Problemen rond Noordwijkse kampeercentra LAMINGO EILAND Paedla cn de schat van het eenzame eiland Agenda Ilste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 7 Augustus 1952 Tweede Blad No. 27680 Conflict overbodig bij wederzijds begrip jrl geding tussen kampleiding en gemeente (Van een onzer redacteuren) Pr laatste weken wordt door de NoordwUkse politie een scherpere controle geoefend op de naleving van de voorwaarden en bepalingen waaraan het uperen en het laten kamperen in Noordwük gebonden zijn op grond van plaatselijke verordening. )aar bij hebben zich enkele malen moeilijkheden voorgedaan in een der ppen. hetgeen aanleiding gat tot het bijeenroepen van een protestverga- Jng. Deze werd bijgewoond door twee Noordwjjk.se raadsleden, de heren F. ppen en Th. P. Warmerdam, die nadien de ter vergadering vernomen chten van kampeerders en kampleiding bespraken met het college van B. ff. Eergister hebben genoemde raadsleden in datzelfde kamp verslag ge ien van het onderhoud met B. en W. deze besprekingen is ons geble- dai de oorsprong van de moeilijk- i gelegen is in het feit. dat aan van de zestien kampeercentra Noordwijk dieper-ingrijpende be en bepalingen zijn opgelegd aan de overige. Aan twee centra «lijk werd het recht ontzegd ook iduele kampeerders op te nemen, kamp. waarom zich de moeilijk van de laatste weken hebben entreerd, heeft tegen de bepa- van de vergunning in tóch indlvi- trekkers opgenomen, die later de politie werden verwijderd. De maal geschiedde die verwUde- laat in de avond, waardoor de be nen als het ware gedwongen wa de nacht onder nog minder con- bare omstandigheden door te n. de tweede maal, Zaterdag- jj„ werd de kampeerders toege- die nacht nog in het kamp te doch werd hun de plicht opge- het kamp in de loop van de vol- ochtend te verlaten. INTERPRETATIE EN GELDIG- IEID VERGUNNING IN GEDING leiding van dit kamp heeft de in- uele trekkers toegelaten op advies aar juridisch adviseur, die de in- tatie van de kampvergunning politie en B. en W. afwees en een daaraan gaf volgens welke ook imp individuele trekkers zou mo- ierbergen. Bovendien werd door juridische adviseur de bevoegd- in B. en W. bestreden, om een jke bepaling, die individuele leerders zou uitsluiten, in een ing tot het laten kamperen op er deze vragen is inmiddels een geding aanhangig gemaakt tus- de betroffen kampleiding en de •ente Noordwjjk. Dit kort geding rdt 18 Augustus behandeld. De heer Rippen deelde de kampeer ders en kampleiding mede. dat B. en W. juist aan de beide kampen het recht ontzegden om individuele trekkers op te nemen na daarover advies te hebben ingewonnen bij de landelijke Kampeer- raad. Deze had toelating van individu ele trekkers ontraden .B. en W. behou- den echter hun eigen verantwoordelijk- i heid voor het besluit, dat, aldus de heer Rippen. ook zonder dat advies wellicht in die richting zou zijn uitge vallen. SOEPELHEID NOODZAKELIJK De heer Rippen deelde mede. dat hij aan B. en W. had verzocht gedurende de overgangsperiode naar een landelij ke regeling van het kampeerwezen en ook daarna, wanneer binnen een raam wet verdere plaatselijke regelingen blij ven bestaan, soepelheid te betrachten in het ten uitvoer leggen van regelin gen ten aanzien van een onderwerp dat als geen ander Juist louter vrijheid veronderstelt als tegenhanger van de te vele reguleringen waaraan de men sen in de gewone maatschappij onder worpen zijn. Anderzijds moet ook van kampleiding en kampeerders verwacht worden, dat zij oog hebben voor het streven van de overheid, het kampeerwezen zo gezond mogelijk te maken en houden, waar