Nu niet voor kijkers maar voor werkers hoogseizoen in de bollenstreek Dag en nacht zijn man en macht in touw ■LAMINGO EILAND Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Vrijdag 15 Augustus 1952 Tweede Blad No. 27687 Beursen, veilingen, schuren en kantoren gonzen van activiteit Een leek meent dat wanneer men in de Bollenstreek praat over de „drukke men bedoelt het tijdperk waarin honderdduizenden toeristen de streek erstromen, speciale verkeersmaatregelen nodig zijn om al die kijkers in ede banen te leiden, en de bloemvelden haar schoonste kleuren vertonen, vlaar de insider weet, dat de drukke tijd in het bloembollenvak aanvangt haar hoogtepunt bereikt, wanneer overig Nederland op zijn lauweren rust in Putten of Estoril geniet van een „dolce far niente"! 0 de Bollenstreek is momenteel ets ie doen". wordt geen vergadering gehou- i, geen feest georganiseerd. Maar nuximum-aantal auto's staat ge teerd rondom het Krelagehuis te em en de Bollenbeurs te Hille- op de Lisser haven nabij de vei- ■bouwen van Hobaho en H.B.G. n iedereen in de Bollenstreek weet, je vandaag-de-dag de zakenmen- met niets aan het hoofd moet ko- Geen collecte, geen vergadering. 1 actie van welke aard ook. Op het iblik draait alles rondom de bloem- Hoe is het ontstaan? Dit woord: POLSSTOK Het woord is een verlenging van iet ook nog wel gebruikte pols. let heeft iets te maken met pols: ndgewricht, maar niet in de zin neen stok waarmee men ipringt door met de pols te draaien if iets dergelijks. Maar beide •oorden, pols: handgewricht en ols: springstok zijn verwant met et Latijnse werkwoord pulsare dat doppen, slaan betekent. In de s voelt men het kloppen van bloedstroom, die door de slag- ider gaat. Met een pols slaat men n het water om de vissen in de ichting van het net te drijven. Bekend is de zegswijze: men loet niet verder willen springen lan zijn polsstok lang is voor: men noc-t zijn kracht niet overschatten, finder bekend is de aardige uit- Irukking: er zit klei aan de pols- k. Daarmee wil men zeggen: meisje heeft geld. Steekt men polsstok diep in het water, dan ilijft er dus geen modder, maar htbare klei aan hangen. En is immers het slijk der aarde! bol. hetzij een paarse hyacinth of een narcis- „dubbelneus". De bloemen zijn gekopt of gerist, het loof heeft nog een tijdje staan ver grauwen op de velden, grijzig verkleurd door allerlei ontsmettlngspraeparaten De ziekzoekers hebben met hun para plu telkens een kleine sector van het veld afgeschermd en zijn op zoek ge gaan naar een van die menigvuldige kwalen, waartegen het bloembollenvak strijd voert, en die gelabeld zijn met schilderachtige namen als hartziek of snot. vuur, geelziek, vlieg, thrips, aal- tjeszlek, mozaïek, grijsstuk vooi stuk schrikbeelden voor de kweker en goede oude bekenden van professor Van Slogteren. de gebaarde aanvoerder van de task-force", die het Laboratorium in Lisse als hoofdkwartier heeft. Altijd over bollen De bloembollenkwekers hebben zo hun eigen taaltje, en men moet een beetje thuis zijn in deze contrijen om te weten, wat dove ogen en holle harten betekenen, wat een „scheurkont" is, wat men verstaat onder kralen en wat onder „zift 12 en op"; zoals ze ook op hun eigen manier omspringen met de exotische namen van de soorten en con stant spreken van de William Pitten, de Bartigonnen en de Rose Coplanden, zo op de manier waarop de kippenboer het over Rooie Islandhennen heeft. In dat bloembollenjargon bestaat echter geen enkele vrees voor misver stand. Ze begrijpen elkaar