DSCH DAGBLAD Een denkend hoofd boven een duizendkoppige massa Handel tussen Oost- en West-Duitsland Engeland ratificeert conventies van Bonn ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1952 No. 27676 irecteur: J. W. Henny Hoofdredactie: B. W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f.6.per kwartaal: t 0 47 per week Witte Singel 1. Leiden - Giro No. 57055 Telefoon Dir. en Adm.: 25041; Red. 21507 Onzekerheden alom! Adlai Stevenson: aristocraat van de geest We leven weer eens in een tijd van onzekerheden allerwege. Neem. om te beginnen, maar eens de kabinetscrisis in ons eigen land. Na ruim een maand is een oplossing nog niet eens in zicht En we behoeven niet ver van huis te gaan. om zo verder te gaan. Bij onze Zuiderburen begint de actie tegen de 2-jarige dienstplicht gevaarlijke aspec ten aan te nemen, te meer. waar de vakverenigingen opnieuw stelling gaan nemen in zuiver politieke aangelegen heden! Dan de kwestie van de ratificatie van de conventies van Bonn. In Duitsland heeft het hooggerechtshof afwijzend Dcschikt op het verzoek der West-Duitse socialisten om deze conventies in strijd ;e verklaren met de grondwet, omdat zi] nog geen wet zijn. Dat is voor het ogenblik een nederlaag voor de socialis ten. omdat zij dientengevolge niet in staat zijn om de ratificatie te voorko men. Maar deze uitspraak is niet defi nitief en in wezen weet men nog niets. Engeland heeft de conventies gerati ficeerd. doch met uiterst kleine meer derheid, omdat Labour plotseling over stag is gegaan, behalve dan in het Hoeerhuis. waar een der voornaamste Labour-leiders zelf constateerde, dat de partij op de verkeerde weg was! En dit is moeilijk tegen te spreken. Men ver- gete vooral ook niet, dat onder het be wind van Attlee de kiem is gelegd voor deze overeenkomsten. Blijkbaar wordt onder het inzicht, dat deze overeenkomsten in grote kring niet populair zijn en dus in zekere zin niet voordelig voor de partij, de realiteit, die als regeringspartij werd aanvaard, niet langer onder ogen gezien. Zulks mede onder drang der I)uitse socialisten, die al evenmin zich schijnen te kunnen opwerken tot de erkenning, dat slechts langs de weg van de Europese eenheid de agressie van Moskou is te keren en uitstel niet alleen gevaarlijk maar zelfs een doodsgevaar zou kunnen zijn. De aartij van Schumacher zet zelfs een felle actie in om het plan Schuman te torpederen, waarmede de Europese eenheid eenvoudig zou worden vermoord voor en aleer zij zelfs kans gehad heeft werkelijkheid te worden. Daarnevens begint de twist in Labour voor de partij bedenkelijke vormen aan te nemen. Bevan neemt tegenover Attlee een meer en meer vijandige houding aan en Attlee wordt wel genoodzaakt, wil hij zich geen beentje laten lichten, om scherper te antwoorden. Labour zou zodoende wel eens het voor hem gun st i ze getij bij nieuwe verkiezingen zou een Labour-overwinning vrijwel ver- zekerd zijn! grondig kunnen beder ven. En in Frankrijk komt ratificatie der conventies van Bonn ernstig in gevaar nu Amerika de steun aan de Franse wapenindustrie heeft bekort. Een erfenis van de nog komende presidentsverkie zing... Het sterkst komt de onzekerheid evenwel tot uiting in het nabije Oosten. Het Verre Oosten laten we maar buiten beschouwing, want daar wordt steeds duidelijker, dat de V.N. zich voor de zoveelste maal voor de gek hebben laten houden door de communisten. Een niet aangename zekerheid, maar deze zeker heid is toch te verkiezen boven het voortduren van de onzekerheid Wat zich bezig is in Egypte af te spe len, hangt nog in het duister. Koning Fa roek is verbannen, zij het, dat diens zoon tot troonopvolger is uitgeroepen, doch de gevolgen laten zich nog niet overzien. Zal de militaire staatsgreep onder generaal Naguib de weg voor de politici vrijlaten of zal het militaire ge zag zich ook verder inlaten met de te volgen politiek? En wat is te verwachten van de Wafd, wier leiders weer naar hun