door juist een waarlijk genieten van de vrijheid, die de kampeerder zoekt, mo gelijk wordt. PREVENTIEVE ZORG Van de zijde van B. en W. van Noordwijk vernamen wij inmiddels dat het geenszins in de bedoeling ligt deze twee betrokken kampeerterreinen het leven zo zuur of onmogelijk te maken. De gemeentelijke overheid ziet het ech ter als een plicht, niet alleen scherp op te treden tegen misstanden doch ook, zoals in dit geval, er voor te wa ken dat omstandigheden zouden kun nen ontstaan die misstanden bevorde- „Bü het verbod tot het toelaten van individuele trekkers in deze twee kampen hebben B. en W. in sterke mate gesteund op het advies van de Kampeerraad. Doch ook zonder dit advies zouden B. en \V. geneigd zijn geweest tot een dergelijke beperkende bepaling. B. en W. zijn ten volle ver antwoordelijk voor dit besluit en heb ben dat uiteraard niet genomen zon der kennis van zaken. Het college was van oordeel dat de leiding van deze kampeercentra niet een voldoende garantie bood tegen het optreden van misstanden. Het is geenszins zo. dat op grond van geconstateerde mis standen de beperkende bepalingen zijn opgelegd. Men moet die bepalin gen zien als een preventieve zorg". Uit ons verdere onderhoud met B. en W. bleek, dat versterking van de be treffende kampleiding met enkele - ter zake aanvaardbare - medewerkers ze ker zou kunnen leiden tot intrekking van de beperking, dat geen huisvesting mag worden verleend aan individuele kampeerders, doch slechts aan gezin nen en groepen onder erkende leiding. IN 1951 25.000 KAMPEERDERS Het is geenszins merkwaardig, dat er ten aanzien van het kamperen in Noordwijks duinen zo nu en dan moei lijkheden ontstaan. In tegenstelling met elders, waar terreinen als kampeer gelegenheid werden gesticht, zijn de Noordwijkse kampeerterreinen eigen lijk langzaam gegroeid uit individueel kamperen op kleine boerenbedrijfjes. Vooral na de oorlog heeft die ontwik keling een grote vlucht genomen. Vorig jaar vertoefden in Noordwijks duinen- strook naar schatting tegen de 25.000 kampeerders. De gemeente Noordwjjk omvat niet minder dan 17 kilometer duin en strand, en in het Noordelijke gedeelte daarvan, in de eenzaamheid van het Langeveld, ver benoorden de dorpskern, hebben zich de meeste dier kampeerterreinen ontwikkeld. Dat is logisch, doch schept tevens grote moei lijkheden voor de politie en de overheid die beide te waken hebben tegen mis standen. Verheugend is, dat verreweg de mees te kampeerterreinen geen moeilijkhe den baren. Verheugend is evenzeer, dat na onderzoek van het jongste conflict gebleken is, dat een oplossing daarvan door het bereiken van onderling begrip zeer wel mogelijk is. Daartoe is slechts nodig, dat een botsing vermeden wordt tussen streven naar vrijheid enerzijds en noodzaak van gebondenheid ander zijds. Wanneer men enerzijds de noodzaak erkent van een keurslijf waarin de vrijheid nu eenmaal gedwongen moet worden om zich uit te kunnen leven, en men anderzijds de ernstige wil toont - ook en vooral in de dagelijkse practijk - om de vetes van dit keurs lijf niet stakker aan te halen dan Nieuwe faciliteiten voor export naar Ver. Staten. Volgens een mededeling in het blad ..Foreign commerce weekly", een offi ciële uitgave van het Amerikaanse departement van Handel, zijn er nieu we faciliteiten gekomen voor zakenlie den, die naar de Verenigde Staten wil len exporteren. Voortaan zullen in zo genaamde ..vrijhavenzones" uit het buitenland afkomstige goederen in en trepot en zonder betaling van invoer rechten kunnen worden tentoongesteld en zelfs verwerkt. Voor buitenlandse exporteurs, die