FLAMINGO EILAND Agenda WOENSDAG 30 JULI Onze boksers doen het goed Leen Jansen (in topvorm) boekte bliksemzege op Canadees Malouf Na de zege van Moos Linneman In het Olympische bokstournooi op de Zwitser Muller, die, zoals wü gisteren reeds meldden, door onze landgenoot in de tweede ronde knock out werd geslagen, hebben ook de Nederlanders Pastor en Jansen de ring zegevierend verlaten. Pastor zag zich de overwinning toege wezen in zijn party tegen de Hongaarse halfzwaargewicht Fazekas omdat hü zo verstandig was geweest te boksen in piaats van een knokpartij aan te gaan met de Hongaar, die niets liever wilde Het was een minder dan middelmatige partij, met een uitspraak, waarop niets viel aan te merken Afgaande op zijn verrichtingen van deze middag heeft Pastor echter slechts zeer geringe kan sen om de halve finales te bereiken. Hij komt in de tweede ronde uit tegen de Duitser Kistner. die zijn partij tegen Ward (India) op punten won. Leen Jansen verraste zijn Canadese tegenstander Malouf. een zwaarge bouwde, breedgeschouderde, doch tra ge knaap, onmiddellijk na dn aanvang door zijn geweldig hoog tempo en de vinnigheid, waarmede hij de aanval opende. Hy cirkelde enkele malen om de Canadees heen die afwachtend in h°t midden van de ring stond en prikte toen twee linksen door Maloufs dekking heen. die precies op de kin raakten. Het waren slechts zachte sto ten. een voorbereiding voor wat spoe dig zou volgen. Want de strijd had nog geen 20 se conden geduurd, toen Jansen plotseling on de Canadees afstormde, in de stijl, die wü zo goed van hem kennen en een bliksemsnelle linkse hoek op de kaak plaatste. De Canadees ging neer en toen hij na acht tellen de strijd hervatte was hij ATIILETIEK. Athletiek-onfmoeting LeidenGouda. Morgenavond vindt op de Leidse Sin- telbaan het treffen plaats tussen athle- tiekploegen van de Leidse Athletiek Commissie en de Goudse Athletiek Commissie. De Leidse ploeg bestaat uit leden van de athletiekverenlgingen Holland, de Bataven. Warmunda, W.I.K.. Blauw zwart en N.A.C. De Goudse nloee is samengesteld uit leden van Goudse athletiekverenlgin gen. alsmede van de Alpheuse Athle tiek Vereniging A.A.V.C. '36. Het programma zal zeer attractief ziin. daar ln een vlot tempo een serie aantrekkeliike nummers zullen worden verwerkt. De wedstrijden beginnen om half acht en zii duren tot circa kwart voor negen. De samenstelling van de Leidse ploeg is de volgende: 100 m.: H. Rede], J. Karamoy, J Kop pers. 400 m.: J. Pikart, L. v d. Berg R. Nieuwenhuis. 800 m.: R. Singerling. T. Meeuwissen. H. Parlevllet. 3000 m W. Bonte. H. C. Rietbergen. J v. d Berg. Kogel: Y. de Boer, D. v. d. Top. A. Gieske. Discus: Y. de Boer, A. Gieske. D. v. Duivenbode. Speer: Y. de Boer. A de Vries. S. Ramak Ver: C. v. Vene tien. M v. Es, H. Bresscr. Hoog; J. Noordenbos. H. Warmen hoven. A. Wend eigenlijk reeds rijp voor de k.o. Jansen- hervatte onmiddellijk de aanval, zo mo gelijk in nog hoger tempo en even later, na een bombardement van rechtsen en linksen, lag de Canadees wederom op het canvas Jansen had hem in een hoek gewerkt, waar Malouf in dubbele dek king eing wat niet verhinderde, dat Jan sen, die een stroom van punches afzond, hem ettelijke malen zwaar tegen het li chaam en op het gelaat raakte. Na de tweede knock down van de Canadees gingen er uit het publiek al stemmen op om de strijd te staken. De referee liet echter door boksen en toen Malouf wederom overeind was gekomen, had Leen Jansen niet veel moeite om de beslissende hoek te plaatsen die de Ca nadees voor de derde maal naar het canvas zond. De scheidsrechter vond het toen welletjes en zond Jansen naar zijn hoek terug nog voordat Malouf. die geheel en al groggy was, op de been