Wereldkampioen in historische TT -races door Masetti geklopt Fanny breekt wereldrecord 100 meter Emotionele strijd onder „tropische" hitte Eveneens formidabele tijden op 80 meter horden en 200 meter 91ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Maandag 30 Juni 1952 Tweede Blad No. 27647 Ongenaakbare Dnke toch benaderd (Van een speciale verslaggever). „Unapprocfiable (ongenaalcbake) Duke", zo wordt de wereldkampioen Nor- ton-rijder, Geoff Duke, Engelands sportsman van het jaar, genoemd na zijn befaamde overwinningen in tal van wedstrijden. Maar na de Dutch T.T. 1952 is Geoff niet meer unapprochable. Na een emotionele strijd, welke historie gemaakt heeft, heeft het kleine Italiaantje Umberto Nasetti op zijn gillende Gilera fors een einde gemaakt aan de Engelse faam en Duke zowel als Norton onttroond. Het was een buitengewoon tactisch gereden race van de Gilera- man, die zijn Zuidelijk temperament volkomen in bedwang hield, Duke verschil lende keren testte, daarna achter de Engelsman bleef hangen om in de laatste ronde zijn gaskraan volkomen open te draaien en onweerstaanbaar de eerste plaats te veroveren. Dit duel, dat de 500 c.c. volkomen beheerst heeft, is van een dusdanige felheid geweest, dat het nog lang onderwerp van gesprek zal blijven bij al die tienduizenden, die rond het zon-bestoven circuit van Drenthe deze prachtige motorsportdag hebben bijgewoond. Ja, eigenlijk was de belang stelling op zich zelf reeds een record, want terwijl er voorgaande jaren zo ongeveer negentig duizend toeschouwers waren, zijn het er nu zoveel naar schatting 125.000 geweest, dat er een kaarten-tekort ontstond in de vroege morgen. Deze Zaterdag is dan ook een uitge zochte dag geweest wat het weer be treft. Aan een wolkeloze hemel brand de een genadeloze zon onbarmhartig op de tienduizenden, die dus onmid dellijk de colbertjes uittrokken, van zakdoeken en kranten „hoofddeksels" maakten en bij het vorderen van de dag hoe langer hoe meer toegaven aan de drang naar drinken. Waardoor van zelfsprekend de grote consumptieten ten prima zaken hebben gedaan. Dit alles, dat levendige, kleurrijke beeld, grijpt een ieder en daarom zal deze motorveldslag in de herinnering blij ven voortleven. En waarschijnlijk de volgende keer nog meer fans naar As sen doen trekken. Zo legt de ene TT zelf reeds de kiel voor de volgende Uitsluitend plezierig gestemde men sen waren er in Assen. Uitsluitend? Nu ja, die tientallen, die, bezweken door de hitte, slechts een deel van deze vol- zomerse dag hebben kunnen meema ken, waren misschien niet zo vrolijk gestemd. Maar het flauw vallen van die velen - ze kegelden soms zo maar van de tribunes - heeft toch ook maar weer het bewijs geleverd, dat de medi sche dienst op rolletjes loopt. Nu merkt men, dat hij er was, want de wedstrijd zelf heeft een zodanig prettig verloop gehad, dat al die doktoren, Roode Kruismensen en EHBO-ers eigenlijk wat dat betreft wel thuis hadden kun nen blijven. Om het zo maar eens te zeggen. ONPRETTIGE SURPRISE De organisatoren werden overigens zeer onprettig vefrast. De gehele Be- nelli-équipe, die in Rolde was on dergebracht, bleek Zaterdagochtend om 4 uur met de noorderzon te zijn vertrokken. Niet alleen werd daar door het aantal deelnemers bij