Een Hand Verleden Fraai weer maakten en attractieve route eerste Lauradag tot feest Twee van elf controle-posten rem voor te haastigen Nog niemand van de 509 deelnemers PANDA EN DE VERDWIJN-MACHINE 3V SR; Agenda 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 9 Juli 1952 Tweede Blad No. 27655 Niet voor allen werd zo goed ge zorgd als voor de politieploegen, die onderweg per motor aangevoer de melk-depots ter beschikking Jiadden. O uitgevallen Nog: nimmer lil de geschiedenis van de Laura zijn de weergoden zo op de hand geweest van Laurarljders als op de eerste dag van de/.e Jubileum-tocht. Het weer was in elk opzicht ideaal. Des morgens scheen de ion heerlgk en toen het in de middaguren wat te heet dreigde te worden, waren enkele wolkjes zo welwillend de kracht van de zonnestralen wat at te zwakken. Beter had men het zich niet kunnen wensen. Er is dan ook deze eerste dag niemand van de 509 deelnemers uitgevallen. Dat de stemming dan ook bij jong en oud de gehele dag uitermate optimis tisch was is natuurlijk onder deze omstandigheden begrjjpeljjk. Dat Alphen weer meeleeft met de l.aura-mensen werd reeds Dinsdagmorgen vroeg bewezen, toen bij het vertrek der honderden zeer vele inwoners reeds op de been waren om de gasten bg het vertrek voor hun eerste tocht hartelijk uitgeleide te doen. Opgewekt begin De route was, in verband met de af paling van de Rijksstraatweg in de Hoorn, omgelegd over de Aiphense brug en de Lage Zijde over Koudekerk. Het was opmerkelijk hoe goed de beruchte Brug der Zuchten zelfs bij wild-vreem- den reeds bekend is. Dit bleek uit tal van „fraaie" opmerkingen. De stemming werd eohter al.erminst door Alphens grootste verkeersobstakel bedorven al moesten verschillende groe-1 pen reeds in alle vroegte er voor waoh- ten. Opgewekt peddelde men in de rich ting Koudekerk, waar men de brug weer H door I bedor pen r ten. C I ting I De route voor Donderdag Morgen wordt voor een deel de route gereden die andera de laatste dag gemaakt wordt nl. naar Rot terdam. Natuurlijk is deze route niet helemaal gelijk; nadat via Koudekerk de Gemene weg langs Hazerswoude Dorp en Bleiswljk Bergschen Hoek Rotterdam bereikt is gaat het naar Schiedam en van daar langs de Waterweg naar Vlaardingen, Maassluis, Maasdijk n3ar Hoek van Holland, dan weer terug naar 's-Gravenzande, Mon ster. Loosduinen en Den Haag, over Leidsohendam. Voorschoten, langs de Kanaalweg naar de Wilhelmina- brug te Leiden, Zoeterwoude, Ha- zerswoude. weer de Rijn over naar Koudekerk en weer door Ouds hoorn naar Alphen. Een route van ongeveer 122 km over ging en de Hoge Zijde ging rijden. Langs de singels in Lelden naar de Haagse Schouw en vandaar langs Ne- uerlands drukste autoweg naar Den Deyl te Wassenaar, Vandaar ging het in de richting Wassenaarse Slag. Dwars door de duinen werd in Noordelijk? iiohting verder gereden op Katwijk aan Zee aan en Noordwijk. Door Aerdenhout en Blocmendaal ging liet naar Bcnnebrock; hier raak ten enkelen de juiste richting kwijt, doordat men waarschijnlijk wat al te schaars was geweest met het aange ven van de route- Het gevolg was, dat er per abuis enkelen een stempel misten, hetgeen later door de