Een Hand Verleden E^ï r UIT HET PANDA. EN DE VERDWIJN-MACEIINE Agenda DINSDAG 22 JULI Triton Twee gaf Engeland uitstekend partij De Twee zonder Stuurman van Tri ton heeft in de halve linaie verlo ren, maar op een wijze, die alleczins eervol mag «vorden genoemd. Om van een ploeg als de Engelse, die in dit nummer als een ter favo-ieten voor de gouden medaiüe geldt, te verliezen, is waarlijk geen rchande, vooral als dit dan neg geschied is op een wijze, die de tegenstander tot uiterste krachtsinspanning heeft ge dwongen. Coach dr Hingst had met de Triton Twee nog eens terdege het zwakke punt, de start, geoefend. En het resul taat daarvan was duidelijk merkbaar. De Engelsen namen, zoals te verwach ten was, de leiding, maar Nederland was ditkeer niet achteraan ln de start, TENNIS Tennisinterland Nederland- Beigie te Noordwijk Voor de landenwedsrjjd tennis tussen Nederland en België, welke Zaterdag en Zondag as. te Noordwijk wordt gespeeld, is de Nederlandse ploeg als volgt samen gesteld: Dames enkelspel: mevr J. Roosvan de Wal. mevr. G. BlaisseTerwindt. mej. P. ten Bosch, mej F. Tekelenburg Dubbelspel: mevr. Roosvan de Wal/' me;r. BlaisseTerwindt. mevr. Schol ten mej. Ten Bosch- Heren enkelspel: mr H. Wilton. R v. Meegeren F Dehnert, H. van Dalsum, H. van Gasselt, Cr. J. Bouman, H. Goris, Koerts. Dubbelspel: Van Swol/Dehnert, Wil- ton/van Dalsum, Van Meegeren/Bou- nian, Karston' Rinkel. Gemengd dubbelspel: mevr Roos/ Dehnert. mevr. Blaisse/Wilton, mej Ten Bosch Van Dalsum, mej. Tekelenburg/ Bouman. In verband met de dit weekeinde te spelen finale van de competitie om de Daviscup 'Europese zone> tussen Italië en België zijn Washer. Brichant. Peten en Geelhand niet voor de Belgische ploeg beschikbaar. Hoe is het ontstaan? Dit woord: RUT Men zegt van iemand dat hü rut is, als hü. in het bijzonder in het spel, al zün geld ver loren heeft. Zo betekent het in het algemeen: niet-s bezittend, berooid. Het woord komt al voor in een zes tiende eeuws Geuzenlied, waar ge zegd wordt: Het volck ls weynich, haar maoht ls rut. Daar heeft het woord kennelijk de betekenis van: waardeloos, nietig, gering. De oor spronkelijke betekenis Ls: schurft, vandaar: mensen die schurft heb ben. volk van laag allooi, schorri- morrie. mensen die niets ter we reld bezitten, armoedzaaiers. Rut zijn is dan- behoren tot de groep der armsten. geen cent op zak heb ben. Deze verklaring verdient de voorkeur boven die volgens welke wij in deze uitdrukking te maken hebben met de bijbeilse Ruth, die maar tweede voor Denemarken Zweden. Triton bleef goed bij en lag op 500 meter een halve lengte achter bij Engeland, terwijl Denemarken en Zweden resp. drie en vier waren. Toen echter verhoogde slag Kuntze licht het tempo en gelijk met Engeland schoot Triton door de 1000 meterlUn. Davidge en Callender, die toch niet voor een kleintje vervaard waren, kregen het benauwd, zoals ze later verklaarden en deden er nog een schepje bij. Met een tempo van 34 gingen ze over de baan, maar het taaie Triton bleef goed kle ven. Middelerwijl waren Denemarken en Zweden practlseh al uit de strijd geraakt en aller aandacht concentreer de zich thans op de Oranje Twee, die zowaar nog Engeland ging bedreigen. De harde eerste 1500 meter hadden echter te veel van de krachten vergd en veel fut voor een eindspurt zat er niet meer ln. Zweden lag op vijf lengten achter Triton en Denemarken op acht leng ten en wie de kracht van deze ploe gen kent. moet dit toch wel iets zeg gen ten aanzien van de prestatie van Triton, dat in de repechage tegen Belgie en Argentinië een laatste kans krijgt voor een plaats in de fi nale. Uitslag demi-finale Twee zonder Stuurman: Eerste heat: i Zwitserland 7 min. 37.7 sec 2 Australië 7 min. 46 8 sec.; 3 Frankrijk 