LEIDSCH DAGBLAD Staf zwaait zijn geheimzinnige Tover-Staf WEERBERICHT Di Directeur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W Menkhorst en J. Brouwer giste Jaargang DINSDAG 26 AUGUSTUS 1952 No. 27696 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f.6.per kwartaal; f. 0.47 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro No. 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Moskou speelt rustig verder D3t Moskou zijn spel onveranderd. .13ar daarom niet minder hardnekkig oorzet. blijkt nog eens weer voor de zo- ielste maal uit het jongste antwoord in het Kremlin op de Westerse nota .er de mogelijkheid om tot een gesprek komen over het Duitse vraagstuk. Feitelijk is het zo gelegen, dat men et allerbeste zou doen om met Moskou net verder te discussieren voordat het idwerkelyk bewijs heeft geleverd an- 3 te willen. Maar dat behoort tot de me wensen, omdat er nog te velen ijn. die zich niet los kunnen maken van idee. dat men Moskou door praten hikkelyker kan maken. De wens is rbü. helaas, maar al te zeer de vader gedachte! Deze hoopvollen zien te zeer over het »fd. dat achter de politiek van het remlin steeds een propagandistisch loei schuilt, dat wellicht het beste zo is defmieren: de kans op verbreking van Westerse alliantie is niet denkbeel- g, gelet op de manier, waarop telkens telkens weer door onze houding blijkt n niet volkomen eensgezindheid bij de genparty. Handigheid, zelfs grote handigheid in men Moskou bij de uitvoering van in gedragsliin niet ontzeggen, integen- el. Geregeld wordt in de nota-wisse- ïg er voor gewaakt, dat er geen breuk itstaat. doch voor het overige blijven Moskovitische nota's volslagen nega- De jongste nota inzake het Duitse iagstuk levert voor de zoveelste maal g eens het bewijs van het bovenstaan- le Men kan niet zeggen, dat het Krem- in de deur m het slot werpt, doch ver- r komt men niet. Integendeel, het de antwoord zal opnieuw de splijt- am in het Westen nieuw voedsel toe eren. Men ziet dit reeds uit de wijze, aarop uit de diverse Westelijke landen irdt gereageerd en met name in West- ntsland. Men weet. hoe Moskou West Duitsland lokaas voorhoudt de hereniging van uitsland. Voor de Duitsers een wel zeer erenswaardig lokaas, waarvoor zij leel wat over zouden hebben. Edoch, de iiitsers schijnen bij de beoordeling van ze mogelijkheid niet meer geheel met ide voeten op de grond te staan. In n zucht deze eenheid te herkrijgen, aten zij zich verleiden om het oor meer n wenselijk is te luister te leggen naar t gefluit van de rode vogelaar. Al blijkt zonneklaar, dat Moskou echts uitstel wenst te verkrijgen van diverse maatregelen, die voor hem niet ivenselilk zijn en dientengevolge zich ge el op de vlakte houdt, toch dringen le Duitsers aan op voortzetting van •t contact. Z g. om Stalin kleur te doen kennen. Alsof het Westen deze groot- ■ester van het politieke spel ooit daar- zou kunnen bewegen, als hij het zelf et wil Heeft de generalissimus zich nog ooit daartoe laten verleiden? Zoals bekend, stelde het Westen voor ,n de waarde van de Sovjet-aanbiedin- ;en te toetsen eerst onder ogen te zien ie mogelijkheid van vrije verkiezingen in ieheel Duitsland, dus ook in het Oosten. >pdat voor Duitsland een zelf gekozen gering op democratische grondslag zou innen optreden. Het was al erg optimistisch, dit voor ogeljjk te houden, want hoe Oost Duitsland bil werkelijk vrije verkiezin gen zou stemmen, is te duidelijk. Moskou wijst dit niet met beslistheid in de hand. doch omzeilt de klip. aarop de wagen moest stranden han ig door daaraan vooraf te willen doen bespreking van een vredesverdrag n de vorming van een regering voor ge heel Duitsland zonder eerst verkiezingen ie houden. De parlementen van Oost en West Duitsland zouden die regering b v. kunnen vormen! Knap gevonden uitweg. Geen botte eigering. integendeel, het betonen van een zekere goodwill voor degenen, die slechts zien naar hun einddoel zonde>r te veel rekening te houden met de mo ge', ij kheden. Zelfs schermt Moskou opnieuw met de mogelijkheid van een ontruiming van Duitsland door alle bezetters, ook al vraagt het daarnevens uitvoering van het verdrag van Potsdam. Moskou speelt zijn spel van verdeeld heid .verder En vermoedelijk niet zon der enig succes. JONGEN, Mftfll IK HIS MN K0IIHETJC ZO.'