LEIDSCH DAGBLAD Koelkast ƒ395.- Zomerse hittedag eindigde met donder en bliksem Daken afgerukt door windstoten in Kethel Ir* Ongeveer 50 Gaullistische parlementariërs breken met de R.P.F. Meningsverschillen en geen krachtige hand hij A.V.R.O. Voorzitter de Clercq uitte woorden van dank en waardering 91ste Jaargang MAANDAG 7 JULI 1952 No. 27653 Directeur: J W. Henny Hoofdredactie: B W. Menkhorst en J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f.6— per kwartaal; f 0 47 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro No. 57055 Telefoon Dir en Adm.: 25041; Red 21507 Honderdduizenden socliten koelte! Kwalleninvasie aan het strand. Honderduizenden hebben gisteren getracht om ergens in ons land een koel plekje te vinden. Velen hebben daarbij een en dezelfde ervaring opgedaan: het was bijna overal even warm en drukkend Aan de stranden, waar men bijkans over de hoofden kon lopen, hadden overal, ook in Katwijk en Noordwijk, grote menigten verkoe ling gezocht. In het zeewater was die te vinden, maar het zand was gloeiend. Daarbij kwam nog dat de van land naar zee waaiende wind voortdurend hete lucht aanvoerde. Van verscheidene kanten vernamen we dat er zich gisteren een opmerkelijk groot aantal kwallen in zee bevond, die heel wat mensen last hebben bezorgd. Op het strand te Zandvoortr-Bloemen- daal hebben het reddingsposthuis en vele andere gebouwen op drukke ogenblikken als eerste hulpplaatsen gediend voor tientallen, ciie hulp behoefden omdat ze door kwallen waren „bestraald". Ammo niak was dan ook een in trek zijnde vloeistof om de huid verlichting te ge ven. Een twintigtal baders viel. tenge volge van de „bestraling", op het strand flauw en moest zich onder doktersbe handeling stellen. In Hoek van Holland, waar naar schatting 50 a 60.000 personen genoten van zon, zee en zand. kwamen niet min der dan 150 volwassenen en kinderen fèrT soulaas halen voor „bestraling" door kwallen. Er moesten extra flessen am moniak worden gehaald om allen te kunnen behandelen. Het einde van de Zondag kwam boven Zuid-Holland met de lang verwachte on weersbuien. Omstreeks halfelf werden de eerste tekenen dier buien hoorbaar en vrij spoedig daarna zichtbaar. De knet terende bliksemslagen die een huive ringwekkende aanblik opleverden wa ren gedurende buna een uur niet van de lucht en zware donderslagen rolden over de dorpen en steden. Nadat enkele maanden geleden de da ken van een aantal zgn. „Airey"-wonin- gen in het tuindorp Kethel bu Schiedam tengevolge van een Noordwester storm waren afgewaaid, is gisteravond tussen kwart over tien en halfelf bij zware Zuidwester windstoten over een lengte van 40 meter het dak van 6 zgn. „Wel- schen'-systeembouw-woningen opgelicht en in de achtertuintjes der huizen, staande aan de Kamperfoelielaan, ge waaid. Behalve de schrik die de bewoners en de omwonenden te pakken had. heerste er grote ontstemming omdat de daken van alle „Airey"-woningen tengevolge van de vorige misère zijn gecontroleerd, terwijl die van de „Welschen'-woningen. volgens de Gemeentelijke Woningdlenst. die deze huizen exploiteert, vast genoeg bevestigd waren en zeker met aan de wind ten offer zouden vallen. Mr M. J. M. van Kinderen, wethouder van de Woningdienst van Schiedam, gaf o.a. als oorzaak van de vorige dagbe- dekklngsschade„Onvoldoende afwer king". De brandweer van Schiedam instal leerde schijnwerpers om een aannemer in de gelegenheid te stellen met tentzei len de huizen dicht te maken. Verscheidene der naar schatting 25 be woners der getroffen huizen zjjn bij bu ren ingetrokken, kinderen naar familie in Schiedam gebracht. Er is één licht gewonde, n.l, de heer De Jager, die het dak op zijn schouder kreeg. Maar door dat hij voorover viel en het dak op de heggen tussen de tuintjes is blijven han gen. liep dit ongeluk nog goed af. Er is veel waterschade in de huizen