vaderland zijn teruggekeerd? De eerste uitlatingen van deze zijde zijn weinig bemoedigend. Geen wonder der halve. dat Engeland, hoewel de Egypti sche kwestie als van binnenlandse aard beschouwend, alle nodige voorzorgen heeft genomen om op alles voorbereid te zijn. En wat wil Mossadeq in Perzië? Is hij ook bezig zich van de sjah te ont doen, gezien hoe hij practisch alle macht aan zich weet te trekken? Welk spel speelt de bey van Tunis door de beslissing over de jongste, ver gaande Franse voorstellen inzake zelf bestuur op de lange baan te schuiven? Wil hij trachten de kwestie toch nog voor de VN. behandeld te krijgen of meent hij door hiermede te dreigen nog verdere concessies van Parijs te kun nen afdwingen? (Ingcz. Med.-Adv.) WEERBERICHT Koeler. De Bilt verwacht tot morgenavond: Half tot zwaar bewolkt met nu en dan regen- of onweersbuien. Matige, tijdelijk wellicht krachtige wind. ruimend van Zuidoost naar Zuidwest Koeler. (Opgemaakt te 10 uur). 3 AUGUSTUS. Zon op: 5 05 uur: onder: 20.26 uur. Maan op- 19.24 uur; onder: 1.11 uur. Hoogwater te Katwijk te 0.19 en 13.03 uur (4/8 te 1.30 en 14.05 uur). Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Non stop televisie - uitzendingen van conventies Schreeuwlelijken en holle rhetoriek. Van onze Amerikaanse correspondent dr P. G. J. Korte weg). Wanneer de „traditionele" voetbalwed strijd Nederland—Belgie wordt gespeeld, hoort men in talloze Hollandje en Bel gische huizen een hele Zondagmiddag lang het stemgeluid van de radiover slaggever. Maar wanneer in Amerika de republikeinse of democratische con ventie wordt gehouden, staan de radio- en televisie-toestellen te dreunen van maar liefst Maandagochtend tot Zater dagavond toe en herhaaldelijk tot drie of vier uur in de nacht! De techniek van de televisie heeft zich bijzonder snel ontwikkeld. De reportage van 1948 was stuntelig in vergelijking met wat men in 1952 presteerde. Niet alleen kon men thans de sprekers zien en horen, die op het spreekgestoelte hun redevoeringen afstaken, maar eveneens zag en hoorde men van tijd tot tijd de televisie-commentator in zijn waarne mingshokje. Soms was het bij deze conventie van belang de opinie te horen van een der zaal in en interviewde zulk een leider. De televisie-camera richtte zich dan op het gesprek van die twee in de zaal en hun woorden werden tegelijk door een ..walkie-talkie" draadloos overgebracht naar de televisiecabine. En niet alleen wat er in en vlakbij de zaal gebeurde kon men aanschouwen en horen. Men zag bijvoorbeeld ook president Truman in Washington in het vliegtuig stappen, dat hem naar Chicago ~-)u brengen. In Trumans vliegtuig had men een televisie-toestel gemonteerd, opdat de president, tijdens de vlucht, op de hoogte zou blijven van de laatste ontwikkelin gen te Chicago. Het malle geval deed zich hierbij voor. dat de president, toen hij naar binnen keek in zijn eigen vlieg tuigzichzelf op de rug zag. Op het televisie-toestel zag hij namelijk zichzelf naar binnen kijkend in zijn eigen vliegtuig. Technisch heeft de mens het ver ge bracht. Maar geen nuchter waarnemer van deze televisie-uitzendingen zal staande willen houden, dat het meren deel der democratische conventiegan- gers het ver gebracht had in geestigheid, in pittigheid van formulering, in poli tieke rijpheid Het is bijna een wonder, dat een bijeenkomst, waar zo veel schreeuwlelijken waren, toch zulk een voortreffelijk resultaat wist te bereiken: de candidaatstelling van Adlai Steven son, een waarlijk superieur man. Maar ook de republikeinse conventie is heel wat holle rhetoriek ten beste ge geven, doch de republikeinen toonden in tweeërlei opzicht meer goede smaak: zij verdeden veel minder tijd met zinloos stagneren en de politieke tegenstanders in de republikeinse partij betrachtten over en weer ook meer zelfbeheersing dan de democraten met al hun gekrakeel Schorre, roodhoofdige sprekers en slaperige televisie-staarders hebben