. PADVINDERS UIT EEN GROT IN WALES GERED Drie Engelse padvinders zyn uit een nauwe zestig centimeter hoge grot in I de bergen te Ystrad-Fellte (Zuid-Walesi I gered. Een van de drie heeft ongeveer I 1& uur met een gebroken been in de fpot doorgebracht. Grote stenen waren I neergestort en hadden de ingang ver- fperd. Door een nauwe spleet werd mor- I Phine aangereikt, die een der padvinders ce gewonde toediende om zijn pijn te b '•erlichten. Politie, brandweerlieden en I mijnwerkers slaagden er na een nacht hard werken in het drietal te bereiken I door een nieuwe toegang uit te graven De padvinders zyn in .redelijke toe ft stand" naar het ziekenhuis gebracht. Draaien in een kringetje Diverse conferenties niet ministers en kamerleden Toch naar een drie-partijen-Kabinet? (Van onze parlementaire redacteur) Ofschoon de schijn is gewekt dat minister Staf zich liever buiten de kabinetsformatie wilde houden, om dat dr Drees de laatste is geweest, die te Soestdijk werd ontvangen, blijkt hij integendeel zeer actief te zijn met de Kabinetsformatie. Op Maandagmiddag is er altijd Minis terraad in het gebouw van Justitie op het Plein. Daar heeft ir Staf uiteraard de gelegenheid gehad met diverse zit tende ministers te spreken. Nadat hy echter was teruggekeerd op zijn Depar tement aan de andere zijde van het Plein, heeft hy daar de ex-formateur mr L. A. Donker ontvangen, die tevo ren een gesprek had gehad in het gebouw van de Tweede Kamer met jkvr. Wtte- waal van Stoetwegen van de C.H.U Het gesprek van minister Staf met mr Don ker duurde ruim een uur, waarna hij zich naar het kabinet van de Koningin begaf op de Korte Vyverberg. hetzy om daar te telefoneren met Soestdyk, of een rapport af te geven. Ten slotte had minister Staf in het Departement van Binnenlandse Zaken op het Binnenhof nog een onderhoud met prof. Beel; terwijl inmiddels bekend was geworden dat hy 's morgens ook een uur had gesproken met minister Stikker, een half uur met dr Drees, waarna hij zich wederom naar de heer Tilanus. de fractieleider van de C.H.U., had bege ven voor een tweede gesprek na Vrij dag. STAF IN-FORMEERT. Uit al deze conferenties mag zeker wel worden afgeleid, dat minister Staf de geheimzinnige man achter de schermen is, die thans de voorwaar den tracht te scheppen om alsnog de Kabinetsformatie te doen slagen. Hy is blijkbaar ingevolge een vertrouwe lijke opdracht aan het in-formeren of hy eventueel een opdracht kan aan nemen tot het formeren van een Kabinet. Het is wel ongebruikelijk dat aan een dergelijke informatieve opdracht geen ruchtbaarheid wordt gegeven, want vo rig Jaar. toen minister Stikker een in formatieve opdracht kreeg, gebeurde het wel. Het is ook mogelyk. dat minister Staf alleen maar besprekingen voert om de formatie weer op gang te brengen en dat het de bedoeling is, dat dr Drees dan de definitieve opdracht krijgt en daarmede de verantwoordelykheid voor de personen, die aan de Koningin ter benoeming worden voorgedragen. Zoals bekend, wilde mr Donker, die verantwoordelykheid voor bepaalde per sonen. die van K.V.P.