ontstaan. De brandweer te Den Haag had het gisteravond heel erg druk. Van alle delen van de stad ontving zij berichten over blikseminslagen. Bijna al het materiaal van de brandweer werd er op uitge stuurd en menigeen hoorde de loeiende sirenes der zich door de hevige regen, en onder de felle bliksemstralen en de zware donderslagen door spoedende brandweerwagens. Gelukkig is het over al meegevallen; brand is nergens gecon stateerd. De bliksem sloeg in de boven leiding bij de Zijdeweg en kwam daar door in de „Wassenaarse" tram, zonder ongelukken te veroorzaken. Bewoners van sommige delen van Den Haag hadden met wateroverlast te kam pen. zo o.a. bewoners van de Waalsdor- perweg. Sommigen van hen moesten tot over de knieën door het water gaan om te trachten hun auto naar hogere oor den te verplaatsen. VIJF FRIESE BOERDERIJEN GETROFFEN. Gisteravond heeft een zeer zwaar on weer boven Z.-O.-Friesland gewoed. Op „United States" verovert blauwe wimpel. 0E RACE OM DE BLAUWE WIMPEL WM I.Route»d I I UmrmSiafw I 9v«>a«Ï3Gg ATLANTISCHE OCEAAN '■K-n&crtitit I AÉrIkaJ H'.t nieuwe Amerikaanse passagiers schip „United States" heeft de blauwe witnpe; gewonnen. Het schip legde de afstand van Ambrose Light bij New- York i naar Bishops Rock bij de Scilly Eilanden af in drie dagen, tien uur en 40 minuten met een gemiddelde snel heid van 35.59 knopen '59 km. per uur) Het oude record werd in 1938 gevestigd door de „Queen Mary". Dit schip legde de afstand van 2938 mijl af in drie dagen, 20 uur en 42 minuten. Het schip passeerde Bishops Rock in vliegende storm. Honderden passagiers hadden zich op het promenadedek opge steld en het geloei van de sirene, dat het, passeren van Bishops Rock aangaf, werd met gejuich begroet. De scheeps- kapel speelde het Amerikaanse, Engelse en Franse volkslied. Voor het eerst in zeventig Jaar is Ame rika nu in het bezit van de blauwe wimpeL verschillende plaatsen in de provincie werden boerderijen door de bliksem ge- I trollen. Ir. Tynje sloeg de bliksem in een j boerderütje. bewoond door de heer J. K Huisman Het bedrijfje brandde geheel af. Van de inboedel kon niets worden gered. In het nabij gelegen dorp Ter- wispel werd het pand van de heer R. de Wilde getroffen. Hier werden een schuur en een hooiberg een prooi der vlammen. In Garijp ging de kapitale boerderij be woond door de heer W. T. Sibma, ver loren Hier kon het voorhuis worden ge red. In de Blesse brak brand uit in een boerderij bewoond door de heer D. Bos. Het vuur vond hier gretig voedsel in het pas opgeslagen hooi en de brand weer kon niet voorkomen, dat het gehele pand een prooi der vlammen werd. In Hempens sloeg de bliksem in de boerderij van de heer I de Vries; de Leeuwarder brandweer kon hier tijdig ingrijpen. Het woonhuis werd behouden, doch er kon niet voorkomen worden, dat de schuur geheel afbrandde. Dubbele nederlaag van de Gaulle. Het bijzondere partijcongres, dat ge neraal de Gaulle, van Vrijdag af in het gemeentehuis van Saint Maur. een voor stadje van Parijs, bijeen had geroepen, en dat tot gisteravond heeft geduurd, heeft, zoals sinds weken, zo geen maan den. wel kon worden voorzien, de R P.F. niet voor een definitieve scheuring kun nen behoeden. Naar schatting zullen ongeveer 50 parlementariërs (een twintigtal Sena toren en een dertig Kamerleden) zich niet langer als generaal de Gaulle's „compagnons" beschouwen omdat zij de door hem voorgeschreven tactiek niet langer kunnen volgen. Diftsdag zullen zjj in het Paleis Bourbon verga deren om hun houding nader te bepa len. Er moet thans worden gestemd over de vertrouwenskwestie, welke premier Pinay, naar aanleiding van de bewegen de loonschaal, heeft gesteld, en bii die gelegenheid zal men waarschijnlijk ook de dissidenten-neuzen bij de RP F. nauwkeuriger kunnen tellen Tot dusver hebben nog maar een negental Gaullis tische parlementsleden, onder