uitstekend en aanvaarden geen citroenen voor dahliaknollen. En hetzij 's morgens aan het ontbijt (wanneer ze elkaar daar tenminste treffen) als 'savonds na volbrachte dagtaak (als het geen twee of drie uur middernacht of daaromtrent wordt» gaat het gesprek in de bollenkringen dan ook enkel en alleen over bollen. Over het weer. de markt, de beurs, de veiling, de expeditie, de P.D. (Planten- rcchtetreeks of zijdelings te maken heeft. Constant klinkt door het stemmengebrul* heen de luidspreker, die nu de een, dan de ander naar de telefooncel roept. Die beurs heeft een gemoedelijk as pect, doordat men elkaar bijna overal bij de voornaam noemt. En het is dan ook wel van belang of je Cor Segers of J. P. Segers hebben moet. of je Eduard of Jan van Zanten aan de telefoon roept, of je met Kees of met Jan van Til te maken hebt! Er is op deze beurs geen bol te zien. zijn. Daar liggen, pal tegenover elkaar, aan weerszijden van wat men in dit „hart van de Bollenstreek" met chau vinistische trots de Haven noemt, de grote panden van de beide veilingen, de coöperatie H.B.G. en de N.V. Hobaho Iedere velling heeft een zeer bepaald eigen karakter. Op z'n tijd zijn het col lega's. maar ook verwoecie concurrenten. In de veiling Hobaho zijn het direc teur Hogewoning. die in de Bollenstreek zonder meer als „Daan" wordt aange duid <en niemand is dan in de war met een mogelijke indere „Daani en (Foto L D /Van Vliet) ziektekundige dienst-1 en zéker niet in de allerlaatste plaats over de prijzen, die door de kwekers gewoonlijk te laag en door de exporteurs afzichtelijk hoog worden bevonden. Op de beurs Extra druk is het in deze dagen op de beurs, zowel te Haarlem in het Kre lagehuis als op Treslong te Hillegom. Op de Hillegomse beurs zitten 's mor gens al voor tienen de firmanten of vertegenwoordigers van de grote fir ma's aan hun tafeltje, waarop een me talen standaard de naam van de firma draagt. Enkele tientallen gelukkigen zitten aan de kant in nissen, ontsluiten het kastje in de wand en plaatsen het telefoon toestel op tafel, waardoor ze recht streeks verbinding hebben met de bui tenwereld. Tussen dat alles door lopen de bol- lenmensen: exporteurs, kwekers, ma kelaars, vertegenwoordigers, mannetjes van de veiling en van de in- en verkoopbureaux. expediteurs, assu rantiemensen. ambtenaren, kortom alles wat met het bloembollenvak En toch gaat er voor soms geweldige bedragen om. Men koopt op vertrou wen. en wordt dat vertrouwen be schaamd. dan is er altijd nog het Scheidsgerecht, dat uitspraak doet „als goede mannen naar billijkheid" en bij welke uitspraak iedere bollenman zich neerlegt. Het is een vaak ingewikkelde manier van verkopen. Zo kan iemand zijn oogst van een bepaalde soort verkopen en een bepaalde opbrengst schatten. Blijkt la ter dat hij het getal niet kan vol maken. dan zou hij misschien moeten bijkopen cm aan zijn verplichtingen te voldoen. Hij kan daarvan af komen, door lettend op de bepalingen van het Handelsreglement. zijn relatie tijdig te waarschuwen. Natuurlijk wordt ook hier wel een oogje in 't zeil gehouden, of de goede man niet. kans ziende een betere prijs te maken, een deel van de opbrengst aan een ander heeft ver kocht. Zélfs in de mand van het bloem bollenvak treft men nog wel zulke rotte appelen Mandenproblemen Jasjes uit. dikke sigaren, walmende pijpen of ketting-sigaretten rokende kopers zitten uren achtereen naar de veilingklok te turen. Dit zijn de hoogtijdagen voor de handel, waar in niet aan rust gedacht kan