7 min. 54.7 sec.; 4 Argenti nië 7 min 59.8 sec. Tweede heat: 1 Groot Brittannië 7 min 45 6 sec 2 Nederland 7 min. 53.2 sec 3 Zweden 8 min. 07,5 sec.; 4 De nemarken 8 min. 15.7 sec. WIELRENNEN Tour de France-ploeg in Ronde van Avifauna Het is thans zeker, dat de Neder landse Tour de France-ploeg Zater dagmiddag zal deelnemen aan de Runde van Avifauna te Alphen. I)e wedstrijd, waaraan door vele pro minente profs wordt deelgenomen, zal norden verreden over 92 ronden (115 k.m) en in 23 klassementen, dus een zogenaamde „Kleine Tour de France". Het parcours ligt in het plan „Nabij" aan de Lage Zijde van Alphen en er wordt o.m. gereden door de Van Gen- derenstraat, Jongkindt Clninckstraat, Potgieterslaan. achter langs de Prov Weg heen naar de Da Costastraat, over het pas opengestelde gedeelte langs de nieuwe Chr School en weer naar de Van Genderenstraat. De politie zal het parcours tijdig af zetten. terwijl de gemeente zich bereid I heelt verklaard het wegdek van de stiaten zoveel mogelijk te egaliseren. De grote wedstrijd wordt voorafge gaan door een wedstrijd voor amateurs over een afstand van 60 km Hierin zal o.m. dc Alphense renner Wil Vrees wijk, wiens vader de technische leiding van de wedstrijden in handen heeft, starten. Deze race vangt aan om half vier. Na afloop zal de Tour de France- ploeg en leider Pellenaars in het Avi fauna-paviljoen gehuldigd worden. GOLF DE WIT NATIONAAL KAMPIOEN Gerard de Wit. de professional van de Haagse Golfclub, die Zondag in de strijd om het nationaal Open kampioen schap over 36 holes strokeplay op de Hllversumse Golfclub met een totaal van 145 gelijk is geëindigd met zijn col lega Piet Witte van de Golfclub „De Dommel", is tenslotte toch in het bezit gebleven van de titel Gisteren hebben zu een besllssingsronde van 18 holes ge speeld en hoewel niemand geloofde dat het nodig zou zijn afgesproken, dat bü een hernieuwde tie de strijd in matchplay zou worden voortgezet en be slist. Na waarlijk prima golf beter nog dan in het kampioenschap zelf gin gen beide spelers rond in 70 en dus moest de 19e hole beslissen. Deze werd gehalveerd en eerst de 20e hole bracht de beslissing ten gunste van De Wit. Het Int. Open kampioenschap, dat op 2 en 3 Aug. a s. op de Hllversumse G C zal worden verspeeld, zal zeer sterk be zet zijn. Van de 34 deelnemers zijn 13 amateurs. Alle Nederlandse prominen ten hebben ingeschreven en verder de Argentijnen Cerda en Casera. van wie Cerda onlangs vijfde werd in het Britse Open kampioenschap, de sterke Britten Reginald Home en Cecil Dennv 'Home werd verleden jaar op de Kennemer tweede en Denny won ln '48 te Hil versum 'i de Engelsman Graham Lockey, die verleden jaar eerste amateur werd, de Belg Geyssen. Herman Tissies uit Hamburg en tenslotte de Denen Thyge- sen Paulsen en Lund. Onze landgenoten zullen het in dit milieu niet gemakkelijk krijgen. Boven dien missen we onze sterkste „troef". Gerard de Wit die opnieuw een uitno diging uit Amerika heeft ontvangen voor het ..AU American"-tournooi en het „We reldkampioenschap" te Chicago en die daar zijn geluk gaat beproeven (Incez Med.-adv.) PUISTJES... ontsieren Uw gelaat, juist als U er aantrekkelijk wil» uitzien. Ze verdwijnen dikwijls in 24 uur door de ontsmetten- de en snel genezende 7 de w,rL 'e"n\ SCHAKEN VIERKAMP TE AMSTERDAM De dubbelrondige schaakvierkamp die deze week in het Amsterdamse Schaak huis wordt gespeeld ls gisteravond be gonnen met twee remisepartuende Ar gentijn H. Pilnik tegen Donner 31 zet ten) en mevrouw F Heemskerk tegen H. Kramer «34 zetten). EUWE REMISE MET BLAU In de 9e ronde van het internatio naal schaaktournooi te Ztirich, speelde Euwe remise met de Zwitser Blau. Lundin bezet thans met 7 pnt 4- 1 afgebroken party de eerste