wie Bara- chin en generaal Billotte, officieel hun ontslag ingediend maar het aantal der genen. die volgende dagen de leiding der RPF. de rug toe zal keren, zal zeker nog aanzienlijk stügen In de Kamer zal de Gaullistische fractie zo dan zeker een kwart, zo geen derde van haar kwanti tatieve sterkte verliezen. De woordvoerder der rebellen, Bara- ohin, heeft op het congres o.m. gezegd, Afscheid van Willem Vogt „grondlegger der radio" Te Bishopsgate in Hampshire (En-\ \geland) organiseerden jongeman nen een feest .waarvan de opbrengst ten goede komt aan een weldadig- hetdsfonds. Toen de meisjes ter xplaatsc hiervan hoorden, wilden zij niet achterblijven. Hier is één van haar: de 16-jarige Dorothy Mc Intyre werkt mee als violiste. Om de attractie te verhogen, zocht zij het zelf ook hoger op en klom in een tien meter hoge paal. En daar speelt zij voor het publiek. Of het daar door ..hoge kunstwerd. vermeldt de geschiedenis niet. (Incez. Med.-artv.) Vol-automatische koelkast, inhoud 40 L. uit voorraad leverbaar, bij Fa J. P. v. Berge Henegouwen, Aalmarkt 12 Telefoon 21782 WEERBERICHT Nog worm De Bilt verwacht tot morgenavond: Veranderlijke bewolking met kans op enkele regen- of onweersbuien. Aanvan kelijk weinig wind, later zwakke lot matige wind uit Zuidelijke richtingen Aanhoudend warm. (Opgemaakt te 10 uur). DINSDAG 8 JULI. Zon op: 4 30 uur; inder: 20.59 uur. Maan op: 22.01 uur; onder; 5.11 uur. Hoogwater te Katwijk te 3.29 en 16.01 u. Dit nummer bestaat uit acht pagina's „Er woedden orkanen, noodweer en blikseminslag" (Speciale berichtgeving) Toen Willem Vogt. pionier van de radio in ons land. Zaterdagmiddag in een te klein en te warm zaaltje van de Grote Sociëteit aan het Vrijthof in Maas tricht na enkele emotioneel uitgesproken worden zwijgend en vormelijk de leden van het Avro-bestuur de hand drukte en de vergadering verliet, bereikte het con flict in de Avro een dramatisch hoogtepunt. Koel en in een stijl, waarin duidelijk het diepgaand meningsverschil voelbaar was, dLstancieerde het Avro-bestuur zich van zijn Omroepdirecteur, aan wie het gelijk gemeld in zijn vergadering op de avond tevoren „op diens verzoek met onmiddellijke ingang op de meest eervolle wijze en onder toekenning van pensioen ontslag had verleend". Daar mede had het bestuur met de gewestelijke bestuurders zijn richting bepaald, de reorganisatie-koers volgend van zijn voorzitter, de heer G- de Clercq. die op deze algemene vergadering met vrijwel algemene stemmen voor 3 jaar werd herkozen. Voordien was er wel enige deining ge weest op hel Vrijthof en in de zaal. Men hield zich aan de ingang strak aan de opdracht van het bestuur om nie mand toe te laten, die geen speciaal toe gangsbewijs had aangevraagd. Verschei dene personen, die naar Maastricht wa ren gekomen om op de lidmaatschaps kaart de vergadering bu te wonen, wer den geweigerd. Ook trachtte men aan vankelijk de heer Willem Vogt, die ver gezeld was van diens zoon James, de toegang te weigeren, doch zij gingen toch de zaal in en de heer Vogt werd vervolgens aan de bestuurstafel geno digd. Voordat de vergadering werd geopend, deed zich echter een Incidentje voor. toen de voorzatter de heer James Vogt verzodht de zaal te verlaten. Deze beriep 2ioh op zijn lidmaatschap en op de sta tuten, welke voorsohrijven, dat alle le den toegang hebben. De voorzatter bleef eohter .bij zijn standpunt, dat men een speciaal toegangsbewijs moest hebben, ook nadat de heer W Vogt h3d opge merkt. dat deze vergadering volkomen onwettig zou zjjn, als men luistervinken weigerde. De heer Vogt Jr. verliet daar op onder protest de zaai. KOELE STIJL. De koele stijl van de afwikkeling de zer dramatische zaak kwam in de loop der vergadering ook naar voren, toen bu het agendapunt, waarop de Omroep directeur zijn jaarverslag toelichtte, de voorzatter zeide te volstaan met