Rijnsburgse estafettelopers naar Haagse bloemenfeest Honden bewaken Nederlandse vliegvelden Ds H. P. Fortgens te Voorschoten 40 jaar predikant WOENSDAG 6 AUGUSTUS Foto LD—Van Vliet Evenals vorig jaar startten ook dit jaar weer estafettelopers uit de bloe- mencentra in het Westen des lands naar de residentie, die thans in het teken staat van de bloemenfeesten Uit Rijnsburg startten gisteravond e\en over zes uur leden van de plaat selijke gymnastiekvereniging DWS. die men op de foto verzameld ziet by hel beginpunt Flora. Om half acht kwam de Rijnsburgse estafetteloper in Den Haag aan. Daar werd nog deel genomen aan een estafetteloop door Den Haag van Houtrust naar het Zuiderpark. De Rijnsburgse ploeg werd tweede van de vier deelnemende ploegen, ondanks het feit. dat er nimmer voor getraind was en dat de lopers de estafette naar Den Haag reeds achter de rug hadden In het Zuiderpark werd door de deel- nemende verenigingen demonstraties gegeven. De Rijnsburgers weerden zich 1 goed. en ook de heer W v d Gugten met zijn drie kinderen en drie helpers oogstten groot succes met hun acroba- tische toeren. Reeds bij de klassieken speelden honden een militaire rol. Bij het Luchtmachtbewakingskorps worden op het ogenblik honden gebruikt voor de bewaking van vliegvelden. Deze honden komen van het honden depot. dat in November jl. door de Luchtmacht is opgericht. Zeven hon den zijn reeds ingeschakeld by de be waking van de vliegbasis Soesterberg. 15 zijn thans in opleiding. Dit aantal zaJ nog belangrijk worden uitgebreid. Dat van de drie onderdelen der strijd macht juist de Luchtmacht begonnen is met het gebruik van surveillance-hon den vindt zyn oorzaak in het feit, dat vliegvelden door hun uitgestrektheid moeilijk te bewaken zijn. De majoor A E. Kelder van de Luchtmachtstaf, die de supervisie heeft over de hondenbri gade, vertelde ons, dat de ervaring heeft uitgewezen, dat een patrouille van een man en een hond doelmatiger werkt dan twee patrouilles van twee man. Het gebruik van honden drukt dus de kos ten van de bewaking. De honden, die voor dit werk geschikt zyn. zijn Bou viers en Hollandse en Belgische herders. Bi) de aankoop deze honden kosten gemiddeld 75 gulden wordt niet ge keken naar ras en schoonheid, maar naar het karakter van de dieren. Zij moeten speurzin' hebben en moed. goed kunnen bijten en geen angst kennen voor een schot of laag langs de grond gierende straalvliegtuigen. De honden v.orden afgericht door de brigadier Kieft van de Haagse gemeentepolitie, die voor dit werk ter beschikking van de Luchtmacht is gesteld. Het africhten van de dieren geschiedt tegelijk met de opleiding van de met zorg uitgekozen hondengeleiders, zodat man en dier op de duur een team vormen. Het inschakelen van honden bij mili- loire eenheden is niet iets van de laatste tijd. Reeds in de Griekse en Romeinse legers werden honden gebruikt o.m. voor het overbrengen van berichten. In de Rif-oorlog tussen Spanje en Marokko heten de Marokkanen in lap pen geklede honden voor het front rondlopen. De Spanjaarden zagen de STADSNIEUWS Gouden jubileum J. M. Blote. BIJ DE DRUKKERIJ IJDO Heden herdacht de heer J M. Blóte de dag dat hij 50 Jaar geleden in dienst trad bij Eduard IJdo N.V. te Leiden Door ijver en vlijt en wilskracht wist hij zich al spoedig te onderscheiden, zo dat hem een plaats in de machinezet terij werd toebedeeld. Uit de waarderen de woorden, welke hedenmorgen, bij zijn huldiging door de directie werden ge uit, moge voldoende blijken welk een vooraanstaande plaats de jubilaris thans als chef in dit bedrijf inneemt. Als blijk van waardering ontving de jubilaris