De koude oorlog, gezien door de bril van Clausewitz „Oorlog''1 en „Vrede" hij Westelijken gescheiden, hij communisten niet Raad van Warmond nam nog geen besluit inzake reinigingsrechten DINSDAG 1 JI LI Politiek en oorlogvoering (Van onze correspondent te Bonn) IV Westelijke geallieerden hebben in de jongste wereldoorlog uitstekend -cvochten Zo pacifistisch als de volkeren van het Westen voordien waren, zo ivcrtuigd hebben zjj zich in de stryd tegen do dictatoren geworpen. Alles werd tan de vernietiging van de as-mogendheden ondergeschikt gemaakt en nu nog erbazen Duitsers, die do Westelijke oorlogsinspanning bestuderen, zich er over, 10e inferieur hun eigen „totale" oorlogseconomie was, vergeleken hij wat byvoor- iceld de Engelsen in dit opzicht gepresteerd hebben. De beloning daarvoor is echter uit gebleven. De vrede is niet gekomen Waarom niet? Het beste antwoord cp deze vraag vindt men bij Clausewitz. wiens klassieke boek over de oorlog („Vom Kriege") zich de laatste tijd in Duitsland weer in een grote belangstel ling mag verheugen. Zo Juist is van dit werk, dat in 1832/34. na de dood van de auteur, voor het eerst verscheen, een nieuwe druk (de zestiende!) uitgegeven, en wel bij dezelfde uitgever, die destijds ook de eerste druk verzorgde (Ferd. Dummlers Verlag. Berlijn, thans Bonn). Niet alleen de Duitsers, maar ook vele leden \an de bezettingsmacht hebben deze gelegenheid aangegrepen om zich met de gedachten van de beste militaire theoreticus, die Duitsland heeft voort gebracht. vertrouwd te maken. Daarbij is hun gebleken, dat de kernkwestie van onze tijd n.l. de kwestie van de ver houding tussen oorlog en vrede het middelpunt van Clausewitz' uiteenzet tingen uitmaakt. Welke is nu de les, die uit dit meer dan honderd jarige boek ook Weste lijke militairen en politici nog kunnen leren? Kort gezegd: het is niet voldoende, oorlog alleen militair te voeren. Het is langzamerhand een alom be kend feit geworden, dat de Westelijke geallieerden de oorlog tegen Hitier fou tief hebben gevoerd. De zogenaamde koude oorlog toch is niet uit de lucht komen vallen en kan ook niet aan een reeks van ongelukkige factoren worden toegeschreven. Zij is regelrecht voort gekomen uit de fouten, die nog tijdens de oorlog gemaakt zijn, en die aan Sta lin een unieke kans hebben geboden om na zijn militair offensief tegen het nationaal-socialistische Duitsland zonder onderbreking een half diploma tiek, half militair offensief tegen het democratische westen te ontketenen. De Westelijke geallieerden maakten deze fouten, omdat noch Roosevelt, noch Churchill tijdens de oorlog de onaan tastbare waarde beseften van Clause witz' beroemde stelling, dat de oorlog slechts met andere middelen de voort zetting van de politiek is Stalin wist van deze fouten echter zó weergaloos te profiteren, omdat hij die stelling die sedert Engels en Lenin tot het abc van het communisme be hoort welbewust in practijk bracht. Voor <le communisten zijn oorlog cn vrede, politiek en oorlogvoering, niet twee van elkaar gescheiden sferen. Zij doen het een. en laten het ander niet na. Al oorlogvoerend, vergeten zij de politiek niet, en in vredestijd zijn hun diplomaten tevens ook strategen. Dat is het geheim van hun kracht, cn 70 kunnen zy een succesvolle machts politiek voeren. In de Westelijke democratiën daar entegen zijn oorlog en vrede scherp ge scheiden begrippen. Terwijl men van