het symbolisch aanbieden van het gedrukte jaarverslag Aangezien de heer Vogt In middels geen directeur meer was. werd zijn verzoek om het woord te mogen weren, afgewezen. De heer Vogt zelde de mening te zijn toegedaan, dat het bestuursbesluit hem ontslag te verlenen geconstateerd, dat geen verzoeken om het woord te voeren schriftelijk waren binnengekomen. Daarop deelde ae voor zitter echter mede. dat na een pauze een on-officiele rondvraag zou volgen, waar in de gelegenheid werd geboden het woord te voeren. Streng volgens de sta tuten was de agenda hiermede afge daan. In zijn uitvoerige openingsrede liad de Avro-voorzitter o.m. opgemerkt, dat in het afgelopen jaar „orkanen gewoed hebben, gepaard gaande met een flink onweer, waarin zelfs blik- n niet i bleven". Dit noodi stuur zien aankomen, maar weinigen zullen zich hebben gerealiseerd, dat het een zo groot onheil in de Avro als vereniging zou hebben kunnen stich ten. Bij zijn intensief onderzoek naar de moeilükheden, welke van begin 1949 da teren. bleek het aan het bestuur, dat er veel te veel déraillementen plaats von den. welke voor het overgrote deel aan de aandacht van het bestuur ontsnap ten. omdat zu binnenskamers werden gehouden. Er ontbrak aldus de voorzit ter. samenwerking en teamgeeest. de onderlinge naijver vierde hoogtij en het gevolg was. dat het personeel, dat de krachtige hand. die het geheel moest leiden, miste, niet meer wist waai- het aan toe was. Het bekende spreekwoord de brutalen hebben de halve wereld" is cok bij de Avro, vaak ten nadele van de gang van zaken, in praktijk gebracht De vier gedelegeerden, die door het al gemeen bestuur benoemd zijn met de taak om te trachten m de kortst moge- iijke tüd in dit alles verbetering te aoor deze algemene vergadering diende brengen, hebben dit gedaan in overleg te worden bekrachtigd, hetgeen door de I met de directeur, maar aan de andere voorzitter werd ontkend. I kant hebben zu niet geaarzeld, om. in- „Het punt van uw ontslag staat hele- dien dit nodig was, krachtige maatre- maal niet op de agenda", zei deze. gelen te nemen Zo werd de vaarne- Ook bu de rondvraag werd vormelijk mend administrateur van zijn waarne- ming ontheven, waarop deze ontslag heeft genomen, terwijl aan de program maleider-directeur verlof werd gegeven oude programmaleider weer op zijn plaats teruggebracht en een nieuwe ad ministrateur benoemd. De gedelegeerden hebben mede al lereerst hun aandacht gericht op de kwaliteit der Avro-programma's, waarbij tevens als richtlijnen golden de talloze klachten die vrijwel dage lijks binnenkwamen. De reorganisaties werden doorgevoerd door het gespro ken woord van verkeerde uren tc schrappen en muzikaal o.m. door de vorming van een nieuw orkest de Zaaiers, dat ten doel heeft melodieuse muziek met zang te brengen. Ook is het standpunt der gedelegeerden, dat de Avro-programma's nodig een ver jonging moesten ondergaan. Talrijke rubrieken werden stopgezet, waarbij tegelijkertijd gezocht werd naar nieuwe stunts. AFSCHEID ZONDER BITTERHEID. In het tweede on-officiele gedeelte van de vergadering, deelde de voorzit ter allereerst mede dat de heer Vogt van het woord had afgezien, hetgeen, naar hij zeide. het bestuur sterk ver heugde- De heer de Clercq zeide, dat er geen bijbedoeling was bü het snel inwilligen van het verzoek van de heer Vogt. wiens heengaan ten zeerste wordt betreurd. Nimmer zal worden vergeten, dat de heer Vogt de grond legger is van de radio in ons land en het is voor de Avro een grote eer, dat hij als directeur de Avro zo lange tijd heeft geleid. Namens het bestuur en de leden bracht de voorzitter de heer Vogt dank voor het vele, wat deze voor de Avro heeft gedaan. Tussen ons, zo besloot de heer de Clercq, zijn woorden tot de heer Vogt, is een spe ciale verhouding ontslaan, waaraan ik met dank en waardering zal terug denken. „Het