Uit de Rijnstreek Oldenzaal werkte mee aan grootse sportdemonstratie te Alphen Overweg in Gemeneweg nieuwe beveiliging Gereslaureerd „Tehuis voor Ouden van Dagen" le Boskoop officieel heropend MAANDAG 30 JUNI ALKEMADE Het bestuur van de Ohr. voetbal ver. SVOW houdt as. Woensdagavond in de schuur van I. Bos een bijeen komst om tot oprichting te komen van een korfbalvereniging. ALPHEN Gemeente verliest Procedure inzake assurantiegelden Oranjeschool Nadat op Zondag 3 Augustus 1947 een felle brand het oude gedeelte (gebouwd voor 1920' en het nieuwe gedeelte (na 1920 gebouwd), van de bijz. school voor g.lo. aan de Zaalbergstraat, de zgn. Oranjeschool, grotendeels had vernield, ontstond een meningsverschil tussen het schoolbestuur en het gemeentebe stuur over de vraag aan wie de verze keringspenningen toekwamen. meer speciaal voor wat het nieuwe gebouw betreft. Na de brand werd de school met ge meentegelden herbouwd. Voor 1920 was de school eigendom van de betrekken vereniging. Na 1920 kwam ze in beheer bij de gemeente. Art. 83 der LO.-wet bepaalt, dat de assurantiepenningen van een onder werking der wet van 1920 gestichte gebouwen in mindering komen van de koeten van herstel van het gebouw Art. 205 verklaart zulks niet van toepassing op schade aan gebouwen, welke voor die datum zijn gesticht. Op grond hiervan waren B. en W. van mening, dat de uitgekeerde assuran- tiepenningèn, voor zover zij betrekking hebben op het oude gedeelte van het schoolgebouw, door de Vereniging kun nen worden behouden, doch dat het ge deelte der penningen, hetwelk geacht wordt te zijn uitgekeerd wegens schade aan het met gelden der gemeente bij gebouwde deel der school, ten goede van de gemeente behoort te komen van her stel van het gehele gebouw. De assurantlepremiën worden ook tel kens met de gemeente verrekend. Op grond hiervan meende het ge meentebestuur. dat een bedrag van rond f. 5875 in de gemeentekas diende terug te vloeien. Het schoolbestuur verschilde hieromtrent van menine, met het gevolg, dat het gemeentebe stuur des tijds een procedure instel de. mede op advies vin mr C .H. Te.l- ders te 's-Gravenhage. De Raad der gemeente besloot hier toe. waarbij toen de zeer eigenaardige situatie ontstond, dat de toenmalige wethouder, de heer W. Brouwer, als loco-burgemeester fungerend en der halve als voorzitter van het college, genoemd voorstel aan de Raad heeft moeten doen, tevens secretaris was van de betrokken school. Er is over deze procedure ruim twee jaar lang voor de civiele rechtbank over en weer gepraat. Mr Telders behartigde de belangen van het gemeentebestuur en mr A. J. Meijer uit deze gemeente die van het schoolbestuur. Thans heeft de civiele rechtbank in deze affaire uitspraak gedaan en het gemeentebestuur in zijn vordering niet ontvankelijk verklaard. Alzo kan het schoolbestuur de ontvangen verze keringsgelden volledig behouden. MOTORRIJDER KREEG HERSENSCHUDING. Toen onze plaatsgenoot J. v. d. Akker, wonende in wijk Hoorn Zaterdagavond met zijn vriend achter op de duo van zijn motorrijwiel van ..kerseneten" huis waarts keerde, kwam hij in botsing met een wielrijder, die plotseling de rijweg overstak, even voorbij .de margarinefn- brlek te Zwammerdam. Het drietal kwam te vallen, waarbij de bestuurder van het motorrijwiel een hersenschud ding en enkele ontvellingen aan het gelaat bekwam. Zijn vriend bekwam lichte verwondingen, evenals de wiel rijder. Zaterdagavond is van de C.J.C. „Hou Koers" een 13-tal leden geïnstalleerd als lid van het Christelijk Jonge Man nen Verbond D efeestelijke bijeenkomst werd geopend met het zingen van „Gord U aan. Gord U aan", waarna leider W. Harting voorging in gebed. In zijn wel komstwoord richtte Harting zich aller eerst tot de ouders en de leden van de clubraad. Toen hij de Jongenswet had gelezen, legden de jongens de belofte af en zongen zjj hand in hand het Bondslied. Nadat de heer Harting hem gefeli citeerd had. sprak leider De Bruijn over het C.J.M.V.. wat