plaats. Twee de is Chiistoffel met 7 pnt. terwijl de derde plaats door Blau en Euwe wordt gedeeld. Beiden hebben 6'j pnt. HENGELSPORT TWEEKAMP WWV-VOP Zondag heeft er een tweekamp plaats gehad tussen de viscolleges „WWV" van Steenfabriek „Ouderdorp" en VOP. De prijs, een beker, werd gewonnen door VOP met 1327 gram vis en de lau werkrans was voor WWV met 730 gram De wedstrijd werd gehouden in de Rijn' bij Koudekerk. Vier gewonden bij ernstige autobotsing Gistermiddag zijn op de Rijksweg Rotterdam—Delft twee auto's met el kaar in botsing gekomen, waarbij vier personen werden gewond, van wie twee ernstig. Het ongeluk gebeurde, doordat beide uit de tegenovergestelde richting komende wagens op hetzelfde moment een voor hen rijdende auto wiMe in halen. De botsing was zó hevig, dat de twee auto's zwaar werden beschadigd. De 47-jarige weduwe de Stoesser Brewer de Vryenes, wonende in Zwit serland doch verblijvende te Wasse naar, moest met een hersenschudding en een ribfractuur in het ziekenhuis Bergweg worden opgenomen. Haar 12-jarig dochtertje Annabelle Ado- line, die naast haar zat, moest in het zelfde ziekenhui worden opgenomen; haar toestand is zorgwekkend. Ook de bestuurder van de andere auto. de 47-jarige heer H. Grosfeld uit Roosendaal, werd gewond evenals zijn. 48-jarige vrouw, maar beider toestand wordt niet ernstig geacht. Zij zijn naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd. „Hengelsport" hield haar openings wedstrijd ui het Aarkanaal. De vangst was matig. Uitslag: 1 met beker gr. aan tal en beker gr. voorn M. F. Oost veen; 2 Jac den Holder; 3 D. Boon met beker gr. bliek; 4 J. Koel: 5 R. v. Oosten; 6 W. Gijsman. 7 J Wassink; 8 W. de Vries; 9 H. de Water; 10 Bliktnan. Viscollege „D.V.S." hield een wedstrijd in de Vliet. Uitslag 1 L. J. Vernet, 2. H W. Schuchhard Jr (grootste bleu; 3. Kooreman 4. W Wah-vort! 5.A Duyverman; 6. H. W Scbhst, de"d Sr; 7. J. Veldhuizen; 8. M d.„kende S1- Bey 'Sr- voorn); 10. K. Duy vegproken. ntane ,'eb ngf DUIVENSPORT I pUIVEN IN DIENST VAN DE r LIEFDADIGHEID De Postduivenvereniging ..De Vrien denclub" te Leiden organiseert op 10 Aueustus a haar 8ste TBC-concours met jonge duiven vanuit Cineij (België ten bate van de TBC-vereniging te Lei den. Hieraan kunnen deelnemen alle post- duivenliefhebbers aangesloten bij de Ned. Alg Bond van Postduivenhouders, die binnen een straal van 25 km rondom Leiden wonen. H. Lemain 1. J. de Dunne 16. Krekelaar 3. J. Staffeleu 4, N. Boom 5, A. P. v d. Voftrt 7, J. v Seggelen 8, J. Mulder 9, J. Dekker 10. „HET OOSTEN" Wedvlucht vanat Chateauroux. In concours 90 duiven, welke om 5.30 uur met W. wind werden gelost. De le duif bereikte zijn hok om 15.26.32 uur en maakte een snelheid van 1057.67 J Boekkooi 6. 9. Tevens hield bovengenoemde vereniging ren wedvlucht vanaf Weert. In concours 234 vogels, welke om 1 30 uur met W. wind In vrijheid werden gesteld. De eerste duif bereikte zijn hok om 3.24.5 uur met een snelheid van 904.76 meter per minuut. Uitslag: J. Smits 1; J. van Leeuwen 2; J. Braxhoven 3; J. de Wcerd 4. 8; J. Roest 5; K van der Berg 6: J, Marijt Sr 7; A. van Gennep 9; J. Schipper 10. FEUILLETON Andrew Mackenzie (Uit het Engel» vertaald) 59) „Waar is Burns?" vroeg hij de volko men gedemoraliseerde mannen. Het bleek, dat hü het laatst in de keuken ge zien was. en dat hii de enige was. die nog niet naar buiten was gekomen of was geraakt. De keuken vertelden zij, was de laatste deur rechts in de gang Er was alleen een hoog raampje ln. De eerste deur in de gang leidde naar een slaapkamer, waar Pulllnger lag. Pullln ger Jammerde en lilde en was er slecht aan toe door bloedverlies. De bende had zich over willen geven, maar ze durfden niet ongehoorzaam te zijn aan Burns, die als een dolle