LEIDSCH DAGBLAD Ongekende overstromingsramp in lieflijk Engels vacantieoord Waarschijnlijk veertig doden Schade geschat op 3 tot 5 millioen In midden - Oosten geen plaats voor Arabieren en Joden Nederlandse autobus verongelukt in België jlste Jaargang MAANDAG 18 AUGUSTUS 1952 No. 27689 jirecteur J. W Henny lonfaredactie: B W Menkhorst en J Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f6— per kwartaal: f 0 47 per week Witte Singel 1. Leiden - Giro No. 67055 Telefoon Dir en Adm25041; Red. 21507 (Telefonisch van onze Londense correspondent). Een van Engelands lieflijkste vacantieoorden is Vrijdagnacht door een onge- ;end tragische natuurramp getroffen. De schilderachtige tweeling plaatsjes Lyn- n en Lynmouth. respectievelijk op een bergkam en aan de voet er van gelegen i tot een geheel samengegroeid, en nog een aantal dromerige dorpjes aan de ciniantische kust van Noord-Devon en Somerset, waar honderden vacantiegangers noten van de prachtige omgeving, die er dc beboste rotsen beklommen, visten de rivier of luierden aan het oceaanstrand, zijn thans nog slechts ruïnes. Hotels, il ifé's, woonhuizen en boerderijen werden verzwolgen door het als een teugeloze ondvloed omlaag bulderende water, dat dc rivierenoevers niet meer konden (dwingen en kapot gebeukt door in lawines neervallend gesteente en aarde. Een (dcelte van Lynmouth is voor altijd weggevaagd. Het stadje is onherkenbaar. Zondag zijn nog twee lijken op het strand aangespoeld. Het aantal doden is >1 16 gestegen. Vannacht werden nog 31 personen vermist. De politie neemt aan lat 24 hiervan zijn omgekomen, zodat het aantal doden 40 bedraagt. een centrum voor hulp aan de getrof fenen van de overstromingsramp inge richt. Koningin Elizabeth en koningin Mary hebben hun deelneming met de slachtoffers betuigd. Meer dan duizend vacantiegangers zijn huiswaarts gekeerd. De bevolking loopt wezenloos en ver doofd rond. Het relaas van de ramp is verschrik kelijk. Het riviertje West Lyn heeft zijn loop geheel veranderd. De hoofdstraat bestaat niet meer. Riolering, straatver lichting, waterleiding, electrische kabels, telefoon-verbindingen en bruggen zijn pond Sterling De catastrophe is veroorzaakt door ie fenomenale regenval van 22Vi centi meter op één dag op de heuvels rond Lynmouth. Dit plaatsje is een verzamelpunt van rerschillende korte riviertjes, die op minder dan 10 mijl van de kust ont eringen en een verval hebben van 300 meier. Over de laatste 3 kilometer loopt tot riviertje East Lyn door een nauw (till omhooglopend dal, zodat het stij lende water geen uitweg kon vinden. De aangerichte verwoesting is adem benemend. Het is een chaos van in eengestorte gebouwen, vernielde brug gen en ontwortelde bomen. In de mod der liggen wrakken van auto's, ka potte meubels, huisraad, koffers en kleren in gTOte verwarring dooreen. Het riviertje veroorzaakte een brede r.rook van vernieling van vele kilome ters lengte, dwars door de landerijen, xsar de korenoogst werd binnengehaald. Op de ondergelopen boerenerven liggen cl drijven dode koeien, paarden, scha pen. varkens en kippen. Een hulpactie is onmiddellijk Ingezet. Het leger, dat toevallig in de buurt ma noeuvres in amphibische oorlogvoering hield, was meteen met veel materiaal ter plaatse. De genie bouwt hulpbrug- een. maar het werkelijke opruimings- xerk kan pas beginnen nadat een nieu we kunstmatige bedding zal zijn ge maakt voor de rivier Lyn, die thans het centrum van het stadje Lynmouth als een eiland gevangen houdt bussen haar kolkende stroom. Met dit werk zal ten minste een half jaar gemoeid zijn. Het ergste is dat vandaag opnieuw een hevige regenval in dit gebied wordt verwacht, waardoor er kans is op nieu we aardverschuivingen. Toen gisteravond de gemeenteraad in poedvergadering bijeenkwam, regende het alweer. In de omliggende plaatsjes wordt (lies gedaan om de nood te