t COEBERGH'S Viemve haringteelt begon met zeer ruime vangsten fl -LAMINGO EILAND Agenda |fIe Jaarpang LEIDSCH DAGBLAD Dinsdag 5 Augustus 1952 Tweede Blad No. 27678 211 bijzon. L lande:. Sen z:j| en w«| Gemiddelde prijs aanmerkelijk lager dan in 1951 Export gedaald. allen I ;t in. 1 eruit I Oud-I :elnc. I dat I Heetl Ijkens „Aanvoer en Afzet", een pu- van het bedrijfschap voor vis- r. iducten, werd de hanngdrijf- i-serij in de maand Juni 1952 door [loggers uitgeoefend. De vangsten in over het algemeen zeer ruim, zo- [door de reders een Ineenstorten van rarkt werd gevreesd tengevolge van grote aanbod. Daarom werd door een commissie ingesteld, welke zoge nde stoppryzen moest vaststellen. Ie eerste week van Juni werd voor maatjes een stopprhs vastgesteld f. 49 en voor kleine maatjes van per kantje. In de tweede en week werd deze priis he loten. Bd op respectievelijk f.45 en f.40 per ver- §;io, zowel voor grote als voor kleine itjes. Einde Juni lag de stopprfjs op per kantje, een betere verzorging van de ha- n boord te waarborgen en een ing van de markt zoveel mo:e- corkomen, was het ook dit jaar i vóór 15 Juli vaartuigen ter haringvangst te doen uitvaren irawlnetten aan boord. Een onthef- \an dit verbod was ook ditmaal dijk en wel voor ten hoogste vier tuigen met een machinevermogen ten minste 500 P.K.. alsmede voor •aartuig met een machinevermogen under dan 500 P.K. Slechts door 3 ?n werd in de maand Juni de 1 van ingtrawlvisserij uitgeoefend. In totaal van l.'oej de aanvoer hiervan 232 kantjes acert ft oen gemiddelde prijs van f. 44,53 per 'dier, lit je. In Juni 1951 waren deze cijfers --- -tievelijk 1347 kantjes en f. 54,09. rederij-plaats waren de aanvoeren |llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||l||||IIIHIIII Hoe is het ontstaan? Be- Dit ml: OP DE POF. Wie op de pof koopt, kan niet -middellijk betalen. Hij koopt op diet. In de 17de eeuw zei men >ok: iets op de klets kopen. In die betekende het werkwoord klct- schulden maken. In Zuid-Ne- ■rland bestaan uitdrukkingen op de poef of op de plak ha- die eveneens betekenen: kopen ■onder geld tot zijn beschikking te -hben. Al die woorden: pof, poef. plak betekenen: slag. Als x denkt aan de uitdrukking: on- |ergens een slag naar slaan voor: i naar raden, op goed geluk ntwoord geven, dan wordt LV. Iduidelijk dat de oorspronkelijke de Ibetekenis van op de pof kopen, is: verlop goed geluk kopen, de kans wa- ?en|een iets te krijgen zonder beta- inglüng. Van het woord pof is het iti- I werkwoord poffen afgeleid, dat wij tiet I in twee betekenissen kennen: op anlcredict kopen en: iemand crcdiet -erlenen. iet I en prijzen van kantjes drijfnetharing in Juni volgens cijfers, welke door de Dieast der Nederlandse Haringcontróle ter be schikking werden gesteld, als volgt: Gem. Maatjes Steur prijs Katwijk aan Zee 21.652 641 f 43.48 Seheveningen Vlaardmgen IJmuiden De i „45.19 46,22 46.76 De uitvoer van gezouten haring lag in Juni 1952 aanmerkelijk onder die van de overeenkomstige maand van 1951. Toen werden echter 32.000 kantjes van de oude teelt verzonden, terwijl thans practisch geen voorraden van de teelt 1951 aanwezig waren. In Juni 1952 be droeg de export van gezouten haring, hoofdzakelijk