tekeer was gegaan en bevolen had tot het uiterste te vechten. De hole nacht had hu ruzie gemaakt met Pullinger. had wilde ontsnappings- operaties uitgewerkt, maar ze allemaal weer verworpen omdat ze toch moesten falen Burns had als antwoord op de els tot overgave van Brannigan door een raam geschoten. Vijf minuten later stond Brannigan in de gang. Ondanks zijn omvang had hij zo stil voet voor voet neergezet, dat nie mand hem had kunnen horen. Weer volgden minuten van intense stilte, voor hij een licht gestommel achter de gesloten keukendeur vernam. Zijn ge- Vangenen hadden dus niet gelogen. Brannigan wist nu. hoe hii verder moest handelen. Doodstil sloop hij de laatste kamer rechts voor de keuken binnen. Daar duwde hü rammelend het raam open en liep met zware stappen naar de deur van de gang terug H;j opende die, stak de gang over en rammelde aan de deur aan de overzijde. „Kom maar buiten. Burns. Je zit in de val". van de kamer tegenover hem. Blijkbaar niet naar binnen. In plaats daarvan sprong hli onhoorbaar terug naar de ka mer naast de keuken, greep een stoel en smeet die dwars over de gang de andere kamer binnen, zodat Burns moest den ken. dat hü in die kamer was binnenge stormd. Brannigan hoorde de keukendeur heel licht kraken en een onvoorzichtige voet stap Even was het stil. Zou Burns een val verwachten? Het leek er op. want hij kwam niet verder. Op dat moment hoorde hli licht rammelen aan het raam van de tkamer tegenover hem. Blijkbaar had gelukkig een van de agenten niet kunnen nalaten zijn orders te over treden en was nu aan het onderzoeken wat er ln die kamer gaande was. Bijna voordat hij dit dacht, stortte Burns de gang door naar de open ka merdeur, met de rug naar Brannigan, „Laat die revolver vallen. Burns!" Nooit meer in zijn hele loopbaan zag Brannigan iemand zich zo bliksemsnel omkeren. Ze vuurden tegelijk. Branni- gans revolver werd uit zijn hand gesla gen door de kogel van zijn tegenstander. „Dit is het eind" flitste het door zijn hoofd, voordat hü een verbaasde trek op het gelaat van zyn tegenstander zag ko men. die zijn armen liet zakken en na even wankelen tegen de grond sloeg. De veldslag om Swayle's Farm was voorbij De laatste fase van de strijd buiten het huis was ook gevolgd door Mary en de andere wachtenden. „Ik geloof, dat het gebeurd is" ver klaarde de kapitein, toen de mannen, die uit de deur en ramen waren geko men netjes tegen de muur van het huis stonden opgesteld. „Laten we dan naar binnen gaan!" drong Kent aan. maar de kapitein hield hem tegen. „Ogenblikje" Na het toneel van de strijd weer even door zijn kijker te hebben gadegeslagen, riep hü opge wonden uit: De hoofdinspecteur kruipt langs de muur naar de deur. Hij gaat naar binnen, bet sohünt dus nog niet voor elkaar te ziin." „Hij is natuurlyk achter die verschrik- kelyke Burns aan," stotterde Mary op gewonden en angstig. Een kleine tien minuten verliepen, toen klonk zwak het geluid van een schot. „Twee schoten" verbeterde de kapitein, maar Marv was er van overtuigd dat hii zich vergiste. Politieagenten renden aan de voorzijde het huis binnen „Kom. het Ls afgelopen: Laten we eens gaan kyken" constateerde Jeremy met beslistheid, en hli werd niet door de ka pitein tegengehouden Jeremy bracht ze ongestoord het huls binnen. Een agent kwam luist een van de eerste kamers van de gang uit: „Zwaar gewonde binnen. Heet Pullinger Ik geloof, dab hü het nog wel halen zal" „En hoofdinspecteur Brannigan?" vroeg Mary angstig. .Die is er goed afgekomen, juffrouw. Schotwond opgelopen bii het begin van de operatie maar niet ernstig. Heeft n zyn eentje Burns neergelegd Ik heb eerbied voor zijn moed en zenuwen". Mary volgde Jeremy op de hielen naar de kamer, die de agent aanwees. Bran nigan