Het experiment-Pinay Nato-doel blijft vijftig divisies tegen einde 1952 FLAMINGO EILAND Agenda JJIste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 21 Augustus 1952 Tweede Blad No. 27692 Franse regering maakt voorlopige balans op (Van onze Paryse correspondent) a de vacantie, die hem niet zo heel ,j rust heeft gebracht, is deze week Franse premier Pinay weer in Parijs 'mggekeerd. Hij had zich de laatste eken op een hotelkamer in het bekende ur0rt Aix-les-Bains teruggetrokken ie: de bedoeling er ,,'s even helemaal ie zijn", maar van dat plan is niet heel veel terecht gekomen. Bijna uelijks klopten er ministers aan zijn ■jr om urgente zaken, hetzij van bin- nlandse aard, hetzy van buitenlandse i:d, met hem te bespreken. Met de terugkeer van de minister president hervat intussen de rege ring weer zijn normale activiteit. In hel bijzonder zullen deze week de re sultaten en de perspectieven van het meenaamde experiment-Pinay, het plan dus voor de economische sane ring van het land. aan een onderzoek «orden onderworpen. In officiële kringen verheelt men zich verband niet, dat de gang van ot dusverre niet helemaal beant- tord heeft aan de verwachtingen, die rspronkelijk in het plan werden ge- ofschoon ontkend wordt, dat er len voor bijzondere ongerustheid n bestaan. De staatslening met uddekking is zeker geen mislukking rorden, al zijn de sommen, die er door rden opgebracht, toch vrij aanzienlijk den het bedrag gebleven, dat men ieel eerst in het vooruitzicht had steld en vooral de hoeveelheden goud, in ruil voor staatspapieren werden ïtdooid", zijn bepaald niet meegeval- Een nog grotere teleurstelling ech- hebben de besprekingen met de Ame- anen over de off-shore bestellingen geleverd. Het negatieve resultaat van ze onderhandelingen betekent voor ankryk een tegenvaller van een 400 ard francs. Ér zijn daarnaast nog ;re ongunstige factoren. Zoals de zie en de mond- en klauwzeer-epi- mie, die tot gevolg hebben gehad, dat vlees- en melkprijzen zijn gestegen, ardoor de beloofde daling der kosten i levensonderhoud, die zich nog maar 1 voorzichtig had aangekondigd, wel 1 dubieuse aangelegenheid gaat wor- i. De vakverenigingen beginnen zich ook weer te roeren en voor de vol- ide maand, wanneer de vacanties orbij zijn, wordt er van hun kant nu een nieuwe actie voor herziening van lonen voorbereid. De allerzwaarste zorg en tegenslag r de regering is evenwel geweest ze niet de actieve medewerking de ondernemers en de zakenlie den heeft verkregen, waarop in den beginne zo vast was gerekend. e detailprijzen mogen dan al iets gezakt, in verhouding met de grond- ilien is die daling toch beslist onvol- inae gebleven. Waaruit blijkt, dat de lenwereld, die eerst Pinay zo harte- begroette, het bij een platonische ~ioediging heeft gelaten en aan zijn p tot redelijkheid geen gehoor e.'t gegeven. De winsten, die in het zonder door de Franse tussenhandel rden gemaakt, drukken nog altijd veel zwaar op de prijzen, en verkoopspry- n, die het dubbele of zelfs het drie- Ldige van de inkoopsprijzen zijn, vor- n. vooral wat de groente en het fruit ireft. nog steeds geen uitzondering, leen met overreding en tegemoetko mendheid zoals de amnestie voor be lastingfraudeurs is Pinay er dus niet in geslaagd de handelaars en werkge vers tot een actieve medewerking aan zijn economische politiek te bewegen. Wat er nu moet gebeuren, zal vol gende weken door de ministers bespro ken worden. Men weet intussen al. dat de minister van oorlog, Pleven, niet bereid is, in gevolge de Amerikaanse houding, arbei ders in de bewapeningsindustrie te ont slaan