lenigen door opneming van vluchtelingen en ver schaffing van dekens, kleren en voedsel. Vele bewoners van Lynmouth hebben al hun bezittingen verloren. Sommigen keren naar hun vernielde huizen terug om te trachten nog het een en ander te redden. In heel Engeland is een hulpactie be gonnenEen oproep is gericht aan ieder een die zijn hart aan dit buitengewoon ar.trekkelijke deel van Devon verpand heeft. En dat zijn er niet weinigen, xant Lynton en Lynmouth zijn sinds jaar en dag het doel van veler huwe lijksreis Het hoofdkwartier van het Britse Rode Kruis in Londen heeft medica menten en andere benodigdheden ge- tonden. Het vrouiwen-hulpkorps heeft eveneens verdwenen. Drinkwater wordt door het leger aangevoerd. Des avonds ziet men slechts hier en daar een kaars flikkeren. Na langdurige droogte barstte het water los uit de heuvels van Exmoor en joeg in razende vaart met alles vernietigende kracht door het dal van dc Lyn. Het eerst werd het dorpje Barbrook getroffen, dat een mijl ach ter Lynmouth ligt. Een garage werd meegesleurd, en twaalf auto's, waar van twee in zee werden gestuwd. Twee bruggen en vier landhuisjes werden door de wilde stroom opgeslokt. Het huis van een gemeenteraadslid, waar negen personen sliepen, stortte in. Hg zelf is de enige overlevende. Deze man verloor zgn vrouw, dochter, schoon zoon en twee kleinkinderen. Drie pad vinders verdronken in hun kamp. Ook een brievenbesteller kwam om. Een in Londen teruggekeerde vacan- tieganger vertelde hoe het water in en kele uren acht meter steeg. De ramen van zijn hotel braken. Hij redde drie personen, die om hulp gillende langs zijn hotelkamer op de tweede verdie ping in de richting van de zee voorbij dreven. Terwijl de muren wankelden en de voorgevel reeds was ingestort, vluchtten de gasten naar het dak. van waar zij later in veiligheid gebracht konden worden. Ook tientallen anderen hebben urenlang op de daken van hun woningen in de grootste angst doorge bracht, totdat reddingsoolonnes hen konden bevrijden. De vrouwelijke burgemeester van Lyn ton heeft een oproep bot het gehele land gericht waarin zij verzoekt het ge beurde als een nationale ramp te be schouwen. Voor de wederopbouw zijn de stad jes aangewezen op steun van bui tenaf. 14 October V.N.-vergadering DE VOORLOPIGE AGENDA De voorlopige agenda voor de zevende zitting van de algemene vergadering der V.N.. die op 14 October as in New York zal aanvangen, omvat 65 punten. Op de agenda komt om. voor: Een Frans voorstel voor het instellen van de eervolle vermelding 'gesneuveld in dienst van de Verenigde Naties'; De door 14 Arablsche-Aziatische landen voorgestelde bespreking van de Tunesi sche kwestie; Sociale, Trustschaps- en Veiligheidsraad, alsmede verkiezing van nieuwe leden van deze raden. Dc besprekingen over Korea zullen ge volgd worden door debatten over ver mindering en beperking van strijdkrach ten en bewapening, over middelen om de wereldvrede te bewaren en te versterken en over toelating van nieuwe leden. Voorts zal gesproken worden over de Pa lestijnse vluchtelingen, de positie van de Indiërs m Zuid-Afrika en repatriëring van Griekse kinderen en mogelijk ook over de kwestie Zuid-West-Afnka De laatste punten van deze voorlopige agenda zijn een ontwerp-conventie op de politieke rechten van de vrouw en het aanvaarden van het Spaans als werktaal In de economische en sociale raad. Volgens dr J- R. Smith van de Univer siteit te Columbia zal de ontwikkeling van een methode om zeewater teontzou- ten, waarvan de kosten slechts een fractie zullen bedragen van die van de bestaande methoden, barre woestijnen kunnen veranderen in rijke landbouw gebieden. Hij verklaarde op het 17de internationale geografische congres tc Washington, dat onderzoekers van de Harvard-umversiteit en het instituut voor technologie van Massachusetts een filtermembraan hebben ontwikkeld