zat op een bed. Hu zag wat bleker dan gewoonlijk. Taske verbond ziin arm. „Lekker glas bier straks?" vroeg hü- Hü zweeg toen het tweetal de deur binnen kwam. „En daar zijn we dan. alles piekfün in orde en het hele huis opgeruimd" spotte hii even later. „Goddank dat U veilig bent Brannigan luisterde al niet meer naar hem. maar keek ingespannen vragend naar de agent, die in de deuropening verschenen was. „En „Hü is oké. Te zwak om weerstand te bieden. Zware wond in de schouder er heeft heel 'wat bloed verloren sinds gis teravond". „Waar is mynheer Kent?" vroeg Brannigan scherp. Brooke keek rond. „We kwamen samen met hem het huls binnen Nauwelijks had hü de woorden gespro ken. of Brannigan smeet Taske opzü en dook naar de deur. „Ben Je gek gewordenschreeuw de Taske, die hem niettemin achterna rende, gevolgd door Mary en Jeremy. Brannigan stormde de kamer binnen, v/aar Pullinger lag. Kent boog zich juist over dc gewonde „Ik wou zün verband wat beter vast makenToen Kents blik de ogen van Brannigan ontmoette, wist hü. dat de andere de waarheid kende. Zün hand schoot naar ziin broekzak, maar Branni gan was sneller en had hem ln een ijzeren greep. ..Laat Pulllnger leven en geen gTapjes alsjeblieft. Ik heb je door, Gordon Gar rett Afkondiging Pensioen- en Spaarfondsenwet 1 Dec. a.s. Naar wü van het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid verne men ligt het in dc bedoeling de af kondiging van de Pensioen- en Spaarfondsenwet te doen geschieden op 1 December 1952. Een verder uitstel is niet te verwach ten. Tot dusver ls nog niet tot afkon diging overgegaan om hierdoor belang hebbende werkgevers in de gelegenheid te stellen, indien nodig, als nog een pen sioenfonds in het leven te roepen, ten einde gebruik te kunnen maken van de in de wet neergelegde mogelükheid tot geleide'ijke aanpassing aan de normen dier wet volgens een door de Verzeke ringskamer goedgekeurd plan (Ineez IHPd.-adv.) jmiidci zr±r. HOOFDSTUK XXV Miles Kent, alias Gordon Garrett, ging op een vroege herfstochtend zün laatste gang om zün leven te boeten voor zün aandeel in het werk van de bende. Eerst toen voelde Brannigan zich ge rechtigd om vrijuit te spreken. Jeremy Brooke. Mary Waring en Vic tor Taske waren om zün gastvrü haard vuur verzameld. (Wordt vervolgd) 90) Daar Professor Kalkcr geheel verdiept bleek te zijn in het uitvinden van een V erdwijn-Machine. ver tiet Panda terneergeslagen het hok. waarin Joris Gocdblocd zijn slachtoffers gevangen had gehouden. Het is een schande!" zei hij bedroefd tegen de Minister, die hem buiten de vuurtoren opwachtte. ..En na deze zwendel-machines gemaakt te hebben, bezwendelde loris de regering nog voor een cheque van 73S964 ducaten en wist op een slimme manier te ontkomenHij moet gestraft worden!" ..Ze ker. zeker!" knikte dc Excellentie met nagemaakte vriendelijkheid. ..Dat zijn heel ware woorden, jonge.- man!" „En wat ik nog het gemeenste van hem vind", zo vervolgde Panda, „dat is dat hij mij tot zijn assistent maakte en me hier achterliet met de vreselijke ont dekking „O neen!" riep de minister uit. „Dat ben ik helemaal niet met je eens! Dat is het enige behoorlijke wat hij deed! Je begrijpt natuurlijk wel. dat ik iemand zal moeten arresteren - en nu die Professor Goedbloed jou heeft achtergelaten, kom jij daarvoor in aanmer king. Ik arresteer je dus. beschuldigd van zwendel, bedrog, beroving, ontvoering, vrijheidsberoving en hoogverraad'" En nauwelijks was de Minister uitge sproken. of Panda voelde tot zijn grote schrik hoe een dikke agent ccn hand op zijn schouder legde. Dat zag er allemaal heel lelijk uit. Voor ogen van zuster verdronken Gistermiddag is de 27-Jarige mej. Si mon tijdens het zwemmen in zee nabü het strand op Texel verdronken. Het