was gekomen. Het was een bliksem zege voor Leen Jansen, die deze partij in topvorm beeft gebokst en vrijwel geen enkele klap heeft moeten incas seren. In veel minder dan twee minu ten was het gevecht beslist. Jansen komt in de derde ronde tegen over de Amerikaanse neger Patterson te staan. Een overwinning zou hem ln de halve finale brengen. WIELRENNEN. ITALIË ACHTERVOLGINGS KAMPIOEN. De sterke Italiaanse ploeg, bestaande uit Morettini. Messina. De Rossi en Campana heeft met groot verschil in de finale van het achtervolgingskam- pioenschap Zuld-Afrika eeslagen. Eindstand" 1. en Olympisch kampioen Italië. 2. Zuid Afrika. 3. Gr. Brittannië, 4. Frankriik. Internationale militaire vlieger-vijfkamp. (Van onze Haagse redacteur) Voor de viifde maal zal de interna tionale militaire vliegervüfkamp wor den gehouden, de zogenaamde Pen tathlon Aeronautique Internationale Militaire, en wel van 11 tot 19 Augus tus op Soesterberg. De leiding van dit grote evenement zal berusten bü de lult. kolonel-waarnemer H. C. H. ba ron van Isselmuidcn. Aan de vijfkamp neemt Frankrijk deel met twee équi pes. België met twee, Italië met een en Nederland eveneens met twee équipes. De Fransen zullen met Vampires uit komen, en. als verrassing, met de zoveel besproken „Dassault 315". België met Meteors en Italië en Nederland met Havards. Het programma van de vljfkamp be staat uit twee delen, te weten het afleg gen van een vlieg vaar digheidsproef, en LeidenOxford. In het kader van de sportuitwisseling LeidenOxford arriveert morgen een ploeg Oxenians in onze stad, bestaande uit wielrenners, athleten en tafeltennis sers. De voornaamste programmapunten van deze uitwisseling luiden: Vrijdag 8 uur: tafeltennis ScyllaOxford. Zaterdag half drie: wielerwedstrijd Leiden-Oxford op parcours Burggraven- laan over 60 km; 4 uur: athletiek Leidse Hout LeidenOxford. Zondag 2 uur: wielerwedstrijd over 60 km in SC. Bavopark Noordwijkerhout; 8 uur: tafeltennis Den Burcht Den Haag —LeidenOxford. Maandag 7 uur: wielerwedstrijd te Delft over 60 km; 7 uur: atletiekwed strijden te Warmond; 8 uur: tafeltennis BAT—Oxford. De gasten uit Oxford aanvaarden Woensdag 6 Augustus de terugreis. Be halve de sportieve evenementen staan er uiteraard talrijke uitstapjes en feestjes op het programma. (Incez. Med.-Adv. van een lichamelijke vaardigheidsproef De voor het eerste deel uit te voeren opgave omvat het vliegen van een route ter lengte van 500 kilometer Bepaalde punten, die vaag op een kaart staan aan gegeven, moeten worden gefotografeerd. De kwaliteit van de navigatie en van de luchtfotografie bepalen de plaats, welke de deelnemer in deze rallye kan verove- Pistool- of revolverschieten, zw basket-ball, schermen en „parcours eva sion" fhet afleggen van een bepaalde weg, uitgaande van de veronderstelling dat men zich in een vijandelijk land be vindt, waaruit men tracht te ontsnap- pen) omvatten de lichamelijke vaardig- heldsproeven. Het zijn die sportoefenin- gen, welke een training vormen voor het reactie-vermogen van de vlieger. Ter gelegenheid van deze vijfkamp wordt in Zeist een medisch congres gehouden, waaraan door vertegenwoordigers- voor het merendeel vliegartsen- van Frank rijk. Italië, België, Nederland. Zwitser land en Amerika zal worden deelgeno- Vraagstukken, welke verband hou den met physieke opvoeding van de vlie ger, zullen door deskundigen van naam worden ingeleid, waarbij ook van ge- daohten zal worden gewisseld over de sportieve eisen, die aan de piloten moe ten worden gesteld. Bey van Tunis wijst Franse voorstellen af. j Omtrent de voorstellen die de Franse I resident generaal in Tunesië, de Hau- j teclocque, Maandag aan de bey heeit overhandigd, meldt de Parijse correspon- dent