mil- lioenen woorden en millioenen uren ver morst. Herhaaldelijk kreeg men de in druk, dat een afgevaardigde om hoofde lijke stemming voor zijn delegatie ver zocht. teneinde zelf één moment zijn ge luid te laten horen en zijn hoofd om de hoek te steken in tien millioen Ameri kaanse huiskamers Waarlijk, vele locale politici hebben geen grote indruk ge maakt! Veel was er zinloos en opge blazen. DEMOCRATEN HET MEEST INTERNATIONAAL. Toch had deze conventie twee aspec ten. die ten voordele spraken van de democratische partij. Men kan er in Europa weliswaar van overtuigd zijn. dat Eisenhower, wanneer hij het tot president brengt, de samenwerking met de oude wereld voort zal willen zetten, maar het is toch een bedenkelijk ver schijnsel, dat niemand van de republi keinen ook maar iets prijzends heeft durven zeggen van de Verenigde Naties. Zulks is bijna taboe in rekublikeinse kring. Heel anders was dat bij de democra ten. Met name mevrouw Roosevelt heeft op de democratische conventie een voor treffelijke pleitrede gehouden in het voordeel van de wereldorganisatie Alle partij-politiek was vreemd aan haar woorden. Zij sprak als burgeres van de gehele wereld. STEVENSONS SUPERIORITEIT. Wat echter vooral de democraten aandoet, is de voortreffelijke keuze die zij gedaan hebben in gouverneur Adlai Stevenson. Zowel Eisenhower als Ste venson hebben ieder op hun terrein bewezen, dat zij kunnen organiseren en dat zij leiding kunnen geven aan een groep van medewerkers. Een republikeinse overwinning zou het voordeel hebben, dat er eens een heel nieuwe groep mensen aan Let be wind kwam. Aldus zou veel ingeslopen corruptie en veel kliekgeest waarschijn lijk het gemakkelijkst zijn op te ruimen. In de democraat Stevenson zou Ame rika echter een president krijgen, die zijn leiderswijsheid op een zeer welspre kende manier aan zijn volk duidelijk kunnen maken. Ware Stevenson niet r dan een groot redenaar, dan zou den wij hem niet van zo groot poten tieel belang achten voor zijn land. Maar hij verenigt èn wijsheid èn het vermo gen zijn inzicht op eminente, spirituele wijze aan zijn volk mede te delen. Welk een verademing, die aanvaar dingsrede van Stevenson, na een hele week van gepoch en hol conventie-ge- daver! Weg was opeens alle rumoer. Als een magneliseur trok Stevenson aller aandacht tot zich En die aandacht bleef gespannen, ook al waren sommige zin nen lang cn ook al waren sommige woor den afkomstig uit de studeerkamer. Ste venson doet als stylist niet onder voor een president als Wilson en in zijn toe spelingen op de bijbel gelijkt hij enigs zins op Lincoln Hier klonk opeens een stem, die het lawaai deed verstommen, hier verscheen het hoofd van een denker boven een duizendkoppige massa. Eén ding was bovengl nodig, zo gevoelde Stevenson' dit volk. waarvoor hij sprak, op te voeden en op te heffen tot de lei dende rol. die het in de wereld te ver vullen heeft. Bij Stevenson dat ge voelt men onmiddellijk is het geen gemeenplaats wanneer hij deze tijd cri- tlek noemt De vuurproef van de 20ste eeuw. zo zeide hu. is bij lange na niet over. Grote beslissingen zijn nodig om de overwinning te behalen op oorlog, armoede en tyrannic Niet minder dan de menselijke waardigheid staat in deze op het spel Hier sprak een geestelijk aristocraat Een man. die eventueel stellig in staat zou zijn begrip te wekken en medewer king te vinden voor zijn leiding Stevensons distinctie en Eisenhowers trouwhartige correctheid zijn er borg voor. dat de strijd om het president schap gevoerd zal worden op een peil, dat hoger is dan gebruikelijk Dat be tekent nog niet, dat men een fraaie de monstratie van floretschermen tegemoet kan zien, maar deze verkiezingsstrijd zal toch stellig eleganter gevoerd worden dan wanneer bijvoorbeeld Truman en Taft elkaar te lijf waren gegaan. De Poolse Landdag, de Sejm. heeft zijn laatste vergadering gehouden. Als de Landdag na de verkiezingen, die niet later dan de eerste week in