een maatregel, waarmede, als pressie op Washington, enkele weken geleden nog openlijk gedreigd werd en wat de binnenlandse economie be treft. heeft Pinay nogmaals met nadruk verklaard, dat hij, ondanks de teleur stellingen. toch geen nieuwe belastingen zal heffen. Het tekort op het budget voor 1953, waaraan nu gewerkt wordt, en dat in October aan de Kamers moet worden voorgelegd, zal worden aangezuiverd. aldus de tering naar de nermg te zetten, wil Pinay, dat de staat het goede voor beeld geeft, maar sterker dan voorheen zal er nu voor worden gewaakt, dat dit voorbeeld ook metterdaad gevolgd wordt. Pinay heeft daarom al dreigende woor den gericht tot de zakenlieden, die hij „onsociale klasse-egoisme" heeft verwe ten en men verwacht dat hij in de toe komst zo nodig wat hardhandiger tegen hen van leer zal trekken. Men heeft wel eens gezegd dat een teleurgestelde liberaal nog veel dirigistischer te werk kan gaan dan de meest overtuigde so cialist en uit de vrees, dat Pinay dit binnenkort in de practyk zal demonstre ren, valt waarschijnlijk de wel wat ge daalde koers van zijn populariteit in zakenkrlngen te verklaren. In elk geval heeft de tot dusverre zo goedmoedige Pinay zijn tanden ge toond en men zal nu af moeten wach ten of hij eventueel ook toe zal bijten. Van socialistische, zowel als van (or thodoxe)-Gaullistische zijde is inmiddels al te kennen gegeven, dat het experi ment-Pinay van nu af al als een echec moet worden beschouwd. Voor een ob jectieve uitspraak lijkt het moment niettemin nog wel rijkelijk vroeg. Eerst wanneer het nieuwe budget zal zyn op gesteld en aangenomen zal men is medegedeeld, door bezuinigingen kunnen zeggen of de huidige premier waarmede de regering een honderd zyn weg of ZQ men W1jt 2jjn martelgang, milliard hoopt uit tc sparen. ^er sanenng van de Franse economie tot Dertig milliard daarvan zal ten koste het zegevierende einde zal kunnen ver gaan van de militaire begroting. Door 1 volgen. Draper optimistisch -.i gezaghebbende Nato-kringen te Parijs is verklaard dat de Nato-staten het in Februari j.l. te Lissabon gestelde doel van het tegen eind 1952 beschikken over een strijdmacht van vijftig ge- vechtsklare divisies voor de verdediging van West-Europa, zullen verwezenlij ken". met wellicht enkele kleine wijzi gingen". Deze verklaring komt na de gisteren door de Nato-raad gehouden bijeenkomst, waar dit onderwerp is besproken. „Er is geen voorstel gedaan om de gestelde doe len. hetzij door een, hetzij door meer landen, te beperken. In vele gevallen is de raad integendeel medegedeeld dat de regeringen van bepaalde landen wel moeilijkheden ondervonden bij het ver wezenlijken van het Nato-verdedigings- doel, doch dat zij zich niettemin aan haar te Lissabon aangegane verplichtin gen zouden houden", aldus de verkla ring van gezaghebbende Nato-zijde te Parijs. De Amerikaanse vertegenwoordiger in de Nato-raad. Draper, heeft om. medegedeeld, dat de Verenigde Staten in de afgelopen zes maanden voor bijna zeven honderd millioen dollar ..off shore"-contracten in Europa hebben ge plaatst. om de Europese productie te helpen. Een gedeelte der nieuwe Ameri kaanse contracten van deze aard is ge plaatst ten bate van een verenigde Euro pese vliegtuigen-productie, waarvoor de Nato kortgeleden aanbevelingen heeft gedaan. Het gemeenschappelijke „infrastruc tuurprogramma" i verbindingen i is in uitvoering. Vele luchtbases worden aan gelegd en het werk aan verschillende andere militaire doelen heeft goed voort gang. Er zijn zeer opvallende aanwijzin gen voor de toegenomen politieke en economische kracht der West-Europese staten en hun toenemende geneigdheid tot onderlinge samenwerking", zeide Draper, hieraan toevoegend, dat gedu rende het na de bijeenkomst te Lissabon verstreken half jaar het E.D G.