slachtoffer was lid der Veluwse boeren- dansers uit Putten. Voor de ogen van de leden van deze dansgroep, onder wie haar zuster, is zü verdronken. De Ve luwse boerendansers. waren Zaterdag avond opgetreden voor de badgasten in de Koog op Texel. De 73-jarige moeder van het slachtoffer heeft tijdens de oorlog reeds twee van haar drie zonen verloren. Zü waren tijdens de deporta tie van de Puttense mannelijke bevol king weggevoerd en sindsdien heeft men niets meer van hen f 18.500 voor Haags Troelstra-monument Zonder hoofdelijke stemming heeft de Haagse gemeenteraad gistermiddag besloten f. 18.500 bij tc dragen In de kosten, verbonden aan dc oprichting van een gedenkteken voor mr Pietcr Jelles Troelstra. Dit monument dat een totale hoogte van 14,90 m. krijgt, zal verrijzen in het Westbroekpark in Den Haag. Het is ontworpen door prof. V. P. S. Esser. Daders roofoverval op spelers Inzake de roofoverval op de Walen- burgerweg te Rotterdam, waar hazard- spelers in hun spel weiden gestoord door een drietal met revolvers gewa pende mannen, die ongeveer f. 10.000 van tafel gristen, de spelers in hun ka mer opsloten en ylings verdwenen, ver nemen wü. dat dit muisje nog een staartje gehad heeft, dat de gedupeer den zelf hebben onbdekt. Een hunner had nl. een auto bulten staan en men is toen met een razen-de vaart de buurt rond gaan rüden. om te zien of de da ders nog ergens te achterhalen waren. Zo kwam men ook Mj de achteringang van het station D.P., waar ze nog juist zagen, hoe een der overvallers, nota- bene in gezelschap van een aan allen bekende Haagse „gokker", door de in gang verdween. Men sprong haastig uit de auto, ren de de trappen op, negeerde de kaartjes controleur en daarna begon er tussen de massa reizigers op het perron een woest dooreengeren. De opschudding daar was van dien aard. dat spoorweg personeel aanvankelük dacht aan een overval op het station en de poRtie te hulp riep. Toen deze verscheen en de nerveuze mannen tot rust had gedwongen, kwam het hele verhaal los. De herkende da der met de Hagenaa waren niet meer te vinden geweest, maar men wist nu in elk geval dat het spoor naar de resi dentie leidde. Naar wü vernemen zyn daar in het afgelopen weekeind drie mannen gearresteerd, die van de over val verdacht worden. Op een groot deel van de geroofde som kon nog beslag worden gelegd. Sterke onderstroom maakt de zee momenteel zeer gevaarlijk De zee is de laatste dagen buitenge woon gevaarlijk. Door de Westen wind wordt de bovenlaag van het zeewater landwaarts gestuwd, ten- gevolgen waarvan een onderstroom naar zee toe ontstaat, waarin men gemakkelyk mee getrokken wordt. Gistermiddag geraakte een Jongetje van circa 10 jaar, dat met zün twee lingbroertje te Noordwijk in zee baad de. in een z.g. mui, waardoor beiden de zee in getrokken werden. Een van hen kon door een badknecht, die van af de Boulevard het ongeval zag ge beuren, worden gegrepen, het broertje spoelde eerst geruime tyd later aan. Alle pogingen van de strandpolitie. de levensgeesten op te wekken, bleven vruchteloos. Het geredde broertje was er beter aan toe. maar moest niette min naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Op ongeveer dezelfde plaats kon Zondag een circa 25-jarige vrouw van de verdrinkingsdood gered worden. Ook te Zandvoort is een slachtoffer te betreuren; het stoffelijk overschot is nog niet aangespoeld zodat aangren zende gemeenten gewaarschuwd zün. Natuurlyk wijzen de autoriteiten er op bü een zeegang als gisteren niet zonder toezicht te gaan baden. De teerplaag is inmiddels aanmerke- lijk verminderd, zeer ten gerieve van de badgasten. OEGSTGEEST, Gisteravond heeft de muziekvereni ging „Triumph" alhier onder leiding van de heer P. Baart een uitvoering ge geven