van kolenboer en olieproducten. Hiermede kunnen 4500 liter zeewater worden ont- zout met 20 kilowatt electrische stroom, vergeleken met 100 kilowatt bij eerder toegepaste methoden Hierdoor wordt het mogelijk gebieden in cultuur te brenger, zoals de onvruchtbare streken in Australië, waardoor misschien ruimte zou kunnen worden gevonden voor de te grote Europese bevolking INDIA BUITEN PACIFIC-VERBOND In een radiovraaggesprek heeft de Indische ambassadeur in Washington. Randjan Sen. verklaard, dat India tegen een conferentie van Stille-Oceaanmo- gehouden is. die communistisch China niet zou omvatten. Hoewel India niet gekant is tegen regionale samenwerking, is het evenwel van mening, dat een conferentie zonder China op den duur l leiden tot blokvorming en dit zou strijd zijn met de Indische neutrali- teits politiek, aldus de ambassadeur. Huizen, bruggen, garages en auto's werden meegesleurd door het water van de rivier Lyn. toen als gevolg van de hevige regens een dijk be zweek en hel water een weg zocht dwars door het stadje Lynmouth in North Devon. Deze plaats werd het ernstigst door de overstromin gen. welke Zaterdag hun hoogste stand bereikten, getroffen. Er zijn verscheidene doden en vele ver misten. Dc materiële schade is enorm. REGEN ALSBRANDWEER WEERBERICHT Aanhoudend onbestendig De Bilt verwacht tot morgenavond: Half tot zwaar bewolkt met op de fMëste plaatsen enige regen. Zwakke tot Datlge wind in hoofdzaak tussen Oost «i Zuid. Weinig verandering in tempe ratuur. (Opgemaakt te 10 uur). 19 AUGUSTUS. ton op: 5.30 uur: onder: 19.56 uur. Maan op: 3.58 uur: onder: 19.33 uur. Hoogwater te Katwijk te 2.43 en 15.09 u. DU nummer bestaat uit zes pagina's Amerikaanse mijnwerkers zullen werk tien dagen neerleggen John Lewis, voorzitter van de „ver enigde mijnwerkersvakbond" in de V.St.. heeft de leden van de bond opdracht ge geven van 23 Augustus tot en met 1 September het werk neer te leggen ter herdenking van de slachtoffers van mijnrampen. Deze rouwtijd is in het contract tussen de maatschappijen en de vakbond toegestaan Lewis onderhandelt thans met de maatschappijen over een nieuw contract. Het huidige loopt 30 September af. daar het door de vakbond niet is verlengd. Hoewel de werkstaking van tien dagen geen directe druk op de maatschappijen uitoefent, dient zij toch als waarschu wing voor de gevolgen van een even tuele mislukking der besprekingen. Ongeveer 475.000 mijnwerkers zullen bij de staking van tien dagen betrok ken zijn. Het noodzakelijke onderhouds werk zal echter voortgang vinden. In een mededeling van de vakbond wordt verklaard, dat van 23 December 1951 tot Juli 1952 334 mijnwerkers om het leven zijn gekomen en bijna 20 040 verminkt „Gedurende dezelfde korte pe riode zijn volgens gegevens van de fede rale mijnlnspectie in totaal 52.256 in breuken van de myndirecties op de fe derale veiligheidsvoorschriften voorgeko men. Van dit aantal waren 29.007 her halingen van vorige overtredingen. Op 31 Juli 1952 bestonden er 37.387 ongecor rigeerde overtredingen van de federale mijnvoorschriften". aldus de verklaring die deze lijst ontstellend noemt en ver betering der arbeidsvoorwaarden eist De miinmaatschappijen worden be schuldigd van achteloosheid ten opzichte van mensenlevens. BALKAN-PROTESTEN. Naar het Joegoslavische persbureau „Tanjoeg" meldt heeft de Joegoslavische minister van buitenlandse zaken Zater dag de Bulgaarse ambassadeur in Bel grado een nota gezonden, waarin gepro testeerd wordt tegen „systematische in filtratie van Bulgaarse spionnen cn agenten, die belast zijn met tegen de Joegoslavische regering gerichte activi teit". Hongarije heeft Zaterdag bij Joego slavië geprotesteerd tegen het „met op zet opblazen van een spoorbrug door Joegoslavische strijdkrachten". Het op blazen van deze brug over de rivier de Moera, op 5 Augustus, wordt in de nota een