maatjesharing, volgens af gegeven lutvoermachtlgingen 2 062 ton voor een waarde van f 1.4 millloen. Afzet vond onder andere plaats naar België ■889 toni, West-Duitsland <759 ton) en Noorwegen (271 ton). In Juni 1951 waren de ultvoertotalen volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek 4.750 ton voor een waarde van f.2,3 millloen De export van gezouden haring be- eikte in het eerste halfjaar van 1952 het totaal van 20.531 ton voor een waar de van f. 11,5 millloen, tegen 26 159 ton voor een waarde van f. 11.8 millioen In de overeenkomstige periode van 1951. /oeren en prijzen van gezou ten haring van het begin der teelt tot en met 30 Juni in respectievelijk de jaren 1952, 1951, 1950 en 1949 vertoon den volgens de Dienst der Nederlandse Haringcontróle het volgende beeld: Gem. Maatjes Steur prys 1952 85 266 2 638 47 75 1951 47.667 1365 61.68 1950 27.632 401 77.31 1949 44.112 1.083 74,37 De uitvoer van bokking had. gezien 't vergevorderde seizoen, niet veel meer te betekenen. Hier waren de uitvoercijfers i 36 ton voor en waarde van f. 36.000, te- I gen 65 ton voor f.54 000, in Juni 1951 De i export van bokking vertoonde in het afgelopen halfjaar een vrü gunstig beeld. In totaal bedroeg de uitvoer 2 312 ton voor een waarde van f. 2 millioen. tegen 11866 ton voor een waarde van f. 1.4 nnl- lioen in de periode van 1 Januari tot 30 1 Juni 1951. Bij Rijkspostspaarbank in Juli f. 7V2 millioen ontspaard. VACANTIE KOST GELD! Gedurende de maand Juli is bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 32,5 mil lioen en terugbetaald f. 34 min, zodat een bedrag van f l1» min ontspaard is Bij de RPS. wordt dit resultaat niet teleurstellend gjacht, daar de ontsparin- gen in deze vacan ie- en uitverkoop maand meestal veel groter zijn. (Vorig jaar f. 6 min.) Gedurende de eerste 7 maanden van 1952 beliepen inleg en te rugbetaling resp. f. 211.5 min. en f 21 f.4 min, een negatief saldo dus van f 5.9 min. Ook dit cijfer steekt gunstig af bij vorig jaar, toen in de overeenkomstige periode een bedra-* van f. 97 min. is ont spaard. Muiden wordt Weesp Ged. Staten van Noord-Holland heb ben in overweging genomen de Kroon voor te stellen een besluit te nemen tot herziening tan de gemeentelijke indeling in de Vechtstreek, voorzover die in Noord-Holland gelegen is. De wijzigingen zullen de gemeente Muiden geheel doen opgaan in de ge meente Weesp, waarbij een deel van Weesperkarspel ook nog zal worden toe gevoegd. De gemeenten Ankeveen, 's-Gra- veland en Kortenhoef zullen met een deel van Weesperkarspel tot één ge meente worden verenigd. De naam van deze nieuwe gemeente is nog niet in het ontwerp vastgesteld. Wat betreft de wij zigingen voor het Gooi, die ook in het ontwerp waren opgesteld, duurt de be studering door Ged. Staten nog voort. flncez. Mcd.