op het kasteelplein van Endegeest. Welk een dankbaar werk de muziek verenigingen doen. die voor de patiën ten van Endegeest concerteren bleek ook nu weer Een groot aantal patiënten en een deel van het verplegend personeel hebben genoten van een gevarieerd pro gramma. dat op verdienstelijke wijze ten beste werd gegeven Namens de inrich ting heeft het hootd van de econ. dienst, de heer J. Beekman, een dank woord gesproken. JEUGD-AFDELING ROODE KRUIS GAF DEMONSTRATIES In het kasteel Oud-Poelgeest houdt het Jeugd-Roode-Kruis momenteel een internationale conferentie. Thans zijn er Scandinavische gasten, die gister avond getuige waren van een demon stratie die gegeven werd door de afd. Oegstgeest. Er werden tal van gewonden, als ge volg ener explosie verondersteld. De slachtoffers waren evenwel alleen over het water te bereiken Er moest derhal ve een kabelbaan worden opgesteld, welke met behulp van een rubberboot werd geïnstalleerd. In korte tüd was de kabelbaan voor het gewonden transport gereed. Onder leiding van dr Stam vond per auto het vervoer naar het ziekenhuis plaats.' De vüver en de terreinen achter het kasteel leenden zich byzonder goed voor een dergelijke spectaculaire oefening, die door vele belangstellenden werd by- gewoond. VOORSCHOTEN Mej. M. van Amerom en de heer A. van Bellen zijn geslaagd voor het mid denstandsdiploma. Naar eerst nu is bekend gemaakt, bedraagt de opbrengst van de gehouden coUecte voor de Stichting 1940—1945 dit jaar f. 1091,91 d.i. f. 76.meer dan ver leden jaar. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen Radio-programma VOOR WOENSDAG 23 JULI. Hilversum II. (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws: 7.18 Gr.muz.; 8.00 Nieuws en weerber.: 8.18 Gr.muz.; 8.50 Voor de huisvrouw: 9.00 Gr.muz. (9.359.40 Wa terstanden). VPRO: 10.00 Boekbespreklne 10.05 Moreenwlldlne. VARA: 10.20 Voor de vrouw: 11.00 Gr.muz.: 12.00 Polltle- kapel: 12.30 Land- en tuinbouwmedede- llncen: 12.33 Voor het platteland: 12.38 Planoduo: 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.muz.: 13.30 Kindervertelling: 13.45 Gr.muz.: 14.00 Gesproken portret: 14.15 Gr.muz.: 15.00 Kinderkoor: 15.20 Vierhandig pianospel: 15.30 Voor de zie ken: 16.00 Voor de Jeugd: 17.15 Gr.muz.: 17.50 RegerlngsuitzendlnR: T. Mntheron: „Langs berg en dal op Java": 18.00 Olympische Spelen: 18.30 Nieuws: 18 40 VARA-Varln: 18.45 Lichte muz.; 19.15 „Gemiste kansen", causerie: VPRO: 19.30 Voor de ieued: VARA: 20 00 Nieuws: 20.05 Politiek commentaar: 20.15 Dans muziek. 20.45 „Het Goede Schip", hoor spel: 21.45 Gr.muz.: 22.00 „Over de ge dragingen der dieren", causerie: 22.15 Olympische Spelen: 22 30 Metropole or kest: 23.00 Nieuws: 23.15 Orgelspel: 23 35 24.00 Gr.muziek. Hilversum II. (298 m.) NCRV: 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgvmastlek: 7.30 Gr. muz.: 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerber.: 8.15 Gewilde muz. 8 45 Gr.muz.: 9.00 Voor de zieken: 9 3 Voor de hulsvrouw: 9.35 Gr.muz.: 10 30 Morgendienst: 11.00 Gr.muz 12.00 So praan en orgel: 12.30 Land- en tuln- bouwmededellngen: 12.33 Harpensemble: 12.59 Klokgelui: 13.00 Nieuws: 13.15 „Met Pit op Pad": 13-20 Vocaal dubbelkwar- 13.50 Grjnuz.: 14.00 Voor de meis jes: 15.00 Gr.muz 15.25 Viool en plano: 16.00 Voor de Jeued: 17.20 Orgelspel: 17.50 Militaire causerie: 18.00 Nieuws: 18.15 Vocaal ensemble: 18.35 Claveclm- belrecltal: 19.00 ..Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven", cause rie: 19.15 Boekbespreking; 19.30 Gr.muz.; 19.40 Raddokrant: 20.00 Nieuws en weer berichten 20.10 Concertgebouworkest en solist: 21.45 „Het vraagstuk van de hu ren" discussie: 22.15 Vocaal kwartet: 22.35 Internationaal Evangelisch Com mentaar: 22.45 Avondoverdenklne: 23.00 Nieuws: 23.1524.00 Gr muziek. Nordwestdentscher Rundfunk. 