-verdrag en de contractuele overeenkomsten met West-Duitsland zijn getekend, de Euro pese betalingsunie op geslaagde wijze is uitgebreid, de financiële crisis, waardoor de West-Europese economie in de afge lopen winter is bedreigd, werd afgewend en het verdrag voor de Europese steen kolen- en staalgemeenschap in werking getreden is. Van gezaghebbende zijde is vernomen dat het aantal nieuwe West-Europese vliegvelden van tien op eind 1951 tot 45 aan het einde van Juni j.l. is gestegen. De Nato-raad heeft voorts besloten dat binnen twee weken zal worden bepaald waar de volgende Nato-ministersbijeen- komst zal worden gehouden. Waar schijnlijk zullen de ministers in Decem ber a s. vergaderen, al staat een aantal landen een vroegere datum voor. Op de te Montreal gehouden verga dering van de Internationale Organisa tie voor de Burgerluchtvaart meldden zich twee onverwachte gasten. Savelief en Sapoenof, die zich voorstelden als ..officiële waarnemers van de Sovjet- Russische regering". De Sovjet-Unie is geen lid van de leao, maar is er per manent in vertegenwoordigd door Tsje- cho-Slowakije. ENGELAND EN HET PLAN-SCHUMAN Groot-Brittannië is voornemens een 50 man sterke delegatie te vormen voor de samenwerking met het hoofdbureau van de kolen- en staalgemeenschap. Naar een nieuw Balkan-blok? Maarschalk Tito heeft te Brioni tot een groep Turkse Journalisten gezegd, dat de Joegoslavische en Turkse defen sie maatregelen naar zijn mening geco ördineerd kunnen worden, daar „er niets ls. dat Joego-Slavië en Turkije ver deelt". aldus meldt Radio-Belgrado. De betrekkingen tussen belde landen waren onlangs snel beter geworden, al dus Tito, die er aan toevoegde, dat spoe dig parlementaire delegaties zullen worden uitgewisseld en dat binnenkort militaire groepen wederkerig „beleefd heidsbezoeken" zullen afleggen. Ook de verhouding met Grieken'and was „aanzienlijk verbeterd". In Septem ber zal een Joegoslavische militaire missie een bezoek aan Griekenland brengen. Tito verklaarde, dat Joego-Slavië „niet noodzakelijk permanent en in alle omstandigheden" buiten een defensie verdrag zou blilven. al zeide hij. dat zijn regering zich nog steeds niet wil aan sluiten bij het Atlantisch pact of een ander dergelijk verdrag Volgens Joego-Slavië is het belangrijk, dat eerst een samengaan van belangen wordt geschapen en concrete maatre gelen van economische, culturele en mi litaire aard worden genomen, welke de krachtige basis zouden vormen, waarop later een verdrag als een eenvoudige formaliteit zou kunnen worden gegrond vest. (Lnpez. Med.-adv.) Sanapirin 3 goede geneesmiddelen in elk tablet. Niet méér, want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door verkwikt en pijnen verdwijnen Oost-Duitsland en de opleiding tot predikant Het te Berlijn gevestigde bureau van bisschop dr Otto Dlbelius, hoofd van de Duitse Protestantse kerk, heeft medegedeeld, dat de Oost-Duitse pre mier Otto Grotewohl het voorstel heeft gedaan de theologische faculteiten van de Oost-Duitse universiteiten te sluiten cn een nieuwe hogeschool te stichten, uitsluitend voor de opleidnig van pre dikanten. Het voorstel slaat niet op de opleiding van R K. geestelijken, daar de Oost-Duitse universiteiten geen facul teiten voor de opleding van deze Gods dienaars hebben. Grotewohl schreef Dlbelius. dat de huidige wijze van opleiding van predi kanten in strijd is met de