het is, wat het wil en wat het oet. Na deze uiteenzetting wees spr. er op. dat er volgend jaar in verband met het 100-jarig bestsan van het Verbond op 2de Pinksterdag een grote bijeenkomst zal worden gehouden. Na de ouders dank gezegd te hebben voor hun be langstelling. sloot De Bruijn met dank gebed. De heer J. de Vrij verzorgde de muzikale begeleiding met de trompet. Het bestuur van de CJMV Alphen en Omstreken heeft het plan opgevat om Zaterdag 19 Juli as. een grote sport middag te houden op het terrein aan de Steenstraat. Het programma omvat verschillende sporten o.a. hardlopen, estafette en een voetbalcompetitie van korte wedstrijden 2 x IVt minuut. doordat zij misstapte zo ongelukkig te ting van dit eeuwenoude kerkgebouw waren het als steeds weer de werken van de zestiende-eeuwse meester Cra- beth. die de meeste indruk maakten. Ook het bekende Koningsraam (een schenking van Philips II) evenals het uit de jongste tijd daterende Bevrij- WASSENAAR li j - uiv vic jwuwic i.*ju uaiciruuc m1 'J vallen, dat zij een bovenbeen brak Dr dingsglas van de Belgische kunstenaar KS.Ï trok veel Met ingang van 1 Juli a s. is al hier als agent van politie aangesteld de heer J. Venema uit Den Haag. BENTHUIZEN SCHOOLREISJE. Onder leiding van het hoofd der open bare lagere school, de heer W. G. J. Boerrigter, maakten de laatste klassen dier school een schoolreisje Des voor- middags om acht uur vertrok men per bus, c gen aan de heksenwaag te Oudewater. Vervolgens reed men vla Montfoort en Utrecht naar de Lage Vuurse. waar men in de uitgestrekte bossen naar hartelust kon spelen Langs het Paleis Soestdijk werd koers gezet naar het einddoel. Valkeveen, waar het gezelschap het grootste ge deelte van de dag heeft doorgebracht in de speeltuin, terwijl velen, beïnvloed door de fraaie weersgesteldheid, de ver leiding niet hebben kunnen weerstaan om het koele nat op te zoeken. De terugreis werd gereden via de Loosdrechtse plassen, Loenen, Utrecht, Woerden en Boskoop. Tegen negenen kwam een opgetogen gezelschap in ons dorp terug. De collecte ten bate van het Neder landse Rode Kruis heeft in deze ge meente slechts f.2953 opgebracht. BODEGRAVEN Eerste Evangelisatie samenkomst in open lucht In navolging van vele grote plaatsen in ons land. is men er ook in onze ge meente toe over gegaan om openlucht Evangelie-samenkomsten te houdeil «w.w uu. .c.uuk De eerste samenkomst heeft Zaterdag- Gouda een bezoek te bren- ayond Jl. op het terrein bij de Hefbrug - plaats gevonden en ging uit van de Ned Herv Kerk alhier. Het Ned. Herv Kerkkoor onder lei ding van de heer D. van Vliet, opende deze bijeenkomst met het zingen van „Wij hebben een woord voor de we reld". Ds A de Leeuw was de eerste spreker, die voor de microfoon plaats nam en een toespraak hield over het onderwerp „Een woord voor de wereld". Een woord niet Geslaagd voor het eindexamen H.B.S.-B Mej. L. Geerlings en de heren: M. A. E van Daalen. F P E Driessen, H. C. Dudok van Heel. D. J. van Dijk. J. C. H. van der Hage, H. J. Hageman. F. W. R. Immlnk. B. Kniphorst, P. L. M. Kos ters. L P v. Lelyveld, J. Louwerier, D. J P N. van der Minne. D. Muntendam, H Pelgrim. E H J. Th. Sohokking, J. Spijkerman, A. Vervliet, M. P. Struys. .Bato"; terwijl het eeheel werd beslo ten door demonstraties van de Kern ploegen dames en heren uit Gouda en Omstreken. Na dit alles volgde de prijs uitreiking. waarbij het uitstekende werk Wilskracht" en Ouick 1920" 08 Zondagmiddag werd besteed aan „TTiibKra&nr en„yuicR het doel van deze samenkomst, de spert- gaven elkaar weinig toe demonstratie en -wedstrijden. Wils- kracht gaf o.a. een demonstratie in vrije Het Is alweer heel wat jaren geleden oefeningen (dames), evenwicht-balk dat wij de R.K sportvereniging Wi.s- (dame6> en Quick demonstreerde in kracht- in de buitenlucht een demon- oefeningen met ringen (dames) en stratie zagen geven, zoals gistermiddag ^nd-gymnastiek (door één dame). De «.inloot, „on n w Mo.oi.c- wedstrijden