hun artikelen op de Amerikaanse markt willen introduceren, zal het bo venstaande zeker van het grootste be lang blijken te zijn. Men verwacht, dat de vrijhavenzones tot een soort van markten voor de bui tenlandse handel zullen worden, waar de kopers de monsters kunnen bezich tigen en die koopwaar uitzoeken, waar naar hun speciale belangstelling uit gaat. Volgens de jongste bepalingen kun- en er voor dit doel nieuwe „zones" 'orden geschapen in zaken- en han delscentra, waar dit opportuun of noodzakelijk wordt geacht. De Ameri kaanse importeur kan vrijstelling van belastingen en invoerrechten aanvra gen, zolang de buitenlandse handels waar zich in de „zone" bevindt. Dat wil zeggen, dat deze pas betaald behoeven te worden, wanneer de goe deren voor gebruik in de Verenigde Staten de „zone" verlaten. Wanneer de Amerikaanse importeur de monsters en/of koopwaar later weer exporteert, behoeft hij evenmin belastingen of rechten te betalen. strikt noodzakelijk is voor het berei ken van het doel, dan behoren de wrijvingen in dit kampeer-paradjjs tot het verleden, ten voordele van kampeerders, kampleiding en over heid. door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels ook wel een uitgelezen ogen- om het eiland voor het eerst te zo bü zonsopgang", zei Olivia zo ngen mogelijk. motorboot, in een fleurige lichte r geschilderd en voorzien van veel r*erk, dat schitterde in het zonlicht, door het heldere groene water op .San Diego" aan. Het schip begon zamer te varen en nam door middel uitgeworpen touwladder de loods rd. lallo Ezekiel", riep Olivia hem vro- toe. ioedendag, mevrouw. Ik ben blij U in goede gezondheid hier terug te Het glanzend donkere gezicht van oods grijnsde goedmoedig en na deze ceüng hep hij naar de brug om het de diepe natuurlijke haven van Mi. li binnen te loodsen. ;el stak een sigaret op. nadat hij er ook een had aangeboden, die be- ite. Het aansteken van zijn sigaret urde op een langzame lome manier, ze zo goed van hem kende, maar in nanier, waarop hij de lucifer over- d gooide, meende Toni iets van ont- ndheid te ontdekken. De thuiskomst kende voor Nigel waarschijnlijk wei- prettigeconcludeerde Toni. Hij ver- s natuurlijk een verblijf in New York Londen Hoe "took zij, ze kon zich dat moment niet met Nigel bezig den. Op de kade was het een en al li. terwijl het schip begon te meren, water was zo helder, dat honderden wonderbaarlijke kleuren te zien Die vis is een specialiteit van het nd". zei Olivia, die het meisje vol dacht over de railing in de diepte kijken. Toni had haar hart volkomen onnen; ze was aantrekkelijk, vol le en belangstelling en verre van dom. el was een sufferd, als hij dat niet Andere mannen zouden hem voor 1 ora haar aantrekkelijkheden te ont- els hij niet spoedig wakker 'P de kade waren de mensen nu dui- lk te onderschelden: mannen en J*en. blanken en Inheemsen. Er wer- veel witte kleren gedragen, van een dat in het felle zonlicht verblindend fee. Vooral de negervrouwen schenen e orsandie prachtig te vinden voor ten. Iedereen, ook de Europeanen, er bruinverbrand uit. staat Fiskzei Nlgei, ter- hij weer een sigarettenpeukje over- rd wierp. Opnieuw deed Toni zijn onaangenaam aan. het was alsof net sigarettenpeukje zijn neef in neht wilde gooien. Ze zag. hoe ook da hem verwonderd aankeek. ..Ik zie longen duidelijk, mijn ogen zUn nog zei Olivia terwijl er een zachtere r-> op haar oude eezicht kwam bij het van de dierbare kleinzoon, die op de stond. Hii was blootshoofds en 1 een hand boven zijn ogen tegen ron om te zien of hij de mensen word kon herkennen. Met zijn ging. „Zo'n dwaze