een portefeuille met inhoud terwijl de gede legeerde commissaris hem eveneens met een geschenk verraste. Mevrouw Blóte werden bloemen aangeboden. Inmiddels had het personeel zich in een der loka len verzameld, waar de heer Smits de gevoelens van het personeel vertolkte en onder aanbieding van een prachtig geschenk de jubilaris van harte geluk wenste. Na het gebruiken van enkele verversingen dankte de heer Blóte voor de hartelijke huldiging. WARMOND Geslaagd Voor het dezer dagen ge houden eind-examen van het Land- en Tuinbouw-Instituut ..Warmonderhof" al hier, slaagden: de dames C M. Baud. Liempde, P. G. Schilthuis, Blaricum, F. M. Vinkesteyn, 's-Gravenhage en de heren M J Eikelenboom. 's-Graven hage, H G Kuipéri, Waalwijk. F W. C Loudon, Zeist, B Sprong. 's-Graven hage. lappen aan voor bumoesen van Marok kanen. schoten er op en verraadden Jaardoor hun positie. De Duitsers had- Jen in de eerste wereldoorlog 30.000 hon den in him legers, o.m. voor ambulance- werk en het overbrengen van berichten. Ook de Fransen maakten toen gebruik van de hond. Het Nederlandse leger heeft honden gekend als trekdieren voor de zware mitrailleurs. In de tweede wereldoorlog waren bij de Engelsen per bataljon vier honden ingedeeld. Aan het Oostelijke front gebruikten de Russen met springstof bepakte honden voor het opblazen van Duitse tanks. Ook in Korea doen thans honden dienst. De Amerikanen hebben daar de onder vinding opgedaan, dat een patrouille die een hond meeneemt, minder verliezen lijdt. Aan de waakzaamheid van de vier voeters heeft reeds menig soldaat het leven te danken. Voor de Vrouw Menu's naar eigen smaak. Het voorlichtingsbureau van de voe dingsraad meldt: ..Geef nog eens een weekmenu op, dat is zo gemakkelijk," vragen huisvrouwen ons af en toe. En zo vindt U hier van tijd tot tijd een opsomming van spijzen afgedrukt, die tezamen goede, smakelijke en volledige maaltijden moeten vormen, passend in het seizoen en niet te duur noch te bewerkelijkl Nu zullen er weinig huismoeders zijn I die zo'n menu een hete week letterlijk volgen. Misschien staat er een groente I op. waar het gezin Juist niet van houdt. Wellicht is zij gewend om vaak soep te eten of elke dag Iets toe terwijl de I opgegeven maaltijden soms maar uit één gang bestaan. Of zij een opgegeven weekmenu voor haar gezin geschikt vindt moet iedere huisvrouw zelf beslis sen. Maar als zij gaat aanvullen of ver anderen moet zij wel zorgen, dat de me nu's volledig en evenwichtig van samen stelling blijven. Dat zal zij zelf heel vlug kunnen zien, wanneer zy zich telkens voor ogen Met man en macht probeert men een 2y2 ton zware vrachtauto, die in de modder is blijven steken, van de weg te duwen opdat de vieze brij eerst kan worden verwijderd alvo rens men verder kan gaan. De hevige regenval in Korea verander de de wegen in zware modderpoe len. tengevolge waarvan de mannen, die belast zijn met de zo zeer be langrijke transporten, voor een buitengewoon moeilijke taak ge steld zijn. Gaat 1 October a.s. met emeritaat. Maandag 11 Augustus a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat ds H. P. Fort gens van Voorschoten het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Ds Fortgens .verd 19 September 188'. te Hazerswoude. waa- zijn vader hoofd van de school was. geboren, bezocht het gymnasium te Leiden en studeerde ver volgens aan de R<ks Universiteit in de Sleutelstad. Nadat cand. Fortgens in 1911 door het Provinciaal Kerkbestuur van Noord-Hollan- war toegelaten tot de Evangeliebedlening in de Ned. Herv. Kerk verbond hij zich 11 Augustus van het daarop volgend Jaar. na vooraf e zijn bevestigd door zijn zwager, wijlen ds D. A. van den Bosch van 's-Gravenhage aan zijn eerste gemeente Nieuwpoo-t (classis Oorlnchem). In 1915 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Lage Zwaluwe. 