-aüï.) TRANSPIREERT II VEEL? De nare gevolgen voor Uzell en an deren kunt gij bestrijden door plaat selijk betten (deppen) met de zuiverende /f ""bersten BISSCHOP VAN FULDA l'IT OOST- DUITSLAND GEWEZEN. De R.K. kerkelijke autoriteiten in Frankfort hebben medegedeeld, dat de suffragaan-bisschop van Fulda, die een reis maakte door het Oost-Duitse ge deelte van zyn diocees, door de Oost- Duitse autoriteiten uit het land gewe zen is. De bisschop. Adolf Bolte. had ver klaard Oost-Duitsland niet vrijwillig te zullen verlaten voor het beëindigen van zijn kerkelijke taak. De bisschop werd uitgewezen enkele dagen, nadat de autoriteiten het wijden van 6 geestelijken hadden verboden. GROOTSCHEEPSE SOCIALE PLANNEN IN BIRMA. In Rangoon is een speciale, door de premier van Birma Oe noe bijeengeroe pen conferentie bijeengekomen voor het opstellen van een ..welvaartsplan" voor de 18 millioen inwoners van Birma. De premier heeft onlangs op een grote ver gadering verklaard, dat in de nieuwe „welvaartsstaat", die h(j voor ogen heeft, elke burger een huls. een auto en een maandsalaris van 800 ropijen zal heb ben. Hij stelde echter geen termijn voor de uitvoering van het plan. De premier heeft voorts verklaard.dat de regering voor de financiering van het welvaartsplan om buitenlandse hulp van welke zijde ook, met inbegrip van de Sovjet-unie en China, zal verzoe ken. De conferentie zal 14 dagen duren De Nieuw-Zeelandse reservebank heeft bekend gemaakt, dat zij haar deviezen- toewijzingen in 1953 zal beperken tot 40 procent van het totale bedrag aan de viezen. dat in 1950 is verstrekt. De reservebank verwacht een aan zienlijk tekort op de betalingsbalans en behoudens bijzondere omstandigheden is zy niet bereid in 1953 de deviezenreserve verder aan te spreken, daar deze reserve dan tot beneden het veiligheidspunt zou dalen. In de jaarperiode, geëindigd Juni jl had Nieuw Zeeland een tekort op zijn betalingsbalans van 51.274 000 pd st„ vergeleken met een overschot van 39 133.000 pd st. over het voorafgaande Jaar. 4 A f ij h -r Kerkelijk Leven Kerkelijk gebruik van de nieuwe Bijbelvertaling. Zoals bekend, heeft de generale synode der Ned. Herv Kerk zich in haar zit ting van 30 Julf JJ beraden over het kerkelijk gebruik van de nieuwe bijbel vertaling. Thans heeft de synode een schrijven gezonden aan de kerkeraden en aan de brede moderina van de classlcale ver gaderingen, waarin zy verzoekt om in de Septembervergadering door de classes de vraaag van het kerkelijk gebruik van de nieuwe bijbelvertalingen aan de orde te stellen en voor 18 October rapport uit te brengen aan de generale synode. Het is niet de bedoeling, dat dit rapport be trekking heeft op vragen van taalkun dige en bijbel-theologische aard. die door deze vertaling worden opgeworpen, aan gezien hiervoor door de generale synode N... (Incez. Med.-Adv.) BESSEN JENEVER i/oor cZe/'o/ipe/ut' Feuilleton door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels Op de grote mailstomer had ze er net zo veel van gemerkt, omdat te andere passagiers meest ook rijk naren, zodat mevrouw Burden één onder velen was. Maar op de „San ).ego" was ze een persoon van be an:: mevrouw Olivia Burden van Flo- t.ana die na een vacantie in Europa r.33r 'huis terugkeerde! Zij zat met haar gezelschap aan de tafel van de kapi tein Toni vroeg zich af, of ledereeen die ze onmoette. zou denken, dat ze op Olivia's geld uit was. De gedachte ver vulde haar met afkeer, maar ze was te eerlijk om niet te beseffen, dat vele mensen waarschijnlijk zo iets van haar dachten Met een lachje bedacht ze. dat ze eigenlijk een bord om moest hangen vaarop geschreven stond: „Mevrouw