Oost-Duitse grondwet, aanvoerend, dat er geen staatskerk in Oost-Duitsland bestaat. Hij zegde steun der Oost-Duitse rege ring toe voor het oprichten van een af zonderlijke hogeschool voor predikanten. ..gegrondvest op de bestaande theologi sche faculteiten". Deze steun zou be staan uit de som der subsidies, die de Oost-Duitse regering thans voor de theologische faculteiten der Oost-Duitse universiteiten toekent en uit het be schikbaarstellen van een geschikte bouw plaats voor de op te richten theologische hogeschool. De kerk zou zelf de leiding hebben van deze hogeschool. Premier Grotewohl vracgt een spoedig antwoord op zijn schrijven. Vijfling in Brazilië geboren Mevrouw Maria Aparecida Albao te Sao Paulo Brazilië i heeft het leven geschonken aan een melsjes-vijfling. Moeder en dochters maken het wel. Zij zyn naar een kraamkliniek overge bracht. Dit is de tweede vyfling, die dit jaar in Brazilië geboren is. De eerste vijfling vier jongens en een meisje werd in een dorpje nabij Batalha in de staat Alagoa geboren. Alle kinderen stierven echter kort na de geboorte. De vader van de zojuist geboren vyf ling is arbeider. Er zijn reeds 7 kinde ren in het gezin. De vijf meisjes hebben bij de doop de namen Maria één. Maria twee. enz. gekregen. De regering van de staat Sao Paulo heeft zich met de zorg voor de vyfling belast. Stalin ontving Tsjoe en-lai Maarschalk Stalin heeft gisteren op het Kremlin de Chinese premier Tsjoe en-lai ontvangen De plaatsvervangen de premier van de Sovjet-Unie, Molo- tof. en de minster van buitenlandse za ken Wysjinki waren daarbij aanwezig. RADIO-AMOURETTE? .ETON door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels Toni kon niets meer uit- engen. Ze was niet zo enthousiast om zich ter ruste te begeven, lar aan de andere kant voelde ze 'i dodelijk vermoeid. Ze verzocht Fisk aan Olivia te gaan sgen, of deze wilde, dat ze opbleef. deelde echter mee, dat ze naar 1 kon gaan, wanneer zs daar zin in Juanita zou haar kunnen helpen, ■ia, die op het moment geen geluk het spel had, voelde zich enigszins temd, dat het meisje zich niet bij gasten gevoegd had. Het dwaze ze zou waarschynlyk een maand laris in één avond hebben gewonnen! Toni verdween in haar slaapkamer en ek zorgvuldig rond of ze onraad in vorm van spinnen of slangen kon 'dekken, maar toen alles veilig leek. i ze op haar bed neer en sliep in '<:ele seconden in, uitgeput als een r.d. na alle indrukken en emoties van afgelopen dagen. HOOFDSTUK 12 Toni bewoog zich in haar slaap, maar trd niet helemaal wakker door het vaal van de vertrekkende auto's. Er henen heel wat auto's te zyn cn Toni Minde, dat ze weer in het ziekenhuis waar de verpleegstersvertrekken de voorkant lagen, waarlangs de hele dag een enorme verkeersstroom Ze sloeg haar ogen pas op. toen het ht in de slaapkamer naast de hare ofütste. Door de open tussendeur orde ze Olivia op scherpe toon Jua- 'a bevelen geven. De rolstoel werd in r.chting van de tussendeur gereden, onl. ben je wakker?" vroeg de ie vrouw en haar stem klonk vTien- Ja antwoordde Toni, die met *ite helemaal wakker werd. „Wilt U i massage hebben?" J<'ee. neeniet op dit uur van de ^ht!" riep Olivia ontsteld uit. terwyi de rolstoel eigenhandig tot vlak bU wu's bed voortbewoog. „Je hebt geen thooriijk avondeten gehad. Toni. Ik heb d'mlta naar beneden gestuurd om twee ortles klaar te maken. Ik eet nooit veel rdat ik begin te spelen, maar na af- "d ben ik hongerig." De oude Franse klok in Olivia's slaap- sloeg drie uur Maar ik kan onmogelijk op dit uur eten protesteerde Toni, byna ver vaardigd. De oude vrouw had