bestonden in brug (heren op de speelplaats van de RK. Meisjes school plaats vond. Dit keer was het nog meer dan demonstratie alleen. Wilskracht bond de strijd aan tegen een soortgelijke vereniging „Quick 1920" uit Oldenzaal. Wilskracht nam o.l.v. dir. P Zuldam van Hou-Vast naar voren kwam en wat met 8 heren en 20 dames g^n de wed- beloond werd met een le nriis voor ae str(|dexi deel. Quick recruteerde 12 heren meisies en een le prils voor de ion- cn dames ol y de heer G Braak_ eens. wat met een luid hoerageroep hekke Aan d demonstratjes nam van gepaard eins. Te ongeveer halftlenkwa- beide verenlglngen een no, veel groter men de ieugdlge ornswiimaars in de dwl. D sportieve manifestatie allerbeste stemming in Boskoop aan. ylng ajm met een indnikwekkende op_ mars van de gymnasten, voorafgegaan door een viertal vaandeldragers(sters). I zowel van de dames- als van de heren- Aan onze vroezere plaatsgenoot dsW. afdeljn?en der verenigingen. Nooten. remonstrants predikant. Na de vaandelgToet sprak de Alphense voorzitter, de heer G Ponsioen. een thans standplaats Meppel is het Kruis j voor een bepaalde groep Xf" Verdienste toegekend wegens zijn j hartelijk welkomstwoord, waarin hij alle o! partij, maar ren woord van Ood aan 'leden "eberkers dankte, in het bijzonder de de gehele wereld. In antwoord nierop n booten huisvestte o.m. acnt ïeaen fam,iles die gastvrij tehuis boden aan vertolkte het Kerkkoor op uitnemende V9n geallieerde vliectuigbemannin- de b^oei^nde vereniging. Deze arri- wijze „Wandel maar stillekens achter *en veerde n.l. reeds Zaterdagavond. De hem aan", en Gezang 178 7 en 8 I onze plaatsgenoot, de heer M. I ontvangst vond plaats in het Patro- Hierna klonk de stem van ds C. C. Boov. leraar MO. Lichamelijke Opvoe- naatsgebouw waarna de gasten een ge- Tromp door het luchtruim, sprekende 1 din„ siaaede te Den Haag voor het zellige avond werd aangeboden in Avi- over- Een woord voor u". Spr. wees er staatsexamen Heilgymnastiek en Mas- op dat wij bij God geen nummer zijn sa,e zoals dit vaak in het leven het geval is. maar dat hij ons ieder persoonlijk Op Woensdag 2 en Donderdag 3 kent en dat we alleen bij hem ons heil Juli zal alhier een collecte worden ge- kunnen zoeken. Het Kerkkoor zong tot houden ten bate voor de uitzending fauna. De Zondag werd aangevangen met een H. Mis in de parochiekerk, waarna men zich verenigde aan een gezamenlijk ont bijt in de Sint-Josephzaal. Na het sterken van de Inwendige mens over de Brasemer- en Kagermeren. Zaterdagmiddag jl. vonden te Woerden grote gymnastiekwedstrijden plaats, uit gaande van de Turnkring Gouda. Deie wedstrijden stonden onder auspiciën van i rnotorverkeer meerdere malen storend de Gymnastiekvereniging ..Bato" uit werkte. Woerden, die deze wedstrijden organi- seerde ter gelegenheid van het feit dat j TE f-AAT RICHTING AANGEGEVEN, de heer P. Zuidam uit Alphen a/d Rijn I De bejaarde heer Slooties. wonende in 30 jaar als directeur aan deze vereniging Laaz-Boskoop. die op zijn nlwiel ter was verbonden „Hercules" nam hieraan hoogte van de Boezemlaan reed. gaf bij deel met 2 groepen van 16 jongens en het veranderen van richting te laat een meisjes. Beide groepen hadden drie teken waardoor hit door de motorrn- nummers te verwerken. De meisjes wis- der. M van Kleef, eveneens wonende te ten met vrije oefeningen, hoogtesprong i Boskoop, werd aangereden. De oude heer brug. met 248>4 punt een le prijs te kwam er ozenschijnlilk eoed af. dit ge- openlucht-samenkomst in onze gemeen- Zwakke Boskoopse kinderen van allemaakte het gezelschap een rondvaart te werd beëindigd. Ooor het tlaritke pu- I gezindten, bliek werd met gTote aandacht naar dit voor Boskoop in nieuwe vorm gebrachte As Zaterdag 5 Juli. zal door het Evangelie-woord geluisterd Jub. comité harmonie ..Concordia" een Jammer was het dat hét auto- en erote ballonnenwedstrijd worden eehou- den. waaraan waardevolle prijzen zMn brug (dames Q.). hoog-rek (heren van W. en J knotsoefeningen (dames van Q. en W.), vrije oefeningen (heren van W. en Q.t. baloefening 'dames Q.i en hoepeloefeningen (dames W.