straf- onderzocht is. GEEN RACE. Een zeer goede gedachte is het ge weest stempelposten in te stellen, die pas na een bepaalde tijd open gesteld worden. Hierdoor wordt tenminste het jagen voorkomen. In Bloemendaat op het Kopje mocht b|jv. niet eerder dan 11 uur afgestempeld worden, al waren er natuurlijk zeer velen eerder dan dat tijdstip aanwezig. Toen men hier evenwel het stempel ontvangen had, ging het weer Zuid waarts door Haarlem en vervolgens de Haarlemmermeer in, om langs de Lls- serweg aan Oudewetering de brug weer over te gaan in de richting Paviljoen ae Brasem. Ook hier moesten velen weer wach ten doordat zjj te vroeg aanwezig waren. Men vermaakte zich echter uKstekend in deze prachtige omgeving. Toen hier om halfdne met het af stempelen begonnen 'werd, moest men weer terug naar de Ringvaart en daar na naar de omgeving van de voormalige Tolbrug Door Lelmuiden en een der weinig overgebleven tollen in ons land r.aar Rijnsaterwoude. wat voor deze dag de laatste vreemde gemeente zou zijn. aie aangedaan werd. Langs de Heren weg kwam men Alphen weer binnen. De eersten werden ïecds om kwart over drie uur op het IJsclubterrem door mevr. v. Leeuwen en de heer Versloot hartelijk begroet en van het laatste stempel van deze dag voorzien. Een ieder was het er goed over eens. dat deze tocht oen der mooiste ge- j weest is van de tot nog toe gereden Laura-trajecten. Er werd veel afwis-1 seling geboden. Bos. duin, zee. wel land, bouwland, prachtige wegen, kortom een tocht, die veel voldoening geschonken heeft; dit bleek wel uit gesprekken, die wij met verschillende rijders en rijdsters gehad hebben. Ook Opa Dijkstra toonde zich uiterst tevreden en na even een haring gepikt te hebben zong hi) het hoogste lied uit toen de luidspreker een lied van de zee liet weerklinken. Ook de buitenlandse gasten toonden zich uiterst enthousiast over de tocht en de organisatie. De Ambonezen hebben zioh in deze eerste tocht uitstekend geweerd. Des aivonds verzamelden allen zioh ln de grote tent waar natuuriijk de bele- veni. en van de dag met elkaar uitge wisseld werden. Grote en sterke verha- ien werden hier aan elkaar gedaan! De Willem ll-mldvoor Jan van Roe - sel, die vorige week in Genua een aanbod van circa 150000 gulden had gekregen om als professional in Italië te voet ballen. heeft na een onderhoud met het Willem Il-bestuur en zyn trainer be sloten dit aanbod af te wijzen en ais amateur bij Willem II te blijven voet ballen. Het derde Zyl-zeven tal moest tegen Zian 4 uit Den Haag het onderspit dei- ven ondanks de 2—0 voorsprong, die het reeds vrij spoedig had bereikt door doel punten van Thijs Arbouw. Voor de rust hadden ook de Zianezen 2 doe'punten j geproduceerd en de partijen gelijk ge- Dat cr inderdaad mooie prestaties worden geleverd werd ons duidelijk toen we hoorden dat het echtpaar Du- pon uit Parijs is komen ficlsen om deze Laura-tocht mee te maken om na afloop nog een poosje in Holland te blijven rond toeren en daarna weer terug te gaan naar de Lichtstad. ENKELE WENSEN. Er heerste in de grote tent vanzelf sprekend weer een uitbundige stemming Er werd pittige muziek gebracht door „The Home Players" onder leiding