-zyde voor het ministerschap van Buitenlandse Zaken naar voren werden geschoven, niet dra gen. vooral niet omdat hij zelf in het Kabinet geen zitting zou nemen. Het kan zyn dat nu getracht wordt de ver antwoordelijkheid te verleggen naar dr Drees als minister-president van het nieuwe Kabinet. Het gesprek van ir Staf in de morgen uren met minister Stikker, zou er op kunnen wyzen dat inderdaad nog steeds wordt gezocht naar geschikte figuren voor Buitenlandse Zaken, maar als dit zou inhouden een her haalde poging tot verwezenlijking van het bijna geslaagde voorlaatste plan- Donker, dan is er toch geen goede verklaring voor te vinden om welke reden minister Staf tot tweemaal toe een langdurig onderhoud heeft willen hebben met de heer Tilanus. Be schouwt hij hem als zijn politieke ad viseur en vertrouwensman of duidt dit tóch op een drie-partijen kabinet, ge baseerd op de samenwerking van P. v. d. A., K.V.P. en C.H.U.? Want met een AR.-flguur heeft ir Staf niet gesproken. Maar dan zouden Amerika overweegt geheel nieuw hulpprogramma voor Engeland Van gezaghebbende zyde te Washing ton wordt vernomen, dat in Ameri kaanse regeringskringen een geheel nieuw prgoramma voor de verlening van hulp op lange termyn aan Engeland wordt overwogen. Men is van plan een geheel nieuwe poging in het werk te stellen om Engeland en het gehele ster- Unggebied in staat te stellen een wer- keiyk en blyvend evenwicht te bereiken in him handel met het doilargebied. zo dat de aanhoudende betalingstekorten, die voortdurend dreigen de goud- en dol larreserves van het sterlinggebied uit te putten, niet meer zullen voorkomen. Het is de bedoeling, dat met de uitvoering van dit nieuwe programma zal worden begonnen in het eerste jaar van de nieuwe regering, die in November as. zal worden gekozen. Nadere bijzonderheden van het pro gramma. dat zich nog in het stadium van de voorlopige besprekingen bevindt, konden niet worden verkregen, doch van ambtelyke zyde werd medegedeeld, dat het plan wordt gekoesterd een po ging te ondernemen om de oorzaken van de zich telkens herhalende econo mische moeilijkheden van Engeland weg te nemen. Voorstellen dienaangaande zullen tussen de regering van Engeland en die der Ver. Staten vermoed el yk nog voor de in November as. te houden con ferentie van de premiers van het Ge menebest worden besproken. Men merkt op. dat uit de mededelin gen. die aangaande het nieuwe plan j van gezaghebbende zyde zyn gedaan. 1 niet biykt dat het programma in de eerste plaats financiële hulp voor En- I geland zal inhouden. er minder moeilykheden zyn met de be zetting van Buitenlandse Zaken, omdat dan een partyloze figuur zou kunnm worden gekozen en er slechts eventueel één Katholieke minister voor Buiten landse Zaken nodig zou zyn. Inmiddels mag worden betwijfeld of mr Donker met zyn voorlaatste plan «met twee katholieke ministers voor Buitenlandse Zaken i zo dicht bij het punt van slagen is geweest. De candi- daat-ministers. die hy niet wilde aan vaarden, waren immers ook niet aan vaardbaar voor de ministers Beel en Rutten, die hy had gevraagd weer zit ting te nemen in het Kabinet. Mr. Donker verklaarde immers dat als twee van de zes prominente figuren uit de K.VP. een portefeuille hadden willen aanvaarden, hij ook minder moeilykhe den zou hebben gehad met de bezetting van de andere ministerszetels voor de K.V.P. Dat kan minister Staf hebben gehoord in het gesprek, dat hy gister middag heeft gevoerd met minister Beel. De Kabinetsformateursen -infor mateurs draaien nu al twee maan den rond in hetzelfde kringetje, waar in geen oplossing mogelijk is gebleken. Na de zwügzame formateur is thans een geheimzinnige tovenaar met zün Staf aan het werk. De Tover-Staf zal het moeten doen! Belgische verplichtingen in gevaar De door België in het kader van het Noord-Atlantische pact aangegane ver plichtingen vereisen een permanente legermacht van 80.000 manschappen over een periode van 24 maanden. Het verminderen van de duur van dc militaire