jongen, om Jake mee te brengen. Hij zal nauwelijks in de auto er bij kunnen", merkte Olivia op. Haar stem klonk vertederd. Er was opeens de wens in haar hart, dat Fisk ouder dan 18 Jaar zou zijn en Toni jonger dan 25. Deze twee mensen zouden prachtig bij elkaar passen. Beiden hadden ze gezond verstand, gevoel voor humor en een on kreukbaar karakter. Olivia was hele maal niet romantisch op het gebied var huwelijken. Ze wilde de toekomst van haar familie veilig gesteld zien. Maar het zou in deze alleen Nigel zijn, die in aan merking zou kunnen komenZe vond echter zelf Nigel zo'n minderwaardige figuur, dat ze begreep dat er een wonder moest gebeuren, wilde ooit een meisje van enige kwaliteit ernstig over hem denken. Ze concentreerde haar gedach ten snel op Iets anders en wuifde naar Eisk. die haar in 't oog had gekregen en Enthousiast zwaaide. Soms kreeg Olivia wel eens wroeging, dat ze Fisk hier vast hield. Maar ze kon 't niet over zich ver krijgen het enige menselijke wezen om wie ze werkelijk gaf en op wie ze ten volle kon vertrouwen, weg te laten gaan. Fisk was de eerste, die aan boord ging, toen het schip eenmaal goed en wel ge meerd lag. Hij was er nog eerder dan de officiële beambten. Dezen glimlachten echter toegeeflijk. De Burdens waren onder en boven de wet op Flamingo Eiland. Fisk vloog op de rolstoel af en omhelsde zijn grootmoeder, terwijl de rode setter als een dolle om het groepje heensprong. „Dag Grootmama? Hoe gaat 't. Hallo Nigel, dag Juanita! Jullie hebben maar een fijne reis gehad. Ik wou dat U mij ook meegenomen had naar Londen, grootmama!" Fisk ratelde door, totdat eindelijk Olivia zich uit zijn omhelzing losmaakte en lachend opmerkte„Ik had je toch nooit mee gekregen. Je laat die hond van je immers niet alleen!" Ze voegde er niet aan toe, dat ze Fisk niet meegenomen had naar Londen, omdat ze bang was geweest, dat hij er zou wil len blijven en niet meer naar Floriana terug zou kerenFisk. je vergeet je goede manieren", vervolgde ze. „Je hebt juffrouw Martin nog niet begroet. Mag ik je voorstellen zuster Martin, mijn verpleegster, je mag haar ook Toni noemen. Toni, dit is mijn jongste klein zoon...." Ze legde de nadruk op „Jong ste" als wilde ze het verschil dat er tussen hem en Nigel bestond duidelijk uit laten komen. Nlgel scheen hiervan niets te merken. Hoewel de neven niet op elkaar gesteld schenen te zijn, kon Toni toch niets ontdekken in de manie ren van Fisk. dat op openlijke antipa thie wees. Ze voelde haar hand in zijn sterke jongenshand en ze keek in de bltfuwste ogen. die ze ooit gezien had. „Excuseer me", zei Fisk met een grijns. „Ik ben altijd erg opgewonden als er zo iets sensationeels gebeurt, en dat ls voor mij de aankomst van een schip altyd weer Grootmama heeft ons over U ver teld in haar telegram „Ik veronderstel, dat de anderen vreemd opgekeken hebben, toen ze hoor den. dat ik een verpleegster meebracht", merkte Olivia op Fisk haalde zijn schou ders op in een jongensachtig gebaar. Ik weet "tniet". antwoordde hij lang zaam Maar Toni zag even een schaduw over zyn aardige gezicht glijden. Verschillende ambtenaren waren nu aan boord gekomen, zowel van de dou ane- ais van de emigratie-instanties, cn er liepen allerlei mannen in witte pak ken rond. Aangezien er maar weinig passagiers aan boord waren konden de formaliteiten snel afgehandeld worden. Fisk fluisterde zijn grootmoeder toe: „Daar komt Carlos aan. Grootmama, en die knaap daar bij de hoofdofficier is de nieuwe dokter." (Wordt vervolgd) Brabantse leut in Breda Oranjestad. „Dit is een exquise eerbetuiging aan onze stad", aldus zei burgemeester Kortmann van Breda, toen hij gister morgen de vertegenwoordigers van de 700-jarige en meer eeuwen oude steden in de receptiezaal van het Bredase Stad huis verwelkomde. Reeds tijdens de receptie was de stemming onder de aanwezige steden- vertegenwoordigers zeer geanimeerd. Tij dens dit samenzijn werd het woord ge voerd door de initiatiefnemer van dit festijn, de ereburger van Elburg, dr (Incez. Med.