van Gé van 't Wout en van de gelegenheid om een dansje te maken, werd natuur lijk een gretig gebruik gemaakt Ook werden hier aan het bestuur en kele wensen geuit, waarvan er eén wel zeer nadrukkelijk naar voren werd ge bracht en wel het verzoek om meer mu ziek langs de route door de geiuidswa- gens Natuurlijk zal dit de komende da gen verbeterd worden en zegde de heer Lam toe. Ook waren er de eerste dag nog al veel stempeiplaatsen en geheime contróle's. Niet minder dan 11 in totaal, hetgeen teveel van het goede gevonden werd. De heer Lam wees op de vele ommetjes", die gemaakt zijn. waarbij de kans van afsnijden voorkomen moes- worden Het heeft zyn voor en tegen aldus de voorzitter Een sympathieke geste was het voor stel om aan de voor herstel in Groenloo i steld. Na de hervatting werd tiet 4—2 voor Zian alvorens Arbouw nogmaals wist te scoren (4—3). Ook Zlan_maakte rog een goal en won dus met 53. Zijl (dames)Sleutelstad (dames) 50. Dc vriendschappelijke wedstrijd tus sen de dame.-zeventallen van de Leidse verenigingen de Zijl en de Sleutelstad eindigde in een 5—0 overwinning voor ae Zijl-dames. Sportsplinters BIJ het derde verplichte onderdeel van de wereldkampioenschappen zweef vliegen te Madrid werd onze landge noot Ordelman vierde, waardoor hij in het algemeen klassement met 2415 pun ten steeg naar de derde plaats aohter Gerard PieiTe (Fr.) 2624 p. en Philips Wills (Gr, Br i met 2616 p. Onze land genoot Koek staat nr. 9 met 1413 p. verblijvende heer Gastelaars de op richter van deze Laura een telegram te zenden met de wens voor een alge heel spoedig herstel. Verwekken Laura-ritten in het Gooi regen? De Laura-rijders dachten het wel; 't Gooi bracht weer evenals vorige jaren regen. Tijdens de rit door de Haarlemmermeer, langs Schiphol naar „Het Kalfje", de bekende uitspanning aan de Am-tel by Amsterdam en de eerste stempelpost op doze tweede étappe van de Laura-nt bleef het nog droog. Doch teen vielen al gauw de eerste druppels, terwyi de route vanaf ce Berlage-bru-g in Amsterdam door het Gooi, naar de stempelpost „De Gooise Boer", in een stromende regen moest worden gereden. Deze regen kon de goede stemming niet beïnvloeden, maar had wél ten gevolge, dat de étappe tot „de Gooise Boer" in een record-tempo werd af gelegd. Vanaf 11 uur een reeds vrij vroeg gekozen tijd werd hier afgestem peld. doch de eerste natte i rijders kwamen reeds omstreeks 10.15 binnen! FEUILLETON r~ Door Andrew Mackenzie UIT HET (UK het Engel* vertaald) 48) „Maar hebben we elkaar ook niet er gens anders gezien?" drong ze aan. „Ik weet het al weer. In het vliegtuig uit Parys. Later zag ik U in Kensington High Street met iemand staan praten." „Met iemand staan praten?" De gryns verdween van zijn gezicht waardoor hy zo mogelijk een nog afstotender uiter lijk kreeg. „Ik kan me niet herinneren, dat ik met iemand stond te praten. Her innert U zich met wie?" Hy kwam drei gend een stap dichter naar het bed toe. „IkEh, ik weet het niet", stamelde Mary. „Weet U dat zeker?" .Helemaal zeker". „Dat zegt U niet om me gerust te stellen?" ..O nee. Ik kon het gezicht van die man niet zien. Zo van achteren gezien kwam hy me alleen maar bekend