van de „Times", dat de bey twee I of drie maanden tijd heeft gevraagd om ze te bestuderen. In officiële Franse kringen is men van oordeel, dat dit i neerkomt op een verwerping. De I atmosfeer in Tunis na de audiëntie wordt „gespannen" genoemd, hoewel zij niet zo gevaarlijk wordt geacht als in i Februari of Maart van dit jaar. De resident-generaal heeft de tekst van de decreten weer meegenomen toen hij vertrok. Verwacht wordt, dat hij morgen nogmaals zal pogen de souverein over te halen ze te tekenen. Franse waarnemers geven toe, dat de bey de deur niet geheel gesloten heeft en blijkbaar een breuk wil vermijden, maar zien niet in. hoe deze nieuwe moei lijkheid kan worden overwonnen. Stroom van vluchtelingen uit Oost-Duitsland. Gisteren zijn in het geheel 1.100 Oost- Duitsers naar West-Berlijn uitgeweken. Zij vroegen om politiek asyl. Dit re cordgetal is 100 hoger dan het aantal vluchtelingen van Maandag, aldus de Westberlljnse gemeentelijke autoriteiten. Tegen de middag kwam de 10.000ste vluchteling van deze maand in West- Berlijn aan. In Juni weken ongeveer 9.000 personen uit. De vorige week stroomde een bijzon der groot aantal toe, daar geruchten de ronde deden, dat de Oostduitse autori teiten de Berlijnse grenzen begin Augus tus geheel zouden afsluiten. Het gemid delde van 300 per dag steeg in Juli plotseling tot ongeveer 600. Voorts zijn er vele vluchtelingen, die zich niet bij de autoriteiten melden. TOESTAND IN BRITSE GEVANGENISSEN SLECHT Een commissie van het Britse parle ment heeft aangedrongen een onderzoek te stellen naar de toestand in de ge vangenissen. De commissie zegt ln een rapport, dat in de maand Februari was geconsta teerd, dat 4.500 gevangenen in cellen met 'drie slaapplaatsen slapen, terwijl deze cellen slechts voor één gevangene zijn bestemd. Er bevinden zich meer dan 25.000 ver oordeelden in de gevangenissen, het hoogste aantal in 60 jaar. Meer dan "13.000 gevangenen waren ondergebracht in gevangenissen, waarin tezamen niet meer dan 11.000 tot 12.000 gevangenen ondergebracht dienden te worden. Op vier gevangenissen na zijn alle •erouderd en daardoor moeilijk te be ieren en te onderhouden. De commissie beveelt aan, dat zodra de bouwbeper- kingen opgeheven kunnen worden, af zonderlijke gevangenissen voor psycho- patisohe gevangenen gebouwd worden. (Ingez. Mort.-Adv.) FEUILLETON FEUILLETON door Dorothy Quentin, vertaald uit het Engels 6) „Ploriana, is een grbot huis," vervolg de de oude vrouw. „Het is langs drie zijden van een rechthoek gebouwd in een tijd dat de mensen nog aan grote gezinnen deden. Toen ik er als jong meisje kwam te wonen, had het leven nog gratie. De slaven waren geen slaven meer. maar de meeste nakomelingen van hen verkozen het op de plantages te blijven werken. Het leven was vol en ge lukkig en helemaal niet zo traag en saai als sommige schrijvers menen het te moeten beschrijven Onze familie bezat oneer dan de helft van het eiland en hierdoor een grote verantwoordelijkheid. De mensen vergeten dat.... Trouwens ook tegenwoordig is myn gezag nog groot, ondanks alle regelingen die ge troffen zijn met betrekking tot het werk want de inheemsen komen nog steeds bij mi) om hulp voor al hun problemen. Ik heb een prima administrateur in dienst, eon man met groot verantwoordelijk heidsgevoel. die zijn vak kent Je zult verbaasd staan te kiiken over iemand als Carlos. Hij komt uit Cuba. maar wij be schouwen hem volkomen als één der on zen. Hij werd in Engeland opgevoed". „Carlos?" vroeg Toni belangstellend, Js hij van Spaanse afkomst?" „Hii komt uit Zuid-Amerika", ant woordde mevrouw Burden. „Een gene ratie terug waren we niet dol op zijn soort, maar aangezien hij een uitsteken de kracht is en