Burden geeft me nooit cadeautjes en ik sta niet in haar testament genoemd. Ik geef toe. dat ik mijn salaris op dit mo ment nog niet met hard werken verdien, maar ik zal dat doen. zodra mevrouw ziek zou worden." Daar zo iets onzinnigs natuurlijk uit gesloten was. moest Toni de mensen maar laten denken wat ze «llden. In de avonden behoefden ze niet meer met Ni gel te dansen. Er was geen goede dans muziek op de „San Diego", alleen maar een eramofoon en harmonicamuzlek van de bemanning. Ook was er geen luxueu- e ruime hal met palmen, noch een wembad. Maar meer nog dan op het gTote schip had Toni gelegenheid te genieten van de zee en haar eenzame cekvvandelingen waren haar grootste ge noegen. Na Jaren lang altijd temidden van de mensen geleefd te hebben, vond 2e het heerlijk nu tijd voor zich zelf hebben en na te kunnen denken. De oude mevrouw Burden behandelt O als een eigen dochter, hé?", merkte een van de Amerikaanse vrouwen eens op nadat ze Toni onder een of ander voorwendsel aangesproken had. Toni maakte het steeds aan ledereen duide lijk. dat ze mevrouw Burden's verpleeg ster was. „Helemaal niet", antwoordde 2e onmiddellijk „Ik heb alleen maar het geluk, dat de lieve oude dame op het ogenblik niets mankeert, wat heel ver wonderlijk is op haar hoge leeftijd". ..Alle mensen dat ls geloof Ik de eer ste keer dat Ik iemand van de Burden- famllie lief heb horen noemen", zei de vrouw vol nieuwsgierigheid. „Hoewel Paul en de jonge Fisk eigenlijk heel aardig zijn Iedereen houdt van Fisk. Maar ik heb altijd gehoord, dat de oude vrouw in haar tijd ontzettend was Ze woont als een koningin op Florlana: volkomen dwaas om in tijden als deze de oude stijl te willen volhouden! .Wijzelf kunnen onze hulsloneens nauwelijks laneer dan twee maanden houden" Terwijl mevrouw Burden haar men sen in verschillende generaties aan zich weet te binden", merkte Toni zacht op Ze liet de vrouw alleen staan Ze wist niet dat de oude Olivia die in haar rolstoel achter een ventilator Z3t deze woorden opving en er zich Intens over verkneukelde. Olivia voelde zich tevre den. Het meisje had precies op de juiste wjjze gereageerd op de nieuwsgierigheid van de andere vtouw! Ze was volkomen loyaal Niet voor niets had ze zich altijd beroemd op grote mensenkennis! HOOFDSTUK 7 Op dé morgen, dat ze op Flamingo Eiland aan zouden komen, was Toni al om vijf uur aan dek. Ze had de on beschrijfelijke* schoonheid van het aan breken van de dag in de tropen leren kennen, en ze vond 't een grootser schouwspel dan de maannachten en het ondergaan van de zon. Ze vond 'tiets heerlijks het dek voor zich alleen te hebben in de vage. warme schemering, die aan de eerste zonnestralen vooraf ging. De bemanning, die al aan 'twerk was. stoorde haar niet. Ze bewogen ge ruisloos voort op hun blote voeten en leken op geestverschijningen. Zelfs de bel van de brug klonk vaag op dit vroege morgenuur. Niemand schonk enige aan dacht aan het meisje, dat over de rai ling leunde en voor zich uit staarde naar het land. dat nog niet zichtbaar was. De laatste flonkerende sterren waren verdwenen en de hele wereld scheen in een grauw-grijze nevel gehuld te zjjn. Alles scheen te wachten, dacht Toni. Zelfs de machines van het schip