is wat moeilijk geweest om mij het woord te geven", zo begon de heer Vogt zijn afscheidswoord. „Wellicht uit vrees, dat ik bittere dingen zou zeggen Ik zal het niet doen. Het zou dwaas zijn je eigen kind te vermoorden. Trots, tem perament en een gepast gevoel van eigenwaarde hebben geleid tot mijn conclusie, dat men mij de leiding van het omroepbedrijf met meer toever trouwt. Wel heb ik er voor gezorgd, dat materieel gesproken de Avro een aan zienlijke vooruitgang heeft geboekt en ook het record-aantal van 288.000 leden in December 1951 spreekt een duideluke taal. De grote meningsverschillen tussen mij en het bestuur, gedelegeerden en voorzitter hebben mij eohter doen be sluiten. er nu een streep onder te zet ten". „Ik neem niet afsoheid met een ge voel van bitterheid", zo vervolgde de heer Vogt. „Ook niet tep opzichte van de gedelegeerden. Ik waardeer, dat zij kwamen, want zij maken zich een te ge makkelijke voorstelling over het bestu ren van een Radio-Omroepbedrijf en over wat goede programma's zijn Als zij de ervaring opdoen, dat dit niet gemak kelijk is, dan zullen zjj wel milder staan In Olympia (Londen) is Vrijdag de Britse Jaarbeurs voor Levensmidde len geopend. Gekleed in een Vo- lendams" costuum tegen een .Ne derlandse" achtergrond prijst Mevr. Beryl Howitt uit Slanmore in Middlesex onze heerlijke kaas aan. dat hij en zijn geestverwanten wel Pinay hadden ondersteund, maar zich daarom nog niet tot de officiële regeringsmeer derheid willen rekenen Dat was waar schijnlijk v.el te beschouwen als een vingerwijzing aan de regering om op de dissidenten niet zonder meer als ge hoorzame meelopers te rekenen. Zij zul len wil Pinay op hun bluvende trouw kunnen rekenen - te zijner tijd zeker hun eisen indienen, speciaal ten aanzien der buitenlandse en militaire politiek, ten opzichte waarvan zij vooral sterk met Schuman van inzicht verschillen. Zowel de orthodoxe Gaullisten als de rebellen zijn op het congres duchtig van leer getrokken en van-Vrijdag af was er eigenlijk voor De Gaulle al weinig hoop meer. dat hij de eenheid van zijn partij zou kunnen bewaren, of beter; herstel len. De breuk was toen. zo nog niet func tioneel. dan toch zeker al moreel vol trokken. Het partijbestuur, waaruit sinds verscheidene weken de rebellen al wer den geweerd, had een motie met richt- lijnen opgesteld, waarin de parlements leden hun toekomstige gedragingen nauwkeurig werden voorgeschreven. Er stond daarin o.m. precies aangegeven, in welkeg evallen een RPF-vertegen- in welke gevallen een RPF-vertegen- uitbrengen volgens de aanwijzingen van de leiding, en dat wil zeggen: van gene raal De Gaulle. De rebellen hebben bij monde van Barachin uitvoerig betoogd op welke democratische en andere overwegingen ze een dusdanige verbintenis onaan vaardbaar achtten. Wij ontlenen ons mandaat zo werd van hun kant meermalen verklaard aan net ver trouwen van het vrije volk, en het is alleen tegenover onze kiezers en volgens ons persoonlijk geweten dat wij ons verantwoordelijk voelen. Verder achten de rebellen het noodzakelijk hun steriele positie op te geven. Te vaak zo zei den ze hebben wij één front met de communisten getrokken. Slechts op de basis van de democratie zullen wy er in kunnen slagen zo riep Barachin uit het huidige systeem en de heer sende grondwet in onze geest te her vormen. Die zienswijze werd door de extremis- tisohe Gaullisten Malraux, Soustelie, en generaal de Gaulle persoonlijk, die tus- I sen zyn „compagnons" in de zaal had I plaats genomen, met de bekende argu menten bestreden. Volgens hen zou voor Frankryk slechts heil zyn te verwach ten wanneer de RPF principieel en te vuur en te zwaard alle pogingen, be- strudt. die er op gericht zijn om het onzalige bouwsel van de vierde repu bliek in stand te houden. Van compro missen en concessies is volgen hen niets goeds te verwachten. De motie, die daarna in stemming werd gebracht, bracht aan het licht dat zich van de circa 1200 aanwezigen slechts 478 leden hiervoor hadden uit gesproken. 