dienstplicht tot 21 maanden, waartoe de Belgische regering onlang.' heeft besloten, betekent dan ook eer tekort van 11.000 geoefende manschap pen. Teneinde de leemte, die in October door het huiswaarts keren van 10.000 dienstplichtigen zal ontstaan, aan vullen en de drie divisies zgn. interven tiestrijdkrachten niet met 15 procent te moeten verminderen, zoals men oor spronkelijk van plan was. overweegt het Belgische ministerie van defensie thans de soldaten, die in October afzwaaien te verzoeken een vrijwilligerscontract voor drie maanden te ondertekenen. Voorts zouden dc militaire autoritei ten enerzijds 25 pet. van de recruten. die oorspronkelijk bestemd waren voor de binnenlandse strijdkrachten, willen overhevelen naar de interventiestrijd krachten en anderzijds 25 pet. willen af nemen van de getalsterkte, die normaal voorzien is voor dc eenheden van de luchtafweer. DE STRIJD IN DE ZUID MOLUKKEN Blijkens een communiqué van het In donesische leger hebben zich op 13 en 15 Augustus te Seti op Ceram. 85 leden van de strijdkrachten der Republiek Zuid Mo'.ukken aan een* militaire post overgegeven, onder hen bevonden zich de kapitein Salamoni en de luitenants Lewarilla en Korcheof. CHl'RCHILL IN HET KOMENDE VOORJAAR NAAR DE V. S.? Volgens het Britse socialistische blad Daily Herald" is premier Churchill van plan in het begin van het komende voorjaar een bezoek aan de Verenigde j Staten te brengen voor besprekingen 'niet de nieuwe Amerikaanse president. In Hamburg is het grootste na oorlogse vrachtschip te water ge laten. Het is een 12.500 ton metend turbine-vrachtschip, bestemd voor de ..Verenigde Nederlandse Scheep vaartmaatschappij". dat bij de doop de naam ..Amerskerk" ontving. De doopplechtigheid werd voltrok ken door de echtgenote van de Voorzitter van de Raad van Ver tegenwoordigers der V.N.S.. Mevr. Van der Heuven-van Oordt. Dc bouw van de ..Amerskerk" heeft bijna acht maanden geduurd, het geen te wijten is aan de vertraagde materiaalaanvocr. De foto toont het moment, waarop de ..Amerskerk" in haar element glijdt Kasjani naar Mekka De Perzische religieuze leider Kasjani heeft voor het aanvaarden van zijn pelgrimstocht naar Mekka verklaard, dat hy in Mekka vele personen zou ont moeten. onder wie koning Ibn Saoed en een honderdtal aanhangers. „Myn reis heeft ook politieke doelen", zo zeide hy. Op de vraag of hy de basis voor een Pan-Islamietische beweging zou leggen, antwoordde hy. dat zulks in feite reeds geschied was. Binnenkort zou in Perzië een Pan-Islamietische conferentie ge houden worden. De oliekwestie zou spoedig opgelost zyn. Met de opbrengst van de Perzische olie zou het land tot ontwikkeling ge bracht worden. Hij zeide niet in het ge vaar van de Toedeh-partij te geloven. Een militaire staatsgreep achtte hy niet op handen. De souverein, zo vervolgde hy. dient in het land te bhjven als de natuurlyke beschermer van de grondwet. In een radiorede zedde Kasjani de pelgrimstocht in het belang van de Mohammedaanse wereld en haar een heid te maken. Hy riep zyn medebur gers op zich tydens zyn afwezigheid te onthouden van opstandige daden. Waarschynlyk zal Kasjani twee we ken in Mekka blijven. Een 'vliegangst' onder de Amerikaanse jeugd vormt op het ogenblik een ern stige bedreiging voor het Amerikaanse luchtverdedigingsproram, aldus hebben hooggeplaatste officieren van de Ame rikaanse luchtmacht en marine tegen over een verslaggever van het tydschrift 'Look' verklaard. „Voor de eerste maal in de geschiedenis biyven de geschiktste Jonge Amerikanen m gebreke en mel den zy zich niet als oorlogsvlleger, een uiterst gevaariyk beroep, dat veel vak manschap vereist", aldus de officieren. Wegens 'vliegangst' moest verleden jaar 54 procent van de adelborsten van het marinevliegveld Pensacola worden