microscopisch gesteld was en van wie zich 20 reeds in het derde stadium be vonden. waarbij met de tot dusverre ge volgde methodes de patiënten niet meer te helpen zijn". Onder hen bevonden zich aldus dr Samuels in' zyn pleidooi mensen, die reeds 1114 jaar onder behandeling zyn, want met de melhode-Samuels moet de patiënt geregeld worden nabehandeld. Hy stelde voorts, dat de door het Tucht college geselecteerde 14 patiënten, die door een commissie van deskundigen zijn onderzocht en van wie meer dan de helft in het derde stadium verkeerde, thans, twee jaar na het betreffende onderzoek, neg allen in leven zijn en in goede con ditie verkeren. Hy concludeerde in zyn pleidooi, dat het Tuchtcollege, kennis genomen hebbende van al deze feiten, niet anders dan gunstig over zyn thera pie kan oordelen. Het College heeft nog geen uitspraak in deze zaak gedaan. Het heeft uit gesproken. dat „het wenselijk is. het oordeel van de deskundigen te ver nemen omtrent elk der patiënten, door dr Samuels aan hen vertoond, in ver band met de reeds eerder aan de des kundigen voorgelegde vragen en heeft derhalve verzocht een nieuw voorlopig onderzoek ln te stellen teneinde een zodanig schriftelijk verslag te krjjgen". DODELIJK ONGEVAL VAN PRIJSWINNAAR. Door het plotseling naar links uitwij ken met zyn rijwiel is Zaterdagavond een inwoner van Chaam (N.-B.) op de Tilburgse weg te Reusel (N.-B.) onder een autobus geraakt en op slag gedood. Als tragische byzonderheid zy medege deeld. dat hy had deelgenomen aan de grote interkring-sportdag te Reusel van de R.K. Jonge Boerenstand en dat hy even voor zijn ongeluk als prijswinnaar in diverse nummers twee bekers en een lauwerkrans in ontvangst had genomen. Emigranten voor Brazilië weer in Rotterdam Het m.s. „Alioth" van de N.V. van Nievelt, Goudriaan en Co's Stoomvaart Maatschappy ligt op het ogenblik weer in de Lekhaven te Rotterdam. Vrydag- middag verliet, geiyk gemeld, het schip de Rotterdamse haven met aan boord een 11-tal Nederlandse families, die zich gaan vestigen in Castrolanda Brazilië Teen de „Alioth" een uur onderweg was. noodzaakte een machlnesehade het schip terug te keren naar Rotterdam. Men hoopt het schip tegen het einde van de week weer in orde te hebben, zodat dan de onderbroken reis kan worden voortgezet. De emigranten zyn aan boord geble ven. behalve de heer Groenewold en zijn kinderen, zy zyn naar Zwartemeer te ruggereisd om de begrafenis van* me vrouw Groenewold mee te maken. die. zoals bekend. Donderdagmiddag door een auto werd aangereden en gedood. DE HEER OOSTERHUIS SLOOT N.V.V. CONGRES. De 20e algemene vergadering van het N.V.V in het Kurhaus te Scheveningen, is Zaterdagmiddag door de Verbonds voorzitter. de heer H. Oosterhuis geslo ten. Na woorden van dank tot de organi satoren enz., wees hij er op. dat het hoofdbestuur op korte termijn met een voorstel hoopt te komen, tot de vervan ging van de heer Suurhoff. Spr noemde het een prachtig congres en deed een hartstochtelijk beroep op alle werkers van hoog en laag om de versterking der gelederen ter hand te nemen. „Het N.V.V. wil de sociale zekerheids- politiek een hecht economisch fundament geven", zo zeide hit en merkte op. dat de 21ste vergadering van het NW in het teken van het 50-jarig bestaan zal staan. 32) Statig zeilde de bark ..Drijfsijs" de haven uit; de zeemansloopbaan van Panda en Jolliepop was begonnen. Ergens in de West-Zee. waarheen het schip voer. moest zich het eenzame eiland bevin den. waar de schat verborgen lag. die het eigenlijke doel van onze twee nieuwbakken zeelieden u-as. Of zij op de grote oceaan het kleine eilandje zouden vinden was een vraag, waar zij zich nog niet mee ie naar ecu uiuuci r - Uit het museum van Miranda, van een schip, dat iets te maken had gehad met I Panda werd geheel m beslag genomen door het oe geschiedenis van Flamingo eiland. besef