>. De wedstrijden werden beoordeeld door de heren J. Zeelen en Th. Oude- Velthuis van Olympia D.O.S. uit En schede en Jac. v. Welzenis uit Gouda. Wilskracht heeft bij deze wedstrij den de beste papieren behaald, al wees de puntentelling wel uit. dat de beide verenigingen elkaar weinig toe gaven. Zowel de dames als de heren van Wilskracht verwierven een 1ste prijs. De dames en heren van Quick '20 een 2de prijs. Kapelaan Biemans belastte zich met de dankbare taak de prijzen uit te reiken. Het dameslid van Quick "20. dat een demonstratie ten beste had gegeven in grond-gymnastiek, iets wat voor de Alphense gymnasten en belangstellen den iets nieuws was. verwierf van de voorzitter van Wilskracht, de heer G. Ponsioen een extra compliment voor haar goede prestaties. Tot slot sprak de voorzitter van de bezoekende ver., de heer Slot. een dank woord voor de keurige organisatie van deze ontmoeting. BEEN GEBROKEN. Zaterdag kwam mvr. SohramDe Jong alhier in de v. Mandersloostraat, Agenda voor de Rijnstreek ALKEMADE. 2 Juli. Schuur van de heer Bos: Be stuursvergadering SVOW ter oprichting korfbalvereniging, des avonds. ALPHEN. avond met gecostumeerde voetbalwedstrijd. 1 Juli. Groene Krulsgebouw (bestuurs kamer). Gelegenheid tot felicitatie Lv.m. 50-jarig bestaan Groene Kruls-afdellng. 68 uur nam. HAZERSWOUDE. 30 Juni. Secretarie Rijndijk. Vergadering Commissie voor woningruimte. 8 uur n.m. 30 Juni. Herv. School. Vergadering Ned. Herv. Meisjesclub. 7.30 uur nam. 1 Juli. Gebouw „Salvatorle". Vergadering Meisjesvereniging op Geref. Grondslag. 7.30 uur nam NIEUWVEEN. 1 Juli Evangellsatlegebouw. Vergadering van de C.H.J.G. afd. NleuwveenZeven hovenTer Aar. 8 uur nam. behalen. De jongens voerden vrije oefe ningen. paardvoltige en hoogtesprong uit. Ook zij wisten beslag te leggen op een le prijs, met 249 punten. Een mooi succes voor de jeugdige Bodegraafse gymnasten! Ook de afdeling van de Ohr. Vrouwen bond maakte weer haar jaarlijkse reis. Begunstigd door prachtig zomerweer werd 's morgens om 8 uur gestart en reed men via Lelden en Haarlem naar Alk maar, waar de beroemde kaasmarkt en de Waag werden beziohtlgd. Vervolgens ging de tocht over Sehoorl naar Bergen waar enige tijd aan het strand werd doorgebracht. Door de Zaanstreek ging het nu naar Schiphol, waar men werd rondgeleid en men verschillende vlieg tuigen heeft zien dalen en opstijgen. De terugweg ging door het Gooi. waarbij in Hilversum verschillende studio's wer den bekeken. Zeer voldaan keerde men 's avonds huiswaarts. LUTHERSE LEDENKRING BEWONDERDE ST. JANSKERK TE GOUDA. De nieuwe ledenkring van de Evang. Lutherse Gemeente bracht Zaterdag middag, gedeeltelijk p. fiets, gedeeltelijk per bus, onder leiding van ds J. J F. Hermann, een bezoek aan Gouda met als doel de bezichtiging van de beroem de Gouda-glazen (brandschilderingen) in de St. Janskerk aldaar. luk was de motorrijder evenwel niet be schoren. deze bekwam een hersen schudding. TWEE EERSTE PRIJZEN VOOR ..HOU-VAST". Zaterdagmiddag vertrokken per mo torboot een aantal leden van de Gvm. Ver. „Hou-Vast" om in Woerden aan de taarliikse Jeugdwedstrijden van de kring Gouda en Omstreken deel te nemen. I Dat deze wedstrijden dit iaar in Woer den werden georganiseerdwaarbij de Woerdense Gvm. Ver „Bato" als gast- vrouwp funceerde. vond mede ziin oor zaak in het feit dat de directeur van deze ver. de heer P Zuidam uit Alphen a. d. Riin. niet minder dan 30 jaren als directeur van Bato had gefungeerd. De heer Zuidam is ook voor Hou-Vast ceen onbekende, omdat hij 10 jaren de lei ding heeft eehad over deze Boskoopse vereniging. De boottocht ondervond eni ee vertragine. zodat Hou-Vast precies op tiid in Woerden arriveerde, waardoor de meisies direct aan de slag konden. De VTiie oefeningen, alsmede de brug- oefenineen en de sprong lieten niets te wensen over. na afloop bleek dat de Boskoopse