Admiraalschip van Warmonds ilattliiastoren weer stevig verankerd Kruis en vaan (3Vfe meter) op begane grond hersteld r Een Hand UIT HET Verleden PANDA EN DE VERDWIJN-MACHINE '"W Agenda Isfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 3 Juli 1952 Tweede Blad No. 27650 Warmond is een watersportcentrum, dat als zodanig jaarlijks honderd uizenden uit alle oorden des lands trekt. Maar Warmond is ook een centrum an geestelijk leven, dat in die functie een even zo grote bekendheid verworven eeft. Tussen die beide aspecten van dit vredige landelijke dorpje onder de merk- ■aardigerwijs geen kwaad doende rook van de grote stad (wanneer we ten- linste eens even niet denken aan het overigens weer wat op de achtergrond eraakte Leidse merenplan) bestaat een synthese, die in haar uiterlijke vorm ssociaties met het water vindt, met haar functie deel uitmaakt van de geeste- jke en cultuurhistorische waarden die Warmond herbergt, en door haar plaat- ng het moderne „toerisme" van de forens en de reiziger-van-beroep beroert. Synthese tussen water, jeestelijk leven en toerisme I Wie per trein langs het drukst bere- baanvak van ons land Warmond isseert en in de verte de bossen ziet ggen die het rudiment vormen van ;n weelderige begroeiing in vroeger jden. wordt getroffen door een robuste a toch sierlijke toren, die -zich uit het Mnomte verheft. Een toren die zo uit verte treft door harmonieuze schoon- eid, die voor de gewoonte-reiziger een jort baken wordt. Die obuste en krachtig-eenvoudige In zijn woning te Rotterdam is op 1-jarige leeftijd overleden, de acteur ouls Vervoom. Na de toneelschool doorlopen te heb- ;n, kreeg hij in 1902 een engagement ij Van Lier. Later maakte hij onder e Van Ensdens deel uit van het toen- lalige ..Rotterdamsch Toneel". Daarna ing hij met Henri Brondsgeest optour- ee naar Indië. Bekende rollen uit die jd waren de man in ..Monna Vanna" a de echtgenoot in Ibsens ..Nora". Ook de circus-schouwburg onder Marius pree heeft hij gespeeld. In de jaren 920 tot '36 moest hij, door ziekte ge- wongen, zich van de planken terug- rekken. maar ondanks zijn zeer beperkt eworden gezichtsvermogen ging hij la- er weer aan het toneel terug. Hij trad »p bij „De Rotterdammmers" en later ijj het gezelschap van Pierre Balledux. Ia de oorlog kreeg hij een engagement rij Arnoldï's ..RotterdamschToneel".waar lij met veel succes de grootvader in leijermans' ,.De opgaande Zon" ver- olkte Een jaar geleden verergerde zijn ezondheidstoestand echter dermate.dat- iü het bed niet meer kon verlaten. toren vormt het best gespaard geble ven deel van een ruïne. De Matthiasto ren behoort tot de overblijfselen van een kerk, waarvan althans een deel stamt van voor meer dan dufzend jaar terug. In de begintijd een Katholieke kapel, na bewogen historie, verwoesting tijdens het beleg van Leiden een Gereformeerde kerk. later weer een Hervormd Gods huis. Na het beleg van Leiden is de kerk nimmer volledig herbouwd. Slechts een deel werd later nog als kerk ge bruikt, en ook dat deel is in verval ge raakt, zodat het reeds zeer lang geleden ls. dat hier nog Godsdienstoefeningen gehouden werden. Van het eigenlijke kerkgebouw staan nog slechts schamele brokken muur. waarbinnen de weelde rige tuin van de omgeving zich voortzet, en die slechts een wonderlijke afschei ding vormen tussen de verschillende groepen van grafzerken, die