het communisme bijvoorbeeld nooit kan zeggen, of het pacifistisch of milita ristisch is, volgen in het Westen uitge sproken ..pacifistische" en uitgesproken „militaristische" perioden elkaar op merkwaardige wijze op. Zo beleefde het Westen vóór het optreden van Hitier een periode, waarin niets, letterlijk niets, voor de bewapening werd gedaan. Dat was ook één van de redenen, waarom Hitier kwam. Maar toen Hitier agressief werd, veranderde de situatie totaal. Al les. wat er in het Westen aan pasifisme had bestaan, werd weggevaagd en alles, letterlijk alles, werd aan bewapening en burgerlijk verzet ten koste gelegd. Toen de oorlog, die men door eigen militaire zwakte en gebrek aan nationale eens gezindheid min of meer had uitgelokt, er eenmaal was, speelden militaire over wegingen een a lies-overheersende rol. Al het andere, ook de politiek, werd daaraan ondergeschikt gemaakt. Duits- lands onvoorwaardelijke overgave was het enige doel, waarnaar gestreefd werd. Over de politieke problemen, die zo'n onvoorwaardelijke capitulatie moest op werpen, dacht men niet na Het was in de dagen, dat Churchill getuigde, dat hij zich zelfs met de moeder van de duivel wilde verbinden, als Duitsland maar ver nietigd kon worden Duitsland werd vernietigd, zo totaal als het maar kon. Maar terwijl het Westen, na gedane militaire arbeid, zich aanstonds weer opmaakte, om een nieuw pacifisme te gaan huldigen, zetten de Russen de oorlog „met an dere middelen" voort. De Westelijke geallieerden hadden anders dan de Russen tijdens de oor log helemaal vergeten een politiek uit te stippelen Het belangrijkste na-oorlogse doel van de Russen was, het Duitse vacuum, dat met de blinde medewerking van de Westelijken midden in Europa was ont staan, binnen te dringen. Hun uitgangs positie was de beste, die zich denken liet. Alles, wat zij door de oorlog had den kunnen bereiken, hadden zij bereikt ja zelfs nog meer. Europa scheen voor hen open te liggen. Onder die omstan digheden gingen zij er toe over. een quasi-pro-Duitse politiek te voeren, teneinde de Duitsers voor zich in te nemen. Daarby beriepen zij zich er op, dat zij ook toen Hitler in hun land had huisgehouden nooit het Duitse volk als zodanig hadden gehaat. Dat zij naar Berlijn gekomen waren, was alleen maar om de Duitsers te „bevrijden". En de daad bij deze woorden voegende, gaven zij in hun bezettingszone de Duit sers reeds enige maanden na de capi tulatie verlof, weer politieke partijen op te richten. In dezelfde tijd bestond in de Weste lijke bezettingszones nog het verbroede ringsverbod. werd daar elke Duitser in principe voor een gemeen nazi-sujet gehouden en dacht men er niet aan politiek met hen te voeren Op de on voorwaardelijke overgave volgde daar de onvoorwaardelijke bezetting, vooral psychologisch, terwijl de Russen hun best deden er voor te zorgen, dat hun bezetting, in alle opzichten erger, juist in dit psychologisch opzicht beter leek. Het heeft lang geduurd, voordat het Westen ook deze uit een eenzijdige oorlogvoeringsmentaliteit voortgekomen fout inzag. Dat de Russen er deson danks niet in geslaagd zijn, de Duitsers voor zich te winnen, ligt niet aan de intelligentie van de Westelijke bezet- tingspolitiek, die altijd te wensen over liet, maar eenvoudig aan de tekortko mingen van het Sovjet-systeem, welke de Duitsers zonneklaar gebleken zijn. Door de ergernissen over de koude oorlog Is het