de kwart liters tot 9 gereduceerd, maar bovendien was het een grote teleur stelling voor de Engelsen Sandford en Lomas, die op deze machines zou den starten. De sportcommissie van de KNMV zal over deze onsportieve houding een protest indienen bij de Italiaanse bond. De strijd ging nu alleen tussen de 3 Guzzi-rijders, Ruffo, Lorenzetti en An derson. Leslie Graham en Wheeler konden in het begin aardig bijblijven, maar toen de Guzzi's geheel werden opengezet, moesten zij het hoofd bui gen voor dit geweld. De Nederlanders kwamen al na de eerste ronde, samen met Webster, met grote achterstand door. In de vierde ronde nam Ruffo niet alleen 12 sec. voorsprong, maar noteerde tevens een gemiddelde snelheid van 141,77 km - een nieuw ronde-record - in de volgen de ronde echter kwam Lorenzetti weer als eerste door, op enkele meters ge volgd door Ruffo en Anderson. Dit bleef zo tot en met de negende ronde. Toen moest Anderson een pit-stop maken om benzine te tanken. Hij ver loor daarmee kostbare seconden. In het eindduel bleef Lorenzetti met 2 meter vóór Ruffo op de eerste plaats GEEN STRIJD Van enige strijd om de eerste plaats in de 350 cc klasse is geen sprake geweest. Wereldkampioen Duke had weliswaar een slechte start waardoor hij ver achter zijn teamgenoot Arm strong aan de eerste ronde begon, maar na enkele minuten had hij een kleine voorsprong genomen, die hij in de volgende ronden meer en meer vergrootte. Na vier ronden had hij al 22 secon den voorsprong op een drietal, dat een felle strijd leverde om de tweede plaats, Amm uit Rhodesia, de Nieuw-Zeelan- der Coleman en de Ier Armstrong. Na zeven ronden was Duke nog eens 8 seconden uitgelopen, maar intussen spitste het duel om de tweede plaats zich nog meer toe en dat bracht aan vankelijk alle drie dichter by Duke. In de negende ronde kon Armstrong het hoge tempo niet meer bijhouden en zakte wat af. Amm en Coleman gingen onverdroten door en na tien ronden lag Duke nog slechts 20 seconden op hen voor. In een vloeiende stijl, vooral in de bochten, wist hij zich echter te handhaven en won de race met onge veer 15 sec. voorsprong op Amm, die zijn Norton enige meters voor de AJS van Coleman over de streep bracht. De eerste Nederlander werd Van Rijs wijk, die lange tijd achter dr Fokke Bosch had gelegen. 125 CC-KLASSE Mendogni, de snelste man tijdens de training van de 125 cc-klasse. heeft het in de race niet kunnen klaren. Drie ronden lang leidde hij de kop groep, waarin zich na twee ronden Sandford, Ubbiali, Zinzani, Sala en Copeta bevonden. Pechvogel Graham, die over een zeer snelle MV beschikte, viel weer eens uit, nu in de tweede ronde. Mendogni had in de derde ron de enige voorsprong genomen met een tijd van 7 min. 44.9 sec., gemiddelde snelheid 128,03 km per uur. Deze krachtproef was te groot voor de Mo- rini en in de volgende ronde weigerde de machine verder te gaan. Mendogni moest de rest van die ronde te voet afleggen. Toen had Sandford, die ook in de Engelse TT deze klasse heeft gewonnen, vrij spel. Het werd een verrassende overwinning van MV op Mondial, in welk spel Morini zelfs naar de derde plaats werd verwezen. Hoe snel de kopgroep ging bleek wel in de vergelijking met de Neder landers die eigenlijk een onderlinge wedstrijd