het terrein rond en binnen de oorspronkelijke kerk bedekken. Maar de toren ls zij het in niet onberispelijke staat behouden. Die toren is het baken van de twintigste eeuwse treinreiziger en tevens het con tactpunt met het geestelijk leven van Warmond en de faam van Warmond als watersportcentrum. De Matthiastoren wordt bekroond door een sierlijke windvaan, die wij indertijd ook vereeuwigden in onze torenspitsenprijsvraag. De bekendheid van deze toren en haar bekroning blijkt wel uit het feit, dat vrijwel niemand deze spits misgeraden heeft, terwijl elders nogal eens vergissingen voor kwamen. De windvaan op de toren wordt ge vormd door een boven het kruis aan gebracht koperen schip. De meningen over de herkomst van deze torenbe kroning lopen enigszins uiteen. Zeker is, dat de windvaan stamt uit de jong ste tijd na het beleg van Leiden. Tijdens dat beleg werden kerk en toren ernstig beschadigd, en de kort nadien plaats gevonden herbouw werd als hel ware bekroond door de vol tooiing van de torenspits. bondenheid van Warmond met het water moet het admiraalsschip van Jacob van Duvenvoirde, later verwor den tot Duivenvoorde, voorstellen, doch het is niet duidelijk, of deze machtige windvaan geschonken is door iemand van het geslacht Duivenvoorde, of door de toenmalige heer van Warmond, Jan van den Woude, wellicht uit hetzelfde geslacht van Jacob van den Woude naar wie het Inmiddels verdwenen dorp Jacobswoudc nabij Woubrugge vernoemd werd. Tot het schrijven van dit alles werden wij verleid, doordat deze bekroning van Warmonds symbool voor de twintigste eeuwse reiziger enkele weken aan het gezicht onttrokken is geweest. De toren, hoewel zodanig in verval, dat er al meermalen over grondige restauratie gesproken ls. verkeert nog i (Foto L.D.Van Vliet) in een toestand die een voortdurend be staan van vele tientallen jaren garan- deert. Maar nu en dan moet er toch iets hersteld worden. - BINNEN TWEE WEKEN. f* Onlangs bleek, dat het lood van de l spitsruiters vernieuwing behoefde, en toen men daar eens poolshoogte ging i nemen, bleek, dat kruis en windvaan wel zeer gammel op de spits bevestigd waren. Een van de veren waarmede dit gevaarte van drie en een halve meter hoog bevestigd was. was geheel wegge- roest, een ander was er ernstig aan toe. De smeedijzeren as waarop het wind vaanschip bevestigd was, was lelijk aan het roesten. Gevaar dreigde voor neer storten van dit meer dan honderd kilo wegende gevaarte. De uiteraard Warmondse, want men ls hier zeer dorjisgczind aan nemer Schrier heeft er voor gezorgd, dat de bekroning van dit waardevolle Warmondse cultuurmonument veilig gesteld werd. Tegen dringende advie zen van beter-wetende-stuurlui-aan- de-wal in werd voor zover weer en wind dit niet al reeds gedaan hadden, en met een schalk en takel werden kruis en windvaan naar de begane grond gebracht. Smid De Nie moest er aan te pas komen om het ijzeren kruis, het appel en veren van in totaal bijna zeventig kilo te lassen, een schilder gaf het koperen sehip van 150134 c.m. een grondige beurt, en met dezelfde primitieve middelen werd het hele geval deze week weer naar boven getakeld en op zijn plaats ge bracht. 14 Juni werd met het werk begonnen. 