weerzinwekkende provocatie zon der weerga" genoemd ONENIGHEID tS LEIDING VAN DE S.R.P. De nationale raad van de neo-nazisti- sche „Socialistische Rijkspartij" heeft Zaterdag graaf Wolf von Westarp. de reeds afgetreden derde voorzitter van de partij, uit de partij gestoten en zijn vol ledig vertrouwen in ar Fritz Doris, de eerste partijvoorzitter, uitgesproken. Graaf von Westarp zal van deze uit spraak van de raad in beroep kunnen gaan. waardoor dan het meningsverschil tussen hem en Dorls voor de „ereraad" van de S R P zou komen Graaf von Westarp is door de nationale raad beschuldigd van een „vruchteloze poging om binnen de S R P. een soort 20e Juli op touw te zetten «Op 20 Juli 1944 werd. zoals bekend, de mislukte bomaanslag op Hitier gepleegd). Ook in de tweede voorzitter van de partij. Remer. sprak de raad zijn „een stemmige vertrouwen" uit. Remer is de man, die in hoofdzaak verantwoordelijk was voor het mislukken van het complot in Juli 1944 tegen Hitier. Drie van de vier grot onderzoekers „opgehesen" De Franse regering heeft de in de grot .Pierre Saint Martin" bij onderzoekin gen om het leven gekomen onderzoeker Loubens een erevermelding wegens dap perheid verleend. Zaterdag is men begonnen met het op trekken van de vier mannen, die nog in de grot verbleven. Zaterdagavond werd een van hen, Jacques Labeyrie na uren werken aan de oppervlakte gebracht. Labeyrie, die uitgeput, doch niet gewond was, was de eerste, die Loubens drie dagen geleden na diens val bereikte. Zondagochtend vroeg heeft als tweede Bernard Occhialint de ingang van de grot van „Pierre Saint-Martin" bereikt. Ook hij is ongedeerd. Het ophalen van de mannen geschiedt zeer langzaam: enkele centimeters per minuut In de schacht van de grot zijn Zaterdag drie mannen neergelaten, die op diepten van respectievelijk 80. 110 en 160 meter be hulpzaam zijn bij het ophalen van de mannen op de bodem van de grot. Zij zorgden er. gezeten op in de rotswand aangebrachte stutten voor, dat de kabel waaraan Labeyrie en Occhialini werden opgetrokken niet te veel slingerde. De Franse onderzoeker en fotograaf Haround Tazieff is later eveneens veilig boven gekomen, nadat hij tengevolge van een defect aan de lier gedurende twee uur in de lucht had gehangen, op een diepte van drie honderd meter. Thans moet alleen dr Mairet nog om hoog worden gehesen. Geen ark van Noach gevonden De Franse expeditie die. op zoek naar de overblijfselen van de ark van Noach, de berg Ararat in Turkije heeft beklom men, bereikte de top, zonder evenwel de ark te hebben gevonden De laatste étappe werd begonnen vanuit een op 4500 meter hoogte gelegen kamp. De top werd bereikt door de Franse expeditie, een speciale correspondent van het Franse persbureau „AFP" en elf Turkse militairen. De nasporingen naar over blijfselen van de ark worden voortgezet. ONGEHOORZAAMHEIDSCAMPAGNE IN ZUID-AFRIKA GRIJPT OM ZICH HEEN. In Port Elizabeth zijn Zaterdag 96 niet-blanken, mannen en vrouwen, ge arresteerd wegens het betreden van wachtkamer voor blanken op drie spoor wegstations. In Uitenhage werden 20 per sonen gearresteerd, die deelnamen aan de burgerlijke ongehoorzaamheidscam pagne. De jongemannen veroordeeld tot lijfstraffen, de anderen tot geldboeten De politie te Port Elizabeth is versterkt Officieel is meegedeeld, dat sedert het begin van de campagne in totaal 2263 arrestaties zijn verricht. Maatregelen in Egypte De opperbevelhebber van het Syri sche leger, kolonel Abld al Sjisjikli, heeft tegenover een verslaggever van het te Cairo veischijnende dagblad „Al Ah- ram" oun. verklaard: „Het midden-Oosten Is niet groot genoeg om zowel door Joden als Ara bieren te worden bewoond. Of de Ara bieren rullen de zee in worden gedre ven. of de Joden zullen uit Palestina moeten vertrekken en naar hun vroe gere woonoorden terugkeren. Ik ge loof dat dc Arabieren het uiteindelijk