November zullen worden gehouden, weer bijeen komt. za! hu gereorganiseerd zijn naar model van de Russische opperste Sovjet De verkiezingen zullen worden gehou den volgens de nieuwe Poolse grondwet, de tweede sedeft het einde van de oor log. die gisteren voor de Landdag werd ontbonden eenstemmig is aangenomen. De nieuwe grondwet voorziet o m. in vervanging van de president door een presiaentsraad van 15 personen met een voorzitter en secretaris aan het hoofd. De functies van deze voorzitter en secretaris gelijken op die van de voor zitter en secretaris van het presidium van de opperste Sovjet. Tot de nieuwe Landdag zal bijeenkomen zal de presi dent Blcnut, die secretaris is van de Igde Poolse arbeiderspartij, in e blijven. STOFFELLIK OVERSCHOT VAN ME VROUW PERON WORDT GEBALSEMD Het stoffelijk overschot van Eva Peron zal gedurende een jaar aan het oog wor den onttrokken om een balsemmgspro- ces te pndergaan. waardoor het in over eenstemming met de uitdrukkelijke wens van de overledene niet meer kan ver gaan. Zeven Zweedse spionnen, die voort Rusland werkten, zijn door het Ge rechtshof in Stockholm veroordeeld, een van lien. Tape Wickstroem, werd vrijgesproken. Bovenste tij van links naar rechts: Fingal Larsson vijf jaar gevange nisstraf); Frithof Enbom (levens-1 lange dwangarb.) en Arthur Marts* son (een jaar en acht maanden Onderste rij van links naar rechts: Hugo Gjersvold (levensl. dwang arbeid); Lilian Ceder (acht maan den) en Martin Enbom (zeven jaar). Dc doodstraf bestaat niet in Zweden. Sovjet-protest. Oost- en West-Duitsland zijn het eens geworden over een goederen-uit wisseling ter waarde van 400.000.000 mark, aldus het West-Duitse ministerie van economische zaken. Het betreft hier overeenstemming omtrent een tweede lijst van goederen. Omtrent de eerste goederenlijst werd 5 Mei overeenstemming bereikt. Zij had betrekking op goederen ter w aarde van 67.000.000 mark: De nieuwe lijst heeft betrekking op leveringen in dit jaar. Men verwacht, dat in September besprekingen zullen beginnen over een nieuwe overeenkomst voor 1953. De leveringen van West naar Oost omvatten ijzer- en staalproducten ter waarde van 29 millioen mark. textiel ter waarde van 20 millioen mark. chemi sche producten ter waarde van 20 mil lioen mark en voorts een hoeveelheid fabneksmachines, voertuigen, electrische producten en leer. De leveringen uit Oost-Duitsland om vatten 40 millioen mark aan textiel. 22,5 millioen mark aan chemische producten en 70.000 ton brulkoolbriketten voor West-Berlijn. De nieuwe overeenstemming komt op een tijdstip, dat de handel vrijwel stil staat imet uitzondering van leveringen volgens de overeenstemming van MeL Voor Mei lag da handel geheel stil. Generaal Tsjoeikof, hoofd van de Sovjet-Russische bestuurscommissie in Duitsland, heeft de drie Westelijke hoge commissarissen in gelijkluidende brie ven verzocht om onmiddellijke ophef fing van alle handelsbeperkingen tus sen Oost- en West-Duitsland. Tsjoeikof beschuldigde de Westelijk- geallieerde en West-Duitse autoriteiten er van .stelselmatig het totstandkomen van een interzonale handelsovereen komst te verhinderen". Opnieuw buien en koeler Het KNMI deelt mede: Na het koude begin van deze week had aanvoer van warmere lucht uit het Zuidwesten tot gevolg, dat de tempera turen in ons land geleidelijk opliepen en gisteren reeds maxima van ruim 52 graden bereikten- Ondanks de hier- gepaard gaande weersverbetenng, behield het weer een wisselend karakter, zodat het geen enkele dag in het gehele land droog bleef. Het was grotendeels het gevolg van de onstabiele opbouw van de atmosfeer bo ven West-Europa, waardoor dagelijks regen- of onweersbuien tot ontwikkeling kwamen. Bovendien nadert boven de Britse, eilanden een depressie, die lang zaam naar het Zuidoosten beweegt en er mede de oorzaak van was, dat de buienactiviteit gistermiddag weer begon toe te nemen. Tijdens korte maar vrij hevige onweersbuien kwam