21 Juni kwam het schip naar beneden, 1 Juli werd het schip (dat in 1934 ook al eens aarde gero ken had) weer stevig verankerd, en de steigers zouden al weg geweest zijn wanneer het niet zo hard was gaan waaien, dat het ietwat riskant werd om het gammel bouwwerk op de top van een weliswaar zeer stevige maar toch ruine-achtige toren af te breken. £cn wankel stijgcrwerk in het topje Warmonds schip, symbool van en j van „„//v wnc rip Inntctr vupItph tezelfdertijd synthese tussen geestelijk 1 an ae sP'ls 11 as ae laalsle weKen leven, water en toerisme, is weer voor het enige duidelijk uiterlijke teken vele tientallen jaren in volle glorie ver- ankerd. van de werkzaamheden. Kruis en schip op begane grond, i met als décor de begroeide, af ge' muren van het kerk' FEUILLETON Door Andrew Mackenzie (Uit het Engel» vertaald) HOOFDSTUK XVII. Ërannlgan stond in de gang. waar lurgess op onnaspeurlijke wijze ver- 1 wenen was. Hij werd omringd door Tfflwel de complete staf van Burgess. „Vertel me eens nauwkeurig, wat er irecies gebeurd is." Een van de secretarissen. James J. 'ennings trad naar voren. Een jongeman log niet lang van de collegebanken, chalte Brannigan, met een dikke hoor- len bnl op het ronde gelaat. „Het was ongeveer tien uur", begon lij zijn verhaal. „Mijnheer Burgess had le ochtendbladen gelezen. Toen deed hij ets ongewoons. Meestal geeft hij daar- ïa zajn Instructies aan allerlei verte- •enwoordigers. Maar vanochtend liet hij il die telefoontjes na. Hij ging naar het :aam en keek naar het Place de la Uomcorde. Iets wat hij daar moet heb- jen gezien, het hem schrikken, want hij litte een kreet." „Wat dacht U, dat hij zag?" infor meerde Brannigan, toen Jennings even pauzeerde, alsof hij zich klaar maakte voor de volgende ronde van het verslag. „Ik wou, dat ik het wist. Hij zei alleen „Wat? Hoe kan dat?" en verrekte zijn nek bij een poging om beter naar buiten te kunnen zien. Daarna ging hij naar de gang. Ik ging achter hem aan. juist omd3t hij kennelijk geschrokken was. Ik zag niemand anders op de gang dan Burgëss. die bij het raam stond, waar hjj een beter uitzicht op het plein had. Van daar Lep hij ineens snel de hoek om Ik volgde hem. bijna op de hielen, maar toen ik de hoek om kwam was hij verdwenenHet scheen onmogelijk, maar hij was er niet meer. Hij kon nog niet by de trap zijn geweest, want ik was hem achterna gerend, vanwege de uitdrukking op zijn gezicht. De lift stond stil, dus ook daar langs kon hij niet verdwenen zijn „Vertel verder, wat deed U toen?" „B: rende alsnog de trap af, waar direct een van de Franse detectives met zekerheid verklaarde, dat Burgess niet naar beneden was gekomen." „Dan moet hij in de enige slaapkamer aan dat stuk gang of ln de lift gestapt zyn constateerde Brannigan droog. R®1 begreep jk natuurlijk ook onmld- deuij.-:. Ik ging naar boven en klopte op de slaapkamerdeur, die op slot was. In middels kwam de lilt naar boven en kwam dr Stahl te voorschyn." „Inderdaad", viel deze in de rede, „ik hoorde het kloppen, toen lk met de lift naar boven ging." „Ik vertelde dr Stahl wat er gebeurd was Hu sprong met drie treden tegelijk de trap af en haalde iemand om de ka mer te ontsluiten De man van de lift vertelde inmiddels, dat hy mynheer Bur gess niet naar beneden had gebracht. Dat klopt want toen Burgess verdween, was de lift niet in werking, maar even later hoorde ik de lift een of twee ver diepingen beneden me. Dr Stahl kwam enkele ogenblikken later terug met een schoonmaakster, die in een kamer bene den aan het werk was