jonge dames een goede beurt hadden gemaakt. Ook de jongens lieten het niet onder zich. zii leverden goed werk. in de nummers Vrije en Paard- oefeningen. en ook in het nummer sprong met koprol. Na afloop van de edstriiden werd een mars door Woer den gemaakt, toen de pl.m. 600 meisjes en jongens stonden opgesteld, werd de heer Zuidam gehuldigd, waarbij het j woord werd gevoerd door de Burgemees- Het gezelschap werd rondgeleid door ter van woerden, alsmede door een af- dr Bik. die een deskundige en interes-1 ceVaardigde van de Turnkring en de santé causerie hield over de 30 si 40 ge-voorzitter van ..Bato". Na de mars volg- brandschilderde ramen, die zich in deze d)?n algemene vrije oefeningen van alle kerk bevinden. In de historische omliJs- I deelnemers'sters) en demonstraties van Amerikaanse afsluitbomen en wisselende rode lichten Met ingang van Vrijdag a.s. Op Vrijdag 4 Juli as. zal bij de over weg in de Gemeneweg nabij Hazers- woude in de spoorweg LeidenWoer den een beveiligingsinstallatie in dienst worden gesteld, bestaande uit halve overwegbomen met wisselende rode lichten. De indienststelling zal sollieden om 10 uur v.m. Daar dit type overwegbeveüiging eerst sinds kort in Nederland wordt toegepast, vernemen «Ij van de zijde der Ned. Spoorwegen over het doel en de werking van deze installatie het volgende: By de op afstand bediende overwegen, dus die overwegen, die van een post op enige afstand gelegen worden bediend, komt het voor. dat de weggebruikers geen acht slaan op de z.g overwegstop lantaarn, een stopsein, dat ongeveer tien seconden voordat de wachter de bomen laat dalen een rond stopbord Cs nachts verlicht» toont in de rijrichting van het wegverkeer. Zodra dit sein wordt getoond, behoort een ieder te stoppen, opdat de waohter gelegenheid kriigt de overweg af te slui ten. De practük heeft echter uitgewe zen. dat deze lantaarns in vele gevallen niet voldoende waren. Het gebeurt im mers. dat een automobilist of fietser er in slaagt nog onder de eerste boom door te glippen. Vlak voor hem valt dan de tweede boom in de houder en direct daarna valt ook de boom achter hem. Doordat de bedieningspo6t ver van de overweg is verwijderd, kan het vooral in de avond vrij gemakkelijk voorkomen, dat de wachter niet tijdig bemerkt, dat er op zijn overweg een weggebruiker in gevaar is. Bij het nieuwe systeem van halve- overwegbomen zal de weggebruiker er altijd op eenvoudige wijze in slagen zich nog tijdig van de overweg te verwijde ren. zo hü zich daarop tijdens het slui ten der bomen mocht bevinden Immers deze bomen reiken slechs over de halve breedte van de weg Uiteraard zullen zijaangedrongen. de rechterhelft van de weg afsluiten, ge rekend in de rijrichting van het wegver keer. De tweede boom laat dus het weg gedeelte. waarop men rijdt het linker gedeelte voor het verkeer uit tegenge stelde richting vrij Het opgesloten raken tussen twee bomen is bij deze overwegbeveüiging dus niet mogelijk. Het Amerikaanse type stoplicht, dat bij de door halve-overwegbomen bevei ligde overweg wordt aangebracht, be staat uit twee rode lampen naast elkaar, die dus een dubbel flikkerlicht vormen, die bjj nadering van een trein beurte lings aan- en uitgaan. Deze twee lam pen zijn aan het bewegingsmechanisme van de afsluitbomen bevestigd. Boven dien geven deze flikkerlichten zowel aan de voor- als aan de achterzijde licht zo dat het wegverkeer, dat komt aanrijden, rechts en links van de weg de rode lich ten ziet flikkeren. Tien seconden voordat de wachter de bomen gaat sluiten, be ginnen de rode lampen om beurten te branden. Op de afsluitbomen zelf zijn nog weer drie rode lamoen bevestigd. Twee van deze lampen flikkeren wisselend, terwijl de derde lamp doorlopend brandt, zolang de bomen gesloten zijn. Het hangwerk. dat men gewoonlijk aan de overwegbo- men vindt, ontbreekt echter. De op de installatie voorkomende let ters zijn in reflectoren uitgevoerd, zodat bij avond het geheel flonkert in het