worden. door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels Hindert niet, als TJ er maar van idt te luisterenNlno Galetti nlachte vriendelijk en scheen weer ig te zinken in zijn droomwereld. De ere mensen, die belust op geld-ver- nen waren en kaart speelden en grof schenen voor hem niet te be- ntussen was Olivia bezig haar huis- idelijk personeel te begroeten. In een ge rij schreden ze langs haar rol- tl: Seth. de lange Westindische but en Delia, een enorm grote vrouw een bruine gelaatskleur en een goed- edige gelaatsuitdrukking die de lei- g van de keuken had. Verder de sjongens en de tuinlieden. Toni zag ■"aar verwondering, dat ze allen de dame vrolijk toelachten en hele- al niet bang voor haar waren, ter- ze ook constateerde, dat Olivia haar inheemse personeel vrien- ijker was dan tegen haar eigen fa- ieleden. Op Toni maakte dit een npathieke indruk, al zou ze niet heb- kunnen verklaren, waarom precies. Lieve mensen, we gaan ons nu in kamers terugtrekken," zei Olivia 'otte. „we zijn moe en warm en ïii ons vuil van de reis. We zullen rusten en een douche nemen vóór lunch Tot Toni's verbazing was er g lift naar de eerste verdieping, die l! primitief aandeed, maar prima Jkte. De oude dame had enige ver- fken in het middendeel van het huis harer beschikking. Haar slaapkamer boven de grote zitkamer en keek op de patio. Aan deze kant van het s was het zelfs op het heetst van de 8 niet nodig de blinden te sluiten, Int net licht, dat door het gebladerte n de grote bomen naar binnen viel, s vaag en koel. Het geklater van de 'tem op de binnenplaats verhoogde de indruk van koelte en van de tiende hitte buiten was hier niets te •Peuren. Er waren drie deuren in Via's slaapkamer: één leidde naar »r boudoir, één naar haar badkamer, een naar de kamer van haar over- en echtgenoot. In deze laatste ka- J had in het afgelopen jaar Juanlta Ms geslapen. eI Jkamers in het huis waren gemeu rd met antieke meubels. De gordij- en tapijten waren enigszins ver- noten van de ouderdom en Toni vond ana, vooral toen ze de grote zit- er en de in onbruik geraakte bal- Bezien had, op een oud paleisje Olivia was de koningin en ge- -s zich als zodanig temidden van - ietwat vergane glorie. Toch deed •na ec«-\l aan ei' had niets lachwek- i hfê» IiT?anlcs de feUe tropische zon jutte buiten, met de doordringende - van een overdadige bloemen- Florlana naar lang-vervlo- wppI ti-'den die gelukkiger waren en meer zwier hadden gekend. Quis en de tuinen eromheen waren opgezet door iemand met een brede blik en een royale hand. „Jij zult voortaan in de blauwe kamer moeten slapen. Juanita," zei Olivia, toen Flsk haar rolstoel de grote slaapkamer binnenduwde. .Ik wil dat zuster Martin in de kamer slaapt, waar jij voorheen sliep." Juanita boog het hoofd en knikte on derdanig. maar toen ze de huisjongens order gaf om de bagage te gaan halen, keek ze met een ontstemde blik in de richting van het Engelse meisje. Toni zou willen, dat mevrouw Burden wat tactvoller was. Ze vond het kenne lijk heerlijk, iemand dingen plompver loren in het gezicht te zeggen. Olivia, die op een geheimzinnige ma nier altijd iemands gedachten scheen te raden, keek Toni glimlachend aan. „Ik begTyp wat je denkt, kind." zei ze. „Je hebt een vriendelijk karakter. Maar je moet bedenken, dat Juanita aardig ver wend begon te raken. Ze is tenslotte niet meer dan een dienstmeisje, terwijl jij mijn verpleegster bent! Ik zou het pret tig vindien, dat de tussendeur tussen onze kamers 's nachts open blijft, heb