maakten minder lawaai dan anders, leek 't en het water van de zee was ge luidloos. Het was moelijk een horizon te onderscheiden. Hemel en zee gingen In elkaar over. Tonl's hart klopte vol ver wachting Ergens vlak bij in deze om sluierde wereld lag Flamingo Eiland. Het betekende het begin van een nieuwe fase ln haar leven. Op z'n minst zou t een tussenspel zijn. een avontuur, dat de dagelijkse routine van haar verpleeg- stersbestaan zou onderbreken Op z'n best. zou het een wonderheerlijke tijd betekenen „Je zult 'tzelf zien", hadden Olivia en NLgel haar verschillende malen gezegd. Nigel had daarbij gedoeld op iets myste rieus dreigends, en een dodelijke verve ling. maar Nigel hield nu eenmaal niet van het leven op Florlana. Olivia had gedoeld op iets anders en in haar schor re stem had ontroering geklonken, toen ze zeide: ..Als je 'ter drie maanden uit houdt. m'n kind. zul Je er nooit meer weg willen". Toni vroeg zich af. wie van hen belden gelijk zou krijgen. Ze had wel eens van plaatsen gehoord, die de bezoekers zó onder hun bekoring brachten, dat deze er steeds weer terug keerden. Misschien zou het eiland zo n bekoring voor haar hebben. Dit vreed zame vroege uur bracht een mens aar het denken over zijn leven en toe komst Toni glimlachte. Ze kon gemakkelijk aan romantische gedachten toegeven, hier alleen op zee in de grauw-grijze morgenschemering. In het daglicht zou ze straks weer de correcte, practische zuster Martin zijn Ze had nooit veel ge sproken over wat ze tot dusver gedaan had. De oorlogsjaren waren zwaar en hard geweest, totdat ze John had ont moet. John was vijf maanden voor het eind van de oorlog gesneuveld en sinds dien had Toni nooit weer van iemand gehouden. Hoewel verschillende van de dokters, met wie ze samenwerkte, haar hoopvol benaderden, had ze hen allen afgewezen Hier. alleen op het verlaten dek staan de. trachtte Toni het met zich zelf eens te worden, of ze vijf Jaar lang trouw was gebleven aan de herinnering aan John. of dat er enkel en alleen maar niemand in haar leven was gekomen, die zijn plaats in kon nemen en die haar meer belang inboezemde dan haar werk I Als ze eerlijk was. moest ze toegeven, dat dit laatste het geval was. Ze had I heel veel van John gehouden, maar vijf jaar is een lange tijdHet was heel j moeilijk het nu allemaal precies uit te maken In die verwarde oorlogsjaren leek alles zo twijfelachtig, iedereen had de 1 liefde, die 'm geboden werd. aangeno- 1 men. en John was heel lief voor haar geweest. Ze was bovendien toen pas I twintig! (Wordt vervolgd) een commissie van beoordeling is aan gewezen. Wei wordt het oordeel van de classes gevraagd over de vraag, of zij er mede accoord kunnen gaan. dat de nieuwe vertaling reeds thans vrijgegeven wordt voor kerkelijk gebruik naast de sta ten-vertaling. Het ls dus de bedoe ling, dat deze laatste nog als officiële vertaling wordt beschouwd. I>s D. OZINGA Mzn. t In de ouderdom Utrecht overle- predikant der Ned. Herv. kerk. Ds~Ozlnga werd 10 Mei 18C4 te Sneek geboren, stu- oecrde aan de R U te Utrecht, om ln 1390 candldaat te worden in Zuid-Holland. 