licht der koplampen. Deze wijze van beveiliging heeft alleen nut voor de op afstand bediende over wegen. Voor de ter p'aatse bediende overwegen is een afsluiting met halve bomen niet nodig. daar. de overweg- wachter daar altijd de bomen nog tijdig even zal kunnen openen om een auto. die tussen de bomen terecht zou komen, te laten ontsnappen. Het door rood licht rijden (indien men er nog voor stoppen kant is strafbaar, zodat men. behalve het grote gevaar, dat men loopt (men weet niet waar de trein is> en de kans dalende sluitboom te vernielen of op zich te krijgen, ook nog strafbaar ls voor de wet. Al ls dus de moge'iikheid van opsluiting niet meer aanwezig, er kan niet vo'doerde op oplettendheid worden verbonden. Onze plaatsgenoten Charles Claessens. Alex Sandbrlnk en Gerhard Dalenoord slaagden voor het toelatingsexamen voor de Rijles HBS te Gouda. Bnrgerll|ke Stand Geboren: Margriet Hllje. d van O van Wieren en J Boer; Joseph Stephanus Maria. z. van P. M. de Rooi) en N A Falfce Overleden' J. R. Verolle. echtg. van D Graatsma. 59 jaar; E. Hooftman. echtg. van A. Zaal. 73 Jaar. HAZERSWOUDE Verzakking Hoogeveenseweg- Zaterdagmiddag ondervond het ver keer over de Hoogeveenseweg alhier stagnatie, doordat een betonvak in het wegdek over een lengte van ongeveer 10 meter gescheurd en verzakt was. Van Provincie-wege zijn direct maatregelen I getroffen, ter voorkoming van onge- J lukken. Zaterdagmiddag is de hond, die eni ge dagen geleden een 10-tal konijnen van een veehouder alhier heeft dood gebeten, door een zoon van de veehou der gevangen, nadat hij weer een drie tal konijnen had verscheurd. De eige naar van de hond eveneens alhier woonachtig werd hiervan in kennis ge steld. Hij heeft de schade die de hond heeft veroorzaakt vergoed. RIJNDIJK VERLEENDE GOEDE MEDEWERKING Aan TBC-onderzoek Aan de Rijndijk werden in twee dagen 1450 personen op TBC onderzocht, het geen als een zeer gunstig aantal aange merkt kan worden. Leerlingen School met de Bijbel maakte mooi uitstapje Vrjjdag jl. maakten de leerlingen van de hoogste klasse en de ULO-afdeling, een uitstapje. Om 7 uur 's morgens ver trokken zij per autobus naar Gouda. Vandaar werd de trein genomen, en ging het via Utrecht-Ede naar Arnhem. Hier werd naar de Rijn gewandeld, waar een plezierboot met muziek aan boord gereed lag. Hiermede werd een tochtje gemaakt naar de speeltuin Westerbou- wing Vandaar ging men weer terug naar Arnhem en per bus naar het dierenpark. In Rosendaal werd een bezoek gebracht aan de kettingbrug en de bedriegertjes e i het oude kasteel. Ook Sonsbeek met zijn prachtige watervallen werd niet ver geten. Omstreeks 7 uur werd de terug tocht weer aanvaard, en ging het via Utrecht weer op Gouda aan, waar de bus gereed stond om de leerlingen naar Hazerswoude te brengen. Omstreeks 9 uur kwamen zij opgewekt en zingende in ons dorp aan. „Het Mosterdzaadje" er op uit Ook de knapenvereniging „Het mos terdzaadje" maakte Vrijdag haar jaar lijks uitstapje, onder leiding van de voorzitter P. de Vogel en de secretaris Ant Harkes. Om 7 30 uur vertrokken de houders een 75-tal duiven voor een af- knapen per bus naar Aalsmeer. Hier werd richtingsvlucht weg zou brengen, even een bezoek gebracht aan de bloemen veiling. Vandaar ging het naar Schip hol. waar het opgaan en dalen van de vliegtuigen werd gade geslagen. Daarna werd koers gezet naar Amsterdam. Hier werd een boottochtje gemaakt door de grachten en over het IJ, en een bezoek gebracht aan het Museum van Oudhe den. Na de inwendige mens te hebben versterkt, vertrek men naar Bloemen daal. waar in de bossen een wandeling werd gemaakt Hierna vertrok men naar 'De Grote Vink' te Voorschoten. Na on geveer een uur in de speeltuin aldaar vertoefd te hebben werd de terugtocht aanvaard en ging het via Leiden weer op Hazerswoude aan. Omstreeks 9.30 uur keerden de knapen opgeruimd en zeer voldaan huiswaarts. KOUDEKERK Muze waarde door het dorp. Het fanfarecorps „Kunst na Arijeid" maakte