Westen na het „pacifisme" van de eerste na-oorlogse jaren nu opnieuw in een vrij „militaristische'' stemming gekomen. In verband daar mede is in West-Duitsland op het tijd perk van de onvoorwaardelijke ontwa pening abrupt het tijdperk van cie onvoorwaardelijke her-bewapening ge- volgd, waarover de Duitsers evenmin gelukkig zyn, en welke dan ook grote spanningen verwekt Wanneer men een beetje meer van Clausewitz af had geweten, zouden dergelijke compromlt- 1 terende koerswijzigingen, die trouwens niet alleen In Duitsland voltrokken moesten worden, achterwege zijn geble ven, en zou alles waarschijnlijk wat harmonischer en geleidelijker gegaan I zijn. Men kan een vrede niet alleen met politieke middelen verdedigen cn een oorlog niet alleen met militaire mid delen winnen: Dat is de grote les, die Clausewitz geleerd heeft en die het Westen nu ook begint te begrijpen. Man lokte meisje mee; door vader gevonden Een 11-jarig Arnhems meisje, dat met haar broertje aan het bosbessen plukken was in de bossen tussen de Schelmscweg cn de Koningsweg te Arnhem, is gisteren door een man meegelokt. Het broertje werd wegge stuurd en kwam even later huilend bij een groep militairen om het gebeurde te vertellen. Spoedig daarna waren gemeente-, zeden- en rijkspolitie, ge holpen door burgers, enige honderden totaal, aan hel zoeken. Toen het al te donker werd. werd het zoeken gestaakt en om vier uur bij het aanbreken van de nieuwe dag begon mc-n opnieuw. Om zes uur vanmorgen werd het meisje eindelijk door haar vader gevonden. De man die haar had 'meegelokt was nog bij haar. Hij ging op de vlucht maar kon korte tijd later door twee rechercheurs van de gemeen tepolitie worden gearresteerd cn opge sloten Het bleek te zijn een 21-jarige leerling-metselaar uit Arnhem. De toc- I stand van het meisje was goed. Wel was zij erg vermoeid en erg ontdaan Reeds in de nacht werd een ogenblik gedacht dat het kind gevonden was Het l bleek echter dat haai zeventienjarige zusje door emotie bij het zoeken in de bossen flauw was gevallen Egyptische crisis niet opgelost Hoessein Sirry Pasja heeft de opdracht tot vorming van een kabinet teruggege ven. Men verwacht, dat Batoieddine Ba- rakat pasja, voormalig voorzitter van de Ezvpti-che rekenkamer, than; tot kabi- zal worden benoemd. (Van onze reis-redacteur) 1 hoger komt dan 25 peseta's per dag. t„ i.„k I bleek hy toch bereid telkenmade een ,n?„n0 Spanje heb ik over ile Feria van Sevil a, het grootste voorjaarsfeest, uur werkloon op het altaar van de „Ra- 4", 'V*'"1l0,,''?lls{'rt'1\er!' Ua"n,'e1r ,k at b,'«r,P'c her<ie bracht, maakte de kettenbaan te offeren, teneinde dan Spanjaard zyn welbekend lovend gebaar (waarbij hy met expressieve handh.- met verheugd gezicht van het kwalijk ichtte diep rondsuizen te genieten. Hij zou voor dat weging 'n soort kus wereld inwerpt) sloeg de ogen ten heirn en zei dat tekenaar en ik die gebeurtenis niet mochten missen. De ochtend de 22ste April, de begindatum van de Feria, arriveerden we deswege in Anda- Insie's hoofdstad en diezelfde mond laat zagen we voor de eerste maal de bin nenkant an een Spaans politiebureau Gevolg van de omstandigheid, dat we enige uren in een hoekje van die Spaanse kermis snol-getekend en gegoocheld hadden zonder daartoe een vergunning te bezitten. Het liep allemaal af met handdrukken en brede grijnzen en we mochten zelfs onze, in het zweet des aanschyns v erdiende