10 Aug. van dat Jaar verbond hij zich aan zijn eerste gemeente te Wijckel. om ln 1897 naar Pernis te vertrekken Deze gemeente heeft hij gediend tot aan zijn emeritaat op 1 Mei 1929. De teraardebestelling zal plaats vinden Ned. Herv. Kerk Beroepen te Over- langbroek (toez.) voor bijstand ln het pastoraat N. Bergstra te Leeuwarden v.h. predikant bij de Prot. kerk ln Indonesië. Geref. Kerken Bedankt voor Oud- Beljerland J. B. van Mechelen te Oostburg. Geref. Gemeenten Bedankt voor Pa- terson (V.S.) J. W. Kersten te Genemul- PR EDIK BEURTEN VOOR IIEDEN. Waddlnween Chr. Afgesch. Gem.: 7 uur ds A. Bijkerk van SUedrecht. PREDIKBEURTEN VOOR WOENSDAG. Katwijk aan Zee Geref. Gemeente (Remisestraat) 7.30 uur cand. A. F. Hon- koop van Rotterdam. Enige gclaatstudies van gouverneur Adlai Stevenson, de democratische candidaat voor het presidentschap van de Verenigde Staten, tijdens een persconferentie in Springfield. Links boven: „Wat mijn plannen zijn Rechts boven: „Ik zie dat zo Links onder: „Daar ben ik het niet mee eens!" Rechts onder: dat is niet zo eenvoudig!" RECHTZAKEN TWEE MAANDEN VOOR HULPBESTELLER P.T.T. Een hulpbesteller der posterijen uit Sassenheim stond tirecht voor de Haag se politierechter, omdat hij met post stukken had geknoeid. O m. had hij re clamestukken huls aan huis moeten be zorgen, maar hij had dit niet gedaan. Hy beweerde dat hy hiertoe geen kans had gezien, omdat men hem te veel werk gaf. Ook in andere gevallen was hij ech ter oneerlijk geweest. De officier van jus titie noemde het knoeien bij de poste rijen een ernstig maatschappelijk kwaad en eiste drie maanden gevangenisstraf. De verdachte meende al zwaar te zijn gestraft doordat hij ontslag had gekre gen. Hij bepleitte een voorwaardelijke straf. Tenslotte werd hy veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Panda en de schat van het eenzame eiland 3) Agent Fokke Flopma had een ernstige opvatting betreffende de openbare orde. en hij beoordeelde Panda's overtreding dan ook op strenge wijze. Je bent een landloper!" zo beet hij onze vriend toe. „Het slapen op park-banken wordt beschouwd als ongewenste zwervcrij! De gevolgen zullen zeer ern stig zijn. jeugdige delinquent!" ..Jeugdige watte?" vroeg Panda, die nog steeds niet begreep waar hij eigenlijk van beschuldigd werd - doch het geduld van de diender was thans uitgeput. ..Geen praatjes! We kennen dat! Smoesjes en uitvluchten!" riep hij uit. „We zullen je leren! Ik zal jc Doch hier werd hij zeer onverwacht in de rede gevallen. ..Houd mij ten goede, adjudant!" sprak een koele, rustige stem. ..Staal: dit ingrijpen!" Een statige gestalte trad nader en vervolgde; ..ln uw ei gen belang wil ik u de raad geven, adjudant, een einde te maken aan uw actie, welke ik. afgezien van andere overwegingen, beschouw als hoogst onge past jegens een lieer, die de hoge positie inneemt van deze heer!" „Hè?" informeerde Agent Fokke Flopma. terwijlI hij vergeefs trachtte het gesprokene te begrijpen. „Wat zegt u? En wie beril u?" ..Sta mij toe me voor te stellen. ..antwoordde de statige gestalte, naderbij tredend. „Het zal u belang inboezemen te vernemen, adjudant, dat ik niemand minder ben dan de heer Jeremias Jollicpop. die de eer heeft de persoonlijke bediende te zijn van deze aanzienlijke heer!" „Jollicpop!" riep Panda verheugd - want werke lijk. die tros het! Zijn trouwe bediende! Van agent Flopma kunnen wc slechts zeggen, dat hij in dc war was. Rntlio-pi-ograninia 4 OOR W OENSDAG 6 AUGUSTUS Hilversum I (402 M.