je daar bezwaar tegen?" „Natuurlijk niet," antwoordde Toni, thans ook glimlachend. Beide kamers waren zeer ruim en koel en uitstekend ingericht. „Dan kan ik je 'snaohts roepen, al9 het nodig mocht zijn," vervolgde Olivia. „Juanita heb ik er wel eens op betrapt, dat ze. zonder dat ik haar riep, hier binnenkwam, terwijl ik sliep. Ze was in mijn spullen aan 't rondsnuffelen en één keer was ze bezig met mijn juwelenkist je. Ik gaf een hevige snurk ten beste en zc liet het ding prompt uit haar han den vallen van de schrik Olivia grinnikte bij de herinnering aan dit voorval. .Maar dat is hèèl ergriep Toni uit. Ze wilde er lets over oneerlijkheid aan toevoegen, maar bedacht zich. De mensen waren hier anders. „Iedereen heeft zo z'n gebreken." ver volgde Olivia gelaten, ,.je moet alleen maar weten, waar ze 't speciaal op ge munt hebben. Lieve kind. ga nu naar je eigen kamer en knap jezelf wat op. Je kunt douchen, je badkamer grenst aan je slaapkamer. Alle anderen slapen in de westelijke vleugel van het huis. En denk er aan. ik verwacht je niet in uniform te zien HOOFDSTUK 10 De volgende avond diende dr Greville zich aan om Olivia te onderzoeken. Hü wilde haar. evenals dr Fairley dat al jaren had gedaan, aan een maandelijkse contróle onderwerpen. Olivi ontving hem op weinig innemende wijze, hoewel ze er zelf op gestaan had. dat Fisk hem op zou bellen voor een onderzoek. Mark keek op haar neer met een spottend lachje om zijn mond. In het grote ouder wetse hemelbed leek Olivia héél nietig; niet meer dan een verwend en lastig kind! Toni stond aan de andere kant van het bed en wachtte tot ze de deken terug zou moeten slaan. „Ik voel me prima. Mijn hart is goed. en dat is het belangrijkste! Wat wilt U eigenlijk?" „Mij is opdracht gegeven U voor ge- v.Tichtsrheumatiek te behandelen en daarom zou ik graag Uw verschillende ledematen willen onderzoeken", legde Mark met iets van ongeduld ii> zijn stem uit. „Ook moet ik de conditie van Uw spieren bekijken. Misschien hebt U mas sage en bestraling nodig. Als U echter weigert. U behoorlijk door mü te laten onderzoeken, dan zal ik Uw geval aan iemand anders moeten overdragen. Zoudt U het prettiger vinden, als ik dr Hugo vroeg U te behandelen?" „Die halfbloed?" Olivia's stem schoot uit van woede. „Ik zal U eens wat ver tellen, jongeman: Floriana is de grootste bron van inkomen voor dr Fairley. Als U mij niet wilt behandelen, zoals ik dat wil. verliest U alle mensen in dit huis en ook de arbeiders op de onderneming." (Wordt vervolgd) zijn medewerker, de dynamische heer Zwetsloot, de Keukenhof-man. die er de scepter zwaaien. Onderkoning is Kees Plug, voor alle veilingbezoekers Kees, tout court. En aan de overkant zit een drie manschap: voorzitter Dirk van Eg- mond. wiens hele wezen ademt dat er geen beter leven is dan een goed leven, de nauwkeurige, voorzichtige Piet van Leeuwen en de felle leider van de in- en verkoop, Piet Ooster- veer. Al deze mensen hebben op het ogenblik geen tijd om een kranten man te woord te staan, en is deze in de streek een beetje thuis, dan valt hij ze niet eens lastig. Ze krijgen slaap te kort en se hebben werk te veel, maar het is nu ook hoogseizoen in de streek. Vóór iedere velling staan daar de manden, gemerkt met de zwaan van ae Hobaho of het rood-wit van de H.B.G., bij tienduizenden in de geweldige hallen, en daartussen door gaan de kopers en kfjken op de papiertjes en in de vei lingcatalogus, en keuren de hyacinthen en de tulpen, de narcissen, de gladio len en wat er