309 m. - 12.00 Lichte muziek: 13 00 Nieuws: 13.25 Orkest concert: 14.15 Gevarieerde muz.; 15.00 Hoorspel: 15.50 Sopraan en plano: 16.00 Twee plano's: 16.30 Filmmuziek; 16.55 ..Tristan uim Isolde", opera (lc acte): 19.00 Nieuws: 19.15 ..Tristan und Isolde" opera (2e acte): 20.35 Voor dracht en kamermuz.: 21.20 ..Tristan und Isolde", opera (3e acte): 22.45 Nieuws; 23.30 Amusementsmuz.: 24.00 Nieuws: 0.15 Kamermuziek: 100 Weerberiohten. Frankrllk. Nationaal programma. 219 347 m. 12.00 Gr.muz.: 13.00 Nieuws 14 05 Idem: 14.10 Gr.muz.: 18.30 Ameri kaanse uitzending: 19.01 Orkestconcert: 19.58 Gr.muz.: 20.02 Orkestconc20 30 Hoorspel met muz.: 22 15 Gr.muzlek: 22.50 Viool en plano: 23-15 Gr.muzlek: 23.45—2400 Nieuws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Salonorkest: 12 30 Gr muz13.00 Nieuws; 13.15. 14.00 14 45 en 15 00 Gra- mofoonmuz15.30 Cello en Dlano: 16.15 Gr.muz.; 17.00 Nieuws: 17.10 Gr.muz.: 17.30 Causerie; 17.40 Gr.muz 17 50 Boekbespreking; 18.00 Gr.muz.: 18 15 Causerie: 18.30 Voor de soldaten: 19.001 Nieuws: 19.40 Vlaamse liederen: 19.50 Causerie: 20.00 Omroeporkest: 20.45 Gr. muzlek: 21.00 Olympische Spelen; 21.15 Gr.muz.: 22 00 Nieuws; 22.15 Hoorn en plano: 22.5523.00 Nieuws. 484 m. 12.05 Gr.muz.: 13.00 Nieuws: 13.10. 14.00. 15.00. 16.00 en 16.30 Grmu- zlek: 17.00 Nieuws: 17.15 Lichte muziek: 18 30. 19.00 en 19.20 Gr.muz.: 19 40 Idem 19 45 Nieuws: 20.00 Gr.muz.: 20.15 Groot Symphonle-orkest21.45 Gr.muz.; 22.00 Nieuws: 22.10 Gr.muzlek; 22.50 Nieuws. Engeland. BBC Home Service. 330 m. - 12.00 Gr.muzlek; 12.25 Gevar. progr.: 12.55 Wc-erber.: 13.00 Nieuws: 13.10 Soort 13.15 Ooggetuleeverslag; 13.30 Gevar. mu ziek: 13.55 Sport: 14.00 Sohots orkest; 15.00 Voordracht 15.15 Gevar. muziek: 15.45 Gr.muzlek: 16.00 Gevarieerde muz.; 16.45 Orgelspel: 17.00 Voor de kinderen: 17 55 Weerberichten: 18.00 Nieuws: 18.15 Sport.; 18 20 Idem: 18.30 Gevar. muziek: 18 45 Causerie. 19.00 Gevar. proer.; 19.45 Causerie: 20.00 Hoorspel met muziek: 21.00 Nieuws: 21.15 Hoorspel met muz 2245 Parlementsoverzlcht; 23.0023.03 Nieuws. Engeland. BBC Light programme. 1500 en 247 m. 12.00 Parlementsoverzlcht; 12.15 Lichte muziek: 12.45 Orgelspel: 13.00 Gevar. muz.: 13.45 Voor de kinde ren; 14.00 Schots orkest: 15.00 Lichte muziek: 15.45 Arbeldersorkest: 16.15 Mrs Dale's Dagboek; 16.30 Ork.concert: 17.30 Orgelspel: 18.00 Gr.muz.: 18.15 Voor de Jeugd: 18.45 Hoorspel; 19.00 Nieuws en radiojournaal: 19.25 Sport: 19.30 Ver- zoekprocr.: 20.15 Gevar. progr.; 21.15 Idem: 22.00 Nieuws: 22.15 Sport: 22 25 Dansmuz23 00 Voordracht: 23.15 Sere nade orkest; 23.5624.00 Nieuws. WOENSDAG „In den Vergulden Turk": Aandeel houdersvergadering Bkh. en Drukk. v.h, E. J. Brlll. 11 uur vjn. DAGELIJKS. Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst" Tot 1 October dacelllks van '95 uur Cs Zondags van tS uur). DE BIOSCOPEN Lldo„Vier meisjes van Broadwav" (alle leeft.) Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 u. Luxor Louise-Lotte" (14 Jaar) Zon dag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. Werkda gen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex ..Rlo Grande". (14 Jaar). Zondag: 2.30 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Werkda gen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Trianon Circus Arena", (alle leeft.) Zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Ca®'"° Trio" (14 laar) Zondag: ilo 7 en 9.15°uur'5 Werkda8en: De avondi. nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 19 Juli 13 uur tot Zaterdag 26 Juli 8 uur waargenomen door de Apotheek BoekwMt, Breestraat 74. Tel. 20552 en de Haven- Apotheek. Haven 18. Tel. 20085. 1

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 4