op verschei dene plaatsen in ons land flinke hagel- val voor, terwijl hier en daar ook krach tige windstoten werden waargenomen. Langs de Zuidflank van de depressie boven de Britse eilanden beweegt nu een actieve storing snel naar ons land. Deze storing zal opnieuw regen- en on weersbuien veroorzaken en bovendien een einde maken aan het vrij warme weer. Boven de Britse eilanden bevinden zich n.l. koudere luchtmassa's, die van nacht en morgen ons land zullen bin nendringen en ons enige afkoeling be zorgen Aangezien ook deze luchtmas sa's onstabiel van opbouw zijn, houdt de buiigheid aan en blijft de kans op onweer bestaan. Twee Groningers, de heren A. H. Stempher en A. Kroon zijn vertrok ken voor een voetreis naar Lourdes en Madrid. Op hun lange tocht voe ren zij een miniatuur-huis mede. waarin zij kunnen overnachten. Het huisje .dat op wielen is geplaatst, wordt getrokken door een pony. De voetreizigers hopen per dag ge middeld 40 km. af te leggen. Bur gemeester J. Tuin deed zijn stad genoten bij hun vertrek uitgeleide. „Zuivering" in Egypte. Egyptische politie heeft de veiligheids diensten in Cairo van generaal Naguibs strijdkrachten overgenomen. In een verklaring tot het leger zeide generaal Naguib „hoewel de ex-koning gedwongen is het land te verlaten, leven er nog spionnen van het paleis temidden van ons". Hij waarschuwde tegen 'verra ders en hun agenten'. Hij verklaarde voorts: „de missie van het leger is nog niet geheel vervuld". Kleine troepeneenheden bewaken nog belangrijke verbindingspunten en tele foonkantoren. De generaal, die een zuivering onder de strudkrachten uitvoert, deed een be roep op de politieke partijen om even eens haar organisaties te zuiveren en het land tot in bijzonderheden haar pro grams bekend te maken. Slechts de Wafd-partü heeft totnogtoe haar program bekend gemaakt. Parlement op reces. De Britse regering heeft gisteren in het Lagerhuis de overwinning behaald. Een Labourmotie, waarin werd voorge steld goedkeuring van de conventies van Bonn uit te stellen werd met 294 tegen 260 stemmen verworpen. (13 onthoudin gen). Later keurde het Huis de conventies met 293 tegen 253 stemmen goed. (20 onthoudingen). In dezelfde thans aangenomen rege ringsmotie worden eveneens het ver drag tussen Engeland en de Europese verdediMngsgemeenschap en het pro tocol van het Noordatlantisch verdrag goedgekeurd. Een klein aantal Labourleden i waar schijnlijk zeven of acht) schijnt zich onthouden te hebben van stemming tegen de ratificatie. Een of twee conser vatieven stemden niet. Negentien leden van Labour- en regeringszijde hadden officiële toestemming om persoonlijke redenen niet aanwezig te zijn bij het debat. Men verwacht, dat de Britse ratifica tie-documenten later in deze maand te Bonn gedeponeerd zullen worden. Tot nog toe hebben alleen de VS de conventies geratificeerd. Duitsland en Frankruk zullen dit naar verwachting in de herfst doen. Aan het eind van het debat had de minister van buitenlandse zaken Eden verklaard, dat hij ernstig overwogen Koning Haakon 80 jaar. Koning Haakon VII van Noorwegen, de oudste regerende vorst van Europa, viert Zondag zijn tachtigste verjaardag. De in Denemarken geboren koning re geert sinds 1905 over Noorwegen Haakon staat bekénd als een hard werkend vorst, al laat het Noorse regeringsstelsel wei nig ter beslissing aan de koning over. Koning Haakon wil de door de regering besloten zaken tot in bijzonderheden kennen Zijn verantwoordelijkheidsgevoel kwam na de bezetting van Noorwegen door de Duitsers duidelijk tot uiting, toen hij alle verzoeken van Duitsers cn Noren om af te treden van de hand wees en na een gevaarlijke vlucht door Noorwegen ternauwernood naar Engeland ontkwam Voordat Haakon indertijd als Prins Karei van Denemarken in Noorwegen aankwam, wilde hij eerst de mening van het volk over een troonsaanvaarding Koning Haakon is een bescheiden per soon, eenvoudig van optreden die als een voorbeeld