ik geen zoon of klein zoon heb. die veel belangstelling voor de plantages en fabrieken heeft, kan ik 'hem zeer goed gebruiken en ben erg op hem gesteld geraakt. Hii zit niet achter mijn geld aan en dat is al heel wat Het oude thema weer dacht Toni. Ze probeerde zioh een beeld te vormen van het eiland maar slaagde hierin niet he lemaal. „Wat is Miranda voor een plaats? vroeg ze om van onderwerp te verande ren, „ik weet alleen uit de encyclopaedie dat het een inwonertal van 4300 heeft." Er glansde iets in Olivia's donkere ogen. „Miranda is een stad waar vele nationaliteiten leven. De bevolking be staat uit Engelsen, Amerikanen. Span jaarden, Fransen en negers, terwijl er hier en daar ook een enkele Chinees woont. Ik vind het een vreselijk gat, maar misschien vind jij het er wel amu sant. De blanke bevolking zal een nieuw gezicht hartelijk welkom heten, je zult op de Club ontvangen worden, ik zal je er ze ker niet van weerhouden. Je kunt wat mij betreft. paardrHden en zwemmen, dansen en tennissen, zoveel als je wilt. Ja, lk denk dat Miranda je wel zal be vallen, tenminste voor een poosje Met deze woorden beëindigde Olivia voor het ogenblik haar verhaal over het eiland. Ze drukte op een bel en een Spaanse dienstmeisje kwam het vertrek binnenze liep licht als een balletdanse resje. en volkomen geluidloos. Haar zwarte jurk met kanten kraagje deed haar donkere Zuidelijke schoonheid goed uitkomen. Toni had het gevoel, dat ze een toneelspeelster de rol van dienst meisje zag spelen. Haar uniform wat tè onberispelijk, haar bewegingen tè vol maakt, haar uiterlijk tè aantrekkelijk, om haar werkelijk als een toegewijde dienares van een oude grillige vrouw te kunnen zien. „Juanlta, bestel thee voor drie perso nen En verzoek mijn neef even binnen te komen „Ja. mevrouw". Juanita boog het hoofd met een vol maakt gracieus gebaar. Ze keurde Toni thans geen enkele blik waardig, hoewel ze deze met grote afwijzende ogen opge nomen had. bü het bmnenlaten. Toni had de zonderlinge gewaarwording dat het Spaanse meisje haar om de een of andere reden als een vyandin beschouw de. „Ze zal heel jaloers op je zijn," legde Olivia uit, toen de deur geruisloos ach ter het donkere meisje gesloten was. „Ze vindt natuurlük, dat niemand beter dan zü voor mü kan zorgen. Ze Is een uitste kend dienstmeisje, maar ze heeft niet de minste hersens." De oude vrouw lach te even. „Ik heb haar beloofd dat ze in mijn testament komt, ze krügt een klei nigheid. Het is tegenwoordig heel moei lijk om personeel aan je te binden, zo'n kleine omkoperü ls heel nuttig. Juanita is dol op geld. ze houdt van mooie kle ren en opschik. Ze is even dom als ijdel." „Waarom geeft D haar het geld dan nu niet dadelük?" vroeg Toni. „O, dat zou alles bederven." Olivia leunde achterover en speelde met haar ringen. Het waren prachtige ringen, die. naar Toni schatte, een fortuin waard moesten zijn. „Ze zou onmiddellyk naar Amerika vertrekken en voor my verloren zün. Bovendien amuseer ik me met hun spelletje". Er glandse even lets in de donker ogen. en Toni besefte, dat er nog een enorme levenskracht ln deze oude vrouw aanwezig was. „Er zit iets fasci nerends in," vervolgde de oude vrouw, „om te zien, hoever mensen denken te kunnen gaan"Ze maakte de zin niet af. want de deur ging open en een jongeman kwam het vertrek binnen. Aha, daar is Nigel. Mijn oudste klein zoon. Toni, en erfgenaamBy deze laatste aanduiding klonk haar stem weer scherp en onaangenaam. .Mün beste grootmama, Ihebt 't eeuwige leven!" De lange, blonde man kuste de hand van zün grootmoeder en wendde zich daarna tot Toni met een vaag glimlach je op zün gezicht. Alles aan Nigel Bur den was lang en dun: zyn lichaam ln een eersteklas-kleermakerspak, zyn