peseta's behouden. Een Spaanse kermis die Feria? In z.ekerp zin ja, maar denk dan vooral niet. dat gedurende die fecstvvcck in Sevilla ook maar een spoor bandeloosheid of zogeheten „wilde Spaanse hartstocht" te ontdekken zou zyn. Ik heb 11a mijn „arrestatie" tot drie uur 's nachts over de Prado de San Sebastian, het middel punt der feestelijkheden, rondgedoold en ik moet bekennen, dat het hier, ondanks de duizenden castagnetten, tammer toeging dan op de kermis van 011s braafste dorp. met de hoogste entreeprijs: drie pese ta's. zijnde 27 cent. Tony Gerards. de baas was zakelijk bezien zeker niet ontevreden, want hoe Nederlandse Geneugten van een Spaanse kermis Het beste deel van de Feria vond ik de parade in het vroege middaguur. Paard- en rytuigbezitters uit heel An- dalusië en nog verder weg rijden clan ..show' over de lanen van het met kleurige staketsels, fonteinen en lam pionnen opgedofte feestterrein. De jon gemannen in Andalusische dracht brede hoeden, korte jasjes en elegante nauwe pantalons ryden met hun ver loofde of jonge vrouw zydelings acnter zich op het jxiard. af en aan. De meisjes zyn deze week getooid in hun „trajé gatana". de kleurige ..zigieunerdracht met de lange wijde strookrokken. En of ze nu achter op het paard van hun fiance of in een van de ontelbare ver sierde en door soms wel zes bepluimde paarden getrokken rijtuigjes zitten, liet is een vreugde voor het oog deze scho nen van Andalusië te- aanschouwen. Ik geloof niet. dat er een gelegenheid ter wereld is waarbij men meer elegance, vrouwelijke stijl en schoonheid kan be wonderen dan by deze parade van de Feria. En ze laten.zich by deze gelegen heid gaarne bewonderen, die Spaanse vrouwen, want daarom immers is deze ganse vertoning begonnen. E11 hun amants vinden het ditmaal bij wijze van uitzondering goed, dat vreemde lingen deze schonen gadeslaan en zelfs veelvuldig fotograferen. Rakettenbaan Zo tegen de middagmaaltijd van drie uur wordt het wat stiller op de Feria, want ge zult wellicht weten, dat werk en eettijden ginds heel anders liggen dan bij ons. Het ontbijt is hoogst onbe langrijk en wordt naar gelang van maat schappelijke welstand tussen acht en tien genuttigd: de warme middagmaal tijd volgt tussen twee en drie en des avonds tegen tienen komt het eveneens uitgebreide slotbedrijf. En in overeen stemming hiermee vallen de werkuren voor kantoorpersoneel zo ongeveer tus sen tien en twee en tussen vier en zeven uur. Ik geloof niet. dat er tijdens de Feiia een mens in Sevilla in huls blijft zit ten. Dit is een gelegenheid, waarbij men zich (en zyn gezin 1 vertoont cn zo ziet men om zes uur een enorme mensenmassa naar het feestplein schui felen. Vaders, moeders, kinderen, kin derwagens en -kinderjuffrouwen 1 In keurig zwart-wit'. meisjes en jonge vrouwen, bijna allen in de folkloristi sche kledij, welke de re:.l van 't jaar ln de koffer ligt en jonge, besnorde man nen. die hun beste mnntpakje (prys: f. 120hebben aangetrokken Zij gaan allen naar de Feria. Aan de linkerkant, als ik het zo eens sim pelweg mag zeggen, bestaat die uit een gewone hoewel bijzonder uitgebreide en ietwat ouderwets aandoende kermis. Het was daar. dat mijn oor 's middags ge troffen werd door de uitroep. ..Hij is prima! Draaien maar" en toen ik op keek. zag ik in rasecht Nederlands ..Rakettenbaan staan. De In technisch opzicht grootste attractie van de Feria, misschien een stoel of