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram. muz.. 7 30 idem; 8.00 Nieuws eu weerberichten; 8.18 Gram.muz 8 50 Voor de hulsvrouw; 9.00 Gram.muz.: (9 35—940 Waterstanden): VPRO: 1000 Boekbespreking. 10.05 Morgenwijding: VARA 10 20 Voor de vrouw. 1100 Gram. muziek, 12 00 Dansmuziek; 12 30 Land- er. tulnbouwmededelingen; 12.33 Voor het platteland: 12.38 Gram. muziek. 12.55 Ka lender 13.00 Nieuws; 13 15 Gram muz.; 13.30 Voor de Jeugd: 13.45 Gram muz 14.00 Gesproken portret. 14.15 .Belsazar'. oratorium; 15.25 Pianorecital, 1535 Voor de zieken; 16 05 Voor de Jeugd; 17 20 Gra- mofoonmuzlek; 17.50 Regeringsuitzending. Jeugduitzending- „De Brievenbus gaat open o.l v. Reglna Zwart; 18 00 Nieuws; 18 15 VARA-Varla. 18.20 Actualiteiten; 18 35 Roemeens orkest. 19 00 „Toch t dankt. Excellentie"; VPRO. 19.30 Voor Jeugd. VARA: 20 00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20 15 Accordeonmuz 2040 „Naderend onweer", hoorspel. 22 20 So praan en plano; 22.45 „Over de gedragin gen der dieren causerie; 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. Hilversum II (208 M.) NCRV; 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek 7 30 Gram muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8 00 Nieuws en weerberichten. 8 18 Gewijde muziek; 8 45 Gram. muz 9 00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9 35 Gram. muz, 10 30 Morgendienst, 1100 Omroeporkest; 11.55 Gram mur 12 00 Mezzo-alt cn piano 12 30 Land-, tulnbouwmededelingen; 12 33 Vocaal dub- bclkwartet. 12 59 Klokgelui 13 00 Nieuws; 13 15 Protestants Interkerkelijk Thuis front; 13.20 Lichte muziek; 13 50 Gram. muziek. 14.00 Toogdag Bond van Chr, Ge reformeerde Jongellngsver in Nederland; 14 45 Gram. muziek; 15.00 Voor de meis jes. 15 15 Gram. muziek' 15 35 Bas en plano; 16.00 Voor de Jeugd. 17 00 Gram 17.20 Orgelspel; 17 50 Militaire 18.00 Nieuws, 18 15 Gev. muziek; 18.35 Lichte muziek; 19.00 Spectrum van *""t Chr. Organisatie- en Verenigingsleven ij 15 Boekbespreking. 19 30 Gram muziek; 19 40 Radiokrant: 2000 Nieuws en weer berichten; 20.10 .Vijf minuten"; 20 15 Vo caal kwartet. 21 35 Gram. muz.; 22 00 Vi ool. cello cn plano; 22 30 Internationaal Evangelisch Commentaar, 22.40 Gram.mu- zlek; 22.45 Avondoverdenking 23 00 Nieuws en SOS-berlchten, 23.1524.00 Gram m' Engeland; BRC llonie Service. 330 M. 12 00 Gram. muz.. 12.25 Gev program!™. 12.55 Weerberichten. 13.00 Nieuws, 13 10 Reportages; 13 30 Latijns-Amerikaanse muziek; 13.55 Sportberichten; 14 00 BBC Northern Orchestra; 15 00 Hoorspel; 16.15 Twintig vragen: 16 45 Voordracht. 17 00 Voor de kinderen: 17 55 Weerberichten: 18 00 Nieuws. 18 15 Sport: 18 20 Orkest- concert: 18.45 Gev. progrnmmn, 1930 Symph -orkest en solisten. 21 00 Nieuws; 21 15 Hoorspel; 22 00 Cabaret; 22.45 Cau serie; 23 00— 23.03 Nieuws. Engeland. BBC l.lglit Programme, 1500 en 117 M 12 00 Voordracht. 12.15 Or gelspel- 12 45 Pianospel; 12.00 Dansmuz; 13 45 Voor de kleuters, 14 00 BBC North ern Orchestra; 15 00 Lichte muz: 15 45 Militair orkest; 16 45 Mrs Dale's dagboek. 