haar h dit ogenblik kennelijk niet als ver- nodig, maar alleen als iemand V W'e ze een praatje kon maken. Ze - klaarwakker en in de stemming r® genoegiyke conversatie. bzln straks vertel je die brutale V dokter noe dat je hier niet genoeg k eten krijgt. Trek je kimono aan en "at met me mee." Het was een bevel en Toni voelde dat zo niet anders kon doen dan gehoorza men. Ze schoot in haar pantoffels (niet zonder deze vooraf ingevolge Fisk's waar schuwing zorgvuldig geïnspecteerd te hebben) en hulde zich in de dunne ki mono. die ze in één van Londen's' be kendste warenhuizen gekocht had. Lon denwat leek het ver weg en wat was het haar dierbaar, dacht ze. terwyi ze de ceintuur van haar kimono dichtknoopte. Daar waren de toestanden normaal en werkte je niet voor een oude millionnaire. die beweerde invalide te zyn, maar desalniettemin de halve nacht gokte en om drie uur in de nacht een soupertje boven liet komen! Toen ze haar gezicht waste en haar haren op kamde. merkte ze echter tot haar ver wondering. dat ze werkelyk hongerig was. Door de enkele uren rust was haar vermoeidheid verdwenen en opeens kon de etery op Olivia's slaapkamer zien als Iets amusants, iets wat geheel in de 'onderiyke sfeer van alles hier paste. Juanita. die er fris als de morgenstond uitzag, kwam op haar geruisloze manier binnen met een groot blad. gevolgd door een hulsjongen, die een ander blad droeg. „Wat heb je voor ons kunnen vinden?" vroeg Olivia. „Kreeft? Goed zo! Kreeft is hier bijzonder lekker, vooral met op ij-i o-koelde mayonnaise. Proef maar" Beide bladen zagen er inderdaad aan lokkelijk uit. Een en ander leek op een advertentie in een Amerikaans blad. Er was meloen op ys met veel suiker. Er waren grote glazen gevuld met vruch tensap. dat heeriyk geurde. Toen het dienstmeisje en de hulsjongen zich teruggetrokken hadden, keek Toni de oude vrouw echter met een verwytende blik aan. „Vindt U het heus nodig om op dit nachtelyk uur kreeften te gaan eten en ysgekoelde vruchten?" merkte zc op. Ze had echter moeite een geamu seerd lachje te verbergen. „Nodig is 't natuurlijk niét," antwoord de Olivia met een grijns, ..maar toch ga ik van een en ander eten. Evenals jy." Met welgevallen keek ze naar het aar dige figuurtje van Toni in haar gebloem de kimono. Jammer, dat Nigel zo'n dwaas wasdie jonge dokter had een be ter oog voor vrouweiyk schoon, die zou dat aardige jonge .meisje wel eens kun nen inpikken Olivia, die de laatste jaren tot de rol van toeschouwer gedoemd was. merkte èlles op. Op hartelyke toon voegde ze er aan toe: „Vooruit, kind, eet! Geniet van alles, wat Floriana je kan geven. Weet dat kreeft op ijs één van de beste dingen is, die wjj kunnen aanbieden. In de verkeerde tijd van het jaar kan het gevaarlyk zyn. maar nu zijn we volko men safe," „Er schynen heel wat gevaariyke din gen op het eiland te zyn," merkte Toni op en ze vertelde Olivia waarvoor Fisk haar gewaarschuwd had. ,.In het Paradijs was ook een slang: nietwaar?" grinnikte Olivia. „Er zijn er hier vele. maar je behoeft je er geen zorgen over te maken. Spinnen zijn er ook in overvloed, evenals honderden an dere insecten. Sommige zijn hinderlijk en andere zelfs vergiftigvoor zo veel exotische pracht moet nu eenmaal een prys betaald worden. In dit klimaat gedyt élles weliger dan elders. Hoe vindt je de kreeft?" ..Verrukkelijk. Ik wist niet. dat ik zó hongerig was." antwoordde Toni glim lachend. Het vruchtensap bleek ver mengd te zijn met rum. waardoor het een byzonder aroma had gekregen. Oli via lachte vrolijk, toen ze Toni het glas aan haar neus zag brengen. ,,'tls onze