geweest, zy open de de deur, waar wij by stonden. De kamer was leeg „Het ls beslist zeker, dat de deur van de kamer op slot was?" „Absoluut zeker. Het bed was niet op gemaakt. De detective van de trap zag de gast van deze kamer, een mynheer Du- rand, even over acht uur beneden ko men." Een Frans detective vatte de draad van het verhaal op. Durand, een man van goed veertig jaar. was hier op een zakenreis uit Lille. waar hij een export zaak had. Men had uit voorzorg al vele gegevens over hem gecontroleerd, toen Burgess zo plotseling naast hem zijn in trek nam. Toen hu wegging had hu zun kamer afgesloten en was hu naar het kantoor gegaan, dat hem hier in Parijs vertegenwoordigt. Daar was hy nog, sinds half negen. De kamermeisjes had den zijn kamer nog niet gedaan. Die kamer kwam gewooniyk pas om een uur of half elf aan de beurt. Brannigan liep naar het raam van de bewuste kamer. Er liep een brandladder langs. „Was het raam gesloten of open, toen U binnen kwam?" „Gesloten", verklaarde Jennings met beslistheid. Brannigan liet zün ogen de kamer door gaan. en de Franse detective waren de enigen in de kamer. Jennings stond in de deuropening en de rest van de staf verdrong zich daarachter op de gang. De kamer verschilde in niets van een normale hotelkamer. Er heerste een onpersooniyke sfeer en niets scheen een aanwijzing te vormen voor de oplossmg van dit vreemde geval. De Franse detective sloot de deur weer af, toen ze naar de gang terug waren gegaan. Brannigan ging in de kamer van Burgess telefoneren naar een collega van de Sure té. De kamer moest nauwkeurig op vingerafdrukken worden onderzocht. Een paar prachtige afdrukken van de vingers van de vermiste man werden op het bureau gevonden. „Niemand mag er iets van weten, dat Burgess verdwenen ls". verklaarde Bran nigan met nadruk, stuk voor stuk de leden van het gezelschap aanziende. „Ik ben er van overtuigd, dat we de zaak tot klaarheid kunnen brengen en hem vinden. Ik hoop, dat U mijn verzekerin gen wilt aanvaarden." ..Misschien kunt U ons een idee geven over wat er is gebeurd?" suggereerde dr Stahl. Brannigan schudde ontkennend. „Dat kan ik onmogelijk." „Ik voel er niets voor. hierover te zwij gen". Het was Jennings die dit op opge wonden toon verklaarde. Hij keek mis prijzend naar zijn collega's. „Wanneer men weet. dat Burgess verdwenen is. kan iedereen naar hem uitkijken en ons aanwüzingen geven waar we hem kun nen vinden. We moeten zün foto door het hele land verspreiden en een belo ning uitloven Brannigan stopte de woordenstroom met een handgebaar. „U moet vertrouwen hebben in de po litie. De Surété en Scotland Yard werken hier samen en hebben een bepaalde ge dragslijn uitgestippeld. Er wordt al alles in het,werk gesteld, om mijnheer Burgess terug te vinden. Wat ik van u allen ver lang is. dat U direct terug gaat naar Londen ..Terug naar Londen? Waarom?", luidde de verbaasde vraag, niet alleen van Jen nings maar ook van de anderen. „Wanneer U in Parijs biyft. moet 't op vallen dat mynheer Burgess er niet meer is." legde Brannigan uit. „We kunnen heel makkeluk het verhaal doen geloven, dat mijnheer Burgess besloten heeft, on- middeliyk naar Londen terug te keren na wat er gisteravond is gebeurd. De directie en het personeel van het hotel kunnen we wel tot zwijgzaamheid be wegen. Hoe langer U hier bluft, hoe moeilijker het zal zijn om geheim te