verder wordt aangevoerd. Daar liggen al die bruine bollen, som mige met geschonden huid, waar het Panda en schat van het eenzame eiland witte vruchtvlees doorheen schemert (dat scheelt in de verkoop!), andere nog met de klei van de Noord, waarnaar de ambtenaar van de keuringsdienst fron send kijkt, denken aan de strenge aard- appelmoeheidsbepalingen van Uncle Sam. Maar de meeste kwekers kennen het adagium voor een goede prijs: gaaf gezond en goed in de huid! Dan troepen ze allemaal in de vei lingzaal. waar de grote klok voortdu rend in bedrijf Is en de meterlange wijzer stopt wanneer het groene lichtje aanflitst. Soms een klein geschilletje, een toe lichting. ook wel een grapwant er zitten altijd kwajongens onder deze zakenmensen, die de spanning van uren góéd uitkijken graag eens onderbreken met een aardigheidje En dan, na af loop. op de veilingkantoren de jachtige drukte van administreren, verzenden, gerij van vrachtauto's door de grote hallen en geloop van expediteurs. En •dan de manden-administratie! Die kost heel wat hoofdbreken. Want men j krijgt de manden van de veiling in I bruikleen en al zou men het niet ge- loven, er zijn er nog altijd die vergeten ze terug te geven, ze op het land laten staan, ze voor vuilnisbak gebruiken ol ze (per ongeluk» zó overschilderen, dat het veiling-embleem niet meer te zien is. Dit kan de veiling duizenden per jaar kosten en de man van de manden administratie mag dan ook wel ogen in z'n rug en oren op alle plaatsen heb ben! Overwerk Inmiddels heerst diezelfde gonzende drukte in de bollenschuren, de pak plaatsen. de kantoren. Typisten zitten heel de dag, en ook 's avonds, en ook 's nachts, te tikken aan facturen en papieren In drie-vler-zes- of achtvoud. De kleinste vergissing kan oorzaak zijn, dat de partij straks in Rotterdam op de kade blijft staan, of in Hoboken blijft liggen broeien in een veem. De ambtenaren van de douane en van de P.D. maken overuren en van bureau cratie is dan geen sprake. Met rood potlood is op de kalender de datum aangestreept waarop „de" boot vertrekt en die boot moet gehaald worden. Koste wat het kost. Dan maar 's nachts door werken. dan maar de baas-hoogstdes- zelfs het jasje uit, dan iedereen maar bijspringen, dan maar desnoods wat broodjes of croquetjes besteld om de geeuw te bedwingen, die ieder naar de keel welt. Maar de zending moet met de boot mee! En zo ziet men in de Bollenstreek tot laat in de nacht de kantoren cn pakplaatsen verlicht, hoort men het gedreun van de kolossen van tien en twintig ton, die de witte kisten naar havens en stations brengen, is het op de meestentijds verlaten emplace menten van Lisse en Hillegom op eens een drukte van belang en ratelen de lieren in de havens van de bollen- dorpen. 't Is topseizoen in de Bollenstreek! Heel Nederland Ls met vacantic, maar de bollenmensen werken zich in 't zweet. Allemaal voor deviezen'. De Gouverneur der Ned. Antillen, mr A. A. M. Th. Struycken is gisteren, ver gezeld van de voorzitter der Landsrege ring dr M. F. da Costa Gomez en de voorzitter der Staten van de Antillen, Ph. C Henriquez. vertrokken naar Ciu- dad Trujiilo, de hoofdstad van de Domi nicaanse republiek. Zij zullen daar aan wezig zijn bij de plechtige beëdiging van de nieuwe president der Republiek, Hector Trujiilo. F. 1000 MET PREMIE: No. 4337 lp de vijfde klasse, 17e lijst van de 516e Staatsloterij is op het nummer 4337 een prijs van f. 1000 gevallen en een premie van i. 30 000. 