ver zorgde handen, zün hoofd en zün voor hoofd. Zün haar was zo lichtblond, dat het. op zilver geleek, terwü'l zün huid heel licht gebruind was, iets wat de kleur van zijn pak en overhemd nog extra deed uit komen. Zün kleren waren van de beste kleermaker, dat kon Toni met één oog opslag vaststellen. Ze moest even lachen bij de gedachte aan de slobberige pakken van haar vader en haar broer. Nigel's si em was vaag en klonk verveeld, hoewel hü tegenover zün grootmoeder heel be leefd was. Er was iets katachtigs aan hem, vond Toni. Hü had een soort de cadente elegance, terwül zün ogen op een koud en berekenend karakter wezen. Hoewel Toni niet de ervaring van een oude vrouw als Olivia had. had ze door haar werk toch wel een helder inzicht ln het menselijk karakter gekregen, en deze man wekte bü de eerste kennisma king onmiddellijk wantrouwen ln haar op. En opeens vond ze hem niet meer een kat lyken. maar eerder op een slang, een koude, glibbergladde slangAls hü en Juanita voorbeelden waren van het soort mensen, dat op het eiland leefde, dan zat er toch misschien lets in de achter docht van de oude vrouw. Ze voelde zich wonderlyk geïntrigeerd. (Wordt vervolgd) 97) Aangezien er in de verte motor-agenten nader den. snelden Panda en Joris Goedbloed naar het veilig struikgewas zodra Panda zijn briefje aan de arrestanten-wagen had gehangen. „En toch ben ik blij dat het briefje daar'hangt!" zei Panda. „Nu wordt tenminste alles opgehelderdHet had toch maar een haar gcscfaeeld. of ik was in de gevangenis terecht gekomen voor die zwendel-partij van jou, Joris! Waarom beter je je leven toch niet? Wat heb je nu gewonnen met al dat liegen en draaien?" „O - weinig, ventje, zéér weiniggaf Joris toe. terwijl hij opgewekt door het struikgewas sprong. „Niets dan een kleinigheid! Slechts een cheque ter waarde van 73S964 ducaten voor het uitvinden van een Ver schijn-machine! Het is mets dan een verachtelijk bedragje - niets dan dit vodje papier int mijn zakin mijnin „Is er iets. Joris?" vroeg Panda, toen de ander zo plotseling begon te stotteren. „Neen - dat is het juister is nietspre velde Joris, terwijl hij panisch in zijn binnenzak zocht; toen gaf hij plotseling een kreet en sprong een halve meter omhoog. „Nu weet ik het!" schreeuwde hij. „Gij. misselijk ventje, hebt mijn cheque uit mijn zak genomen en uw onbenullig briefje op de achterkant geschreven en het aan de dieven-wagen gehangen! Dat deed ge om alles op te helderen, hebt ge gezegd! Ai! Wee!" Om kort te gaan; de schelm was geheel van streek. Tweedaags debat over Engeland's economische situatie •ind November te Londen een büeen.j Labour in oppositie. De Engelse minister van financiën, Richard Butler, heeft gisteren in het Lagerhuis een rede gehouden, waarin hü de Engelsen aanspoorde harder te werken, meer te verkopen en minder te kopen. Hugh Gaitskell, die in de vorige La- bourregering minister van financiën was. zeide, dat het voor Labour buiten gewoon moeilijk was om over eventuele voorstellen te debatteren, wanneer men niet het minste idee had, wat cleze voorstellen inhielden De Labourverte- genwoordigers protesteerden ook, toen Butler weigerde de invloed te bespreken, welke de economische toestand van En geland op het verdedigingsprogram van het land zou hebben. Hy zeide. dit aan de minister-president te willen over laten, die heden tydens dit tweedaagse debat over de economische toestand van het land zou spreken. Voor Butler het woord kreeg had Churchill reeds aangekondigd, dat er Nederlaag der West-Duitse socialisten. Het West-Duitse constitutionele hof ie Karlsruhe heeft het verzoek van de -ociaal-democratlsche party om het feit, dat de bondsregering in 1950 zonder toe