zullen Omtrent de Westerse plannen voor het Instellen van een opperbevel voor de verdediging van het midden-Oosten zeide kolonel Sjisjikli: .het heeft, zo lang de Arabieren ontevreden zijn, geen zin, hierover te spreken". zou spoedig een bespreking met Naguib voeren. Hij zou eneraal I Premier Maher heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan Kafr el Dawar en de bij de onlusten van Woensdag be schadigde textielfabriek bezocht. Ook bacht Tiij een bezoek aan het tribunaal, dat de personen berecht, die verdacht v.orden van aansteking van de onlusten. Gisteren is het werk gedeeltelijk hervat. Maher heeft, in zijn functie van mili tair gouverneur-generaal, twee plaatse lijke politiechefs te Kafr el Dawar doen schorsen. Een werd later gearresteerd. 545 van de na de onlusten gearres teerde arbeiders zijn Zaterdag op vrije voeten gesteld: er konden geen bewij zen voor schuld aan de gewelddaden te gen hen worden geleverd. Zij werden door een hoge officier van het Egypti sche hoofdkwartier toegesproken, vóór zij mochten vertrekken. De officier waarschuwde de arbeiders op hun hoede te zijn voor onruststokers, zeggend: „het zijn verraders". 29 arbeiders zullen terecht staan. De openbare aanklager heeft, zoals reeds gemeld, tegen een der beklaagden de doodstraf geëist. Deze beklaagde wordt verdedigd door een journalist- advocaat. die aanvankelijk slechts naar de terechtzitting was gekomen om er verslag van te leveren. 28 der 29 beschuldigden zijn arbeiders van de in brand gestoken katoenspin nerij; de 29ste is een In particuliere dienst staande nachtwaker. Een woordvoerder van het ministerie van binnenlandse zaken heeft verklaard, dat Egyptl een „bureau voor de veilig heid van de staat" vormt, dat gebruik zal maken van moderne middelen, zoals pantserwagens en radiozenders, om het land tegen „ondermijnende activiteit" te beschermen. De voornaamste taak van het bureau zal zijn te strijden tegen communisme en zionisme en de openbare veiligheid ir handhaven Het zal ln geheel Egypte afdelingen hebben en in Cairo zijn hoofdkwartier. In een verklaring van het algemene legerhoofdkwartier is nog eens gezegd, dat het doel van het leger is corruptie en tyrannie te doen verdwijnen en so ciale rechtvaardigheid voor allen te ver zekeren. Generaal Naguib heeft over de radio verklaard, dat alle pogingen om gunsten van militairen te verwerven, zullen mis lukken. .Alle begunstiging zal in het vervolg uit Egypte gebannen zijn", aldus de generaal. Het Egyptische kabinet heeft een slui tende begroting ten bedrage van onge veer twee milliard gulden voor 1952—'53 goedgekeurd. In een verklaring zegt de minister van financiën, dat het door de vorige begroting overgelaten tekort van onge veer 600 millioen gulden zal worden ge dekt door directe en indirecte belastin gen, alsmede door bezuinigingen. Dc Egyptische regering heeft nieuwe geloofsbrieven aan „koning Ahmed Foead II" aanvaard, welke waren aangeboden door dc Britse ambassa deur, sir Ralph Stevenson. Door deze eenvoudige formulering te gebruiken heeft Engeland het probleem opgelost, dat gesteld werd door het af treden van koning Faroek. die aan spraak maakte op de titel koning van Egypte en Soedan. Engeland weigert Egvpte's souverelni- teit over de Soedan te erkennen, alvo rens de Soedanezen zelf zich over deze kwestie hebben uitgesproken. De openbare aanklager bij het bijzondere militaire tribunaal, dat de bij de ongeregeldheden in Egypte gearresteerde arbeiders berecht, heeft tegen de voornaamste aan stoker dc doodstraf geëist. Zoals bekend kwam het tot botsin gen tussen stakers en politie toen zesduizend arbeiders van een tex tielfabriek het werk hadden neer gelegd nadat enige collega's om politieke redenen waren ontslagen. Verscheidene arbeiders en een poli tieman kwamen bij de ongeregeld heden om het leven en honderden mensen