56 waren tegen en de rest onthield zich van een uitspraak. Een absolute meerderheid heeft dc motie dus niet verworven en daar mede heeft generaal De Gaulle een dubbele nederlaag moeten leiden. Immers niet alleen heeft hij de breuk in zijn beweging niet weten te voorko men. doch bovendien hebben zu, die de organisatorische banden met de party niet hebben verbroken, door hun neu trale houding desalniettemin duidelijk te kennen gegeven het extremisme van de leiding niet te willen onderschrijven. en opzichte van de directeur en zyn i nedewerkers. Tot de voorzitter zeide de heer Vogt veel in hem te waarderen, maar hij mag bü dit afscheid toch niet onkun- dag blüven van het feit „dat hij soms het bloed onder je nagels kan weghalen, speciaal voor iemand met temperament". Daardoor ben ik ge prikkeld zo zeide de heer Vogt die vervolgens, mede gedreven door emo tie. met overtuiging en enthousiasme betoogde, dat dc Avro haar vooraan staande plaats in de radio in ons land waard is. „Zo lang ik leef, zal ik toch die Avro liefhebben", zo be sloot hü- Nadat de heer Vogt de vergadering had verlaten, werd nog het woord aan enkelen, die dit hadden verzocht, ver leend. De heer van Loo uit Amsterdam- wilde na de wyze woorden van de heer Vogt van het woord afzien, hopend, dat de Aivro geen nadelige gevolgen van dit alles zal ondervinden. Mr Zijlstra uit Rotterdam zeide gekomen te zyn om namens een groep van een behooriyk aantal leden ln den brede te getuigen van de grote ongerustheid over ie gang van zaken. Uit de woorden van de heer Vogt meende ook deze spreker te moe ten afleiden, dat het beter is vooralsnog te ziwygen. In dezelfde zin sprak de heer Leeuwerke uit Hilversum, die hulde bracht aan de heer Vogt. Tot ae beide laatste sprekers zeide de voorzitter, dat bet bestuur steeds open staat voor klaahten. „U kunt dag en naoh: opbel len om een afspraak te maken", zei hu- In zyn slotwoord merkte de heer De Clercq op dat dit een zeer bewogen ver gadering had kunnen zyn. He: is een geluk voor de Avro. dat het dit niet ge worden is. „De heer Vogt is pessimisti scher in zyn verwachtingen dan ik", zo zeide de AvTO-voorzitter, „wy zyn nu eenmaal twee verschillende naturen, maar daarover zullen wy nu niet na kaarten". TOESPRAAK VIA DE MICROFOON. Over dit verschil in karakter en over het botsen der meningen heeft de heer de Clercq wel gesproken in de radio toespraak. welke hy glstermidaag om j 12 uur voor de Avro-microfoon uitsprak .Wy zouden geen knip voor de neus waard geweest zyn, als wy maar steeds j ja en amen" tegen elkaar hadden ge- zegd". De heer de Clercq deed voorts mededeling over het heengaan van de 1 heer Vogt, die hy als grondlegger van de radio in ons land huldigde. De steen bu de ingang van de Avro-studio zal ten eeuw ige dage getuigen van zyn grote verdiensten voor de Avro, zo zeide de heer de Clercq. He programma-nummer .Even afre kenen. heren", dat gistermiddag om halfeen zou worden uitgezonden en waaraan ook de heer James Vogt me dewerkte, kwam te vervallen. Er heeft zich een protestcomité van AVRO-leden gevormd naar aanleiding van de gebeurtenissen, welke zich ln deze omroepvereniging afspelen en wel ke thans hebben geleld tot het heen gaan van de directeur de heer W. Vogt. Secretaris van dit protestcomite is de heer G. C. Lancle te Laren (N.H.). De vertegenwoordigers van dit comité delen mede. dat zu bepaalde bezwaren hebben tegen de rede van de Avro-voor zitter, de heer G. de Clercq, van gister middag. Het Comité ml op korte tennyn het bestuur van de Avro en de pers voor lichten over zun bedoelingen. S.L.F.- SCHOORSTEEN.85 MTR. HflUO.,.,Wflf)R SLVFTSE KOFFIE?"

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 1