stemming van het parlement een sociale overeenkomst met Frankryk heeft ge tekend. als een schending van de grond wet te bestempelen, afgewezen Het hof was van oordeel, dat deze overeenkomst, die betrekking had op het uitwisselen van arbeiders en op sociale verzekerin gen, niet de goedkering van het parle ment behoefde. Het Hof baseerde deze uitspraak op de overweging, dat de bedoelde overeen komst niet het karakter van een „ver drag mot een buitenlandse staat had. In de uitspraak werd er echter de na druk op gelegd, dat deze opvatting al leen betrekking heeft op het onderha vige geval. Een soortgelijk verzoek van de socia listen betreffende de overeenkomst van de Petersberg van 1949, waarby de Wes- telük geallieerde hoge commissie en de bondsregering overeenkwamen de ont manteling van 19 grote fabrieken stop te zetten, werd eveneens afgewezen. Ook deze overeenkomst was, volgens de opvatting van het hof, geen verdrag met een buitenlandse mogendheid, gezien de .tatus van de hoge commissie. Wat betreft het door de socialisten gemaakte bezwaar tegen de Frans-Duit se overeenkomst over het gebruik van havenfaciliteiten te Kehl aan de Ryn, besloot het hof de behandeling voor on bepaalde tya te schorsen. OPNIEUW INCIDENTEN IN MACAO. Aan de grens van China en de Portu gese kolonie Macao is het opnieuw tot schietpartüen tussen Portugese en Chi nese soldaten gekomen. Voor de eerste maal mengde zich nu ook de Portugese kanonneerboot, die in de haven van Macao ligt, in de strüd. Ook vanaf een Portugees fort nabij de grens werden granaten afgeschoten, die op Chinees gebied ontploften. Gemeld wordt, dat de Chinezen ver sterkingen sturen naar de garnizoenen op het eiland Lapa, ongeveer anderhalve kilometer ten Oosten van Macao, en naar Pak sjan liang, ongeveer 24 kilo meter ten Noorden van de Portugese kolonie. komst van de landen van het Gemene- best zal worden gehouden, waar d( dringende punten van de financiële, dt| S economische en de handelspolitiek deil 1 verschillende regeringen besproken zm. len worden. Tijdens zün lange uiteenzetting brachtjl Butler de volgende punten naar voren; j 11 In het nog resterende deel van di; 1 Jaar zal de invoer nog meer beperk; j worden, o a. die van tabak, welke me; j dollars betaald moet worden, enkele in. dustriële producten en waarschijnlM ook papier en pulp; 2) De Engelse han-ffi del met de landen welke harde valutiR hebben, moet tegen het einde van dil jaar in evenwicht verkeren; 3) Op h« ogenblik is het nadelige saldo van de betalingen op de Jaarbasis minder dat 150 millioen pond sterling groot tegen verleden jaar 850 millioen pond sterling. 4) Er zal meer van de industriële pro ductie, ook van defensie-uitrusting, vt kocht worden als onderdeel van de e portcampagne. 5) Engeland hoopt i jaar zijn kolenuitvoer te verdubbelen. Deze was verleden jaar 7,8 millioen toe groot. Butler, die zyn rede onder luide i terrupties van de Labourbankcn ei digde, zeide, dat de Engelse arbeiden het equivalent van drie uren extra per week zouden moeten werken, wan neer zij de invoer op vooroorlogs ni veau wilden handhaven. Butler waar- schuwde tevens, dat by hogere lonen de Engelse pryzen zodanig zouden worden, dat Engeland van de wereld markt verdreven zou worden, hetgeen tot een bankroet zou leiden. Labour diende een amendement ia waarin de regering verweten wordt, dat zü geen geschikte politiek naar voren heeft gebracht voor de Engelse econo mische veiligheid. Canada is van plan een deel van zijn defensieprogram van 5 milliard dollar te gebruiken om Engeland te helpen de dreigende economische crisis te boven te komen. Canada zou zoveel mogelijk bewapeningsorders plaatsen bü Britse fabrieken. Reeds zou 75 millioen dollar