8 October 1922 verbond ds Fortgens zich aan zijn derde en laatste gemeen te, Voorschoten, waar hij wederom door wijlen ds D. A. van den Bosch van 's-Gravenhage werd bevestigd. In de loop der Jaren heeft ds Fort- j gens vele best rsfunctier vervuld en zitting gehad In til van colleges. Zo was hy vele Jaren eerst scriba-quastor van het classicaal bestuur van Leiden. Verder was hij vel? Jaren lid van het Hoofdbestuur van de Ned. Zendings vereniging. In zijn tegenwoordige ge meente vervult ds "ortcens ook nog vele bestuursfuncties, Zo is hij o.a meer dan 25 Jaar voorzitter van Onderling Hulp betoon; voorzittei van de Protestantse Wijkverpleging „Het Groene Kruis": penningmeester van het Gezondheids centrum, waarin Groene Kruis: Wit-Ge- le Kruis samenwerken en voorzitter van de Hervormde schoo'vereniging (vorig jaar werd te Voorschoten nog de ds Fortgensschool gebouwd) Toen ds Fortgens in 1912 te Nieuw- poort kwam was daar nog geen orgel in de kerk. Hij heeft er voor gezorgd, -at er een orgel in de kerk kwam. Tijdens zijn verblijf In Lage Zwaluwe werd door een nieuwe Christelijke school gebouwd In de dertig jaar. welke ds Fortgens te Voorschoten heeft gestaan is daar ook veel veranderd. Aan de Rijndijk wer een locaal gebouwd, waarin geregeld 's-Zondags kerkdiensten worden gehou den en verder werd een poosje geleden een tweede predlkantsplaats te Voor schoten gesticht. Naar wij tenslotte nog vernemen ligt he niet In de bedoeling van ds Fortgens om eei herdenkingsrede uit te spreken daar h'. voornemens is te- ger. I OrtobiM a.s. emeritaat aan te vragen. Na zijn en.ei'laat blijft ds Fortgens in Voorschoten wonen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Kollumerzwaag (tocz) J. G F Ankersmit te Lathum: Aangenomen naar Enschede (vac. A. P. v. d. Haas) W Wesseldljk te Alkmaar: naar Deurne, (toez.) L G. Wagenaar cand. te Zelst, die bedankte voor Den Hoorn (op Texeli naar Nleuwland en Oosterwljk, G. van Estrik, cand. te Maurlk. die bedankte voor Aalst Ameide en Tienhoven. Dussen Eemnes-Bultcn Ernst, Haatten. Hoog- blokland. Klundert. Molenaarsgraaf. Poortvliet. Schoonrewoerd en voor Vln- GEREF. KERKEN ONDF.RH. ART. 31 KO Bedankt voor Zaandam. E. Koop te Zwartsluis; Beroepen te Blokzijl, E. R. Postma, cand. te 's-Gravenhage. GEREF. KERKEN C'HR. GEREF. KERKEN veen. te HUversum-O, P v. d. Velde Murmerwoude en M. Vlletstra. cand. te Hoogeveen; Bedankt voor Arnhem. I. de Bruyne te Hilversum. GEREF. GEMEENTEN Luthers congres in West-Berlijn. LUTHERANEN UIT OOST-DUITSLAND DITMAAL AANWEZIG In de Britse sector van West-Berlijn is gisteren een vierdaags congres van Lutheranen geopend, waaraan, behalve de Lutherse bisschoppen van Thuringen, Saksen en Pommeren en 1 200 andere Lutheranen uit Oost-Duitsland. afge vaardigden uit de V S.. Australië. Cana da. India. Scandinavië. Indonesië en Japan deelnemen. Het doel der bijeen komst is, de Oost-Duitsers verslag uit te brengen over hetgeen op het onlangs te Hannover gehouden congres van de Lutherse wereldunie besproken is. De Oost-Duitsers hadden indertijd van hun regering geen toestemming gekregen dit congres by te wonen. De te Hannover gekozen president van de wereldunie, bisschop Lllje, zelde zich te kunnen begrijpen, dat zowel West- als Oost-Duitse politici teleurgesteld zijn over het feit, dat te Hannover geen standpunt ls bepaald in politieke kwes ties. Een kerk houdt echter op kerk te zijn, als zij