Zaterdagavond een muzikale rondgang door de gemeente, ter gele genheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. De Oranjecollecte bracht ln totaal f-3457 op. NIEUWKOOP Met de woningbouw aan de Achter weg gaat het nu goed. Over een week of drie kunnen de eerste 6 woningen al worden opgeleverd en betrokken. De bouw van de volgende 15 huizen wordt eveneens stevig aangepakt. Sinds de gunning van het werk op 6 Juni zijn de heipalen geslagen en de betonzetters gestort. Thans is men druk bezig met de verdere fundering en de bouw van het eerste blok. NIEUWVEEN Motor met zijspan te water. Zaterdagmiddag reed een inwoner de zer gemeende, die voor enige duiven- FAMILIEBERICHTEN, ontleend aan andere bladen: Bevallen: KeyserBoom. z„ Delft; de Man—Kappetein, z„ Voorburg. Gehuwd: P. Schwanz en L. van San ten Toronto; A. A. Klinkert en B. K. J. Kam, Zwolle; J. M. Goudswaard en H. Blom. Den Haag; R W. Stijn en M. Kuipers, Halfweg; J. Drijber en M. Hal- bertsma, Haarlem. Overleden: P. J. Dijkstra, m„ 63 j., Adam: W. Voster. m„ 39 j.. Arnhem; II. van Ruyten-bergde Zwaan, vGrol- lo; B. Both, m., 77 j„ Loohem; P. W. J. van den Berg, m„ 71 j„ Brummen; B. Meylink, m., 40 j., Oss; G. J. Kleyn, m., 72 j., A dam. Men kan zo weer jaren voort pla"ne" vo°r e.en, definitieve oplossing 1 welke in de toekomst gevonden zal buiten Nieuwveen, ter hoogte van A. Schoot, door het plotseling vastlopen "an het stuur van de motor met zijspan in de ter plaatse zeer diepe wegsloot. Door het snelle en kordate optreden van een juist passerende Amsterdammer, die zich direct te water begaf, slaagde men er in, de motorrijder en duopassagier, benevens de duiven, die al geheel onder water waren verdwenen, te bevrijden. De motor is later op het droge gebracht. ROELOF ARENDSVEEN Voetbalwedstrijd t.b.v. Ouden van Dagen werd een overwinning voor DOSR. Kon vorige week de voetbalwedstrijd ten bate van de Ouden van Dagen van wege het slechte weer geen doorgang vinden, gistermida-g was het prachtige zomerweer eigenlijk weer tè mooi voor een voetbalwedstrijd. Toch waren er nog talrijke belangstellenden op het DOSR- terrein aanwezig. Het is een aantrekke lijke en fraaie wedstrijd geworden. DO SR nam voor de rust met 21 de lei ding. Na de hervatting maakte het Bo- \enkerfcse RGD I reeds spoedig gelijk 2—2. waarna Joop v. d. Tang, die ook voor rust de twee doelpunten had ge scoord, nog voor twee prachtige doel punten zorgde, zodat DOSR met 4—2 zegevierde. TER AAR Burgerlijke Stand Geboren: Johanna M. H d. van J. v. d. Weljden en D. P. Wijfje; Petronella W. A., d. van G. H v. a. Zwaan en P. C. M. Turk: Teuntje A. J. C.. d. van P. van Harten en K. Hart. Getrouwd: Th. M. J. Vlasman. 24 jaar en A. B. Sassen, 23 Jaar. Overleden: G. N. Kleijn, 7 mnd. WADDINXVEEN Temidden van een groot aantal ge nodigden en belangstellenden, is Za terdagmiddag j.l. het gerestaureerde „Tehuis voor Ouden van Dagen" heropend. Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemeester, mr dr E. P. Verkerk, de beide plaatselijke Herv. predikanten ds Tromp en ds De Leeuw, de gemeen te-secretaris, de heer W. Trapman, de voorzitter van de Boskoopse Schilders kring. de heer van Eyk, de directeur van gemeentewerken, de heer Bijloo, alsmede een achttal leden van de ge meenteraad. Mr dr J. F. Taat, in hoe danigheid van voorzitter van het be stuur van het tehuis voor Ouden van Dagen heette de aanwezigen welkom, er hield een toespraak. Hij besprak o.m. de moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden om de restauratie doorgang te doen vin den. Om een betere ruimteverdeling te krijgen werden verschillende tussenmu ren weggebroken; meerdere vertrekken moesten geheel opnieuw worden inge richt. Aan de afwerking en stoffering is zeer veel zorg besteed. De Schilderskring dezer gemeente heeft hierin een belangrijk aandeel ge had, de leden verrichtten een persoon lijke bijdrage door de schenking van een aantal schilderijen. Voor deze ges te zei de heer Taat de