werden gewond. Vele kost bare machines werden vernield. Twee onruststokers (links) zijn door de politie gearresteerd en wor den weggeleid. Formateur ontving Staatssecretarissen Besprekingen duren voort (Van onze parlementaire redacteur» Mr Donker heeft Zaterdagmiddag Staatssecretaris Moorman (KVP) ont vangen. die weer is gevraagd voor de be hartiging van de belangen van de Ma rine. Vervolgens ontving hij weer mej mr Tjeenk Willink, die blijkbaar be denktijd had gevraagd voor de beslissing om als eerste vrouwelijke Staatssecreta ris in het kabinet zitting te nemen en Zaterdagmiddag haar definitief ant woord kiwam mededelen. Daarna had de formateur besprekin gen met combinaties van aangezochte personen over organisatorische proble men, de afbakening van de taken der Departementen en de verdeling van het werk tussen de Ministers en de Staats secretarissen. Gisteren heeft de formateur rust ge houden. Vandaag zet hij zijn formatiebesprekin gen voort. Chinese delegatie in Moskou Een Chinese regeringsdelegatie onder leiding van de premier en minister van buitenlandse zaken. Tsjou en lal, is gis teren in Moskou aangekomen. De delegatie werd op het vliegveld verwelkomd door Molotof. Mikoyan en Boelganin. alle drie leden van het po litieke bureau, minister van buitenland se zaken Wysjinsky en andere belang rijke leden van regering en partij. Bü aankomst verklaarde Tsjou en lal, dat het doel van het bezoek is „de vriendschappelijke samenwerking tus sen beide landen verder te consolideren en verscheidene kwesties, die met dit doel verband houden, te bespreken." Het in 1950 tussen China en de Sov- Jet-Unie gesloten verdrag van weder zijdse bijstand voorziet o.m. in de over dracht van de Mandsjoerijse spoorweg en de marinebasis Port Arthur aan China, onmiddellijk na het sluiten van een vredesverdrag met Japan of niet later dan 1952. In diplomatieke kringen gelooft men, dat o.m. de uitvoering van deze bepa ling in het verdrag besproken zal wor den en in het algemeen een nauwere samenwerking op elk terrein, gezien ook de uitgebreide samenstelling van de Chinese delegatie. Acht gewonden Gistermorgen omstreeks vijf uur is een autobus van het reisbureau H. van Dijk te Helmond op dc Boomsc Steen weg tc Aartsclaar (B.) tegen een stil staande vrachtauto gereden. Dc bus kwam vervolgens in botsing met een boom en werd geheel ingedeukt. Acht reizigers werden gewond. Een van de twee bestuurders, J. Klap, oud 32 jaar, uit Eindhoven, heeft drie ribben gebroken. De dames A. Akker- dijk, oud 20 jaar, uit Gouda, A Hooger- heide, oud 21 jaar. uit Enschede en R. Sybrandy. oud 23 jaar. uit Leeuwarden, hebben arm- of beenbreuken opgelopen. Alle vier zijn in het ziekenhuis te Boom opgenomen. De dames C den Oude. oud 22 jaar, uit Breukelen. B Molenaar, oud 23 jaar uit Amsterdam, de heer W. Vercouteren, oud 20 jaar. uit Axel en mevr. J. van Ommen, oud 23 jaar, uit Den Haag, die talrijke kneuzingen opliepen, werden ter plaatse verpleegd. Het gezelschap, bestaande uit 30 leden van de Nederlandse Reisvereniging, keerde terug van een bezoek aan Parijs. In het ziekenhuis te Boom verblijven nu nog de chauffeur J. Klap, mej. A. Hoogerheide uit Enschede en de heer R. Sybrandy uit Leeuwarden. Mej. A. Ak- kerdijk uit Gouda is in de loop van de dag naar huis vervoerd. De lichter ge wonde en ongedeerde passagiers zijn later met een door de Ned Reisvereni ging ter beschikking gestelde bus van hetzelfde bedrijf naar Nederland ge bracht. Tot de gewonden behoort, naar ach teraf gebleken is. ook nog de 21-jarige heer R Hommels uit Bussum Pas bij zijn thuiskomst bleek, dat hij drie ge kneusde ribben had. Hij wordt nu thuis verpleegd De gewonde chauffeur J Klap was niet degene, die op het ogenblik van het ongeluk aan het stuur zat. Zoals gemeld waren er twee chauffeurs.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1