een tafel moeten verkopen, maar morgen, „ma- nana" zou hij wel verder zien. Flamengo-afdeling En naast die kermis zyn dan de wat zoetelijk, maar toch wel attractief en ryk geïllumineerde lanen van de Fla mengo-afdeling. Flamengo is zo onge veer de verzamelnaam voor alle zuide lijke Spaanse volksdansen en hieraan dan waren om en bij 400 lief versierde tenten en tentjes gewijd. In zeker 90' bier van amuseerden meisjes zichzelf en de braaf op stoeltjes aan de kant ge zeten toeschouwers met eenvoudige volksdansjes. Meisjes van drie tot ve:r- tig jaar, die dat dansen en castagnetten- wel de Spaanse „gewone man" zelden I geklepper weliswaar in het bloed heb- Ruim anderhalve ton uit woningbouwleningen Onder voorzitterschap van burge meester jhr mr L M E von Ftsenne kwam de Raad van Warmond in open bare vergadering bijeen. Afwezig was met kennisgeving de heer P v. Rijn. Mededeling werd Redaan dat van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten le 's-Gravenhage bericht was ontvangen, dat een bedrag van f 170,950is gevo teerd ter zake van uitgeoefende voor keur voor deze gemeente bij inschrij vingen op de Nationale woningbouw leningen 1952 Door B er. W werd een voorstel over genomen van de heer Van der Voet om voor dc ie houden bloemententoonstel ling te Hillegom een bedrag van f 25. beschikbaar te stellen, welk voorstel met algemene stemmen werd aangenomen. Vastgesteld werd een wijziging van de gemeente begroting dienstjaar 1952, welke wijziging een dekking aangaf van de begroting voor het dienstjaar 1951. Aangenomen werd een voorstel van B. cn W tot overname in eigendom van gedeelten van openbare wegen Zonder discussie werd aangenomen het voorstel van B cn W tot het brengen van de subsidie ten behoeve van de bijzondere kleuterscholen van f 10op f. 15 per leerling Eveneens was zulks het geval met betrekking tot de wijziging van de regelen met betrokking tot de controle op de rekenplichtc ambtenaren dezer gemeente Conform het. voorstel van B. en W werd de salarisverordening dezer gemeente in die zin gewijzigd, dat voor de nieuw te benoemen administrateur van hel gemeentelijk waterleidingbedrijf diers wedde werd vastgesteld op f 12Ó0 minimum cn maximum. De wedde van dc nieuw te benoemen gemeente-ont vanger tevens administrateur van het waterbedrijf zal thans in totaal bedra gen f 3420 in minimum er. f 4020 0 maximum exclusief de bekende toesla gen Bij het voorstel van B en W tot het vaststellen van een verordening op de heffing cn invordering van reinigings rechten deelde de voorz. mede dat kort voor de vergadering van de finan ciële commissie een rapport was bin nengekomen, waarin deze materie dooi de commissie uitvoerig werd behan deld. Aangezien noch B en W, noch de overige raadsleden van dit rapport voldoende kennis hadden kunnen ne men. stelde hij voor thans geen be slissing te nemen om eerst dit rapport te kunnen bestuderen. Niettegenstaan de dit, gaf de voorzitter toch gelegen heid om over de zaak zelf van gedach ten te kunnen wisselen. Hieruit bleek dat de commissie een belangrijke af wijkende mening had met betrekking tol het te heffen bedrag. Van het in zicht ter zake van verschillende raads leden namen B en W kennis. Besloten werd een crediet bescnikbar>r te stellen voor het bouwrijp maken van de aangekochte grond achter de War- mundastraat. De voorzitter deelde meae dat de aanbesteding van de te bouwen wonlgen zal