zün toegewezen voor een licht vliegdek- schip, een aantal centuriontanks en electronische uitrusting. Er zou onder- handeld worden over het plaatsen van nog meer Canadese orders in Engeland, Vliegende voorwerpen boven de V. St. Voor de derde maal in de afgelopen twee weken heeft men op radarscher men waargenomen, dat de lucht boven Washington vol niet nader te bepalen vliegende voorwerpen was. Volgens de burgerluchtvaartdienst verschenen gistermorgen twaalf voor werpen tegelük op het radarscherm. Zij schenen zich met een snelheid van 140 a 190 kilometer per uur in een gebied van ongeveer 25 km lengte voort te be wegen. Experts van de Amerikaanse lucht macht hebben verklaard, dat de recente waarnemingen van de vliegende voor. werpen op natuurkundige versehynselen berusten. Generaal-majoor John Samford, di recteur van de inlichtingendienst van de luchtmacht, zeide, dat een analyse gedurende zes jaar geen systeem b(J deze voorwerpen aan het licht had ge bracht, dat „in de verste Verte" op een dreiging van de Verenigde Staten wees Radio-programma VOOR DONDERDAG 31 JULI Hilversum I (402 M) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.muzlek; VPRO: 7.50 Gram.muzlek; 8.45 Idem; 9.00 Morgen- wydlng; 9.15 Gram.muzlek; 9.30 Voor de hulsvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gra- mofoonmuziek, 10.35 „Ik weet. lk weet, wat u niet weet"; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Gram.muzlek; 11.10 Gevarieerd ama teurprogramma; 12.00 Orgel en vlooi; 12.25 „In 't spionnetje"; 12.30 Land- tulnbouwmededellngen; 12.33 Gram.n ziek; 12.45 Olympische Spelen; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gram.mu zlek; 13.20 Lichte muziek; 13.50 „Docu ment A777", hoorspel met muziek; 15.00 Voor de zieken; lb.00 Van vier tot vijf; 17.00 Gram.muzlek; 17.30 Militaire cause rie; 17.40 Gram.muzlek; 17.45 Regerings uitzending; Dirk de Vries; „Moderne In donesische Kunst"; 18.00 Olympische Spelen; 18.30 Nieuws; 18.45 Hongaars or kest; 19 15 Gesproken brief uit Londen; 19.20 Gram.muzlek; 19.40 Rubriek van Kunst en cultuur; 20.00 Nieuws; 20.05 Kamerorkest; 21.05 Vocaal dubbelkwartet 21.15 „Haar Chinese familie", hoorspel; 22.30 Lichte muziek; 23,00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.2024.00 Dansmuziek. Hilversum II. (298 M) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muzlek; 7.45 Morgengebed en litur gische kalender; 8.00 Nieuws en weerbe richten; 8.15 Gram.muzlek; 9 00 Voor de hulsvrouw; 9.40 Gram.muzlek; NCRV' 10.00 Gram.muzlek; 10 30 Morgendienst; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram- muziek: 11.50 „Als de Ziele luistert", cau serie; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; (1223012.33 Land- en tulnbouwmede- dellngen) 12.55 Zonnewijzer; 13 00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13 20 Gram.muzlek NCRV 14 00 Metropole orkest; 14 45 Voor de vrouw; 15.15 Vocaal dubbelkwar tet; 15.30 Harpensemble; 16.00 Bijbelle zing; 1630 Gram.muziek; 16.45 Accor- deonmuzlek. 17.00 Voor de Jeugd; 17 30 Gram.muzlek; 17 40 Voordracht; 18.00 Nieuws; 18.15 Dameskoor; 18 35 Gram. muzlek; 17.40 Voordracht; 18 00 Nieuws; 18.15 Dameskoor; 18.35 Gram.muzlek; 18 40 „Op de Stelling"; 18.50 Gram mu ziek: 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord; 19.20 Geestelijke liederen; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws en weerberichten; 20.10 Zo meravondconcert; 20 50 Reportage; 21.10 Gram.muzlek; 21.30 ,.'t Wespennest") 21.55 Buitenlands overzicht: 22.15 Twee plano's; 21.45 Avondoverdenklng; 23 00 Nieuws en SOS-berlchten; 23.15—24.00 Gram.muzlek. Engeland. BBC Home Service. 