12) Nadat Jolliepop dus. zoals wij vernamen, tot zijn genoegen van de bejaarde bootsman te horen had gekregen, dat deze ergens een schat had begraven, haalde hij een geldbuidel te voorschijn en begon daar omstandig bankbiljetten uit te halen. ..Jolliepop - kijk toch uit!" zei Panda bezorgd. „Is dat nu niet gevaarlijkom zo maar in het publiek geld uit te gaan delen?" „Wij kunnen ons ervan overtuigd houden, dat ik met uiterste zorg en be hendigheid op het beoogde doel aanstuur!" ver zekerde Jolliepop fluisterend. En daarna wendde hij zich weer tot de bedrukte bootsman met de woorden: „Pak aan. maat! Hieuw de davits! Aye-aye! Het is me een genoegen je te enteren! Komaan, ik zal je een plezier doen. joho! Als oud scheepsgezel bied ik je de somma van twee ducatcn aan voor de kaart van je verborgen schat! Ik verzamel deze voorwerpen namelijk voor de aardigheid, zie je? Laat vieren je topzeil!" De bedrukte varensgast wierp een enkele ongelovige blik op de twee ducatcn. waar Jolliepop mee stond te wuiven, cn stiet toen in paniek een hees gebrul uit. terwijl hij in zijn schrik een niets-ver- moedende matroos omhelsde - waarschijnlijk om daarbij steun te vinden. Twee ducaten!" kreet de bootsman. „Hij biedt twee echte, levensgrote ducaten voor de kaart van een verborgen schat! Hij is niet gewoon maar getiktnee. hij is stapel!" Dit alles beviel Panda maar matig; Jolliepop gedroeg zich echter als een veldheer op het terrein van zijn overwinning. Radio-programma VOOR ZATERDAG 16 AUGUSTUS. Hilversum I (402 M. i VARA 7.00 nieuws; 7.18 gram.muziek: 8.00 nieuws en weerberichten; 8.18 gram.muzlek; 8.40 Idem, 8.55 voor de hulsvrouw. 9 00 gram. muzlek; (9 359.40 waterstanden); VPRO 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10.05 morgenwijding; VARA 10.20 voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.35 cello en plano; 12 00 gram.muzlek; (12.30 12.33 land- en tulnbouwmededelingen): 13.00 nieuws: 13.15 gram.muzlek; 13.30 voor de jeugd; 13.45 gram.muzlek; 14.00 Internationaal muziekconcours Gouda; teursprogramma; 15.40 dansmuziek; 16.10 14.50 Achterhoeks programma: 15.15 ama- „Van de wieg tot het graf": '625 Resi dentie-orkest. 17.15 sportpraatje. 17.30 voor de Jeugd: 18.00 nieuws. 18 15 VARA- varla; 18 20 Roemeense muziek; 18.40 mannenkoor: 19 00 artistieke staalkaart: VPRO 19.30 ..Passepartout", causerie. 19 40 „Het Oude Testament ln deze tijd", cau serie: 19.55 „Deze week causerie; VARA 20.00 nieuws; 20.05 actualiteiten; 20.15 ge varieerd programma; 21.00 gram.muzlek: 21.15 socialistisch commentaar; 21.30 ac cordeonorkest en solist. 22.05 „Onder de pannen", hoorspel; 22.25 gram.muzlek: 22.50 draalorgelmuzlek; 23.00 nieuws; 23.15 24.00 gram.muzlek. Hilversum II (298 M l KRO 7 00 nieuws; 7.15 ochtendgymnastiek; 7.30 gewijde muziek; 7 45 morgengebed en liturgische kalender: 8.00 nieuws en weer berichten: 8 15 gram.muzlek: 9.00 voor de hulsvrouw. 9.35 gram.muzlek: 10.00 voor de kleuters; 10.15 gTam.muzlek; 11.00 voor de zieken; 11.45 gram muziek; 12.00 ange lus: 12.03 gram muziek: (12 30—12.33 land en tulnbouwmededelingen), 12 55 zonne wijzer; 13 00 nieuws en katholiek nieuws: 13.20 lunchconcert: 13.55 gram.muzlek; 14.00 boekbespreking; 14 10 gram muziek: 14.40 idem; 15.00 kroniek van letteren en kunsten: 15.38 gTam.muzlek. 16.00 omroep orkest: 16.30 de schoonheid van het Gre goriaans: 17.00 voor de Jeugd; 18 00 nieuws; 18.15 Journalistiek weekoverzicht: 18.25 lichte muziek; 18.45 buitenlandse correspondenties; 19.00 gram muziek; 19.15 Idem; 19.52 actualiteiten: 20.00 nieuws cn weerberichten; 20.08 de gewone man zegt er 't zijne van; 20.15 „Lichtbaken", cau serie; 20.35 gram muziek: 21.00 cabaret; 2130 gram.muzlek. 