voor, maar ik kan me ook vergist hebben". „Mooi", zyn gezicht ontspande zich en de grijns kwam weer terug. „Dat klinkt beter. Het is nooit prettig als je je dingen gaat voorstellen, die niet waar zyn. Mensen die dingen zeggen, die niet waar zijn, konden wel eens in moeiiyk- heden komen De man pakte de lege borden weer bij elkaar. „Dank U wel voor het eten, mynheer eh „Drew, Mat Drew. Goede bekende van enkele van Uw menden, speciaal van die stoere Brannigan. Dat was slecht gezel schap voor U. daarom hebben we U maar meegenomen." „O. hebt U my met die zakdoek voor Uw gezicht ontvoerd?" „Inderdaad goed geraden. Maar ik heb het zo voorzichtig mogeiyk gedaan en U zo zacht behandeld als een baby. Mat Drew is er niet de man naar om iemand kwaad te doen." Mary keek hem nieuwsgierig aan. „Waarom vertelt U me dat eigeniyk? Als U gegrepen wordt, kan U dat een behooriyke straf kosten." „Ik word niet gegrepen", zyn gryns werd breder. „En zelfs als ik gegrepen zou worden, zou het wel eens kunnen zyn dat toch niemand weet dat ik U cut verteld heb." Met ontzetting begreep Mary de bete kenis van deze woorden. Zg was niet °°rbestemd, om hei huis levend te ver laten Op dat moment ging de deur open. Had Mary haar verzorger van dat mo ment afstotend gevonden, de nieuw bin- nengekomene joeg haar eenvoudig rillin gen over haar rug van ontzetting. Hy was iets aan de kleine kant. hoewel hij ver boven Drew uitstak. Hg droeg een zwart hemd met een gele das. een licht jasje en een onmogelijk grote gouden ring aan een der vingers. In zgn donkere ogen lag geen spoor van enig menselijk gevoel. Over zijn rechterwang liep e"n opvallend litteken. Wanneer hij sprak, vertoonde hij een onregelmatige rg. groe zelige en hier en daar zelfs zwarte tan den. „Dat is ze dus", vroeg hij met een sterk Amerikaans accent. „Ja. dat is zij. Al". „Ziet er niet kwaad uit. Rood haar. Maar Je schynt er nogal 'n tempera ment op na te houden, is het niet meisje? Probeer met mg geen grapjes uit te halen, want Al Burns staat be- genaar uiizemaakt kend om zijn temperament En ik heb I overtuig jezelf" altyd wat bij me om dat te tonen". Burns bracht haar door een gang Hii klopte op zUn heupzak en Mary naar een deur. die hij ontsloot, veronderstelde dat daar een revolver1 Burgess lag gekleed op een bed. zyn zat. Ze was te ontsteld, om er een woord uit te brengen. „Hoe staat het met je geheugen? „Dat is, dat is goed", antwoordde Mary angstig. Mat Drew trok hem aan de arm mee naar een heek van de kamer en fluis terde enige tijd met hem. Mary kon niet horen, waar het over ging. Burns kwam tenslotte weer naar haar toe. „Het is het beste voor Je om je niet al teveel te herinneren, liefje. En dan zou ik ook niet zo met slechte mensen als Brooke optrekken. Hii vertelde waar we je konden vinden." „Heeft Jeremy mij verraden?" riep Mary verbaasd. „Zeker. Hij hoort bij ons Ik moet toegeven, dat hg geprobeerd heeft ons er van af te doen zien. maar we hebben hem duldelgk gemaakt, dat je een zaak niet in de war kan laten lopen om een meisje, vooral niet als er dik duiten in die zaak zit." „Maar Burgess krijgen jullie toch niet te pakken. Brannigan heeft, er voor gezorgd dat