eigen rum. Je moet op een keer de fabriek maar eens gaan beky- ken En op een morgen moet je met Carlos en Nlgel het hele terrein bezich- tien niet vènmorgen voegde ze er geruststellend aan toe, met een blik op de klok. „Je zult het boeiend vinden een en ander te zien. Kun je paardryden?" (Wordt vervolgd) 6500 kilometer heeft prins Talal t Aziz van Saoedi-Arabië per vlieg- tuig afgelegd voor het nakomen van een afspraakje met een meisje in Sardinië, dat hy tot nu toe slechts kende uit radiogesprekken. De 21-jarige prins, de tweede zoon van koning Ibn Saoed. is een hartstochtelijk korte-golf-amateur. evenals de 24-jarige Sardinische studente Maria Marras; ruim een Jaar hebben zij lange radiogesprek- a ken gevoerd, de prins van zyn pa- leis in de woestijn uit. de Italiaanse studente gezeten in een zolderka- mertje in haar woning te Cag- f lian. Dinsdag stapte de Arabische prins in zyn eigen vliegtuig en vloog naar het vliegveld van Cagliari; hy werd by aankomst door Maria Marras opgewacht. Na een gesprek van enige uren vloog de prins weer naar Arabië terug. Maria Marras wilde na afloop niets zeggen over de mogelykheid van een „romance" of een weder- bezoek aan Saoedl Arabië. zy ver klaarde slechts, dat zy elkander i over twee dagen via de radio weer i zuilen spreken. Een zestigtal studenten van het Britse Laars- en Schoen-instituut brengt deze week onder auspiciën van het ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen en on der leidig van hun directeur, mr Thornton een bezoek aan Nederland In schoenfabrieken te Best. Waal wijk. 's-Hertogenbosch en Nijme gen zullen zij zich op de hoogte stellen van de Nederlandse schoen industrie. Enige leden van het gezelschap be kijken schoeisel vervaardigd in een Nederlandse fabriek. Aanvaring in het Kanaal In het Kanaal onder de Engelse kust heeft zich een aanvaring voorgedaan tussen het Noorse tankschip „Bjorg- holm" en het Amerikaanse Liberty- schip „Western Farmer" De sleepboot ..Rumania" meldde, dat de „Western Farmer" in tweeen is gebroken. Het voorschip van de „Western Far mer" is reeds gezonken en het achterste deel zinkt ook langzaam. De redding boot van Dover heeft 13 man opgepikt en de reddingboot van Ramsgate de rest. Het Noorse s.s ,3jorgholm" seinde, dat het geen hulp nodig had. 24 overlevenden van het 7.239 ton me tende Amerikaanse Libertyschip „Wes- I tem Farmer" zyn vanochtend de Rams gate aan land gebracht. 13 leden van de bemanning zyn door een tweede red- dingboot naar Dover gebracht Er zijn slechts enkele lichtgewonden. De „Western Farmer" was met 10 000 ton steenkool od weg van Norfolk «Vir ginia i naar Bremen. Het merendeel van de bemanning begaf zich in de red dingsboten. Enkelen sprongen evenwel overboord en werden naderhand door reddingvaartuigen opgepikt. De ..Wes tern Farmer" werd midscheeps geramd door de Noorse tankboot van 11.732 ton. Het Franse weekblad „Samedi-Soir" heeft nu ook een beloning uitgeloofd van 500.000 francs, voor inlichtingen, die leiden tot de arrestatie van de moor denaar van de familie Drummond. Panda en de schat van het eenzame eiland 17) Het zeemanscafêtje. dat thans door Panda en Jolliepop betreden werd. leek een weinig bloeiende onderneming te zijn. Slechts één persoon, met een oud-zeevarend uiterlijk, zat hier in een gemakkelijke zetel te slapen. ..Hm - ik weet niet!" merkte Panda twijfelend op. „Ziet hij er uit alsof hij van zijn leven wel eens schatten heeft begraven?" „Dit zal spoedig opgehelderd worden!" antwoordde jolliepop. „In de hier heersende rust zullen wij ver trouwelijk met hem kunnen babbelen". Zo