afgewezen en voor het eerst heeft zich niet 25G van de afgestudeerden van dc militaire academie Westpoint gemeld als oorlogsvlieger. De grondoorzaak van de 'vliegangst' is volgens 'Look' een 'groeiende rijpheid' onder de Jeugd. Vele vooraanstaande Amerikaanse vlie gers uit de tweede wereldoorlog bezaten een zekere mannelyke geldingsdrift, al dus luitenant-kolonel Alden van de psy chiatrische dienst der luchtmacht. ..De man, die zich niet tot vliegen voelt aan getrokken, is wellicht rijper, en deze neiging naar rypheid is groeiende". TOT TWEEMAAL TOE BRAND OP HET PANAMESE S.S. „MEGALOt HARI" Het 3568 brt. metende s.s. „Mega- lochari" uit Panama, onderweg met een lading kolen van India naar Alexandrië kreeg brand in de lading en moest daarom noodgedwongen Aden binnen lopen, waar met de blussing werd be gonnen. Toen in Aden bij onderzoek bleek, dat ook de machine-installatie niet in orde was. werd de reis vo gezet met assistentie van de sleepboot „Oceaan" van L Smit Co.'s Interna tionale sleepdienst. Alles scheen aan- vankeiyk goed te gaan. maar in de Rode Zee gekomen sloegen plotseling de vlammen in de lading opnieuw uit Radio-telefonisch werd daarop verbin ding gezocht met de sleepboot „Thames" eveneens van L. Smit Co., die te Port Said Vertoefde. Deze sleepboot, uitgerust met een In stallatie voor Co 2. spoedde zich naar de aangegeven positie en wist Zaterdag j.l, het schip te bereiken. Daar werd onmiddellijk aangevangen met het vol pompen met dit gas van dc lading- ruimen. Hierdoor werd de brand op nieuw bedwongen. Beide sleepboten brengen het schip nu naar Suez. ZUIVERING IN EGYPTE Generaal Naguib heeft op een pers conferentie meegedeeld, dat als gevolg van de zuiveringen by het leger, de luchtmacht en de marine 150 officieren buiten dienst zijn gesteld. Deze zuive ring was in 24 uur tyds voltooid, aldus de generaal, die nogmaals verklaarde, dat de politieke partijen zich evenals het leger dienden te zuiveren. Drie ministers uit de laatste Wafdis- tische regering hebben op het bureau premier Maher de door de wet op de herkomst van vermogens vereiste verklaringen over hun bezit ingediend. Premier Maher heeft meegedeeld, dat de rector van de Al Azhar-Universiteit, de beroemde ïslamietische instelling voor hoger onderwijs, voortaan zal wor den gekozen in plaats van te worden be noemd by koninklyk decreet. DUITSERS ALS TECHNICI VOOR DE PERZISCHE OLIE? „Perzië wil de raffinaderijen van Abadan met behulp van Duitse technici weer in bedryf stellen", aldus heeft Hoessein Makki, het hoofd van de dienst voor de nationalisatie van de Perzische olie-industrie, die op het ogenblik een reis maakt door West-Duitsland, ver klaard. Makki meende, dat ongeveer 300 tech nici nodig zyn om de raffinaderij op gang te houden. Byna 400 Duitse tech nici zouden zich reeds hebben laten in- sehrljven by Perzische consulaten in West-Duitsland) De Perzische functionaris deelde ver der mede. dat zyn land op het ogenblik zonder buitenlandse hulp. een millioen ton ruwe oüe produceert, voldoende ter dekking van de binnenlandse behoefte. Geruchten over contracten van Ita liaanse en Amerikaanse olie-maatschap- pyen zyn niet van de lucht, doch het is alles vaag en nog eens vaag. Sparen op school is altijd aantrek kelijk geweest, voor de leerlingen van de Lorcntzschool te Haarlem wordt het nóg mooier, nu ze de be schikking hebben gekregen over twee ..echte" loketten, die in hun school geplaatst zijn. Dit ..filiaal" der R.P.S. werd Maan dagochtend officieel door de Direc tie van de Rijkspostspaarbank over gedragen. als dank voor de goede wijze, waarop de kinderen van deze school sparen. Dat dc kinderen deze geste van de R.P.S. waarderen, blijkt wel uit deze foto: er vormde zich direct een grote queue van spaarlustigen Naast het loket dc