geldt van een wijs, ge wetensvol en menselijk vorst. De koning zal Zondag per auto door de stad naar het stadhuis rijden, waar hij zijn volk zal toespreken. had, of de bekrachtiging der conventies tot October kon worden uitgesteld, doch de gewone gang van zaken was. dat overeenkomsten binnen enkele maanden na ondertekening bekrachtigd werden. I Volgens Eden zou ratificatie de moge- lijkheden van vïermogendhedenbespre- kmgen eer bevorderen dan belemmeren. Naar aanleiding van de door de op positie geuite mening, dat andere lan den van de Nato vóór Duitsland be wapend moeten worden, zei Eden: „De verstrekking van militaire uitrus ting door de VS. aan Europa in het jaar. dat 30 Juni 1953 eindigt, zal naar verwachting driemaal zo groot zijn als in het jaar. dat 30 Juni 1952 afliep. Op deze basis zou de totale verstrekking aan de bij de Nato aangesloten Europese landen volgend jaar Juni ongeveer zes milliard dollar belopen." Het Britse parlement is daarna op reces gegaan. In Londen is vernomen, dat premier Churchill niet van plan is gedurende het reces naar het buiten land te gaan: hij zal zijn vacantle door brengen op Chartwell Manor in Zuid- Engeland De ministers, die nauw betrokken zijn bh de in November te houden Gemene bestconferentie, o.m. Eden (buitenlandse zaken), de markies van Salisbury (Ge menebestbetrekkingen), Lyttelton (mi nister van koloniën) en Thorneycroft (minister van handel) zullen eveneens in Engeland blijven. BEVAN ANTWOORDT ATTLEE. De leder van de linkervleugel in de Labourpartij, Aneurin Bevan. heeft ge antwoord op de reprimande, welke hij Donderdag in het Lagerhuis van de lei der der Labourpartij. oud-premier Att lee. kreeg. Zoals gemeld, laakte Attlee zijn opposant in de partij, omdat deze in het economisch debat in het Lager huis iets zou hebben meegedeeld over hetgeen destijds op een kabinetszitting van de toenmalige Labour-regerlng was gezegd. Bevan verdedigde zijn optreden door er aan te herinneren, dat hij destijds uit de regering is getreden wegens een verschil van mening over de bewape ning. Volgens hem Is een minister, die is afgetreden, ontslagen van de verant woordelijkheid. welke het kabinet als geheel draagt, aangezien anders een mi nister nooit zou kunnen zeggen waar om hij is afgetreden. Voor dit stand punt haalde Bevan talrijke voorbeelden aan. Hij beklaagde zich erover, dat Attlee hem niet tevoren op de hoogte had ge steld van zijn voornemen, de tegen hem Bevan» gerichtte verklaring af te leg gen. Het bleek, dat Attlee wel twee uur voor het afleggen van de verklaring een boodschap had gestuurd, doch deze niet van de aantekening „dringend" had voorzien. Koningin Mary van Engeland - in haar auto gezeten - beantwoordt de groeten van de Londenaars. terwijl zij op weg is van Marlborough House naar Liverpool Street Sta tion - het eerste deel van haar reis naar Sandringham. waar de konin gin een vacant ie van vijf weken gaat doorbrengen. BOERDERIJBRAND Gistermorgen om half tien is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van de landbouwer H. J. Kiewik in de buurtschap Lonneker, ge meente Enschedé. Door gebrek aan blus water brandde de boerderij geheel af. Df hooioogst ging verloren. Militairen van de vliegbasis Twenthe en omwonenden slaagden er in een groot gedeelte van het huisraad In veiligheid te brengen. De schade, die in de tien duizenden guldens beloopt, wordt door verzekering gedekt In de boerderij woon den twee gezinnen van in totaal negen personen. KIND IN ZEE VERDRONKEN Een zevenjarig jongetje is Donderdag voor het Scheveningse strand in zee verdronken. Ondanks alle waarschuwin gen is het kind vlak bü een golfbreker tegenover de vuurtoren gaan zwemmen. Het werd door de zuiging meegetrokken. Een politie-agent slaagde er in het jon getje uit het water te halen. Pogingen om de levensgeesten van de drenkeling weer op te wekken bleven echter vruch teloos.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1