pratend boog hij zich over de slaper heen en sprak op in dringende toon: ..Ontwaak, mijnheer! Alarm, als ik zo vrij mag zijn liet op te merken! Alle hens aan dek. alstublieft!" „Als hij maar niet óók gaat vecli- tenl" fluisterde Panda - doch jolliepop zag de zaak zonniger in. „Deze eerwaarde slaper? vroeg hij. „O - neen! Een vredelievend iemand, zo te zien. Ontwaak, mijn waarde! Ahoy!" Doch nu naderde er met grote snelheid een dame. die blijkbaar de waardin van deze zaak en tevens de echtgenote van de slaper ïvas. „Laat dat!" riep zij uit. Laat hem slapen! Laat hem met rust!" „Maar eilieve". sprak jolliepop. „we zullen deze brave heer toch niet hinderen?" „Nee - maar mis schien hindert hij jullie!" legde de dame uit. „Hij wordt namelijk woest als hij zeelieden ziet! Hij is zijn leven lang zelf zeeman geweest, maar als hij er mi nog een ziet gaat hij vechten!" Radio-programma VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1952 HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws: 7.18 Gram. muziek; 7.30 Idem; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gram. muziek; 8.50 Voor de hulsvrouw; 9.05 Gram. muziek; (9.359.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", cau serie; 10.05 Morgenwydlng. VARA: 10.20 Gram. muziek; 10.30 Planorecital;. 11.00 Radlofeullleton; 11.20 Gram. muziek; AVRO 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Sport en prognose; 12.48 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram. muziek; 13.25 Orkestconcert; 14.00 Voor de huls vrouw; 14.20 Gram. muziek; iplm. 15.15 Voordracht); VARA 16.00 Orgel en zang; 16.30 Voor de Jeugd; 17.00 Claveclmbel- recltal; 17.20 Haarlemse Orkestver. koor en soliste; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 „Denk om de bocht."; 19.00 Plano- spel; 19.10 „Wat doet Uw man klank beeld; VPRO: 19.30 „Vroomheid die moest bulten staan", causerie; 19.45 ..Op bezoek by anderen", causerie: 22.00 Nieuws; 20.05 Berichten: 20.15 Planorecital; 20.30 „Benelux", causerie; 20.40 ..Van vreemde bodem", causerie; VARA: 21.00 Cabaret; 21.35 „Het Leven betrapt": 21.55 Buiten lands overzicht; 22.10 Gram. muziek; VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie; 22.45 Avondwydlng; VARA: 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Residentie-orkest. HILVERSUM II (298 m.) NCRV: 7.00 Nieuws; 7 15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. muziek; 7.45 Een woord voor de dag: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gewijde muziek; 8.45 Gram. muziek; 9.00 Voor de zieken: 9 30 Voor de hulsvrouw, 9.35 Gram. muziek: 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek; 11.30 Idem; 12 10 Gevar. muziek; 12.30 Land- en tulnbouw mededellngen; 12.33 Lichte muziek; 12.59 Klokgelui: 13.00 Nieuws; 13.15 Vocaal en semble en soliste; 13.45 Gram. muziek: 14.00 „Pioenen en Irissen moet men nu planten", causerie: 14.15 Kamerorkest; 15.00 Gram. muziek; 15.40 Voordracht; 16 OO Marlnlerskapel; 16.30 Voordracht; 16.50 Gram. muziek: 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Militaire causerie; 17.40 Gram; mu ziek; 17.45 Fries programma; 18.00 Nieuws; 18.15 Gevar. muziek; 18.45 Gram. muziek; 18 50 Idem: 19.15 Regeringsuitzending; „Verklaring en toelichting"; 19.35 Gram. muziek: 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws en weerberichten: 20.10 „Vyf minuten"; 20 15 „Kruisridder van Joegoslavië", hoor spel; 21.15 Gevar. muziek; 21.45 Radio Phllharmonlsch orkest; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nieuws en SOS-berlchten; 23.15 Salcmorkest; 23.4524.00 Gram. muziek; Experimenteel