reden, want geen van de bui tenlanders konden zij benaderen. Na een paar ronden lag de eerste Neder lander, Lo Simons op een Mondial, al ruim 2 min. achter op de leider van het veld. Aan het einde van de race was dit nog enige minuten meer ge worden. Lo Simons heeft deze gehele race, met een paar honderd meter I voorsprong op Dick Renooy, als eerste Nederlander gereden. Wel kwam Dick Renooy in de laatste ronden nog Iets opzetten, maar zijn achterstand was veel te groot om nog een kans te ma ken. HET HOOFDNUMMER De laatste race van de dag, die van de halve liters, heeft een duel opge leverd, zoals waarschijnlijk nog nooit In een dergelijke wedstrijd is voor gekomen. Om met het belangrijkste feit te beginnen: de Italiaan Masetti heeft de race tegen zijn grote rivaal Duke, die de laatste jaren in deze klasse niet te slaan was, gewonnen. Een enerverend gevecht van de eer ste tot de laatste ronde. Zo spannend was deze tweekamp, dat de aandacht van de bezoekers de gehele wedstrüd was gericht op de strijd om de eerste plaats. Het was dan ook wonderlijk mooi: Duke nestelde zich in de tweede ronde op de leidersplaats en toen lag Maset ti nog achter Amm. Maar reeds in de volgende ronde had Masetti het wiel van Duke te pakken, ook al, omdat Amm wegens motorpech moest afstap pen. Van dat moment af zijn Duke en Masetti geen seconde meer van elkaar verwijderd geweest. Duke had bij Hoog halen de leiding, prompt kon men er op rekenen, dat Masetti op de rechte einden naar De Haar de gaskraan he lemaal opdraaide en weer langs Duke spoot. Maar verder dan een twintigtal me ters kwam hy nooit voor. Als dan de bochten weer naderden zag men Duke naderby komen en dan nam hij zijn kans waar om de eerste plaats te veroveren. Het is begrijpelük, dat de laaste ronden onder grote span ning ingingen. Duke had toen de leiding, maar de omroeppost in Hooghalen meldde, dat Masetti nu alles gaf en inder daad zün tegenstander van de kop drong. Op het laatste rechte eind gooide de Italiaan er nog een schep je op en met ruim 1 sec. voorsprong ging hij voor Duke over de eind streep, waar hem een stevige omhel zing wachtte van stalleider Taruffl. Duke vertelde ons na afloop, dat hij in de zevende ronde opdracht had ge kregen om alles te geven, maar hij kon niet sneller. De Engelsman, die in de resterende wedstrijden voor het wereld kampioenschap zyn uiterste best zal moeten doen om nog een redelyke kans op de titel te maken, verklaarde rond uit, dat zün Norton het in snelheid tegen de Gilera moest afleggen. In tussen had de Australiër Kavanagh bijna de gehele wedstrijd onbedreigd op de derde plaats gelegen, die hem dan ook tenvolle toekwam. Om de 4e plaats werd aanvankelijk fel gestreden tussen Armstrong, Graham en Bandi- rola. Toen de Italiaan in de tiende ronde uitviel, omdat zün motor bü de Oude Tol in brand vloog, had Arm strong niet veel moeite om zich Les Graham van zyn lijf te houden. Deze Engelsman werd in de laatste ronden nog door Coleman en Pagani gepas- Hct gevecht van het jaar in volle gang. Direct na de start van de zware kanonnen (500 c.e.) begon nen Duke (1) en Masetti (10) elkaar het leven zuur te maken. seerd. Lous van Rijswijk werd de eer ste Nederlander en bleef in dit sterke veld niet te ver achter. Uitslagen T.T. 125 cc-klasse (115.75 k.m.)1. Sandford (G.B met MV 54 min. 43 6 sec. gemid delde uursnelheid 126.89 km: 2. Ubblail (It.) met Mondial 55.08.7 (125.93 km/h); 3. Zlnzanl (It.) met Morlnl 55 22 (125 46 km/h): 4. Salo (It) met MV; 5. Copela (It I met MV. 6. Simons (Ned.) met Mon dial); 6. Renooy (Ned i met Eyslnk. 