plaats vinden op 22 Juli a„sterwijl met de bouw vermoedelijk :n Augustus een aanvang zal worden ge nomen. Bij de gebruikelijke rondvraag informeerde de heer Vergeer naar het recht van lossen ln de Leede terwijl de neer Van Vliet aandacht vroeg voor de lozing van het water achter ae huizen van de Norremeerstraat. De heer van Elburg wees op de verontreiniging van ae Leede door het hierin werpen \an vuilnis en afval In al deze zaken zegde de voorzitter onderzoek toe. LEIDERDORP Bazar en tuinfeest voor nieuw jeugdgebouw De bazar met het daaraan verbon den tuinfeest voor het nieuwe jeugd gebouw van de Ned Herv Gem alhier, of in engere zin eigenlijk voor de meu bilering van het nieuwe gebouw, werd gistermiddag met een korte toesprak van ds J P. Honnef geopend Het ge bouw is nog wel niet geheel klaar, doch de benedenzaal kon al de personen, die bij de opening aanwezig waren, op be hoorlijke wijze herbergen. Ds Honnef, namens de Herv. Jeugdraad sprekende, richtte woorden van dank tot de afge vaardigingen van de Kerkeraad en de kerkvoogdij, alsmede tot hen, die aan de voorbereiding van deze bazar heboen gewerkt Hij wees er op, dat het tot standkomen van het nieuwe jeugdge bouw, dat evenzeer het gebouw van de Herv Gemeente is. voor beide is een feit van uitzonderlijk belang, waarnaar al vele jaren is gestreefd. Met deze bazar, zo deelde ds Honnef verder mede. is de opzet eigenlijk ge weest daarbij niet alleen Herv. Leider dorp. docli meer de gehele gemeente te betrekken en dit is gelukt, want de belangstelling is algemeen. Aan het slot van zyn toespraak sprak ds Honnef de wens uit. dat de bazar financieel een succes zou worden cn dat daardoor een belangrijk bedrag zou binnenkomen voor het interieur van het nieuwe Her vormde centrum. De bazar met de vele daaraan ver bonden attracties is vanavond nog ge opend van 7—11 uur. VOORSCHOTEN Mej. H M. Zwart, verbonden aan de ds Fortgenskleuterschool alhier, is ge slaagd voor de acte kleuteronderwijs. Haarlem's slachtoffer geïdentificeerd EEN ARRESTATIE. Over de lugubere vondst te Haarlem men zie elders vernemen wy. dat het slachtoffer geïdentificeerd is Het is de 53-jarige Haarlemse scheepsbouwer J E M. Dikmans, gehuwd en vader van drie kinderen. Hij werd sedert 23 Juni vermist. De scheepsbouwer leefde met zijn familie in een woonschuit aan he: einde van de Harmenjansweg te Haai- lem. Als verdacht van betrokken te zijn geweest bij de kennelijk gewelddadige dood van de scheepsbouwer heeft de Haarlemse recherche tegen hel mid daguur een persoon aangehouden. Het onderzoek wordt voortgezet. Een paar maanden geleden verloor de scheepsbouwer een van zijn belle zoons toen deze In Rotterdam van een steiger stortte. B11 K.B. is bepaald, dat de wet. houden je voorzieningen ten aanzien van vrouwelijke militairen, in werking is ge treden op 1 Juli. oen. maar het ln grote meerderheid be- j grypelykerwijs toch niet zo best en op- windend doen. Wanneer ze wel zulke capaciteiten hebben, vertoeven ze bin nen korte tyd op de podia van Europese cabarets of schouwburgen. De overige tentjes, ook van voren open, zijn gewone „zittentjes", waar alleen de bewoners van een bepaalde vereniging, club. straat of wat dan ook toegang hebben. Zij mogen daar dan op een rechte stoel een glaasje wijn drinken en achter hen staan vaak een klein altaar en een pianola. En langs al deze vriendelijke versier de daas-, zit- en ook wel eet-etablisse- menten wandelen over de verlichte lanen van 's avonds zes tot de vol gende ochtend vijf zonder ophouden de honderdduizenden fraai uitgedoste Span jaarden en de weinige vreemdelingen, die met verbazing gadeslaan hoe braaf het in het „wilde" Spanje toegaat. BEURSOVERZICHT KALMER BIJ VASTE ONDERTOON 'AMSTERDAM. 