televisie programma NCRV: 20.15—21.45 1. „Sponsored pro gram". discussie; Pauze; 2. Gevarieerd programma; 3. Dagsluiting. Engeland. BBC home service 330 m. 12.00 Sport; 12.25 Gevar. programma; 12.55 Weerberichten; 13.00 Nieuws; 13.10 Gram. muziek; 13.55 Sport; 14.00 Schots Orkest; 15 00 Hoorspel: 15.30 Pianorecital; 16 00 „These Radio Times"; 16.30 Sport; 17.00 Voor de kinderen: 17 55 Weerberich ten: 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.20 Mars en walsmuziek; 19.00 Amusementsmuziek; 19 30 Symphonle-orkest en solist: 21.00 Nieuws; 21.15 Nieuwsbrief uit Amerika: 21.30 Gevar. programma; 22.00 Causerie; 22.15 Claveclmbel en vlooi; 23.0023.03 Nieuws. Engeland BBC light programme. 1500 en 247 ni. 12.00 Amusementsmuziek; 12.45 Militair orkest; 13 00 Amusements muziek; 13.45 Voor de kleuters; 14 00 Schots orkest; 15.00 Militair orkest en so list; 15.45 Lichte muziek; 16.15 Mrs. Da le's dagboek; 16.30 Orgelspel; 17.00 Gevar. muziek; 17.30 Amusementsmuziek; 18.15 Gram. muziek; 18.45 Hoorspel; 19.00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sport; 19.30 Twintig vragen; 20.00 Verzoekpro gramma: 20.45 Gevar. programma; 21.15 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Actua liteiten; 22.20 Sport; 22.25 Amusements- 23.00 Voordracht; 23.15 Gevar. 23.56—24.00 Nieuws: Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Gevar. muziek; 13.00 Nieuws; 13.25 Omroeporkest; 14.15 Lichte muziek: 15.15 Operettemuziek: 16.15 Kamermuziek; 17.00 Nieuws; 17.45 Gevar. muziek; 19.00 Nieuws; 19.30 Lichte muziek; 20.00 Ope ramuziek. 21.45 Nieuws; 22.05 Jazz-mu- zlek; 22.30 Amusementsmuziek: 23.00 Lichte muziek. 24 00 Nieuws 0.30 Rhyt- mlsche muziek; 1.15 Gevar. muziek. Frankryk, Nationaal programma 347 m. 12.30 Gram. muziek; 13.00 Nieuws; 13.50 Idem; 18 30 Amerikaanse uitzending; 19.10 Kamermuziek: 19.58 Gram. muziek: 20.02 „Faust". opera; 21.20 „Faust". vervolg; 22 00 en 22.45 Gram. muziek; 23.4524.00 Nieuws. België 324 en 484 m. 324 m. 11.45 Gram. muziek; 12.30 Weerberichten; 12.34 Gram. muziek; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelspel; 14.00. 14 45. 15.15. 15.45 en 16.30 Gram. muziek; 17.00 Nieuws 17.10 Gram. muziek; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19 40 en 20.00 Gram. mu ziek: 21.00 Jeugdkoor; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram. muziek; 22.5523.00 Nieuws. 484 m. 12.05 Gram. muziek; 13.00 Nieuws: 13.10. 13.30. 14.00. 14.15. 15.00 16 00 Gram. muziek: 17.00 Nieuws; 17.15 Dansmuziek: 18.30 Gram. muziek; 19.05 Nieuws: 22.25 Gram. muziek; 22.50Nleuws. dagelijks. Museum voor Volken kunde: Tentoon stellino Vertrouwd bezit van vreemde herkomstTot 1 October dfleelllks van 108 tuit '"«Zondaer van 1—6 uur) LakenhalSchllderllententoonstelling. (Werkdagen 105 u.: Zondags 15 u.) DE 8IOSCOPEN. Casino „Vallei der Adelaars" (14 Jaar) werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur Jeugdvoorstel ling dageiyks te 10.30 uur. Lldo „Ik zie Je ln myn dromen" (alle leeft.) Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lnxor „Douane Boem" (alle leeft.) werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trlannn „De verliefde cameraman" (alle leeft.) Werkdagen 2 30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2.15. 4 30. 7 en 9.15 uur. dagen 2.30. 7.15 2.30. 4.45. 7.15 e 16 Aug. 13 uur tot Zaterdag '22 Aug 8 u». waargenomen door Apotheek Kok. Rapen burg 9. tel 24807 en Apotheek .Tot Hulp -Ier Menschheld". Hooigracht 48 tel. '21060 Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, WUhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3