iedere dag een andere po litieke richting volgt, zo meende de bisschop. Deze opmerking wordt be schouwd als een antwoord aan de Oost-Duitse vice-premier. Ulbricht, die onlangs de eis stelde, dat de ker ken „ophouden haar standpunt te ver bergen achter het masker van neutra liteit." Er is een tentoonstelling van „Luther se boeken uit de gehele wereld" ge opend. houdt, uit welke gerechten een goede, warme maaltijd ten minste bestaat. Dat zijn: Aardappelen (een enkele keer rijst, macaronie of iets dergelijks), verse groente. Jus, saus of een klontje bo ter of margarine, een eiwitrijk ge recht: vlees, vis, ei, pap, enz. Wil men soep hieraan toevoegen, fruit er bij geven of èn vlees èn een nagerecht van melk aan eenzelfde maaltijd opdie nen, dan is daar geen enkel bezwaar te gen zolang er althans niet overdadig gegeten wordt. Maar wanneer men pap. vla of pudding uit een menu weglaat of dit door een vruchtengerecht, panne koeken of iets dergelijks vervangt, dient er wél voor een eiwitrijk levensmiddel bijv. vlees, vis of ei) bij de warme maaltijd te zijn gezorgd. En dan mag de halve liter melk in de loop van de dag in geen geval worden vergeten! Vet spek kan wel naast maar niet in plaats van vlees, ei. e.d. worden gebruikt omdat het vrijwel geen eiwit bevat. Groente tenslotte behoort in iedere warme maaltijd in een behoorlijke hoe veelheid thuis. Behalve gekookte, geve men af en toe ook eens rauwe groente (als sla). Wanneer U nu met deze wetenschap gewapend de opgegeven menu's naar behoefte wijzigt of uw eigen menu's op stelt, dan zal uw gezin niet licht een te kort aan voedingsstoffen krijgen! Het spreekt wel vanzelf, dat dit alles niet geldt voor dieetpatiënten; deze dienen zich in de eerste plaats aan hun dok tersvoorschrift te houden. Een Augustus-weekmenu. Donderdag: gebaiken wijting of schol, aardappelen, botersaus, rauwe groenten- sla. Vrijdag: aardappelen, witte bonen en snijbonen, yoghurt (met pruimen com- póte). Zaterdag: (kop bonensoep), lever worst. gebakken aardappelen, andijvie. 100 g. paddestoelen (bijv. hanekam- men). een uitje. 1 1. (ruim 5 kopjes wa ter of bouillon. 15 g. (geen eetlepel) bo ter of margarine, 30 g. (2 eetlepels) rijst, 10 g (een eetlepel bloem, een paar eet lepels melk. zo»t. De paddestoelen schoonmaken door een schijfje onder aan de steel weg te snijden en ze (te schillen en)flink te wassen. De paddestoelen vervolgens in stukjes te snijden en deze zachtjes met het gesnipperde uitje in de boter of mar garine bakken, ongeveer 10 minuten lang Het water of de bouillon en de rüst toevoegen en de soep ongeveer ren half uur laten trekken, totdat de rijst gaar is. De bloem aanmengen met c;n paar eetlepeltjes melk en dit papje al roerende aan de soep toevoegen. Deze dan nog een paar minuten laten door koken. Rauwe groentensla. 250 g. worteltjes, een klein bloemkool- tje. een uitje, slasaus uit een flesje of een mengsel van olie en azijn, (zout, aro ma). De groenten schoonmaken en wassen. De worteltjes en de bloemkool grof ras- pen. het uitje snipperen. De groenten dooreen mengen en op smaak maken met de slasaus (zout en een paar drup pels aroma). I ZWEMMEN. Irma Heyting-Schuhmacher naar Australië vertrokken. Met het K.L.M.