houden, dat Burgess verdwenen is." Wordt vervolgd. Eigenaars lieten contactsleuteltjes zitten Een clubje van 8 jongens en 2 meis jes uit Den Haag. leeftyden variërende van 15 tot 22 jaar, heelt in een paar maanden tud ten minste 30 auto's van anderen gebruikt voor korte of lange plezlerritjes. Geen van het tiental had een rijbewijs of kon behooriyk rijden. Verschillende malen werden er brokken gemaakt en ook werden meermalen goe deren uit de auto's gestolen. Wanneer het de jongelui maar om een kort ritje te doen was, stelden ze zich op bij theaters en bioscopen. Als bezoe kers. die hun wagen parkeerden, binnen waren, gingen ze er met de wagen van door. om er op tüd weer mee terug te keren. Andere keren waren de uitstap jes te langdurig om deze tactiek toe te kunnen passen. Zo werden bijv. nogal eens Amsterdamse nachtclubs bezocht. Wegens de diefstallen zyn nu 3 van de 10 jongelui in verzekerde bewaring ge steld. De Haagse politie zit overigens nog met een raadseltje, nl. waarom er toch nog zoveel automobilisten zyn, die door het niet afsluiten van hun wagen en het laten zitten van hun contactsleu teltje dergeiyke duigen mogelijk ma ken BAKKERS CONGRESSEERDEN IN DORDRECHT. Gisteren heeft de Ned Bakkersbond te Dordrecht zijn jaarlijkse algemene vergadering gehouden. De heer C Kop pen. Bondsvoorzitter, vestigde de aan dacht der bakkers op de noodzaak van nuchtere en zakelijke bedrijfsvoering. Ernstig laakte hij het streven van de regering om de omzetbelasting te ver hogen. „Vrijwillig zullen wij dat nooit aanvaarden" aldus de heer Koppert, die voorts zijn afkeuring uitsprak over het steeds aan de dag tredende dirigisme en het machtsmisbruik, waaraan hoog- geplaatsten zich zouden schuldig maken. In eigen kring zijn er echter ook ge varen. waarvan spreker noemde het cadeau-stelsel, dat zijn kop weer op steekt. De deelneming aan en het peil van de vakopleiding achtte de heer Koppert voor verbetering vatbaar en bovendien nodig. Tijdens de huishoudelijke vergadering werd de heer Koppert als voorzitter herkozen. Na een boottocht over de wateren rond Dordrecht, aangeboden door het gemeentebestuur, volgde het gebruike lijke bondsdiner. Radio-programma VOOR VRIJDAG 4 JULI Hilversum I. (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.muziek; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.18 Gram.muzlek; 8.50 Voor de hulsvrouw; 9.05 Gram.muzlek; (9.359.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Thuis", causerie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Gram.muzlek; 10.30 Piano recital, 11.00 Radlofeullleton; 11.20 Gra- mof.muziek; 11.30 Orgel en zang. AVRO; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuln- bouwmededellngen; 12.33 Sport en prog nose; 12.50 Gram.muzlek; 13.00 Nieuws: 13.15 Mededelingen en^ gram.muzlek: J-3-20 14 00 Kookpraatje: 74) Toen zijn pogingen om het terrein rondom de vuurtoren te verlaten mislukt waren, verviel Joris Goedbloed tot de diepste neerslachtigheid. ..Ach. heden, heden!" zo riep hij uit. ..In welk een ontzet tende toestand bevind ik mij! Tot welke huivering wekkende diepten ben ik gedaald! Hier sta ik met een chèque van 738964 ducatcn - en wat kan ik begin nen? Wanneer ik loop. loopt een geheel leger met mij mee; wanneer ik zwem word ik door oorlogs schepen begeleid - en zelfs wanneer ik van louter wanhoop in de lucht zou springen, zou een