hy ergens veilig ls opgeborgen." Het akeligste van Burns was nog de lach, waarmee hg die uitbarsting van Miary beantwoordde. „Dat hoopte Brannigan tenminste. Maar wii hebben hem al". „Geloof ik niets van". Ze betreurde haar woorden, zodra zg ze gesproken had. Er kwam een geme ne blik in de ogen van Burns, die een stap dichterbg kwam. .Ik houd er niet van om voor leu- 'orden. Maar ogen waren gesloten en hü ademde zwaar Mary stelde in een enkele b'.lk vast. dat hii ernstig ziek was Alle kleur was uit zijn gelaat verdwenen. Mary wilde verder naar binnen gaan. maar werd door Burns tegengehouden. „Laat hem alleen". „Maar dan gaat hy dood!" protes teerde Mary. De moordenaar keek naar Burgess en moest toegeven, dat het daar hard naar uitzag En blgkbaar was Burgess nog niet voorbestemd in de ogen van de bende om nu al te sterven „Hij mag er nog niet tussen uit knijpen. De baas is nog niet met hem klaar. Je kunt geen geld plukken van een dode". Hij liet Marv naar binnen gaan. Zij maakte boord en das van Burgess los. trok zijn schoenen uit en voelde zijn pols. Vroeger had ze eens een tgdje wat van verpleging geleerd Ze hoopte, dat ze er nog wat van terecht zou brengen In een vestzak Ie van de millionnalr vond ze een doosje tabletten met aan- vUzingen, wanneer die en hoeveel te- gelgk gebruikt moesten worden. Burgess kreunde alleen toen ze hem wakker pro beerde te krggen en ze was er zo goed als zeker van. dat hij nog verdoofd was. „Hoe lang duurt de verdoving nog'" ..Een of twee uur", antwoordde Burns bezoigd. Hij was zich blijkbaar bewust van de ernst van de situatie, die hy nog niet uit deze gezichtshoek had be zien „Let op haar Mat. ik moet even weg" Mary was nog steeds bezig, het de oude man. die nog buiten bewustzyn was, zo goed mogelijk te maken, toen zg de sleutel weer in de deur hoorde. „Hg is nog altgd buiten westen, baas" hoorde ze Burns zeggen. Het echtpaar \'ier bergen. spil waarom dc enorme administra tieve arbeid van dit wiclcrfcs- tijn draait. Radio-programma llilve \OOIl DONDER (402 I I) -II l-I 79) Joris Goedblocd wilde de vuurtoren weer binnen gaan alsof er niets bijzonders aan dc hand was. maar nu hield Panda hem tegen. „Wacht eens even. Joris. sprak hij. ..Dit wordt een heel moeilijke toestand, en cr moet iets aan gedaan worden! Het kan niet blijven zoals het is. Eerst vond je een Vcrdwijn- Machine uit en liet allerlei belangrijke personen ver dwijnen. Toen kreeg je een cheque van de Minister om een Verschijn-Machine uit te vinden, maar nu je dc Verschijn-Machine hebt kan die weer niet werken omdat de Verdwijn-Machine nog in de buurt is en de Verdwijn-Machine kan niet weg omdat degene die hem vervoert zal verdwijnen! Daar moeten wc toch iets aan doen?" „Zeer juist!" riep de officier uit - en ook Joris scheen diep getroffen te zijn. „Ge beschikt toch wel over de gave des woords. ventje", mompelde hij: „hoe helder en treffend hebt ge daar niet onze pro blemen uiteen gezet! Maar wat te doen? Ach - het schijnt, dat ge me tot een moeilijke beslissing wilt brengenWelnu danIioorl! Ik neem het zwaarste bestuit mijns levens! Opdat dc Verschijn- Machine werkc. en opdat geen onschuldige buiten staanders