-Adv.) Lekkere hapjes van onnozele restjes Er is in deze tijd can alles, wat U zo prettig koud ver werken kunt er zijn volop tomaten en komkommers. U hebt koude vlees-, vis-, en groente-resten maak er eens ets érg lekkers van mei De Gruyter s Mayon naise! Mayonnaise is im mers geen luxe meer voor 'n huisvrouw. De Gruyter heeft pol ten van slechts 83 cent met cassabon! U moet werkelijk eens zo'n pot nemen en zélf eens on dervinden. hoe U daarmee van onnozele restjes de lekkerste hapjes en slaatjes maken- kunt De eerste van drie enorme tanks van het Amsterdamse Tankopslagbedrijf Amatexwelke van de terreinen aan de Nieuwendammerdijk naar de nieuwe opslagplaats aan de Jan van Riebeeckhavcn zullen worden over gebracht. is Woensdag over het water naar de plaats van bestem ming vervoerd. Het gevaarte, dat evenals de andere twee tanks een gewicht heeft van 250.000 kg en een diameter van ongeveer 28 meter, tijdens het ver voer op het IJ. Holthuys. die zijn idee belichtte. Mr Ph. van Woensel, voorzitter van het Stich tingsbestuur „Breda-Oranjestad 1952" verried enkele keukengeheimen van de Bredase feesten aan zijn gasten. Enkele gemeenten hadden cadeaux meegebracht. Ommen kwam met een enorme krentenwegg n. Thorn bood een historisch boek aan. Rjjssen. dat in 1943 het 700-jarig bestaan vierde, over handigde burgemeester Kortmann ren stadspenning. Geertruidenberg schonk een breed lint in de -kleuren van die stad. waarop een antiek zegel was aan gebracht. Na de receptie werd een Brabantse koffiemaaltijd gehouden in het Oranje paviljoen op het feestterrein. In de middag werd een speech-wedstrijd ge houden tussen 15 aangewezen welspre kende afgevaardigden van de onder scheidene gemeenten. Dit geschiedde op het terras van het Turfschip in het Bredase Oranje-stadje. Daar verschenen beurt om beurt 14 burgemeesters of hun afgezanten, om in een speech van één minuut de lof van eigen gemeenten te zingen en het jarige Breda geluk te wensen. De wedstrijd werd gewonnen door burgemeester Visser van Naaiden Wethouder Ankone uit Oldenzaal kreeg een medaille en Den Bosch en Zierikzee kregen een eervolle vermelding. Iedere burgemeester van een deelne mende gemeente kreeg een legpenning als aandenken aangeboden. Burgemees ter Visser kreeg als hoofdprijs een kist sigaren. Hollandse kaas en fruit naar Duitsland. De lnvoercommissie van de West- duitse regering heeft gisteren toestem ming gegeven voor de invoer van kaas uit Nederland ter waarde van 12.6 millioen D.M. Voorts werd de invoer van groenten en fruit uit Nederland ter waarde van 1 millioen DM. vrijgegeven. 5) Toen Agent Fokke Flopma zich verslagen ver wijderd had. begroette Panda zijn trouwe bediende Jolliepop zeer hartelijk, want hij was werkelijk blij hem weer te zien. ..Als jij er niet tussen was geko men. zou hij me vast gearresteerd hebben!" sprak hij. ..Maar waar kom je eigenlijk vandaan, jolliepop en wat kom je hier doen?" ..Het doet mij ge noegen wanneer mijn plichtsbetrachting ons genoe gen doet." sprak de dienaar, terwijl hij zijn hoed af nam. ..Inmiddels heb ik een aangename en rustige vacant ie genoten, dank u. mijnheer Panda! Thans zou het mij aangenaam zijn met