jat de zwaaiende mast. waarin hij door de Fisk had uren in het museum doorge- bracht om alles te tekenen en onder I bootsman WOS gestuurd, heel hoog was; terwijl Radio-programma VOOR DINSDAG 9 SEPTEMBER Hilversum I. (402 M) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.muzlek; VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.10 Gram.muzlek; 8.45 Idem; 9.00 Morgenwy- dlng; 9.15 Gram.muzlek; 9.30 De Groen teman; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram. muzlek: 10.50 Voor de kleuters; 11.oq Voor de zieken; 11.30 Sopraan, bas-bariton en plano; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land en tulnbouwmededellngen; 12.33 Voor, ons platteland; 12.40 Planoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.mu zlek; 1320 Reportage uit Rotterdam; 14.00 Gram.muzlek; 14.40 Voordracht; 15.00 Gram.muzlek; 15.45 „Van de hak op de tak. ln en om de tuin", causerie; 16.00 Gram.muzlek; 16.30 Voor de Jeugd; 16.50 Kinderkoor; 17.15 Gram.muzlek; 17.30 Gevarieerde muziek; 17.50 Militaire cause rie; 18.00 Nieuws; 18.15 Orgelspel; 18.30 Gevarieerde muziek; 19.00 Pianospel; 19.15 „Paris vous parle"; 19.20 Fanfare-orkest; 19.45 Krontjong-ensemble; 20.00 Nieuws; 20 05 Orkestconcert: 20.35 Mededelingen weet. wat u niet weet"; 21.50 Dansmu ziek: 22.15 Reportage uit Rotterdam; 22.45 Buitenlands overzicht: 23.00 Nieuws; 23.15 „New York Calling"; 23.20—24.00 Gramofoonmuzlek. Hilversum II. (298 M) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; Gram.muzlek; 7.45 Morgengebed en litur gische kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.muzlek; 9 00 Voor de huls vrouw: 935 Gram.muzlek: 9.40 „Licht baken". causerie: 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.muzlek: 10.35 Promenade- orkest: 11.00 Voor de vrouw: 11.30 Om roeporkest: 12.00 Angelus; 12.03 Gram. muzlek: (12 30—12.33 Land- en tuln bouwmededellngen t12.55 Zonnewijzer: 13 00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Gram.muzlek: 14.00 Gevarieerd programma: 14.55 Gram.mu zlek: 15.00 „Hier vrll Europa": 15 30 „Ben je zestig?"; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zlekenlof; 17.00 Voor de Jeugd; 17.15 Fe licitaties voor de Jeugd; 17.45 Regerings uitzending: J. J. v. d Laan: Indonesië en Australië": 18 00 Kooreoncert: 18.20 Sportpraatle: 18.30 Metropole-orkest en soliste: 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws: 19.10 Gram.muzlek- 19 20 ..Dit Is leven", causerie: 19.30 Gram muziek; 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van: 20.30 Kamerorkest en solist: (In de pauze- Ac tualiteiten!: 21.55 Gram.muzlek: 22.00 Idem: 22.45 Avondgebed en liturgische kalender- 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gra mofoonmuzlek. Experimenteel televisie-programma voor de KRO. 20.15—21.45: 1. Gastenboek; 2. Debat 3. Weeroverzlcht; 4. Jan de Cler. Pauze. 5. Muziekfestival Hilversum. Engeland. BBC llome Service. 330 12.00 Gevarieerde muziek; 13.25 Geva rieerd programma; 12.55 Weerberichten 13.00 Nieuws: 13.10 Gevarieerd program ma; 14.00 BBC Midland Light Orchestra en solist; 15.00 Vespers: 15.45 Causerie; 16.05 Gram.muzlek; 16 15 „The Centurlan Tank"; 17 00 Voor de kinderen. 17.55 Weerberichten; 18 00 Nieuws; 18.15 Sport: 18 20 Gram muziek- 19 00 Hoorspel; 19 30 Pianorecital; 20.15 Klankbeeld: 21.00 Nieuws: 21.15 Wereldbeschouwing: 21.30 lollicpop sterk het gams aan zeebenen voelde toen j g;r.rg» /MS hij zo waardig mogelijk met twee koffers een slingerende trap afdaalde. ..Men moet in het leven zijn evenwicht weten te bewaren", mompelde hij toen hij eindelijk het ruim bereikte. ..dan komt men overal veilig aan". Helaas was liet op dat ogenblik niet bepaald veilig in liet ruim. Teutbel. die zich daar had verborgen, loerde van achter een kist naar de niets vermoe- 22.20 Kamermuziek; 23 00—23 03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1.700 