8. Helneman (Ned.) met Eysink. 250 cc-klasse (165.36 km)- 1. Loren zetti (It.) met Guzzl 1 uur 12 min 303 sec., gem. uursnelheld 136 84 km; 2. Ruffo (It.) met Guzzl 1.12.30.9 (138.82 km): 3. Anderson (GB.) met Guzzl 113.22 1 <135.24 km); 4 A. Wheeler (G B met Guzzl; op 1 ronde: 5 Webster (GB.I met Velocette; 6. Postma (Ned.) met Guzzl- 7. Stcman (Ned. met Excelsior); 8. Purslow (Ned.) met Norton. 350 cc-klasse (198 43 km): 1. Duke (G.B.) met Norton 1 uur 19 min. 31.9 sec. (gem. uursnelheld 149.72 kmi: 2. Amm (Rhodesia» met Norton 1.19 46.2 (199.25 km); 3 Coleman (N. Zeeland) met AJS j Zeeland) met Norton; 11. Van Rijswijk 1.19.47.6 (149.23 km): 4. Armstrong (G.B i (Ned.) met Matschless; op 2 ronden. 12 met Norton; 5. Kavanagh (Austr.) met Read (G.B met Norton; 13 Bakker Norton; 6. Brett (G.B.) met AJS; 7 Leslie i (Ned.) met BMW; 14. Veer (Ned.) met Graham (G.B.) met Velocette; 8. LawtonTrlumph. (G B.) met AJS: oj wljk (Ned.) met 1 Bosch (Ned.) met AJS; 18. Elbersen (Ned.) met AJS. 500 cc-klasse (264.58 km): 1. Masetti It.) met Gilera 1 uur 41 min. 28.9 sec. gem. uursnelheld 156 46 km); 2. Duke G B.I met Norton 1 uur 41 min. 30.1 sec. 156 41 kmi. 3. Kavanagh (Austr.) met Norton 1 uiir 42 mln. 37 1 sec. (154 50 km); 4. Armstrong (G.B met Norton 1 uur 43 mln. 152 sec. (15374 km); 5. Co leman (Nw. Zeeland) met AJS 1 uur 44 mln. 33.1 sec 6 Pagani (It.) met Gilera: 7. Graham (G.B met MV; 8 Llberatt Libero (It.) met Gilera; op 1 ronde 9. Brett (G.B.) met AJS; 10. Mudford (Nw. Nationale athletiekkampioenschappen te Rotterdam „lef eens op Fanny", ze/ Jan Blanken voor de aanvang van de 80 meter horden, ,,ze is in buitengewone vorm". Inderdaadde viervoudige Olympische kampioene van 1948 is thans, vier jaar later, drie weken voor het begin van de Spelen te Helsinki, in een vorm, welke haar buitengewone prestaties op de 80 meter horden, de 700 en 200 meter, liet noteren. Die finale 80 meter horden werd afgelegd in 11 seconden, een evenaring van haar wereldrecord, de 100 meter werd gewonnen, met duidelijke voorsprong op Puck Brouwer, in 11.4 sec., een verbetering van haar wereldrecord en de 200 meter werden afgelegd in 23.7 sec., na felle en verbeten strijd met Puck Brouwer, slechts 0.1 seconde boven het wereldrecord van de Poolse Stella Walasiewics, dat reeds 17 jaar oud is. Natuurlijk speelde de vrij krachtige wind, welke de loopsters op de 80 meter horden en de 100 meter recht in de rug hadden, een rol van bete kenis, maar het zou ons niet verwonderen, of het bestuur van de KNAU zal een poging doen om de tijd van 11.4 sec. als wereldrecord erkend te krijgen. De omroeper op het Nenytoterrein verkondigde, dat het wereldrecord op 11.3 stond, maar waar de man deze wijsheid vandaan haalde, was menigeen een raadsel. Onzin", zei Fanny later tegen ons, ,,het wereldrecord van 11.5 sec. stond op mijn naam, ik heb het een maand voor het begin van de Londense Spelen gemaakt, waarbij