330 m.: 12.00 Causerie; 12.25 Gevarieerd pro gramma 12.55 Weerberichten; 13.00 Nieuw; 13.10 Mededelingen; - 13.20 Olym pische Spelen; 13.25 Filmprogramma; 13.55 Cricketuitslagen; 14.00 Orkestcon cert: 15.00 Cello en plano; 15.30 Hoorspel 17.00 Voor de kinderen: 17.55 Weerbe richten; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.20 Olympische Spelen: 18.30 Gevarieerd pro gramma; 19.00 Hoorspel: 19.30 Arbeiders- orkest en -koor; 20.00 Klankbeeld: 20 30 Twintig vragen. 21.00 Nieuws; 21.15 Dis cussie; 22 00 Planokwartet; 22 45 Parle- mentsoverzlcht; 23.0023.03 Nieuws. Engeland, BBC Light Programme. 1.700 en 247 m.: 12.00 Parlementsoverzlcht; 12.15 Orgelspel: 12.45 Lichte muziek; 13 30 Gram.muzlek; 13.45 Voor de kin deren; 14 00 Orkestconcert; 14.55 Sport; Gram.muzlek; 16.45 Militair orkest solist; 17 30 Orgelsnel: 18 00 Variété-orkest 18 45 Hoorspel; 19.00 Nletlws en radio journaal; 19.25 Snort 19.30 Verzoekpro- gramma: 20.30 Hoorspel met muziek; 2100 Gevarieerd programma: 2130 Hoor spel; 22 00 Nieuws; 22 15 Olvmplsche Spelen; 22 25 Dansmuziek' 23.00 Voor dracht; 23.15 Orgelspel'. 23.5624.00 Nieuws. Norrtwestdeutschcr Kuncirunk. 309 12.00 Orkestconcert. 13.00 Nieuws; 13.25 Lichte muziek; 14.15 Dansmuziek; 15.00 Amusementsmuziek; 15.50 Dansmuziek; 17.00 Nieuws; 17.45 Gram.muzlek; 19.00 Nieuws; 19.30 Lichte muziek; 20.00 Hoor spel; 21.15 Viool en plano; 21.45 Nieuws, 22.30 Amusementsmuziek; 23.15 Nieuwe muziek; 24.00 Nieuws; 0.30 Lichte mv ziek, 1.00 Weerbericht. Frankrijk Nationaal Programma. 249 c 34? m.: 12.30 Omroeporkest; 13.00 Nieuws 13.20 Omroeporkest; 14.05 Gram.muzlek; 14.25 Hoorspelen; 17.10 Orgelconcert; 17.55 Gram.muzlek; 18 30 Amerikaanse uitzen ding; 19.00 Gram.muzlek: 19.58 Idem: 20 02 Nationaal orkest en soliste; 22.00 Lichte muziek. 23.15 Gram.muzlek; 23.45 —24.00 Nieuws. Brussel. 484 en 324 m. 484 m.: 12.0 Gram.muzlek, 13 00 Nieuws; 13.10, 14.CK, 14.30, 15.00 en 16.00 Gram.muzlek; 17.M Nieuws; 17.15 Lichte muziek; 18.30, 18.45 en 19.00 Gram.muzlek; ,19.45 Nieuws; 20 00 Hoorspel; 22.00 Nieuws; 22.10 Dans muziek; 22 50 Nieuws. 324 m.: 11.45 Gram.muzlek 12.30 Weer berichten; 12 34 Voor de landbouwers; 12.42 Pianorecital; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.muzlek; 14.00 Engelse les; 14.15 Ka mermuziek; 14 30 Franse les; 14.45 Gram- muziek; 15.30 Idem; 16.15 Militaire Ka pel; 17 00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen 18 00 Gram.muzlek; 18.30 Voor de solda ten, 19 00 Nieuws; 19.40 en 19.50 Gram. muzlek; 20.00 Klankbeeld; 20.20 Ver- zoekprogramma; 21.00 Olympische Spelen 21 15 Voor de vrouw; 22.00 Nieuws; 22.lï Pianorecital; 22.5523.00 Nieuws. WOENSDAG DONDERDAG De Genestetstraat: Concert „Werkmans Wilskracht" 8 uur nam. DAGELIJKS. Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemd' herkomst" Tot 1 October daeelllks van 10—5 uur Cs Zondnee van l5 uur). DE BIOSCOPEN. Luxor „De Schat van Monte Chrlsto". (14 Jaar). Zondag; 2.30. 4.45, 7 en uur. Werkdagen: 2.30 7 en 9.15 uur. Rex „De Big van het regiment" leeft.). Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en uur. Werkdagen: 2.30, 7.16 en 9.15 uur. Donderdag: „Manon". Trianon ..Abbot en Costello maken schoon schip" (alle leeft.). Zondag; 2.15, 4.30 7 en 915 uur. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Operatie Venus" (alle leeft.) Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido „Kon Tlkl" (alle leeft.). Zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. to; De avond-, nacht- en Zondagsdienst d<: R apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 26 Juli 13 uur tot Zaterdag 2 Aug. 8 uur j, waargenomen door Apotheek Herding e"- p Te Oegstgeest door de Oegstgeestoi j Apotheek, WUhelmlnapark 8, tel. 26274. j'

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 4