en -'17 m.: 12.00 Amusementsmuziek; 12.45 Schots orkest; 13.45 Voor de kleuters: 14.00 Voor de vrouw: 15.00 Lichte muziek 15.45 Populaire muziek- 16.15 Mrs. Dale's dagboek; 16 30 Orgelspel: 17.00 Militair orkest; 17.30 Lichte muziek: 18.00 Variété orkest en solist: 18 45 Hoorspel; 19.00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Soort; 19." Gevarieerd oroeramma- 20.15 .I'll always I remember; 21.00 .Hit Parade": 21.30 „The i apotheken Traitors": 22.00 Nieuws; 22 15 Actualltel- 6 Sept. 13 it i j- i ten: 32.20 Dansmuziek: 23 00 Voordracht; dende knecht. ..Ho gromde luj. ..de dief van mijn 0315 strijkorkest- 23 sr—2400 Nieuws. schatkaart werpt liicr zijn anker uit! Ik zal zijn Nordwestdentseher unndfuhk. 309 m. kluitgalen eens dichttimmeren!" 15.50 Lichte muziek; 16.10 Planorecital; 17.00 Nieuws; 17.45 Gevarieerde muziek' 19.00 Nieuws; 19.30 Volksmuziek; 20.00 Hoorspel; 21.00 Lichte muziek: 21.45 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 23.15 Klassieke muziek; 24.00 Nieuws; 0.30 Dansmuziek. Frankrijk. Nationaal Programma. 347 m* 12.00 Gram muziek; 12.30 Orkestccmcert; 13.00 Nieuws; 13.45 Gram.muzlek: 14.00 Nieuws; 14.05 Zangrecital; 18.30 Amerl- £?anse uitzending; 19.00 Orkestconcert: £2,2 Gram.muzlek; 20.02 Kamermuziek; Planorecital: 22.56 Gram.muzlek; 23.4524.00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Licht Omroeporkest: 12.30 Weerber.; 12.34 Salonorkest; 13.00 Nieuws; 13.15. 14.00. 14.30 en 15.00 Gram.muzlek; 15.30 Plano recital; 16.30 Gram muziek; 17.00 Nieuws- 17.10 Gram muziek; 17.15 Voor de kleu ters; 17,30 Gram.muzlek; 17.50 De wereld van het boek: 18.00 Voor de Jeugd; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19 40 Gram.muzlek; 19.50 Causerie; 20.00 Hoor spel; 20.55 Gram.muzlek: 21.15 Omroep orkest; 22.00 Nieuws: 22.15 Lichte mu ziek; 22.45 Gram.muzlek; 22.5523.00 Nieuws. 484 m.: 12.05 Amusementsmuziek; 13.00 Nieuws: 13.10, 14.00. 15.00 en 16.00 Gram. muzlek; 17.00 Nieuws 17.15 Amusements orkest; 18.30 Gram.muzlek; 18.45 Om roepkoren; 19.00 Lichte muziek; 19.45 Nieuws; 20.00 Gram.muzlek: 22.00 Nieuws 22.10 Dansmuziek: 22.50 Nieuws. MAANDAG: Stadszaal (kleine zaal): P. v. d. A.: Spr. mr Burger over de verkiezingen en de Kabinetsformatie. 8 uur nam. 't Schuttershof: Ver. Oud-leerlingen Ambachtsschool. Lezing S. W. Hagedoorn: ..'De brandweertaak in het kader van de bescherming bevolking". 8 uur nam. DINSDAG: Warmond. Feestelllkheden „Stich ting tot viering van Warmonds feesten". WOENSDAG: WIJkgebouw Irene (Driftstraat). Opening Koolwyk-bazar. 10.30 uur v.m. Warmond. Feestelllkheden „Stich ting tot viering van Warmonds feesten". Warmond: Harddraverllen. 17 u. nam. DAGELIJKS Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October dagelijks van 105 uur. ('s Zondags van 15 uur). LakenhalSchilderijententoonstelling. (Werkdagen 105 u.: Zondags 1—5 u.). DE BIOSCOPEN. Luxor „'s Nachts langs de weg" (18 Jaar) Zond 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur: overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. I.ido ,.'n Linke Jongen" (alle leeft.) Zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; andere dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino „ZIJ. die vergeten worden" (18 Jaar) Zond 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2 30. 7 en 9.15 uur. Kex „WIJ gaan naar Monte Carlo" (alle leeft.) Zond 2.30. 4 45. 7.15 en 9 15 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag „De Dictator". Trianon „Klokslag 12" (14 Jaar) Zond 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. I-. nacht- en Zondagsdienst der te Lelden wordt van Zaterdag jur tot Zaterdag 13 Sept. 8 uur waargenomen door Apotheek van Drlesum. Mare 110. tel 204 06 en de Zulder-Apotheek Lnmmcnschansweg 4. tel. 23553. Oegstgeest

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 6