vliegtuig nog mijn verrichtingen volgen. Ach. welk een jam mer! Wat moet ik doen?" ..Wal je doen moet lijkt me nogal eenvoudig. Joris!" sprak Panda streng. „Je moet gaan uitvinden! Je hebt dat geld niet gekregen om te wandelen, te zwemmen of te springen! Je moet een Vcrschijn-Machine maken en vlug ook! En ik begrijp trouwens niet waarom je ineens allerlei uitvluchten zoekt, want je hebt tocli ook een Verdwijn-Machine gemaakt en dan kun je best een „Ei - baaskei" viel Joris hem hier in de rede. terwijl zich op zijn gelaat een uitdrukking van grote op luchting aftekende. ..Daar brengt ge me op een gedachte! De Verdwijn-Machine! Hoe kon ik toch dat vernuftig apparaat geheel vergeten! Die biedt me immers een uitweg uit de moeilijkhedenen daarmee begaf Joris zich veerkrachtig naar de toren. „Wat ga je doen. Joris?" riep Panda bezorgd. „Je gaat toch geen wanhoopsdaad verrichten? Je gaat jezelf toch niet laten verdwijnen in de Verdwijn- Machine?" „Natuurlijk niet. ventje!" antwoordde Joris. „Neen - de Verdwijn-Machine zal me tot een geheel andere wanhoopsdaad in staat stellen! Ik ga de Verschijn- Machine uitvinden! Let op!" De woorden kwamen Panda voor nogal raadselachtig te zijn; maar de oplossing van dit raadsel zal nu al spoedig blijken. Gram.muzlek; bb 15 00 Voordracht). VARA 16.00 Gram. muzlek: 16.30 Voor dc Jeugd: 17 00 Dub- belkwartet en orgel; 17 20 Muzikale cau serie: 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties: 18.45 „Denk om de bocht"; 19 00 Meis jeskoor; 1915 Prljaenpraatje. VPRO: 19.30 „Gezag en vrijheid", causerie; 19.50 Berichten; "20.00 Nieuws; 20.05 Boekbe spreking; 20.10 Strljkensemble en solis ten: 20.30 „Europa één", causerie; 20.40 „Leven op Aarde", causerie. VARA: 21.00 Lichte muziek: 21.30 Twintig vragenspel; 21.55 Buitenlands weekoverzicht; 22.10 Gram.muzlek. VPRO: 22/10 „Vandaag", causerie; 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws: 23.15—24.00 Kamerorkest. Hilversum II. (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws: 7.15 Ochtendgymnastiek: 7.30 Gram.muzlek; 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15 Gram.muzlek: 9.00 Voor de hulsvrouw; 9.35 Kamerorkest; 10 20 Symphonettc-orkest en solisten: 11.00 Voor de zieken; 11.40 Kamerkoor; 12.00 Angelus; 12.03 Promenade orkest; 12.30 Land- en tulnbouwmededellngen; 12.33 Salonorkest: 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13 20 Actua liteiten; 13 25 Planoduo: 13.45 Voor de vrouw; 14 00 „Der Zlgeunerbaron", ope rette igr.pl 15.35 Blaasensemble; 16.00 Voor dé zieken; 17.00 Voor de Jeugd; 17.15 Kinderkoor: 17 30 Metropole orkest en soliste; 17.50 Ronde van Frankryk; 18.00 Nieuws; 18.15 Tenniskampioen schappen Wimbledon: 18.25 Zang en pla no: 18.40 „De uitkijkpost", causerie: 18.50 Lichte muziek; 19.05 Militaire causerie; 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toelichting"; 19 35 gram.muzlek; 19.52 Actualiteiten; 20.00 Nieuws en weerbe richten; 20 08 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.15 Omroeporkest, mannen koor en solisten: 21 20 „Katholieke mannen ln Madrid bijeen", causerie: 21.35 Amu sementsmuziek; 21 55 Klankbeeld over de Katholieke Jonge Middenstand. 22 15 Gra- mof muziek: 22.45 „Het Chrlstellike Oos ten". causerie; 23.00 Nieuws; 23.15—24,00 Gram.muzlek. 20.1521.45: 1. Telenews; 2, Weerover- zlcht; 3. „Met deze handen", film. Engeland. BBC Ilome Service. 