22 30 WIJ lulden de Zondag ln; 23.00 nieuws; 23.15 nieuws ln Esperanto. 23 2224.00 gram.muzlek Engeland. BBC Home Service (330 M.) 1155 gevarieerd programma: 12.55 weer berichten 13.00 nieuws: 13 10 gevarieerd programma; 13.55 sport; 14 00 orkestcon cert: 16.10 hoorspel: 16.25 Idem: 17.00 voor de kinderen. 17.55 weerberichten: 18.00 nieuws; 18.15 sport: 18.25 gevarieerde' muziek: 19.15 Interviews: 19.45 causerie: 20.00 ..Music Hall"; 21.00 nieuws; 21.15 hoorspel; 22.45 avondgebeden; 2L.0023.03 Engeland, BBC Light Programme (1500 en '47 M.) 12.10 sport; 12.30 llchto muz.; 12.55 sport; 13.15 en 13.35 Idem; 13.45 voor de kinderen; 14.00 orgelspel; 14.15 sport; 14.40 cn 14 50 Idem: 15.15 orkestconcert: 1545 sport; 16.10 Idem; 16.15 militair orkest; 16.45 sport; 17.00 gram.muzlek: 17.30 sport; 18.00 en 18 35 Idem; 19.00 lichte muziek; 22 45 sport; 23 00 dans muziek. 23 56 nieuws; 23 590.05 sport. Nnrdvvestdeut^rhrr Rundfunk. (309 M.) 12 00 gevarieerde muziek: 13.00 nieuws; 13.25 amusementsmuziek: 14.00 gevarieer de muziek; 15.00 koorzang; 16i00 dans muziek; 16.30 gevarieerd programma; 17.30 volksliederen en dansen: 18 00 gevarieerde muziek; 19.00 nieuws: 21.00 dansmuzlex: 21.45 nieuws: 22.10 Phllharmoniscb orkest; 22.40 dansmuziek; 24.00 nieuws: 0.10 ge varieerde muziek; 1.00 rhythmlsche mu ziek; 2.15 gevarieerde muziek. Brussel. 324 en 484 M. 324 M. 11.45 gram.muzlek; 12.30 weerberichten; 12.34 gram muziek. 12 50 koersen; 12.55 gram- muziek; 13 00 nieuws; 13 15 omroeporkest; 13.45 zangrecital; 14.00 verzoefcprogramma; 15.00 dansmuziek: 15 30 Idem; 16 00 gram. muzlek; 16.45 Vlaamse liederen; 17.00 nieuws: 17.10 gram.muzlek; 17.30 orgel- recital: 18.30 voor de soldaten; 19.00 nieuws; 19.40 gram.muzlek; 19.45 accor- deonmuzlck: 20.00 omroeporkest; 20 45 aceordeonmuziek; 21.00 lichte muziek: 22 00 nieuws; 22 15 verzoekprogramma; 23.00 nieuws; 23.0524.00 gram.muzlek. 484 M. 12.05 gram.muzlek; 13.00 nieuws; 13.10 verzoekprogramma. 14.05 Idem; 15.00 gram.muzlek; 1630 lichte muziek: 17.00 nieuws: 17.15 lichte muziek; 17 40 en 18 30 gram .muziek; 18.45 trompet cn plBno: 19 15 nieuws; 19.30 symphonle- 23.00 gram muziek: 23.55 'nieuws. Frankrijk, Nationaal Programma (249 en 347 M.) 12.10 gram.muzlek; 12.30 Idem; 13.00 nieuws; 13.20 gram.muzlek; 14.00 nieuws; 14.12 orkestconcert; 15.35 en 16.30 gram.muzlek; 16.50 kamermuziek; 17.45 gram.muzlek: 18.30 Amerikaanse uitzen ding; 19.02 en 19.58 gram muziek: 20.02 kamermuziek; 20.50 hoorspel: 22.50 gram. muzlek; 23.25 idem; 23.4524.00 nieuw6. DONDERDAG: ZATERDAG. Leiderdorp: Raadhuis: gemeente raadsvergadering 14.45 uur. DAGELIJKS. Museum voos Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst" Tot 1 October daoelllks van ITfi uur ('«Zondnee van l6 uur) Lakenhal: Schllderilententoonstclllnc. (Werkdagen 106 u.: Zondags 15 u.) DE BIOSCOPEN. Casino „Vallei der Adelaars" (14 Jaar) llng dagelijks te 1030 uur. Lldo „Ik zie Je ln mijn dromen" (alle leeft.) Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Douane Boem" (alle leeft.) werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „De verliefde cameraman" (alle leeft Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur; Zondag 2.15, 4 30. 7 en 9.15 uur. Rex „Het tovertapiJt" (14 Jaar) werk dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur; Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3