-toestel „Aalsmeer" is Irma HeytingSchumacher gister- avond naar haar nieuwe vaderland Australië vertrokken. Wal moet er wel in haar zijn omge gaan. toen even voor het vertrek, zo als dat bij emigrantenvluchten ge bruikelijk is. het „Wilhelmus" en het „God Save the Queen" door het restaurant klonken. Juist voor haar. die zo vurig had gehoopt in Helsinki het „Wilhelmus" lr horen weerklin ken ter ere van een Nederlandse en dan het liefst natuurlijk een eigen overwinning, moet dit wel een bij zonder moment zijn geweest. Voor Irma zijn de Olympische Spelen 1952 een dubbel afscheid geweest. Een afscheid van de oude wereld en een af scheid van de wedstrijdsport, want. zo als zy gisteravond zei: ,.Je moet er tooh eens mee ophouden en dit (doelende op haar vertrek) is een prachtige gelegen heid om er een streep onder te zetten Dit betekent dus. dat Australië niet een nieuwe crack op zwemgebied erbij gaat krygen. Wel hoopt Irma. dat het aan bod. haar m 1951 tydens een tour door Australië en Nieuw Zeeland gedaan, om tralnster te worden, herhaald zal wor den. Dan zal zy geen moment aarzelen om de toekomstige Australische ster retjes onder handen te nemen. Over een week zal zy zich bij haar echtgenoot voegen, die reeds sinds 1 Mei jl. in Ormiston by Brisbane woont. Vrijwel het gehele bestuur va-n de Rotterdamse Dames Zwemclub, waar van Irma lid was. de trainster Ma Braun, mevrouw Haifsma. de heer Arm- brust en vele familieleden en kennissen hebben hartelyk afscheid genomen van Irma en haar met ae groen-wit-groene R.D.Z.-vlaggen een laatste vaarwel toe gezwaaid. toen het toestel van het plat form reed op weg naar het verre Zuiden. DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie. Wedvlucht met oude duiven op Zon dag 27 Juli vanaf Orleans. Aantal vogels 187. gelost te 6 uur met krachtige wind tussen Zuid en West Afstand plm. 500 km. Aankomst le duif te 13.56.39 uur (1058.02 M. per minuut). Laatste vogel te 15.8.19 uur (93467 meter p. minuut). Uitslag: J. Groeneveld 1-6-22-25-30; G. Teske 2: H. v. Klaveren 3-4-7: H. v. Riet 5-19-23; J. Schouten 8; Gebrs. de Groot 9-14; H. Fllppo 10; H. Fasel 11-13 16-27; H. Moenen 12-21; G. Oude Elfrink 15-31; Chr. v. d. Pluym 17: J. Otten 18 -32; J. Bloemzaad 20; N. Bemelman 24- 26; C. v. d. Klink 28; A. Polak 29; W. Arbouw 33; J. Wasslnk 34; J. Balley 35. Wedvlucht met Jonge duiven op 27 Juli vanaf Roermond. Aantal vogels 1618 Gelost te 9 uur 40 min. met krachtige wind tussen Zuid en West. Afstand plm. 149 km. Aankomst le duif te 12.12.35 u. (976.73 m. per minuut); laatste vogel te 12.40.10 uur (831.38 m. per minuut). Uitslag: F. Hendriks 1: W. Vljlbrief 2; J. Wasslnk 3-15: D. Mosseveld 4: C. Freeke 5—24: J. Degen 6: J. Slera 7; W Kapaan 8: G. Oude Elfrink 9-12: J. Plan- je 10; J. Haasbeek 11: J. v. Alphen 13; W. Baart 14: J. de Graaf 16: J. Brouwer 17; P. v. Grlensveen 18; A. v. d. Dorp 19. R. de Graaf 20: C v Dl|k 21: H. Wolles- winkel 22; M. Noordervllet 23; H. Sterk 25. (Ingez. Med.-Adv.) SPORT EN LIEFDE. Tüdeas de athletiekwedstriiden te te Warmond, waaraan ook enige groepen studenten uit Oxford deel namen, zagen velen tot hun verba zing. hoe op de 1500 meter hard lopen de Oxford-student Addington die ver op zijn collega Roberts voorlag, plotseling kalm-aan ging doen. zodat beiden gelijktijdig door de finish gingen. Hier was ..een vrouw in het spel": een üeve jongedame had Roberts een kus beloofd indien hij zou win nen. En dat wilde zijn rivaal hem toch niet ontnemen (trouwens wie weet hoe het meiske bij de eindstreep deze geste zou belo nen Het oordeel van de jury luidde: een medaille voor Addington een kus voor Roberts. De studenten meenden overigens uit sportief oogpunt niet incorrect te zijn, in de veronderstelling, dat het een team- en geen individuele wedstrijd was. Illl WATERPOLO. Het dameszevental van De Zijl (kam pioene van haar afdeling i heeft de com petitie op waardige wijze besloten met een 52 zege op de dames van de Haagse Watervrienden. De Leidse doel punten werden gescoord door Gees Blaauw (4) en Truus Onderwater— Sjardin (2). SPORTUITWISSELING LEIDEN—OXFORD. De sportuitwlsseling LeidenOxford werd gisteravond besloten met een ge zellige bijeenkomst in „Den Burcht". De vice-president van het comité, de heer Moolenaar, die juist was terugge keerd uit Helsinki, complimenteerde de Engelse gasten met de door hen be haalde goede resultaten. Miss Batesen dankte namens de Oxfordse ploeg voor de grote en prettige gastvryheid. Het Liberty Quintet onder leiding van Jan Plu verzorgde daarna de dansmuziek. (lncez. Med.