ik de tijd van de beroemde Helen Stephens, van de Olym pische athletiekwedstrijden van Berlijn evenaarde. Of ik voelde, dat het zo snel was gegaan? Alle factoren waren gunstig, goede temperatuur, geen zij wind of tegenwind, maar de wind achter ons en strijd tegen Puck Brouwer". den. 11.4 sec. een nieuw persoonlyk re cord, een pleister op de wonde van het verspringen, waarby het Zaanse meisje wat teleurstelde met een sprong, welke even boven de 51- meter lag. De eindstrijd 100 meter dames is buitengewoon enerverend en spannend Die strijd tegen Puck Broiler vormde het hoogtepunt van de middag. Want op de 200 meter gaf hetCelebes-meisje zo voortreffelijk partij Puck Brouwer had de binnenbaan en Fanny de vierde dat 50 meter voor ,de finish beide ath letes vrywel gelijk lagen. De gevreesde eindspurt van Puck Brouwer kennende, zette Fanny Blankers-Koen de tanden op elkaar, de oude vechtlust was weer voor honderd procent aanwezig, de wil om de tegenstandster te slaan zegevierde over lichaam en geest en dus won zy, al was het verschil zeer gering. En de klok jes wezen tyden aan die beneden de 24 seconden lagen. Voor Fanny werd een tijd genoteerd van 23,7 sec, slechts 0,1 sec boven het wereldrecord en een ver betering van 0.3 sec van het Nederlands record, dat zij op de Europese kampioen schappen te Brussel in 1950 had ge maakt. Een tweede feit van belang van deze wedstrijden was van zeer grote invloed op de resultaten bij de dames voor die nummers, welke op het Olympisch pro gramma staan. De tegenstandsters van Fanny Blankers-Koen gaven haar uit stekend partij en ongetwijfeld heeft dat onze wereldrecordhoudster beïnvloed bij haar prachtige prestaties. Maar omge keerd was de invloed nog veel groter, want Fanny trok Puck Brouwer op de 100 en 200 meter mee naar een voor het Celebes-meisje ongekend niveau en die zelfde Fanny was de inspiratrice van de tüd van Willy Lust op de 80 meter hor- geweest. Vier maal moest starter Me- kes de meisjes terugroepen en twee keer was Xcnia Stad-de Jong. die in de halve eindstrijd 12,1 sec had ge lopen. de schuldige. De Haagse ath lete werd uit de stryd genomen, na dat de starter geweigerd had om Xenia buiten mededinging te laten lo pen. waarmede haar concurrenten zich accoord hadden verklaard. Met het oog op een mogelijke uitzending van een estafetteploeg zou de starter er wellicht beter aan hebben gedaan het verzoek in te willigen, al stond hij dan ook reglementair sterk. Naar later is gebleken heeft dit falen by de start Xenia Stadt haar plaats gekost in de estafetteploeg voor Helsinki. Hoe het ook zü, de strijd tussen de overblijvende sprintsters was fel en ver beten met voor Fanny 11,4 sec. voor Puck Brouwer 11,6 sec, voor Gre de Jongh, wier vorm sterk vooruitgaande is 12 seconden en Nel Buch 12,3 sec. De tyd van Puck Brouwer op de *>00 meter 23.9 sec was verrassend snel. Het duel tussen haar en Fannv een twee kamp heeft in de geschiedenis van de sport altyd tot schitterende resultaten geleid, men denke maar eens aan de verbeterde kamp in zo menige zwemwed strijd tussen Wüly den Ouden en Rie Mastenbroek was oorzaak van een ver richting. welke een verbetering van* het persoonlijk record van het Celebes- meisje betekende van niet minder dan 0,8 sec (Oberhausen, landenwedstryd tegen Duitsland 24, 71 sec). SCHITTERENDE TROEVEN Fn na deze feiten te hebben be schreven moeten wij als conclusie trek ken, dat met Fannv Blankers-Koen en Willy Lust op de 80 meter horden, met Fanny Blankers-Koen en Puck Brouwer op de 100 en 200 meter Ne derland schitterende troeven heeft bü de dames atliletick te Helsinki. Een historisch moment: Fanny (links) wint de 100 meter in de wereldrecordtijd van 11.4 sec. Ge heel rechts Puck Brouwer, die eveneens een uitstekende tijd voor zich liet afdrukken. En ook op de 4 X 100 meter estafet te zal Nederland met een sterke ploeg vertegenwoordigd worden. Want Fanny Blankers-Koen deelde aan het bestuur van de KNAU mede, dat zij behalve in de drie individuele nummers toch bereid is in de estafette te starten, met dien verstande, dat daarby het verzoek werd gedaan als eerste loop ster te worden opgenomen. Dit begrypelijk verzoek werd naar la ter bleek door de leiding van de KNAU ingewilligd, waardoor een sterk team kon worden samengesteld, dat zeker een goe de kans op een Olympische medaille heeft, indien althans de wissels klop pen. VISSER: 7.57 METER VER Visser, de hoog- en verspringer moet, dat is voldoende bekend, warme weers omstandigheden hebben om tot top prestaties te komen. En die hoge tem peratuur heerste er op het Nenyto-terrein. Het ging om zyn laatste kans op een plaatsje in de ploeg voor Helsinki en de ze kans heeft hy benut. Want hy sprong zeer constant en bereikte by de eerste drie sprongen ruimschoots de 7 meter gTens, ihetgeen hy dit seizoen nog geen enkele maal heeft kunnen doen. Zyn derde sprong gelukte zeer fraai, hg kwam hoog op en kwam neer even voorby het rood-wit-blauwe vlaggetje van het Nederlands record, dat op zyn naam staat met 7.48 meter. En toen na twee keer opmeten bleek, dat hy 7.57 meter had gesprongen, sprong ir Paulen, de voorzitter van de KNAU. die zo intensief met zijn athlcten mee leeft, een gat in de lucht. Het Neder lands record was met 9 cm verbeterd en de KNAU-praescs had een nieuwe troef in de hand voor de Olympische Spelen. Al dient ook wederom de aantekening te worden gemaakt, dat ook het ver springen met de wind in de rug werd gehouden. Ook Mooy kwam boven de 7 meter, hy bracht het tot 7.17 meter, 3 cm beneden zijn persoonlyk record van het vorig seizoen. Saat was de onweerstaanbare sprinter op de 100 en 200 meter. Met zyn krach tige afzet won hy beide nummers onbe dreigd in resp. 10.5 sec en 21.6 sec, beide malen persoonlyke records, waarbij voor de 100 meter vanzelfsprekend weer de wind in de rug in aanmerking dient te worden genomen. Alle finalisten op de 100 meter bleven beneden de 11 secon den met Gnek als tweede in 10.6 sec en de verrassing in dit milieu, de AVG'26-man Kooi in 10,7 sec. SLIJKHUIS GEBLESSEERD Een grote teleurstelling viel te no teren op de 5000 meter. Slijkhuis liep met een grote pleister op zijn oude blessure van de achillespees. Toen hij met Van den Veerdonk na 3400 meter leidde, ging hij plotseling uit de baan. Nu had hij last van zyn hiel van de andere voet. De oude blessure had hem evenwel geen last gegeven. Een tweede teleurstelling vormde het uit vallen van Harrv de Kroon op de 800 meter, die na 600 meter de strijd staakte en daarmede elke