hernieuwde kracht mijn taak weer op mij te nemen als onze bediende! Ik begaf mij parkwaarts. aangezien ik aannam dat wij nog steeds geen vaste woon- of verblijfplaats hebben, zodat het mij waarschijnlijk leek ons hier te ontmoeten ..Tja - maar dat is nu toch een beetje moeilijk. Jolliepop!" zei Panda. ..Ik kan er eigenlijk geen be diende meer op na houden, zie je - ik ben geen mil- lionnair meer!" ..Mijnerzijds kan dit niet als bezwaar gelden!" sprak Jolliepop. ..Gezien de huidige belastingdruk mag een ex-millionnair beschouwd worden als een veel aanzienlijker persoon dan een gewone million- nair!" Panda schudde het hoofd en zei: ..Je begrijpt me niet! Ik zou je graag weer loon betalenen ik wil trouwens ook graag wel weer millionnair wor den!" ..Dat is een uiterst redelijk verlangen onzerzijds gaf Jolliepop toe. ..te meer waar wij een ex-million nair die op het ogenblik opnieuw millionnair weet te worden wel mogen beschouwen als de méést aanzienlijke persoon!" Over zijn loon sprak de dienstwillige dienaar niet Radio-programma VOOR VRIJDAG 8 AUGUSTUS Hilversum I. (402 M) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Oram muziek; 7.30 Idem, 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gram muziek, 8.50 Voor de hulsvrouw; 9.05 Gram.muziek; (9.35—9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Kinderen en Mensen", cau serie; 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram.muzlek: 10.35 Planorecital; 11.00 Radloleullleton; 11.20 Gram.muz. AVRO: 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuin- bouwmededellngen; 12.48 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen en gra- moloonmuzlek; 13.30 Orgel en sopraan; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Gram muziek; 16.05 Voordracht). VARA: 16.00 Ge- muzlek; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 „Denk om de bocht"; 19.00 Plano- spel; 19.10 „Wat doet uw man", klank beeld: VPRO: 19.30 „Vroomheid, die moest bulten staan", causerie; 19.45 „Op bezoek bij anderen", causerie; 20.00 Nieuws: 20.05 Berichten en boekbespre king; 20.15 Voordracht met pianobegelei ding; 20.30 „Benelux"; 20.40 „Van vreem de bodem" causerie: VARA 21.00 Cabaret 21.35 „Het leven betrapt"; 21.55 Buiten- Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.muzlek; 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Ge wijde muziek; 8.45 Gram.muzlek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de hulsvrouw; 9.35 Grammuz.: 10.30 Morgendienst: 11.00 Pianorecital; 11.30 Omroeporkest. 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen: 12.33 Nederlandse volksliederen: 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Salonor kest: 13.45 Grammuzlek: 14.00 ..Rots- planten ln de tuin", causerie: 14.15 Radio Pbllharmonlsch orkest en soliste: 1510 Kamermuziek; 15.45 Voordracht; 16.05 Jodel- en accordeonmuzlek; 16.30 Voor dracht; 16.50 Gram.muzlek; 17.00 Voor de Jeugd; 17.30 Militaire causerie: 17.40 Gra- mofoonmuzlek; 17.45 Fries programma; 18.00 Nieuws; 18.15 Gevarieerde muziek; 18.50 Lichte muziek; 19.15 Regeringsuit zending: „Verklaring en toelichting"; 19.35 Gram.muzlek; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.10 „Vijf minuten"; 20.15 Gram.muzlek; 20.30 „De Snoek", hoorspel; 21.15 Zang en plano 21.50 Gram.muzlek; 22.00 Gevarieerde muziek; 22.30 Gram.muzlek; 22.45 Avond- overdenking; 23.00 Nieuws en SOS-be- i; 23.15 „Het _Evangehe Jn _Espe richten; causerie; 23.3024.00 Gram.n ziek. Engeland. BBC Home Service. 