heer H. van Loon. die het loket namens de Directie van de R.P.S. aanbood, daarnaast de heer M. Vercruysse. Hoofd der School. Een overzicht van de Waldbiihne - liet openluchttheater van West- Bcrlijn - tijdens een ochtenddienst, welke door 30.000 jonge Katho lieken werd bijgewoond. Het meren deel van deze gelovigen was uit de Duitse Oost-zone afkomstig. De dienst was een onderdeel van de 75ste Duitse Katholieken Conventie welke in beide delen van Berlijn wordt gehouden. Amerikaanse straaljager schiet Amerikaanse bommenwerper neer Bij een oefening boven de Golf van Mexico heeft een Amerikaanse straal jager 80 kilometer ten Zuiden van Pa nama City iFIorida) bij vergissing een Viermotorige bommenwerper neerge schoten. De bommenwerper had een be manning van acht koppen aan boord en leidde radiografisch een ander vlieg tuig, dat dienst had moeten doen als doelwit voor de jager. Toen de bom menwerper neerstortte kon worden waargenomen, dat vier inzittenden de machine met behulp van hun valscher men verlieten, aldus een mededeling van de Amerikaanse luchtmacht. OOST-DUITSE BEWAPENING? Volgens de West-Berlynse anti-com munistische 'strijdgroep tegen onmense- lykheid' worden regimenten van de Oost-Duitse volkspolitie omgezet in di visies. uitgerust met Russische wapenen, die tezamen een staand leger vormen. Convooien uit de Sovjet-Unie, die meestal 's nachts rijden. voeren uitrus ting aan om elke divisie van ongeveer 3500 man te bewapenen. Dit staande leger zou reeds ongeveer 100.000 man tellen. De 'strydgroep' verklaart, dat de poli tieke opleiding in het 'politieleger' niet langer is gebaseerd op 'noodzaak van verdediging', doch op 'bevryding van onze Duitse broeders van het kapitalis tische juk'. Maurice Thorez jr, zoon van de se cretaris-generaal van de Franse commu nistische party, is Maandag na een ver hoor voorlopig in vrijheid gesteld. Tho rez wordt beschuldigd van activiteit te gen de veiligheid van de staat. „Hy zou in Juni by de anti-Ridgway relletjes een groep demonstranten hebben aan gevoerd. Vrydag }1. had hij zioh by de politie gemeld. ONBEKEND SCHIP VERGAAN. Volgens de bemanning van het vracht schip .Blue Prince" is 40 mijl ten Noor den van Kaap Bona vista, aan de Oost kust van Newfoundland, een niet nader geïdentificeerd schip verbrand en ge zonken. De romp had een lengte van 20 tot 25 meter. In het water zyn geen voorwerpen gevonden, waaruit men de identiteit van het vaartuig kon vast stellen. Men is nog op zoek naar over levenden. Het is niet uitgesloten, dat de bemanning de kust heeft bereikt. Korea-vrijwilliger gesneuveld De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tydens gevechten in Ko rea op 21 Augustus 1952 is gesneuveld de soldaat T. J. Heugen, geboren 20 Januari 1930 en afkomstig uit Schaes- berg (L.). CIRCUSARTISTEN VIELEN OMLAAG Met kneuzingen opgenomen. De Nederlandse 16-jarige circusartiste Anna Konczek is gisteravond in een luchtnummer in een circus in Southsea (Eng.) van 8 meter hoogte naar bene den gevallen en met inwendige kneu zingen naar een ziekenhuis vervoerd. Haar vrouwelyke partner viel even eens en liep verwondingen aan de borst op. Het ongeval gebeurde doordat een rekstok die tussen 2 touwen hing, los schoot. Weinig verandering De Bilt verwacht tot morgenavond: Aanvankelyk weinig, later weer toe nemende bewolking. Overwegend droog. Geleidelyk tot matig en langs de Wad- denkust tot vry krachtig toenemende Westelijke tot Zuld-Westeiyke wind. Vannacht kouder, morgen overdag on geveer dezelfde temperaturen als van daag. (Opgemaakt te 10 uur). 27 AUGUSTUS. Zon op: 5.43 uur: onder: 19.38 uur. Maan op: 13.48 uur; onder: 21.24 uur. Hoogwater te Katwyk te 6.51 en 19.11 u. Dit nummer bestaat uit zes pagina'»

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1