kans ver speelde op uitzending naar Helsinki. Van de andere prestaties op de beide dagen dezer kampioenschappen vermel den wy nog het nieuwe persoonlyke re cord van Broeken op de 110 meter hor den (14,9 sec), de overwinning van Har- tir.g op de 1500 meter in de matige tijd van 3 min 56.5 sec en de zege van Cor Lamoree bij het polsstokhoogspringen met i 3.80 meter, waarby de Haarlemmer by Athletiekploeg voor Helsinki Dames: 100 meter: Fanny Blan kers-Koen (Sagitta) Puck Brouwer (Celebes) en Nel Büch (Sagitta). 200 meter Fanny Blankers-Koen Puck Brouwer en Gre de Jongh (Sagitta). 80 meter horden: Fanny Blankers- Koen en Willy Lust (Zaanland). 4 x 100 meter estafette (in deze volgorde)Fanny Blankers-Koen. Nel Buch, Gre de Jongh en Puck Brouwer. Reserve Willy Lust. Heren: 100 meter: Th. Saat (Vlug en Lenig). 200 meter: Th. Saat. 1500 meter: Wim Slijkhuis (Trek vogels) en H. Harting (AAC). 5000 meter: W. F. Slijkhuis. Marathon: J. van der Zande (Olympia Halste ren). Verspringen: H. Visser (AAC) Als chef d'êquipe is aangewezen J. H. Moerman als coach G. Rinkel, als masseur L. van der Kar. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllH een der sprongen ongelukkig kwam te vallen en zyn dybeen verwondde. Kampioen van Nederland werden: Heren; 400 m. horden: Buys (Tempo) 6 1 sec.: discuswerpen; Derlchs (Swift) 43.85 m.; hoogspringen: Van der Meuien (Parthenon) 1.81 m.; 10.000 m.: Jef Latas- ter (AVON) 33 min. 51.6 sec.: hinkstap- sprlngenLourens (De Kometen) 13.69* m.; 400 meter: Verwey (Trekvogels) 49 8 Stc.; verspringen: Visser (ACC) 7.57 m.: 110 m. horden: Broeken (K. en K.) 14 9 sec.. polsstrokhoogsprlngen- Lamoiee (Haarlem) 3.70 m.; kogelstoten: Derlchs (Swlft) 13.81 m.; 100 m.: Saat (V. en L.) 10.5 sec 800 meter; Wolslnk (Parthenon) I.56.7; 5000 m.; Van den Veerdonk (Prins Hendrik) 1544.4; speerwerpen: Flkkert (Slsu) 60.90 m.: 1500 meter: Harting (AAC) 3.56.5; 200 meter: Saat (V. en L.) 21.6 sec. Dames; verspringen: Wllly Lust (Zaan land) 5.52* m.: kogelstoten. Ans Panhorst- Nieslnk (Sagitta) 11.751 m.; speerwerpen: A. Koning (Olympia '48) 37.58 m.; 100 meter: Panny Blankers-Koen (Sagitta) II.4 sec discuswerpen: Ans Panhorst-Nic- slnk 39.051 m; hoogspringen: Dlnl HU- brandle (Stagltta) 1.53* m.: 80 meter hor den: Fanny Blankers-Koen 11 sec: 200 meter: Fanny Blankers-Koen 23.7 sec. VOLLEYBAL Nieuw-Brunhilde wint „Leidse Wimpel" bij de dames Reeds in de eerste wedstrijd, tussen de favorieten Profwijk A en Nieuw- Brunhilde. werd duidelijk dat Prof- wijk A weinig kans op de eerste plaats had. Het speelde uitgesproken slech; er werd o.a. veel te veel ge stompt en slecht geserveerd. N.-Brun- hilde daarentegen speelde vrij goed. zelfs beter dan in de competitie! De uitslag (254!) gaf de verhou ding duidelyk weer. Ook haar verdere wedstrijden wist N. Brunhilde te win nen. NRM en Profwijk A eindigden ge- lyk, elk met drie gewonnen partyen en één gelykgespeelde wedstryd. Prof.wijk B werd vierde met twee gewonnen wed- stryden. Cycloon II bracht het tot één overwinning. Aix II, dat twee invallers telde, eindigde laatste. Hiermee is een eind gekomen aan de tournooien van de Leidse Wimpels, die opvielen door enthousiast spel en een prima organisatie.

Leidsch Dagblad | 1952 | | pagina 15