330 m.: 12.00 Amusementsmuziek: 12.25 Gevari eerd programma: 12.55 Weerberichten: 13.00 Nieuws; 13.10 Gram.muzlek; 13 55 Sportberichten; 14.00 BBC Welsh Orches tra en solist; 16.00 Hoorspel: 15.30 So praan. viool en plano: 16.30 Gevarieerde muziek; 17.00 Voor de kinderen; 17 55 Weerberichten; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport: 18.20 Marsen en walsen: 19.00 Amuse mentsmuziek: 19.30 Phllharmonlsch or kest en solist; 21.00 Nieuws; 21.15 Nieuws brief uit Amerika; 21.30 Gevarieerd pro gramma: 22.00 Pianorecital; 22.50 Cau serie; 23.0023.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1300 en 247 m.: 12.00 Gevarieerde muziek; 12.45 Amusementsmuziek; 13.30 Orgelspel 13.45 Voor de kleuters: 14.00 BBC Welsh Orchestra en solist; 15.00 Dansmuziek; 15 45 Amusementsmuziek: 16 15 Mrs. Da le's Dagboek: 16.30 Orgelspel; 17.00 Lichte muziek; 17.30 Amusementsmuziek: 18.15 Gram.muz.; 18 45 Hoorspel: 19 00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sportberichten; -Twl?tlKJ vragen; 20.00 Hoorspel: Pro8ramma; 21.15 Lichte muziek, 22.00 Nieuws; 22.15 Amusements muziek; 23.00 Voordracht; 23.15 Zlgeuner- muzlek, 23.56—24.00 Nieuws. Nordwestdeu.scher Rundfunk. 309 m.: 12.00 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.25 tconcert; 14.15 Gevarieerde muziek Jv™ Orkestconcert; 16.15 Vloolrecltal; 17.00 Nieuws; 17.45 Orkestconcert: 19.00 Nieuws, 19 45 Pianospel; 20.00 „Die Hoch- oS «s eA. P1,g.aT' °P"a: 2145 Nieuws; o?'?n "P Hochzelt des Figaro", opera; 23.30 Amusementsmuziek; 1.00 Weerbe richt; 1.15 Lichte muziek. Frankrijk. Nationaal Programma. 249 en Ti-nmlV.12 30 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws 13.50 Nieuws; 18 30 Amerikaanse uitzen ding: 19 28 Gram. muz.; 19.32 „Parzlfal" opera; 23.45—24.00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 11.45 Gram muziek; 12 30 Weerberichten; 12 34 Gram muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel spel; 14.00 Gram.muzlek: 14.45 Dansmu ziek; 15.13. 15.30 en 1615 Gram.muzlek: 17.00 Nieuws. 17.10 Gram.muzlek; 18 00 Idem; 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.mu zlek: 18.30 Voor de soldaten: 19 00 Nieuws 19 40 Gram.muzlek. 19.50 Causerie: 20 05 Orkestconcert: 22 00 Nieuws; 22.15 Ope rettemuziek: 22.5523.00 Nieuws. 484 m.: 12.05 Grammuzlek: 13.00 Nieuws: 13 10. 14 00. 15.00 en 16.TO Gram - muziek: 17.00 Nieuws; 17 15 Gram.mu zlek: 18.30 Idem: 19.15 Nieuws; 19 30 Phllharmonlsch Orkest en solist; 21 00 Gram muziek: 22.00 Nieuws; 22.10 Kamer muziek; 22.50 Nieuws. VRIJDAG: rschoten Gemeenteraad 7.30 DAGELIJKS. Museum loor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst Tot 1 October dacelltks van 10—6 uur I s Zondace van 1—6 uur). DE BIOSCOPEN. „Furie van de Kongo" (141 aar) Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 u. Werk dagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Trianon ..Abbott en Costello maken so'lpon schip". (Alle leeft Zondag: 2.15, 4.30 7 en 9.15 u. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino „De verstrooide professor" (14 laar). Zondag: 2.30 4.45 7 en 9.15 u Werkdagen: 2.30. 4.45 7 en 9.15 u. Kinderprogramma oo werkdagen te 10.30 uur voorm. Lldo „Er kan nog meer bil" (14 Jaar). Zondag- 2 30. 4 45. 7 en 8.15 u. Werkdagen: 2.30 7 en 9 15 uur. Luxor „Fanfaren der Liefde" (alle leeit Zondag: 2.30. 4.45 7 en 9.15 u. Wevkdagen: 2.30. 7 en 9.15 u. Rex ,r> van Maskomba" Jeugdcyclus, Maandag-, Dinsdag-, Woens dag- pp Dondprda -"i|'|dae 2 30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 2 Augustus 13 uur tot Zaterdag 9 Augus tus 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Drlesum Mare 110. Tel. 2CM06 en de

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3