1 JULI Dank zij de buitenlandse belangstel ling heeft de effectenbeurs een aardige stimulans gekregen. Traden de bin nenlandse kopers slechts uitermate aarzelend op. resoluut zijn daarente gen de aankopen van Amerika en Zwitserland, die vooral gisteren het Damrak een veel beter aspect hebben gegeven. Vandaag was de stemming nog zeer goed. maar de activiteit een stuk klei ner Op de wederom hogere dollar koers voor olie. die vanmorgen 85 no teerde. werd hier een notering bereikt van 320 Daaromheen bleef het hoofd fonds zich bewegen, maar het slot kwam iets eronder. De converteerbare obligatien Koninklijke behielden het vorige niveau en wat de andere hoog tepunten van gisteren betreft: HVA zette de stijging voort tot 96. Algemee- ne Exploratie was op 116 iets ln reac tie. Billiton II werd vernomen op 184. Voor zowel Rubbers, Suikers als Ta bakken zijn de kopers komen opdagen Certificaten Deli Maatschappij liepen tot 76 op. Diverse suikerfondsen waren vast gestemd, met name HVA en Am sterdam Rubber verbeterden 3'_- punt. Over het algemeen dus wederom een opgewekte markt, maar met opmerke lijke kleinere omzetten. De Seheep- vaartkoersen bleven onveranderd. In ternationale industriefondsen lagen eveneens aan de vaste kant. vooral Unilever, die gedaan werden tot 171. Ook Philips aandelen deden vandaag mee. De Staatsfondsenmarkt was vrij wel onveranderd. Beurs van Amsterdam Dinsdag 1 Juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '51 314 Ned. '48 314 Ned. '47 3M; 3 Dollarlng. '47 3 Investeringscert. 3.. Ned 1962-4 m.b. 3 Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 Cult Hand en Ind E Nat, Handelsbank Ned. HandelmiJ. AK.U Philips Lever Br Wilton Feyenoord Amst. Rubber Deli-Bat. Rubber Holl Amer. lijD Kon Ned Stoomboot Ned. Scheepv. Unie HVA. Java Cult Deli Bat Mij Deli Mij. Senembah Philips '51 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prow- en Gem. Leningen Adam '47 (354) 3.. 92 92 Den Haag 1937 I 3 101*1 R dam 37 I III 354 9454 943 ndustr Obligaties 9574 95" 4 87'4 8774 8974 89! i 93 93 90'4 90'; 91A 91-4 89s4 89'4 90'4 NDELEN 4154 4174 14674 146 4 135 136 14654 14754 16974 170 14974 149 31774 318-4 7474 7774 79 81 15274 154 12754 12774 12954 129'4 9154 9554 3874 40 7174 7474 5374 54-4 148% Voorlopig genot obL Ned Gem 52'4 "4 Idem 0/5-10% 10354 Kon Petr MrJ 354.. 10874 10054 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredietlnstcIlJngen Amsterd Bank 15254 151 Rotterd. Bank15254 152 Twentsche Bank 15654 156 Industriële Ondernemingen Ned G. en Splr. fabr. 188 184 Rott Droogd Mij. 29474 296 Zwanenb. Organon.. 150 150 Handelsondernemingen Spoorwegen Deli Spoorw. My. Amerlk fondsen Fondsen uit Lelden en omgeving (Aandelen) VK. 30/6 Holl. Constructie 227 Int Kunststof! Ind 82 y4 8374 Kon. Ned Edelmet. 66 Prei wa Cdern ....70Lexdlv. Kon. NederL Grofsm. 108 L 106 Textiel Gebr v Wyk 8074 80 Leidsche Wolsptnn. 13354 133 Tieleman en Dros 50 Ver l'ouwtabrieken 108 108 Prei tdero 11854 119 Wernlnks Betonmtl 89 Lahad Datu Cul My 200 B 200 B

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 5