16 30 BBC Welsh Orchestra en soliste; 17 30 Amusementsmuziek. 18 00 Orgelspel: 18 15 MIJnwerkeraorkest; 18 45 Hoorspel, 19 00 Nieuws en radiojournaal- 19 25 Sport 19.30 Hoorspel; 20.15 Gev. programma; 21.15 Idem. 22 00 Nieuws 22 15 Lichte mu ziek; 23.00 Voordracht: 23.15 Zigeuneror kest: 23 5624 00 Nieuws. N'nrddeutsrher Kundliink 309 M. 12.00 Orkestconcert; 13.00 Nieuws. 13.26 Orkestconcert; 14.15 Gev. muziek; 15.50 Noordse muziek; 16.30 Filmmuziek; 17 00 Nieuws; 17.45 Orkestconcert; 19 00 Nieuws, 19.30 Instrumentaal sextet: 20.10 Operet temuziek. 21.45 Nieuws; 22.35 Dansmuz.; 23 00 Lichte muziek; 23.20 Gev. muziek; 2*1.00 Nieuws; 0.30 Koorzang, 1.00 Weer bericht. Frankrijk. Nationaal Programma. 249 en 317 M. 12.00 Gram muz.; 13.00 Nieuws; 14 05 Nieuws; 14.10 Gram. muz; 18 30 Amerikaanse uitzending; 19.01 Orkestcon cert: 19.58 Gram. muz 20 02 Vocaal en semble; 20.30 Hoorspel; 22.15 Gram 22.50 Planorecital; 23.15 Gram. 1 23.45—24 00 Nieuws. Urn «el. 234 en 484 M. 324 M.: 11 45 Klassieke muziek; 12.30 Weerberichten: I J .14 Gram muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Pianospel; 13.30 Cabaretliedjes; 13.45 Pia nospel; 14 00. 14.50. 15.00 en 16 00 Gram. muziek: 16 35 Koorzang; 16 50 Zang en plano: 17 00 Nieuws. 17.10 Lichte muziek; 17 30 Voordracht; 17.45 Gram muziek; 17 50 Boekbespreking; 18.00 Voordracht en zaug; 1830 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws: 19.40 Zang; 20.00 Orkestconcert; 20 30 Spaanse muziek; 21 00 Kamermuziek. 2115 Lichte muziek; 22 00 Nieuws, 22 15 Planorecital. 22 5523 00 Nieuws. 484 M. 12 05 Gram muziek; 13.00 Nieuws, 13.10, 14.00 15.00 en 16 00 Gram. muz 16.45 Nieuws; 17.00 „Die Mclster- singer von NUrnberg". opera: plm 20.15 Nieuws; 2030 Gram. muz.; 23.10 Nieuws. DINSDAG Pieterskerk: Gastconcert Arden Whlt- acre. 8.15 nam. WOENSDAG. Oeesteeest (Geversstraat 30): Aandeelhoudersvergadering N.V. Kam» steeg's Automoblelbedrllf. 8 uur nam. DAGELIJKS. Museum voor Volkenkunde: Tentoon stel line „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst" Tot 1 October dseelllks van 0—5 uur ('«Zondncs van l5 uur). DE BIOSCOPEN. Rex „Furie van de Kongo" (14 Jaar)' Zondag: 2 30. 4 45 7.15 en 9.15 u. Werk dagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Trianon ..Abbott en Costeilo maken schoon schln". (Alle leeft.). Zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 u. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Casino ..De verstrooide professor" (14 laar). Zondag; 2.30 4 45 7 en 9.15 u Werkdagen: 2 30. 4 45 7 en 9.15 u. Kinderprogramma op werkdagen te 10.30 uur voorm. I.ldo „Er kan nog meer bil" (14 laan Zondag- 2 30. 4 45. 7 en 9.15 u. Werkdagen: 2 30 7 en 9.15 uur. Luxor ..FaDfaren der Liefde" (alle leeft I Zondag 2 30 4 45 7 en 9.15 U. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 u. .ri- -rs van Maskomba" .Injgdcyclus. Maandag-, Dlnstnc-, Woens dag- en Donderdagmiddag 2 30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 2 Augustus 13 uur tot Zaterdag 9 Augus tus 8 uur waargenomen door; de Apotheek n Drlesum Mare 110. Tel. 20406 en de Zuider-Anotheek. Lammenschanswcg 4. Tel 23553 Tc Oegstgeest door- de Oegstgeester Apotheek. Wllhelmlnapark 8, Tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3