meer gevaar lopc. zal ik persoonlijk en geheel alleen de Verdwijn-Machine weg brengen. En zou ik van die gevaarlijke tocht niet terugkeren, dan weet ge. dat ik mij licb opgeofferd voor de weten schap en het vaderland! Ach! Men moet nooit aar zelen zichzelf weg te cijferen. Gij weet. hoe gaarne ik dat doe. nietwaar, vriendje Panda was diep onder de indruk van Joris' held haftig besluit. Nieuws 7.15 Gram Dagopening AVRO. 8 00 Nieuws; 8 15 Gram muziek: 8 45 Idem, 9.00 Morgenwij ding; 9 15 Gram muziek 9 30 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gra- moï,muziek. 10.35 „Ik weet. Ik weet wat U niet weet". 10 50 Voor de kleuters; ..In 't spionnetje"; 12 30 Land- en tuln- bouwmeaedellngen. 12 33 Gram.muziek; 13,00 Nieuws. 13.15 Mededelingen ol gru- mot.muziek, 13.30 Lichte muziek; 14,00 „De Jonge Jaren van Thorn Brawn", hoor spel, 15 00 Voor de zieken; 16 00 Dames koor en solisten: 16 35 Orkestconcert; 17 00 Voor de Jeugd; 17.30 Militair, vraag gesprek; 17.40 Gram muziek; 17,45 Rege ringsuitzending: Mevr. A. van Beest Cocural ..De verenigingen van huisvrou wen ln Indonesië 18 00 Nieuws; 18.15 De Ronde van Frankrijk; 18 20 Lichte mu ziek: 18 55 Surinaamse volksmuziek. 19 10 Gesproken brief uit Londen; 19 15 Lichte muziek; 19 45 Gram muziek, 20 00 Nieuws 20 05 Radlo-Phllharmomsch orkest en so liste. 21 10 „Alles draalt om Eva" hoor spel; 2225 Dansmuziek: 23 00 Nieuws. 23 15 Sportactualltelten; 23 3024 00 Gra- mofoonmuzlek. Hilversum II. (298 m) KRO: 7 00 Nieuws; 7 15 Ochtendgymnastiek. 7 30 Gram muziek, 7 45 Morgengebed en Litur gische Kalender: 8 00 Nieuws en weerbe richten; 8 15 Gram muziek; 9 00 Voor de hulsvrouw. 9 40 Gram mu? NCRV: 10 00 Gram muziek; 10.30 Morgendienst. KRO. 1100 Voor de zieken; 11.45 Gram muziek; 11.50 Als de ziele luistert causerie; 12 00 Angelus: 12 03 Lunchconcert; (12 3012 33 Land- en tulnbouwmededellngcn 112.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13 20 Metropole orkest en solist; NCRV 14.00 Promenade Orkest en solist 14.45 Voor de vrouw, 1515 .De Wolfs- bruld". hoorspel: 16 00 Bijbellezing; 16 30 Strijkkwartet: 17 00 Voor de Jeugd; 17.30 Planoduo; 17 50 Gram muz 18 00 Nieuws; 18 15 Mannenkoor: 18 40 ,.Op de stelling 18 50 Gram muziek: 19.05 ..Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord": 19 20 Bariton en orgel; 19 40 Ra diokrant 20 00 Nieuws en weerberichten: 20.10 Amusementsmuziek: (In de pauze om 20 30. Reportage i. 2110 Gram mu ziek: (In de pauze: om 21.30 „"t Wespen nest"). 21.55 Buitenlands overzicht, 22.15 Twee plano s; 22 45 Avondoverdenking; 23 00 Nieuw en S.O.S -berlchtcns 23 15— 24 00 Radio Phllharmonlsch Orkest, e Service. 330 m.: 12 25 Gev arieerd programma; 12.55 Weerberichten: 13.00 Nieuws; 13 10 Mededelingen, 13 20 Film programma; 13 50 Sport; 13.55 Idem; 14.00 Gevarieerde muziek; 15 00 Gram.muziek; 15 30 Hoorspel; 17.00 Voor de kinderen; 17.55 Weerberichten; 18 00 Nieuws; 18 15 Sport; 18.20 Gevarieerd programma; 19.00 Hoorspel; 10 30 Koperorkest en koor; 20 00 kwartet en solist: 22.30 Wetenschappelijke causerie; 22 45 Parlementsoverzicht, 23.00 —23 03 Nieuws. Engeland. BBC l ight Programme. 