Schilderskring hartelijk dank. Ondanks de voldoening over hetgeen bereikt werd uitte spr. echter reeds moeten worden om het stijgend aantal ouden van dagen te kunnen onder brengen. In dit verband gaf hü een inzame lingsactie in overweging, welke in de loop der Jaren de benodigde gelden voor een grootscheepse uitbreiding zou kunnen opbrengen. De heer van Eyk. voorzitter Boskoopse Schilderskring. verkreeg hierna het woord. Hij sprak er o.m. zijn vreugde over uit, dat de Schilderskring zijn steentje had kunnen bijdragen tot een gelukki ge levensavond van de oudste genera tie. Burgemeester Verkerk verklaarde, dat het geheel zijn stoutste verwach tingen had overtroffen. Hij achtte de beschikbaar gestelde gelden uitstekend besteed en hoopte, met medewerking van de gemeenteraad ook in de toe- koms. finianciële steun voor dit doel te kunnen verlenen. De heer Kloe bracht, als Vader van het Tehuis, dank aan allen, die aan de restauratie hadden medegewerkt. Een van de oudste bewoners van het Tehuis, de heer v. d. Bosch, sprak eveneens woorden van dankbaarheid, dat zovelen zich opofferingen hadden getroost voor het welzijn van hen, die hun levensavond bereikt hebben. De heer Taat sloot ieze, voor Bos- koops oudste generatie zo belangrijke middag. Gisterochtend werd ten gemeentehuize in het openbaar aanbesteed de verbe tering van het Noordeinde vanaf de Witte Brug tot aan de grens der ge meente Boskoop. Voor dit grote werk fa. van Staveren en Versluis te Gouda voor een bedrag van f 50.450, gevolgd door de fa. Versluis en Zn. te Bodegra ven voor f 51.600. De hoogste inschrijver was de fa. C. N. Wagner te Rotterdam voor f 67.298. De raming bedroeg f 54.000. had zich een 15-tal inschrijvers aan gemeld. De laagste inschrijver was da WONINGBOUW VORDERT Naar wij van bevoegde zijde verne men zullen de eerste drie der aan da bouw zijnde 33 woningen van de Wo- Esdoornlaan en Meidoornstraat in aan bouw zijnde 33 woningen van de Wo ningbouwvereniging „Waddinxveen" de volgende week voor bewoning gereed zijn. ZWAMMERDAM WIELRIJDER VEROORZAAKTE VERKEERSKLUWEN OP RIJKSWEG. Zaterdagavond omstreeks halfelf heeft in deze gemeente een reeks ongevallen plaats gevonden, welke veel materiële schade aan auto's en fietsen veroorzaakt heeft, terwijl de politie tot halfzes in de morgen werk heeft gehad met haar onderzoek. Bovendien trokken deze on gevallen gTote belangstelling van de in woners. Al deze moeilijkheden werden veroor zaakt door een wielrijder uit Aphen, dia op roekeloze wijze de Rijksweg overstak. Een motorrijder, eveneens uit Alphen, kon niet meer stoppen en reed op da fietser in. Zijn duo-passagier maakta een flinke tuimeling en liep schaafwon den op; de berijder werd echter zo ern stig gewond, dat dr Beye overorengin? naar een ziekenhuis te Leiden noodza kelijk oordeelde. Verschillende auto's stopten nabij de plaats van het ongeval. Een student die de verkeersopstopping met zijn Adler naderde, kon niet tijdig tot stilstand komen, noch uitwijken door de vele be langstellenden. met het gevolg, dat hij gicfti tussen twee auto's in wrong. De Adler werd zwaar beschadigd, terwijl ook de twee wagens gehavend werden. Een derde ongeval gebeurde, doordat 2 wielrijders meit elkaar in botsing kwa men. waarbij vooral de fietsen het moesten ontgelden. De politie maakte van de verschillen de aanrijdingen proces-verbaal op. Hoogste klas Oranjeschool leerde hoofdstad kennen- De leerlingen van de hoogste klas der Oranjeschool maakten oJ.v. de heer Hornsveld. een tocht naar Amsterdam. Per fiets ging men naar Nieuwkoop en vandaar met de bus naar de hoofdstad. Deze tocht gold vooral een bezoek aan het Rijksmuseum, waar de leerlingen kennis maakten met de schilderijen van onze beroemde 17e eeurwse schilders. De rest van de dag werd doorgebracht me: het beziohtigen van onze mooie hoofd stad, zodat de leerlingen veel profijt I hebben gehad van deze Instructieve reis.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 8