-Adv.) VAN DELFT'S ONTBIJTKOEK /kxfa/Üëit/ BEURSOVERZICHT CULTURES PRIJSHOUDEND ONDER LEIDING HVA AMSTERDAM, 6 Augustus De gunstige stemming der beide laatste dagen werd vanmiddag op het Damrak niet gecontinueerd en met uit zondering van de cultuurmarkt werden vrywel overal kleine verliezen geleden. Een en ander ging gepaard met een zeer bescheiden handel, zodat er voor de bezoekers op de galerij weinig spec taculairs te beleven viel. De geruchten omtrent een nieuwe 4 staatslening, waarbü een bedrag van f. 1 milliard wordt genoemd, veroorzaakte een gro te terughoudendheid op de staatsfond- senmarkt. Positieve gegevens over deze eventuele lening ontbreken echter vol komen. De beurs zou het echter niet al te verwonderlyk vinden, indien thans een gedeelte van de vlottende schuld geconsolideerd zou worden. Op de industriemarkt was de gang er eigenlyk uit. Olies openden ruim 2 punten lager, Unilever zelfs drie pun ten, waarna slechts een zeer beschei den herstel volgde- In overeenstemming hiermee, bleven ook de meeste overige industrie-papieren iets beneden het niveau van gisteren. Ook voor Scheepvaartpapieren ontbrak vandaag alle animo, zodat hier meren deels fractionele verliezen ontstonden. De Cultuurmarkt vormde vandaag een uitzondering, waarbij de HVA de lei ding had Amsterdam Rubber goed op peil en ook Tabakswaarden vry dicht rond de pryzen van gisteren. Beurs van Amsterdam Woensdag 6 Augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '51 3% 96 Ned '48 314 89 89 Ned. '47 314 3 90,», 89% Dollarlng. '47 3 94% 94H Investeringscert. 3 94 '4 93% Ned 1962-4 m.b. 3.. 94A 93% Indië '37 A 3 92,3« 91% Grootboek '46 3 93 92 ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand. en Ind. B 46 45% Nat. Handelsbank 104% 105 Ned. Handelmij.139% 139% A.K.U142% 141% Philips 154% 154% Lever Br175% 173% Wilton Feyenoord 160% 161 Kon. Olie 325% 323% Amst. Rubber 80% 81% Deli-Bat. Rubber 98 97% Holl Amer. lijn 151 149 Kon. Ned Stoomboot 120% 120 Ned. Scheepv. Unie 120% 119% HVA. 96% 90% Java Cult 38% 39 Deli Bat Mij101% 101% Deli My. 76A 75% Senembab56% B 58 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. Leningen A'dam '47 (3%) 3.. 93% 94% Den Haag 1937 1 3.. 98% R'dam '37 I III 3% 96 96% Industr. Obligaties Philips Dollarln 100% Lever Brothers 3% 97% 97% Voorlopig genot.obl. Ned Gem. '52 4%% 101 100A Idem 0/5-10% 103% 103% Kon Petr. Mij. 3%.117% 116% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 152% 153% 154% Industriële Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 186% Rott. Droogd. My. 305% Zwanenb. Organon.. 159% Handelsondernemingen Albert Heyn 154% Ned. My. Walv. Vrt. 89% Spoorwegen Deli Spoorw. My... 39% Amerik. fondsen Fondsen uit Leiden en omgeving (Aandelen) VK 5/8 Holl. Constructie 307 - Int. Kunststof!. Ind. 77% 77L. Kon. Ned. Edelmet. 601 Pref. w.a. idem 60 L Kon Nederl. Grofsm. 116% Textiel Gebr. v Wyk 83% 83% Leidsche Wolspinn. 133 133 Tieleman en Dros 68 56% Ver Touwfabrieken 106 - 116 - Werninks BetonmiJ. 87/88 L - Lahad Datu Cul. My. 205B.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 4