1.700 en J17 in.12 00 Parlementsoverzicht; 12 15 Orgelspel, 12 45 Amusementsmuziek; 13 30 Gram muziek. 13.45 Voor ne kleuters. 14 00 Amusementsmuziek: 14 55 Sport. 15.05 Gram muziek: 15 15 Sport: 15.25 Gram muziek; .15 30 Voor ae soldaten 15.45 Lichte muziek. 16 00 Sport; 16 15 Mrs. Dale's dagboek. 16.30 Causerie; 16 45 Sport; 17 00 Militair orkest. 17 20 Sport 11 40 Orgelspel. 18 00 Varleté-orkest; 18 45 Hoorspel, 19.00 Nieuws en radiojournaal. 19.25 Spcrrt: 19 30 Gevarieerd programma; 20.00 Hoorspel: 2030 Veraoekprogramma 21,00 „AU Hale"; 2130 Hoorspel; 22.00 Nieuws; 22 15 Amusementsmuziek; 23,00 Voordracht, 23.15 Orgelspel; 23 5624.00 Nieuws. Nnnlnestdeutscher Rundfunk. 309 ni.: 12 00 Omrpeporkest; 13 00 Nieuws: 13.25 Pianospel. 14.15 Gevarieerde muziek; 15 00 Lichte muziek: 15 50 Dansmuziek; 17 00 Nieuws 17 45 Gram muziek: 19 00 Nieuws 19 30 Vrolijke muziek. 20 30 Hoorspel c uzi« 0 301 00 Dansmuziek. Frankrijk. Nationaal Programma. 317 en ll'l ni.: 12.30 Opera-aria s. 13 00 Nieuws. 13 20 Opera-aria s, 14 00 Nieuws; 14 05 Twee plano's; 14 25 Hoorspel met muziek; IC 27 Gram.muzlek; 17.10 Orgelconcert: 17 55 Gram.muzlek, 18.30 Amerikaanse uitzending, 19 01 Lichte muziek; 19 58 Gram,muziek, 20.02 Nationaal orkest en solist; 21.15 Idem, 22 00 Klankbeeld; 23J5 Grom,muziek; 23.4524 00 Nieuws. Bruss 374 t 481 324 m.: 11.45 muziek; 12 30 Weerberichten; 12.34 voor de landbouwers. 12 42 Gram.muzlek: 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.muzlek; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram muziek; 14.30 Franse les, 14 45 Gram.muzlek; 15 00 Voor de vrouw. 15 45 Verzockprogramma; 16.00 Gram muziek; 16.15 Idem; 17.00 Nieuws- 17 10 Gram muziek; 17.15 Voor de kinde ren 18 15 Gram muziek; 18 30 Voor de soldaten. 19 00 Nieuws; 19 40 Causerie- 19 50 Vlaamse liederen 20 00 HoorspeP 21.36 Koorzang; 22 00 Nieuws; 22.15 Kal mermuzlek; 22.35 Pianorecital; 22 55 23 00 Nieuws 16.30 Idem. 17 00 Nieuws; 17.15 Amuse mentsmuziek. 19 30 Gram muziek; 19 45 Nieuws. 20 00 Hoorspelen; 22 00 Nieuws; 22.10 Dansmuziek; 22.50 Nieuws. WOENSDAG: DONDERDAG: VRIJDAG: Rijksmuseum voor Volkenkunde: Excur sie f i O. 8 v DAGELIJKS. Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October daeelllka van 105 uur Cs Zondags van 1—5 uur). DE BIOSCOPEN. Dcx' „De onzichtbare wreker" (18 Jaar) Zondagen: 2.30, 4 45, 7.15 en 9.15 uur; werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Don derdag „Sunset Boulevard". Casino „Grün 1st die Heide (14 jaar) Zondagen: 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur; werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor „Ik zoek het gevaar" (18 laar) Zondagen; 2 30. 4 45. 7 en 9.15 uur- werkdagen: 2 30. 7 en 9 15 uur. Trlnnon „Vader ls vrijgezel" (alle leeft.) Zondagen: 2.15, 4 30. 7 en 9 15 uur werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. De avond-. nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zater dag 6 Juli 13 uur tot Zaterdag 12 Juli 8 uur waargenomen door Apotheek Duys- ter Nieuwe Rijn 18. tel. 20523 en de Doeza-Apotheek. Doezastraat 31, tel 20313. Te Oegstgecst door de Ocgstgeester Apotheek, Wllbelmlnapark 8. te' 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3