330 m.: 12.00 Lichte muziek; 12.25 Gevarieerd programma; 12.55 Weerberichten; 13.00 Nieuws: 13.10 Gram.muzlek: 13.55 Sport: 14 00 Voor de scholen: 16.00 Sport; 17.00 Voor de kinderen: 17.55 Weerberichten; 18 00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Opera orkest: 19 00 Gevarieerde muziek; 19 40 Causerie; 20 00 Klankbeeld; 21.00 Nieuws 21.15 Amerikaanse nieuwsbrief: 21.30 Gevarieerd programma; 22.00 Cellorecltal 22.45 Parlementsoverzlcht; 23.0023.03 Nieuws. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 m.: 12.00 Parlementsoverzlcht: 12.15 Lichte muziek; 12.45 Orkestconcert 13.30 Orgelspel: 13.45 Voor de kleuters: 14.00 Sport; 15 00 Lichte muziek; 15.30 Voor de soldaten, 15.45 Amusementsor kest: 16.15 Mrs. Daleis dagboek; 16.30 Orgelspel; 17 00 Amusementsmuziek; 17.30 Sport. 18 15 Gevarieerde muziek; 18.45 Hoorspel; 19 00 Nieuws en radiojournaal; 19.25 Sport: 19.30 Gevarieerd program ma; 20.00 Verzoekprogramma; 20.45 Ge varieerd programma. 21.15 Amusements muziek: 22 00 Nieuws: 22.15 Lichte mu ziek: 23 00 Voordracht: 20.15 Strljken semble; 23.56—24.00 Nieuws. ,o1Ü2r»T<£identsclw Rundfunk. 309 m Nieuws; 23.30 Dansmuziek; 24.00 Nieuws 0^30 Lichte muziek; 1.16 Gevarieerde mu- Brussel. 324 en 484 m. 324 m 11 4S Gram.muzlek; 12.30 Weerberichten; 12 34 Omroeporkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Ham- mondorgelspel; 14.00 .Bastlen und Bas- •ozangspe|: 14.45 Gram.muzlek: 15.15 Vlaamse koorzang; 15 30 en 16 IS Gram muziek; 17.00 Nieuws: (Tussen 16.00 n 7;^" Sport17.10 Gram muziek man vmr ,„1820 Gram.muzlek: lain de sold3ten: 19 00 Nieuws: 19 40 Grammuzlek; 19 50 Causerie: 20.05 SU?1» G,ï mofoonmuzflek: 22.55—23.00 Nieuws. 484 m: 12 05 Omroeporkest: 13.00 Nieuws; 13.10. 14 00. 15.00. 15.45 en 16.30 Gram.muzlek: 17.00 Nieuws; 17.15 18 30 en 19.30 Gram.muzlek; 19.45 Nieuws: 2o!oo Omroeporkest en solisten; 21.15 Gram - muziek; 21.30 Koor. plano en fluit: 22 00 Nieuws; 23.10 Kamermuziek; 22 50 Nieuws. Frankrtlk. Nationaal Programma, 347 en 249 rm: 12 30 Orkestconcert: 13.00 Nieuws 13.50 Idem; 13.55 Israëlische uitzending 18.30 Amerikaanse uitzending: 19.10 Ka mermuziek; 19.58 Gram.muzlek; 20.02 „Les Eléments", opera: 23.00 Gram.mo- foonmuziek; 23.45—24.00 Nieuws. DONDERDAG: ZATERDAG: Stadszaal; Nationaal concours Ring Lelden van Chr. Zangverenigingen 3.30 en 6.30 uur nam. MAANDAG: Anatomisch Laboratorium (Wassenaarse- weg)Ned. Rode Kruis. Uitreiking Land- stclner-medallles, 8 uur nam. DAGELIJKS. Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling „Vertrouwd bezit van vreemde herkomst". Tot 1 October, dacelltks van 105 uur I's Zondags van 15 uur). DE BIOSCOPEN. Casino „Grün 1st die Helde" (14 Jaar) Zon 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „De fidele boer" (alle leeft.) Zon 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.16 uur. Luxor „Eva" (14 Jaar) Zon 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. dagen 2.30, 7 en 9.16 uur. tex „Klndersmokkel" (18 Jaar) Zon 2.30, 4.45, 7.15 en 9.16 uur; overige dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 28 Juni 13 uur tot Zaterdag 5 Juli 8 uur waargenomen door Apotheek van Drtesum Mare 10. tel. 20406 en de Zulder-Apotheek! Lammensrhansweg 4. tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. WUhelmlnapark 8. tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 3